All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 16 June 2012

Dren Abazi: Nuk jam ne lidhje me Armina Mevlanin...

Konfuzion me te dashurat e Dren Abazit

Javen qe kaloi, disa suplemente publikuan nje lidhje dashurie mes miss-it Armina Mevlani dhe kengetarit te njohur, Dren Abazi. Por sic duket, kjo lidhje nuk eshte e vertete, pasi ne nje bisede per ‘’Panorama plus’’ Dreni ka thene se Arminen e ka takuar vetem nje here ne jete edhe ate disa caste para se te shfaqen ne tapetin e kuq te ‘’Top Fest’’. ‘’Ju lutem te mos merremi me kete histori se s’ka kuptim’’, eshte komenti i dhene nga Armina e cila ne njeren ane edhe e ka mohuar lidhjen mes saj dhe Drenit, madje edhe kengetari ne biseden e tij ka qene shume skeptik duke treguar se mes tyre nuk ka ndonje lidhje dashurie. Qe ai dhe Armina nuk jane ne lidhje, e verteton fakti se Dreni ne VideoFest eshte shfaqur me nje tjeter femer e cila eshte e panjohur per publikun, te pakten deri me tani.

Shqiptarja qe po i çmend gjermanet

Nga emri nuk duket si shqiptare, por nga mbiemri po, madje edhe atë nga Malësia e Malit të Zi. E kemi fjalën për bukuroshen shqiptare, e cila ka lindur në Gjermani, Martina Ivezaj, e cila po i çmend djemtë gjermanë dhe jo vetëm me bukurinë e saj.

Ajo tashmë ka fituar titullin si vajza më e bukur e Gjermanisë, dhe shumë shpejt do të jetë mes 100 vajzave më të bukura të planetit për të përfaqësuar Gjermaninë në “Miss World 2012”.

Ne urojmë që jo vetëm Martina të tregojë se është e bukur, por të tregojë se bukuria e saj reflekton gjakun e shqiptarëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanians are crazy Germans

Tuna serish me Blerimin dhe puron e tij

Tashmë u mësuam se ky është aktori Blerim Destani, duhet të jetë patjetër edhe duhani i tij i madh dhe i fortë “puro”. Por, tashmë po mësohemi se ku është aktori simpatik është edhe këngëtarja Altuna Sejdiu.

Tuna duket se jo vetëm i pëlqen aktori, por edhe cigarja e tij dhe ajo ka ndezur një të tillë. Blerimi jo vetëm se i ka afruar zemrën e tij këngëtares, por edhe po ia mëson një ves të keq, duhanin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and again with his cigar Blerim

Already learned that this is the actor Vip Press should also definitely be smoking his big and strong "cigar". But now I learn that the handsome actor is where the singer Altuna Sejdiu.

Tuna seems that not only likes the actor, but his cigarette and lit it has one. Blerim not only that his heart has approached the singer, but even if he learns a bad habit, smoking. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /.


Izet Curi, shqiptari qe ligjeron per moden ne Paris...

Shqiptari po ligjeron per moden ne Paris

Izet Curi, dizajneri shqiptar te modes, i cili me pervojen e tij prej dyzet viteve, ka ndertuar ne Paris nje identitet te vecante dhe shume te respektuar prej kreatori rrobash, vazhdon te jete aktiv ne fushen e modes.

Keto dite, Curi, eshte i angazhuar ne nje punetori edukative ne Paris, ku pritet te marrin pjese me shume se njeqind dizenjatore profesioniste, ose studente nga shkolla te ndryshme mode.

Punetoria ka filluar sot dhe do te mbahet edhe me 16 qershor ne Paris, nen organizimin e Federates se Modes (Fashion Federation Paris), institucion i modes, qe u mundeson studenteve dhe shkollave te modes te akreditohen ne nivel nderkombetare dhe te njihet dhe te pranohet niveli i tyre nga profesioniste te modes dhe shtepive te tyre krijuese.

Lorik Cana te dashuren ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen...


Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen

Futbollisti i njohur Lorik Cana gjithmone eshte ne ‘’ shenjester’’ te femrave te bukura, edhe perkunder faktit se kohe me pare ka deklaruar qe mediat jane ato qe e lidhin me femra te cilat ndoshta nuk i njeh. Lista e femrave qe kane qene ne krahet e futbollistit te njohur eshte e gjate; modele, kengetare e bukuroshe te panjohura, vajza seksi dhe me shume elegance jane ato te cilat joshin futbollistin e famshem. Lajmi se ai po perjeton nje lidhje dashurie ne Itali, si duket po shfaqet vetem si reklame per te terhequr vemendjen e mediave roze, te cilat shpesh nxjerrin lajme mbi jeten private te Canes. Pasi ka mbyllur sezonin e trajnimit, Loriku ka udhetuar drejt Kosoves per te kaluar disa dite pushimi tek familja dhe shoqeria e tij.

Sheila Haxhiraj, Pas "X Factor", ambiciet per para dhe fame...

Sheila Haxhiraj, fituesja e “X Factor”: Deri ku shkojne ambiciet e mia per para dhe fame

Si fituesja e “X factor Albania” do te kete fatin te realizoje nje kontrate me producentet boterore “Berman Brothers”. Sfidoi Xhesika Polon dhe Kristo Thanon ne nje nate gala te “TV Klan”, duke rrembyer kupen e lakmuar. 18-vjecarja nga Tirana, Sheila Haxhiraj, zbulon ambicien e saj ne muzike, per fame e para.

Sheila, si e prite fitoren e “X Factor”, dhe si do ndryshoje jeta jote tani e tutje?
Natyrisht ishte nje emocion i forte, moment magjik, nje ndjenje lumturie e papershkrueshme pasi se fundi gjithe mundi dhe puna ime e palodhur u kurorezua me sukses. Shpresoj qe jeta ime artistike te jete e suksesshme si fillimi i kesaj karriere. Mendoj te lancohem se shpejti ne tregun shqiptar, por para meje eshte dhe kontrata me “Berman Brothers”, qe me ben te ndihem e vleresuar, por njekohesisht eshte dhe nje impenjim i madh.

Momenti kulminant ishte i pritjes se trofeut mes teje dhe Kristos. Cfare rivali ishte Kristo? Cila ishte pika e tij e dobet dhe e forte perballe teje?

Valton Krasniqi blen makine prej 280 mije frangash...

Valton Krasniqi blen makine "Maserati" me vlere 280 mije franga

Kengetari Valton Krasniqi keto dite ka shtuar edhe nje makine ne garazhin e tij. Nje makine luksoze “Maserati”, e cila ka kushtuar 280 mije franga, eshte bere pjese e makinave te kengetarit, pasi thuhet se ai eshte i cmendur pas tyre, nderkohe do ta ndihmoje Valtonin per udhetime me te shpejta per shkak te angazhimeve muzikore qe ka. Deri me tani neper duar te tij kane kaluar vetura te tipit “Ferrari” dhe “Lamborghini”, kurse Maseratin e ka blere per here te pare. Ai eshte shume i lumtur qe e ka blere kete makine, si dhe ka vendosur fotot e para ne profilin e tij ne facebook per te marre urimet nga miqte dhe shoket. /panorama plus/

Ne Prishtine, Jonida Maliqit i konfiskohet leja e qarkullimit

Ne Prishtine, per shkak te celularit Jonida Maliqit i konfiskohet leja e qarkullimit

Jonida Maliqi ka udhetuar nga Tirana per te qene pjese e nates gala ne Video Fest ne Prishtine, por kengetares i ka ndodhur nje ‘’incident’’ i vogel me forcat e rendit ne Kosove. Pasi kengetarja ishte vendosur ne nje hotel ne periferi te Prishtines, dhe rikthehej ne tapetin e kuq pas 6 vitesh, ajo po shkonte tek grimerja per t’u rregulluar diku ne qender te qytetit. Gjate udhetimit me makine, Policia kosovare kishte verejtur se Jonida gjate udhetimit ka folur ne telefon, prandaj e kane ndaluar dhe e kane denuar, duke mos u ndikuar aspak nga fakti se eshte nje kengetare shume e njohur. Pasi e kane denuar per perdorim te celularit, asaj i kane marre edhe patenten e shoferit, keshtu njofton emisioni ‘’Prive’’. Se cfare denimi mund t’i kene dhene Jonides nuk dihet, por ne disa shtete gjoba te tilla shkojne nga 100 deri ne 300 euro. /panorama plus/

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Revista BLUETOOTH - 16 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 16 Qershor 2012
 • "DWS", fiton Elvana: S'e kam vendosur cdo bej me apartamentin
 • Ndarjet VIP: Stine & Roza, Graciano & Lorena
 • Zhvishen vajzat: Albana, Fjolla e Tika, me bikini
 • Paparaci: Erioni & Tata per qofte; Ciljeta bllokon trafikun
 • Genta: E verteta e daljes sime pa te brendshme
 • Noizy shan Ledrin, Dafinen dhe Getoarin ne kenge, degradon sherri. Noizy zbulon te fshehta tronditese me kengen "Na Jena OTR".
 • Stresi rreh Ozinon, kurse "Baba Stars" i bejne reklame biznesit
 • Agnesa Vuthaj: S'e dua kurre nje te dashur politikan. Karriera, "Dancing With The Stars", miss-et, pushimet, dashuria, mashkulli ideal dhe ambiciet ne politike
 • Nje fans i Flori Mumajesit jep interviste ne vend te tij
 • Rezarta Shkurta, gati kenga me TDS
 • Daffy i mashtron te gjithe, mohon lidhjen me Ledrin

Friday, 15 June 2012

Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne "Top Fest"

Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne “TF”

Per momentin po shijon jeten e saj si beqare dhe nuk preferon te flase shume per lidhjen qe ka pasur. Kengetarja e njohur Argjentina Ramosaj edhe pse ishte pretendente per te fituar cmimin e madh ne “Top Fest”, si duket nuk eshte zhgenjyer aspak, edhe pse ishte hera e pare ne kete festival. Kenga ”Si shiu” eshte pelyer shume, saqe sezoni veror i Argjentines do te jete i mbushur me koncerte, kurse kenget e reja do te dalin pas veres…

Je e kenaqur me “Top Fest-in”?
Kam dale shume e kenaqur, ishte pjesemarrja ime e pare ne ”Top Fest” dhe e falenderoj shume “Top Median” per vleresimin. Ne fakt, te gjithe prisnin qe do e merrja une cmimin e madh, por ka pasur shume kenge te bukura qe nuk mund t’i mohosh, si kenga fituese “S’je me”, e Elhaides. Ia uroj perzemersisht fitoren, e ka merituar.

Evi Reci ne Itali, me projektin e saj ne Radio "Fleur"


Evi Reci se shpejti me projektin e saj ne radio ‘Fleur’

Suksesi i Evi Recit ne Itali ka kapercyer kufijte e te qenit thjesht nje kengetare e suksesshme. Mesa duket Evit i eshte propozuar edhe nje program radiofonik, te cilin kengetarja pritet ta nise se shpejti ne nje radio lokale italiane e njohur me emrin radio ‘Fleur’. “Do te prezantoj emisionin javor ‘world music’”-thote Evi Reci, duke shtuar se behet fjale per nje program radiofonik me muzike te zgjedhur dhe te ftuar ne studio. Programi startoi ne daten 7 qershor, ne oren 16.00. /bluetooth/

Shqiptarja qe "gjunjezoi" Vogue! Okiana Mikeli...


Shqiptarja qe “gjunjezoi” Vogue! Okiana Mikeli

Ka ikur nga Shqiperia ne moshen 7-vjecare me dy cmime te fituara ne Tirane per nje kurs pikture, ndersa sot eshte nje stiliste ne ekspansion ne Itali. Vetem 21 vjec, Okiana Mikeli, ka krijuar tashme nje profil te saj unik dhe krejt te vecante, profil i cili e ka ndihmuar qe kete vere te jete nje stiliste e angazhuar ne sfilaten e Alta Moda qe do te zhvillohet ne muajin korrik, ndersa ne muajin mars, prestigjiozja “Vogue” e zgjodhi punen e saj si fituese. Behet fjale per nje stampe mode qe do te perdoret nga stilistet e rinj gjate gjithe kesaj vere te nxehte ne boten e modes. E dyzuar mes piktures dhe dizajnit, Okiana, ne nje interviste per “Shqiptarja.com”, thote se Shqiperia eshte kudo e pranishme ne punet e saj dhe ajo shprehet se do te jete gjithmone “Okiana nga Tirana”.

Faton Macula: Mitrovica eshte ndare moti!

Macula: Mitrovica eshte ndare moti

Gjendja e renduar politike qe mbizoteron ne qytetin e Mitrovices, ka bere qe shume artiste te realizojne vepra dedikuar ketij qyteti.

Mes tyre, kengetare te shumte kane regjistruar kenge enkas per kete teme.
Megjithate, qellimet e verteta te tyre dhe porosite qe percjellin duket se jane diskutabile.

Kitarisiti i njohur mitrovicas, Faton Macula eshte kunder teksteve qe nuk shfaqin realitetin per Mitrovicen.

Ami shtatzene, mungon ne naten finale te "Dancing With The Stars"

Amarda Toska (Ami) shtatzene, mungon ne naten finale te “Dancing with the Stars”

Thashethemet qe qarkullonin keto dite se prezantuesja e njohur Amarda Toska, e njohur nga te gjithe si Ami, eshte shtatzene dhe pret femijen e saj te pare eshte konfirmuar mbremjen e sotme nga bashkeshorti i saj, aktori i humorit Ermal Mamaqi. Teksa ka hapur naten finale te “Dancing with the Stars” ai eshte shprehur se kete nate do te prezantoje i vetem spektaklin, pasi Ami eshte pak pa qejf: ” Te gjithe burrat duhet ta kuptojne se per cfare e kam fjalen”- ka bere ai humor. Dhe me pas ka sqaruar: ” Te gjithe burrat qe jane ndodhur ne situaten ku ndodhen une tani”.

Sipas burimeve prane ciftit, Ami eshte ne fillimet e shtatzenise, ne javen e katert dhe ashtu sic edhe u pa nga mungesa e saj e sotme ne spektakel duket se nuk ka nje shtatzani te lehte./vipat/albobserver.com/

Martina Ivezaj: Krenare qe jam shqiptare

Martina Ivezaj: Krenare qe jam shqiptare

Ne nje interviste per “Radio Dukagjini”(te paren per mediat elektronike shqiptare) Bukuroshja shqiptare nga Mali I Zi,Martina Ivezaj me plot krenari rrefen biografin e saj me prejardhje nga Tuzi,vend te cilin ajo e viziton cdo vit,edhe pse e lindur dhe e rritur ne Gjermani.

Martina Ivezaj qe po cmend gjermanet, kete vit ka arritur majat e suksesit te saj, ajo do ta perfaqesoj Gjermanine ne ‘Miss World 2012’ ,duke u bere keshtu edhe shqiptarja e pare e cila perfaqeson nje vend te huaj ne spektaklin me te madh te bukurise .

Elvana fiton “Dancing With The Stars Albania 3″

Elvana Gjata u shpall mbrëmjen e së enjtes si fituesja e edicionit të trete të spektaklit Dancing With The Stars Albania.Elvana Gjata përveç trofeut të “Dancing with the Stras 3”, ajo ka fituar edhe një apartament luksoz.

“Jam jashtëzakonisht shumë e emocionuar. Ndjej që kam fituar me të vërtetë shumë. Kjo ishte një eksperiencë e jashtëzakonshme që unë e prisja, sepse që e vogël kam dashur të merrem me balet. Dhe tani kam fituar një eksperiencë të jashtëzakonshme që do të vlejë në karrierën time ndaj i faleminderit publikut që më bëri të fitoja këtë garë sot”, u shpreh Elvana.

Në finale Elvana u përball me këngëtarin Vedat Ademi dhe fitorja në fakt ishte e vështirë pasi pikët e të dyve ishin shumë afër njëri-tjetrit.

“Ka qenë vërtetë eksperiencë e paharrueshme për mua. Dua të falënderoj familjen time në radhë të parë, dy prindërit e mi, dy vëllezërit e mi dhe motrën time. Sigurisht që të gjithë produksionin, përfshirë të gjithë stafin”, ka thënë Vedati. /Zeri-Ks/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linkin wins "Dancing With The Stars Albania 3"

Thursday, 14 June 2012

Interviste me Noizy-in [Telegrafi]

Noizy, dy fjalë për Babastars

Revolucionaristi i hip-hopit shqiptar. Fryma e re e muzike shqiptare. Eshte e jashtezakonshme cfare ka arritur te beje ky njeri. Rigels Rajku, i njohur ndryshe si Noizy, ka arritur te rrembeje zemrat e miliona fansave te repit shqiptar edhe pse ky zhaner nuk eshte me i zhvilluari ne Shqiperi. Nuk i kane munguar as armiqte pergjate rruges se tij, por per karakterin e tij flasin me mire krijimet e tij.

Quhesh Rigels Rajku, te gjithe te njohin si Noizy, nga ky emer artistik?
Noizy: Emrin Noizy e kam nga mosha 12-13 vjecare kur jetoja ne Londer. Eshte stili i te jetuarit ne ‘ghettot’ e Londres, ku cdo adoleshent ve nga nje pseudonim per vete dhe mua me thirri nje dite mesuesi ne shkolle Noizy, sepse beja zhurme, ndersa deri me sot me ka mbetur ky emer.

Sheila Haxhiraj: Gjimnazistja qe fitoi "X Factor" pa pasur kurre nje mesues muzike...

Sheila Haxhiraj: Gjimnazistja qe fitoi “X-Factor” pa patur kurre nje mesues muzike

18-vjecarja Sheila Haxhiraj pas nje rrugetimi te gjate muzikor fitoi vendin e pare ne garen muzikore te “X-Factor Albania” ne TV Klan, gare ne te cilen moren pjese rreth 5 mije konkurrente nga Shqiperia dhe trojet. Ky cmim i rendesishem, i dha mundesi Sheiles te nenshkruante nje kontrate me producente si “Berman Brothers” dhe ndoshta jeta e saj tani do ndryshoje perfundimisht.

Sheila eshte nje gjimnaziste qe nuk ka studiuar ndonjehere muzike me mesues, por qe e vogel ka rendur skenave te muzikes ne shume konkurse midis shkollave 8-vjecare, tek “Gjeniu i vogel”, “Promozone festival”, protagoniste ne filmin “ Fluturim Pasioni” ne moshen 16 vjecare. “E megjithate, pasioni im eshte mzuika, jo filmi” – thote maturantja e shkolles se mesme te gjuheve te huaja “Asim Vokshi”.

Rozana Radi: Dua qe Rezi te shpallet fajtore, por jo te denohet apo gjobitet...

Rozana: Do fshij rruget bashke me Rezin

Rozana Radi kunder Prokurorise per te denuar Rezarta Shkurten me 82 ore pune ne komunitet

“Dua qe Rezi te shpallet fajtore, por jo te denohet apo gjobitet”

Rozana Radi kundershton pretencen e Prokurorise per te denuar Rezarta Shkurten me 82 ore pune ne sherbim te komunitetit, per vepren penale te “plagosjes se lehte me dashje”.

Pavaresisht se sipas organit te akuzes Rozana eshte pale e demtuar nga dhuna verbale prej Rezartes me 5 dhjetor 2010 prane Liqenit Artificial, ajo ndihet e kenaqur vetem me zbardhjen e se vertetes. “Une nuk doja dhe nuk dua qe Rezarta te denohet, pavaresisht se cfare me beri. Doja vetem qe te vertetohet se kush ishte fajtorja nga ne te dyja. Fitorja ime eshte morale ne kete mes dhe aspak materiale apo keqdashesi”, thote Rozana, teksa flet per gazeten “Panorama”.

Rezarta Shkurta: Jam e pafajshme, nuk kam dhunuar kolegen...

Rezarta me bashkeshortin Ermal Hoxha
Pas pretences se Prokurorise, Shkurta kembengul se s’e ka dhunuar kolegen

Rezarta Shkurta: Gjykata do te me jape pafajesine

“Me date 06.02.2010, rreth ores 03:00, e pandehura Rezarta Shkurta eshte konfliktuar me shtetasen Rozana Radi, duke e goditur ate me grushte ne pjesen e fytyres. Duke iu referuar provave dhe aktit te ekspertimit mjekoligjor, rezulton se Rozana Radi eshte demtuar ne pjesen e fytyres dhe Rezarta Shkurta vete nuk ka pasur asnje demtim”. Kjo eshte nje pjese e shkeputur nga kerkesa per gjykim e Prokurorise se Tiranes, ku Rezarta Shkurta akuzohet se ka kryer vepren penale te “plagosjes se lehte me dashje” ndaj koleges Rozana Radi. Por, vete Rezarta kembengul ne pafajesine e saj. Per gazeten “Panorama”, ajo thote se per gjithe kete histori do te shprehet kur Gjykata e Tiranes te jape vendimin perfundimtar, por paraprakisht thekson se nuk e ka dhunuar Rozana Radin.

Prokuroria kerkon denimin per Rezarten me 82 ore pune te detyruar...

Prokuroria denon Rezarten me 82 ore pune te detyruar per rrahjen e Rozanes

Prokuroria jep pretencen per sherrin me grushte me Rozana Radin.

Inati i shfryre me dhune mbi kenge-taren Rozana Radi mbremjen e 5 dhjetorit 2010 mund t’i kushtoje kengetares Rezarta Shkurta 82 ore pune ne sherbim te komunitetit.

Prokurori Ervin Karanxha, perfaqesuesi i Prokurorise se Tiranes ne dosjen penale ku e pandehur eshte kengetarja Shkurta, kerkoi dje deklarimin e fajshem te saj per akuzen e “plagosjes se lehte me dashje”. Sipas Prokurorise, rezulton e provuar se Shkurta ka konsumuar vepren penale per te cilen akuzohet.

DJ Dalool bashkepunim me Andos... [AUDIO]

Dalool dhe Andosi me “Ti je ajo”

Me stile te ndryshme por me mesazhin e njejte, kengetaret Dalool dhe Andosi sjellin ne trege kengen me te re, te titulluar “Ti je ajo”.

Kenga eshte ne dy versione ne shqip dhe anglisht “The one”, e tekstshkruar, kompozuar dhe orkestruar nga vet Dalool dhe Andosi. Nderkaq kane mbetur vetem edhe disa dite qe ky projekt te lansohet ne treg.

“Kemi punuar mjafte shume ne kete kenge. Me Andosin kemi pasur bashkepunime edhe te meparshme, mirepo kenget nuk i kemi publikuar. Ndersa kjo eshte hera e pare qe po lansojme ne treg nje kenge duet. Kenga eshte e zhanrit progresive house, nje stil me ndryshe ne skenen muzikore. Uroj qe te pelqehet ne publik”, ka thene Dalool per “Zeri”.

Aktualisht ata jane duke realizuar edhe xhirimet e klipit, te cilat jane duke i bere ne Gjirokaster ne bashkepunim me produksionin “EMF Creative”. /k.bajrami/zeri/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Pasioni i kengetares Shkurte Gashi...


Canta, nje inspirim per Shkurten

Kengetarja Shkurta Gashi eshte e pasionuar pas cantave, mbase ne dollapin e saj ndodhen me dhjetera canta nga me te ndryshmet. Por preference e saj jane cantat me madhesi me te gjere, edhe pse numeron disa te vogla.

Shkurta e ka shprehi qe canten e dores ta mbushe me plote gjesende te cilat i konsideron si te nevojshme.

“Gjerat te cilat ndodhen perhere ne canten time, pa dyshim si te cdo femer edhe tek une ndodhen kozmetika edhe parfumi. Jam e dhene pas cantave, madje edhe shume. Canta eshte dicka qe me inspiron ne veshjen time dhe ndikon ne disponimin tim”, eshte shprehur ajo per “Zeri”.

Diellza Kolgeci gjithnje me ide te reja...

Diellza gjithnje sjell risi

Diellza Kolgeci nje emer mjaft dominant, e cila me punen dhe sharmin e saj ka bere te cilesohet si nje femer e suksesshme. Po behen gjashte vjet qe ajo eshte bashkorganizatore e party-t “I Love Prishtina” qe shenohet ne prag te veres.

Kete vit ky party u realizua bashke me “Duplex Prishtina” per te cilen mbremje Diellza thote se shkoi cdo gje mire. Ajo gjate intervistes me “Zeri”-n, ka treguar se ka edhe disa plane per te ardhmen dhe per te cilat thote se do t’i zbuloj me kohe.

Jeni aktive ne disa evenimente ne vend, mbase jo si modele por si imazh i fotografise?

Me pelqen puna e organizimit te evenimenteve, e posacerisht te atyre ne te cilat jam edhe une pjesemarrese. Se fundi vlen te ceket pjesemarrja apo bashkepunimi im me ‘Duplex Prishtina’ me te cilet tani e gjashte vjet po organizojme party per diten e veres.

Ardit Krasniqi qe ben te flas shqip iPhone

E cuditshme por e vërtetë, ai është vetëm 15 vjec dhe është një djalosh nga Kamenica, quhet Ardit Krasniqi dhe ka bërë që telefoni më i përdorur kudo, edhe nga shqiptarët iPhone të flasë shqip.

Ka qenë para disa muajsh, e kontretisht muaji prill i cili ky mobil fillohet të ishte i tëri në gjuhën shqipe dhe kjo falë stafit të iPhone-SHQ.com.

Ky është vetëm një përditësim i versionit paraprak të gjuhës shqipe për iPhone, i cili kishte disa gabime në përkthim, në krahasim më versionin e dytë, i cili është shumë më i avancuar dhe punon vetëm në versionin iOS 5+, që do të thotë, mund ta përdorin përdoruesit e iPhone 3GS, dhe iPhone 4 të cilët përdorin versionet e reja të sistemit operativ iOS.

Imagjinoni djaloshi nga Kamenica është vetëm 15 vjec dhe sot është tashmë një super xheni i telefonisë, cfarë do të ndodhë kur ai ti ketë 20 vjec, me siguri do t’ia kalojë krijuesit të iPhone, Steve Jobs./Maksim Gjokaj/ Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardit Krasniqi makes iPhone speak albanian

Tuna behet fqinj me ish-bashkeshortin...

Tuna i ben karshillek Rilindit, blen apartament ne nje pallat me te

Megjithese jane ndare prej mese nje viti, vazhdon saga e historise mes Tunes dhe Rilindit. Tuna mesa duket nuk e ka kaperdire dhe aq lehte faktin qe ai u martua shume shpejt pas ndarjes me te. Per ti bere karshillik ish te shoqit Tuna para ca kohesh ka dhene pelqimin e saj ne ‘facebook’ kur Rilindi shkruante per martesen. Por nuk ka mjaftuar me kaq. Tuna ka blere edhe nje apartament prane ish bashkeshortit te saj. Apartamenti luksoz, i cili eshte ne aredim e siper ndodhet nje pallat me ate te Rilindit. Ne kete menyre duket se megjithese nuk jane me burre e grua Tuna dhe Rilindi do te jene fqinj. Me siguri kjo bashkejetese ka per te zgjatur pak me shume se martesa e saj me te. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna makes neighbor with Rilind, buys apartment in the same building

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Eva Pepaj reklamon per Nordstrom

Eva Pepaj reklamon per Nordstrom

Modelja shqiptare Eva Pepaj se shpejti do te shfaqet ne reklamen e re te dyqaneve “Nordstrom” ne Amerike. Ajo eshte perzgjedhur per fushaten e re publicitare per sezonin vjeshte-dimer 2012.

Dyqanet “Nordstrom” jane dyqane te medhaja veshjesh , kepucesh, cantash, makiazhi dhe bizhuterish firmato ne Amerike te cilat ofrojne produkte nga Diesel e deri tek D&G e Versace,Armani etj. /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eva Pepaj advertises for Nordstrom
Albanian Model Eva Pepaj will soon appear in advertising for new stores, "Nordstrom" in America. She was selected for the new advertising campaign for autumn-winter 2012 season. Shops "Nordstrom" are the biggest clothing stores, shoes, bags, make-up and jewelry firmato America which offer products from Diesel up to D & G Versace, Armani etc.. / Albaniac / ]]

Wednesday, 13 June 2012

Noizy: Nuk kam share kosovaret...! [VIDEO]



Reperi nga Shqiperia Noizy e ka publikuar nje video ne youtube duke ju kunderpergjigjur zerave kinse ai i ka share te gjithe shqiptaret nga Kosova.

Themeluesi i labelit OTR tregon se grupi ne facebook qe e ka perhape kete dezinformate nuk eshte i grupit te tij dhe ky nuk eshte administrator por as edhe anetare ne ate grup.

Noizy ju bene ftese te gjitheve “inatcoreve” qe me date 20 te jene te pranishem ne Prishtine ne Koncertin e tij qe te shohin se sa perkrahes ka./albtime/

Ndiqni videon:


Me heret ne portale:
NOIZY SHAN TE GJITHE KOSOVARET

Historia e zeze e repit shqiptar... [VIDEO]


Historia e konflikteve te repit shqiptar

Moda e kengetareve gangstere ne Shqiperi edhe pse s’ka shume qe ka filluar ka bere per vete qindra fansa.

Mjafton te klikosh me emrin e nje bande te tille ne rrjetin social Facebook dhe shikon pafund te rinj qe emrin e bandes e kane bere pjese te emrit te tyre.

Fyerje ekstreme priten e percillen nga fansa te bandave te ndryshme, djem dhe vajza, sa here qe komentohet per keq emri i grupit apo lideri i tij.

Jeta ka ndryshuar ne familjen Dollapaj...[VIDEO]


Nena: Stresi e ka fajin! Reperi: Denisi si vellai im, ndikoi sedra! [VIDEO]

15 thikat e ngulura ne trup, me 28 prill te 2010-es, gjate nje sherri mes grupesh reperesh, e kane lene Denin, sic i therrasin te gjithe, te gjalle, por pa jete. "Prej 25 muajsh, Denisi eshte keshtu. Falenderoj Zotin qe eshte gjalle, por ne moshen 18-vjecare te mos gezosh jeten eshte mjaft e veshtire per ne familjaret", - shprehet nena e tij, e ftuar ne "Pasdite ne TCH". Jeta ka ndryshuar krye-keput ne familjen Dollapaj. Prej 2 vitesh, ai eshte bere krevat, ku zonja Xhevahire fle me kemben e te birit shtrenguar ne gji. Ne kete familje cdo sekonde i dedikohet Denit, i cili ka nevoje per shume kujdes: "Do kujdes se po hapi plagen kalon ne operacion e trupi kalbet. Imagjinojeni po te rrini shtrire ne nje dyshek per kaq shume kohe." Dy vite me pare, per ata qe e njohin, Deni ishte 18-vjecari simpatik, plot me dashuri per jeten, per familjen, per shoket, per muziken. Tani ai eshte ne koma te zgjuar, viktime e nje sherri mes grupesh per preferenca muzikore.

Seldi dhe Mimoza kerkojne para (Video)

“Pare, pare”, kështu quhet kënga më e re që ka ardhur me një video interesante nën zërin duet të Seldi Qalliut dhe Mimoza Shkodrës.

Këngëtarët kërkojnë para dhe urojmë që t’i marrin, duke i ftuar me këtë duet dhe këngë nëpër koncerte verore. Këtë herë, Seldi do ta arrijë suksesin e dikurshëm duet, kur këndonte me Sinan Hoxhën.

Por, nuk duhet të harrojmë se edhe këngëtarja Mimoza Shkodra do t’i sigurojë shumë fansa kësaj kënge, pasi zëri i saj është i veçantë.

Kjo video është realizuar nga produksioni “Max Production”, teksti nga Rozana Radi me producentët e kompanisë ‘Three Dots”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Documentary and Mimoza charge

Luan Krasniqi: Jam ndare nga luftimet, por jo edhe nga boksi e sporti

“Jam ndare nga luftimet, por jo nga boksi e sporti”

Boksieri me i suksesshem shqiptar ne historine e deritashme te boksit profesionist, Luan Krasniqi, pas shkelqimit te tij per disa vjet radhazi, pervojen e tij po e ve ne sherbim te keshillimit, mbeshtetjes se talenteve te rinj dhe komentimeve ne mediumet me te njohura gjermane.

Por, cili ishte Luani jashte ringut, atehere kur i paloste dorezat, fshinte djerset, dilte nga endrrat dhe i kthehej jetes reale.

Z.Krasniqi, kaluan disa muaj qe perfundimisht u larguat nga boksi aktiv. Na thoni, si e moret kete vendim?
Te marresh nje vendim ne momentin e duhur dhe te veprosh atehere kur eshte e nevojshme, kjo eshte nje vlere e respektit te vetes dhe te njerezve qe te respektojne. Prandaj, kete e kam planifikuar me kohe dhe si tejet normale.

Lorik Cana me djalin e “Mamices”

Si duket, nuk është vetëm publiku i thjeshtë që e do dhe e këndon këngën ‘Mamica’, por edhe personazhet e njohura.

Futbollisti i suksesshëm shqiptar Lorik Cana duket se për këtë dashuri për këngën e kthyer në një hit të momentit, ‘Mamica’, ka pozuar në një foto me këngëtarin e këngës, Klajdi Haruni.

Si duket, teksti i këngës ‘Mamica” e ka bërë për vete shumë edhe Lorikun dhe të mos na duket çudi kur këtë këngë ta kërcejë apo ta këndojë Cana kur ta realizojë ndonjë gol në fushë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana's son "Mamicës"

It seems the public is not just simple loves and sings the song 'Mamica', but also recognized characters. Albanian football player Lorik Cana successful seems that this love song into a hit of the moment, 'Mamica', has posed in a photo with the singer of the song, Klajdi Aaron.

Fitoi bukuria apo zeri i Sheiles?

 Nuk kishte shumë faj, por prezantuesja e ‘X Factor Albania 1’, Alketa Vejsiu, i kishte marrë shumë për zemër acarimet e shumë fansave të treshes finale në “X Factor Albania”.

Si duket, fansat si zakonisht kanë qenë të pakënaqur me fitoren e Sheilës, e natyrisht kanë dashur të fitojë Kristo, ose Xhesika. Madje, kishte shkuar deri aty komenti saqë flitej se fitoi bukuria, e jo zëri. Alketa këto mospëlqime i kishte komentuar duke thënë se nuk është e rëndësishme renditja e para apo i teti, ajo që niset më tej shihet si sukses.

Por, e pëlqyen apo jo, spektakli tregoi për një përmasë gjigante se edhe në Shqipëri, siç tha edhe i ftuari Ardian Bujupi, bëhen kësi lloj talent-shou. Edhe nga ne, ky spektakël e ka një “like” të madhe./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Won Sheila's beauty or voice?

Ledri Vula ne gjendje te rende, apo spekulim?

Historia e rrahjes së Ledri Vulës që mendohet se ka qenë ish i dashuri i Dafina Zeqirit që e ka bërë këtë, ka tashmë një heshtje.

Ndërsa mes artistëvë flitej se reperi i njohur është ne gjendje te rëndë nga goditjet që i janë bërë, por që urojmë që të jenë vetëm spekulime këto fjalë.

Ndërsa sërisht flitet se Krenari ka futur një person tjetër që ta rrahë të dashurin aktual të ish të dashurës së tij, pasi atij i është kujtuar se dikur Ledri shkonte nëpër koncerte me Dafinën si miq të besueshëm. Ndërsa deri tani asnjë konfirmim i saktë nuk është dhënë për këtë ngjarje shumë të shëmtuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri Vula in serious condition, or speculation?

History of beating of LEDRIN Vula who is thought to have been ex-boyfriend Dafina that has done this, has already gone quiet. While talk among artists is that rapper known hard by strikes that were made, but to wish that these words are only speculation.

While again talking to Pride has introduced another person to beat the current boyfriend of his former girlfriend after he was reminded that once went through concerts LEDRIN Laurels as trustworthy friends. While so far no exact confirmation is not provided for this event very ugly. / Albavipnews /

Tatuazhet e Rita Ores...



Tatuazhet e Rites

Rita Ora aktualisht po gezon statusin e nje vajze te talentuar dhe nje ylli te stilit e modes,me vemendjen e mediave boterore qe komentojne secilen paraqitje te saj.

Ajo ndjehet krenare per shenjen e saj dalluese, kacurrelat e verdhe dhe buzet e kuqe.

Kengetarja 21 vjecare pelqen te eksperimentoje me veshjet luksoze dhe ato te rruges si dhe pelqen shume edhe tatuazhet.

Vedat Ademi: Enderroj te behem baba!...


Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba

Vedat Ademi eshte nga ata njerez qe dhurojne komoditet dhe pershtaten me kedo. Gjithmone i buzeqeshur, dashamires e plot humor... Kjo nuk eshte shume e zakonshme kur flasim per nje artist te suksesshem, nga me te kerkuarit e momentit sic eshte sot Vedati ne Shqiperi. Tek ai jane bashkuar talenti, puna, pozitiviteti dhe keto kane bere qe ne te gjitha daljet e tij te jete i denje e te percjelle emocione. Ketu, perpos kenges, i referohemi edhe kercimit. Ne “Dancing With The Stars” Vedat Ademi po shkelqen dhe nese do fitonte, do bente te lumtur nje pjese te madhe te publikut shqiptar.

Aurela Gace: Me mungon jeta e nates...



Aurela Gace: Me mungon jeta e nates

Asnje risi muzikore nuk vjen pa nje plan nga kengetarja Aurela Gace. Duket se per cdo stine ajo ka kengen e duhur. Pas suksesit te “Tranzit”, ajo ka promovuar kengen e re “Boom, Boom, Boom”, ne skenen e “X Factor Albania”. Nje kenge ritmike, plot energji, qe te ve ne levizje dhe qe mbeshtetet ne motivet shqiptare gershetuar ne ato R&B, ka marre miratimin e pare nga publiku qe e ka ndjekur live, ndersa keto dite kenga do te vije edhe me nje klip. Ne kete interviste per “Summer Time”, Aurela ka treguar me teper rreth kesaj kenge, albumit te saj, si edhe ndonje detaj qe duket se i mungon qekurse eshte bere nene!

Lira Burgija: "Pasdite" realizoi endrren time...

Lira Burgija: “Pasditja realizoi endrren time”

Ajo eshte prezantuesja qe jemi mesuar ta shohim cdo dite ne “Pasdite” ne Top Channel. Brenda nje kohe te shkurter ajo ka ditur te beje per vete audiencen me modestine e nje gazetareje dhe lirshmerine qe e karakterizon. Eksperienca ne “Pasdite” jo vetem e ka rritur profesionalisht por e ka bere dhe me te ndjeshme. Pertej “Pasdites” prezantuesja qe dikur mbante kuroren e “Miss Tiranes”, na rrefen per jeten e saj te perditshme, pasionet dhe endrrat ne sirtar.

Ate e shohim cdo pasdite ne Top Channel. Eshte Lira Burgija vajza simpatike, e cila fitoi besimin e drejtuesve te Top Channel per te qene moderatorja e “Pasdite” ne Top Channel, nje program sa social, aktual dhe argetues. Perzgjedhja nuk ishte e rastesishme, fati e ndihmoi pas disa viteve eksperience ne televizion, radio dhe studimet ne degen e gazetarise duke i formuar asaj personalitetin e nje gazetareje te vertete. Nese para pak kohesh e shihnim teksa raportonte ne lidhje direkte per “Top News” ku punoi prej disa vitesh si gazetare ne terren, sot Lira ben nje pune ku i duhet te perballoje me energji dhe kreativitet rubrikat e cdo pasditeje. Gazetarja elegante na rrefen se eksperienca e saj ne kete transmetim direkt e ka rritur shume jo vetem profesionalisht por dhe emocionalisht. Ka qeshur dhe qare per historite qe ka degjuar e te cilat kane qene pjese bazike e programit.

Fansat "nxehen seksualisht" pas Rozana Radit...

Rozana Radi ‘sulmohet’ nga fansat

Nuk eshte e thjeshte te jesh nje personazh publik. Ndonjehere, Vip-at preferojne te jene teper te panjohur per te shmangur incidentet qe u shkakton statusi social. Keshtu ka ndodhur edhe me kengetaren Rozana Radi, e cila pasi ka publikuar kengen e saj te fundit “Teper jemi dashte” nje bashkepunim me Aragona Band, jo vetem qe eshte mirepritur nga fansat, por ndonjehere gati eshte sulmuar prej tyre. Kete e tregon edhe vete kengetarja, e cila ka marre ftesa per takime romantike nga fansat saj.

Fatmirja shantazhon Kris Humphries, FBI heton rastin...


Fatmirja shantazhon Humphries – rastin e heton FBI (Video)

Avokatet e Kris Humphries ia kane dorezuar deshmite FBI-se, pasi basketbollisti eshte ankuar se ish e dashura e tij, Myla (Fatmire) Sinanaj, eshte perpjekur qe ta shantazhoje.

Sipas TMZ, qe nga momenti kur eshte fotografuar me ish-burrin e Kim Kardashian ne Miami, Fatmirja ka kerkuar nje shume te madhe parash qe te mos flase, ndersa ne te kunderten e ka kercenuar se do ta “shkaterroje” ne media me detaje nga lidhja e tyre.

Perfaqesues te FBI-se dhe avokatet e Humphries kane mbajtur nje takim te henen, ku perfaqesuesit ligjore te basketbollistit u kane dhene disa mesazhe te incizuara ne te cilat degjohet Myla duke e kercenuar ate. Byroja Federale e Hetimeve nuk e ka pohuar e as mohuar fillimin e hetimeve.

Tuesday, 12 June 2012

Aferdita lahet me birren “Tirana”

 Ndoshta ka qenë një nga spotet më të ndjekura nëpër televizionet e Tiranës, dhe në internet, sepse ia vlen ta shohësh bukuroshen Afërdita Dreshaj duke u larë me birrën “Tirana”, megjithëse, aty përreth e shijojnë edhe meshkuj, apo burra të moshuar.

Kjo është reklama që modelja ka pranuar të bëjë, pas eliminimit të saj nga “Dancing with the Stars”. Me birra “Tirana” në duar dhe kuqaloshe si asnjë herë tjetër, Afërdita, tani për tani është “in” me këtë reklamë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Aferdita washing with beer "Tirana"

Maybe it was one of the spots on television followed in Tirana, and on the internet because it is worth to see Untitled Beauties being washed with beer "Tirana", though, enjoy the surrounding of the male, or elderly men. This model is advertising that has agreed to do, after her elimination from "Dancing with the Stars". With beers "Tirana" on hands and kuqaloshe like no other time, Venus, is currently "in" with this ad. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Drenusha Latifi prezanton burrin e saj nga Presheva

Ashtu siç më parë ju kemi sjellë lajmin e parë ne si gazetë, duke na konfirmuar vetë artistja, bukuroshja Drenusha Latifi, për lidhjen e saj dhe njeriun e zemrës.

Jemi ne qe mësojmë se ja kush është burri i saj, djaloshi që shihni në foto. Ata kanë shijuar së bashku pushime të ëmbla në Turqi dhe ja ku vijnë në këtë foto ekskluzive.

Ndërsa i dashuri që Drenusha e quan “burrë” dhe që i urojmë jetë të lumtur, është nga Presheva, por tashmë dhëndër i Prishtinës, është ai i cili ia ka vjedhur zemrën njërës prej femrave më të bukura të Kosovës./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Drenusha Latifi presents her husband from Presevo

As before you bring them in as news of the newspaper, confirmed us the artist, beauty Hind Latifi, for its connection and the man of heart. We now learn that he has who is her husband, boy you see in the picture.

They have tasted the sweet together vacation in Turkey and come here in this picture, and the love that already Hind calls "man" and to wish a happy life, is from Presevo, but that Pristina is now fiance, who he has stolen the heart of one of the most beautiful women in Kosovo. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Gena dhe Ermal Fejzullahu gati nje hit veror [AUDIO]

 Dy nga këngëtarët më me zë të tregut shqiptar Gena dhe Ermal Fejzullahu kanë qenë të ftuar në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio, ku kanë treguar arsyen se pse shihen bashkë këto ditë më shumë se kurrë.

Ata sapo ishin kthyer nga studio e Florent Boshnjakut ku kanë regjistruar një duet me tekst të Avni Qailit dhe që na kanë treguar që do të jetë një super hit i kësaj vere.

Ndërsa, të pyetur se më kë do të donin të bashkëpunonin me ndonjë nga femrat e estradës, Gena për Kosovë ka thënë se do ti pëlqente me Dafina Zeqirin, e ndërsa Ermali për Tiranë ka thënë se do t’i pëlqente me Elvana Gjatën.

Xhinxha, si Gjira por ne versionin Big (Video)

 Quhet me një emër shumë karakteristik Xhinxha, dhe sapo ka ardhur në tregun muzikor shqiptar me një videoklip.

Kënga mban titullin “Punë shumë” dhe ka një fabul interesante, pro gjinisë femërore, por mënyra e të kënduarit duket sikur është në stilin e këngëtares që para një viti solli risi, Gjira Kajtazi. Këngëtarja Xhinxha i bie të jetë në versionin Big të Gjirës.

Ndërsa video e kësaj këngë është punuar nga “EMF Creative”, ndërsa teksti është krijuar nga vetë Xhinxha, dhe muzika nga D.J Nardi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xhinxha, but the version bays as Big

Called with a very characteristic Xhinxha, and has just come to Albanian music market with a video clip. The song entitled "more jobs" and has an interesting story, female pro, but the mode of singing appears to be in style a year ago, the singer who brought innovation, bays Kajtazi.

Genta Ismajli ne mesin e 100 femrave me te bukura ne bote...

Genta Ismajli, nje nga 100 femrat me te bukura ne bote

Ueb-faqja TC Candler, e cila ben perzgjedhjen e 100 fytyrave me te bukura ne bote brenda nje viti, ka zgjedhur kengetaren Genta Ismaili si njeren prej vajzave qe eshte me e bukura per vitin qe lame pas. Faqja qe ka 24 milione vizitore unike ne dite ne gjithe boten, e rendit kengetaren kosovare ne vendin e 55-te.

Kush ka thene se nuk mund te vleresohet bukuria edhe nga Kosova?

Kete me se miri e tregon ueb-faqja http://www.tccandler.com, nje ueb-faqe kjo e pavarur me me shume se 25 milione vizitues, ka zgjedhur kengetaren Genta Ismajli si njeren prej fytyrave me te bukura ne bote.

Kjo faqe eshte nje faqe e pavarur dhe per cdo vit i zgjedh fytyrat m te bukura. Keshtu ne edicionin e 22-te te zgjedhjes se pervitshme te fytyrave me te mira, qe behet qe nga viti 1990, ne kete faqe ze vend edhe bukuroshja dhe kengetarja kosovare Genta Ismajli.

Rudina Magjistari: Fustani i bardhe, nje pervoje elektrizuese...

Rudina Magjistari: Ndjesite e fustanit te bardhe

Rudina Magjistari, prezantuesja e dashur e ekraneve shqiptare, ka perjetuar kete jave emocione te vecanta, ndersa eshte gjendur per here te pare nen petkat e nuserise. E zgjedhur nga stafi i “Geraldina Sposa”-s si personazhi qe do te mbyllte kete vit sfilaten me fustanet e reja te nuserise, Rudina ia doli te sfilonte mbi pasarele me sigurine e nje modeleje. Lidhur me kete eksperience, por edhe me faktin ne e imagjinon ose jo Rudina veten me te bardha, ‘nusja e nderit’ rrefen per faqet e “Bluetooth” detajet...

Cilat ishin ndjesite qe ju shoqeruan ne kete eksperience si ‘nuse nderi’ tek “Geraldina Sposa”? Ishte bukur?
Ishte nje pervoje teresisht ndryshe dhe padiskutim ne ate sfilate te “Geraldina Sposa”-s te shnderruar tashme ne tradite, u ndjeva vertet mire. Ne pamje te pare duket e lehte te sfilosh, por s’ishte aspak keshtu te menaxhoje nje fustan aq te madh, me nje vello madheshtore, aq me teper kur duhej te rrotulloheshe (buzeqesh). Por momenti kur ecja ne pasarelen shume pak te ndricuar, nen ritmin e rrahjeve te zemres qe kumbonte ne salle, teksa ndjeja kuriozitetin e te ftuarve per te mesuar se cila ishte e ftuara e nderit e sfilates, ndricimi qe shtohej dalengadale, peshperimat qe u kthyen ne nje reagim te bukur qe mbushi sallen dhe qe kulmoi menjehere me hapjen totale te dritave nen refrenin e famshem “You’re simply the best” te Tina Turner, ishte i mrekullueshem. Mendova qe do kishte qene thjesht nje pervoje argetuese, por ishte edhe shume elektrizuese.

Agron Llakaj le "Klanin", del ne "Vizion Plus"

Agron Llakaj le “Klanin” per “Vizionin”...

Moderatori dhe humoristi i njohur Agron Llakaj pritet te mbylle keto dite kontraten me televizionin “Klan” ku prej thuajse nje viti e gjysme shfaqet ne ekran me showquiz-in “Kush do te behet milioner”. Ndonese roli i tij si prezantues eshte perqafuar nga te gjithe fansat, Agroni duket se ka vendosur te ndryshoje, ndoshta per te shkuar me prane zhanrit te tij, humorit. Ai eshte ne prag te firmosjes se nje kontrate me “Vizion Plus”, ndonese per formatin e ri nuk jane bere te ditur ende detaje. Lajmi eshte konfirmuar nga burime konfidenciale prane “Vizion Plus” dhe levizja e tij eshte tashme e sigurte. Shpresojme qe ai te rikthehet serish ne rolin e humoristit, e te na kenaqe me rolet e jashtezakonshme. Levizjet e Agron Llakajt jane gjithmone shume te komentuara ne media, ashtu sic ndodhi edhe ne rastin e largimit nga “Top Channel”. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Agron Llakaj leaves "Clan" for "Vision" ...
Moderator and humorist known Agron Llakaj expected to close these days television contract "Klan" where for almost a year and a half appears on the screen with showquiz-in "Who wants to be a millionaire." Although his role as presenter is embraced by all fans, Agron seems set to change, possibly to move closer to his genre, humor. He is on the verge of signing a contract with "Vision Plus", although the new format are not yet announced details. The news was confirmed by confidential sources close to the "Vision Plus" and his movement is already secure. Hopefully he will return again in the role of comedian, and satisfy us with extraordinary roles. Llakaj Agron movements are always very commented in the media, as was the case of departure from "Top Channel". / bluetooth / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online