All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 30 June 2012

Big Basta, nje duet i bukur me Shpat Deden...


Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Mendohet te jete nje nga duetet me te bukur te rrymes RnB. Behet fjale per bashkepunimin mes rreperit Big Basta dhe kengetarit nga Kosova Shpat Deda. Big Basta e ka ftuar Shpatin per te pasur nje bashkepunim jo te zakonshem ku do te kombinohen dy zhanre te ndryshem muzikore; pop dhe RnB. Bashkepunimi i tyre i cili pritet te lancohet me klip do te jete pjese e albumit te Big Bastes te titulluar Radio n Club, album i cili pritet te promovohet ne fillim te muajit korrik. Ne album do te kete edhe bashkepunime me kengetare te tjere mes te cileve dallohet nje duet me Jonida Maliqin. /bluetooth/

Gerta Heta martohet perseri...


Martohet per se dyti Gerta Heta

Ej mos u cudisni shume por keto gjera ndodhin. Qe Gerta Heta, kengetarja e prezantuesja e njohur eshte martuar per se dyti, e kete veprim e ka bere dje ne mbremje, kjo eshte me se e sigurt, por fakti eshte se po martohet me te njejtin burre qe nje vit e gjysme me pare vuri kurore ne Tirane, futbollistin Matko Djarmati. Por kjo dasme eshte ndryshe, sepse ndodhi ne Rijeka te Kroacise, aty ku ka lindur e ku eshte rritur bashkeshorti i saj, aty ku ka familjen e miqte. Plani per dasme kroate ka qene peng i ciftit qe tashme kane dhe nje vajze bukuroshe, Lunen 14 muajsh, peng te cilin e hoqen dje pas nje ceremonie fantastike buze detit. /bluetooth/

Enkelejda Zeko, tifoze e flaket e Italise ne Euro 2012...

Enkeleda Zeko: Une tifoja e Italise qe nuk do t’i braktis kurre emisionet sportive

Enkeleda Zeko, gazetarja e njohur e TVSH-se, sidomos tani gjate qe gjate EURO 2012 eshte edhe ikone televizive, pasi syte e cdo sportdashesi jane drejtuar drejt sportit dhe emisionit te saj. Dhe ajo kurre nuk i zhgenjen teleshikuesit me aftesine e saj dhe te ftuarit e saj. Ne nje interviste per “Tirana Observer” ajo rrefen jeten e saj sportive. Ajo tregon qe eshte tifoze e Italise dhe se kurre nuk do ta braktise sportin.

Te drejtosh nje emision sportiv, pergjegjesi apo kenaqesi?

Eshte pergjegjesi e madhe por edhe shume kenaqesi. Kur ke nje detyre te rendesishme ne sherbim te publikut pa dyshim qe ndjen pergjegjesi per ta bere ate sa me mire. Une punen time e bej me shume deshire dhe me jep sadisfaksion.

Sa vite ka qe merreni me kete profesion dhe sa krenare jeni ju per ate qe keni arritur deri me sot?

Kam 12 vjet qe merrem me gazetarine dhe kam punuar gjithe kete kohe ne televizion. Kjo ka qene endrra ime, kam luftuar shume per te arritur deri ketu. Nuk eshte e lehte te evidentohesh ne media, duhet shume perkushtim dhe talent. Tani ndihem shume mire me veten, nuk kam asnje peng ne jete, ne keto vite jam munduar ta plotesoj vetem maksimalisht ne kete fushe dhe besoj ia kam arritur.

Xheraldina: Dukja seksi dhe zeri i bukur garanton suksesin...

Xheraldina: S’e di pse njerezit e ekzagjerojne, buzet i kam bere per qejfin tim

Xheraldina Berisha eshte vajza simpatike, e cila pas daljes nga formati “The Voice” mori pjese ne Top-Fest 9. Ishte Stresi ai, i cili pas shume femrave zgjodhi pikerisht Xheraldinen per te shkuar ne nje festival te tille. Nje festival, i cili e beri edhe me shume te njohur Xheraldinen ne Shqiperi e jashte saj. Vajza simpatike tregon ne kete interviste projektet e veres por edhe marredheniet me meshkujt. Ajo nuk e ka problem ta pranoje qe ka bere nderhyrje tek buzet, gje e cila eshte komentuar shume dhe per te cilen Xheraldina thote se “kam bere nje nderhyrje te vogel tek buzet. I kam pak te mbushura me botox, po nuk e di pse e kane ekzagjeruar dhe e kane perfolur shume njerezit kete gje”.

Xheraldina, sa sukses ju ka sjelle bashkepunimi me Stresin?

Elvana Gjata i rikthehet koncerteve...

Elvana Gjata : I rikthehet koncerteve, vjen shume “hot”

Pas suksesit ne “Dancing with the Stars”, kengetarja Elvana Gjata i eshte bashkuar fansave te saj, qe jane te shumte ne numer. Ajo ka nisur koncertet e saj qe sic ka pohuar vet bukuroshja do te jene te shumte, gjate sezonit veror. Ne koncertin e saj ne Prishtine, bukuroshja i ka mahnitur fansat e saj jo vetem me kenget por edhe me lukun e saj. Elvana ka dashur te vij ndryshe duke prere shume shkurt gati tullace nje ane te flokeve te saj. Ajo ishte veshur me te zeza, por ajo qe te bie ne sy eshte rripi “Guci” dhe aksoseret e saj gold. Kete jave Elvana do te jete se bashku me nje grup artistesh te njohur ne Pogradec. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Marina Vjollca lexon sport edhe ne pishine...

Marina Vjollca: Nuk heq dore nga sporti edhe kur pushon

Bukuroshja Marina Vjollca, duket se eshte e apasionuar pas sportit. Moderatorja e Procesit Sportiv ne Top Channel, eshte duke u relaksuar ne nje nga pishinat e kryeqytetit, si dhe duke u njohur me te rejat me te fundit nga sporti. Bjondja simpatike ka ne dore nje nga te perditshmet sportive dhe po e lexon me shume endje. Ajo ka qene e shoqeruar edhe nga motra e saj, Luana qe ka kaluar me teper kohe ne pishine sesa Marina. Marina kishte veshur nje pale bikini me motive leopardi ndersa Luana, shkelqente me te kuqe. Me vajzat eshte bashkuar me pas edhe moderatorja e “Pasdite ne Top- Channel”, Lira Burgija. /shqiptarja/

Stresi niset per "lufte"...

Stresi niset per “lufte”

Eshte nje nga reperat me te njohur dhe me te komentuar aktualisht ne tregun muzikor shqiptar, dhe kjo vetem per muziken qe ai ben, por edhe per konfliktet e shumta qe ka patur me “rivalin” e tij ne kete fushe, Noizyn. Ne kete fotografi Stresin e shohim te armatosur “gjer ne dhembe”, me automatik e shume pistoleta ne brez. Reperi i veshur me Adidas te jep pershtypjen se jemi ne kohe lufte dhe jo paqeje. Ndoshta eshte ky nje mesazh per te gjithe armiqte e tij?! /shqiptarja/
+tag: arkimed lushaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stress leaves for "war"


Eni Koci: Jam apo s'jam goce per shtepi?

Eni Koci: Jam apo s'jam goce per shtepi?!

Eni Koci eshte jo vetem nje kengetare e mire, por mesa duket eshte edhe nje shtepiake shume e mire. Kengetarja ka postuar ne rrjetin social Facebook, nje fotografi duke bere nje kafe turke, tradite e vjeter kjo e shqiptareve.

Ndoshta adoleshentja ka dashur te bej ndonje thashethem me motren dhe mikeshat e saj, te cilat shkojne shume mire duke gjerbur nga nje kafe turke.

Eni me shaka ka shkruar ne profilin e saj ne FB:

Kafen e qajj… Jam apo sjam goc per shtepi??

Jemi kurioz te dime a e ka bere te mire kafen Eni? Por duke ditur qe ajo i ben gjerat mire ne art, besojme se edhe kafen e ka bere te mire. /indeksonline/

Genta, motra e Lorik Canes, cmend turqit...

Genta Cana
Genta, motra e Lorik Canes, cmend turqit me sensualitetin e saj

Ka vendosur qe pushimet kete vit t’i kaloje ne shoqeri te familjes se saj e me saktesisht me vellain Granitin, ne plazhet turke. Genta Cana, e cila eshte fituese e kurores se me te bukures ne ‘’Miss Intercontinental Kosovo 2011’’ ku perfaqesoi Kosoven ne nje event bukurie ne Britanine e Madhe, ka vendosur qe kete here te zhvishet ne plazhet e njohura turke, duke treguar qe eshte ne forma te shkelqyera. Pasi punon si modele prej nje kohe te gjate, Genta nuk e ka pasur problem te mbaje linjat trupore ne forme, pasi shpesh ka vizituar edhe palestrat. Ndersa kete radhe ajo eshte shfaqur ne super forme duke cmendur meshkujt me imazhet ne bikini. Ne krah te saj gjendet vellai i vogel Graniti, i cili po ashtu merret me futboll, dhe ndoshta nje dite do te zere vendin e vellait te madh, Lorik Canes, i cili ka kapur majat e suksesit ne profesionin e tij. /panorama plus/

Mirjeta e BB martohet me 9 gusht...

Mirjeta Bajramaj
Mirjeta e Big Brother martohet me 9 gusht

Ajo eshte perfolur shume per historite e saj te dashurise dhe karakterin e saj te hapur e miqesor. Behet fjale per Mirjeta Bajramaj, nje prej banoreve te Big Brother Albania, te vitit te kaluar. Vajza shtatlarte, e cila prej vitesh jeton ne Londer duket se ka gjetur dashurine e saj te vertete dhe se shpejti do te lidhe kurore.

Lajmin e konfirmon vete vajza, por edhe miqte e saj, mes te cileve edhe nje prej banoreve qe ka ndare me te shtepine e Big Brother, Toros Shahanian. Ne statusin e tij te para disa diteve ne rrjetin social facebook ai ben te ditur se Mirjeta Bajramaj martohet me 9 gusht 2012, e padyshim ai eshte i ftuar ne dasme! Ndersa i premton mikeshes se vet se “do ta djegim fare zemer”.

Mirjeta Bajramaj eshte komentuar me pare per historite e saj te dashurise me nje djale nga Shkodra, por edhe per lidhjen me nje prej banoreve te Big Brother 4, Marielin, djalin shqiptar qe vinte nga Italia.

Visari i dashurar, ne prag fejese... por jo me Ronelen!

Visari i ‘ Skillz’-ave ne prag fejese

Eshte shume i dashuruar. Eshte aq i dashuruar sa ka ngjallur kureshtje te te gjithe ata qe e kane pare. Behet fjale per Visar Shalen ose sic njihet ndryshe artistikisht Skivi. Anetari i grupit “Skillz” prej disa muajsh eshte ne nje lidhje dashurie me nje vajze nga Kosova e cila jeton ne Amerike. Gjate muajve te nxehte te veres brunia bukuroshe eshte pare te rrije ore e cast prane te dashurit te saj Skivi.

Duket qe cifti e kane marre kaq seriozisht lidhjen sa mes miqve te tyre kane filluar te perhapen thashethemet qe se shpejti pas Getoarit dhe Florentes nje tjeter anetar i Baba Stars do te fejohet dhe behet fjale pikerisht per Visarin. Megjithate, cifti ende nuk kane bere publike nje lajm te tille por pohojne se jane duke shijuar ne maksimum lidhjen e tyre. /bluetooth/

Eni Koci e djegur nga dielli, nuk e le telefoni rahat...

Eni Kocin nuk e le telefoni te pushoje

Kengetarja e re dhe shume simpatike, Eni Koci keto dite te nxehta ka preferuar te shkoje ne plazh si shumica e personazheve publike, por edhe njerezve te thjeshte. Megjithate, edhe ne plazh Enin nuk e le telefoni te pushoje e qete. Sic shihet edhe ne keto foto, ajo eshte larguar nga njerezit per te folur ne telefon. Po vec kesaj, Eni duket se ka pasur edhe nje problem te vogel, pasi dielli e ka kapur me shume sesa duhej. Ne nje foto te postuar ne Facebook ajo ka shkuar duke qeshur “Komplet e djegur nga dielli, hahaha... Me mire qe s’duket fytyra”. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google: Eni Koci not let phone rest. Singer young and very charming, Eni Koci hot these days preferred to go to the beach as most of the characters, but also to common people. However, even at the beach Enin not leave the phone to rest comfortably. As shown in these pictures, it is removed from the people to talk on the phone. But in addition, Eni also appears to have a little problem, after the sun has captured more than they should. In a photo posted on Facebook that went laughing "Complete burned by the sun, hahaha ... S'duket better face. "/ mapo / ]]

Flori dhe Capital T publikojne hitin veror "Sonte" [AUDIO]


Flori Mumajesi publikon hitin me “Capital T”

Flori Mumajesi dhe reperi i talentuar “Capital T” mbremjen e se premtes kane lancuar publikimin e kenges se tyre. Eshte nje kenge per te cilen ka pasur mjaft interes nga publiku. Single mes dy kengetareve te suksesshem titullohet “Sonte” dhe pritet qe te jete nje hit i padiskutueshem i kesaj vere. Muzika eshte vertet shume verore dhe e sjell kompozitorin e njohur Mumajesi ne nje bashkepunim tejet interesant. Nga interesimi i fansave mund te themi se suksesi i Florit, ashtu si ne shume krijime te tij eshte i garantuar. /mapo/

Capital T ft.Flori - "Sonte"

+tag: florian kushtrim trim ademi kapo

Ermali dhe Franceska kthehen mbrapa ne kohe...

Franceska dhe Ermali, nje cift i koheve te shkuara

Cifti i vetem i ketij edicioni te BB5, Ermali dhe Franceska kane realizuar nje set fotografik me fotografin Renuar Locaj ("per VIP Albania"). Ideja e ketij seti ka qene ta sjelle ciftin ne nje version ndryshe, te embel, shume romantik dhe me veshje qe te kujtojne vitet ‘60-‘70. Te dy, si Ermali dhe Franceska me eksperience ne modelim duket se jane kenaqur shume gjate ketij sesioni fotografik. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Francis and Ermali, a couple of times long past

The couple's only this edition of Bb5, Ermali and Francis have carried a camera with the photographer sets Locaj Renuar. The idea of ​​this set has been to bring the couple into a different version, sweet, very romantic and clothing reminiscent '60-'70. Both Ermali and Francis with experience in modeling seem highly satisfied during the photographic session. / mapo /
]]

Geri: Me Liamin jemi vetem miq, njihemi familjarisht...

Gerta Matohiti Liam Mandiaro Big Brother
Liami dhe Gerta e BB5: Rrefejme te verteten e lidhjes sone

Jane komentuar shume dy ish-banoret e edicionit te BB5 per nje lidhje mes tyre kete jave. Megjithate, te dy ata kane versionin e tyre te historise per te treguar. Liami, i cili eshte aktualisht ne lidhje me te dashuren gjermane, Eveline, dhe Geri, vajza simpatike qe pohon se ne krah te saj nuk ka asnje mashkull. Te verteten e tyre, ata e tregojne ne intervistat qe kane dhene per “Mapomania”.

Geri, vajza simpatike, e cila u be e njohur ne formatin e “Big Brother 5” , vjen ne kete interviste duke rrefyer te verteten e marredhenies se saj me Liamin. “Ne jemi vetem miq”, – thote ajo dhe tregon se kjo gje e ka shqetesuar pak jo vetem ate, por edhe miqte dhe familjen e saj. Edhe pse thote qe shoqeria e tyre nuk ka ndryshuar, serish ajo pohon se tani ka frike te dale ne shoqeri me Liamin pas fjaleve qe kane qarkulluar per nje histori dashurie mes te dyve. Gjithashtu, Geri tregon edhe per marredhenien e saj me Evelinen, te dashuren e Liamit, per te cilen thote se ka nje miqesi te mire. Vec kesaj, Geri beson ne dashurine e forte qe ata kane per njeri-tjetrin, ndaj i vjen keq per kete situate te krijuar, ku ajo eshte protagonistja kryesore.

Kleoniki Delijorgji fiton "Miss Shqiperia 2012"


Vajza e Mihal Delijorgjit fiton "Miss Shqiperia '12"

Kleoniki Delijorgji eshte emri i me te bukures shqiptare per vitin 2012. "GSH" zbuloi se 15-vjecarja ka lindur ne Janine. Ajo ka rrembyer dje ne mbremje kuroren e "Miss Shqiperise", duke fituar keshtu te drejten e perfaqesimit te vendit tone ne nje prej eventeve me te rendesisshme te bukurise sic eshte "Miss Globe International".

Mbiemri i vajzes bukuroshe nuk eshte krejt i panjohur per publikun shqiptar. Babai i saj Mihal Deliorgji, eshte nje prej emrave te perfshire ne tragjedine e Gerdecit, si ish-administratori i kompanise "Albademil".

Kleoniki Deliorgji eshte e katermbedhjeta vajze qe fiton kuroren e "Miss Shqiperise".


Elvana Gjata kerkon mashkull te suksesshem...

Elvana Gjata: Ndihem e Trazuar, i kerkoj zotit ndjese, S’jap kurre ryshfet!

Kjo eshte intervista e pare e Elvana Gjates pas fitores se cmimit ne Dancing With The Stars. Na tregon se cfare do te beje me apartamentin e fituar dhe ku mund ta gjeni kete vere. Ka qene gjithmone e veshtire te gjesh pak kohe te lire ne diten e Elvana Gjates. Kete here ajo gjeti mundesine te flase me ne per “Jete-n” pas fitores se “Dancing With the Stars”. Ne nje konkurrim mes VIP-ash per 12 jave me radhe transmetim televiziv, arriti te kryesoje garen e te fitoje vendin e pare. Cmimi?Nje Apartament. Keshtu ka ndodhur gjithmone ku garon Gjata. Na tregon se e merr seriozisht garen, cilado qofte ajo dhe kerkon te arrije rezultate maksimale duke ja dale edhe kete here. Keto dite vetem vrapon sa ne nje koncert ne tjetrin. Duket sikur suksesi ka lindur me te, por per Elvanen nuk eshte keshtu. I gjithe sekreti qendron te puna dhe serioziteti, me te cilen merr ate. Gjate ketyre viteve ne muzike ajo nuk ka qendruar asnjehere bosh. Eshte kujdesur qe t’i sjelle publikut ne kohen dhe momentin e duhur produktin e saj muzikor, nje produkt qe ka mbetur per nje kohe te gjate ne qender te vemendjes.

Revista PANORAMA PLUS - 30 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 30 Qershor 2012
 • Adelina: Zbulohen fotot seksi ne Vlore
 • Luana Vjollca: Ju rrefej makthin e persekutimit 3 vjecar te nje pedagogu te fiksuar pas meje
 • Big Basta: Ermali dhe Dr Flori kane fyer tironsit me kengen dhe klipin "Ku ka si Tirona"
 • Angela Martini fotografohet nudo. Berisha: Ajo eshte kryeveper!
 • Rovena Stefa: U be kohe qe nuk kam thene "Te dua"
 • Toros dhe Ervini biznes se bashku, krijojne nje marke parfumi. Kapen mat me nje bionde dhe nje brune.
 • Noizy koncert ne Prishtine nen masa te rrepta sigurie, pas sherrit me Baba Stars
 • Nora Istrefi kopjon perseri, rruan koken si Cassie Ventura
 • Nga e hena, tek "Vila 24" do ju beje shoqeri Oriela dhe zonja Vjollca
 • Erion Zeqiraj mbetet pa emision, Endri Xhafo i merr programin tek "AS"

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Adelina Ismajli e kishte menduar Vloren ndryshe

Do të mjaftonte një dalje në festival që Adelina Ismajli të fitonte statusin e ikonës! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e përfolur prej 20 vitesh ajo është e vetmja që gëzon statusin e divës se pop-it në trojet shqipfolëse!

Do të mjaftonte një dalje në festival që Adelina Ismajli të fitonte statusin e ikonës! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e përfolur prej 20 vitesh ajo është e vetmja që gëzon statusin e divës se pop-it në trojet shqipfolëse!

Prej 10 vitesh, Adelina nuk ka shkelur në televizionet shqiptare përjashto këtu një dalje ose më saktë një hyrje në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, në “Big Brother Albania”.

Intervistat e saj kanë qenë shumë të rralla, për të mos thënë inekzistente, por në këtë dekadë shtypi roze e ka dashuruar Adelina Ismajlin si asnjë këngëtare tjetër!

Diana Avdiu, e bukur si nena, me syte si te babait

Ka vetëm pak ditë që bukuroshja e intervistës sonë ka fituar titullin e “Miss Universe Kosova 2012” dhe ka emrin e një princeshë, dhe duket e tillë, është Diana Avdiu.

Ka vite që merret me rrugën e modelizmit, por fati i ka buzëqeshur ashtu siç parashikohej ta fitonte këtë titull për ta përfaqësuar Kosovën në ‘Miss Univers 2012’, dhe për këtë vajza është tepër e bindur se do të arrijë më të mirën.

Nuk ka ndonjë objekt fati që do të donte ta merrte me vete në këtë spektakël bukurie, por “nanin” e vet, siç e quan ajo me përkëdheli dhe babanë do të donte t’i kishte me vete. Lexoni rrëfimin e saj me një diplomaci të bukur, kur pyetja është pak më e thellë, por edhe e thjesht në të tjera përgjigje.

Erdhi “As Gucci, As Louis” nga Capital dhe 2PO2

Reperi nga Prishtina, Capital T, ka lansuar videoklipin e këngës së re “As Gucci, As Louis”.

Kënga e cila i takon albumit të ri “Kapo” që lansohet i tëri të dielen me dt 1 korrik sic ishte parashikuar, tashmë është pritur mirë nga publiku.

Videoklipi është realizuar jashtë vendit dhe shfaqë reperin në një imazh mjaft ekzotik veror, ku bashkpunëtor është edhe 2Po2, i cili eshte edhe daja i Trimit. A do te jete kjo kenge hit i kesaj vere, nga komentet dhe pelqimet sigurt qe po./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Came "Neither Gucci, Louis As" from the Capital and 2PO2

Linda Halimi, shitese ekskluzive e parfumit te Lady Gaga...

Linda Halimi, shitese ekskluzive e parfumit te Lady Gaga

Kengetarja Linda Halimi, pervec se me muzike, po merret edhe me biznese te saj private.

Ajo me heret ishte ankuar se zhanri i muzikes qe ajo kultivon, nuk eshte edhe aq fitimiprures, prandaj i eshte dashur te filloje biznesin me qendren e dobesimit dhe ate te importimit te produkteve te ndryshme, nga brendet me te njohura boterore.

E produkti me i ri qe ajo do te sjelle ne Kosove, eshte parfumi i shumeperfolur i kengetares Lady Gaga.

"Qe tani kane filluar kerkesat per parfumin "THE FAME" - LADY GAGA ne Kosove. Ky parfum do te sillet si ekskluzivitet per here te pare ne Kosove ne kuader te "Irresistible" - Perfumeshop nga Linda Halimi ne shtator kur parfumi te lansohet per shitje,'' shkruan ne faqen e Facebook te kengetares Halimi.

"The fame'', eshte parfumi i pare me ngjyre te zeze ne histori./Indeksonline/

Adelina bllokon plazhin e Vlores...

Adelina Ismajli, intervista ekskluzive ne Top Channel

Do te mjaftonte nje dalje ne festival qe Adelina Ismajli te fitonte statusin e ikones! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e perfolur prej 20 vitesh ajo eshte e vetmja qe gezon statusin e dives se pop-it ne trojet shqipfolese!

Prej 10 vitesh, Adelina nuk ka shkelur ne televizionet shqiptare perjashto ketu nje dalje ose me sakte nje hyrje ne shtepine me te famshme ne Shqiperi, ne “Big Brother Albania”.

Intervistat e saj kane qene shume te rralla, per te mos thene inekzistente, por ne kete dekade shtypi roze e ka dashuruar Adelina Ismajlin si asnje kengetare tjeter!

Kopertina revistash dhe faqe te para me shumice ne cdo fundjave! Turbullirat ne jeten e saj personale nuk e kane zbehur aspak yllin e saj profesional!

Viola Spiro behet stiliste

Viola Spiro
photo by anjeza dyrmishi
Viola Spiro behet stiliste

Duke qene "nuse" ne nje familje qe me moden jane shume te lidhur, mesa duket edhe bukuroshes bionde te "Fiks Fare" i ka hyre ne qejf stilimi. I dashuri i saj, Arjon Muca, i cili eshte i njohur per publikun jo vetem prej pjesemarrjes ne "Big Brother", por edhe si djali i stilistes Jona Muca, mesa duket i ka induktuar Violes pasionin per stilimin. Ja tek e shohim ne kete foto duke bere matjet e nje cope, se bashku me Frensin, motren e Arjonit. Nuk e dime nese behet fjale thjesht per nje shaka, apo Viola eshte vertet duke marre ndonje leksion dhe ka per synim te nise nje karriere si stiliste. Ajo qe dime per momentin eshte qe edhe pak i ka mbetur nga perfundimi i sezonit te dyte te "Fiks Fare" dhe nuk e dime nese do te jete serish vitin e ardhshem, edhe pse deri sot nuk ka ndodhur qe velinat e atij emisioni te jene te njejtat per tre vite rresht. Se fundmi Viola ka sfiluar per Geraldina Sposen, ku e veshur me te bardha dukej nje nuse e mrekullueshme. /paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Romina si Linda Halimi, per 15 dite humb 10 kilograme...

Anila Kalleshi perfundimisht ben mrekullira!

Romina Shkreli: Lufta ime me kilet e teperta

E mbani mend ate vajzen simpatike, topolake dhe shume trazovace, qe nuk ia pertonte njeriu dhe i thoshte gjerat troc ne Big Brother 1? Patjeter qe po, e si mund ta kishit harruar Romina Shkrelin? Ajo vajze vazhdon te jete po e njejta, vetem se me nje ndryshim te madh, shume kile me pak. Kur e pashe nje dite ne rruge Rominen nuk e njoha. Nga ajo vajza e shendetshme qe te gjithe njihnim, nuk kishte mbetur me asgje. Romina, e veshur me pantallona te shkurtra dhe nje kanotiere, dukej ne forme te shkelqyer. Kureshtare per te mesuar me teper i telefonova dhe i kerkova te me tregonte me hollesi se cfare kishte ndodhur me te. “Kam rene 10 kilograme, ndersa ne perimeter 14 cm ne teresi dhe kjo vetem per 15 dite”, – na tregon Romina duke qeshur. Por nuk behet fjale per ndonje nga ato dietat e tmerrshme, ndryshe nuk do te ishte e mundur te humbje kaq shume kile per kaq pa kohe. “Anila Kalleshi perfundimisht ben mrekullira! Nuk kisha patur ndonjehere besim tek aparatuarat dhe tek super reklamat qe u beheshin produkteve te dobesimit, por pasi pashe nje rezultat te mahnitshem tek shoqja ime e ngushte mendova ta provoja dhe une qendren e dobesimit. Jam shume e kenaqur. Sigurisht sekreti eshte qe duhet te besh dhe vrap dhe te mbash nje regjim ushqimor te shendetshem, ku te perfshihen frutat, perimet dhe uje pa fund”.

Friday, 29 June 2012

Valza Bajra shume kuq dhe hot

Listët së vajzave të njohura që po provokojnë në këtë verë të nxehtë i shtohet edhe këngëtarja bionde Valza Bajra, e cila sic e shihni ka realizuar një set fotografik në studion e fotografit Veton Osmani.

E veshur kuq dhe shumë seksi, Valza duket si ndonjë aktore latine, ku edhe është ëndrra e saj të jetë e tillë.

Nëse vajzat e tjera VIP preferojnë të fotografohen në ndonjë pishinë apo në det këto ditë të nxehta, Valza ka zgjedhur ambientet brenda të pozojë kuq dhe “hot”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valza Bajra very red and hot

List of popular girls who are provoking this wine is added nxhetë Valza wavelet blonde singer, which, as we see carried a camera set in the studio of photographer Veton Osmani.

Zbulimi i nje misteri ne “Miss Diaspora Germany”

Ndoshta nuk ishte shumë i përgaditur, por që ja se fatit nuk i dihet.

Kështu ka ndodhur me djaloshin simpatik dhe shtatlartë Sabri Nebiju, i cili ka qëlluar që të marrë një titull së shpejti si “Mister Diaspora 2012” pasi simpatia dhe stili i tij ka rënë në sy, dhe menjëherë është ftuar të bashkëpunojë në të ardhmen me stilistin e famshëm shqiptar Joni Peci.

Sabriu është 1.88 cm i gjatë dhe peshon 88 kg, ndërsa ka lindur në Shkup por ka vite që jeton në Karlsruhe të Gjermanisë. Për fat atë natë e kishin caktuar që të shoqëronte në sfilatë më të bukurën e diasporës  Loreta Abdyli.

Djali përvec se i pëlqen bota e modës dhe sfilatat ai është edhe këngëtar dhe bashkëpunon me artistë të njohur shqiptar. Ai gjithashtu ka fituar të drejtën që të jetë në spektaklin “Super Model of Albania” që organizohet nga Joni Peci në Tiranë. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The discovery of a mystery at "Miss Diaspora Germany"

Mimoza e Big Brother, imazh i nje firme xhinsesh ne Dubai...


Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai

Kane kaluar disa vite qe nga edicioni i "Big Brother" ku ajo ishte pjesemarrese, e megjithate nje bukuri si e saja veshtire te harrohet lehte. E kemi fotografuar fundjaven e shkuar ne plazhin e Durresit bukuroshen nga Kosova, ku gjendej ne shoqerine e dy motrave te saj. E mrekullueshme si gjithmone, Mimoza ishte ne forme shume te mire. Ajo e ka kaluar pjesen me te madhe te kohes duke u argetuar dhe duke luajtur me letra me motrat e saj. Ajo qe na beri pershtypje ishte fakti qe nuk u pa asnje mashkull ne pranine e vajzave simpatike. Mimoza prej disa muajsh ka lene Prishtinen dhe eshte transferuar ne Tirane. Zerat thone qe arsyeja qe e ka sjelle ketu eshte nje mashkull, ama vete Mimoza e mohon kete. E kemi kontaktuar per te pyetur dhe na tha qe arsyeja ka te beje vetem me ceshtje profesionale. Mimoza eshte zgjedhur per te qene imazh i nje firme xhinsesh ne Dubai, per ku do te largohet shume shpejt. /paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Fluturon, fluturon... Rozana!

Fluturon Rozana

Ne keto dite vape, Rozi nuk kursehet per fansat e saj. Ajo ka pranuar qe te ngritet ne ajer, per t’i falur publikut performance te vecante.

”Nderkohe qe njerezit flasin, ne pike te vapes une pergatitem per te fluturuar ne qiell”, ka shenuar Rozana Radi ne profilin e saj ne Facebook, ku ka publikuar edhe fotografine e realizuar ne Durres, para ngritjes ne ajer. /vipat/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flies Rozana

In these days of heat, Rozi not spared for its fans. She has agreed to raise the air, forgive them for special public performance.

"While people talk, in point of heat I prepare to fly in the sky", recorded Rozana Radi in her Facebook profile, which has published the picture made ​​in Durres, before the rise in the air. / vipat / ]]

Martina Ivezaj, pelqen djemte nga Kosova...


Ivezaj: Dua te jem vetvetja dhe jo dikush tjeter

Martina Ivezaj kete vit po arrin suksese te jashtezakonshme ne Gjermani. Prej shume vjetesh jeton atje se bashku me familjen. Emri i saj u shfaq disa vjet me pare duke u lakuar ne mediumin e vendit ku jeton, si shqiptarja qe po sfidon shume vende te botes ne konkurset e bukurise.

Martina me origjine eshte nga Tuzi i Malit te Zi, dhe ne cdo vit ajo e viziton vendin e saj bashke me familje. Tani ne kete vit Martina do ta perfaqesoj Gjermanine ne “Miss World” dhe per me shume rreth kesaj performance flet ajo per “Zeri”.

Albana Osmani: Muzika preference, por jo ambicie profesionale...

Albana Osmani
photo: endrit mertiri
Albana Osmani: S’kam ambicie per kengetare, por per boten e show-t

Gjithcka nisi si nje shaka mes miqsh… Rezultati?! Nje kenge e re e sapoprezantuar ne tregun muzikor shqiptar. Albana Osmani provon te vihet ne vendin e atyre qe ka prezantuar ne skenat muzikore dhe ne ekranin e “Top Channel”, duke bashkepunuar me Mentor Hazirin, solistin e grupit kosovar “Kthjellu”.

Simpatike, shtatlarte, dhe e pozicionuar mire profesionalisht ne ekranin e “Top Channel”, Albana Osmani eshte shfaqur ne formate te ndryshme emisionesh, por gjithnje brenda kuadrit te televizionit. Ndryshe nga perditshmeria e punes se saj, mes skaleteve te formateve muzikore, ato per te rinjte, apo se fundmi edhe “Fun Club” dedikuar personazheve te reality show-t “Big Brother Albania”, kete here ajo ka sprovuar veten ne nje tjeter aspekt, sic eshte muzika.

Thursday, 28 June 2012

Bukuroshja Albana para kameres se Avni Selmanit

Eventi që u mbajt pak ditë më parë në Neuss të Gjermanisë për më të bukurën e diasporës vazhdon të ketë komente të mira.

Por njerëz të artit të ftuar nga producentja Malbora Gurra kanë qenë të pranishëm në këtë event.

Edhe fotografi më i mirë shqiptar Avni Selmani ka qëndruar me bukuroshet në ‘Miss Diaspora Germany 2012’, ku nën syrin e aparatit të tij ka vënë para pozimit të gjitha konkurentët, sic shihet edhe kjo bukuroshe Albana Guri e cila ishte edhe më e votuara në facebook duke u kurorëzuar si ‘Miss Facebooku’. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana front of the camera's Beauty Avni Selmani

Adelina Ismajli xhiron videon ne Vlore

Këngëtarja shqiptare Adelina Ismajli si duket i është rikthyer këngëve shqiptare, pas tentimit për tu bërë e famshme edhe në gjuhën angleze.

Mësuam se ajo vetëm dy ditë më parë ka xhiruar një videoklip të ri në bregdetin e bukur të Jonit e konkretisht në Vlorë.

Klipi është realizuar nga Top Channel dhe Adelina do të vijë me një stil interesant, madje edhe ekipin e atyre që e rregullojnë ajo i ka marrë nga Prishtina./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina video running in Vlora

Albanian singer Adelina Ismjali apparently returned Albanian songs, after tenntimit to become famous in the English language. We learned that it only two days ago has shot a new video on the beautiful Ionian coast and specifically in the South.

The clip is made ​​leisurely Top Channel and Adelina will come with an interesting style, even the team of those who regulate it has received from Pristina. / Albavipnews /

Fansat nuk e pelqejne kengen e re te Aureles

“Këngë pa kuptim”, kështu ishte njëri nga komentet poshtë videoklipit më të ri të këngëtares së njohur shqiptare Aurela Gaçe.

Është fjala për këngën “Boom boom boom”, që vetëm pak ditë më parë ka ardhur me një video që artistja duket shumë ‘in” dhe trendi, falë edhe stilistit Joni Peci, por ritmi dhe kënga nuk eshtë pëlqyer, dhe kjo ka bërë që të mos ketë bumin e duhur edhe në klikimet që duhet për një artiste labe si Aurela.

Videoklipi është realizuar nga produksioni “Max Production”, ndërsa rryma muzikore ndërthuret edhe me instrumente “tamam” shqiptare, si fyell, tupan etj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fans do not like the new song Aurelës

Pas femrave, i nxehti zhvesh Seldin

Kjo foto që po shihni ka marrë pëlqime në internet dhe në portale të ndryshme, apo faqe facebooku jo vetëm nga gjinia femërore, por edhe nga ajo mashkullore.

Është këngëtari i hitit të momentit ‘Pare Pare’, Seldi Qalliu, i cili është zhveshur pranë detit dhe tregon trupin  e tij, i cili duket në formë pas vallëzimit të tij në ‘Dancing with the Stars’.

Simpatiku Qalliu pëlqehet shumë nga femrat dhe pse të mos u ofronte ai këtë dëshirë atyre për t’ia parë trupin, apo vetëm femrat artiste duhet ta bëjnë këtë?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After women, heat strips Seldi

This picture that you see on the Internet has received approvals in different portals, or Facebook page, not only from the female gender, but also on men. Is the singer of the hit of the moment 'Pare Pare',

Documentary Qalliu, which is near the sea naked and shows his body, which appears to form after his dancing in 'Dancing with the Stars'. Simpatiku Qalliu liked more by women, and why not to offer him this wish them to see the body, or only women artists have to do this? / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Ritakimi i Korab Shaqirit ne Oher

Pak ditë më parë djaloshi i këngës Korab Shaqiri ka qenë së bashku me ekipin në Ohër për të realizuar videon e tij më të re me titull “Ritakimi”.

Ndërsa të shtunën më 30 qershor këngëtari ka ftuar të gjithë miqtë e tij në promovimin e këtij videoklipi, i cili është xhiruar nga produksioni ‘Pink Moon’, ndërsa për grimin është kujdesur make-up artistja Sofka nga salloni "Arta dhe Nagipi".

Ne siguruam këtë foto, e cila është marrë nga një pjesë e videos së tij më të re. Po për cilin ritakim e ka pasur fjalën këngëtari Shaqiri, e pse në Ohër, këtë do ta presim ta mësojmë ndoshta gjatë promovimit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Reencounter of Korab Shaqiri in Ohrid

Few days ago Korab Shaqiri boy was singing along with the team in Ohrid to realize his video youngest titled "Ritakimi". As of Saturday, June 30 singer has invited all his friends in the promotion of this video clip, which was filmed by the production 'Pink Moon', and is cared for make up artist make-up salon Sofka from "Maggie and Nagipi".

Anxhelina dhe rikthimi i saj me foto

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj si duket nuk ka ndonjë mundësi të sjellë ndonjë këngë, por që don të jetojë edhe qoftë me një fotografi.

Ndërsa kushërirat e saj, Argjentina dhe Beatrix kanë ecur përpara me muzikë dhe hite, ajo ka mbetur në vendnumëro dhe kjo foto e rikthen atë në diskutim.

Megjithëse kishte edhe nga ato komente jo të bukura për vajzën në këtë foto. Edhe fotoja me siguri është realizuar në një muaj pak më të freskët meqë ka në krahë një pallto./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angelina and her return with photos

Angelina Hadërgjonaj singer seems there is no opportunity to bring a song, but who wants to live even if with a photograph. While her cousins​​, Argentina and Beatrix have moved forward with music and hits, it stalled and it restores the picture in question.

Although those comments were also not fair for the girl in this picture. Even the picture is certainly realized in a few months since it has more cool in a coat wings. / Albavipnews /


Elvana perfiton nje Fiat 500c falas...

Elvana publikon fotot si i imazh i “Fiatit”

Ka qene nje vit i mbare nga ana financiare ky, per Elvana Gjaten. Kengetarja e cila mesohet se eshte nje nder me te paguarat ne Shqiperi, kete vit u shpall fituese e Dancing With the Stars duke perfituar nje apartament. Nderkaq mesohet se Elvana ka perfituar edhe nje makine falas te tipit Fiat 500 c, duke qene se eshte zyrtarisht imazh i kesaj makine per distributorin shqiptar. Per kete qellim eshte realizuar edhe nje sherbim fotografik, ku kengetarja pozon para makines te cilen me pare e beri te famshme ne te gjithe boten, kengetarja Jennifer Lopez. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana publish the photos as the image of the "Fiat"

There was a good year financially this, for Elvana Gjata. Which taught that the singer is among the highest-paid in Albania, this year was declared the winner of Dancing With the Stars taking advantage of an apartment. Meanwhile we learn that Linkin gained a free car Fiat 500 c-type, as it is officially image of this machine for Albanian distributor. For this purpose also produced a photographic service, where the singer poses before the first machine that made ​​it famous throughout the world, singer Jennifer Lopez. / bluetooth / ]]

Diana Avdiu, e bukura e "Miss Universe"...


Diana, e bukura e ‘Miss Universe’

Diana eshte njera prej vajzave, e cila nuk ka dashur qe endrra e saj e kahershme te mbetet ne sirtar. Tashme ajo ka nje karriere, nje emer, nje endrra te realizuar dhe synime per te qendruar ne boten e spektaklit...

Nje projekt te madh ka nisur dhe jo pak te tjere e presin per ne te ardhmen. Ajo do te perfaqesoje Kosoven ne garen boterore “Miss Universe 2012” qe do te mbahet ne muajin dhjetor. Te gjitha keto, ajo i tregon ne kete interviste per portalin tone…

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Etnon, se shpejti me albumin e shtate...

“Etnon”, se shpejti me albumin e tyre te shtate

Hip-hop grupi kosovar Etnon, te njohur me heret si Etno Engjujt, jane duke u pergatitur per albumin e tyre te radhes, te shtatin ne karriere. Pas lancimit te videoklipit te tyre “On Fire”, kjo kenge i paraprine albumit te tyre, i cili pritet te dale ne treg se shpejti. “Ne album ka shume bashkepunetore, qe i falenderojme. Shumica e kengeve do te shoqerohen edhe me videoklipe.

Ndersa sa i perket gjinise femerore per bashkepunim e kemi vetem nje ‘hasret’ Dafina Rexhepin”, – kane pohuar Etnon per mediat kosovare. Pervec kesaj, Etnon kane folur edhe per labelin e tyre PRC, per te cilin thone se eshte duke u zhvilluar vazhdimisht.

Livia Koka, shqiptarja me endrra te medha ne Amerike...


Livia Koka, shqiptarja e vogel me endrra te medha

Adoleshentja nga Tirana, Livia Koka, ka prezantuar kenget e saj te para ne diskotekat amerikane. Livia K. tingellon si nje emer amerikan. Por ne fakt eshte nje vajze nga Tirana, e vendosur prej nje dekade ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Me nje enderr te madhe, si cdo adoleshent. Te beje muzike dhe te jete e njohur ne gjithe boten. Por nese per disa endrrat mbeten ne sirtar, per vajzen qe iku ne moshen 10 vjecare nga Tirana nje drite jeshile eshte shfaqur ne sfond. Ka pasur fatin te takoj producentin dhe kantautorin e njohur Kingsley Gardner, (i cili ka punuar me Mya, Das Efx, Diana King & Billy Crawford). Pikerisht ai ka pikasur Livian ne nje audicion ne New York. Kur ai degjoi dy kenget e saj origjinale, te krijuara nga Livia dhe te luajtura prej saj ne piano ai nuk kishte dyshime se Livia eshte nje artiste e re e talentuar.

Fadil Berisha: Angela nje nga femrat me trup me te bukur ne bote...

Anxhela Martini foto nudo buze detit

Fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha ka publikuar ne faqen e tij zyrtare ne Twitter nje foto te modeles se famshme Anxhela Martini. Ne kete foto foto Martini ka pozuar nudo ne plazh, duke provokuar me format dhe linjat e saj te perkryera. Nderkohe Berisha bashkangjitur me foton ka shkruar dhe nje koment ne anglisht per Martinin.

“E dashuroj kete foto @Angela_ Martini nje nga femrat me trup me te bukur ne bote rrofte Shqiperia # kjo eshte nje kryeveper,”- eshte shprehur Berisha. /vipat/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini seaside nude photos

Famous Albanian photographer Fadil Berisha has published on his official Twitter a model of the famous photo of Angela Martini. In this file photo Martini has posed nude on the beach, provoking with its forms and perfect lines. While Berisha attached picture and wrote a commentary in English for Martin.

"I love this picture @ Angela_ Martini one of the women with the most beautiful body in the world viva Albania # this is a masterpiece," - said Berisha. / Fashion /
]]

Julka Gramo: Dashuria e perjetshme ekziston...

Julka Gramo
Julka Gramo: Gjerat per te cilat ndihem me fat

Julka Gramo se fundmi i eshte rikthyer kenges dhe skenes. Kete e ka bere me nje kenge shume te vecante, me te cilen ka konkurruar ne “Top-Fest 9”, “Per mua je dashuri”. Aktualisht, ajo ka nje program ne radio NRG, si dhe tregon se do te kete disa projekte mjaft surprizuese ne muzike. Ne kete interviste me Julken nuk mund te mos flasim per perkushtimin e saj si nene, por edhe pak per jeten ne cift per te cilen ajo shprehet: “Une ne fakt kam qene nje person qe nuk kam menduar se dashuria e perjetshme zgjat, qe nje cift mund te jetoje kaq shume vite bashke. Tani jam duke e jetuar, dhe them po, po, paska dashuri qe zgjat shume vite(qesh). Shpresoj qe te zgjase ashtu sikurse ka zgjatur dashuria e prinderve tane”. Nderkohe, per artistet Julka thote se ajo qe mungon eshte spektakli; “kengetari nuk duhet vetem te kendoje, por edhe te dhuroje spektakel”.

Zhaku pas "Dancing", me projekte te reja...

Inida Gjata ZHAKU
Zhaku befason me projektet e saj pas DWS

Pas pjesemarrjes se suksesshme ne “Dancing with the stars” per Zhakun do te pasojne nje sere projektesh. Kete vere ajo do te lancoje albumin e saj, si edhe projektin me partnerin e saj Kristian qe quhet “Shakull”. Ne kete projekt, sic ka thene Zhaku ne rrjetin social Facebook, do te kete si partner Radio NRG dhe Bashkine e Tiranes. “Partneret tane pervecse do te promovojne projektin tim dhe te Kristianit, do te grumbullojne edhe nje fond fale ankandit te veshjeve te perdorura nga artistet me te dashur dhe te suksesshem shqiptare, qe do te zhvillohet perpara koncertit. Ky fond do te sherbeje dhe per te krijuar nje studio video dhe fotoreportazh enkas per komunitetin e personave qe nuk degjojne dhe nuk flasin”, – ka thene Zhaku ndersa me tej ka shpjeguar se “brenda nje viti, permes kurseve intensive ata qe do t’i ndjekin keto do te kene mundesine te shnderrohen ne video dhe fotoreporteret qe do te pasqyrojne realitetin e komuniteteve te paperkrahura dhe te perjashtuara nga shoqeria. /mapo/

Wednesday, 27 June 2012

Adelina Tahiri nderron lekure

Adelina Tahiri
Të gjithë artistët po përgatiten sa më parë që të jenë në treg gjatë kësaj stine të nxehtë me një këngë.

Edhe këngëtarja Adelina Tahiri po përgatitet për videon e re dhe ajo duket sikur e ka ndërruar edhe lëkurën, nga një bionde e bukur në një zezake “hot”.

Urojmë që edhe kënga të pritet mirë, po ashtu ju paralajmërojmë me këtë foto se si do të duket këngëtarja që është shquar gjithmonë për simpati në skenë dhe klipe, në mënyrë që ta njihni se është ajo./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri skin changes

All artists are prepared as soon be in the market during this hot season with a song. Even singer Adelina Tahiri is preparing for the new video and it looks as if the skin has changed from a beautiful blonde in a black "hot".

We hope that the expected good song, also warn you that this picture looks like the singer who has always distinguished for sympathy on the scene and clips, so I know that's it. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Ëndrra e parealizuar e Julkes

Vajza, e cila iu rikthye skenës së festivaleve me një këngë të bukur, pas disa viteve, Julka Gramo, vjen sot me pëlqimet dhe jo pëlqimet e saja.

I pëlqen jo vetëm të këndojë, por edhe të prezantojë programe muzikore, siç po bën në  Radio NRG. Këngëtarja thotë dhe dëshiron që dashuria e saj të zgjasë si e prindërve të saj, ndërsa muzika duhet të ketë performnacë.

I pëlqen ta quajnë nënë moderne.I vjen shumë keq dhe nuk i pëlqen pse njerëzit janë egoistë, nervozohen shumë shpejt dhe pse njerëzit janë të këqij. Julka i ka plotësuar thuajse të gjitha ëndrrat, vetëm se të behej balerinë jo./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Unrealized dream of Julkës

Berkani: Seksi te qeteson...!


Berkani: “Habitem me artistet e kompleksuar”

Berkani mendon se kjo eshte pyetja me e nxehte dhe me e mire qe i eshte bere deri me tani. “Definitivisht pyetjet sa ben dhe si ben seks jane te guximshme, sa here qe flitet per seks te gjithe i hapin syte dhe veshet, me pelqen tema, pse te mos flasim edhe ne per kete ndjesi, sic flasin gjithe bota. Berkani nuk e kupton pse njerezit e skenes sone mundohen qe gjithmone ta evitojne kete pyetje. “E bej per kenaqesine time dhe te partneres sime dhe pas aktit te dy ndihemi te lumtur e te qete. Mendoj se seksi eshte larguesi me i mire i shqetesimeve, anktheve…”. /mapo/

Fuga: Seksi eshte i domosdoshem, rregullon shendetin...

Fuga: “Bej seks dhe e shijoj shume”

“Seksi eshte i domosdoshem, pasi pervec kenaqesise qe te jep ai ul nivelin e stresit, kolesterolit, dhe permireson frymemarrjen… Mendoj se te berit dashuri nuk eshte thjesht nje proces kenaqesie, pasi seksi rregullon dukshem shume gjera, perfshire edhe gjendjen emocionale ne pergjithesi”, thekson reperi Fuga, i njohur mes te tjerave me hitin e tij ne duet me Elvana Gjaten “Mamani nejen”. “Seksi eshte i rendesishem per cdo individ te rritur, nje jete e pasur seksuale dhe intime eshte kyc per lumturi dhe sjellje me te mire. Normalisht kam jete te mire seksuale dhe kenaqem shume kur bej seks. Nuk di te them se sa here ne jave bej seks, por nje gje eshte e sigurt, se bej dhe e shijoj seksin shume”. /mapo/
+tag: ardian kurtolli

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online