All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 14 July 2012

Adelina Berisha aktore dhe super seksi ne videon e re (Video)

Sapo është lansuar në kanalin Youtube kënga më e re e këngëtares Adelina Berisha. E në fakt ashtu sic ishte paralajmëruar Adelina vjen si një aktore gjatë xhirimeve në një burg dhe më pas shfaqet super seksi duke kënduar.

Kënga mban titullin “ What’s your name” me autor Stine, ndërsa videoklipi është xhiruar nga produksioni “Asha”, dhe  për veshjen është kujdesur stilistja Lia Stublla dhe për make up dhe flokët është kujdesur salloni Arta dhe Nagipi. Padiskutim kjo këngë do të jetë një hit i kësaj vere./Albavipnews/
>- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Adelina Berisha actress and super sexy in new video

Just been launched Youtube channel on the new song singer Adelina Berisha. And in fact as it was Adelina warning comes as an actress during the filming in a prison and then displayed super sexy singing.

The song entitled "Ehat's your name" by author Stine, while video was shot by production "Asha", and is caring stilistja Lia dress Stublla and make up and hair care salon is golden and Nagipi. Unquestionably this song will be a hit this summer. / Albavipnews /

Unikkatili thote se po i kenaqet zemra ne Kosove


Unikkatil ka mbajtur një konferencë për media, në të cilën ka folur edhe për detajet e koncertit të nesërm.

Ai ka thënë se do të këndojë më shumë se dy orë e gjysmë.“Kam me knu ma shumë se dy orë e gjysmë”, ka thënë Unikkatil në konferencën e organizuar të shtunën

Sa u përket “diss”-ave të Unikkatilit, ai ka thënë se mbetet të shihet nëse do i këndojë ata ndërkaq lidhur me pjesëmarrësit tjerë në koncertin e tij, ai ka thënë se nuk e ka thirrë askënd. Të gjithë e kanë thirrur atë për të marrë pjesë.

“ Se di a kam me i knu dissat, kqyrim për këtë punë. Nuk e kam thirrë kërkan, krejt çka janë në koncert më kanë thirrë”, ka thënë Unikkatil.

Unikkatil ka thënë se sa i përket çështjes së sigurimit, kjo nuk bëhet se siç thotë ai “i tutet dikujt” por sepse koncerti është përgatitë më herët.

Unikkatil ka thënë se nuk është paraqitë në koncerte jo për të mbetur një mister, por thjesht sepse nuk i pëlqejnë kamerat.

Ai ka premtuar se pas këtij koncerti ka mundësi që do të mbajë edhe koncerte të tjera, ndërkaq sa i përket vizitës së tij në Kosovë pas kaq shumë vjetësh, ai ka thënë se po kalon shumë mirë në Kosovë dhe se “po i kënaqet zemra”./albtime/
[[ translation by google:
Victor says he is satisfied that the heart in Kosovo

Unikkatil held a press conference in which he talked about the details of the concert tomorrow.

He has said he will sing more than two and half hours.
"I have my knu more than two and half hours," he told a conference organized Unikkatil Saturday.

As to "diss" Victor-ed, he said that remains to be seen whether they will sing while the other participants about his concert, he said that he did not call anyone. They all called him to attend.

"How do I know with the knu Diss, kqyrim for this work. I did not call kërkan, all that are in concert call me, "said Unikkatil.

Unikkatil said that the issue of insurance, it is not that he says "The Tute someone" but because the concert is prepare earlier.

Unikkatil has said it is not presented in concerts to remain a mystery, but simply because they do not like cameras.
He has promised that after this concert will probably also hold other concerts, and the terms of his visit to Kosovo after so many years, he has said is going very well in Kosovo and that "delights the heart is" . / albtime /

Kastro: Pas Nias, raporti me tim bir nuk ka ndryshuar...

Kastro Zizo: “Ardhja ne jete e Nias nuk e ka ndryshuar raportin me tim bir”

Kastro Zizo ka vetem pak jave qe eshte bere babai i nje vajze. Nia, eshte femija e dyte i kengetarit qe ka ardhur ne jete nga martesa e tij e dyte me Erleta Hotin, prezantuesen kosovare. Jeta e Kastros tashme eshte e ndare mes Prishtines dhe Tiranes, edhe pse kohen me te madhe e kalon ne Prishtine ku edhe punon si drejtor ne nje kompani mediatike. Kastro rrefen ne kete interviste marredhenien e tij me Erleten dhe Nian, por edhe me djalin e tij, Dankan. Sipas tij, asgje nuk mund ta ndryshoje dashurine e tij per djalin. “Ai eshte fryma ime”, shprehet kengetari teksa me tej tregon edhe raportet e tij me koleget por edhe rivalet. “Pjesa me e madhe jane plehra….dhe nga ato te llojit me te keq! Miq kam pak. Edhe ne jete jam munduar t’u rri larg plehrave, megjithese gjithmone me kane shoqeruar ne jete ne cdo sekonde”, perfundon ai.

Friday, 13 July 2012

Hakerat sulmojne faqen e Vesa Lumes...

Vesa Luma probleme me hakerat ne Facebook

Problemet me privatesine ne rrjetin social “Facebook”, duket se nuk mund te perjashtonin as kengetaren e njohur Vesa Luma.

Faqja e saj zyrtare ne kete rrjet social kishte arritur rreth 50 mije fansa por mesa duket ajo eshte sulmuar nga hakerat.

Ky fakt eshte konfirmuar nga vete Luma ne “Twitter”, ku ajo ka aktualisht 9.000 te tille. Nderkohe Vesa Luma eshte duke vazhduar me axhenden e saj verore te koncerteve. /shqiptarja/

MorgenPost shkruan per filmin me te ri te Blerim Destanit...

MorgenPost nxjerr detajet e para te filmit me te ri ku Blerim Destanit luan rolin kryesor

Gazeta gjermane Morgenpost i ka bere publike detajet se si zhvillohet tregimi i filmit "90 minutes- Projekti i Berlinit" ku aktori kryesor eshte Blerim Destani.

"90 Minuta –Projekti i Berlinit" quhet filmi me i ri i kryeqytetit. Nje ndjekje, qe realizohet ne nje plan, pa asnje prerje te vetme. Po si behet kjo? Djali futet ne tren ne stacionin Zoo te Berlinit dhe kamera futet bashke me te. Pastaj gjendemi papritmas ne nje metro dhe ndalojme tek ne Wuhletal ne qiell te hapur dhe perseri kthehemi ne qender ne Bundestag. Ketu njohesi i Berlinit i ferkon me te vertete syte.

Rozana Radi nuk sillet mire me gazetaret

Rozana Radi flet per lajmin e rreme rreth ndarjes se saj nga MC Kresha.“Nuk i kam kuptuar kurre gazetat ROZ…. Pa u lidhur na bejne me te dashur kur jemi ne lidhje na ndajne. A kane familje kta njerez?

Si ka mundesi qe duan te na shkaterrojne jeten me gjera te paverteta. O gazetar po si ju ze gjumi kur e dini qe familjaret tan e gdhin duke menduar sa keq na keni bere me lajme te rreme.

Pse doni tna ndani!!!? Apo ju kan lajmeruar qe po su shit gazeta sju japim rrogen? Dhe ju cbeni? Na cenoni ne jeten tone private.

KJO ESHTE HERA E FUNDIT QE UN FLAS PER PRIVATESINE TIME. MJAFT ME SE ME LODHET. Njerez degjoni kenget e reja te Kreshes e te mijat e na mbeshtesni se kjo eshte ajo qe dim te bejme me se miri, shkruan Rozana ne profilin e saj ne Facebook./Info-vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi not behave well with journalists

Lyrical Son: Gati klipi me Ergenin

 Një prej reperëve më të mirë në skenën e hip-hopit shqiptar, Lyrical Son, ka konfirmuar se tashmë kanë përfunduar xhirimet e videoklipit të këngës së re me Ergenin e grupit NR.

Kënga e titulluar “Pintamilja” së shpejti do të lansohet si videoklip dhe sipas Lyrical Son, është çështje ditësh publikimi i projektit të ri.

“Kanë përfunduar xhirimet e videoklipit me Ergenin. “Pintamilja” do të lansohet shumë shpejt. Ne nuk jemi duke heshtur, ne jemi më të gjallë se kurrë dhe jemi duke punuar më shumë se kurrë”, ka theksuar Lyrical Son për Telegrafin./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Lyrical Son: Nearly clips with Ergenin

One of the best benchmarks in hip-hop scene Albanian, Lyrical Son, confirmed that already have completed filming the video clip of new song Ergenin NO group.

Klajdi Haruni: Çdokush e ka nje “Mamice” ne mendjen e tij

Për djaloshin e super-hitit shqiptar, “Mamica”, kjo është intervista e parë që ka dhënë për gazetat në Kosovë.

Duke na falënderuar, këngëtari Klajdi Haruni rrëfen suksesin e këngës që e bëri atë të komentohet dhe të dëgjohet nga i madh e i vogël.

Ai, së bashku me autorin e këngës, Florin, e kishin nuhatur se kjo këngë do të kishte një sukses të madh dhe madje i kaloi dhe parashikimet.

Djaloshi nga Korça e kupton censurën e videos, por tregon se kënaqet kur e dëgjon duke e thënë shqip fjalën ‘hit’ të këngës “Mamica”. Por, cili është projekti i radhës i Klajdit lexojeni me vëmendje intervistën.

“Kosova Sot”: Kur e nise ta regjistrosh këngën “Mamica”, ke menduar se do të kishte kaq shumë sukses?
Klajdi Haruni: Të dy bashkë, me Florin, e kemi nuhatur që në fillim se kjo këngë do të bëhej një hit, madje Flori mendonte se do të bëhej megahit dhe, siç duket, kishte të drejtë.

Pse largohet Ledri Vula nga muzika?

Tashmë pothuajse është e sigurt - sipas informatave të para, anëtari i grupit Skillz, Ledri Vula, ka vendosur të heqë dorë nga muzika.

Kështu bën të ditur faqja zyrtare e labelit BabaStars në Facebook, që ka publikuar një fotomesazh të anëtarit tjetër të Skillz, Visarit, në të cilën konfirmohet largimi i Ledrit nga muzika.

“Pas një kohe sot u takova me mikun tim Ledrin. Pas shtatë viteve karrierë, Ledri ma dha lajmin që tash e tutje ai më nuk do të vazhdojë me muzikë. Po ndihem i obliguar t’ju sqaroj të gjithë juve që na keni përkrahur gjithmonë, se unë, Visari, do të vazhdoj me muzikën e Skillz. Me shumë dashuri, SkiviUndercover”, shkruan në fotomesazh.

Nga ana tjetër, edhe vet Ledri në Twitter ka konfirmuar largimin nga muzika, duke përshëndetur të gjithë fansat e tij dhe duke i falënderuar për përkrahjen.

Rajmond Prenaj sjell nje kenge ritmike dhe verore (Audio)

Pas këngës së bukur “Pa ty”, këngëtari Rajmond Prenaj sapo ka realizuar këngën më të re që mban titullin “Një herë”, dhe është një këngë tepër e përshtatshme verore me një ritëm të bukur të punuar nga Nexhat Mujovi Wirusi.

Për tekstin që ka një tematikë interesante është kujdesur Fatmir Muja. Kënga e re e artistit Prenaj do të jetë pjesë si audio në fillim në një kolazh me këngëtarët më të mirë të muzikës popullore.

Ndërsa mësuam se Rajmondi po mendon që kësaj kënge të vecantë ti realizoj edhe një video. Ju sigurojmë lexues të dashur se nëse e dëgjoni “Një herë” do ta dëgjoni gjithmonë dhe do ta bëni patjetër këtë këngë pjesë e hiteve tuaja të preferuara verore./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Raymond Prenaj brings a rhythmic song and summer

After the beautiful song "Without You" singer Raymond Prenaj has just realized the new song entitled "One time", and is a more appropriate song summer with a nice rhythm work by Nexhat Mujovi Ëirusi. For text that has an interesting theme is caring Fatmir Muja.

Adelina Tahiri refuzon Kenan?

Këngëtarja bukuroshe Adelina Tahiri tregon takimin e saj me një ndër aktorët më të dashur të femrave, kryesisht atyre që ndjekin serialin e njohur “Ezel”, Kenan Imirzalioglu.

“E kam takuar personalisht Kenanin kur kam qenë në Stamboll. Është një djalë shume i gjatë dhe një njeri shumë modest! Unë isha para pesë muajsh me disa miq në Turqi dhe isha në një qendër tregtare, e cila frekuentohet shume nga vipat dhe njerëzit me pushtet në Turqi, e quajtur “Istnye Park”.

Ne ishim në restorant dhe aty qëlloi që të drekonte edhe Kenani. Ai po me shikonte mua thjesht si një femër e bukur dhe kaq ndërsa unë po përpiqesha të kujtoja se ku e kisha parë këtë fytyrë. Miqtë e mi më thanë e kupton dot kush është ai që po të shikon ty “ai është aktori i famshëm Kenan Imirzalioglu” ose ndryshe “Ezeli”.

Ardian Bujupi ben gati hitin e ri

Këngëtari shqiptar me famë botërore, Ardian Bujupi, është duke punuar në këngën e tij të re, e cila pritet të jetë hit i vërtet veror.

“I’m Feeling Good” titullohet kënga e re e Bujupit, të cilën e ka prezantuar në formë të një demo të shkurtër këngëtari shqiptar për fansat e tij në faqen zyrtare në Facebook.

Kënga “I’m Feeling Good” vjen pas hit këngës “This is My Time”, me ç’rast pritet ta vërtetojë edhe njëherë statusin prej një prej pop yjeve më me perspektivë në tregun evropian dhe botëror./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi makes almost hit a new

World-famous Albanian singer, Ardian Bujupi, is working on his new song, which is expected to be a true summer hit. "I'm Feeling Good" a new song titled Bujupi, which was introduced in the form of a short demo of the Albanian singer to his fans on the official website on Facebook.

The song "I'm Feeling Good" comes after the hit song "This is My Time", and once again expected to certify the status of one of pop stars on the European market and prospects in the world. / Telegraph /

Afërdita Dreshaj fanse e Rita Ores

Afërdita Dreshaj, e dashura e këngëtarit Shpat Kasapi, ka tekuar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Orën.

Takimi ka ndodhur gjatë një eventi në Londër, ku Afërdita së bashku me motrën e saj Jehonën e kanë pasur rastin për të parë nga afër yllin botëror, me ç’rast kanë realizuar dhe një fotografi.

“Rita Ora ishte nder që të njoha”, ka theksuar Afërdita gjatë këtij takimi të shkurtër. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita Dreshaj fans of Rita Ora

Untitled, the girlfriend of singer Dragonforce has tekuar world-famous Albanian singer, Rita Hour.

The meeting took place during an event in London, where Venus along with her ​​sister and had the echo to watch closely the global star, where they met and a photograph."Rita was time to recognize the honor," said Venus during this brief session. / Telegraph /

“Kuq e Zi”, e Unikkatilit krijon termet ne Youtube (Audio)

Nuk është kënga e Medës dhe Sinan Hoxhës. Nuk është as kënga himn e realizuar nga Top Channel. Është kënga e re e lansuar nga reperi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, e titulluar “Kuq e Zi”, ajo që po merr primatin në top listat ndërkombëtare.

Unikkatili e lansoi himnin e tij shqiptar në një tekst të jashtëzakonshëm, ku ndërthurret historia dhe aktualiteti i hidhur politik, ndërsa “Kuq e Zi” është pritur jashtëzakonisht mirë nga njerëzit.

Mbi 5000 komente ka marrë kënga që në 30 minutat e para të lansimit, teksa pa u bërë 24 orë ka marrë primatin në top listën e YouTube për këngët më të komentuara në botë me rreth 30 mijë komente.

Pos që është në vendin e parë në këngët më të komentuara në botë gjatë ditës, kënga është në Top 5 të këngëve më të komentuara gjatë gjithë javës, duke qenë në një mes edhe me artistë si Katy Perry që pak kohë më parë lansoi klipin “Wide Awake” e që ka 90 mijë komente.

Thursday, 12 July 2012

Plagoset kengetarja Big Mama, vdes shoqeruesi

Këngëtarja e njohur Big Mama ka pësuar një aksident të rëndë me skuterë (motor uji), duke u plagosur rëndë, ndërsa shoqëruesi i saj ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur sonte në mbrëmje në Liqenin e Ohrit, një kilometër larg Strugës. Zëdhënësi i Policisë së Ohrit, Stefan Dimovski deklaroi se jetën e ka humbur një 26 vjeçar nga Debreshti i Tetovës, i cili ishte me punë të përkohshme në Danimarkë.

Ai së bashku me këngëtaren Big Mama po drejtonin motorin e ujit në Liqenin e Ohrit në orët e mbrëmjes, dhe në një moment kanë humbur drejtimin dhe janë përplasur në ujë, me ç`rast motori me shpejtësi të lartë ka goditur në kokë shoqëruesin e Big Mamës, i cili nga goditja e rëndë është fundosur disa metra në thellësi të Liqenit, citoi Ina.

Një grup tjetër ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë nxjerrë viktimën me plagë të rënda, i cili është dërguar menjëherë në Spitalin e Strugës, mirëpo edhe përkundër ndërhyrjes mjekësore ai ka ndërruar jetë në orën 20.00. 

Alban Skenderaj, me kapele si Çelentano

Sapo ka sjellë një hit të bukur e të ëmbël në këtë verë këngëtari Alban Skënderaj. Në fakt bëhet fjalë për këngën që gjendet në albumin e tij më të ri, por që e ka rifreskuar me një videoklip të bukur nga ‘Max Production’, me titull ‘Mirëmëngjes”.

E në fakt, Albani duket këtu si Adriano Çelentano, me atë stil të viteve 70, me një kapele që e bën artistin më interesant. E megjithatë këngëtari i famshëm italian, Çelentano, nuk është i dashur vetëm për popullin e tij, këngët e emri i tij duhen edhe nga shqiptarët.

Por, edhe Albani ynë është një Çelentano për të gjithë shqiptarët, falë muzikës që ai e bën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj, with caps as Celentano

Aurela Gaçe, me 20 korrik, sjell “Paraprakisht”

Kjo foto që shihni do të jetë kopertina e albumit më të ri të këngëtares së njohur shqiptare, Aurela Gaçe, fotoja e së cilës është realizuar nga fotografi dhe bashkëpunëtori i saj i ngushtë, Avni Selmani.

 Albumi do të mbajë titullin “Paraprakisht”, ku do të përfshihen këngët më të reja të artistes shqiptare dhe do të promovohet më 20 korrik në Tiranë, mes shumë miqve dhe artistëve të ftuar.

dhe këtë herë për realizimin e këtyre fotove Aurela është munduar që në krah të ketë miqtë e saj më të talentuar, nga fotografi Selmani e deri te ‘Stayling & make up’ që është kujdesur Joni Peci, dizajni i albumit nga Dardan Luta.  /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gaçe, on July 20, brings "default"

This picture you see will be the cover of new album known Albanian singer, Aurela Gaçe, whose picture is taken by the photographer and her close collaborator, Avni Salman.

Shyhrete Behluli me album te ri

Se shpejti me album te ri

Aktualisht kengetarja Shyhrete Behluli eshte e angazhuar ne pergatitjen e albumit te ri, i cili se shpejti do te jete ne duar te adhuruesve. Pasi eshte duke bere nje pune te madhe ne kete projekt, ajo pretendon se albumi do te pelqehet ne publik.

Sipas Shyhretes, albumi do te permbaje tete kenge, ku gjashte prej tyre jane kenge te reja te padegjuara deri me tani, ndersa dy te tjera jane kenge te riperpunuara.

“Jam duke punuar albumin e ri te cilin nuk e kam emeruar ende, por jemi ne perfundim te tij. Kenget kane tematika te ndryshme dhe besoj se do t’i pelqeje publiku”, ka thene ajo per “Zeri”.

Sa i perket zhanrit te kengeve, do te kete disa balada dhe zhanre popullore ritmike. Shyhretja eshte munduar qe ne kete album te realizoje kenge per te gjitha shijet e degjuesve.

Unikkatili arrin ne Prishtine

Kompania POWOW Entertainment definitivisht ka hequr dyshimet e fansave për koncertin e të dielës, pasi ka publikuar foton e njeriut të shumëpërfolur, reperit të grupit TBA, Unikkatilit...dhe atë midis vendit ku është rritur dhe lindur.

Unikkatili ka shumë vite që nuk ka qenë në Kosovë dhe rikthimi i tij është pritur në mënyrë sensacionale nga fansat e tij. Ai ka bërë disa foto gjatë qëndrimit të tij në Stadiumin e Prishtinës, ku dhe do të performojë për rreth 15 mijë njerëz të dielën.

Vendi i qëndrimit të reperit nuk do të bëhet i ditur, për shkaqe sigurie.

Vetëm edhe tre ditë kanë mbetur nga koncerti i madh i Unikkatilit në Stadiumin e Prishtinës, i cili po pritet me padurim nga fansat e tij. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor arrives in Pristina

Lori, shume seksi ne “Per ty jetoj” (Video)

 “Për ty jetoj” quhet kënga më e re e këngëtares simpatike Lori, e cila e ka sjellë këto ditë të nxehta të verës. Dhe, nga klikimet dhe dëgjimet kjo këngë ka hyrë menjëherë te hitet e kësaj stine.

Kënga ka edhe një video të realizuar nga “Pro Video” ku Lori vjen shumë seksi dhe me një dukje plot styling. Kënga është krijuar nga Don Arbas me një muzikë shumë ritmike të bukur.

Ne e dimë që këngëtarja jeton çdo çast me muzikën dhe sjellë gjithmonë hite, por ende se dimë se kush do të jetë ai “nafakli” që ajo do t’i thotë se jeton për të? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori, more sex in "For you live"

"For you live" is the newest song charming singer Lori, who has brought these hot summer days. And, by the clicks and hearing this song immediately came to the hits of this season. The song has a video made ​​by "Pro Video" where Lori comes with a very sexy and seemingly full of styling.

Tuna ne skene me djem, ndersa Nora me femra

Kanë nisur koncertet e shumta verore, ndërsa vajzat seksi të skenës shqiptare i shikon andej e këtej.

Por, e veçanta e dy vajzave artiste që ne do t’i lakojmë është se si duket njëra ka vendosur të provokojë shumë, sidomos pas skenave të fundit të videos së saj të re.

E kemi fjalën për Altuna Sejdiun, e cila nëpër koncertet e saja, përveç prekjeve, ka nisur të nxjerrë në skenë edhe meshkuj gjysmë të zhveshur. Ndërsa, këngëtarja tjetër seksi Nora Istrefi ka zgjedhur një tjetër lloj joshjeje te publiku që të kërcejë me femra, të paktën kështu u pa në koncertin e reperes amerikane, Eve. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna on stage with the boys, while Nora and women

Adelina i rikthehet skenes shqiptare

Këngëtarja Adelina Ismaili, e cila pak ditë më parë publikoi videoklipin e këngës me titull ''Ku ma ke'', këtë javë do të interpretoj në qytetin bregedetar të Sarandës.

Në kuadër të festivalit veror “Summer Fest”, me 13 korrik, Adelina do t’i rikthehet skenës në këtë qytet, duke zbuluar në videoprojeksion pjesë edhe nga dy videoklipet e saj të reja, transmeton Indeksonline.

Në këtë mbrëmje, pjesë e programit do të jenë edhe këngëtarë të tjerë të njohur si Eneda Tarifa, Vesa Luma e Big Basta./ina-online.net/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina i rikthehet skenës shqiptare

Edhe Petrit Lulo kenge patriotike me Farie Zogaj (Video)

Këngëtarin me zë magjik Petrit Lulo dhe klarinetistin me famë “Noken e Beratit” i takova rastësisht në Lushnje. Unë isha nisur për në Festivalin e 5 Ndërkombëtar të Bylisit, që do të zhvillohej në qytetin antik me të njëjtin emër, ndërsa ata ishin nisur të dy për në Sarandë, për në festivalin Folklorik “Çamëria”.

Kisha kohë pa i takuar dy miqtë e mi dhe biseda rrodhi këndshëm, për muzikën, por, edhe për aktivitete që ata kanë ndërmarrë kohët e fundit.

-Për ku është nisur Petriti?

Klajdi Musabelliu mes kenges dhe politikes

Klajdi Musabelliu thotë se ai nuk mund të shkëputet as nga politika e as nga muzika dhe ndjehet mirë me të dyjat.

“Midis të dyjave kam mjaft kohë që qëndroj, edhe ndihem mjaft mirë. Pavarësisht mendimit të botës, unë kam mësuar mjaft nga politika. Në këtë udhëtim 7-vjeçar ne politikë, tashmë unë di jo vetëm t’i këndoj asaj, apo të këndoj për të, por kam mësuar edhe të komunikoj politikisht; organizoj fushata, takime”.

“Pra me pak fjalë kam marrë goxha eksperiencë në Lëvizjen Socialiste për Integrim, saqë nëse në të ardhmen do të më kërkohej apo besohej diçka konkrete, do të isha tejet i lumtur ta pranoja me kënaqësinë më te madhe, edhe pse kjo do të thoshte se mund të tërhiqesha përfundimisht nga bota e muzikës.

Ama, do të doja të shkoja një herë në festivalin Europian të Këngës, e pastaj ta mbyllja me gjithë qejf atë kapitull, për t’u futur me kokë e këmbë politikës”, ka thënë Klajdi për mediat shqiptare./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Klajdi Musabelliu between song and politics

Unikkatili kendon "Kuq e Zi", mijera klikime per pak ore (Audio)

Ate e duan te gjithe edhe ata qe e kane inate e degjojne. Eshte fjala per reperin e njohur shqiptar Rebel a.k.a Unikkatil ka publikuar këngën e tij më të re, “Kuq e Zi”, në bashkëpunim me Klepto.

Kjo këngë i paraprin koncertit të shumëpritur të Viktorit në Prishtinë, i cili do të mbahet me 15 korrik. Ndresa vetem per pak ore kjo kenge ka marre afro 100 mije klikime. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor sings "Red and Black", thousands of clicks for a few hours

It's like all those who have heard of spunk. It comes to famous rapper Rebel Unikkatil Albanian song has published his latest, "Red and Black", in cooperation with the Klepto.

This song precedes Victor awaited concert in Pristina, which will be held on July 15. Spite only a few hours this song has received approximately 100 thousand clicks. / Albavipnews /

Organizatori ben bashke Sinanin dhe Seldin


Të martën mbrëma në Ulqin ata të dy kanë kënduar, por është organizatori Samir Kuci, ai i cili ka bërë bashkë dy këngëtarët që dikur ishin të pandashëm falë edhe dueteve të tyre.

Eshtë fjala për Sinan Hoxhën dhe Seldi Qalliun që si duket ritakohen pas gati një viti. Ne siguraum si dëshmi këtë foto ku duket organizatori i njohur i koncerteve në mes dhe anash dy këngëtarët  të lumtur ndoshta për këtë ribashkim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The organizer makes co Sinani and Seldin

On Tuesday night in Ulcinj they both have sung, but the organizer Samir Kuci, he who has brought together two singers who were once inseparable thanks to their duet. It comes to Sinan Hoxha and Documentary that looks ritakohen Qalliun after nearly a year.

Dafina Zeqiri iu uron ne koncert ditelindjen Ledrit


Kush tha se ata të dy janë ndarë! Përkundazi nëse shikoni këtë materail të marrë nga programi ‘Ekspres’ në KTV, ata të dy janë bashkë dhe shumë të dashuruar.

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula , sidomos ky i dyti i shkëlqenin sytë kur e dashura e tij këndonte në një koncert në një nga klubet më të njohura të Prishtinës.

Me këtë rast Dafina e ka uruar edhe Ledrit për 26 vjetorin e tij, dhe reperi dukej se pas lëndimeve ishte mirë. Madje kjo video po qarkullon me titullin “E di se Ledri po të pëlqen se është frajeri i jem”./Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Dafina was LEDRIN birthday wishes in concert

Who said they are both split! If you see this materail Përkundazi get from the program 'Express' on KTV, the two are together and very loving. Dafina and LEDRIN seal, especially the latter's eyes sparkled when his girlfriend sang at a concert in one of the most popular clubs in Pristina.

In this case Dafina LEDRIN also congratulated for his 26 years, and rapper appeared after injury was good. Even this video is circulating under the title "I know you like that LEDRIN is frajeri of em '. / Albavipnews /

Wednesday, 11 July 2012

Eli Fara nuk i pelqen parate, por lumturine

Një nënë e dashur për vajzën e saj dhe një këngëtare e zonja. Kjo është këngëtarja jonë sot, Eli Fara, për të cilën tregojmë se çfarë pëlqen dhe çfarë jo.

Eli nuk i pëlqen të kujtojë ndarjen me ish-burrin e saj, që megjithëse kur e takon në rrugë thjesht i jep një përshëndetje. I beson zërit të saj, këndon “live”, nuk i pëlqen “play back”, ndërsa është një kuzhiniere shumë e mirë dhe e zonja.

Këngëtares i pëlqen perfeksioni dhe mundohet që edhe vajza e saj, Marina, çdo gjë të jetë perfekt. Asaj i pëlqejnë t’i thonë që është e bukur edhe pa ndërhyrje, por nuk është kundër plastikës.

Nuk i do njerëzit që vrapojnë vetëm pas parasë, por e rëndësishme për të është sa i lumtur je brenda dhe jo sa para ke./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Fara Eli does not like money, but happiness

Patrik dhe Ludovik, shqiptaret e famshem bashke

Të dy janë të famshëm, njëri në muzikë dhe tjetri në kërcim, por kanë gjetur kohë që të kenë si kujtim edhe këtë foto së bashku.

E kemi fjalën për Patrik Nou dhe Ludovik Karrica, të cilët janë takuar në një mbrëmje në Zyrih, ku Patrik ka luajtur si D.J..

Patrik e ka origjinën nga Gjakova, ndërsa Ludovik nga Prizreni, por që rastësia ka bërë që artistët shqiptarë të takohen në të njëjtin vend, dhe kush e di mund të kenë ndonjë bashkëpunim së bashku si muzikant dhe kërcimtar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Patrick and Ludovic, famous Albanians together

Kaq e pati lidhja Mc Kresha dhe Rozana, ndahen

Nuk shihej si nje lidhje serioze, ose qe do te perfundonte ne martese, kete te gjithe e dinin, por askush edhe miqte e afret te ish- ciftit nuk ia thonin Rozit dhe Mc Kreshes.

Keshtu mesohet se pas një lidhjeje të bujshme, Reperi Mc Kresha dhe këngëtarja Rozana Radi i kanë dhënë fund lidhjes së tyre rreth një vjeçare.  Këtë e kanë konfirmuar burime të afërta me çiftin.

Po ashtu këto burime thonë se lidhja e tyre ka marrë fund pas “shfrytëzimit” të njeri-tjetrit për të krijuar famë në të dy anët e kufirit, pasi që një kohë të gjatë media të shumta nga Kosova dhe Shqipëria i kishin ‘për zemër’ këta dy. Kaq ishte edhe historia e tyre e dashurise qe askush se besonte./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
So did Mc Kresha and Rozana bond, divided

Not seen as a serious relationship, or that would end in marriage, we all knew this, but nobody even friends of the ex-couple afret did not say Rozi and Mc Kreshes. So learn that after a sensational connection, rapper and singer Mc Kresha have Rozana Radi end their relationship about a year. This was confirmed sources close to the couple.

Erdhi Genta me ‘Ole Ole’ (Video)

Ashtu sic ishte thënë, por vetëm me disa orë vonesë ka ardhur edhe videoklipi më i ri i këngëtares Genta Ismajli që këtë herë bashkëpunon me Dj Blunt dhe Real 1.

Kënga mban titullin ‘Ole ole’ dhe duket sikur do të jetë një hit sportiv veror. Teskti i këngës është krijuar nga Big Basta, muzika nga Dj Blunt, ndërsa kënga është incizuar në studion e Florent Boshnjakut dhe klipi është realizuar nga produksioni ‘Pulla’.

Genta si gjithmonë duket shumë atraktive dhe seksi dhe me një potencë të jashtëzakonshme./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta came with 'Ole Ole'

As was said, but only a few hours delay has come the video clip youngest singer Genta that this time collaborating with Dj Blunt and Real 1. The title song 'Ole ole' and would seem to be a hit summer sports.

Tuna dhe xhinset e saj cope-cope

Këngëtarja Altuna Sejdiu, sikurse shumica e kolegëve këngëtarë, këtë verë e ka me plot angazhime.

Pas publikimit të videoklipit të shumëpërfolur të këngës me titull "I asaj", Tuna ka vazhduar me mbrëmjet muzikore në qytete të ndryshme shqiptare.

Një gjë që bie në sy është se në disa nga këto aktivitete, gjatë kësaj vere, Tuna është paraqitur disa herë me të njejtat xhinse të shkurtëra.

Ndoshta kjo vjen si pasojë e axhendës së ngjeshur të koncerteve dhe Tuna nuk ka kohë t'i kushtojë shumë vëmendje veshjeve skenike të saj.(tung.ch)
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and her jeans pieces

Singer Altuna Sejdiu, like most fellow singers, this wine is full of commitments.Following the publication of the video clip of the song commonly titled "what," continued Tuna musical evenings in various Albanian cities.

Pa justifikimi i Gresa Behlulit ne kenge (Video)

Gresa Behluli ka lansuar klipin e saj më të ri të titulluar “Pa justifikim”, një video e realizuar nga produksioni EMF Creative dhe e xhiruar në Vlorë dhe Gjirokastër.

Gjatë një prononcimi për të përditshmen “Zëri”, Gresa thotë se ka punuar me një përkushtim të madh dhe ka përshtypjen se kjo këngë dhe ky klip mund të jetë projekti më i mirë që ka realizuar nga ajo deri më tani.

“Kënga ‘Pa justifikim’ trajton një temë dashurie, ku bëhet fjalë për një ndarje të pajustifikueshme në mes çiftit. Pra janë të shumta rastet kur bëhen ndarjet pa pasur ndonjë arsye”.

“Kënga është realizuar mjaft mirë dhe besoj se ky është projekti më i mirë deri tani. Një meritë të madhe e ka edhe stilistja Besiana Behluli e cila ka bërë që unë të dukem më ndryshe në këtë klip”, ka thënë ajo për “Zërin”./Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
No justification Gresa Behluli in song

Gresa lyrics clip has launched its newest titled "No excuse", a video production made ​​by EMF Creative and shoot in Vlora and Gjirokastra.

Klodi i Big Brother ia gjuan Balotellit

Klodian Cela i Big Brother, i cili deklaroi live për prirjet e tij ndaj meshkujve ka publikuar një foto përkrah super Mario Balotellit në një klub nate ku ka qenë i pranishëm futbollisti.

Klodi duket shumë i lumtur teksa po del në foto me të dhe menjëherë pas publikimit të kësaj fotoje komentet e njerëzve kanë qenë të shumta, ku shumë prej te cilave janë të tilla si “Klodi duke ia luajtur Balotellit” ose “Klodi kap edhe Balotellin”, gjithsesi Klodi mund të jetë edhe një fans i Super Marios dhe asgjë më shumë../Info-Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Brother Klodi Balotelli hits him

Big Brother Klodian Cela, who claimed for his live to men published a photo alongside super Mario Balotelli in a nightclub where the player was present.

Albani e mban fjalen, djemte e “X Factor” ne klip me te (Video)

Kënga më e re me klip e Alban Skenderaj “Mirëmëngjes”, ka risjellë në ekran dy nga djemtë më të spikatur që këngëtari kishte ne grupin e tij gjatë realizimit të “X Factor Albania”.

Amarildo dhe Anxhelo te cilët nuk arritën të preknin finalen e madhe (pervec Kristos nga grupi i Albanit), shfaqen në klipin e këngës pop-rock “Mirëmëngjes”, që deri tani është mjaft e pelqyer nga fansat.

Një këngë ritmike, verore dhe me një klip te vecantë, larg ekzagjerimeve që na shohin sytë me femra të xhveshura, ka ngjitur në skenën e improvizuar të videos Amarildon në kitare dhe Anxhelon në Keyboard./Info-Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani keeps word, the boys of "X Factor" in the clip with

The newest song with clips of Rolling Stones "Good morning," he bringing to the screen two of the most prominent men who had singer in his band during performance of "X Factor Albania". Amarildo and Angelo who failed to affect the grand finale (apart from the group Christos Albani), shown in the clip of pop-rock song "Good Morning", which so far is quite liked by fans.

Vilma dhe Greta Zenelaj, dy shqiptaro-amerikane, nga Hollivudi film në Shkoder

Pas realizimit te dy filmave me metrazh te gjate, motrat shqiptaro-amerikane Vilma dhe Greta Zenelaj, te cilat kane nisur karrieren e tyre ne fushen e realizimit te filmave ne Hollivud.

Prej disa ditesh gjenden ne qytetin e Shkodres, ku kane nisur xhirimet per nje film te ri, i cili, sic thone ato, ka ne qender nje histori shqiptare, e cila zhvillohet mes Shqiperise dhe Amerikes.Filmi nis ne fillimet e viteve 90′ me ngjarjet e 2 Prillit ne Shkoder, ngjarje qe shenojne edhe rrezimin e diktatures komuniste ne Shqiperi dhe qe, sipas Vilmes, ende nuk jane trajtuar nga regjisoret shqiptare.

Eshte nje histori qe sigurisht duhet trajtuar sepse ka nje ndryshim shume te madh nga komunizmi ne demokraci. Pikerisht sepse nuk eshte trajtuar nga asnje regjisor shqiptar, une kisha shume deshire ta vija ne skene. Kjo, edhe pse jam shkodrane dhe 2 Prilli ishte si thelbi i prishjes se komunizmit.

Filmi nuk eshte per 2 Prillin, por eshte vetem hapja e historise. Eshte me nje protagoniste qe, pas 2 Prillit, shkon ne Amerike dhe jeta e saj ne emigrim nuk eshte fushe me lule, por, si cdo vend tjeter, ka probleme, pavaresisht nese eshte ne komunizem apo ne demokraci, Sigurisht, asnje vend nuk eshte perfekt.Producentja e filmit, Greta, luan edhe rolin kryesor, ate te Helenes. Ajo thote se filmi i tyre i ri mbeshtetet ne nje ngjarje reale dhe te perjetuar prej vete atyre.

Pajtohen BabaStars dhe Noizy?

U rrahën pastaj e sulmuan me këngë njëri-tjetrin, por në fund kanë vendosur të pajtohen. Babastars dhe Noizy, kanë vendosur që përfundimisht t’i japin fund fyerjeve dhe sharjeve në mes tyre.

Burime të aferta me dy grupet rivale, bëjnë të ditur se të martën përfaqësues nga të dyja grupet janë takuar në Prishtinë dhe janë pajtuar që t’i japin fund konfliktit, i cili nisi para disa muajve në Zvicër.

“Po, mbrëmë janë takuar dhe janë marrë vesh që më mos ta ofendojnë njëri-tjetrin dhe të përfundoj konflikti i më hershëm”, pas një rrahje që ka ndodhur në Zvicër, Babastars dhe Noizy publikuan edhe shumë këngë kundër njeri-tjetrit të cilat përmbanin fjalë fyese./Info Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BabaStars agree: News?
 

Tuesday, 10 July 2012

Noizy dhe Presioni, ne te njejtin vend

Djemtë e grupit të njohur shqiptar “Etnon”, të hënën në mbrëmje në Prishtinë kanë grumbulluar shumë miq dhe fansa në qendër të Prishtinës, duke promovuar kështu albumin e tyre më të ri.

Ne vumë re se afër reperit Gold Ag ishte ulur edhe Presioni, një reper i njohur që jeton në Amerikë dhe është pjesë e TBA-së, ndërsa përballë tyre në të njëjtin vend ishte ulur reperi Noizy i OTR-së.

Dihet me kohë që këto dy grupe janë rivale dhe kanë pasur vetëm zënka, por që në këtë promovim ishin shumë të qetë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:Noizy and Presioni, in the same place

Sons of the famous Albanian group "Ethno" on Monday night in Pristina have many friends and fans gathered in downtown Pristina, promoting the album later.

Rita Ora shokon me te pasme, e me pas me album

“Albumi im i ri do të ketë disa nga zhanret e muzikës me të cilat jam rritur dhe unë kam dëgjuar shumë zhanre. Do të ketë shumëllojshmëri dhe do të shokoheni për mirë”, është shprehur për mediet britanike Rita Ora.

Këngëtarja e hitit ‘Hot Right Now” pas ditë më parë ka shokuar edhe me disa lëvizje dhe dikush që i ka shkuar pas ka postuar foto-paparac ku Rita duket me të pasme, të cilat nga ana e shumë fansave janë lakuar si shumë seksi.

Por 21-vjeçarja këto ditë kishte postuar në rrjetet sociale edhe disa foto me rroba banje. Megjithatë, duke qenë shumë “in” këngëtares shqiptare do t’i vërsulen edhe paparacët nga pas, ndërsa ne mezi presim albumin e saj shokues./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shoko Rita time with the back, and then the album

Genta Ismajli shokuese ne foto

Të martën, që sapo kaloi, këngëtarja Genta Ismajli ka sjellë edhe këngën e saj më të re, në bashkëpunim me DJ Blunt dhe Real 1.

Ndërsa artistja atraktive në këtë foto që shihni duket shumë “cool” dhe “in’ dhe natyrisht merr një pëlqim të madh edhe nga ne. Kjo foto është shkrepur nga momenti i realizimit të videos së saj më të re, ku pritet të jetë një hit i kësaj verë të nxehtë.

Fotoja që po shihni ka marrë edhe qindra komente të mira nga fansat që mezi e presin këngën e Gentës më të re./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta shocking in photos

On Tuesday, just past, Wiley singer has brought her song on the new, in collaboration with DJ Blunt and Real 1. While attractive artist in this picture you see looks very "cool" and "in" and of course gets a massive approval from us.

This picture was fired from the moment of realization of videos of her youngest, is expected to be a hit this hot summer. Image you are viewing has also received hundreds of good reviews from fans who are longing song on the new Gentes. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Lira Burgija:Une e harroj gjithmone qe kam qene miss

Shumë pak e dinë që në kujtimet e saj speciale ka një kurorë missi, por Lira Burgija nuk preferon ta përmendë këtë fakt, pasi bukurinë ajo nuk e kufizon dot vetëm te pamja.

Për të spikatur në gazetari mendon se që të marrë përgjigje të mençura, duhet të bëjë pyetje të zgjuara.

Dhe pas një sezoni eksperience të veçantë në “Pasdite në Top Channel”, Lira vendoset vetë në pozicionin e të intervistuarës, ku rrëfen për “Panorama Plus” tensionin e punës në televizion, takimet me njerëz të eksperinciave të ndryshme në studio, dhe historinë e saj disavjeçare të dashurisë.


Sapo ke mbyllyr një sezon televiziv intensiv të pasditeve në “Top Channel”. Gjatë kësaj maratone si je ndier mes personazheve që ke intervistuar?
“Pasdite” ka qenë një eksperiencë sa e bukur, aq edhe impenjative. Kjo për shkak të shumëllojshmërisë së temave të trajtuara çdo ditë, që nga problemet sociale apo historitë njerëzore, deri tek tendencat më të fundit të modës, estetika apo thashethemet.

Blendi Fevziu pa pretendime, lahet ne plazhin e Durresit

Tek emisioni i tij “Opinion”, ne nuk ndjekim thjesht një talk-show politik apo social, por kemi mundësi të fitojmë bonus edhe një guidë për tendencat më të fundit të modës së meshkujve, falë veshjeve perfekte të moderatorit Fevziu.

Gjithnjë me kostume, këmisha e kravata të zgjedhura me kujdes, mund të thuhet pa frikë se Fevziu është ndër të tjera edhe një ikonë e modës në ekranet tona.

Miqtë e tij thonë që ai është aq i apasioniuar pas modës, sa mjafton të shohë një kostum që i pëlqen në internet, dhe menjëherë merr avionin që të shkojë ta blejë. Por kaq maniak sa ç’është pas modës, me sa duket nuk e vret shumë mendjen për të zgjedhur një plazh për së mbari.

Tani ne as që e vëmë në dyshim se ai pushimet e vërteta do t’i kalojë në vende të bukura, por ama ajo që dimë me siguri, është se fundjavën e kaluar ai dhe bashkëshortja e tij janë larë në ujërat aspak të pastra të detit Adriatik, pikërisht në Qerret.

Rikthehet Big Mama magjishem (Video)

Rikthehet Big Mama ne tregun muzikor shqiptar me nje kenge te re. Kenga mban tItullin "Magjishem" dhe ajo vjen e tille ku dukete ehe ne linja te mira dhe seksi.

Teksti i kesaj kenge eshte shkruar nga Avni Qaili, ndersa video eshte realizuar nga Super Sonic, ndersa per muziken e kesaj kenge eshte kujdesur Robert Bilbilov. Ne urojme qe Big Mama te pritet mire me kete kenge./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Mama charming restored

Big Mama returns to Albanian music market with a new song. Song entitled "Wizard" and it comes like this where we dukete Ehe best lines and sex.

The text of this song was written by Avni Qaili, while video is made ​​by Super Sonic, but for music of this song is cared Robert Bilbilov. We wish that Big Mama be well with this song. / Albavipnews /

Rona Nishliu triumfon edhe ne Shen Peterburg

Rona Nishliu përfaqësoi Shqipërinë në Festivalin Ndërkombëtar "Netët e bardha të Shën Petersburgut”, ku garoi mes këngëtarëve nga 17 shtete dhe fitoi çmimin e dytë.

Nishliu ka kënduar këngën “Suus”, me të cilën u vlerësua edhe si këngëtarja më e mirë e natës së parë, pasi ka marrë votat maksimale, 39 pike.

Në natën e dytë Rona ka performuar këngën ''Nutural Women'', nga Aretha Franklin, ndërsa në natën e fundit Rona performoi përseri me këngën ''Suus'' me të cilin zuri vendin e dytë.

Këngëtarët e shteteve si, Peruja, Irlanda, Anglia, Spanja, Turqia, Rusia, Franca, Italia, etj garuan në 3 nete, nga 6 deri në 8 korrik. Çdo mbrëmje, një juri profesioniste ka vlerësuar çdo këngëtar pas performimit.

Përveç 17 përfaqësuesve në festival performuan edhe emrat e mëdhenj të muzikës boterores, si Joss Stone, Anastacia, Natalia Imbruglia, Mika, Michael Bolton, Simple Minds, Eros Ramazotti, etj. Çmimin ''Grand prix'' të ketij festivali e fitoi këngetari italian Gianni Fiorellino.

Dafina: Ledri, tu realizofte çdo enderr

Dy këngëtarët më të përfolur shqiptar të kohëve të fundit, Ledri Vula dhe Dafina Zeqiri, nuk kanë komentuar për media asgjë rreth asaj që është shkruar mbi marrëdhëniet mes tyre.

Pas shumë versioneve mbi rrjedhën e ngjarjeve, megjithatë duket se këta të dy kanë marrëdhënie të mira mes vehte.

Këtë e dëshmon një ''cicerimë'' e Dafinës, në faqen e saj në rrjetin social Twitter, ku pak minuta pas mesnatës ajo i ka uruar Ledrit ditëlindjen, duke i uruar ''realizim të të gjitha ëndrrave''./Indeksonline/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina: Ledri, make every dream

The two most controversial singers of recent Albanian, Seal and Dafina LEDRIN have not commented to the media anything about what is written about their relationship.

After many revisions over the course of events, however it seems that these two have a good relationship between itself.
This is shown by a'' tweet'' Laurel, on its social network Twitter, where a few minutes after midnight she wished LEDRIN birthday, wishing him'' the realization of all dreams''. / Indeksonline /

Linda Halimi nje bionde e bukur?

Nga zeshkane ne bionde, ky eshte luku me i ri i këngëtares Linda Halimi ka ndryshuar stilin e flokëve dhe njëkohësisht ka paralajmëruar publikimin e videoklipit të ri.

“Më në fund vendosa pas 1.000 dilemave, të ndryshoj apo jo... Ky ndryshim vjen para se videoklipi me i ri te publikohet”, ka shkruar Linda në profilin e saj në Facebook. Mbtete fansave te saj te japin pelqimin, por kengetarja vertete dukur bukur edhe bionde./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi, a beautiful blonde?

From brunette to blonde this is a new lukun singer Linda Halimi changing hair style and also announced a new release of the video clip.

"I finally decided after 1000 dilemmas, change or not ... This change comes before the video with the new published, "wrote Linda in her profile in Facebook. Module her fans give consent, but the singer seemed really nice and blonde. / Albavipnews /


Tuna: Veprimet erotike, pjese e koreografise ne klipe

E përfolur mjaft këto kohë për shkak të lëvizjeve tejet erotike që kryen në klipin e saj më të ri, “I asaj”, këngëtarja nga Shkupi Tuna ka sqaruar se gjithçka bëhet ne kuader te koreografisë.

Une po mundohem keto kohet e fundit sa here gjeje kohe te lire, ta kaloj duke ushtruar ne kercim, pasi eshte nje pjese shume e rendesishme per artistet./Vipat shqiptare/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna: Actions erotic piece of choreography in clips

The highly controversial these days because of movements performed in a very erotic clip of her new, "of the" Tuna Skopje singer explained that everything is part of the choreography.I am trying lately every time Find free time, I spend exercising in Dance, as is a very important part for artists. / Albanian Fashion /

Monday, 9 July 2012

Pas gjoksit, Rita Ora nxjerr te pasmet

Rita çdo ditë e më shumë “po jep nga vetja”. Madje edhe intimitetet i ndan me publikun.

Pas asaj fotografije të cilen mediat botërore ja publikuan më heret, ku asaj i shiheshin vetëm brekët, kesaj radhe publikuan dicka më shumë.Këngëtarja shqiptare, i ka ekzpozuar të brendshmet e saj në koncertin që është mbajtë në Parkun e Londrës.

Ajo gjatë kësaj peformance kishte të veshur një fustan të ngushtë dhe gjatë lëvizjeve Rita Ora zbulon dicka më shumë.Mbetët dilemë nëse ajo është tashmë në vëzhgim të paparacëve çdo cast, apo ofrimin e  këtyre pamjeve të “rralla” e bënë qëllimisht./Vip.Info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After chest, Rita time off to rear

Rita every day more and more "is self-giving." Intimitetet even shared with the public.After that fotografije the world media which has previously published, where she is seen only underwear, this time something more shumë.Këngëtarja published Albanian, has exhibited her underwear at the concert that was held in London's Park.

Dren Abazi: Naten jam me krijues

Është një nga këngëtarët më të preferuar të femrave. Shumë herë i diskutuar për lidhje të shumta, por që asnjëherë prapa çdo thashethemi nuk ka pasur diçka konkrete.

Të paktën deri më tani për të nuk dimë asnjë histori dashurie. Ndoshta kjo, sepse vetë Dren Abazi preferon të mos flasë shumë për jetën e tij private.

Madje nuk preferon t’u përgjigjet mjaft pyetjeve rreth privatësisë së tij. “Jeta ime është e thjeshtë, e veçanta është se bëj muzikë”, përmbledh ai gjithë thelbin sa i përket kësaj teme.

Ndërsa shton se femra ideale do të ishte një femër e aftë për ta kuptuar, “sepse mendoj se jam pak i vështirë për të qenë i kuptuar nga të tjerët”. Gjithashtu, i pyetur se sa rëndësi ka pamja e një femre për të, ai tregon: “Normalisht, pamja është ajo tërheq në fillim, por gjërat e tjera janë më të rëndësishme”.

Genta Ismajli si nje drenushe qe te djeg

Genta Ismajli shquhet gjithmonë për fotot e saj të nxehta, por kjo që po e shihni është njëra prej fotove më “hot” që keni parë.

Mendohet se kjo eshtye nje foto e cila eshte marre gjate xhirimeve te videos se saj me te re. Ndersa mesojme pak dite me pare Genta ka realizuar disa foto profesionale ne studion e Veton Osmanit. Fansat e kengetares mezi presin hitin e saj te kesaj vere./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta as a hind to burn

Wiley is known for her photos always hot, but that you can see, is one of the pictures are "hot" you have seen. It is thought that this eshtye a photo which was taken during the filming of the video of her young. In spite him a few days ago Genta has conducted several professional photo studio Veton in Osman. Impatient fans of the singer hit her this summer. / Albavipnews /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online