All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 23 June 2012

Zanfina, kenge te re me melodi 100% shqip...


"2 minuta" per Zanfina Ismailin

Zanfina Ismaili ka njoftuar se eshte ne studio duke regjistruar kengen e saj te re per stinen e veres. Ajo titullohet "2 Minuta" dhe eshte krijuar nga Shkumbin Nebihu dhe Avni Qaili. Sipas Zanfines kenda do te jete me melodi 100% shqip dhe ne mezi po presim,sepse cdo vere nuk mundemi pa pak Zanfine :) Duke pasur parasysh se kenga e fundit qe perfshinte disa minuta u kthye ne nje prej hiteve me te mira shqiptare...po na duket si shenje e mire ky titull. /albaniac/

Zbulohet lidhja e Elia Shenes

Zbulohet lidhja e Elia Shenes

Fenomeni i ri i muzikes modern shqiptare Elia Shena, se fundmi eshte nder kengetaret me aktive ne klubet e nates. Ekspozimi i madh ne publik dhe shnderrimi i saj i menjehershem ne yllin e muzikes, e kane bere edhe me terheqese per syte e meshkujve. E nuk kishte se si te zgjasnin akoma me shume ditet e saj prej vajze singell. Prej pak kohesh Elia eshte ne nje lidhje dashurie me nje djalosh simpatik i cili e shoqeron kengetaren pothuajse ne te gjitha aktivitetet e saj muzikore ne klubet e nates se kryeqytetit por edhe te qyteteve te tjera bregdetare ku kengetarja ka qene e ftuar te kendoje. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Uncovered the relationship of Elijah Shenës
The new phenomenon of modern Albanian music Shena Elijah, recently was among the most active singers in nightclubs. Exposure to the public and its immediate transformation into the star of music, made even more attractive to the eyes of men. And there was even lasted how many days its more of a girl singell. From Elia recently been in a love relationship with a charming young man who accompanies singer almost all her musical activities in the nightclubs of the capital but also other coastal cities where the singer has been invited to sing. / bluetooth / ]]

Dafina Zeqiri deshiron ta ribej gjoksin...


Dafina Zeqiri: Do e heq silikonin

Dafina Zeqiri ka kryer disa nderhyrje kirurgjikale estetike por vetem per njeren prej tyre eshte penduar. Behet fjale per nderhyrjen kirurgjikale qe ka kryer per te rritur permasat e gjoksit. Dafina mesa duket nuk eshte e kenaqur me rezultatin pasi qarkullojne zera qe Dafina deshiron ta ribeje gjoksin. Nuk behet fjale per permasat sesa per formen. E pakenaqur me kete fakt, qarkullojne thashetheme se Dafina do ti nenshtrohet edhe njehere nje nderhyrjeje tjeter per te sjelle ne vend format e gjoksit. /bluetooth/

Aurela Gaca paralajmeron hitin e radhes...

Aurela Gace fansave: Behuni gati te ngrini volumin

Eshte paksa hermetike ne dhenien e ndonje informacioni konkret edhe kur vjen puna per kenge qe kane perfunduar. Fjalet e saj jane keto: ‘Kenga me e re, shume shpejt ne ekran, youtube, facebook dhe sigurisht ne makinat tuaja. Nje zjarr i ri ne keto dite vere’. Behet fjale per kengetaren e madhe Aurela Gace e cila sugjeron fansat ta shijojne kengen me volumin ne maksimum. E sakaq, te gjithe behen kurioze dhe duan te dine krahasimin me kengen e fundit te lacuar prej saj ‘Tranzit’. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gaçe fans: Get ready to raise the volume
It is somewhat hermetic in providing any concrete information when it comes to songs that have been completed. Her words are these: 'Song on the new, very fast on the screen, youtube, facebook and of course your machines. A new fire in these summer days. 'It is about the great singer Aurela Gaçe which suggests fans to enjoy the song at maximum volume. And immediately, all become curious and want to know the comparison with the last song of her  'Transit'. / bluetooth / ]]

Graciano konfirmon ndarjen me Lorenen...

Graciano: Jemi ndare. Lorena: S’dua te flas per kete histori

Stina e nxehte ne boten e showbizit mbahet si periudha kulmore e vitit ne te cilen lulezojne dhe perfundojne historite e dashurise. Personazhet me te ‘ fresket’ te tregut te cilet pushtojne faqet e para te suplemeteve roze cdo vere jane ish banoret e “Big Brother”. Arsyeja kryesore e ketij fenomeni ka te beje me faktin se publiku mesohet t’i shohe ata pergjate tre muajve te transmetimit, dhe me mbarimin e spektaktlit kurioziteti per te mesuar gjithcka ndodh me ta vazhdon. Lajmi i fundit na vjen per ciftin Graciano- Lorena te cilet u njohen dhe u lidhen brenda shtepise se famshme dhe historia e tyre vazhdoi deri pak dite me pare.

Liam: Kur te kthehet Evelina do bejme "Sex Party"...

Liami: Kur te vije Evelina do bejme “sex party”

Duket se per Liamin “Big Brother” akoma nuk ka mbaruar. Veprimet e tij ndiqen me kuriozitet dhe komentohen nga te gjithe. Nderkohe ai po shijon ne maksimum pushimet ne Shqiperi shoqeruar kudo nga vemendja e njerezve. Cdo dite ne portale gossip ne internet shohim foto te Liamit ne vende te ndryshme te Shqiperise. Permbajtja e fotove eshte pothuajse kudo e njejte, Liami midis femrave te shumta. Ndryshon vetem vendi. Pikerisht keto foto u bene shkak qe ditet e fundit te qarkullonte nje thashethem qe gezoi shume vajza. Thashethemi fliste per ndarjen e Liamit nga Evelina, e dashura e tij gjermane te ciles ai i propozoi per martese ne finalen e “Big Brother”.

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Gjira nuk ndalet, lanson kengen e re... [AUDIO]


Gjira thote “Boom Cik e Cak”

Nuk e ka ndermend t’i le te qeta yjet tona te estrades. Ajo qe ne nje mase te madhe po e revolucionarizon muziken ne trojet shqiptare, Gjira, ka lansuar projektin e saj te ri “Boom Cik e Cak”.

Eshte vetem ne audio version dhe perkunder kesaj komentet e kenges se re jane me se pozitive, pasi edhe njehere flet per realitetin e kohes, shkelqimin e rrejshem te “VIP”-ave shqiptar.

Ne te kaluaren Gjira ka lansuar edhe hite te medha sikur “Dite e Re, Nafake e Re” dhe “Cka po don met knu Zemer”. /Telegrafi/

Gjira ft.Ardi - "Boom Cik e Cak

- - - - - - - - - - - - - - - -

Revista BLUETOOTH - 23 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 23 Qershor 2012
 • Rozana: O sa mire me qene fajtor, ohej ohej! Kengetarja: Nuk konsumoj alkool, jam gati te bej analiza
 • Sinan Hoxha pushime luksoze me te dashuren. 
 • Seldi i kthehet "dashurise" se vjeter... publikon kengen e Sinanit ne "Facebook"!
 • Ne ndekje te Adelina Ismajlit 
 • Noizy: S'i njoh te gjitha femrat me te cilat kam fjetur. Pushime e shtrenjta te reperit dhe konflikti me "Babastars". Cdo mengjes ne shtrat me nje femer!
 • Diana Avdiu, bukuroshja e Kosoves ne "Miss Universe"
 • Liami: Kur te bij Evelina, do bejme "Sex Party"
 • Liami dhe Dritani mbledhin shqiptaret ne mbremje bamiresie...
 • Graciano: Jemi ndare; Lorena: S'dua te flas per kete histori
 • Enca Haxhia: Kengetaret te cilave dua t'i ngjaj
 • Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran!
 • Romina humb kile me trajtim
 • Cfare i lidh Rioccardo Coccianten me Luis Ejllin

Friday, 22 June 2012

Ermal Mamaqi ben klip me Dr.Florin, Aferdita i lane me birre...


Prezentuesi televiziv, humoristi e kengetari Ermal Mamaqi, ka realizuar nje kenge ne bashkepunim me Dr Florin. Kenga e titulluar “Ku ka si Tirona” (kliko per video), flet per femijerine dhe rinine e dy kengetareve te kaluar ne kryeqytetin shqiptar.

Teksti i kenges dhe videoklipi eshte i mbushur me plot humor e satire, duke sjelle krahasime mes Tiranes se dikurshme dhe kesaj te sotmes. /vipat/

Inva Mula i kthehet skenes...

Pas lindjes se vajzes, kthehet ne skene Inva Mula

Sopranoja ne rolin e Mimise ne Festivalin e Oranges

Vetem 2 muaj pas lindjes se Nines, sopranoja do ngjitet ne skene para 6 mije spektatoreve.

Vetem dy muaj pasi eshte bere nene per here te dyte, sopranoja Inva Mula i kthehet serish skenes operistike. Ndonese do te kishte dashur te rrinte me shume prane Nines se vogel, sopranoja eshte e ndergjegjshme se skena nuk t’i fal mungesat e gjata, aq me teper qe pergjate kesaj periudhe asaj i eshte dashur te anuloje disa projekte, sic eshte ai i “Pagliacit” ne Operen e Parisit, e cila u shfaq pergjate muajve prill e maj. Sopranoja shqiptare do te kthehet ne skene me rolin e Mimise, ne operen e “La Boheme” te Giacomo Puccinit ne Les Chorégies d’Orange. Do te jete pikerisht amfiteatri antik roman ne Orange, i cili do te mireprese sopranon shqiptare e, bashke me te, edhe emra te tjere te medhenj te operistikes boterore, qe do te interpretojne ne kete skene prej 6 mije spektatoresh, pergjate nje muaji. Sipas te perditshmes franceze “Le Figaro”, “sa u perket solisteve, eshte e veshtire te enderrosh me te mire: Roberto Alagna, Patrizia Ciofi, Diana Damrau, Inva Mula, Vittorio Grigolo…”.

Ermonela Jaho, Intervista "Opinion" ne TV Klan me Blendi Fevziun


Ermonela Jaho: Ne fillimet e karrieres isha e paragjykuar ngaqe isha shqiptare

Interviste me Ermonela Jaho, ne emisionin “Opinion” ne Tv Klan

Ne kete interviste do te flasim per Shqiperine, karrieren tuaj, eksperiencen por dhe shume qytete te botes qe per nje kohe te caktuar dhe jo shume te shkurter behen qytetet tuaja si Vjena, Londra, Marseja, Lioni, etj. Kam pare qe kalendari juaj eshte shume i ngjeshur i perballoni dot te gjitha?

Po kur e ben nje zanat me nje deshire kaq te madhe dhe me nje pasion te madh veshtiresine e ndjen me pak.

Tuna dhe Nora ne koncertin e Eve

Tuna dhe Nora, “warm up” ne koncertin e Eve

Eshte konfirmuar tashme se kengetarja e njohur boterisht, Eve, do te performoje ne Kosove ne kuader te Powow Fest, qe organizohet nga Powow Entertainment.

Bashke me kengetaren e njohur me hitin ”Who’s that girl”, ne skene do te ngjiten edhe Nora Istrefi dhe Altuna Sejdiu, si ”warm up”, duke i paraprire performances se Eve.

Koncerti do te mbahet me 5 korrik ne sallen 1 Tetori ne Prishtine.

Biletat akoma nuk kane dalur ne shitje, por jane konfirmuar cmimet. Keshtu, cmimi i biletes eshte 10 euro, ndersa bileta VIP kushton 15 euro. /vipat/

Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme, lufta vazhdon...

Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme

Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme. Vendimi eshte marre te enjten nga gjykata e Rrethit Tirane pasi me heret Prokuroria ne pretencen e saj kishte kerkuar denimin me disa dite pune te detyrueshme.

“Jam e lumtur t’ju njoftoj se persa i perket akuzave te bera ndaj meje nga zonjushe Rozana Radi, gjykata sapo dha vendimin e saj, ku me shpall mua te pafajshme”, thote Rezarta Shkurta menjehere pas vendimit qe u mor nje ore me pare, raporton NOA.

“Ndihme shume e madhe per te nxjerre te verteten kane qene deshmia e dy policeve ne vendngjarje, ku kane deklaruar se Rozana ka qene e dhunshme dhe ne gjendje te droguar”, thote Rezarta.

Silvana Brace: Endrra ime e parealizuar...

Silvana Brace/ Diva e televizionit te viteve ‘80

Irida Cami/Shqiptari i Italise

Silvana Brace, prezantuesja e njohur e televizionit shqiptar jeton ne Rimini. Rrefen ndryshimin 360 gradesh qe ka pesuar jeta e saj pas shkeputjes nga Shqiperia e nga ekrani i vogel, e “perpire” nga dashuri e familjes dhe vecanerisht nga Fatjoni i vogel, femija i saj i pare…

Ne vitet tetedhjete dhe nentedhjete Silvana Brace ka qene nje nga fytyrat me te njohura te televizionit shteteror. Fale elegances dhe tonit te saj te embel me te cilin drejtonte praktikisht te gjitha programet variete te TVSh-se, brenda nje kohe te shkurter ishte bere “zonja” e televizionit. E diplomuar ne Ekonomi ne Universitetin e Tiranes, e pasionuar me vallezimin, ne vitin 2004 vendos te ndjeke te shoqin ne Itali. “Nuk e pata te veshtire te vendosja mes Tiranes dhe Riminit, pasi isha shtatzene dhe kisha vendosur te mos punoja per disa kohe – tregon Silvana – Dhe Fatjoni lindi ne nje dite te bukur shtatori te 2004-es, ketu ne Rimini”. Per thuajse njezet vjet (kur televizioni publik impononte shume me teper ngurtesi se stili i harlisur i rrjeteve te sotme) kjo zonje e embel me floket e verdha mbushi shtepite e shqiptareve me buzeqeshjen e saj te ngrohte.

Diana Avdiu, Miss Universe Kosova 2012

Diana Avdiu, Miss Kosova 2012

Kosoven ne Miss Universe do ta perfaqesoje bukuroshja Diana Avdiu, e cila eshte fituesja e ketij edicioni te Miss Universe Kosova.

Ajo arriti te mposhte 21 vajza tjera ne konkurrence per kuroren e me te bukures, ndersa me fitoren e saj te madhe ajo ia garantoi vetes pjesemarrjen ne Miss Universe.

Diana Avdiu pos cmimit te madh arriti te fitoje edhe Miss Press dhe Miss Interneti. /Telegrafi/

Video:


Intervista ne RTV21

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avdiu Diana, Miss Kosovo 2012
Kosovo in Miss Universe beauty will represent Avdiu Diana, who is the winner of this edition of the Miss Universe. She managed to beat 21 other girls competing for the crown of the most beautiful, while her great victory she assured him participation in Miss Universe. Diana Avdiu beside the big prize she managed to win Miss Press and Miss Internet too. / Telegraph / ]]

Thursday, 21 June 2012

Kristo i ngacmuar nga femrat...

Kristo: Me ngacmojne 100 vajza ne dite

Kristo ishte nje nga dy finalistet e spektaklit te talenteve “X-Factor” qe u mbyll te dielen qe kaloi. Ne nje perballje me Sheilen, ishte ai qe u pozicionua i dyti, pavaresisht fansave te shumte dhe cilesive vokale te vleresuara nga juria. Si e perjetoi Kristo kete eksperience si dhe projektet e tij te ardhshme, ai i rrefen ne kete interviste. Gjithashtu Kristo ka shtuar se do te donte shume nje duet me Alban Skenderajn, i cili ishte jo vetem mentori i tij, por edhe nje nga kengetaret e tij te preferuar.

Kristo, ishe shume prane fitores por nuk ia dole. Pse mendon se publiku votoi me teper Sheilen dhe jo ty?

Liami, sukses si DJ ne Shqiperi...

ph: fonderia club
Liami, sukses si Dj ne Shqiperi

Qysh pas daljes nga BB5, Liami eshte me i angazhuar se kurre ne punen e tij si DJ. Sic duket, ish-banori i ka vene qellim vetes qe leket qe nuk fitoi ne BB5 t’i fitoje duke punuar si Dj. Ofertat nuk kane munguar dhe as fansat e shumte te Liamit. Kjo vere do te jete me shume pune sesa pushime per Liamin nese do te vazhdoje me kete ritem. Nderkohe, fanset jane perhere e kudo me afer tij, sidomos tani qe Evelina eshte larguar drejt Gjermanise. Nese behet sadopak xheloze ajo duke pare fotot ne Facebook, kete nuk dime ta themi, po cifti duket se ka vertet nje marredhenie speciale dhe te konsoliduar. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liami, success as a DJ in Albania
Since the release from Bb5, Liami is more committed than ever to his work as a DJ. Obviously, the former resident has put the money order itself that won not to win Bb5 working as a Dj. Bids were not lacking, nor Liamit many fans. This summer will be more work than vacation for Liamin if they continue at this pace. Meanwhile, fans everywhere are increasingly closer to him, especially now that Evelina was left to Germany. If it is somehow jealous seeing pictures on Facebook, we know not to say this, but the couple seems to have a really special relationship and consolidated. / ]]

Rita Ora 'godet' dyqanet e New York-ut

photo: pacificcoastnews
Rita Ora’s ready for take-off

RITA Ora looks flash in these futuristic silver boots that change colour with the light.

She was in New York to perform new tune How We Do on TV’s Good Morning America, then hit the shops. Her star is rising in the States but Brit Rita will be back in London for Radio 1’s Hackney Weekend on Saturday.Rita's debut single R.I.P with Tinie Tempah went to No1 in the UK last month.

/gordon smart/the sun/

Read more:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/bizarre/article4385375.ece
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora eshte gati te fluturoj

RITA Ora duket flash në këto çizme futuristike argjendi që ndryshojnë ngjyrë me dritë. Ajo ishte në Nju Jork për të performuar melodine e re "How We Do" ne programin tv "Good Morning America", pastaj goditi dyqanet. Yll i saj është në rritje në Shtetet e por Brit Rita do të kthehet në Londër për Hackney Weekend Radio 1 të shtunën. Debutimi i single-it te Rites RIP me Tinie Tempah shkoi në No1 në Britani të Madhe muajin e kaluar. ]]

Rita Ora mahnit me kendimin "live"... [VIDEO]


Rita shokon te gjithe me R.I.P (acoustic version)

Eshte kthyer perseri. Ne fakt gjithmone ka qene e pranishme ne mesin tone. Kesaj radhe na shokoi te gjithe. Fushata e VEVO-s, “VEVO lift” ka bere qe te publikohet versioni akustik i kenges “R.I.P”, i cili thene realisht eshte sensacional.

Rita Ora ne versionin akustik pa kurrfare dyshimi tregon vlerat e saj te verteta prej kengetareje dhe deshmon edhe njehere potencialin. Te mahnitur kane mbetur mijera komentues dhe fansa te saj neper rrjete sociale.

Gjithe ajo qe mund te bejme nga ana jone eshte qe te shpresojme qe Rita dhe njerezit perreth saj te punojne me shume ne venien ne pah te zerit te saj, i cili eshte i zjarrte, i pa permbajtshem, i mrekullueshem.

Telegrafi e ka nje thenie, e ajo po vertetohet – “Ajo nuk eshte Rihanna e re, ajo eshte Rita Ora e pare”. /Telegrafi/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Rona e treta sipas jurise profesionale

Rona e treta sipas jurive

Nese do te merrej per baze vetem vleresimi i jurise profesionale ne garen me te madhe te kenges ne Evrope, perfaqesuesja e Shqiperise, Rona Nishliu, do te zinte vendin e trete.

Faqja zyrtare e “Eurovisionit” ne internet, 24 dite pas perfundimit te gares, ka publikuar listen e ndare me votat e jurise dhe ato te publikut.

Aty perfaqesuesja e Shqiperise ka marre 157 vota nga juria, qe e rendit ate te treten, shkruan sot “Koha Ditore”. Por Nishliu ka marre 106 vota nga publiku, qe ne listen e ndare vetem me vota nga kjo kategori, ajo renditet e teta.

Sistemi i votimit ne kete festival eshte kombinim ndermjet ketyre dy kategorive te votave, derisa rezultati i te dyjave e ka renditur Nishliun ne vendin e peste./Koha Ditore/Wednesday, 20 June 2012

Eliza Hoxha, apel te rinjeve: Mos leshoni vendin!

Apelon te rinjte te mos e braktisin vendin

Sapo ka dale ne treg kenga “E ardhmja jemi ne” dhe menjehere kane nisur komentet nga me te ndryshmet, duke vene ne pah punen e madhe te kengetares Eliza Hoxha e cila ne cdo kenge te saj percon nga nje mesazh te publiku.

Ndonese kenga “E ardhmja jemi ne” nderthur ne vete nje teme sociale permes se ciles Eliza i drejtohet kryesisht te rinjve. Eliza ka menduar qe gjate muajve te ardhshem te sjelle edhe disa kenge e klipe te reja per adhuruesit e saj.

Ne intervisten dhene “Zerit” ajo tregon me gjeresisht per punen e kenges “E ardhmja jemi ne”.

Cfare ju shtyri te realizoni nje kenge pak me ndryshe, mendoni se me kete projekt do t’ia arrini qellimit?

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Juliana Pasha: Familja eshte gjeja me e shenjte qe kam...

Juliana Pasha: Pa tim shoq, s’do kisha karriere te sukseshme

Juliana Pashen perreth 6 muaj nuk e kemi pare vetem ne vendet ku ajo kendon live, por ne nje pune te gjate e cilesore me talentet e reja ne “X-Factor”. Sot eshte nata finale dhe Juli eshte shume e emocionuar, sepse ne kategorine e saj ka dy vajza shume te talentuara e te vecanta nga njera-tjetra. Ka qene nje rruge e gjate, por nje rruge e bere me deshire, pune dhe shume dashuri. Nje eksperience qe i ka dhene asaj shume, mbi te gjitha kenaqesine e te ndarit te eksperiences se saj te suksesit me keta te rinj qe duan te jene dikushi neser. Juliana Pasha tanime e ka krijuar profilin e saj, shume hite, kenge te ndjera dhe kudo ku shfaqet duke kenduar di te dritheroje skenen me emocione. Megjithate, kjo ka qene nje rruge e gjate, rruga e gjate qe cdo artist i duhet te beje per te arritur majat e qe shpesh ka edhe sakrifica. E ne kete udhe, Juli pa hezitim thote se ndihma me e madhe per te ka qene pikerisht bashkeshorti i saj, Altini, i cili eshte gjithashtu muzikant. Me ciltersine dhe ndjeshmerine por edhe emocionet qe fal kur kendon, Juliana Pasha vjen ne kete interviste te gjate, ku fjala ka po aq peshe sa edhe notat qe ajo percjell mjeshterisht tek publiku.

Rrefimi i Genta Gjalpit, "Nje shoqe nga fshati"

Rrefimi i Genta Gjalpit

Nje shoqe nga fshati

Kthimi ne fshat pas Big Brother dhe reagimi i te afermve dhe miqve. Historia e dashurise me Rubensin, ndarja dhe familja qe e pret ne Greqi. Planet e Genta Gjalpit per ta lene vendlindjen dhe per te ndertuar nje jete ne Tirane. Jo domosdoshmerisht si e famshme.

Ishte parapergatitur per te gjitha diten e kthimit ne fshat. Edhe pse e shkurter, koha pas finales se “Big Brother” ishte e mjaftueshme qe Genta Gjalpi te lexonte e degjonte te gjitha c’ishin thene per te gjate diteve te qendrimit ne shtepi. Kishte pare me syte e saj fotot qe ajo vete i kishte harruar se i kishte bere ndonjehere, por qe nderkohe e kishin mbaruar xhiron e plote ne internet e shtyp, reagimin e prinderve per te shkuaren e saj, merzine, por edhe terheqjen e tyre perballe shokimit te se bijes. Kishte kuptuar efektin qe shkaktonin ne publik ato 100 dite te mbyllura nen survejimin e kamerave, perballjes me te panjohurit kur dilte ne rruge, reagimin e tyre ne tentative per t’i dhene zemer e perkrahur. Ne keto kushte dita e kthimit ne fshat mund te fshihte surpriza nga me te papriturat. Gjithcka varej se si i kishin pritur gjysherit, ata me te cilet ndante jeten keto 13 vjet, ndodhite e jetes se saj pergjate ketyre muajve, te afermit, fqinjet, shoqeria dhe i gjithe rrethi i vogel i te njohurve ne Baban te Bilishtit.

Dafina dhe Ledri, festojne suksesin e klipit "Tonight"


Dafina dhe Ledri, festojne suksesin e ”Tonight”

Kenga e shumepritur e Dafines dhe Ledrit, ka rezultuar nje sukses i vertete.

Videoklipi i kenges ”Tonight”, i realizuar ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes ka shenuar rekord klikimesh ne YouTube.

E kete sukses po e festojne se bashku Duffy dhe Ledri, ne bregdetin e Adriatikut. Ne kete fotografi shihen dy kengetaret duke shijuar detin dhe diellin, bashke me suksesin e perbashket.

Adelina Tahiri: Dieta ime e preferuar!

Adelina ka tre muaj qe nuk ha ne shtepi

Kur biseduam me te nuk i permendem as Lorik Canen J e as ndonje tjeter. Ushqimet e preferuara dhe me pak te preferuar te kengetares maqedonase Tahiri dhe momentet kur ajo merr situaten ne dore ne… kuzhine.

Adelinen e gjejme duke drekuar ne nje nga lokalet e Tiranes. Dhe kur e pyesim se cili eshte ushqimi i preferuar drejton gishtin ne nje nga pjatat qe ka mbi tavoline: Sallata e fshatit. Nese deri me tani keni qene kurioz te dini se ke ka te dashur Adelina dhe me ke eshte lidhur kohet e fundit ne kemi zgjedhur te flasim me te per marredheniet, por jo ato me meshkujt, por me ushqimin.

Adelina Tahiri eshte e ftuara jone e pare ne kete rubrike. Kengetarja maqedonase, 12 javet e fundit ka qene prezent ne Tirane per shkak te pjesemarrjes se saj ne spektaklin “Dancing with The Stars”. Gjate kercimit eshte vleresuar gjithmone e me shume per linjat e saj te holla dhe trupin e tonifikuar. Kjo vihet re dhe ne perfomancat e saj ne klipet muzikore ku nje nga pikat e forta eshte trupi.

Tuesday, 19 June 2012

Ciljeta bllokon trafikun

Ciljeta bllokon trafikun

Ku kalon ajo behet zhurme, shume zhurme...Ciljeta Xhilaga, kengetarja superseksi e skenes shqiptare ka shkaktuar shume reagime gjate javes se shkuar, teksa kishte vendosur te kalonte nje paradite buze detit te Vlores. Ndersa kalonte ne rrugen kryesore, Ciljeta ka terhequr vemendjen jo vetem te kalimtareve, por edhe te shofereve te automjeteve, te cilet kane bllokuar per disa caste trafikun. Kengetarja simpatike eshte shfaqur e shoqeruar nga dy vajza, nderkohe qe vete ishte veshur me nje fustan te gjate. Se fundmi Ciljeta i ka hyre biznesit te veshjeve dhe ka celur nje butik ne zonen e “Myslym Shyrit”, nderkohe qe mesohet se do te publikoje se shpejti edhe nje kenge te re... /bluetooth/

Fansi i Flori-t, jep interviste ne vend te tij

Nje fans i Flori Mumajesit jep interviste ne vend te tij

Duhet te jete ndjere vertet i acaruar kur ka lexuar nje interviste te cilen nuk e kishte dhene vete ai. Ky incident i cuditshem i ka ndodhur producentit Flor Mumajesi, te cilit i ka rene ne dore nje interviste ne mediat kosovare. Producenti i njohur nuk ka kontaktuar asnjehere me gazetaret e kesaj gazete e aq me pak te jape nje interviste per ta. Mesa duket i gjithe keqkuptimi ka ndodhur me gazetarin dhe nje fans te Flor Mumajesit, i cili ka hapur nje profil fallco per producentin. Gazetari nga Kosova, duke mos pasur nje pike tjeter kontakti me producentin e ka kontaktuar nepermjet Facebook-ut, por jo atij te vertetit, por te profilit fallco. Keshtu, ne vend te intervistonte Florin, gazetari ka intervistuar fansin e tij, i cili eshte pergjigjur ne vend te artistit. Intervista ka perfunduar ne portalin online te gazetes e me pas edhe ne vemendjen e Florit, i cili eshte cuditur jashte mase kur ka lexuar pergjigjet qe nuk i kishte dhene kurre ndonjehere ne jeten e tij. Nderkaq, per sa i perket projekteve muzikore te reja te producentit, me i fundit eshte nje kenge ne bashkepunim me reperin nga Kosova, Capital T. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Graciano dhe Lori ndahen...

Graciano ndahet nga Lori

Qe prej krijimit te lidhjes brenda shtepise se “BB5” fansat nuk ishin shume entuziaste dhe shume pak besonin ne historine e tyre. Graciano dhe Lorena, cifti simpatik i krijuar brenda shtepise se “BB”, i ka dhene fund romances se dashurise, e cila gjate qendrimit brenda ne shtepi dukej si e tille vetem darkave, kur flinin bashke...Sic mesohet, dy banoret kane vazhduar jeten e tyre, pavaresisht se vazhdojne te shoqerohen me njeri-tjetrin. Graciano madje mesohet se ka nje tjeter vajze tashme ne krah, por identiteti i saj nuk dihet... /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Graciano separated from Lori
Since the creation of connectivity within the home "Bb5" fans were very enthusiastic and very few believed in their history. Graciano and Lorena, charming couple established the home of "BB", has ended the romance of love, which during their stay in the house just seemed like such a dinner, when they were sleeping together ... As we learn, two people have continued their lives, despite continuing to socialize with each other. Graciano even taught that already has another girl on the side, but its identity is unknown ... / bluetooth /
+tag: tagani lorena kostandini ]]

Më 23 Qershor ‘Mis Diaspora Germany 2012’

Spektakli më i madh i bukurisë shqiptare në diasporë do të mbahet më 23 Qershor 2012 në orën 22:00 në diskon “Golden Time” në Duseldorf.

Producentja e këtj spektakli e cila e njeh shumë mirë këtë fushë Malbora Gurra tregon se cdo gjë është gati dhe se të pranishmit që do të jenë në këtë brëmje ju garanton një spektakël të vërtetë bukurie.

Janë 20 vajza të cilat do të konkurojnë për më të bukurën e “Miss Diaspora Germany 2012”. Show, spektakël, konkurs bukurie dhe shumë të ftuar specialë, do tu ofrohen të gjithë shqiptarëve të cilët do të mbushin sallën në këtë mbrëmje të vecantë.

Xhesika Polo: Pas "X Factor", synoj MTV-ne


Xhesika: Synoj MTV-ne

Ajo arriti suksesin qe ne moshen 15-vjecare dhe pa e prekur kurre me pare skenen. Xhesika shpertheu menjehere dhe terhoqi vemendjen e te gjitheve. Me nje ze te vecante dhe me nje potence te jashtezakonshme, adoleshentja arriti ne finale dhe mori gjithe vleresimin e publikut e te mentoreve. Ne kete interviste, ajo na tregon se kenga eshte synimi i saj dhe se nje dite enderron qe me muziken te shkoje larg, shume larg... Ne “MTV”.

Sheila Haxhiraj, fituesja e "X Factor": Momentalisht, jam single!

Sheila: Njerezit qe me dhane fitoren

Eshte e talentuar, e bukur, me nje paraqitje skenike te vecante dhe vajze qe punon shume. Te gjitha keto cilesi bene te mundur qe ajo te shnderrohej ne fituesen e nje ‘talent-show’ te suksesshem si “X Factor”. Sheila Haxhiraj, pervecse nje konkurrente e forte, ka qene dhe nje nga emrat me te diskutuar keto muaj, per arsye te ndryshme. E quajten si nje pakete ku jane mbledhur te gjitha cilesite dhe per kete arsye publiku kuptoi qe Sheila kishte “faktorin X” te shumekerkuar...

Kur more vendimin per te bere audicionin e “X Factor”, e enderroje qe mund te fitoje?
Natyrisht qe jo. Une thjesht kisha deshire te kendoja. Mendova qe skena e “X Factor” ishte nje mundesi per t’u promovuar dhe per te nxjerre ne pah talentin dhe aftesine e cdo konkurrenti. Theksoj qe konkurrenca ishte e madhe dhe e forte, por gjithashtu edhe deshira e ambicia ime per te qene ne finale. Sot jam e lumtur qe arrita kete fitore.

Baboo Darabuka promovojne albumin, mungojne VIP (Video)


Djemtë e grupit Baboo Darabuka dhe DJ Benity kanë provuar pak ditë më parë albumin e tyre të parë me titull “Part 1” dhe njëkohësisht edhe videoklipin e tyre të ri me titull “Hot girl”, në bashkëpunim me reperin me ngjyre Big D.

Por në Sheshin 21 në Prishtinë ku e kanë organizuar këtë promovim, janë dukur vetëm fansa të tyre, dhe thuajse asnjë Vip.

Vetëm nëse llogarisim praninë e këngëtares Kaltrina Selimi, apo vetë Big D dhe Linda Halimi, apo edhe Cekiq që u panë në këtë mbrëmje, megjithatë djemtë kanë sjellë me istrumentat e tyre edhe atmosferë për fansat që ishin aty./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Baboo Darabuka promote the album, there are no VIP

Boys group and DJ Baba Darabuka Benity have tried a few days before their first album titled "Part 1" and also their new video clip titled "Hot girl", in collaboration with black rapper Big D. But in Square 21 in Pristina, where they organized this promotion.

Agnesa Vuthaj: I dashuri im duhet te jete unik...


Agnesa Vuthaj: Nuk do te lidhesha kurre me nje politikan

Agnesa Vuthaj, ben pjese ne ato personazhe qe sado te dalin neper gazeta a revista, nuk behen kurre te merzitshme. Sepse ne mos me ate qe thote, fotot e saj terheqin gjithmone vemendjen. I tille eshte edhe seti qe do te shoqeroje intervisten qe bukuroshja ka dhene per “Bluetooth”…Interviste kjo, ne te cilen ka mjaft gjera per t’u lexuar. Angazhimet aktuale te Agneses dhe dashuria. Politika dhe “Dancing With the Stars”. Per ke beri tifo ajo kete vit dhe marredhenia e shumeperfolur me Simonen…Rrefehet Agnesa.

Elvana Gjata: Nuk e di ende c'do bej me apartamentin...

Elvana Gjata: Fitova me shume se c’prisja, s’e di c’do bej me apartamentin

Fituesja e ketij edicioni te trete te “Dancing With the Stars”, rrefen per “Bluetooth” eksperiencen e jashtezakonshme ne spektakel, si dhe emocionet e momentit kur u shpall fituese...

Si ndihesh per kete arritje te madhe tenden?
Ndihem shume e realizuar. Kercimi, nje enderr e vjeter, nje pasion i hershem. Pata mundesine ta shfaq kete aftesi timen ne momentin me te perkryer, ne formen me profesionale. Ishte nje nder te punoja me nje partner si Gerdi Vaso dhe nje koreografe si Enada Hoxha. Kam mbetur shume e kenaqur nga puna profesionale qe eshte bere me produksionin e Holta Dulakut. Do te me mungoje vertet “Dancing With the Stars”!

Seldi sfidon Sinan Hoxhen ne territorin e vet...


Seldi Qalliu sfidon Sinanin ne territorin e vet

Dy ish-miq dhe bashkepunetore, sot jane bere konkurrente te forte te turbo folkut. Seldi Qalliu konkurron ish-bashkepunetorin e tij ne territorin e ketij te fundit, qe eshte pikerisht muzika turbo folk. Kete jave Seldi Qalliu ka publikuar duetin me kengetaren e njohur nga Kosova, Mimoza Shkodra. Kengetarja nga Kosova eshte shume e njohur per publikun dhe per kenget e saj, te cilat i perkasin rrymes muzikore turbo folk. Seldi, i cili hyri ne tregun muzikor si kengetar i zhanrit pop, tashme me shume se kurre eshte bere perfaqesues i muzikes turbo folk.

Ermali dhe Franceska ne pushime si cift i lumtur...

Ermali dhe Franceska, pushime cift

Popullariteti i tyre ka arritur kulmin dhe keto kohe e kane te pamundur te qendrojne te qete. Por, kjo gje duket se i pelqen edhe vete dy prej banoreve te ketij viti ne reality show-n “Big Brother”.

Ermali dhe Franceska, cifti i krijuar kete vit brenda mureve te shtepise, jane duke shijuar ditet e dashurise se tyre, e njeheresh edhe fames.

Keshtu p.sh, gjate nje fundjave te kaluar ne bregdetin e Vlores, cifti simpatik nuk i ka shpetuar vemendjes se aparateve, por sakaq kane realizuar edhe vete disa foto, te cilat nuk kane nguruar t’i publikojne ne Facebook.

Bleona Qereti ne ditelindjen e Steven Seagal

Bleona Qereti ne ditelindjen e Steven Seagal

Pak kohe me pare, ne suplementin “Bluetooth”, erdhi si ekskluziv lajmi i pjesemarrjes se Bleona Qeretit ne telefilmin amerikan “True Justice”, perkrah aktorit te njohur te Hollivudit, te pelqyer dhe adhuruar shume nga shqiptaret, Steven Seagal. Sot do te sjellim serish kete foto ekskluzive, e cila eshte shkrepur gjate ditelindjes se aktorit, ku kengetarja edhe ka performuar disa kenge dhe eshte duartrokitur fort nga te pranishmit ne ate darke. Sic kemi mesuar, Bleona sakaq eshte duke punuar edhe per perfundimin e albumit dhe shume shpejt pritet te dale videoja e saj per tregun amerikan. /bluetooth/

Fjolla Morina, joshese ne bikini

Fjolla Morina, joshese ne plazh

Eshte nje nga kengetaret me seksi te skenes shqiptare. Kosovarja Fjolla Morina, ka ngjallur shume reagime dhe ka ndezur epshin e shume meshkujve me fotot e publikuara ne Facebook, nje pjese prej te cilave ne po jua sjellim sot ne faqet e suplementit. Sic duket, Fjolla ka arritur forma shume te mira trupore dhe sikunder dihet, arma e saj me e forte eshte gjoksi, i zmadhuar disa numra pas nje nderhyrjeje kirurgjikale. Fjolla Morina eshte bere gjithnje pjese e klasifikimeve te vajzave seksi dhe eshte renditur gjithnje shume mire. Se fundmi, sic flitet, kengetarja eshte duke punuar per nje kenge te re, te cilen pritet ta publikoje shume shpejt. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla Morina, tempting on the beach
It is one of the sexiest singers Albanian scene. Kosovarja Fjolla Morina, has aroused many reactions and has sparked many men lust with pictures posted on Facebook, some of which we bring unto you today in the pages of supplement. Obviously, Maja has achieved very good physical shape and as is known, her weapon is stronger chest, enlarged some numbers after a surgical intervention. Maja Morina has become increasingly part of a classification of girls and sex is always ranked very well. Finally, it is spoken, the singer is working on a new song, which is expected to publish soon. / bluetooth / ]]

Ermal Merdani: Ne shtator do me shihni ne ekran...

Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran

Eshte student i Shkencave Politike, dhe aktualisht i angazhuar ne organizaten e te rinjve “Kuvendi civil”. Pohon se i pelqen politika, por para se gjithash Ermali gjithmone e ka shprehur se ambicia e tij kryesore eshte ekrani. “Ne shtator shpresoj te jem ne ekran. Kam deshire te jem pjese e televizionit sezonin e ri televiziv, dhe mundesia e pare qe do me jepet, do e shfrytezoj ne maksimum duke dhene gjithe potencialin tim per te arritur me te miren time e per te qene nje moderator i pelqyer ne televizion”, thote Ermali. “Deshira ime eshte te realizoj nje emision me te rinj, ku te debatohet per tema sociale e ata te flasin per jeten e tyre. Aktualisht kam marre ofertat e para, por natyrisht qe do deshiroja te jem pjese e “Top Channel”. Keta dy muaj te veres do te punoj si menaxher ne lokalet e nates, ndersa me Erionin kemi nje oferte per te punuar ne Lollipop-in veror ne Drimadhes”, tregon Ermali. /panorama plus/

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Jeta Faqolli kerkon nje menaxher...

Jeta Faqolli: Do te doja nje te dashur menaxher

Jeta Faqolli tashme nuk eshte me nje emer i panjohur. Ajo eshte pjese e shume festivaleve edhe aty ku kendohet live. Me nje ze karakteristik duket se ka terhequr vemendjen e shume fansave, megjithese pretendon ende shume nga vetja. Ne nje interviste per gazeten “Koha jone” ne suplementin “Summer Time”, Jeta rrefen se tashme ka ardhur momenti qe artistet duhet te kene nje menaxher. Ajo ndihet e pafat qe ende nuk e ka gjetur nje menaxher te mire, gje qe thote se e ka penalizuar qofte ne menaxhimin e klipeve te saj, ashtu edhe ne pjesemarrjen ne evenimente te ndryshme. Per me shume lexoni intervisten.

Jeta, kenga juaj me e fundit “Vetem jeto” ishte bashkepunimi me Kellyn, me te cilen ju dolet deri ne naten finale edhe ne “Top Fest”, c’mund te na thoni me shume mbi kengen, qe eshte goca e klikuar ne “YouTube”?

Stine dhe “Etnon”, zjarr me femra (Video)

Rikthehet me një hit të nxehtë në tregun shqiptar grupi “Etnon” dhe në bashkëpunim me këngëtarin Stine kanë sjellë një këngë dhe një video shumë “hot”, me titull “On fire”.

Shumë femra seksi që kërcejnë pa fund dhe që kur i shikon të bëjnë zjarr. Producenti është Genc Prelvukaj, ndërsa video është xhiruar nga ‘Ma Production’.

Nëse e shihni videon, vërtet do të thoni se një hit i verës 2012 sapo ka ardhur. Bashkë me Stinen dhe ‘Etnon’ është edhe D.J Blunt dhe Real One./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine and "ethno" female fire

Returns with a hot hit in the Albanian market group "Ethno" in collaboration with the singer Sting brought a song and a video too "hot", entitled "On Fire". Many female sex that jump without end and when do you see the fire.

A ka nevoje Rita Ora per skandale?

Ka reaguar shumë mirë, por fotoaparatet kanë vërshuar pas saj, kur këngëtares shqiptare, Rita Ora, aksidentalisht i ka dalë në shesh gjoksi, siç e shihni edhe në foto.

Këngëtarja më “in” e momentit në Britani ka qenë në skenën e ‘Lovebox’ në ‘Victoria Park’ të kryeqytetit britanik dhe, si duket, veshjet e saj super të komentuara e tradhtuan kur gjiri i doli jashtë teksa ajo po kërcente nëpër skenë.

Megjithëse fotoja ka bërë xhiron e botës, sidomos atyre portaleve shqiptare, lind pyetja se a ka nevojë këngëtarja e superhitit “Hot right now” të bëjë skandale? Të paktën në Britani, ku ajo, falë talentit, është shumë në formë, skandali nuk është i nevojshëm./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita needs a time for scandals?

Reacted very well, but the cameras have flowed behind her, when Albanian singer, Rita Ora, incidentally has emerged chest, as you see in the picture. The singer on "in."

Historia e çiftit apo klipi shume i bukur?

Pak i vonuar, por ka ardhur më në fund edhe video “Tonight” e dy të dashuruarve, Dafina Zeqiri & Ledri Vula,  klipi që ishte xhiruar në rrugët ku jetonin VIP-at e Hollivudit.

Megjithëse komente të shumta të tipit që këngëtarët më të përfolura të momentit duken sikur Beyonce dhe Jay Z, brenda 12 orësh videoja e tyre është klikuar më shumë se 100 mijë herë dhe i bie të ketë një super sukses.

Ndoshta kjo falë edhe historisë jo shumë të këndshme dhe rrahjes që i ndodhi pak ditë më parë dhe që kureshtja e madhe ka bërë që të klikojnë mbi videon e sapodalë. Muzika është krijuar nga ‘CekicBeatz’, me tekst të vetë këngëtarëve, dhe klipi është punuar nga Jay Vesualz./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The story of the couple or very nice clip?

Planet aktuale te Ermalit, Limait dhe Franceskes

Një muaj pas përfundimit të spektalit më të madh të bazuar në jetën reale në Shqipëri, publiku shqiptar është kurioz për atë që ka ndodhur në këtë periudhë me idhujt e tyre.

Emisioni i “Pasdites” në “Top-Channel” i dha përgjigje pyetjeve të ngritura rreth Liamit e Ermalit, të ftuar në studio dhe Françeskës, në lidhje direkte nga Vlora.

I pari që mori fjalën ishte Ermali, i cili pasi tregoi se është takuar vazhdimisht me Liamin, tregoi se ende nuk ka rinisur jetën me intensitetin e plotë. “Jam përqendruar vetëm tek shkolla, kam pasur pesë provime për të dhënë dhe kam përfunduar tre.

E vërteta është se më kanë mbajtur pak me hatër, por nuk kam nisur ende të bëj plane për të ardhmen. Si kam ndërmend ta shfrytëzoj famën? Nuk ka qenë fama ajo që synoja kur u futa në “Big Brother”, por të fitoja, diçka që për disa arsye nuk e realizova dot”.

Monday, 18 June 2012

Ami: Ndihemi si ne enderr per femijen...

Amarda Toska Ami Ermal Mamaqi
photo: edvina meta
Ami: Ndihemi si ne enderr per femijen

Dhe pas shume lajmeve te rreme te botuara ne gazeta per nje shtatzeni te Amit, tashme eshte momenti i se vertetes. Moderatorja e njohur dhe aktori i “The SHBLSH-ave”, Ermali Mamaqi, pas nje viti qe kane lidhur martese, presin te behen prinder per here te pare. “Ndihemi si ne qiellin e shtate, ende si ne nje enderr ne pritje te femijes sone te pare”, thote Ami. Ne lidhje me deshiren qe kane nese duan nje djale apo nje vajze, ajo pohon se “te dy deshirojme vajze, por eshte ende heret per te folur per gjinine e bebes, pasi tani per tani te dy urojme thjesht te kalojne me sukses tre muajt e pare te shtatzenise , dhe pastaj te mendojme pse jo edhe per emrin e bebes”. Ne lidhje me pushimet pas mbylljes se sezonit televiziv, Ami pohoi se kishim bere plane per pushime, po tani per tani planet na ndryshuan, keshtu qe duke pare e duke bere. Kete periudhe me duhet te kaloj kohe ne shtepi ne qetesi dhe relaks te plote”, thekson ajo.

Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene me nipin e Sali Berishes...

‘Miss Shqiperia 2007′, 5-muajshe shtatzene me nipin e Berishes

Historia e dashurise me nipin milioner te Sali Berishes.


Eshte vetem 21 vjec dhe se shpejti do te behet nene. “Miss Shqiperia 2007”, Irsa Demneri, eshte 5-muajshe shtatzene, dhe pret te behet nena e nje vajze, nga lidhja e dashurise me nipin e Sali Berishes, nje djale shtatlarte, i diplomuar per Juridik. Djali qe quhet Endrit, aktualisht punon ne administraten e Bashkise se Tiranes, ndersa eshte nje frekuentues i rregullt i jetes se nates dhe i njohjeve te shumta, qe ka me vajzat VIP. Ne nje nga keto raste ai eshte e njohur me ish-missin Demneri, duke nisur keshtu nje histori dashurie qe fillimisht eshte mbajtur sekret vetem mes mikeshave te saj me te ngushta.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online