All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 18 August 2012

Big Mama, pas aksidentit, rri larg plazheve dhe aktiviteteve muzikore...

Big Mama

Lirimin e kisha vetem shok, te dashurin e kam shendosh e mire

Kengetarja Big Mama gradualisht eshte duke e marre veten nga rasti tragjik qe pesoi muaj me pare ne liqenin e Struges, ku humbi jeten shoku me i ngushte i saj, Lirimi. Tani po behen rreth dy muaj qe Bigu ka anuluar te gjitha aktivitet e saj muzikore, madje duke e mbyllur veten ne shtepi.

Ajo na ben te ditur se i ka anuluar edhe pushimet verore deri me tani, nderkaq ne fund te ketij muaji planifikon te vizitoje disa shoqe ne Norvegji dhe SHBA, duke mos dashur te vizitoje asnje plazh bregdetar.

Rita Ora zbulon romancen me Bruno Mars...

Rita dhe Bruno ne aeroportin e Berlinit 2011, photo:wenn
Rita ishte ne romance me Bruno Mars

Rita Ora ka thene se ishte dashuri ne shikim te pare, kur per here te pare kishte filluar romancen me kengetarin Bruno Mars. Kengetarja kosovare ka zbuluar se ajo dhe Brunio kane filluar lidhjen para se te beheshin te famshem.

Rita, e cila tani thuhet se eshte ne lidhje me Robert Kardashian, ishte dashuruar ne pop yllin kur ai ishte rekrutuar nga shtepia e saj e incizimit, per t’i ndihmuar qe te shkruaje kenge.

“Ishte dashuri ne shikim te pare dhe nje pervoje e mrekullueshme. Ne jemi takuar ne vitin 2009. isha 18-vjece dhe sapo kisha filluar punen me Roc Nation. Edhe Bruno ishte i panjohur atehere. Ai ishte nje kompozitor i cili ishte angazhuar qe te shkruaje kenge per mua. Kur e kam pare, kam thene ‘uau, ai eshte djaloshi me i mrekullueshem ne bote’”, ka rrefyer rita per revisten gjermane “Bravo”.

Alketa Pireva, trimeresha e UCK-se, ne sfilatat e Londres...

Alketa Pireva, trimeresha e UCK-se, ne sfilatat e Londres

Alketa Pireva portretizon traditen shqiptare ku vashat dhe burrneshat shqiptare ishin te pranishme ne lufterat clirimtare. Alketa Pireva ishte nje luftetare e denje ne betejen per clirimin e Kosoves ne kohet me te veshtira te saj.

Duke pare vizionin atdhetar patriotik te legjendarit Adem Jashari, 18 vjecarja Alketa Pireva u nis nga Londra per ne Kosove, me amanetin e tij mbi supe. Me 10 shkurt 1997 Alketa kapi armet dhe u bashkua me forcat e UCK-se, per nje qellim - Bashkimin Kombetar. Si luftetare femer trime ka fituar respektin nga bashkeluftetaret e komandes. Me trimerine e saj ka deshmuar dashurine dhe krenarine per kombin dhe nje Kosove te lire.

“Populli Shqiptar sot duhet t’i le percarjet ndaj njeri tjetrit. Ne vellazeni dhe te bashkuar mund te behemi nje komb. Bashkimi ben forcen dhe forca ben fuqine”, shprehet ish-luftetarja e UCK-se.

Ganimete Jashanica, behet me klip...

Surpriza te radhes nga Ganimetja

Kengetarja Ganimete Jashanica do te sjelle nje befasi per adhuruesit e saj. Ajo pritet te lansoje videoklipin e kenges “Kurbeti”, ne duet me Hysen Smailin. Nje pjese e klipit eshte xhiruar, ndersa tani ka mbetur vetem edhe fundi, dhe ky do te jete nje videoklip mjaft prekes per te gjithe ngase ka te beje me nenen dhe djalin ne kurbet. “Klipi eshte xhiruar ne nje shtepi shume te vjeter ne nje fshat te Dukagjinit, dhe ka skena mjaft interesante, ku nena e pret djalin nga kurbeti.

Kemi punuar mjaft shume ne kete klip dhe tani ka mbetur vetem edhe nje pjese e vogel dhe besoj se adhuruesit do ta pelqejne shume sepse ka te beje me realitetin e ndodhur ne vendin tone”, ka thene ajo per “Zerin”. Gjate ketij viti Ganimetja do te sjelle edhe disa kenge te reja, te cilat eshte duke i pergatitur me Naim Krasniqin. Kenga qe do ta lansoje gjate kesaj periudhe titullohet “Muhaxheret” dhe do ta kete edhe videoklipin. Nderkaq pas saj do te pasoje edhe nje potpuri popullore dhe nje kenge e vjeter folklorike e realizuar nga Fatos Canolli. /zeri/

Tuna natyrale, uje dhe sapun...

Tuna me e bukur pa make-up

Eshte pjese e profesionit te saj qe te grimohet gjate daljeve para publikut, por edhe ne rruge duke qene se eshte personazh i njohur.

Tuna eshte e bukur dhe ka nje stil te vecante, por ne zbuluam nje foto qe na beri ta pelqejme akoma me shume.

Ketu ajo eshte uje e sapun dhe besojme se edhe ju bashkoheni me mendimin tone se keshtu duket me e bukur. (m.a/bluetooth/BalkanWeb)
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna more beautiful without make-up

It's part of her profession to the public grimohet during outflow, but also on the road as it is known personage.Tuna is beautiful and has a particular style, but we found a picture that led us to favor even more. Here it is soap and water and believe that you join with our opinion that this looks more beautiful. (m.a / bluetooth / BalkanWeb) ]]

Barbana Dini: C'faj kane gazetaret, kur vete kengetaret kerkojne skupe...


Barbana: Marredhenia me te dashurin e nderhyrjet estetike

Ndoshta eshte hera e pare ne historine e show biz-it shqiptar qe nje kengetare flet qarte e bukur per marredhenien mes personazheve publike dhe gazetareve. Barbana Dini, ne kete interviste per Bluetooth tregon se gazetaret nuk shpifin por jane ne kerkim te titujve sensacionale, ama jane personazhet publike ato qe kerkojne skupe.

Pas pjesemarrjes te "Kenga Magjike", nuk ju kemi pare me ne publik. Keni ndonje projekt ne dore?
Sapo kam perfunduar xhirimet e klipit me te ri, qe besoj shume shpejt do te shfaqet ne televizionet muzikore.

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Angela Martini ne 20 femrat me te bukura te globit

Është zgjedhur si një ndër “20 bad girls” që çmendin më shumë meshkujt. Këtë lajm e ka bërë të ditur portal Global Grind ku pas një konkursi në të cilin çdo lexues mund të votonte online përzgjodhi 20 femrat më provokuese që çmendin meshkujt.

Mes emrave të modeleve më të njohura në botë dhe, para këngëtares Rihanna u përzgjodh edhe modelja shqiptare Angela Martini.

E konsideruar si “Vajzë e keqe” Martini mori famë pasi ka publikuar shërbime fotografike ku është shfaqur tepër provokuese, veçanërisht pasi mori pjesë në një event mode e veshur me një fustan, e çara e të cilët linte dukshëm të kuptoje që modelja ishte pa mbathje. /Bluetooth/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Angela Martini in 20 women with beautiful globe

Has been selected as one of "20 bad girls" that more men madness. This news has announced Global Grind portal where after a competition in which every reader can vote online on selected 20 women provocative madness men.

Friday, 17 August 2012

Shqetesimi i kengetareve tona ne facebook

Rrjeti social facebook është bërë tashmë si një trumbetë ku edhe VIP-at shqiptarë si njerëzit e thjeshtë shprehin shqetësimet e tyre.

Edhe vajzat e skenës kanë halle, por edhe gëzohen dhe këtë mjafton që ke qasje në adresën e tyre të saktë dhe merr vesh situatën e tyre se si është. Për disa prej këngëtareve më të njohura shqiptare ne jemi munduar të zbulojmë se si është gjendja e tyre momentale duke iu referuar facebookut.

Bleona Qereti : “Jam tmerrësisht e lumtur të ndaj me ju këtë lajm. Së shpejti do të kthehem më në fund në Shqipëri. Më 26 gusht do të jem në Vlorë për të startuar turneun tim në mbarë shqiptarinë. Mezi pres të jem sërish pranë jush zemrat e mia. Po filloj numërimin mbrapsht. Ju dua shumë të gjithëve! Bleona”.

Argjentina Ramosaj: “Më shih në ëndërr, më puth në zgjim...
Hesht, mbaj qetësi dhe vij për tek ti... Aty më ke në fantaziiiiii,
THREEDOTS PROD”. Këto vargje të këngës “Fantazi” të Erik Loshit e kishin frymëzuar bukuroshen Argjentinë.

Gëzim Gashi, ky talent që pret të tundë botën

Quhet Gëzim Gashi një tjetër supertalent shqiptar që dëshiron me zërin e tij shumë të vecantë të pushtojë tregun e huaj. Ai ka lindur në Prishtinë, por që në moshën e vogël ka emigruar në Suedi ku edhe jeton. Ne mësuam se 20 vjecari ka një zë shumë melodioz që po vlerësohet shumë dhe është bërë një sensacion edhe në youtube, madje ai këndon për mrekulli dhe këngë origjinale të artistëve të mëdhenj. Kur e kanë dëgjuar zërin e tij Andreas Carlsson Anders Bagge & Laila Bagge, prodhuesit e hiteve të artistëve botërorë, kanë ngelur të mahnitur. Gëzimi do të vijë shumë shpejt në Kosovë në vendlindjen e tij për të realizuar një videoklip të këngës “Trigger” dhe me këtë rast të njihet edhe këtu, por që synon tregun e huaj falë edhe kontakteve që ai ka krijuar me producentë të mëdhenj të muzikës. Ndërsa ka rënë në kontakt, falë bashkëpunëtorëve, edhe me Jason Derulo dhe Demi Lovato. Momentalisht, Gezimi ka menaxher dhe producent suedezin e njohur Peter Andren. Mjafton që të klikoni emrin e tij në kanalin youtube dhe dëgjoni zerin e mrekullueshëm të këtij artisti të ri e që me siguri nesër do të jetë një emër shumë i dëgjuar i muzikës RnB. Në biografinë e tij në gjuhën angleze thuhet se Gëzimi ka një X në talentin e tij dhe një ditë ky mund të shpërthejë në të gjithë botën. /Albavipnews/

Kenga me e fundit e Gezimit, "My Girl"

- - - - - - - - - - - - - - - -

Nora Istrefi me fustan nga dyqani i Linda Halimit...

Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit

Jane shoqe dhe kolege e per ta treguar edhe me shume miqesine dhe suportin per mikeshen e saj, kengetarja Nora Istrefi eshte bere klientja e pare VIP e dyqanit te koleges se saj Linda Halimi. Kengetarja Nora Istrefi eshte shfaqur ne nje nga koncertet e saj te organizuara ne Kosove e veshur me nje fustan ngjyre limoni neon. Fustani sic mesohet eshte blere ne dyqanin “Rock Dat Swag” i cili administrohet nga Linda Halimi. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Norah Istrefi is the first VIP client of Linda Halimi shop

Are friends and colleagues to show even more the friendship and support for its mikeshen, singer Norah Jones has become the first VIP client of the shop to her colleague Linda Halimi. Singer Norah Jones is shown in one of her concerts organized in Kosovo and wore a lemon colored neon. As taught wrapper was bought in the shop "Rock Dat Swag" which is administered by Linda Halimi. / bluetooth / ]]

Fjolla Morina: Seks per here te pare pasi u martova ne moshen 17 vjecare...

Fjolla Morina: Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks

Fjolla Morina do te vije sot ne nje rrefim te sinqerte per suplementin e se shtunes. Kengetarja seksi nga Kosova, e cila sapo ka publikuar videon e saj te fundit “Boy” rrefen ne kete interviste per pushimet, merite mes kolegeve dhe sekretet e te qenit ne forme. Vec te tjerash, bukuroshja ndalon edhe ne nje pjese delikate te jetes se saj, sic ishte martesa ne moshen 17-vjecare dhe lindja e vajzes. Marredhenien qe ka sot me te bijen dhe lutja qe Fjolla i ben. Dashuria dhe mashkulli ideal per kengetaren. Cdo te thote te jesh seksi sipas saj dhe ikonat qe e frymezojne. Rrefehet Fjolla, seksbomba e Kosoves.

Fjolla si po kalon keto kohe?
Me gjithe te nxehtin e ketyre diteve po arrij te relaksohem, ndonese angazhimet ne mbremje, qe jane te zakonshme per kete sezon jane te shumta, une po arrij te ndjehem e qete.

Me cfare po merresh?
Jam duke punuar ne disa koncepte per nje ndryshim te stilit te muzikes qe bej. Kryesisht po merrem me krijimet e reja. Se shpejti do te dalin edhe rezultatet e ketij angazhimi.

Dren Abazi: Adoleshenca ime...

Dren Abazi: Puthja e pare, kur isha tete vjec

Jemi mesuar ta shohim si djalin seksi qe kendon bukur. Dren Abazi me kitaren e tij, gjithmone i shoqeruar nga Zik-Zak orkestra vitet e fundit ka udhetuar neper qytetet e Shqiperise, duke luajtur muziken e vecante qe i pelqen aq shume te gjitheve. Kete art ai e ka nisur qe heret, kur performonte bashke me te vellain ne festat familjare, per te vazhduar me festat e cmendura te gjimnazit, kur formoi edhe grupin e pare. Mund te mos kishte qene kjo rruga e tij nese ai ne periudhen e dilemes se madhe do te zgjidhte pasionin tjeter qe e donte po aq fort sa muzika. Dren Abazi kete here na tregon jeten e tij, fl et per femijerine, pasionet, dhe per heret e tij te para…

Alban Skenderaj, kulmi i mbremjes se dyte ne Festen e Birres Korca

Alban Skenderaj “deh” qytetin me “Birra Korca” e kenge

Pas suksesit te nates se pare, Festa e Birres ne Korce tashme ka hyre ne naten e dyte te saj, me nje pjesemarrje marramendese. Sikurse edhe naten e kaluar, ora 20:00 e mbremjes se te enjtes ka shenuar edhe fillimin e Festes se Birres ne ambientet e "Parkut Rinia", pikerisht para pallatit te sportit "Tamara Nikolla". Alban Skenderaj se bashku me bandat ishin kulmi i mbremjes se dyte te festes se birres, ku mijera qytetare shijonin muzike e pinin birra. Nga ana tjeter, bashkia, nisur nga fluksi i larte i nates se kaluar ka shtuar edhe kapacitetin e tavolinave apo tryezave per pjesemarresit edhe ne ambientet e tjera te "Parkut Rinia". Nuk kishte si te ndodhte ndryshe! Sapo ka rene mbremja mijera persona jane dyndur ne stendat e "Birres Korca", duke marre krrikot e mbushura me birre dhe duke sfiduar temperaturat e larta. Edhe kete mbremje, "Birra Korca", birra e pare shqiptare e prodhuar prej vitit 1928, ka kaluar pritshmerite e organizimit.

Tuna i ben vetes foto erotike

Vazhdojnë provokimet nga këngëtarja Tuna Sejdi. Pas një serie fotosh hot, të publikuara herë nga ajo e herë nga fansat, Tuna vjen superseksi në këtë foto, ku përshfaq linja shumë të mira trupore…

Klipi i fundit i këngëtares ka qenë shumë i komentuar, për shkak të skenave ku ajo prekte veten në vendet intime, gjeste këto, të përsëritura edhe gjatë koncerteve ‘live’, që për Tunën këtë vit kanë qenë të shumta. /Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna makes him erotic pictures

Continued provocations by Tuna singer Sejdi. After a hot photo series, published once it's time fans, Tuna comes superseksi in this picture, where përshfaq line very good body ...

Singer's latest clip has been commented, because of the scenes where she touched herself in intimate places, these repetitive gestures during concerts 'live', Tune this year have been many. / Bluetooth /


Genta puth vellaun Graciano

Ka kohe qe Big Brother 5 Albania ka mbaruar dhe konkurrentet jane shtruar mire ne rrethin e tyre shoqeror, por sic duket dashuriçkat s’kane fund. Kemi pare Françesken me Ermalin duke bere pushime ne bregdetin jugor duke qendruar prane dhe duke shijuar momentet intime mes tyre, madje kane dhene edhe intervista.

Ndersa Genta vazhdon aventurat e saj prej vajze çapkene, pas ndarjes me te dashurin e saj Rubensi, sic duket ajo ka nisur nje jete te re me nje çun ne Tirane. Ndersa sot zbulojme se qenka dhe nje tjeter ‘çun’ qe eshte i lidhur me te.

Ne foto shfaqet Genta qe eshte duke u puthur as me shume as me pak se me Gracianon e Edicionit te kaluar te Big Brother, puthja e tyre ne buze le hapsira per interpretime te ndryshme, por pista e pare eshte natyrisht ajo e nje lidhje intime midis tyre ku sic shihet qarte ne foto te dy po e shijojne me pasion kete moment. /Epelqej.com/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta kiss brother Graciano

Has long Big Brother 5 over and competitors are well spread in their social circle, but apparently dashuriçkat no end. We have seen Françesken ErMaLi doing south coast vacation by staying at and enjoying intimate moments between them, and even have given interviews.

Rita Ora adhuron aktorin Tom Hardy [The Sun]

by dave hogan
Rita Ora: Tom Hardy is so cute. In Warrior I fell for him

CHART-TOPPER Rita Ora is hoping to land a movie role in the future - with Tom Hardy as her love interest.

The singer named the British heartthrob, star of Warrior at The Dark Knight Rises, as her No.1 celeb crush.

Sadly for Rita, Tom is currently engaged to long-term partner, actress Charlotte Riley.

But Rita, who insists she is 'just very good friends' with rumoured boyfriend Rob Kardashian, admits it would be a dream to kiss the hunk on screen.

Thursday, 16 August 2012

Aferdita dhe Adelina "e kallin" Prishtinen...


Aferdita dhe Adelina, mike te aferta, "harbohen" se bashku ne Prishtine

Kengetaret Aferdita Dreshaj dhe Adelina Tahiri, vazh dojne te mbeten mike shume te aferta dhe te shfaqen gjithnje ne shoqeri te njera-tjetres, madje edhe te performojne bashke ne koncerte. Pas turneve neper brigjet e Shqiperise, fillimi i kesaj jave i ka gjetur se bashku ne nje nga club-et me te medha te Prishtines. Eleganca dhe performanca e tyre ndezi publikun, mes ritmit dhe pijes. Dy biondet joshese, kishin zgjedhur edhe veshje te ngjashme, me xhinse te shkurtra dhe bluza me ngjyra te ndezura. Pervec se interpretuan para publikut, dhe u priten mjaft mire, ato u argetuan edhe vete, duke vallezuar bashke me te pranishmit. Nderkohe, modelja Aferdita Dreshaj, kenaqesine dhe emocionin qe i ka ofruar kjo mbremje, e ka shprehur nepermjet rrjetit social Facebook, me statusin "Faleminderit Prishtina!". /koha jone/

Perfektja e Sefe Dures (Video)

Ka shumë shikime kënga më e re ardhur në këtë verë të nxehtë nga këngëtari i njohur Sefë Duraj. Ajo quhet “Je perfekte”, por që edhe kënga ështe e tillë, madje edhe klipi mjaft i bukur, realizuar me një ide interesante nga produksioni “Max Production”.

Teksti është shkruar nga Arsim Bunjaku muzika nga Rrahman Kryeziu dhe orkestrim nga Ardian Kastrati dhe me një styling të bukur nga Joni Peci.

Sefë Duraj ka kapur edhe këtë verë me këtë këngë ritmin dhe tregun, pasi kënga shumë shpejt është bërë një hit i momentit në muzikën argëtuese shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Perfect from Sef Duraj

There are many views on the new song came on this hot summer by Sef known singer Wayne. It is called "You're perfect" but that song is so even very nice clip, realized with an interesting idea from production "Max Production".

Modelja shqiptare Vildane Zeneli, i futet muzikes...

photo by jesse deyoung
Vildane Zeneli nuk eshte me nje emer i ri ne boten e modes ne Amerike e Shqiperi, por pasi ka reklamuar kufjet e nje muzikanti (Dr.Dre),ka pire birre me nje muzikant ( ne reklamen e Bud Light me Avicii) ka realizuar video muzikore ( "All Tied Up" me Robin Thicke, "Next" me Flori Mumajesi,"Pass At Me" me Timbaland dhe Pitbull ) modelja ka vendosur qe dhe ajo vete ti futet rruges se muzikes e te behet kengetare.

Momentalisht ne studio duke regjistruar albumin e saj te pare, Vildane duket se eshte mese e kenaqur me karrieren e premton se ky album do te jete fantastik... /albaniac/

Kengetari amerikan Ron Pope, nderon Yll Limanin...

Kengetari amerikan nderon Yll Limanin

Kengetari amerikan, Ron Pope, ka befasuar te gjithe. Duke shfrytezuar Twitterin, u ka bere thirrje rreth 30 mije ndjekesve te tij qe te shikojne askend tjeter pos kengetarin nga Prishtina, Yll Limanin.

Ylli, ish-pjesemarres i emisionit te talenteve te kendimit, The Voice Of Albania, ka performuar ne nje prej neteve kengen “A Drop In The Ocean”, qe eshte hiti me i madh i Ron Pope.

Performanca e talentit te jashtezakonshem duket se tashme ka thyer kufinjt dhe ka arritur madje edhe ne doren e vet kengetarit, i cili ka shperndare videon e performances se Yllit ne Voice.

“Shikoni Yll Limanin duke kenduar nje prej kengeve te mia ne Voice of Albania. E shikova ne harte, Shqiperia eshte prane Italise. Tani e di se nga vjen Ylli”, ka shkruar artisti i njohur nderkombetarisht duke bashkangjitur videon e performances.

Ardian Bujupi i dhene pas femijeve


Këngëtari, i cili gjatë kësaj vere ishte shumë i kërkuar që t’i këndojë hitet e tij nëpër shumë vende verore në Kosovë dhe Ulqin, Ardian Bujupi, siç duket në këtë foto, tregon edhe dashurinë e tij për fëmijët.

Megjithëse është i ri për ta menduar një martesë, ai në sjelljen me këtë fëmijë të ndonjë të afërmi me siguri duket se është shumë i dashuruar dhe që i shkon në krah një vogëlush i tillë.

Ndoshta kjo foto ka bërë që vajzat që e adhurojnë ta duan ende më shumë super-starin, se nëse do ta kenë fatin përkrah tij, duket se ai mund të jetë edhe një baba i mirë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ardian Bujupi given to children

The singer, who this summer was asking him to sing the hits of summer in many places in Kosovo and Ulcinj, Ardian Bujupi, it seems in this picture, shows his love for children.

Although it is new to think about a wedding, he is bringing with it a relative's child certainly seems more in love and that goes into such a petite side. Perhaps this picture has made the girls who worship the love still more super-Stari, that if support will have his fate, it seems that it may be a good father. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Kaltrina argetohet ne disko dhe komentohet ne mediet e huaja

Këto ditë, këngëtarja simpatike Kaltrina Selimi është parë në një disko më të madhe në Prishtinë duke u argëtuar pa bashkëshortin e saj, por në shoqërinë e ngushtë të disa miqve të RTV21.

Ndërsa kënga e saj dhe video e bukur “Gjithmonë me ty” është komentuar nga kanali i huaj TGN, ku transmetohet një program “George Show”, madje moderatori ka folur edhe për jetën dhe biografinë e Kaltrinës, duke e përmendur edhe Kosovën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina fun in discos and commenting on foreign mediaThese days, the charming singer Kaltrina first Aegis is a huge disco in Pristina on the fun without her husband, but in the close society of some friends of RTV21.

While her song and beautiful video "Always with you" is commented by foreign channel TGN, which broadcast a program "George Show", the moderator has even talked about life and biography of Kaltrinës, citing Kosovo as well. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Olta Boka e pelqen byrekun me qumesht

Vajza që preku si në ëndërr vite më parë “Eurosong”, Olta Boka, vjen sot në rubrikën tonë me gjërat që ajo i pëlqen t’i bëjë dhe ato që i urren e nuk i do.

Të gjithë e dimë se vajza e hitit ‘Anna’ ka pasion të madh muzikën, por ajo e studion drejtësinë. Ajo pëlqen të hajë çdo gjë, nuk është se mban dietë, ndërsa adhuron duart e mamasë kur gatuan ajo dhe sidomos byrekun me qumësht.

Por, Olta pëlqen shumë të jetë në çdo gjë vetvetja dhe urren ta bëjë falson. Ajo i urren shumë njerëzit hipokritë. Ndërsa, nëse bie fjala për ndonjë idhull të saj, ajo tregon se ka shumë, por që merr të mirën e secilit prej tyre për ta gjetur perfekten./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Olta Boka's like cake with milk

Gjira: Kur kthehem ne Prishtine, mbushem me energji...


Gjira, artiste per mbamendje

Gjira, ose Argjira Kajtazi, ka vetem 22 vjet dhe jeton ne Gjermani prej nga po ben fame e nam, si kengetare e muzikes shqiptare. Tekstet e saj mjaft provokuese, por edhe interpretimi brilant e bejne Gjiren shume te vecante dhe te adhuruar.

Gjira, kohe me pare ishte pjese e koncertit te Unikkatilit ne Prishtine, paraqitja e se ciles ishte tejet atraktive. Ne kontaktuam me te dhe zhvilluam kete bisede, mbase te vecante, gjithsesi per keto arsye:

Olta Boka: Dieta ime "ha cdo gje, por pa e tepruar"...

“Jam dehur vetem njehere ne jete. Gatimi me i mire? Rrofte mami!”

Ju kujtohet nje cupeline me pamjen e kukulles se Barbit qe mori pjese ne Eurovizionin e vitit 2008 dhe perfaqesoi Shqiperine? Ajo eshte Olta Boka. Zonjusha tashme 20-vjecare, duket sikur ka te njejten pamje. Nuk eshte me gjimnaziste, por studente.

Edhe pse pasioni i madh i saj eshte muzika, ajo ka vendosur te studioje drejtesi. Aktivitetin muzikor e ka pasur intensiv, sigurisht pa kaluar masen. Fundjavave e gjen ne lokalet me ne ze te Tiranes duke punuar. Edhe pse Olta Bokes mund t’ia keni degjuar mjaftueshem zerin, jemi te bindur qe nuk e dini se si ushqehet ajo dhe cili eshte raporti i saj me kuzhinen.

Wednesday, 15 August 2012

Artisti Lani me nje sukses qe rritet cdo dite

Quhet Isuf Lani, është nga Vushtria por ka vite që jeton së bashku me familjen e tij në Dusserdorf të Gjermanisë.

Eshtë një muzikant shumë i kërkuar nëpër gëzimet dhe koncertet në diasporë falë talentit të tij. Isufi traditën e muzikës ndoshta edhe më shumë po  ia beson edhe fëmijëve të tij të cilët janë shumë artista dhe të njohur në Gjermani, djali i tij i madh është një aktor i vogël, ndërsa fëmija i dytë luan dhe është një mjestër në violinë, dhe vajza vetëm 4 vjece këndon në shkollë dhe në teatër.

Por artisti Lani cdo ditë e më shumë është në punë e sipër për të nxjerrë së bashku me kolëgët  e tij edhe albumin ku do të ketë këngë të bukura.

Ai nuk harron të falenderojë për bashkëpunim edhe këngëtarët dhe muzikantët që punon me ta si Faik Rama, Antoneta Krasniqi, Mahir Dauti, Faik e Visar Rama e shumë e shumë kolëgë të tjerë.

Isufi na tregon se i mungon shumë fshati Pestovë ku është rritur, por që krenohet shumë dhe nuk e humbet mallin për këtë vend, për Kosovën dhe gjuha shqipe dhe muzika e bukur shqipe është në cdo cep të familjes së tij, madje po ia mëson edhe bashkëshortes së tij italiane. Kaq mësuam nga ky artist, pasi puna po e priste dhe studio për të bërë muzikë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rinse with a successful artist that grows every day

Djali i “Mamices” vjen me kengen “Lozonjarja”


Vetëm një ditë më parë ai ka kënduar në vendlindjen e tij në Korçë, ku pak javë më parë, në intervistën dhënë për gazetën tonë mburrej se është nga ai qytet.

E kemi fjalën për djalin e ‘Mamicës’, Klajdin Haruni, i cili mësohet se e ka gati këngën e tij më të re me titull ‘Lozonjarja’, madje në evenimentin ‘Summer Fest’, organizuar nga Top Media, e ka kënduar këtë këngë në Korçën e tij dhe është ndjerë shumë i mahnitur nga mikpritja.

Ndërsa natyrisht që kënga ‘Lozonjarja’ së shpejti do ta ketë edhe një videoklip dhe është prodhim i ‘Three Doots’ dhe pa diskutim do ta ketë një sukses./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Son "Mamicës" comes the song "Lozonjare"

Just a day before he sang in his hometown in Korca, where few weeks ago, in an interview to our newspaper boasted that he was from that city.

E ashtuquajtura e dashura e Sinan Hoxhes ështe...


E kemi parë ditë më parë që vajza që është në krahët e këngëtarit Sinan Hoxha të përmendet nga dikush, apo në interes të artistit si e dashura e tij.

Ja ku ne e zbulojmë këtë lajm, vajza është thjesht një modele simpatike që mori pjesë në spektaklin ‘Miss Diaspora Germany 2012’ dhe quhet Evelinda.

Është nga Peja, por jeton në Gjermani. Madje, ashtu siç ka dalë, më shumë artistë dhe personazhe të tjerë, Evelinda është fotografuar edhe me Sinan Hoxhën, por nuk është e dashura e tij, pasi vajza, sa e dimë ne, është e lidhur me një person tjetër po në Gjermani.

Si duket, nga kjo e dashur e ashtuquajtur, Sinani sërish ka mbetur me gisht në gojë, ndërsa punët i ka shumë mirë tashmë sërish me Seldin nëpër koncertet që ata janë duke i zhvilluar së bashku./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

The so-called Sinan Hoxha's girlfriend is ...

The first day we saw that the girl in the arms of singer Sinan Hoxha mentioned by someone, or in the interest of the artist as his girlfriend. Here we discover the news, the girl is just a cute models who took part in the spectacle 'Diaspora Miss Germany 2012' and called Evelinda.

Kleoniki ne hapat e Çiljetes


Kleoniki Delijorgji, e sapokurorëzuara e Petri Bozës, si më e bukura në ‘Miss Shqipëria 2012’ po mendon t’i futet muzikës, madje këngën e parë e ka gati.

Ashtu bëri edhe bukuroshja Çiljeta Xhilaga, e dalë po nga konkurset e bukurisë të producentit Bozo, megjithëse kanë kaluar shumë vite dhe ajo, jo vetëm është dukur shumë seksi, por edhe ka lënë hite në tregun shqiptar falë impenjimit të saj në muzikë.

Por, sa do të arrijë në hapat e Çiljetës bukuroshja 15-vjeçare Delijorgji? I urojmë, pse jo, duke e ditur se paraqitja e bukur në skenë në tregun muzikor shqiptar vazhdon ende të vlerësohet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kleoniki in steps Çiljetës

Nora Mucaj ne krahet e Gold Ag


Ata të dy kanë realizuar një videoklip dhe një këngë me titull “Me ty” e ndoshta ia kanë dedikuar njëri-tjetrit, pasi sipas disa burimeve reperi Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Mucaj janë në lidhje me njëri-tjetrin.

Madje mësojmë se po i ecën shumë mirë dashuria e tyre dhe shpesh herë i shohim bashkë si në këtë foto që jeni duke parë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Nora Gold Mucaj in the arms of Ag

They both have made ​​a video and a song titled "With You" and perhaps have dedicated one another, because according to some sources Ag Gold rapper and singer and actress Nora Mucaj are related to each other. Even we know is doing very well their love and often see in this picture along as you are seeing. / Albavipnews /

Drenusha Latifi: Nuk jam kengetare e dasmave...


Nuk e preferon kendimin ne dasma

Drenusha Latifi, nje kengetare e dhene pas baladave dhe zhanrit zbavites, por jo e dhene edhe pas kenges popullore. Ajo per dallim nga shume kengetare te tjera, nuk preferon te kendoje ne dasma e ahengje te ndryshme gazmore, ngase, sipas saj, koncertet dhe mbremjet e ndryshme muzikore i sjellin me shume kenaqesi se sa dasmat. Mirepo pervec saj ajo eshte nje tip qe nuk deshiron te lodhet shume dhe kjo eshte edhe njera nga arsyet qe nuk deshiron te kendoje ne dasma, sepse te kenduarit neper keto ahengje gazmore shkakton nje lodhje te madhe te kengetari.

Edhe kete vit Ulqinin e pushton Gjyste Vulaj


Një natë të bukur të fillimit të gushtit u gjendem në Ulqin dhe zgjodhëm të shkojmë e të shohim se si është atmosfera në Tarracën e Belveder ku këndon këngëtarja atraktive Gjyste Vulaj.

Dhe me sytë tanë kemi parë atë që thuhet se ku këndon Gjystja të gjithë të rinjtë dhe të rejat dhe familjarët argëtohen pafund. Atë natë në dy vende të tjera po këndonin edhe artistët kosovarë Labi dhe Sinan Vllasaliu, por turma dëshironte ti drejtohej tarracës buzë detit ku dëgjohej zëri i Gjystes, ku menaxheri i këtij ambienti Cake Gashi akomodonte dhe organizonte familjarët mirë e mirë, të cilët uleshin në një vend dhe ngriheshin vetëm pas disa orëve kur këngëtarja ndalonte së kënduari.

Tuesday, 14 August 2012

Rita Ora gatuan pite me spinaq ne TV britanik


Ajo e ka treguar dhe vazhdon ta tregojë me krenari se është shqiptare. Kjo është këngëtarja Rita Ora, e cila për britanikët është bërë një shembull për t’u ndjekur.

Dhe, nëse britanikët do të duan të njohin një nga ushqimet e preferuara të shqiptarëve, kjo nga sot mund të ndodhë, pasi Rita ka qenë e ftuar të dielën e kaluar në një emision ku gatuhet me emrin “Sunday Brunch” dhe ajo ka udhëzuar kuzhinierin në program që të përgatisë pite me spinaq, në kanalin britanik “Channel 4”.

Bravo Rita, jo vetëm po tregon talentin e një këngëtareje, por edhe traditën e ushqimeve shqiptare në mes të luksit londinez./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita time cooks pie with spinach on British TV

She has shown and continues to show the pride that is Albanian. This is singer Rita Ora, which the British has been an example to follow.

And, if the British would want to know one of the favorite foods of the Albanians, it can happen from now, after Rita was invited last Sunday in a show where the cook by the name "Sunday Brunch" and she has instructed chef the program to prepare the spinach pie, in the British channel "Channel 4".

Shqetesimi i Fjolla Morines


“Fjolla Morina: Kam nevojë për një mashkull, sepse dua vetëm seks”. Kështu ishte shkruar në disa gazeta për këngëtaren bukuroshe.

Ndërsa, me të drejtë ajo është acaruar, pasi që titulli i keqinterpretuar marrë nga intervista origjinale nuk kishte të bënte aspak me atë mendim dhe për këtë Fjolla është shqetësuar aq shumë.

Vajza e muzikës ka realizuar këto ditë disa foto vërtet të bukura dhe të nxehta nga fotografi Arton Humolli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Morina Fjolla concern

"Maja Morina: I need a male, because I want only sex." So it was written in some newspapers for lovely singer.

While it is rightly furious, as misinterpreted title taken from original interviews had nothing to do with that opinion and that Maja is worried so much. Girl of music these days has made ​​some really beautiful photos and heated by Arton files Humolli. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Motra e Aureles, Blerta Gaçe, gati kengen e saj


E motra e saj është një këngëtare e famshme, e cila ka prekur deri në skenën e festivalit të madh “Eurosong”.

Kjo është Aurela Gaçe, ndërsa personazhi për të cilin ne duhet të informojmë është Blerta Gaçe, motra e saj. Ajo së shpejti do të sjellë një këngë të bukur, pasi ka kohë që flitet se do të nisë edhe ajo këngën.

Kjo foto që po e shihni është marrë nga një sekuencë e video-klipit të këngës së saj. Madje, kohë më parë, Aurela kishte thënë se Blerta ka një zë të mrekullueshëm. A do të ketë Blerta më sukses se motra, pritet të shihet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Aurelës sister, Blerta Gaçe, about her song

Evita, ne gjurmet e Elsa Liles...


Evita, ne gjurmet e Elsa Liles

Evita e vogel duket se po ecen qe tani ne hapat e nenes se saj. Kengetarja e njohur Elsa Lila ka postuar ne faqen e saj ne Facebook disa foto me te bijen, Eviten, ku kjo e fundit shfaqet e ulur mbi nje piano, me partitura ne duar. Fotot nene e bije, te realizuara nga fotografi Artan Korenica, jane mjaft terheqese, ndersa Elsa duket se ka dashur t’ua beje dhurate miqve dhe fansave te saj ne Facebook. Kengetarja e dashur per shume shqiptare per zerin e saj te ngrohte jeton prej kohesh mes Italise dhe Madagaskarit. Me 8 mars te vitit 2011 ajo solli ne jete vajzen e saj, Eviten, fryt i nje marredhenieje dashurie me Alessandron, zhytesin profesionist qe Elsa e njohu ne nje udhetim te sajin ne Madagaskar. Qe prej lindjes se vajzes, Elsa Lila i ka munguar skenes shqiptare, por jo miqve dhe fansave te saj, me te cilet mban kontakte dhe i update-on me te rejat nga jeta e saj dhe e vajzes ne Facebook. /mapo/

Rudina Magjistari: Jeta ime pas ekranit...

Rudina Magjistari rrefen jeten pas ekranit: S’jam penduar per asgje

Moderatorja e njohur, ne kete interviste per MAPO-n tregon emocionet e para ne ekran dhe rrugen e veshtire te suksesit. “Mendoj qe kam ecur jo pak, por kam ende shume rruge perpara. Duke mos marre asgje si te sigurt, por duke punuar cdo dite, ne sfide me veten dhe duke ndjekur zerin e zemres”

Rudina Magjistari sapo ka mbyllur sezonin e trete te “Takimit te pasdites” ne Tv Klan, dhe keto kohe ia ka kushtuar pushimeve. Ka qene nje sezon teper impenjativ sic thote prezantuesja e njohur “plot me ngjarje, tema, njerez interesante, histori te rralla, emocione te shumta, adrenaline, kenaqesi, pergjegjesi, stres, motivim, energji”. Rudina vjen ne kete interviste duke folur me shume jo vetem per emisionin qe drejton dhe lidhjen me televizionin; per keto gjithmone ka folur me dashuri.

Eli Fara: Single? Nuk do te jem pergjithmone...

Eli Fara, single jo pergjithmone

Ka qene single qe kur u nda me bashkeshortin e saj, te parin mashkull qe kish njohur e qe u be babai i vajzes. Por nuk do te thote se do jete gjithmone keshtu. Ne fillim ishte nje aventure, por me pas Eli Fara e ka ndjere se rritja e vajzes pa hijen e nje mashkulli nuk ishte dhe aq e lehte. Tani Marina eshte rritur, Eli ia ka dale te jete nje mama single model, por asnjehere nuk eshte vone per te menduar per nje burre ne krah. Aq me teper nje grua e hijshme dhe e kendshme si ajo…

Me ke jeton?

Dihet qe jetoj me vajzen time Marina…

Cila eshte gjeja me e bukur e te qenit mami single?

Xhemi Shehu, ritet e nje dite te zakonshme...

Cdo dite e Xhemit … me apo pa diell

Kujtimet e bukura dhe ato te hidhurat. Dy kukullat e femijerise qe ruan me fanatizem. Ditari me simbole i adoleshences. Ritet e nje dite te zakonshme, brenda dhe jashte shtepise… ku ligjet i vendos tashme vetem i vogli, Martini

Cili eshte mengjesi yt i rutine?

S’bej as me pak e as me shume se c’bejne te gjithe sapo hapin syte.

Cili do te ishte mengjesi yt ideal?

Zgjimi ideal do te ishte ai qe te vjen natyrshem, pa zhurma punetoresh qe punojne te komshiu perballe, per shembull.

Jashte shtepise, cili eshte vendi i preferuar per kafen e mengjesit?

Miss Shqiperia, Kleoniki i futet muzikes


Miss Shqipëria 2012, Kleoniki Delijorgji, pasi fitoi kurorën e më të bukurës shqiptare, ashtu si disa prej paraardhëseve të saj, ka vendosur t’i futet këngës.

Aktualisht është duke realizuar një këngë me Fabian Bashën, liderin e grupit “Produkt 28” dhe shumë shpejt do të vijë edhe me një klip.

Veçse, në ndryshim nga ato që kanë mbajtur kurorën e më të bukurës shqiptare përpara saj, Kleoniki nuk ka në plan ta shndërrojë në profesion këngën. Është thjesht një pasion dhe kaq.

Niki, më shumë se sa për kurorën, u përfol në media për shkak të faktit që ajo është vajza e Mihal Delijorgjit, ish-administratorit të kompanisë “Albademil” në Gërdec./Bluetooth/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Miss Albania Kleoniki goes into music

Tuna, gishtin e mesit per ata qe e urrejne


Këngëtarja Altuna Sejdiu, mes koncerteve të shumta verore, të dielën performoi në koncertin festiv në nder të 100 vjetorit të çlirimit të Shkupit.

Në koncertin e mbajtur në kalanë e qytetit ishin ftuar shumë këngëtarë shqiptar, mes tyre edhe Tuna, paraqitja e së cilës u komentua mjaft, jo vetëm për këngët e interpretuara.

Përveç koreografisë së përgatitur, Tuna bëri një lëvizje jo aq të këndshme, duke ngritur gishtin e mesëm gjatë performancës së saj.

Fotografinë e realizuar nga ky çast, ajo e publikoi në rrjetet sociale, me mbishkrimin: “Gishtin e mesëm për të gjithë ata që më urrejnë”./Vip-info/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna, middle finger for those who hate her

Singer Altuna Sejdiu, among numerous summer concerts, performed at the concert Sunday celebration in honor of 100 anniversary of the liberation of Skopje.The concert held in the castle of the city were invited many Albanian singers, among them the Tuna, whose appearance was commented enough, not only for the songs performed.

Ting 3 edhe tre albume dhe s'kendojne me?


Një prej hip-hop grupeve të para në skenën muzikore shqiptare, Tingulli 3nt, që tashmë është pjesë e ‘labelit’ BabaStars, pritet që të lansojë edhe tri albume tjera.

Kështu së paku mund të konkludojmë në bazë të postimit të bërë në faqen zyrtare të BabaStars në Facebook, ku pas gjashtë albumeve, paralajmërohen edhe tri albume tjera deri në fund të karrierës së reperëve, Getit dhe Agonit.

“Gjashtë copa... ‘PrishtinaFuckinCity’, alBOOMii2t, I3nt, Babës, PikaPërVesh, MaiMadhiNven... priten edhe tre tjera... #BabaStars”, shkruan në një prej lajmërimeve të fundit në faqen e fansave të Facebook.

Së fundmi ‘labeli’ BabaStars nuk ka përjetuar një prej periudhave më të mira të ekzistimit. Incidentet me Noizyn dhe largimi i Ledrit kanë qenë dy ngjarje që kanë zhvendosur fokusin nga hip-hopi, por siç duket së shpejti pritet që të rikthehen më të fuqishëm se kurrë BabaStars, me në krye Tingullin e 3nt. /Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ting 3 three albums and no singing anymore?

Matilda Mecini, ne seksi forme edhe pas lindjes...

“Miss Universe”, Matilda Mecini, zbulon linjat seksi edhe pas lindjes se djalit

Trupi i saj i formuar eshte verejtur qe ne hapat e pare te modelizmit, e me pas edhe ne spektaklin ku fitoi kuroren e me te mires. Matilda Mecini qe ne moshen 16-vjecare ka qene pjese e ekipit profesionist te basketbollit te Tiranes. E lindur ne vitin 1988, Matilda e cila ka mbaruar Letersi Boterore ne Universitetin e Tiranes, ne moshen 20 vjece perfaqesoi vendin ne ‘’Miss Universe’’, qe ate vit eshte mbajtur ne Nha Trang te Vietnamit.

Pasi perfaqesoi vendin ne kete event te bukurise, asaj iu hapen dyert ne modelizem, duke lidhur kontrata e duke sfiluar per Sherri Hill dhe Roberto Cavalli, ndersa me pas edhe per stiliste te njohur ne Angli, France, Itali, Shtetet e Bashkuara dhe ne Shqiperi. Bukuroshja e cila flet tri gjuhe te huaja (anglisht, italisht dhe frengjisht), eshte e martuar me Elton Shehun, dhe nga kjo martese ka nje djale, Louisin.

Argjentina Ramosaj, dashurohet perseri?

Argjentina Ramosaj dashurohet perseri?

‘’Pas cdo stuhie, dielli prape do shkelqeje’’, ky eshte nje nga statuset qe ka shkruar javen qe kaloi kengetarja e njohur Argjentina Ramosaj, status ky qe zgjoi interes edhe te ne, duke dyshuar se mos Argjentina ka filluar te dashurohet perseri pas ndarjes nga i fejuari i saj, Valon Hoti. Nje kenge e saj thote ‘’Jeta vazhdon’’, keshtu qe edhe ndarja nuk eshte ndonje gje e madhe, sepse sigurisht qe jeta vazhdon… Ish-i fejuari do te gjeje ndonje tjeter e kengetarja Ramosaj sigurisht qe ndonje dite do te dashurohet perseri. Ne e kontaktuam kengetaren duke e pyetur se mos ka ndodhur dicka e re me te, por nen nje buzeqeshje na tregoi se vetem i pelqente vargjet e nje kenge. Edhe pse dyshimet behen me te medha, pasi keto lloj statusesh i vendosin personat te cilet rifillojne dashurine me personin qe jane ndare ose fillojne nje dashuri te re. Ende nuk dihet nese Argjentina ka marre ndonje hap te rendesishem per dashuri te re, por koha do ta tregoje te verteten… /panorama plus/

Genta Ismajli: Ishte zenke, jo rrahje...

GENTA: ISHTE ZENKE, JO RRAHJE

“Ishte vetem nje zenke e vogel, prej se ciles DJ eshte pushuar nga puna dhe per kete ndoshta edhe jane shtuar fjale per emer apo per interesa te tjera personale”, keshtu e ka sqaruar incidentin ne fjale kengetarja e njohur, Genta Ismajli, gjate nje prononcimi per gazeten “Express”. Dhe si duket nuk ka dashur t’u jape rendesi mediale rastit, por ne anen tjeter ka dhene deklarate ne polici dhe ka angazhuar avokat, ndersa rasti tashme eshte ne duar te gjykates, sic thote ne interviste Dj i kengetares. Genta eshte ne pergatitje te nje kenge te re ne duet me Noizy-n, ndersa per hitin e fundit ajo thote: “Kenga ‘Ole Ole’ eshte pritur shume mire, gje qe shihet dhe nga statistikat e ndryshme sidomos ne internet dhe jam e lumtur qe per nje kohe te shkurter kjo kenge ka mundur te rrembeje zemrat e publikut e ne vecanti fansave te mi”, ka thene kengetarja.

Dj WronDon: Genta nje kengetare e deshtuar...

Dj WronDon: Une nuk rrah femra, Genta nje kengetare e deshtuar

Javes qe kaloi nje lajm mbi kengetaren e njohur kosovare, Genta Ismajli, mbushi te gjitha portalet ne te cilat thuhej se Dj i saj personal e ka sulmuar kengetaren ne mes te koncertit, dhe me pas ajo ka anuluar mbremjen dhe ka e pushuar nga puna ate.

Incidenti ne fjale ka ndodhur ne restorant “Rozafa” ne qytezen e Malisheves, ku Genta ka qene e shoqeruar nga menaxheri, motra e saj Mani, si dhe Dj WronDon me te cilin ka plasur konflikti. Po cila eshte e verteta e gjithe kesaj ngjarjeje? ‘’Genten nuk e kam preke me dore, neper gazeta po thote qe nuk e kam rrahur por me ka larguar nga puna, une jam larguar vete nga ajo sepse ka genjyer shume. Pas fjalosjes, te nesermen ajo ka shkuar ne polici ne Malisheve dhe me ka paditur sikur une e kam rrahur dhe e kam lenduar ne fytyre.

Ermal Merdani: E verteta e ndarjes nga Franceska...

Ermali i “BB”: E verteta e ndarjes nga Franceska

Sic ndodh pothuaj me te gjitha ciftet e krijuara brenda “reality show”-t ”Big Brother”, edhe Ermal Merdani e Franceska Jace nuk u kane shpetuar thashethemeve te para per nje krisje ne lidhjen e tyre, ndersa eshte perhapur me shpejtesi lajmi i ndarjes vetem pak dite me pare. Nderkohe qe ne profilet e tyre zyrtare ne facebook ata ende jane ne lidhje me njeri-tjetrin, ne disa portale te njohura ne internet kane filluar te qarkulloje komentet e para se tashme nuk jane me bashke, pasi para pak ditesh jane pare ne te njejtin plazh te Dhermi, por secili ne pune te vet. Eshte folur se cifti eshte pare te argetohet secili me shoqerine e tij, duke shperfillur njeri-tjetrin. Ne lidhje me kete fakt, Ermali pohon: “Asgje nuk eshte e vertete, pasi ne nuk kemi qene me pushime te mirefillta, por thjesht kemi kaluar dite sporadike ne plazhet e Jugut, dhe une kam qene duke shoqeruar disa miq te mi ne plazhin e Dhermiut”.

Amarda nderpret shtatzenine...

Pas problemeve shendetesore, Ami detyrohet te nderprese shtatzenine

Jo te gjitha lajmet jane te bukura per t’i shkruar, por kur behet fjale per njerez te njohur dhe qe shfaqin kuriozitet ne publik, e verteta nje dite do te dale. Pas lajmit se prezantuesja e njohur Ami Toska ishte ne regjim shtrati ne pritje te femijes se saj te pare, vjen lajmi se ajo me keshille te mjekut qe ndiqte, eshte vendosur ta ndeprese shtatzenine, per shkak te problemeve shendetesore qe ka hasur. Nderprerja e shtatzenise eshte bere pak jave me pare, por Ami ka vendosur te mos flase me askend per kete ceshtje personale, dhe per me teper te udhetoje jashte vendit per disa pushime relaksuese bashke me Ermalin, per te fituar qetesine dhe per te shijuar disa dite te qeta si cift. Kjo nderprerje e shtatzenise eshte bere pak pas tre muajve te pare, dhe natyrisht qe ka qene nje vendim i marre nga mjeku per te miren e shendetit te saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online