All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 7 July 2012

Eliza Dushku: Ndihme, projekti per Shqiperine ne rrezik!


Eliza ben serish lutje per donacione

Aktorja me prejardhje shqiptare Eliza Dushku, ka apeluar te fansat e saj ne nje perpjekje te castit te fundit per te mbledhur 60 mije dollare, per te financuar nje film te ri, pasi disa apele te saj te mehershme, kane deshtuar.

Ylli i filmit ‘Bring It On’, ka xhiruar ore te tera te xhirimeve ne Shqiperi, vendlindjen e gjysherve te saj, per nje dokumentar te ri, por ajo muajin e kaluar ka bere te ditur se nuk po arrin te gjeje para te mjaftueshme per ta kompletuar projektin.

Loreta Abdyli: E adhuroj Blerim Destanin!

Loreta: Kam dashur te jam ambasadore e bukurise per diasporen

Eshte vetem 17-vjecare, por tashme po krijon emer ne fushen e bukurise. Eshte kjo bukuroshja Loreta Avdyli nga Gjilani, por e cila tani jeton ne Gjermani. Ajo sapo ka perfunduar shkollen e mesme dhe tashme ka filluar me realizimin e endrres se saj qe te behet nje modele e suksesshme.

Dhe hapin e pare tashme e ka bere, pasi dite me pare eshte kurorezuar si “Miss Diaspora, ne nje gare mjaft te forte. Ne kete interviste ekskluzive per gazeten “Zeri”, Loreta flet per te gjitha sfidat qe ka pasur deri te arritja e kurores “Miss Diaspora”, per jeten e saj private si dhe planet per te ardhmen.

Xheri ultimatum Ledrit: O Dafinen, o familjen!

“O Dafinen o familjen”, Xheri i vendos kushte te birit

Eshte bere tashme i njohur lajmi mbi ndarjen e Ledri Vules dhe Dafina Zeqirit. Sipas burimeve prane ciftit arsyet e ndarjes kishin te benin me presionin mediatik mbi lidhjen e trazuar te ciftit. Ne te vertete, presioni Ledrit nuk i ka ardhur nga media por i nga familja. Sipas burimeve jozyrtare prane ciftit, thuhet se nena e tij Xheri me te cilin Ledri ka nje lidhje shume te forte, i ka vendosur ultimatum te birit.

“Zgjidh e merr; ose Dafinen ose familjen tende”. I gjendur ne te tilla kushte, Ledri eshte shtirur sikur eshte ndare nga Dafina. Por ne te vertete thuhet se cifti vazhdojne te takohen ende. Ditet e fundit, cifti jane pare se bashku ne disa ambiente publike ne Prishtine. /bluetooth/

Sukseset e Florit nuk kane te ndalur...

Sukseset dhe duetet e Florit vijojne

Ai e ka gjetur thembren e Akilit. Bashkepunime te arrira dhe suksese te nje- pasnjeshme. Edhe pse kete jave kenga e Flor Mumajesit “Sonte” me Capital T – “Sonte” eshte renditur ne krye te klasifikimeve ne radiot shqiptare ai nuk ndalet. Ne studio prodhon kenge, ne sheshxhirime pergatit klipet e reja dhe ne fundjave argeton pushuesit me muziken e tij ritmike.

Sic edhe ka bere publike ne profilin e tij zyrtar, Flor Mumajesi po realizon bashkepunimin e ri dhe te trete me reperin 2po2. kenga eshte realizuar dhe dy artistet po pergatisin klipin qe duket se do te pushtoje ekranet muzikore kete vere.

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Friday, 6 July 2012

Shkendije Mujaj me mesazhe erotike

Nuk e di nëse ju ka rënë rasti të hyni ndonjëherë në facebookun e këngëtares Shkëndije Mujaj. Ajo cdo ditë poston foto si një porno star dhe jep mesazhe shumë erotike.

Ja se cfarë kishte shkruar pak ditë më parë : ‘A po doni me ma pa….klipin”. Vajza si duket në këtë mënyrë edhe don të jetojë dhe komentohet, sidomos edhe me fotot shumë seksi që ajo i poston në rrjetin social. E po, kjo është këngëtarja seksi nga Peja, Shkendije Mujaj./Albavipnews/

[[ translation by google:
Shkendije Mujaj  erotic messages

Do not know if you ever fallen log in the case of singer Shkëndije Mujaj Facebook. It every day posting pictures like a porn star and gives very erotic messages. Here's what he wrote a few days ago: 'Do you want to see mine .... clip ". The girl looks so even want to live and interpreted, especially with more sex photos that she posted on the social network. And yes it is sexy singer from Peja, Shkendije Mujaj. / Albavipnews /


Anbeta humb gjyqin me Oni Pustinen...

Toromani zhgenjehet, humb gjyqin me Pustinen

Pas nje odiseje te gjate gjyqesh me drejtesine shqiptare, balerina e mirenjohur shqiptare, Anbeta Toromani, e cila prej 10 vjetesh jeton ne Itali, shprehet se ndihet e zhgenjyer nga Drejtesia shqiptare.

Ne nje konference per shtyp, pas lenies ne fuqi te vendimit te Gjykates se Faktit, ne seancen e dites se enjte prane Gjykates se Apelit, Toromani shprehet se ish i dashuri i saj, Fatjon Pustina, i ka marr nepermjet nje prokure te rreme 187 milion leke te vjetra.

Balerina e spektaklit te njohur Italian “Amici”, shprehet se ka sjell me vete te gjitha faktet e mundshme per te vertetuar se ajo nuk ka qene ne Shqiperi, gjate perpilimit te kesaj procure.Gjithashtu ajo i ka bere thirrje kryeministrit, Presidentit dhe gjithe organeve te Drejtesise ta ndihmojne ne kete ceshtje, duke pohuar gjithashtu se do ta coj kete vendim ne Gjykaten e Larte dhe me tej. /shqiptarja/

Një miss e bukur dhe nje producente e zonja (Audio)

Një spektakël për të cilin ende flitet, falë producentës e organizimit të Malbora Gurrës dhe falë vajzës së bukur, e cila fitoi kurorën e bukurisë, Loreta Abdyli.

Të dyja këto ishin vajzat e ftuara në programit “Top Vip” në “Top Kosova Radio”. Shumë ftesa, kontrata dhe pse jo edhe komente shumë pozitive për “Miss Diaspora Germany 2012”. Vajza 17-vjeçare Loreta do të jetë pak më vonë në konkursin “Miss Dusseldorf”, madje ka edhe shumë shpresë që të jetë në konkursin e madh të bukurisë gjermane “Miss Germany”.

Missi ka treguar se as nuk i shkonte në mendje se do të fitonte si më e bukura e diasporës. Producentja ka treguar në këtë intervistë edhe seriozitetin dhe krenarinë e saj me ide serioze, ku do të jetë edhe vitin tjetër në evenimentin tjetër të bukurisë.

Loreta e bukur dhe e qeshur ka dëshirë që një ditë të jetë edhe një moderatore e mirë, ndërsa fotoja që shihni është realizuar mjaft bukur në “Gërmi” nga fotografi Kastriot Zhugolli. Por, një Miss e bukur, sepse…dhe një producente e zonja, sepse…, lexoni reagimin e tyre në “Mix-Max”.

Loreta Abdyli : Jam e bukur, sepse...,
prindërit e mi...
Loreta: Janë më të mirët. Marr komplimente që i kam prindërit e bukur.

Fjolla Morina, çokollate dhe seksi

Vajza e skenës, e cila hyn në listën e femrave më seksi shqiptare, si duket po i shijon shumë mirë këto ditë të nxehta vere.

Ne zbuluam këtë foto, e cila si duket është realizuar nga brigjet e Detit Jon të Shqipërisë, ku ka pushuar, por edhe ka xhiruar klipin e saj më të ri. Mësuam se është një këngë shumë ritmike verore dhe në bashkëpunim me reperin Loco, me producent Don Arbas.

Fjolla duket jo vetëm seksi, por edhe me ngjyrë çokollatë në këtë foto që zbuluam, ndërsa për këtë kostum rrobash banjë është kujdesur dizajnuesi Valdrin Sahiti. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

[[ translation by google:
Fjolla Morina, chocolate and sex

Girl of the scene, which enters the list of sexiest women Albanian, apparently is very well relish these hot summer days. We found this photo, which is apparently realized by the Ionian Sea coast of Albania, which has ceased, but her shot clip later.

We learned that it is a very rhythmic song summer and in collaboration with rapper Loco, with producer Don Arbas. Maja looks not just sex, but the chocolate color in this picture we found, while for the costume designer swimsuit is Valdrin Sahiti care. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Blero, me syze dielli në 11 te nates


“Tung Amerikë” edhe këtë vit erdhi në sheshin “Nënë Tereza” nën një organizim ku kishte më shumë këngëtarë të rinj, se sa ata me emër.

Megjithatë, nuk munguan edhe disa emra të muzikës shqiptare, që sollën hitet e tyre më të reja, si: Rovena Stefa, Mihrije Braha, grupi “Ilirët”, Blero, Korab Shaqiri, Adelina Emini, Besart Halimi etj. I pranishëm, ku debutoi këngën e tij më të re në bashkëpunim me vajzën me emrin Lea dhe një reper ishte edhe këngëtari Blero.

Megjithëse për imazh, në modë, apo jashtë modës, Blero vazhdon të mbajë syze, pavarësisht se jashtë artistët performonin, ora ishte 11 e natës. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

[[ translation by google:
Blero, with sunglasses at night 11! ...

"ORA" albumi po vjen...

Ballina e albumit "ORA"
RITA ORA NE SHTATOR ME ALBUM

Rita Ora zyrtarisht do te dale me album ne shtator. Kete e ka konfirmuar vete kengetarja, e cila ka zbuluar edhe ballinen e albumit. Ai do te jete ne treg ne fund te gushtit, por do te zyrtarizohet ne muajin shtator, ka shkruar Rita ne Twitter.

Kengetarja kosovare, Rita Ora ka treguar se punen e saj ne kenge do ta permbylle kete vit me albumin e saj, qe ne trego do te dale ne fund te gushtit.

Kengetarja e hitit “Hot Righ Now” ka treguar se ballinen e albumit e ka pare te merkuren dhe i ka pelqyer shume.

“Adhurues te Rites, kam nje befasi per ju, ne mengjes kam marre ballinen e albumit tim qe do te quhet Ora”, ka ciceruar Rita ne Twitter te merkuren.

“Keshtu, rrugetimi im fillon me kete album...”

Rita Ora: Ndjenje e bukur te jesh ambasadore e vendit tend...

Rita Ora

Rita Ora: Ndjenje e bukur te jesh ambasadore e vendit tend

Me rastin e koncertit te saj te mbajtur te henen ne Zyrih, Rita Ora ka folur per mediat zvicerane per pervojen e saj te mire me Zyrihun, per luften ne Kosove, perndjekjen qe ishte ushtruar ndaj shqiptareve atje dhe, serish, per krenarine qe ndjen me perkatesine e saj si shqiptare e Kosoves, ka thene per televizionin "20 minute". E pyetur nga gazetarja se a eshte krenare per prejardhjen e saj nga Kosova, Rita thote: "Po, shume. Ne jemi nje komb i vogel. Kur dikush prej nesh arrin dicka, kjo eshte pune shume e madhe. Eshte ndjenje e bukur mundesia e paraqitjes si ambasadore per vendin tim".

Lorik Cana provon modelin si Blerim Destani

Aktori Blerim Destani falë edhe pjesëmarrjes së tij në video-klipin e Soni Malajt “Shpirti im binjak” u bë shumë i njohur dhe tepër i lakuar.

Por, tashmë mësojmë se një tjetër personazh që nuk ka të bëjë me muzikën, por me sportin e kemi fjalën për djaloshin simpatik që luan me Lacion, Lorik Cana ta shohim si model në video.

Kështu vetëm se dy djemtë kanë një të dallim, se nëse Blerimi luante si aktor te Soni, te një këngë dashurie, Loriku do të luajë si model në një këngë patriotike kushtuar atyre që luftuan për Kosovën, në këngën e realizuar nga aktori dhe këngëtari kosovar, Kushtrim Hoxha./ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana probing modelling as Blerim Destani

Floriana Garo, Miss World Albania 2012...

Floriana Garo

Kemi mberritur ne rubriken tone "Takim" ku kemi te ftuar nje bukuroshe shume speciale e cila do te jete perfaqesuesja e Shqiperise ne "Miss Bota 2012" qe do te zhvillohet ne Kine. Ajo ne fakt eshte modele, prezantuese por mbi te gjitha eshte nje perfaqesuese e denje e Shqiperise ne kete kompeticion sepse perben ate bukurine tipike mesdhetare, nje vajze nga Durresi me floke te zeza, pikerisht pra me keto tiparet e mesdheut. Quhet Floriana Garo dhe do te vij tani e ftuar ne emisionin tone "Chic".

Porno-yllin shqiptar Breanne, shqiptaret nuk e lene rehat...

BREANNE PRAPE PROBLEME ME SHQIPTARET

Porno-ylli shqiptar, qe ben filma ne SHBA, perseri ka pasur nje debat te ashper me shqiptaret ne profilin e saj ne Twitter. Ajo ka kerkuar qe shqiptaret ta lene rehat.

Breanne Benson assesi nuk po arrin te behet rehat me shqiptaret.

Aktorja e filmave pornografike, ne nje debat qe ka pasur ne Twitter, ka thene se shqiptaret nuk po e lene ate rehat, edhe pse per punen e saj tashme e di edhe familja e saj.

“Te dashur shqiptare, po ua them kete per here te fundit. Nese nuk ju pelqen ajo cfare bej, atehere vetem mund te me puthni B... nga largesia. Shtypni keto ne letra tualeti, shperndajeni kete lajm sa me shume”, ka shkruar ajo.

Prezantuesi i Miss-eve Gjokaj, relaksohet ne pishine me nje miss...

Maksim Gjokaj
Maksim Gjokaj, prezantuesi i njohur i spektakleve te bukurise, eshte fotografuar nga mjeshtri Kastriot Zhugolli ne nje nga pishinat e Prishtines duke u relaksuar ne keto dite te nxehta te veres. Ai pak kohe me pare eshte kthyer nga Gjermania ku ka prezantuar miss-et ne spektaklin "Miss Diaspora" dhe ketu ne pishine, mesuam nga burime te sigurta qe ai nuk ishte i vetem por ishte ne shoqeri pikerisht me fituesen e "Miss Diaspora", me bukuroshen Loreta Abdyli e cila shihet ne prapavije me koke te kthyer. Dhe ja, jo vetem se ben prezantimin e miss-eve, por ai edhe i shoqeron ato neper pishina, diskoteka etj. Ndersa si gazetar i njohur qe eshte, ai ka shkruar disa artikuj ne lidhje me missin dhe kete spektakel te bukurise. Ku ka me mire se te kesh nje prezantues te tille, qe i prezanton miss-et, i shoqeron miss-et dhe shkruan per to. Pasi ende eshte beqar, mund te ndodh qe nje dite edhe te martohet me nje nga miss-et. /albavipnews/

Sheila ne studion e Berman Brothers...

Pas X -Factor - Sheila ne studio

Pavarsisht se po i qendrojne larg medias, ashtu ne heshtje fituesja e edicionit te pare te X Factor Albania, Sheila eshte momentalisht ne studio ku po regjistron jo nje por dy kenge me Berman Brothers. Nderkohe ende nuk eshte bere e ditur nje date per publikimin e ketyre kengeve,por po mendojme se do te jene gati ne kohe per fillimin e edicionit te dyte te X Factor, audicionet e te cilit tashme kane perfunduar. /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After X-Factor - Sheila in the studio

Despite staying away from the media, so quietly winner of the first edition of X Factor Albania, Sheila is currently in the studio where she is recording not one but two songs with the Berman Brothers. While  there has not become known yet a date for publication of these songs, but we think it would be ready in time for the start of the second edition of X Factor, whose auditions have already been completed. / Albaniac / ]]

Takim me Eliza Dushkun...

Takim me Eliza Dushkun

Bisede me aktoren e njohur shqiptaro-amerikane, e cila po pergatit nje film per 100-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Nga Skifter Kellici, Boston, SHBA

Jo rralle, une, gruaja ime, Natasha, ish-gazetare ne Radio Tirana dhe djali im, Maldi,muzikant, diplomuar ne kolegjin e famshem “Berlki” ne Boston, fundjaven e kalojme se bashku me shqiptare te tjere ne kafe-restorantin “Alba”, te biznesmenit shkodran Leonard Keka, i njohur si dashamires i artit, kultures dhe sportit,qe ndodhet ne Kuinci,qytet prane Bostonit.

Keshtu vepruam edhe keto dite. Por kete radhe ata te dy me kishin pergatitur nje te papritur shume te kendshme. Sapo u ngjitem ne katin e dyte, ne tarrace, ku kishte plot njerez, nder te cilet me shume shqiptare dhe shqiptaro-amerikane,u ndodha perballe nje vajze te kendshme, shtatlarte, rreth te tridhjetave, te rrethuar nga disa fotoreportere. Ne cast m’u duk fytyre e njohur dhe pastaj nga menyra se si fliste, si buzeqeshte, u kujtova se ndodhesha para aktores se njohur amerikane me origjine shqiptare, Eliza Dushku.

Djali i Sali Berishes kerkon 100 mije euro demshperblim nga "Zeri"...

Shkelzen Berisha

Djali i kryeministrit Berisha padit gazeten “Zeri”

Djali i kryeministrit Sali Berisha, Shkelzen Berisha nepermjet avokateve te tij, ka depozituar ne Gjykaten Komunale ne Prishtine nje padi kunder gazetes “Zeri”, ndaj se ciles pretendon 100 mije euro demshperblim per shpifje dhe shkaktim demi moral.

Ne njoftim per media te avokateve te Shkelzen Berishes thuhet se padia eshte ngritur kunder gazetes “Zeri”, kryeredaktorit te saj Astrit Gashi dhe gazetarit Enis Veliu dhe pervec kompensimit financiar per demin moral, kerkohet edhe heqja e artikullit nga faqja ne internet e gazetes “Zeri”.

Thursday, 5 July 2012

Bujar Ajvazi, jo vetem model, por edhe D.J i njohur

Djaloshi simpatik Bujar Ajvazi nuk do të lakohet vetëm si një foto-model shumë i suksesshëm shqiptar, por edhe si një artist i njohur pasi ka kohë që ka nisur rrugën e muzikës si D.J.

Këtë fotografi që zbuluam realizuar nga fotografi Kastriot Zhugolli shihet Bujari duke performuar muzikë në një nga pishinat më të mëdha në Podujevë, pikërisht mbrëmjen e së mërkurës së 4 korrikut, ku i ftuar ka qenë edhe këngëtari Sinan Vllasaliu.

Muzika që modeli tashmë edhe D.J. luan dhe i pëlqen është më tepër “House dhe Dance”. Jo vetëm din të performojë muzikën bukur, por edhe vetë Bujari argëtohet pa fund duke përcjellë me duart e tij atmosferën ekzaltuese tek publiku./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bujar Ajvazi  not only model, but also renowned DJ

Ledi Vokshi i heq te gjitha

Edhe këngëtarja e kthyer nga Amerika, e cila jo vetëm po përgatitet  për këngë të reja, ka dashur që këto ditë të nxehta të mos i shkojnë pa i shijuar pishinat dhe detin, sidomos ato nga jugu i Shqipërisë.

Është fjala për Ledi Vokshin, e cila, siç e shihni, me paparac, apo jo shihet se i ka hequr rrobat e banjës (të gjoksit) dhe do që ta marrë mirë ngjyrën edhe në kurriz, ndërsa djali që është me të, ndoshta ndonjë simpati.

Këngëtarja çapkëne ka harruar se këto foto do të përfundojnë në medie shumë shpejt./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledi removes all

Po vjen nje konkurs bukurie i veçante shqiptar

Quhet “Miss&Mister Beauty Albania”, konkursi i radhës, shumë i veçantë i bukurisë shqiptare, që mësuam se do të organizohet nga “Albanian Pageant Group”. Ky eveniment do të mbahet më 25 gusht në “Pista Iliria” në Durrës.

Stela Matoshi - koordinatore Kombëtare (për Shqipërinë) nga “Albanian Pageant Group”, për gazetën tonë ka treguar se 10 konkurrentet më të mirët e përzgjedhur nga ky konkurs do të formojnë skuadrën shqiptare të quajtur “Albanian Team” dhe do të jenë përfaqësues në “Miss Europian”, që do të zhvillohet në Portugali.

Ndërsa, djali që do të përzgjidhet si Mister, do të jetë përfaqësuesi zyrtar i Shqipërisë në konkursin “Manhunt Iternational”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Coming to an Albanian special beauty contest

Elvana Gjata deshiron te vdese ne gjume

Vajza e këngës që triumfoi në ‘Dancing with the Stars Albania 3’, këngëtarja Elvana Gjata vjen sot në rubrikën e pëlqimeve dhe gjërave që ajo i urren.

Ajo është diplomuar tashmë për regji, dhe si duket pasioni i saj i hershëm si regjisore e ka realizuar. Ajo është shumë e gëzuar që e vlerësojnë për zërin e saj, por pëlqen që asnjëherë të mos i zhgënjejë ata që e dëgjojnë.

Por, Elvana vlerëson te një mashkull aftësinë e tij për suksesin, ndërsa te femrat e natyrisht te vetja do vetëm mirësinë. Elvana thotë se nuk i pëlqen te vetja se ka harruar për të folur me Zotin, ndërsa ajo ka si defekt ndjeshmërinë dhe e urren shumë injorancën.

Ndërsa, do të donte shumë që kur t’i vinte vdekja, ta gjente atë në gjumë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata wants to die in sleep

Ciljeta: Jam singel, por e lumtur...

Ciljeta: Jam singel, por e lumtur

Pervec muzikes, koheve te fundit kengetarja seksi Ciljeta Xhilaga eshte duke u marre me biznesin e saj privat. Ka disa muaj qe ajo ka hapur dyqanin e veshjeve me emrin “Just Ciljeta” me te cilin biznes thote se eshte mjaft e kenaqur. Nderkaq per dallim nga keto suksese, ajo nuk po ka fat ne dashuri, por megjithate tani per tani thote se eshte duke i kaluar ditet me te mira duke e quajtur veten singel. Me shume per punen dhe jeten e saj flet Ciljeta per “Zeri”.

Cfare po punon Ciljeta tani ne kete kohe?

Momentalisht jam duke realizuar projekte te reja muzikore me te cilat do te prezantohem gjate ketyre muajve te veres. Jam ne perfundim e siper te kenges me te re, te pergatitur nga Elki Doda, e cila kenge do te lansohet bashke edhe me videoklip.

Rezarta vs Rozana, lufta nuk ndalet, ceshtja ne apel...

Prokurori nuk dorezohet: Con Rezarta Shkurten ne Apel

Prokuroria e Tiranes, ankohet ne Gjykaten e Apelit per pafajesine e Rezarta Shkurtes, duke kerkuar denimin e saj per rrahjen e Rozana Radit. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare prane institucionit te akuzes, sipas te cileve, prokurori i ceshtjes Ervin Karanxha, i eshte drejtuar Gjykates se Apelit, duke kerkuar ndryshimin e vendimit te pafajesise dhe denimin e Shkurtes me 82 ore pune publike.

Ky ankim, mesohet se eshte bere edhe me kerkese te te demtuares Rozana Radi, e cila pas dhenies se vendimit te pafajesise, eshte ankuar prane prokurorit te ceshtjes per togat e zeza. Sipas ketyre burimeve, mesohet se Radi, ka shprehur rezerva per vendimin e Gjykates se Shkalles se Pare te dhene nga gjyqtari Gerd Hoxha, duke e cilesuar vendimin e tij te padrejte.

Dafina Zeqiri e "kall" Dibren...


Dafina Zeqiri ne Diber

Kengetarja Dafina Zeqiri po vazhdon turneun e saj veror, me koncerte te vogla neper qytetet shqiptare.

Mbreme ajo ishte per te pare here ne Diber dhe nga atje eshte ndare e kenaqur edhe ajo, edhe publiku.Nga postimet e bera ne rrjetin social, kuptohet se Dafina ''e ka kalle'' Dibren.

E ne anen tjeter, vete kengetarja, menjehere pas koncertit u ka dedikuar fansave nga Dibra nje ''cicerime'' ne Twitter, duke i falenderuar ata.

Nora Istrefi eshte "Gangsta"... [VIDEO]


Nora Istrefi: Gangsta

Kengetarja Nora Istrefi, ka paralajmeruar videoklipin e ri, qe pritet te publikohet gjate javes se ardhshme.

Videoklipi i kenges ''Gangsta'', qe tashme eshte ne fazen e postproduksionit eshte realizuar nga Entermedia, ndersa kenga eshte ne bashkepunim me producentet Zapp dhe Chris, si dhe reperin Bim Bimma.

Nga video paralajmeruese, videoklipi duket se ka nje skenar interesant, ku paraqiten edhe aktoret: Fatos Kryeziu, Kushtrim Sheremeti e Mirsad Ferati.

Ndryshe, sonte, me 5 korrik, Nora do te jete ne koncertin e kengetares Eve, ku do te performoj si ''warm up''./Indeksonline/


Lorik Cana ne klipin e Kushtrim Hoxhes...


Cana ne Gjakove

Futbollisti njohur Lorik Cana, gjate fundjaves ka qendruar ne vendlindjen e tij, Gjakove.

Ai, bashke me tifozet Kuqezinjet e Jakove, te veshur kuq e zi, kane parakaluar neper rruget e Gjakove, per xhirimet e videoklipit te Kushtrim Hoxhes.

Kengetari Hoxha ka realizuar nje kenge per Gjakoven te titulluar '' “T’i them heshtjes tende mjaft”. Nepermjet kesaj kenge ai deshiron te kthej vemendjen e shtetit nga qyteti i tij, sepse sipas tij, Gjakova qe nga paskufta eshte lene pas dore.

Rosela Gjylbegu: Rikthimi ne skene, amaneti i tim eti...

Rosela Gjylbegu
Rosela Gjylbegu: Rikthimi ne skene, amaneti i tim eti

Sot ne mbremje, ne qender te qytetit te Shkodres do te mbahet nata e pare e Festivalit Kombetar te Femijeve. Drejtimi i ketij eventi i eshte besuar kete vit kengetares se dashur Rosela Gjylbegu dhe aktorit simpatik, Julian Deda. Ne nje interviste per “Summer Pages”, shkodrania e embel rrefen emocionet qe i ka falur kjo eksperience e re ne jeten e saj, si dhe flet per humbjen e madhe qe ka perjetuar kohet e fundit. Babai i saj eshte ndare nga jeta, duke i lene kengetares se talentuar nje amanet. “Rikthimi im ne skene i dedikohet babait tim, i cili u lumturua shume kur une mora ftesen per te qene prezantuese e Festivalit”, - thote kengetarja mes rreshtash. Sakaq ajo ndan me ne edhe projektet e reja ne muzike...

Rosela, neser ne Shkoder nis “Festivali Kombetar i Kenges per Femije”, ne te cilin ti do te jesh prezantuese. Cilat jane ndjesite qe po te shoqerojne perpara nisjes se kesaj pervoje? Te jesh mes femijeve s’ka se si te ndihesh ndryshe pervecse mrekullueshem e plot me energji pozitive. Rikthehesh ne ‘skenen’ e Festivalit ku ti u rrite. Cilat jane kujtimet qe te vijne ne mendje?
Shume nostalgji, kujtime te paperseritshme. Ne kete skene fillova te besoj se endrrat behen realitet (qesh).

Wednesday, 4 July 2012

Dafina Rexhepi dhe Don Arbas me nje bashkepunim veror

Edhe këngëtarja Dafina Rexhepi po përgatitet për këngë të reja gjatë këtij sezoni veror. Mësuam se ajo tashmë ia ka besuar producentit Don Arbas një këngë të re, e cila pritet të jetë një hit, ndërsa do ta ketë edhe një video.

Don Arbas na ka treguar se ende nuk është vendosur titulli i këngës, por së shpejti, përveç këtij singeli , do të jetë edhe një këngë duet nga ai me Dafinën. Producenti Don Arbas është një hit-bërës i hiteve verore, që edhe këtë verë të nxehtë do të dominojë në tregun shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi and Don Arbas with a summer collaboration

Dafina Rexhepi the singer is preparing for new songs during this summer season. We learned that she already has entrusted producer Don Arbas a new song, which is expected to be a hit, and will also have a video.

Don Arbas has shown us that has not yet been set track title, but soon, besides this singeli, will also be a duet song from the Laurels. Producer Don Arbas is a hit-makers of summer hits, that even the hot summer will dominate the Albanian market. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Rita Ora me stil te veçante kerkon “ndihme”

“Hej, unë jam Rita Ora, desha t'ju përshëndes dhe t'ju lus të gjithëve Ritabots (fansat) e mi që të votojnë për mua në garën e Rolling Stone ‘Women who Rock’ .

Votimi për raundin e parë ka filluar qysh tani. Fituesi do të shkojë në Çikago të performojë në sallën e Rolling Stone 's Rock në Lollapalooza”- Kështu kishte shkruar këngëtarja shqiptare Rita Ora në profilin e saj, ndërsa veshja e saj interesante dhe sportive në koncertin e saj të fundit, siç po e shihni, i ka lënë të gjithë me gojë hapur për mrekulli.

Ajo ishte e ftuar në një bregdet britanik në Ueston, ku e kishte veshur një kostum trupor me ngjyra bardh e blu dhe atlete./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Rita time with distinctive style requires "help"
 

"Hey, I'm Rita Ora, I wanted to greet you and ask you all Ritabots (fans) that my vote for me in the race of Rolling Stone 'Women Who Rock". Voting for the first round has begun far. The winner will go to Chicago to perform in the hall of Rolling Stone's Rock at Lollapalooza "-  

Mediet italiane shkruajne per bukuroshen lezhjane

Ajo quhet Matilda Nikhasanaj, jeton në Firencë të Italisë, ndërsa ka lindur në Lezhë.

Bukuria e biondes me sy të shkruar ka rënë në sy edhe te mediet italiane, pasi ajo mori pjesë në spektaklin më të madh në Diasporë, “Miss Diaspora Germany 2012”, ku e fitoi çmimin ‘Miss Diaspora Freedom’ dhe hyri në Top 5 e më të mirave.

Ndërsa gazeta italiane ‘La NAZIONE’ tregon dhe përkrah bukurinë e vajzës lezhjane, e cila është edhe një studente e shkëlqyeshme e psikologjisë.

Matilda më 23 qershor në Dyseldorf ra në sy për bukurinë e saj në spektaklin e organizuar nga producentja Malbora Gurra, ku vajzës tashmë i janë hapur dyert edhe në evenimente të tjera, tashmë e përkrahur edhe nga mediet italiane./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Italian media write about Lezhjaneve Beauties

Rita Ora eshte "Made in Kosova"...


Made in Kosova

Kudo qe shkon, ajo tregon se eshte nga Kosova. Rita Ora, eshte “ambasadore” e Kosoves ne boten e showbizz-it nderkombetar. Ajo asnjehere nuk e ka mohuar se eshte nga Kosova. Por ajo edhe publikisht, ua ka bere me dije te gjitheve se eshte nga Kosova dhe ndihet si kosovare.

Rita Ora ne profilin e saj ne rrjetin social Facebook, ka shkruar se ajo eshte nga Kosova.

“Per te gjithe ata qe nuk e din, une jam nga Kosova.”

Rita Ora ka paralajmeruar kohe me pare se kete vit do te vije te mbaje koncert ne Prishtine./Indeksonline/

Ndahet grupi Jericho?

Shuhet Jericho?

Po. Rock grupi i njohur “Jericho” qe ka bere per vete publikun me dedikimet e tyre per luften dhe te zhdukurit pritet te shuhet.

Burime te “Indeksonline” brenda grupit bejne te ditur se grupi do te shperbehet pas edhe disa interpretimeve qe u kane mbetur.

Te merkuren ata udhetojne per ne Zvicer ne naten e Kosoves ne “Montreux Jazz Festival”.

Me gjase pas koncertit ne Prizren ne kuader te festivalit “DokuFest”, anetaret e grupit do t’i thone “mirupafshim” njeri-tjetrit./Indeksonline/

Tuesday, 3 July 2012

Linda Halimi, biznes dhe muzike njekohesisht

“Sonte në studio te Florent Boshnjaku , incizoj dy këngë përnjëherë ! Këtë javë gjithashtu xhirohen dy videoklipe .”

Ky ishte komenti në murin e facebookut të këngëtarës Linda Halimi, e cila jo vetëm që bisnezi po i ecën shumë mirë, dhe mendja për ta braktisur Kosovën i ka ikur, por edhe do të sjellë këngë të reja dhe videoklipe.

Linda si duket ka marrë energji shumë pozitive, edhe falë personit të saj të dashur Big D, që e ndihmon dhe i qëndron shumë pranë asaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi, business and music simultaneously

"Tonight in the studio of Boshnjaku Florent, record two tracks at once! This week also xhirohen two video clips. "This was the comment on the Facebook wall of gengetares Linda Halimi, which not only bisnezi is doing very well, and mind to leave Kosovo has gone, but will also bring songs new video clips.

Linda apparently received very positive energy, also thanks to her beloved person Big D, which helps and is very close to it. / Albavipnews /


Rovena ka kohe qe nuk ka thene "Te dua"...

Rovena Stefa

Rovena Stefa: U be kohe qe nuk kam thene “Te dua”

Edhe kete vere eshte zhveshur dhe ka treguar qe ka forma shume te mira trupore. Por Rovena Stefa nuk e cmend publikun vetem me sensualitetin e saj, por edhe me kenge, klipe e projekte muzikore shume interesante. Nje album live per dasma me kenge popullore dhe disa hite te zgjedhura te saj, duet me kengetaren per femije Sala Jashari (mbesa e familjes se legjendarit Adem Jashari), koncerte te shumta ne bregdetin shqiptar, si dhe nje fotosesion te nxehte, keto jane vetem disa nga angazhimet e Rovit per kete vere. Por si duket keto nuk e kenaqin kengetaren, e cila per nje kohe te gjate nuk ka thene ”te dua”. Se cfare flet ne kete interviste ndryshe, lexoni ne vazhdim…

Ruset te interesuar per kengen ‘Tonight” te Dafines

Në adresën zyrtare të autorit për të drejtën e shpërndarjes dhe lansimit në Youtube të këngës ‘Tonight’ të Dafina Zeqirit dhe Ledrit, ka mbërritur një email ku rusët kërkojnë me të drejtë ekskluzive këtë këngë për në Rusi.

Ndërsa kujtojmë që kënga e Dafinës Ft Ledri vetëm për 10 ditë ka kaluar 1 milion klikime, dhe sipas statistikave të Youtubes ka pëlqime në mbi 170 shtete të botës.

Dhe mendohet se është i vetmi klip shqiptar që klikohet në kaq shumë shtete të botës. Nuk dihet ende nëse autorët e këngës dhe videos do t’i dhurojnë të drejtën  Rusisë për transmetimin e këngës ‘Tonight’./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Russians interested in the song "Tonight" to Laurel

Presidentja jone, Atifete, trendi me foto

Edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, di ta heqë nganjëherë petkun e seriozitetit falë punës së saj.

Ja ajo është shumë e lumtur dhe trendi në këtë foto ku shihet me aktoren Teuta Krasniqi dhe vajzën e saj Sarën. Megjithëse ajo është e rezervuar edhe në kësi lloj fotosh, por nuk dimë se kush ia ka mbushur mendjen për të dalë këtu.

Ndoshta Blero, meqë nuk  po e shohim këtu, ka qenë autori i kësaj fotografie, e cila po komentohet shumë në rrjetin facebook. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Our president trend with photo

Even the president of Kosovo, Atifete Jahjaga know sometimes remove the cloak of gravity thanks to her work. Here she is very happy and the trend seen in this picture where Teuta Krasniqi actress and her daughter Sarah.

Nora puthet edhe nga femrat

Këngëtarja e cila ndryshoi stilin e flokëve për arsye të një klipi të ri, ja ku është. Nora Istrefi këtë fundjavë ka kënduar në një nga klubet e Prishtinës dhe është pritur mirë.

Por si duket vajza e muzikës është e adhuruar edhe nga femrat, madje edhe e puthin ato. U munduam t’i zbulojnë se kush ishin këto vajza, dhe vajza në të djathtë zbuluam se quhet Geta, një mikeshë shumë e mirë e Norës, dhe ajo ishte personi që e ka bërë këngëtaren që të ushtrojë aq shumë saqë trupi i saj të duket sa më në formë.

Në këtë rast i bie që Nora duhet ta puthë Getën dhe t’ia dijë për falënderim. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora kiss even by women

The singer who changed the hair style because of a new clip, here it is. Norah Jones is singing this weekend at one of Pristina's clubs and is well received.

Elsa Lila me e shtrenjte se Soni, kerkon 5000 euro per nje kopertine...

Elsa Lila
Sa kushton nje kopertine, te lutem?

Elsa Lila kishte ardhur nga ai vendi i ri, ku jeton se fundmi. Madagaskari! Atje ku gjeti te shoqin ne nje aventure perrallash nenujore, ngjizi ndoshta te bijen, e ku aktualisht po jeton. U mor vesh sakaq neper njerez revistash e gazetash e i hyne punes per te siguruar faqen e pare, kopertinen (ne fakt me shume revistat se aty fotografia te nderon, jo bardhe e zi kot me kot). Sic ndodh perhere! E ne fakt, meqe Elsen nuk e kemi pare e s'dime se c'behet me te pas lindjes se te bijes, Evites, domosdo qe do beheshim kureshtare. Ishte e gatshme! Vetem kishte disa probleme fare te vogla teknike! Jo pune fotosh, grimi, fustanesh e keshtu gjerash. Jo, ato ishin te zgjidhura, duheshin vetem leket. 5 mije kokrra eurosh! Aq te kete harxhuar Elsa per gjithe sherbimet qe permendem?! Nuk dime, ajo aq kerkon. Jo po te pakten Soni Malaj e kishte me pak! Ja kiameti 2 mije... Qe te sqarohemi, ky eshte cmimi qe nje reviste duhet te paguaje per te pasur Elsa Lilen ne kopertine ose, ne rastin e dyte, Soni Malajn.

Rrefehet Kleoniki, Missi i Shqiperise...

Kleoniki Delijorgji

Kleoniki Delijorgji: Takimet me babin kur ishte i ‘denuar’

Eshte vetem 15 vjec dhe eshte shpallur “Miss”, duke thyer keshtu nje rekord ne historine 14-vjecare te “Miss Shqiperia”. Kleoniki Delijorgji, eshte me e vogla fituese ne listen e bukurosheve qe kane mbajtur kuroren e ketij konkursi gjate gjithe ketyre viteve. Mosha e re, e ka bere qe t’i perjetoje ndryshe emocionet. Ne biseden e gjate qe beme per “Summer Pages”, bukuroshja 15-vjecare na tregoi se endrra per te mbajtur nje kurore mbi koke, lindi e u rrit bashke me te. Aq sa eshte e ndrojtur kur fl et, aq edhe eshte e cliret kur pozon. Fjalepake, por me nje buzeqeshje carmatosese. Kleoniki Delijorgji, eshte adoleshentja (aspak e tille ne mendime) qe do te na perfaqesoje ne njerin prej eventeve me te rendesishme nderkombetare, sic eshte “Miss Globe International”. Ka lindur dhe eshte rritur ne Greqi, por ndihet me shqiptare se shqiptaret.

Oriela Nebijaj, fytyra e re e "Vila24"...


Oriela bashke me zonjen Vjollca: Miremengjes nga ‘Vila24’

Ajo eshte e bukur, energjike, shume e komunikueshme dhe tejet e qeshur. Te ben per vete qe ne momentin e pare dhe jemi te bindur se keshtu do te ndodhe edhe me shikuesit e “News24”, te cilet do e ndjekin cdo mengjes, duke nisur nga dita e hene. Quhet Oriela Nebijaj dhe profesioni i vertete i saj eshte juriste. Njohja e saj me kamerat daton qe ne moshen 18-vjecare. Pervecse pasion dhe deshire, televizioni mbetet pjese e jetes se saj, pa hequr dore paralelisht edhe nga angazhime te tjera sic eshte menaxhimi, nje tjeter dashuri e saj. Bashke me zonjen Vjollca, Oriela Nebijaj do te jete prane cdo amvise shqiptare, me receta te reja dhe ekskluzive, drejtperdrejt, cdo mengjes nga ‘Vila24’.

Aurela Gace me stil ekstravagant ne ceremonine e 4 korrikut...

Gace ekstravagante ne ceremonine e 4 korrikut

Kengetarja e famshme shqiptare Aurela Gace e cila ka publikuar ditet e fundit hitin me te ri “Boom, boom, boom", ka qene e perzgjedhura nga ambasada amerikane per te hapur aktivitetin ne Akadamine e Arteve duke kenduar himnin shqiptar dhe ate amerikan.Pas ceremonise Gace eshte fotografuar se bashku me ambasadarin amerikan Alexander Arvizu, duke biseduar e qeshur midis tyre. Ajo cka ra me shume ne sy eshte edhe looku ektravagant qe karakterizon kete kengetare. Aurela Gace ka nderruar modelin e flokeve duke i prere ato te shkurtra dhe ngjyre blu, te cilat kombinonin me fustanin e saj ngjyre jeshil te hapur.Vetem disa kohe me pare Gace ka sjelle ne jete femijen e saj te pare, nderkohe qe ajo dukej mjaft ne forme me linjat e saj. /shqiptarja/

Aferdita Dreshaj behet nuse, por dhendrri askund...

Aferdita Dreshaj

Aferdita Dreshaj, nuse pa Shpatin

Sic e shihni, ajo shfaqet nuse, e veshur me nje fustan te bardhe, pjese e koleksionit te 2012-es per fustanet e nuserise, te cilin jane kujdesur t’ia perzgjedhin me shume stil.

Ne fakt gjithcka eshte perfekte, por dicka mungon, dhe ne te vertete me e rendesishmja: Eshte pikerisht i fejuari i saj, Shpati, i cili nuk shfaqet ne fotot qe Aferdita ka realizuar.

Kengetarja Silva Gunbardhi tregon qe i do kafshet...

Silva Gunbardhi

Silva Gunbardhi pozon ne fshat mes kafsheve

Qe Silves i pelqen te pozoje ne kushte shume te thjeshta dhe te zakonshme, kete e kishim vene re me kohe, ama keto dy imazhe qe po percjellim per ju, jane me te bukurat qe ka realizuar ndonjehere dhe me te vecantat. Ndodhet diku ne periferi mes shume kafsheve. Duket dhe e tregon qe i do kafshet. Eshte shume e dashur me to, madje njerin prej qengjave e merr ne krahe dhe e perkedhel.

Rita Ora, magjepese me tuta sportive...


Rita Ora, magjepese me tuta sportive

Ne nje ngjitje te vazhdueshme drejt “altarit” te fames, Rita Ora u shfaq magjepese ne koncertin e saj te fundit edhe me nje veshje sportive.

Kengetarja me origjine shqiptare, e veshur me nje kostum trupor me ngjyra bardhe e blu dhe atlete, performoi diten e diele ne nje plazh te bregdetit britanik, ne Ueston.


Italiani Simone: Jam i dashuruar me nje vajze shqiptare...

Balerini Simone, i dashuruar me nje vajze shqiptare

Balerini Italian Simone eshte kthyer ne nje personazh mjaft i dashur pas dy sezonesh ne “Dancing With The Stars”. Por edhe balerini duket te jete afeksionuar me Shqiperine dhe shqiptaret. Ai ka bere te ditur se eshte i lidhur me nje vajze shqiptare por nuk deshiron te zbuloje identitetin e saj. "Tani jam ne nje periudhe njohjeje me nje vajze shqiptare. Nuk mund te them kush eshte, por eshte nje person qe me ben te ndihem mire. Kam dy vjet ketu dhe me kane nxjerre llafe se jam i lidhur me vajza te njohura, por faktikisht nuk kane qene te verteta. Kjo gje qe tani eshte e vertete preferoj ta shijoj per vete njehere. Dhe nese do te zgjase ne kohe iu siguroj se nuk do ta kem problem ta them,”-eshte shprehur Simone. Balerini nga Roma i cili ka performuar edhe ne programe te ndryshme te Rai-t, ka vendosur te shperngulet perfundimisht ne Shqiperi, se bashku me familjen, e cila sapo ka ardhur nga qyteti i Romes. /shqiptarja/

Monday, 2 July 2012

Audicioni i ‘Big Brother 6” nis ne bregdet

 Djali nga Prishtina Arbër Zeka i cili coi në shtëpi 80 milionë lekë, si duket nuk do të flitet shumë për të më, pasi organizatorët e ‘Big Brother Albania’ po mendojmë për konkurentët e rradhës.

Madje ata tashmë këto ditë të nxehta mësuam se kanë nisur kërkimet e personazheve nëpër bregdetet e bukura shqiptare.

Pikërisht në bregdetit e Durrësit disa aplikante janë ftuar që të plotësojnë formularët nëse duan të jenë në këtë spektakël më të ndjekur shqiptar, për të vazhduar më pas edhe në vendpushimet e tjera shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Audition of 'Big Brother 6 "left on the coast

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online