All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 2 June 2012

Juliana Pasha: "It's All About You" kenge qe nuk vdes kurre!

Juliana Pasha: "It's all about you", kenge qe nuk vdes kurre! [VIDEO]

Prej javesh ajo eshte shfaqur ne rolin e anetares se jurise ne programin "X Factor Albania", qe transmetohet cdo te diel ne TV Klan. Me nje look te ri, me nje natyre luftarake per te mbrojtur vajzat e kategorise se saj, here-here e ashper me konkurrentet e tjere, por gjithmone me sensin pozitiv per t'i thene gjerat sic jane per te ndihmuar rritjen profesionale te cdo artisti te ri. Ky eshte profili qe ka krijuar ajo mes tre kolegeve te tjere. Eshte Juliana Pasha, kengetarja e njohur, qe te dieles se kaluar la panelin e jurise per te bere ate qe di dhe do me shume te beje, te kendoje. Ka interpretuar dy kenge "Fallin in love" dhe kengen qe e beri ate pjesemarrese ne Eurovizion, "It's all about you". Kete te fundit e ka sjelle ne nje version te ri, rock, duke shfaqur keshtu edhe nje temperament te panjohur per publikun e gjere deri me tani.

Festina Mejzini: Dalja ime nga "X Factor" ishte e padrejte!...

Festina: Ishte e padrejte dalja ime kete jave

Ajo eshte padyshim fenomen i "X Factor Albania". Adoleshentja nga Gjakova qe si kurre ndonjehere rrembeu zemrat e gjithe shqiptareve dhe qe ngrinte cdo jave publikun ne kembe ne teatrin e TV Klan, me nje ze krejt te vecante duke i dhene cdo hiti boteror qe interpretoi ngjyren dhe karakteristiken e saj edhe pse nuk arriti finalen e "X Factor", ndihet fituese. Ashtu si fansat e saj edhe ajo mendon se dalja nga gara te dielen qe lame pas ishte e padrejte, ndersa eshte e lumtur se famen dhe popullaritetin qe ka dashur qe ne fillim te heres, kur edhe u be pjese e ketij evenimenti muzikor ia ka arritur ta marre. I eshte kthyer studimeve ne qytetin e saj per te perfunduar maturen, ndersa aty ka gjetur nje mbeshtetje mjaft te madhe, ku mes mbeshtetesve te saj me e flakta duket kengetarja Flaka Krelani.

Aurela, Vikena, Dafina & Tuna te ftuar special ne "X Factor"

Aurela, Vikena, Dafina dhe Tuna, live ne "X Factor"

Gjysmefinalja e "X Factor Albania" do te jete nje nate vertet unike. Kater konkurrentet, Kristo, Classic Boys, Xhesika dhe Sheila do te "luftojne" mes tyre per te zene nje vend ne naten finale te edicionit te pare te "X Factor Albania", e pastaj secili prej tyre te aspiroje, enderroje dhe pretendoje fitoren. Pervec gares, "X Factor" eshte nje spektakel qe ka mirepritur artiste te njohur te muzikes, si Dorina Leka, Ledina Celo, Bojken Lako, Mira Konci, Flaka Krelani, Eliza Hoxha etj.

Por surprizat me te medha te ketij evenimenti muzikor, regjisorja Vera Grabocka i kishte ruajtur per ne netet e rendesishme, gjysmefinale dhe finale.

Nata e kesaj te diele, sic kemi mesuar ne, ka per te qene krejt speciale, kjo jo vetem ne zgjedhjet e kengeve te konkurrenteve, performacat dhe koreografite qe i shoqerojne ato, por edhe per artistet qe do te mberrijne per te performaur live ne skenen e teatrit "Klan".

Familja Mbreterore mohon lajmin per shtatzeni...

Familja Mbreterore reagon per shtatzenine

Para disa javesh, u publikua lajmi se “Princi Leka dhe Elia Zaharia se shpejti do te behen prinder.” Lindja e nje femije sigurisht eshte nje lajm i gezueshem dhe cifti nuk e ka pritur keq kete lajm, por sipas zedheneses se Familjes Mbreterore, ky informacion nuk eshte i sakte. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Royal family reacts to pregnancy

A few weeks ago, came the news that "Prince Alexander and Elijah Zaharia will soon become parents." Birth of a child is certainly a cheerful note and the couple has not received this as bad news, but according to the spokeswoman of the Royal Family, this information is not accurate. / bluetooth / ]]

Rita Ora, e ftuar speciale ne finalen e "Top Fest"-it

Rita Ora, mysafire speciale ne naten finale te "Top Fest"

Mesojme se Rita do te jete e pranishme ne naten finale te festivalit modern ''Top Fest'' si mysafire speciale. Nuk kemi mundur te mesojme se cfare kushtesh dhe trajtimi ka kerkuar ajo per ne Tirane, por duke pasur parasysh se per nje koncert me disa kenge playback eshte paguar hic me pak se nje shifer me shume zero, sigurisht qe edhe organizatoreve te festivalit ardhja e Rites do u kushtoje nje shume te madhe, per qendrimin dhe daljen e saj ne skene. Pervec surprizave te shumta ne edicione te kaluara, ardhja e nje ylli kaq te madh te momentit do te jete nje enderr per te gjithe fansat e saj shqiptare per te pare nga afer kengetaren e hiteve qe ka pushtuar toplistat ne Britani, Amerike e gjetke. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora, special guest on the final night of "Top Fest"

We learn that Rita will be present at the festival's final night Top Fest'' as special guest. We could not learn what the conditions and the treatment required it to Tirana, but considering that for a concert with some song playback is paid no less a figure with alot of zeros, certainly the arrival of the festival rites they will cost a large sum for her stay and appearance on stage. Besides the numerous surprises in past editions, the arrival of so great a star of the moment would be a dream for all her fans for the first Albanian closely singer who has conquered Toplist hits in Britain, America and elsewhere. / Panorama plus / ]]

Revista PANORAMA PLUS - 2 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 2 Qershor 2012
 • Argjentina Ramosaj dhe Besa Kokedhima pretendente per te fituar "Top Fest 9". Finalja neser ne Pallatin e Kongreseve, premtohet nje show me shume te ftuar dhe surpriza, ja te pakenaqurit
 • Ermali bashkejetese me parate e Franceskes, ja planet e ciftit te "BB5" pas lojes. Zyrtarizojne lidhjen edhe ne facebook
 • Genta: Kam marre ftese nga PS per t'u angazhuar ne politike. "Kam oratori, do jem ne politike dhe televizion, tek "Portokallia""
 • Dasma e vitit ne "Sheraton" me 300 te ftuar, krere te shtetit e diplomate per Fabiola Hysenbelliun
 • Pas mohimit te akuzes per seks me te mitur, Besnik Qaka i "NRG Band" shfaqet ne dyert e Gjykates
 • Gjashte shqiptare ne Everest per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Adelina Ismajli: Nuk do te kete duet me Leonora Jakupin!
 • Rovena Stefa: Kenga "Djepi" sensibilizim per te bere femije, une do bej pese
 • Rita Ora, mysafire speciale ne naten finale te "Top Fest"

Revista BLUETOOTH - 2 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 2 Qershor 2012
 • Kaltrina Selimi martohet fshehtas, ja fotot ekskluzive
 • Te rejat e "BB5"; Arjan Konomi: Genta femra e shantazhuar; Arbri: Shqiptaret me votuan shume qe une te fitoja; Liami: Arbri i lekundur, s'di c'eshte shoqeria; Ermali & Franceska: Pushimet e para ne Korfuz; Genta: Do iki ne Greqi, m'u shkaterrua jeta; Flasin finalistet: Jeta jone pas daljes!
 • Orinda Huta mendon martesen... Paparaci kap mat kengetaren ne sallonin e nuserise!
 • Redon Makashi: U ndava. Enderroj te jem babai i nje vajze
 • Erioni dhe Bertina takohen ne publik
 • Stresi: Kenges se mallkuar ia dhashe une fatin. "U uroj Baba Stars dhe Noizy-t suksese ne sfidat e tyre. I kam qejf garat dhe sfidat ne loje"
 • Arbri: Perfaqesova veten time, s'fitova vetem prej Kosoves!
 • Forumi: Arberi i "Big Brother" sulmohet nga fansat per arrogance!
 • Aurela, Vikena, Dafina e Tuna, te ftuarat speciale ne "X Factor"

Friday, 1 June 2012

Kaltrina Selimi shfaqet pas marteses

Këngëtarja simpatike Kaltrina Selimi prej tash nuk do të jetë nevoja që të shfaqet vetë e treta nëpër organizime, apo mbrëmje si dikur me të fejuarin dhe me vëllanë e saj si menaxher.

Ajo tashmë është martuar me Dritonin e saj dhe ja ku është shfaqur në këtë mbrëmje me bashkëshortin e saj përkrah. Ndërsa kanë qenë një shoqëri e afërt e artistëve dhe miqve të saj më të mirë që si duket e kanë uruar në këtë mbrëmje ku janë shfaqur tashmë si çift.

Ne i urojmë jetë të lumtur çiftit dhe me një djalë sa më parë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina Selimi appears after marriage

Aegis Kaltrina charming singer from now there will be a need to appear third in the organization, or even as once with her ​​fiancé and her brother as manager. She is now married to her and Bodybuilding appeared here this evening with her husband supports. While they were a close society of artists and friends of her best looks have wished this evening where they are now displayed as a couple. We wish the happy couple with a son soon. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

“Baba Tarabuka” e fiton çmimin radiofonik ne “CM6”

Edhe këtë vit radio më atraktive në vend “Top Kosova Radio” ka ndarë çmimin radiofonik në “Çelësin Muzikor 6”.

Këtë herë ishte menduar më bukur, ky çmim do t’i dorëzohej grupit “Baba Tarabuka dhe DJ Benity” nga super-stari për fëmijë Roderika Ukelli, e cila u ka uruar fat djemve për këtë këngë të bukur.

Ndërsa Roderika vinte në këtë ndarje çmimesh, pasi që vetë kishte fituar çmimin e madh në Festivalin Mbarëkombëtar për Fëmijë “Ylberi” në Shkup me këngën “Eriku”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Baba Tarabuka" wins radio prize in "CM6"

Even this year's most attractive country radio "Top Radio Kosova" awarded the radio in "Musical Key 6". This time it was thought beautiful, this award will be handed the "Father and DJ Tarabuka Benity" by super-Stari Ukelli children Roderick, who wished the boys luck for this beautiful song.

While Roderick was in this division awards, as himself had won the grand prize at Nationwide Children's Festival "Rainbow" in Skopje with the song "Eric". / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Femrat “hot” te “Çelesit Muzikor 6”

 Jo vetëm kanë fituar çmime, apo kanë ndarë ndonjë trofe, por edhe janë dukur shumë seksi në paraqitje femrat, të cilat ishin në natën finale të festivalin “Çelësi Muzikor 6”.

Zajmina, së cilës i është dashur të ngjitet dy herë në skenë, është dukur si gjithmonë “hot”, po kështu edhe këngëtarja Fjolla Morina ka ardhur super seksi në paraqitje, apo edhe Shkenda.

Nuk mungoi edhe bukuroshja modelja e njohur Kadrie Canolli, që shkëlqeu në dukjen e saj, ndërsa ndante çmime në skenë. Ndërsa, ajo që jo vetëm u duk bukur, por edhe shumë atraktive ishte e ftuara speciale Gjyste Vulaj.

Ndërsa për ju që nuk ishin atë natë, sonte në orën 20:00 mund t’i shihni ato se si u duken në RTV21./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women are "hot" to "6 Key Music"

Not only have won awards or have shared a trophy, but also are on display looked very sexy women, who were on the final night of the festival "Musical Key 6". Zajmina, which had to go up on stage twice, it seemed as always "hot", so the singer Maja Morina has super sexy in appearance, or even Shkenda.

Genta vazhdon te thure bejte

Vajza e cila doli e treta në finale në “Big Brother 5”, Genta si duket ojo gjen kohë që të hyjë në facebook dhe pse jo të ngacmojë me rimën e bejteve të saja.

Këtë herë ajo kishte shkruar kështu në facebookun e saj “vellackoja im i dytë , për ty të gjithëve ja nxjerr sytë, kur isha brenda më ngrije gjakun, se mos më zemeroheshë kisha merakun.”.

Këto vargje ajo i kishte krijuar për Gracianon, të cilin ajo edhe kur luante lojën në BB  e quante vëlla. Urojmë që me këto bejte Genta të realiozojë dëshirën për të qenë pjesë e spektaklit të humorit “Portokalli”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta continues to compose bayt

The girl who was third in the finals on "Big Brother 5" ojo Genta finds time seems to go on facebook and why not to tamper with its rhyme of Bayt. This time it was written so in her Facebook "My second vellackoja, for you shall issue all eyes, when I was inside me blood freeze, no more angry that I had anxiety.".

These verses she had created for Gracianon, which she played the game even when BB called brother. We hope that with these bayt Genta to realiozojë desire to be part of the spectacle of humor "orange". / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Balerini i huaj ne videon e re te Vedat Ademit

“Një jetë me ty” kështu quhet kënga më e re e këngëtarit nga Kosova, Vedat Ademi, i cili kohët e fundit është i përqdëruar edhe te kërcimi në “Dancing ëith the Stars”.

E në fakt si duket në këtë spektakël ai na paska krijuar edhe miq, sidomos me balerinin italian Simone, të cilin e shohim si personazh në videoklipin e këngës. Kënga menjëherë edhe pse ka vetëm dy ditë që është në kanalin Youtube,  ka mbledhur shumë pëlqime dhe komente pozitive, ndërsa këndohen në frymën e baladave që i shkojnë shumë Vedatit.

Videoklipi është realizuar nga “Pro Video Albania”, ndërsa teksti mban emrin e familjes Mumajesi. Vedati si duket ka nisur të jetë nën menaxhimin e kompozitorit Flori Mumajesi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Foreign ballet dancer in the new video Vedas Adam

E përbashketa e Lorit me perfaqesuesen italiane ne Eurosong

Këngëtarja italiane Nina Zilli e cila këtë vit ishte në festivalin e madh evropian “Eurosong 2012”, zbuluam se për lukun e saj është kujdesur parukieri shumë i njohur italian Marco.

Por cfarë lidhje ka kjo këngëtare me këngëtaren shqiptare Lori, ne mësuam se është i njëjti parukier që kujdeset edhe për artisten shqiptare. Nëse Lori shpesh herë kur kthehet nga Italia duket bukur dhe trendy, atëherë kjo falë edhe Markos./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori Common Italian representative in Eurovision

Italian singer Nina ZILLI which this year was in large European festival "Eurovision 2012", found that care lukun her hairdresser is very famous Italian Marco. But what does this Albanian singer singer Lori, we learned that it is the same barbers who cares for the Albanian singer. If Lori often times when you get back from Italy looks nice and trendy, then that thanks to Marcos. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Dancing With The Stars Albania 3: Seldi eliminohet (Perseri!)

Iken perseri pas rikthimit Seldi nga DWTS

Nuk ka arritur ta shijoje me shume se nje puntate rikthimin e tij ne “Dancing with the Stars”. Seldi, si me pak i votuari nga kombinimi i pikeve mes jurise dhe publikut eshte vendosur balle per balle bukuroshes Adelina Tahiri ne sfiden “Dance Off”. Mes nje Mamboje dhe nje Rumba, te dyja jo fort te pelqyera nga Ilir Shaqiri, u zgjodh performanca e Adelines. Ndryshe nga mbremjet e shkuara, ne puntaten e te enjtes te spektaklit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u vune ne gare 9 personazhe VIP, pas rikthimit me votat e publikut te tre prej te larguarve si Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra. Yjet performuan ne gjini te ndryshme nga Pasodoble, Charleston, Tango apo Samba. Por kjo nuk ishte e vetmja performance e personazheve VIP ne mbremjen e te enjtes, vetem dy puntata larg finales se madhe.

Valentina Spaho shume “in” ne klipin e ri (Video)

Eshtë një këngë shumë ritmike që padyshim do të jetë në listët e hiteve verore. Po flasim për këngën më të re e cila ka ardhur me një videoklip interesant dhe që mban titullin “Më mungon”, kënduar nga këngëtraja Valentina Dedvukaj Spaho.

Këngëtarja duket shumë “in” në këtë video e cila është realizuar në Tiranë nga produksioni “Max Productions”, ndërsa teksti i këngës është shkruar nga vetë artistja. Pro cfarë i mungon këngëtares, e cila ka vite që jëton në Amerikë dhe ka jëtë të lumtur me bashkëshortin e saj, ne nuk e dimë.

Kënga është realizuar nga kompizoti i ri Elgit Doda, i cili si duket ka vendosur të bëjë hite për femrat e bukura të estradës shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valentina Spaho very "in" the new clip

Besnik Qaka ne Gjykate, Menaxheri: "Vajza ka terhequr aktakuzen..."BESNIKU I GRUPIT NRG BAND NE GJYKATE

Besnik Caka, lider i grupit NRG Band, eshte paraqitur ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine. Ai akuzohet se e ka keqperdorur seksualisht nje vajze te mitur. Nje menaxher i NRG Band, qe nuk ka treguar emrin, tha se vajza e ka terhequr aktakuzen.

Frontmeni i grupit NRG Band, Besnik Caka eshte paraqitur para Gjykates se Qarkut ne Prishtine nen akuzen se ka keqperdorur nje te mitur seksualisht.

Thaci: Rona, perfaqesim i Kosoves nen flamurin kombetar shqiptarThaci: Rona, perfaqesim i Kosoves nen flamurin kombetar shqiptar

Kryeministri i Republikes se Kosoves, Hashim Thaci, priti sot pasdite kengetaren Rona Nishliu, te ciles i shprehu urimet me te thella per suksesin dhe perfaqesimin dinjitoz te vlerave te Kosoves nen flamurin kombetar shqiptar ne festivalin e Kenges Evropiane - Eurovision 2012.

“Me interpretimin tuaj te vecante dhe shume profesional, me emocionet prej nje artisteje te vertete, treguat cilesi kulmore, duke u vleresuar larte prej publikut evropian dhe prej profesionisteve evropiane te muzikes”, u shpreh kryeministri Thaci.

Thursday, 31 May 2012

Adelina Ismajli thote "Fuck You!"

Adelina mohon duetin me Leonora Jakupin

Thashethemet e fundit per nje bashkepunim te mundshem midis Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit kane zgjuar interesim tek mediat dhe portalet e ndryshme online. Dhe jo per ndonje qellim te keq, por me shume per arsyen se nje lajm i tille eshte konsideruar si mjaft konstruktiv dhe i dobishem, sidomos ne vitin e 100 vjetorit te Pavaresise.

Por ja qe demanti erdhi nga faqja zyrtare e Adelina Ismajlit ne facebook ku eshte postuar nje foto e Adelines qe tregon gishtin e mesem e qe interpretohet si "Fuck You" dhe me tekstin e meposhtem. Nuk e dijme nese ky gisht i eshte drejtuar mediave apo vet Leonora Jakupit:

"TË DASHUR MIQ. EDHEPSE TASHMË PROVOKIMET E NDRYSHME KANË NISUR TË BËHËN BAJATE, NE DO TË MARRIM MUNDIN TË MERREMI ME THASHETHËME KOTI. PRA... *ADELINA ISMAILI NUK KA NË PLAN ASNJË DUET ME ASNJË KËNGËTARE SHQIPTARE, CDO GJË QË KENI LEXUAR APO DËGJUAR ËSHTË GËNJESHTËR...ADELINA VAZHDON PUNËN NË ALBUMIN E SAJ INTERNACIONAL.*

KY ËSHTË PRONONCIM ZYRTAR NGA ZËDHËNËSJA ZYRTARE E ADELINA ISMAILIT"

Vetem ca dite me pare ishte Elvana e cila beri nje thirrje shqiptareve qe te mos shahen ne mes veti pasi jemi nje gjak. Si duket kjo thirrje e Elvanes nuk eshte marre edhe aq seriozisht ndersa lexuesit qe mirepriten kete lajm duhet ngushelluar qe fatkeqesisht nuk ishte i vertete. /albavipnews/

Rovena e promovon videon sociale, “Djepi” (Video)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rovena Stefa, në ambientet e hotelit “Victory”, e ka mbajtur të enjten në mesdite një konferencë për shtyp, ku e ka prezantuar videoklipin e saj të ri, “Djepi”.

Tema e kësaj konference, ku ishin ftuar të gjitha mediet e shkruara dhe televizive nga Kosova, nga Shqipëria dhe Maqedonia, kishte për qëllim temën “Rritja e lindshmërisë, vitaliteti i një kombi”.

Madje, ky projekt i artistes vjen në kuadër të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, ku poeti Avni Qahili dhe ideja e Rovenës u bashkuan për t’i sensibilizuar të gjithë shqiptarët që kombi ynë duhet të shtohet, të rritet dita-ditës.

Ndërsa videoklipi është realizuar nga produksioni “5 Star Production” dhe nga sot do të jetë në të gjitha mediumet televizive./Maksim GJокај/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena promotes social video, "Cradle"

Known singer, Rovena Stefa, in the premises of Hotel "Victory", has held noon Thursday at a press conference where he presented her new video clip, "Cradle".

The theme of this conference, which were invited all print and television media from Kosovo, Albania and Macedonia, was to the theme "Increasing fertility, vitality of a nation."

Xhensila Myrtezaj: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest...

Xhensila Myrtezai: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest

Vitin e kaluar Xhensila Myrtezai, kengen “Engjelli im” me te cilen konkurroi ne “Top Fest” ia dedikoi te fejuarit te saj. Kete vit, i duhet te mendohet dy here nese duhet t’ia dedikoje edhe kete kenge tjeter sepse me shume se te fejuar, kesaj radhe Xhensila Myrtezai dhe Besmir Kallaku jane konkurrente.

Ne edicionin e vitit te kaluar te Top Fest, ju patet shume sukses me kengen “Engjelli im”, sa ndikoi suksesi i vitit te kaluar per te marre pjese edhe kete vit?
Eshte shume e vertete qe suksesi i vitit te shkuar me ka nxitur dhe me ka krijuar vetebesimin per te konkurruar jo vetem ne “Top Fest” por me ka hapur dyert edhe ne kompeticione te tjera. “Engjelli im” ka qene si nje ogur i mire per karrieren time.

Rona Nishliu pritet me feste ne Sheshin 21 [VIDEO]

Rona i kthehet Kosoves

Rona Nishliu e cila javen e kaluar perfaqesoi Shqiperine ne Eurosong me kengen “Suus”, mbreme eshte mirepritur nga koleget e saj, pas suksesit qe arriti ne festivalin evropian.

Nje gala mbremje eshte organizuar per nder te kengetares kosovare, e cila arriti ne vendin e peste ne festivalin e Eurovisionit si perfaqesuese e Shqiperise.

Pervec kolegeve te saj, Rona Nishliu eshte pritur me duartrokitje edhe nga Presidentja e Kosoves, Atifete Jahjaga.

Nora Asani dhe rrefimi i saj per canten e dores...

Nuk del pa telefon, kulete dhe celesa

Edhe pse posedon shume canta, modelja Nora Asani eshte e fiksuar vetem ne njeren nga cantat qe ka. Tani e disa muaj ajo mban kudo me vete canten e firmes Michael Kors, te cilen thote se e ka blere me nje cmim mjaft te larte.

“Nuk jam shume e dhene pas cantave, edhe pse kam shume prej tyre, nuk i perdor shume. Me shume jam e fiksuar vetem ne nje cante dhe thuajse ne cdo dite e barte vetem njeren prej tyre. E kam edhe si princip qe kur te me fiksohet dicka ne koke per gjerat qe i kam, mund te kaloje shume kohe dhe ta barte vetem ate qe me eshte fiksuar. Keshtu koheve te fundit po ndodh edhe me nje cante timen”, ka thene ajo per “Zerin”.

Nora zakonisht bart canten e madhe per shkak se ne te mund te fuse shume gjera. Nderkaq gjerat qe nuk mungojne ne canten e saj jane: kuleta, telefoni, agjenda, celesat, parfumi, stilografi, shkelqyesi i buzeve dhe nje pasqyre e vogel.

Thashethemi fundit: Adelina dhe Leonora pajtohen, sjellin klip te perbashket prej 100 mije eurosh

Thashethemi, Adelina dhe Leonora, paqja 100-mijeuroshe e kengetareve

Dy kengetaret e njohura kosovare, Adelina Ismajli dhe Leonora Jakupi, duket se do te harrojne merine qe kane pasur prej vitesh me njera-tjetren, pasi mediat te ndryshme online raportojne se dyshja do te bashkepunoje per nje klip te ri. Ndoshta jo te gjithe e mbajne mend, por kengetaret seksi jane rrahur pas nje sherri spektakolar mes tyre, vite me pare. Sic mesohet, eshte Adelina ajo qe i ka kerkuar Leonores nje klip kushtuar Kosoves, ndonese pas nje veshtrimi te shpejte ne faqet e tyre zyrtare, nuk rezulton asnje gje e tille. Thuhet se klipi i perbashket do te jete spektakolar dhe do te kushtoje hic me pak se 100 mire euro, ndersa kengetaret do t’i ndajne pergjysme shpenzimet.

Genta e BB kerkon takim me Stresin...

Genta e BB kerkon takim me Stresin, behet seksere per te vellane

Genta Gjalpi, e renditura e treta nga votat e publikut ne reality-show-n “Big Brother 5”, ka shprehur deshiren per te takuar reperin e hitit “Lamtumire”, Arkimed Lushajn, i njohur me emrin e artit, Stresi. Tanime qe Genta eshte shnderruar ne nje personazh te njohur fale eksperiences ne BB, eshte e qarte qe do te kete mundesine te takoje shume kengetare apo VIP-a te tjere, por cfare e lidh ate me Stresin?! Eshte mesuar se Genta deshiron ta takoje “rivalin” e Noizy-t per te vellane, te riun e quajtur Elton, i cili aspiron qe te behet nje reper i njohur. Te gjithe e mbajme mend performancen e tij ne mbremjen finale te “Big Brother 5”, teksa nje nga surprizat qe iu be vajzes nga fshati Baban i Devollit ishte pikerisht kenga me klip qe i vellai i kishte kushtuar asaj, mbi bazen muzikore te kenges se njohur te 50 Cent “In da club”. Sa u takon thashethemeve Genta ka thene: “Big Brother ka ndikuar per mire tek une. Tani dua dicka te mire per jeten time, por ne radhe te pare qetesi shpirterore dhe psikologjike pas atyre qe kam kaluar. Kam deshire te punoj ne televizion. Fotot ishin nje abuzim nga nje person tek i cili une kisha besim”. /standard/

Rita Ora me nje te ardhme te ndritshme...

Pas suksesit te saj te henen ne panel, ajo u ftua serish diten e marte me 29 Maj, por ishte e pranishme vetem per gjysem dite pasi ne mbremje do te kendonte ne nje koncert te Coldplay ne Coventry. Pasi mbaroi pune tek audicionet ne X Factor, ajo i hipi nje avioni privat dhe u nis per ne koncert. Prania e Rites ne panelin e gjyqtareve te X Factor ka shkaktuar debat per shkak se ajo eshte nje kengetare shume e re vete dhe sapo ka hyre ne klasifikime. Por gjyqtaret e tjere kane mbrojtur vendimin duke thene se ajo eshte nje kengetare e madhe me nje te ardhme te ndritshme... /tung/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After her success in the panel on Monday, she was invited again on Tuesday 29th of May, but was present only for a half day after the evening would sing a Coldplay concert in Coventry. After finishing work on the X Factor auditions, she boarded a private jet and left for the concert. Rites in the presence of the judges panel of X Factor has caused debate because it is a very new singer himself and has just entered the rankings. But other officials have defended the decision saying that it is a great singer with a bright future ...
]]

Triumfojne Goldi dhe Zajmina ne ‘Celesin MUZIKOR 6”

photo: francesk frokaj
Mbrëmja e së mërkurës më 30 Maj, ashtu sic ishte thënë vërtetë ka qenë një show i madh në natën finale të festivalit “Celësit Muzikor 6”.

Shumë cmime, shumë të ftuar, por triunfuesit e vërtetë kanë qenë ata të dy, duke fituar cmimin e parë të muzikës moderne, Zajmina Vasjari dhe Gold AG me këngën ‘Forever’.

Kanë ardhur si duet, por në skenë vërtetë janë dukur edhe shumë hot, ndërsa kënga e tyre rrëmbeu edhe cmimin ‘Best Pop dhe R.n.B’. Ne siguruam këtë foto ekskluzive nga fotografi zyrtar i këtij festivali Francesk Frokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldin and Zajmina TRIUMPH in 'Celesi Muzikor 6 "

Wednesday evening on May 30, as it was really saying was a big showdown in the final night of the festival "Musical key 6". Many awards, very inviting, but true triunfuesit were they both, winning the first prize of modern music, Zajmina Vasjari and Gold Ag with the song 'Forever'.

Have come as a duet, but the scene seemed really are very hot, while their song also grabbed the award 'Best Pop and RnB'. We obtain this exclusive photo from the official files of the festival Franqis Frokaj./Albavipnews/


Revista PALOMA - 26 Maj 2012

Revista PALOMA, 26 Maj 2012
 • Prishte miqesia! Aferdita dhe Adelina shahen rende pas perfundimit te spektaklit. Aferdita: "Do te ma paguash, nuk u bere ti te me skualifikosh mua".
 • Mediat italiane: Rona Mbreteresha e Eurovizionit
 • Blerim Destani: Cun per shtepi!
 • Dr.Flori: Pse u ndava nga West Side Family. "Kjo vere eshte e imja"
 • Erioni: Nuk do te lidhem me Klaudian!
 • Antonetta Nikprelaj, shqiptarja qe joshi Johnny Depp, tani ne krah te Vin Diesel
 • Graciano, Anila dhe Albulena aksidentohen me makine. Lena me te qepura ne koke!
 • Tuna, muaj palester intensive per klipin e ri
 • Lorik Cana harron Arniten, ne lidhje me nje italiane
 • Eneda Tarifa e revoltuar, mohon zerat per shtatzenine
 • Algen Nikolla mes Rita Ores dhe Paris Hilton
 • 1 Minute me Jonida Alickollin

Wednesday, 30 May 2012

Aurela Gace: Adoleshenca ime!

Aurela Gace: Une, rebelja e Llakatundit

Kam qene nje adoleshente e pabindur”...Kjo eshte fjalia qe dallon qysh ne pergjigjen e pare te Aurela Gaces. Ylli i skenes shqiptare, qe sot eshte idhull i shume te rinjve, vjen sot ne faqet e “Gjimnazisteve” per te sjelle nje shembull shume te mire. “Mos u dorezoni per asnje moment, por me guxim shkojuni deri ne fund endrrave tuaja!”. Ky eshte mesazhi qe Aurela percjell. Te kuptohemi, shembulli i Gaces mund te ndiqet vetem nga ata te rinj, qe ashtu si ajo dikur, i kane kembet ne toke dhe e dine mire se ne cfare fushe jane te afte. Natyrisht, vec kesaj pjese, Aurela tregon edhe per rebelimet e adoleshences, te cilat i cekem ne fillim. Ka dashur qe te jete e vecante, sic eshte tani, ndaj dhe gjithmone ka bere zgjedhje te guximshme.

Blero premton klipi i ri nje qe nuk eshte pare me heret...

Blero se shpejti me “Nr 1”

Blero ka realizuar nje bashkepunim me kengetaren Lea dhe anetarin e grupit Kaos, Lumi B.

Kjo kenge titullohet ‘Nr 1” dhe pritet se shpejti te lansohet ne tregun shqiptar.

Blere tashme e ka bere gati dhe gjate kesaj jave pritet ta lansoje edhe videon e kenges “Ajo apo ti”. Kengetari ka premtuar se videoklipi i kesaj kenge do te jete nje qe nuk eshte pare me heret.

Blero eshte zotuar se nuk do te ndalet vetem me kete projekt. Ai pritet qe kete vere te sjell shume kenge te reja.

Miranda Hashani humb shtatzenine per here te dyte...

Miranda aborton edhe nje femije

Edhe pse ka djalin Donin pas 10 vjetesh martese, kengetarja Miranda Hashani perseri e kishte pritur me padurim lindjen e bebes tjeter i cili ishte i gjinise mashkullore. Mirepo kjo shtatzeni nuk mundi te kaloj me shume se shtate muaj edhe pse ajo kishte shkuar ne Gjermani per ta ruajtur kete shtatzeni. Te gjithe muajt e shtatzenise Miranda thote se i ka kaluar shume mire, duke mos pasur asnje komplikim, dhe per faktin se ndjehej mire erdhi per disa dite vizite ne Kosove dhe Shkup per ta vizituar familjen. Papritur asaj iu keqesua gjendja dhe me te vajtur ne maternitetin privat te Shkupit femija i vdiq ne bark.

“Jam shume e brengosur per humbjen e kesaj shtatzenie. Kjo eshte hera e dyte qe po humb shtatzenine dhe po ndjehem mjafte keq. Keqesimi i gjendjes shendetesore me ndodhi papritur gjate diteve sa isha ne Kosove dhe Shkup, mirepo edhe pse mjeket e Shkupit bene cmos per te me ndihmuar por nuk munden te shpetojne femijen”, ka thene ajo per “Zeri”.

Edona Llalloshi, kete vere me projekte te reja...

Edona vjen me projektet e radhes

Ka kaluar pak kohe qe kur kengetarja Edona Llalloshi lansoi ne treg kengen dhe videoklipin e ri, te quajtur “E vertete” e cila kenge u mireprit mjafte shume ne publik. Mirepo nuk ka mbetur me kaq, Edona na bene te ditur se ka nisur punen edhe per disa kenge e klipe te reja, te cilat do ti lansoj gjate periudhes se veres.

“Jam ne pergatitje te disa projekteve te reja te cilat besoj se do te pelqehen ne publik. Uroj qe edhe kete sezon vere ta kaloj sa me mire me adhuruesit e mi kudo qe jane brenda dhe jashte vendit”, ka thene ajo per “Zeri’.

Videoklipet e fundit Edona i ka pergatitur me produksionin “Emf Creative”, dhe po ashtu edhe ne te ardhmen planifikon qe videoklipet e reja ti realizoj po me kete produksion. /kastriote bajrami/zeri/

Vesa Luma: Statusi im eshte "shume e lumtur"!

Vesa Luma: Ne emer te dashurise po bej gjithcka!

Ka qene vete pjese e nje shou-talenti, per t vazhduar pas tij me sukses dhe vendosmeri rrugen drejt fames. Te krijosh nje imazh unik ne kete treg muzikor nuk eshte gjeja me e thjeshte, por Vesa Luma ia ka dale mbane. Sot ajo mund te krenohet me ate cfare eshte dhe cfare percon tek publiku me zerin e saj, edhe pse sic thote, asgje nuk arrihet pa sakrifica. Nje ane e panjohur e Veses, e zbuluar ne “X-Factor” (nese do te mund ta quanin X-in e saj), eshte ndjeshmeria qe ajo ka percjelle, lotet pas cdo largimi te konkurrenteve te saj. Nje pune qe e ka vendosur Vesen serish me afer me fansat e saj, me muziken dhe me nje pervoje te magjishme. Megjithate, rreth cdo personi te famshem kureshtja me e madhe mbetet ajo per jeten private. Lidhur me kete Vesa thote se jo pak here lirshmeria e saj eshte keqperdorur me apo pa qellim nga media, ndaj tani ka vendosur te jete me diskrete. “Kur te kete dicka rreth jetes sime private, do jem une e para qe do e pohoj”, – thote ajo ndersa e shton me teper misterin teksa pohon se “statusi im eshte: e lumtur”. “Jam shume e lumtur”, – thote Vesa dhe ne ia urojme vertet kete gje; te jete e lumtur sic ishte ne kete interviste te gjate dhene per suplementin “Mapomania” ne gazeten MAPO.

Cun Lajci, Orfeu i skenes shqiptare...

Cun Lajci, nje Orfe i skenes

Me 43 vite karriere mbi supe, Cun Lajqi, vazhdon ta kete pjese te jetes aktrimin. Se bashku me te tjeret, ai i perket brezit qe shenuan teatrin duke e bere nje art fisnik dhe me nje mision te madh. Ai, gjithsesi, mbetet njeri nga aktoret me te gjithanshem dhe me te adhuruar nga dashmairet e ketij arti suprem. Cuni i skenes dikur, tashme eshte bere nje Orfe i kesaj skene.

Aktori i njohur i skenes dhe ekranit, ne kete interviste rrefen peripecite, pasionet kembenguljen ne rrugen e mundimshme te aktorit. Ai sjell detaje dhe perjetime mjaft interesante, si e filloi kete rruge ne teater dhe ne film duke luajtur perkrah aktoreve te medhenj. Gjithashtu Cuni flet edhe per emocionet qe ndjen para spektatoreve kur interpreton role te ndryshme.

Elvana Gjata: Mos u shani... Jemi nje gjak!

Elvana Gjata, thirrje patriotike: Jemi nje komb, kemi nje gjuhe, nje gjak

Kengetarja Elvana Gjata, e cila momentalisht eshte konkurrente ne spektaklin "DWTS", ka kercyer nje valle popullore me Gertin, me kostumin kombetar te zones se veriut. Kete foto nga "Facebooku" i kengetares, te cilen e ka bere pas kuintave dhe me krenari ka bere edhe shqiponjen dy krenare. Por duket se ajo nuk eshte mjaftuar vetem me kete foto, pasi pak kohe me vone ka publikuar edhe nje status, me te cilin iu ka bere thirrje te gjithe shqiptareve qe te mos kene kufij dhe mos harrojne qe jane nje komb dhe kane nje gjak e nisur nga komentet qe kane dhene mbi kengen "Suus". "E shtyre nga reagimet e shumta, jo fort te kendshme, madje te trishtueshme, qe kam pare dhe degjuar dje dhe sot, ndjej te them dhe te bej thirrje per te gjithe shqiptaret kudo qe jane, qe ne momente te tilla kur duhet te festojme, dhe te jemi me te bashkuar se kurre, nuk ka vend per ndarje kufijsh!! Jini mirenjohes, te drejte, sepse vetem keshtu mund te ecim perpara. Jemi nje komb, kemi nje gjuhe, nje gjak...", - ka perfunduar Elvana, duke publikuar edhe kengen e saj me te fundit "Gjaku im". /y.selita/koha jone/

Tuesday, 29 May 2012

Drita D'Avanzo: Jam krenare per prejardhjen time shqiptare...

Drita shqiptarja e spektaklit hit ne Amerike

Eshte shqiptare dhe njihet si nje nga yjet e televizionit amerikan. Drita D’Avanzo, mund te renditet pa frike ne listen e personazheve qe na bejne te ndihemi krenare...E angazhuar ne nje prej spektakleve me te ndjekur atje, Drita ka arritur te kthehet me kohen ne nje prej figurave me te dashura te ekranit. Ne kete interviste ekskluzive per “Bluetooth”, shqiptarja e “Mob Wives” rrefen rrugetimin e saj ne televizion, jeten ne Amerike, familjen, divorcin, deshiren e madhe qe ka per te ardhur ne Shqiperi dhe lidhjet me shqiptaret e famshme Rita Ora dhe Bleona Qereti.

Kush eshte Drita? Ku keni lindur dhe cila eshte lidhja qe keni me Shqiperine?
Une jam nje yll i televizionit amerikan, prej reality-t “Mob Wives”. Kam lindur dhe jam rritur ne Amerike, por prinderit i kam shqiptare. Ata jane njohur me njeri–tjetrin ne Itali dhe u martuan me pas ne Amerike.

Eneda Tarifaj mohon shtatzenine...

Eneda Tarifa: Nuk jam shtatzene!

Gjate javes se shkuar kopertina e suplementit “Bluetooth” u pushtua nga tri cifte shume te dashur te showbiz-it shqiptar...Lajmi qe shoqeronte cover-in lidhej me shtatzenite e tri prej vajzave me simpatike te ekranit, njera prej te cilave kete jave do te beje pergenjeshtrimin e lajmit. Thashethemi per shtatzenine e kengetares Eneda Tarifa nuk eshte i vertete. Vete kengetarja e ka mohuar kete lajm ne menyre kategorike, duke shtuar se ata qe kane sherbyer si burim i yni ne kete rast kane dashur t’i bejne keq. “Bluetooth” i kerkon ndjese Enedes per shqetesimin e shkaktuar dhe uron qe thashethemi yne aspak dashakeqes, te behet i vertet ne muajt e ardhshem, pasi jemi te bindur qe Eneda dhe Erjoni do te jene prinder shume te mire. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sonte nata finale e “Çelesit Muzikor 6”

Është menduar një shou i madh në natën finale të festivalit “Çelësi Muzikor 6”, i cili do të mbahet sonte me 30 maj, në orën 21:00 në ‘Zipp Club’ në Prishtinë dhe më pas transmetohet nga RTV21 dhe Zico TV.

Pas 5 netëve garuese, sonte ndahen çmimet të cilat vijnë nga nominimet e rrymave të ndryshme muzikore. Emrat si Zajmina Vasjari, Gold Ag, Hekuran Krasniqi, Farush Azemi, Fjolla Morina, Shkenda, Baboo Tarabuka etj. presin me emocione ndonjë çmim.

Por finalja e këtij festivali do të ketë edhe të ftuar specialë, të cilët janë fituesit e vitit të kaluar këngëtarja atraktive Gjyste Vulaj dhe Berkan Ahmeti, ndërsa nga Zvicra vjen një kërcimtar shumë i njohur, Ludovic Karrica.

Përveç shumë çmimeve që do të jepen, edhe këtë vit radio më atraktive në vend Top Kosova Radio do të ndajë çmimin radiofonik./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tonight the final night of "Musical Key 6"

It meant a great show on the final night of the festival "Musical Key 6", which will be held tonight at 21:00 in 'Zipp Club' in Pristina and then transmitted by RTV21 and Zico TV. After 5 nights of racing, prices fall tonight that the nominations come from different musical currents.

Kryeministri Berisha takon Rona Nishliun

Menjëherë pas kthimit nga Baku (Azerbajxhan) ku mori pjesë në Festivalin Evropian të këngës – Eurovizion 2012 dhe u rendit e 5-ta në natën finale, këngëtarja Rona Nishliu dhe ekipi shqiptar u pritën në një takim nga Kryeministri Berisha.

Kryeministri Berisha i shprehu Rona Nishliut urimet më të përzemërta për suksesin e shkëlqyer të saj në Eurovizion dhe e konsideroi atë si një sukses të shumëfishtë, duke theksuar këtu se ajo, me interpretimin dhe këngën e saj,  arriti të tërheqë fuqishëm vëmendjen e mediave ndërkombëtare, që në natën gjysmëfinale të festivalit.

Në finale, vijoi Kryeministri, ”ju ishit zëri absolut i festivalit, interpretimi më i shkëlqyer, ishit një përfaqësim shumë dinjitoz dhe arritje e madhe për gjithë shqiptarët, për Shqipërinë dhe për Kosovën”.

 Edhe për sa i përket vlerësimit, Kryeministrishprehu kënaqësinëpër mbështetjen e madhe që pati nga të gjitha vendet.  Ai theksoi  se  përfaqësimi dinjitoz i Ronës në Eurovizion është dhurata më e bukur që kënga shqiptare i bën Shqipërisë në këtë 100 vjetor të pavarësisë.

Arbri e shijon me Gerten fitoren

Menjëherë pas natës finale të edicionit të pestë të “Big Brother Albania”, fituesi nga Prishtina i këtij realty-shou Arbër Zeka e ka kaluar mbrëmjen me vajzën që nisi ta ngacmojë kur ishte brenda në shtëpi.

Ja ne siguruam këtë foto ku shihet Arbri me Gertën, madje shumë pranë njëri-tjetrit. Ishte si një simpati që shpesh herë triumfuesi thoshte sikur e donte vajzat e takave të lartë të BB5. Por sa është e vërtetë që mund të lindë diçka, kjo pritet të shihet.

Ndërsa ne mësuam edhe diçka tjetër që Arbri atë natë e ka kaluar pa gjumë, por se me kë nuk e dimë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gertën arbri relishes the victory

Immediately after the final night of the fifth edition of "Big Brother", winner of the Pristina-show Arben Zeka Realty has spent the evening with the girl who began to harass when he was inside the home.

Labi ne duart e Lindes

Ka nisur puna në qendrën për t’u dobësuar e këngëtares Linda Halimi. Ndërsa ne zbuluam këtë foto ku shihet këngëtarja dhe pronarja e qendrës me këngëtarin Labinot Tahiri.

Pak kohë më parë Linda na kishte treguar për gazetën tonë se shumë emra VIP kishin bërë rezervime për t’u nënshtruar në këtë qendër dobësimi. E si duket Labi u ka besuar duarve dhe projektit të Lindës dhe ka nisur të ndjekë rregullat dhe seancat./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labi in the hands of Linda

Work has started to weaken in the center of singer Linda Halimi. While we found this photo which shows the singer and the owner of the center with singer Labi. Some time ago Linda had shown us to our newsletter VIP that many names had made ​​reservations to be subjected to this central weakness. And it seems Labi was believed Linda's hands, and project and has begun to follow the rules and proceedings. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Evi Reci prek suksesin ne Itali...

Evi Reci prek suksesin italian

Pas Anbeta Toromanit, Kledi Kadiut, Elsa Liles etj nje tjeter nje tjeter shqiptare shnderrohet ne marke suksesi ne Itali. Evi Reci se fundmi ka realizuar kolonen zanore te nje filmi Italian, kurse kenget e saj jane shnderruar ne hite ne radio-televizionet muzikore italiane.

Se fundmi thuajse jeni zhdukur fare nga Tirana, ju shohim vetem nepermjet klipeve. Sa e rendesishme eshte per nje kengetar qe te jete i pranishem per publikun ne mos fizikisht nepermjet klipeve?

Per nje kengetar jane te rendesishme te dyja. Ndihmojne ne ndertimin e nje imazhi publik si njera dhe tjetra. Justifikoj “zhdukjen” time si nje zgjedhje personale per tu fokusuar me shume ne studimet e mia universitare por edhe punes se re ne radio.

Monday, 28 May 2012

Nora dhe motra me te njejtin fustan

Ndodh edhe kështu, nëse dikur flisnim se i njëjti fustan ishte edhe në trupin e një artisteje shqiptare, e më pas e kishte veshur edhe një femër tjetër vip, nuk diskutohet që ndërmjet motrave të mos ndodhë kjo.

Por, urojmë që këtu këngëtarja seksi Nora Istrefi ta ketë veshur më pas fustanin e së motrës, pasi Era të ishte dukur kështu me të njëjtin fustan në mbrëmjen e saj të maturës. Megjithatë, ta themi atë që e shohim, fustani më bukur i rri Erës. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Nora and sister with the same dress

Occurs even so, if sometimes speak of the same dress was also in the body of an Albanian artist, and then had another woman wearing the vip, is not discussed that in the midst of it happening again. But here we wish to singer Norah Jones have sex dressed after her sister's dress, as the wind seemed so with the same dress on her graduation night. However, to say what we see, the most beautiful dress sit Wind. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /.


Alban Skënderaj i bën ftese për duet Festines

 Ajo kishte shkuar në pesëshen e më të mirëve nga një udhëtim i gjatë nga Gjakova e deri në skenën e madhe të talent-shout, “X Factor Albania”.

Kjo është Festina Mejzini, e cila me qetësinë e saj e ka pranuar verdiktin e publikut, duke u eliminuar mbrëmjen e së dielës, ndërsa mentori Alban Skënderaj i ka bërë një propozim publikisht që do të donte ta bënte një duet me gjakovaren.

Festina është komentuar gjithmonë për stilin e saj të veçantë dhe ka pasur më së shumti klikime në kanalin YouTube për perfomansat e saj në “X Factor”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj makes an invitation to duet Festinës

She had gone in the top five of the best from a long trip from Djakovica to the scene of great talent-show, "X Factor Albania". This is Mejzini Festina, which with its tranquility has accepted the verdict of the public, was eliminated Sunday night, and mentor Timbaland has made a public proposal that would like to do a duet with gjakovaren. Festina is always commenting on her unique style and had the most clicks on YouTube channel for its perfomans "X Factor". / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /.

Fitorja e radhes per Kosoven

Talentet dhe protagonistët nga Kosova, të cilët kanë konkurruar në kompeticione të ndryshme, qoftë për të zbuluar talente të reja, qoftë për të konkurruar në një festival, apo një reality-shou, siç ishte “Big Brother Albania”, kanë shkëlqyer.

Rona Nishliu në fillim e fitoi festivalin e madh në dhjetor të vitit 2011, e më pas e përfaqësoi Shqipërinë në Eurosong, duke u renditur në “Top 5”. Më pas, në “The Voice of Albania” fitoi vajza nga Prizreni, Rina, ndërsa data 26 maj 2012 do të mbahet mend si një triumf i madh i talenteve nga Kosova, qoftë për Norën, qoftë edhe për Arbrin, i cili e fitoi edicionin e pestë të “Big Brother”.

Nuk duhet të harrojmë se një super-talent për fëmijë nga Kosova, këngëtarja Roderika Ukelli, me këngën ‘Eriku’, e zuri vendin e parë në të njëjtën ditë në festivalin mbarëkombëtar për fëmijë “Ylberi” në Shkup, apo suksesi i madh i Rita Orës në botë. Por, cila do të jetë fitorja e radhës për Kosovën? Ndoshta “Top Fest 9”? Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The next victory for Kosovo

Ermal Merdani: Pretendoja me shume, por me behet qejfi per Arbrin...

Ermali: Pretendoja me shume

Ermali ka qene nje nga banoret qe ka spikatur ne shtepine e “Big Brother” dhe nje pretendent i cmimit te madh. Ndihet i befasuar qe doli i pari naten finale, pasi pritshmerite e tij ishin me te medha. Shprehet se lidhja me Francesken nuk e ka kushtezuar ne loje dhe mendon se historia e tyre do te vazhdoje si ajo e nje cifti normal.

I pesti ne “Big Brother”. Te cuditi fakti qe dole i pari?

Pretendoja me shume, pasi kisha besim te vetja. Kete siguri e shihja edhe te banoret e tjere. Me shihnin si konkurrent te forte dhe ata vete u habiten kur une dola. Nuk eshte fundi i botes. Jam i lumtur qe kam arritur deri ketu.

Mendon se e ke lene pas dore lojen gjate javeve te fundit?

Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni

Flasin Shota Baraliu, Gjyste Vulaj, Gold Ag dhe Stresi: “I kemi pare me syte tane”

Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni

Jemi vete deshmitare te shume ngjarjeve te hidhura qe po ndodhin koheve te fundit me protagonistet e skenave muzikore. Gati cdo dite dalin kengetare te rinj, ndersa ata qe tashme kane krijuar nje bagazh te tyre, si duket (disa prej tyre) nuk po ecin ne rrugen e duhur. Ndoshta popullariteti dhe ndjekja e trendeve boterore bejne qe edhe ata te marrin shembull kengetaret e njohur ne bote dhe duke u bere pjese e kategorive te njerezve qe nuk mund te merren si shembull per te mire. Lajmet mbi konsumimin e alkoolit nga ana e kengetareve i kemi gati cdo dite neper media. Por, ne skenen muzikore a ekzistojne gjera me te renda, te cilat nuk mund te shkruhen dhe te thuhen? A konsumohet masivisht droga, alkooli, a ka dhune, kriminalitet e prostitucion? A ekzistojne kengetare qe shiten per nje set fotografik, per nje kenge apo nje klip? A ekzistojne organizatore te koncerteve qe detyrojne kengetaret te prostituojne?

Kryeministri Berisha uron Rona Nishliun: Ishe zeri absolut i Eurovision 2012

Berisha uron Rona Nishliun: Ishe zeri absolut i Eurovision 2012

Pas mbylljes se edicionit te 57-te te Eurovision 2012 ne Baku te Azerbajxhanit, ku Shqiperia zuri vendin e peste me performancen e shkelqyer te kenges Suus, e interpretuar nga shqiptarja nga Kosova, Rona Nishliu, kryeministri Sali Berisha e ka uruar kengetaren shqiptare, duke e cilesuar si zerin absolut te kompeticionit evropian te ketij viti, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Kryetari i Qeverise i telefonoi menjehere pas perfundimit te festivalit, kengetares Rona Nishliu dhe i percolli urimet me te perzemerta per suksesin e shkelqyer si dhe per perfaqesimin dhe interpretimin dinjitoz.

Jonida Maliqi: Te qenit nene, ndjenja me e bukur qe po perjetoj...

Jonida Maliqi
photo: edvina meta
Jonida Maliqi: Ju rrefej pervojen me te bukur ne jete

Kengetarja e njohur Jonida Maliqi e cila konsiderohet si nje nder artistet me me ndikim ne vend, ne nje interviste rrefen projektet e saja me te reja muzikore nder to edhe nje videoklip. Jonida Maliqi tregon per ndryshimin e jetes se saj pas lindjes se djalit te saj Danit si dhe varesine qe ka nga ai. Ajo flet edhe per ndjenjen me te forte qe ka perjetuar ndonjehere. Nder te tjera ne biseden me noa.al, kengetarja tregon planet e saj per veren e cila sapo ka trokitur, pushimet ne det me familjen dhe eksperiencen me te bukur ne karrieren e saj. Jonida komenton edhe prurjet e reja ne muzike si dhe nuk ngurron te jape vleresimin e saj per kengen "Suus" e cila perfaqeson Shqiperine ne Eurovizion.

Françeska: Nuk jam takuar ende me familjen e Ermalit

Françeska, vajza nga Vlora e cila zuri vendin e katërt në edicionin e pestë të 'Big Brother' thotë se pas daljes nga shtëpia, lidhja e saj me Ermalin do të jetë më e bukur.

Prisje më shumë se vendin e katërt?

Nuk mendova fare për veten, prisja pak më shumë për Ermalin. Ishte një zhgënjim i madh për mua, por këto gjëra i ka loja dhe duhet t’i pranojmë.

E shihje Arbrin si fitues?

Arbri ishte një ndër fituesit e mundshëm, por dy pretendentët kryesorë ishin Ermali dhe Liami. Arbri ishte ai që i shfrytëzoi me zotësinë e vet.

I je kundërvënë shumë javën e fundit. Kjo për faktin se shprehte shumë siguri në fitore?

Jo vetëm për këtë. Arbri, duke debatuar me Liamin, i ka thënë që ka bërë lojë të pistë, sepse kapej me çiftin. Vetë Arbri bëri të njëjtën gjë dhe nuk më pëlqeu fakti që u tregua kontradiktor. Iu kundërvu Liamit se më ofendoi mua, por të premten ishte Arbri ai që për pak ngriti dorë ndaj meje. Ishin të gjitha këto që e bëjnë Arbrin kontradiktor dhe bashkë me sigurinë e tij të tepruar, më tepër ambicioz nga çfarë e mendoja.

Rita Ora ne Zvicer: "Ku jeni shqiptaret e mi!"

Në orët e vona të së shtunës, Rita Ora ylli shqiptaro-britanik, po performonte në skenën e diskotekës shqiptare “Rinora4” të Rümlangut (Cyrih).

Po në këtë kohë në Baku po kumtoheshin rezultatet e Eurovisionit sipas të cilave Rona Nishliu kishte dalë e pesta.

Një koincidencë që do të donim të përsëritej më shpesh. Në fakt, për mijëra shqiptarë të Zvicrës, të rinj e të reja, të shtunën mbrëma të gjitha rrugët shpienin në Rinora 4.

Ishin dy gjëra që po lidheshin në një pikë: e para ishte se aty po vinte këngëtarja që e krahasojnë me Rihanna-n, dhe e dyta, se kjo këngëtare, Rita Ora, është një shqiptare nga Kosova, e rritur në Londër. Publiku kishte më shumë se një orë që po priste.

Muzika ritmike po pëlqehej, Dj Beka me kompani po e mbante në nivel disponimin e mysafirëve ndërsa në rreshtat e parë, rreth skenës, kishte filluar të bëhej shumë vapë. Por, ngjitja në skenë e Rita Orës është diçka e pakrahasueshme me të gjitha këto.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online