All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 25 August 2012

Sonila Meco: Vera ime e pare si mami...

Sonila Meco: Vera ime e pare si mami Sona

Pasditja dhe mbremja ne "ABC News" ka nje emer, nje imazh, i cili beri qe ky televizion i ri te kthehet ne nje faktor ne spektrin e mediave vizive ne vend. Ka qene nje sfide fillimi ne te per gazetaren dhe spikeren e mirenjohur te lajmeve Sonila Meco; - e imituara prej mjaft te rejave, pika e referimit e te tjerave, imazhi i profesionistes se lajmit, e intervistueses se shkathet, qe vijon tashme rrugetimin me me shume entuziazem dhe ambicie.

Aq me teper kur kthehesh pas ca pushimeve te pakrahasueshme, mbushur me kenaqesi, gezim, relaks... Mbi te gjitha me perjetimin qe i ka falur takimi i pare me detin i Amaris, vogelushes se saj 10-muajshe. Per t'u arratisur me tej me Drinin bashkeshortin e saj, ne nje shtegtim qe ndalesen e ka pasur ne Saint Paul de Vence (France). Te gjithe keto jane frymezim per nje "ristart" plot energji, ashtu sic eshte dukur gjate ketyre diteve ne ekran. Motiv qe na cuan ne drejt kesaj interviste tejet interesante, qe te mbush me optimizem dhe ta shohesh jeten me me shume dashuri.

Rita Ora, harxhon per nje nate 10 mije funta ne pije... [The Sun]

Rita Ora & Harly, by REX
Rita Ora splashes £10k on boozy night with Rizzle Kicks

RITA Ora looks suprisingly fresh after a big night on the Rizzle in London.

The smiling singer - who vamps it up in a new shoot for GQ mag - was seen leaving Mahiki at 2.30am with Rizzle Kicks star Harley 'Sylvester' Alexander-Sule after reportedly spending a whopping £10k on drinks in just three hours.

The bender was part of her week-long celebration in tribute to her record-breaking third consecutive No.1 single How We Do (Party).

When the track was played inside the club, Rita excitedly dragged her friends onto the dance floor to show off some wild moves.

Vjosa Shehu ne albumin e kengetarit portugez

Vjosa ne albumin e kengetarit portugez

Kengetarja shqiptare, Vjosa Shehu, ka bere nje arritje te madhe ne karrieren e saj. Kjo pasi bukuroshja me vokalin e jashtezakonshem ka bashkepunuar me kengetarin e njohur portugez, Ravidson, i cili ka lansuar albumin e tij te ri.

Albumi “Dia d’Amor” eshte lansuar me 15 gusht nga kengetari portugez, ndersa tashme eshte ne shitje ne Luksemburg dhe Portugali. Ravidson eshte kengetar i njohur portugez, qe si duket e ka pare kengetaren kosovare ideale per kengen e tij te katert me radhe ne album “I Wanna Know You”.

Ende nuk dihet nese kenga do te kete videoklipin, por per me shume mund ta degjoni me poshte.

Vjosa pritet qe se shpejti te lansoje edhe bashkepunime te reja me kengetare te njohur nderkombetarisht, sic eshte reperi Darrell Cole. /Telegrafi/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Rina, Thelleza e Portokallise: Jam e kripur, e tharte dhe e embel...

Thelleza e ‘Portokallise’: “Jam e kripur, e tharte dhe e embel”

Flet aktorja Rina Narazani, per 10 vitet e saj ne skenen shqiptare

Ajo po mbush nje dekade ne skenen e teatrit shqiptar, por gjithmone cdo rol i duket sikur eshte hera e pare. Ka nje kerkese te cuditshme ndaj vetes dhe asnjehere nuk kenaqet me cka ka arritur. Ka lindur ne Elbasan, ne qytetin e kultures dhe dijes. Rina sot njihet me emrin Thelleza e “Portokallise”, personazh shume i pelqyer nga publiku. Sipas saj, skena i jep force, por dhe sadisfaksion shpirteror. Qendron larg politikes dhe kritikon tendencen e saj per t’u futur kudo.

Si e filloi Rina rrugen e aktrimit?
-Aktrimi me ka terhequr qe e vogel, por hapat e para drejt ketij profesioni i kam hedhur ne moshen 19- vjecare, kur dhe konkurrova per t’u futur ne Akademine e Arteve.

Ditari i pashkruar i Ornela Bregut...


Ditari i pashkruar i Ornela Bregut

Ritet dhe ritmin e dites e ka te diktuar nga femijet. Ditar nuk ka mbajtur sepse nuk gjeti kurre vend te sigurt per ta fshehur. Sekretet ua rrefen vetem dy motrave. Na ka besuar dhe ne disa detaje intime te jetes se saj. Krejt thjesht e me humor, sic di te flase Ornela Bregu…

Cili eshte mengjesi yt i rutines?

Gjergj Kacinari i bashkohet bendit te ri te Renis Gjokes...

Gjergj Kacinari: Cfare pres nga hyrja ne banden e Renis Gjokes

Gjergj Kacinari ishte nje nga konkurrentet e “The Voice” i cili u be menjehere i njohur. E para ishte sepse per te gjitha vajzat ai ishte nder djemte me simpatike, dhe e dyta, mbiemri qe ai mban imponon respekt te njerezit. Megjithate, Gjergji beson se ne muzike dhe art nuk ka rendesi se i biri i kujt je, por talenti. Se fundmi Gjergji eshte bere pjese e bandes se re qe ka krijuar ish-lideri i grupit “Burn”, Renis Gjoka. Cfare pret nga kjo bande, por edhe lidhjet qe cuan ne kete bashkepunim, Gjergji i tregon ne kete interviste. Gjithashtu, ai flet edhe per femijerine e tij, lidhjet e para me muziken dhe cfare keshillash merr nga i ati, mjeshtri Alfred Kacinari.

Gjergji, se fundmi je futur ne banden e Renis Gjokes. Si erdhi ky bashkepunim?

Franceska shperngulet ne Tirane, por pa Ermalin...

Franceska shperngulet ne Tirane, Ermali i pavendosur per bashkejetesen

Franceska Jace, ish-banorja e BB5, ashtu sic kishte paralajmeruar keto dite, eshte shperngulur per te jetuar ne Tirane. Ajo ka marre nje shtepi me qira dhe keto dite po jeton me motren e saj. Po pyetja e te gjitheve eshte nese Ermali do te jetoje me te, ashtu sic cifti kishte thene me pare. Franceska ne nje prononcim per gazeten “Mapo” ka hezituar te jape nje pergjigje te sakte duke thene: “Po shohim. Ende nuk e kemi vendosur. Ermali do te shohe njehere shtepine nese i pelqen apo jo. Nese po, atehere ai do te vije te jetoje me mua”. Keto kane qene fjalet e Franceskes, nderkohe qe nga Ermali nuk kemi mundur te marrim ndonje reagim, pasi nuk e ka pasur telefonin te aktivizuar.

Ermela Mezuraj, kercen "bellydance" ne ditelindjen e saj


Ermela, feste te cmendur per ditelindjen e saj

Ish-banorja dhe fituesja e “Big Brother 4”, Ermela Mezuraj fundjaven e kaluar ka festuar ditelindjen e saj. Ne nje feste mjaft private me njerezit e saj me te afert ajo ka festuar deri naten vone. Ne kete feste nuk kane munguar as miq te saj nga “Big Brother” si Toros, Liam, Mirjeta etj. Nga keto foto qe kemi mundur te kemi, shohim se Ermela vertet eshte kenaqur ne maksimum. Madje ajo eshte kujdesur qe te siguroje edhe disa veshje karakteristike te haremeve arabe dhe te kerceje “bellidance”.

Almeda, Missi i Shqiperise qe gjeti suksesin ne Turqi...

Almeda Abazi, Missi qe shkelqeu ne Turqi

Almeda Abazi, bukuroshja e shpallur “Miss Shqiperia 2008” dhe “Miss Globe”, sot eshte shume e njohur ne Turqi. Ajo filloi te punonte si modele dhe me pas u be e njohur ne telenovela dhe filma ne Turqi. Fama e saj ne Turqi arriti kulmin kur ajo ishte nje nga konkurrentet me te forta ne “Dancing with the stars” ne kete vend. Almeda shpesh eshte shprehur se ishte me e lehte per te pasur oferta ne Turqi sesa ne Shqiperi. “Shqiptaret atje me kishin. Fitova ‘Miss Shqiperia’ dhe ‘Miss Globe’ dhe ndenja per shume kohe aty dhe nuk mora asnje oferte nga mediat shqiptare, as per reklama. Keshtu qe vendosa te iki ne Turqi”, – eshte shprehur ajo kohe me pare ne nje interviste te dhene per mediat shqiptare. Duket se Turqia po behet destinacioni i ri i shume te rinjve qe duan te provojne suksesin jashte kufijve shqiptare.

Al Pacino gjak shqiptar, origjinen nga Kruja...

Al Pacino gjak shqiptar, origjinen nga Kruja

Aktori i famshem Al Pacino ka origjine shqiptare. Duke ju referuar faqes “online”, wiki.answers, qe pergjigjet sakte ne cdo pyetje qe i behet, nese ben pyetjen, ‘Al Pacino a ka origjine shqiptare?’, pergjigja qe merr eshte:

Alfonso Pacino eshte shqiptar. Familja e tij eshte me origjine nga Kruja, qytet ne qender te Shqiperise. Qindra e mijera shqiptare lane Shqiperine mes viteve 1571 – 1912, per t’i shpetuar ofensivave te perandorise Osmane te asaj kohe. Ishin kryesisht katoliket shqiptare. Nje shifer e perafert e shqiptareve qe leshuan Shqiperine eshte 1.2 milione. Mbiemri Pacino ne shqip eshte Pacini. Emri i plote ne shqip i aktorit me fame boterore eshte Alfons Pacini.

Qeveria italiane e asaj kohe detyroi shqiptaret e ardhur ne Itali qe te jetojne ne Jugun e Italise, ne rajonet e Kalabrise, Puljas, Aleksandrise, Sicilise dhe Napolit, ne periudhen e viteve 1621 – 1913 te pershtasin emrat dhe mbiemrat. Prandaj, emrat e komunitetit shqiptar qe jetuan ne Jugun e Italise u ndryshuan ne menyre qe Italia te jete e bashkuar ne nje, pa dallime etnike.

Aferdita Dreshaj: Tradhtia, fundi i nje dashurie...

Aferdita Dreshaj: Tradhtia, fundi i nje dashurie, s’do ta falja kurre

Eshte perhere e fokusuar mes modelingut dhe kenges. Aferdita Dreshaj perhere eshte vleresuar si nje nder vajzat e bukura te skenave tona. Si fillim ishte puna si modele prioritet i saj, por pasi njohu te fejuarin, kengetarin Shpat Kasapi, muzika u be nje destinacion i ri i vajzes bukuroshe. Tanime ate te gjithe e njohin si kengetare. Pas pjesemarrjes se saj ne “Dancing with the stars”, kjo vere duket se ka qene teper e angazhuar me koncerte te shumta ne trojet shqiptare per Aferditen. ”Mund te them se kam pushuar shume pak. Me dite. Pjesen me te madhe te kohes kam pasur koncerte ne Kosove, Maqedoni dhe Shqiperi”, – thote ajo. Por vec muzikes, nje pjese e rendesishme e jetes se Aferdites eshte edhe historia e saj e dashurise me Shpat Kasapin, qe perhere zgjon interes tek publiku.

Blero, kontrate me labelin "Rock City" nga Zvicra...

Blero le ‘Cekicin’ per zviceranet “Rock City”

Pas nderprerjes se bashkepunimit me Demir Jahic- Cekic, kengetari Blero, keto dite ka bere kontrate bashkepunimi me labelin “Rock City” nga Zvicra.

“Rock City” eshte label qe posedon disa studio ne qytetin e Cyrihut. Kete gje e ka bere me dije per te perditshmen “Lajm” Blero, ndersa ka theksuar se ai edhe me tej vazhdon te zhvilloj aktivitete te shumta ne studion e tij ne Prishtine, e gjithashtu te merret me menaxhimin e talenteve te rinj. /lajmonline/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blero leaves 'Cekic' for Swiss "Rock City"

After termination of the co with Demir Jahic-hammer singer Blero, these days has made ​​cooperation agreement with labeli "Rock City" from Switzerland. "Rock City" is a label that has some studio in the city of Zurich. This thing has been made ​​clear to the daily "news" Blero, and said that he still continues to conduct numerous activities in his studio in Pristina, also deals with the management of young talent. / lajmonline / ]]

Rosela Gjylbegu, nepunesja e Kuvendit: Dua te jap kontributin tim...

Rosela, nje kengetare ne Kuvend

Roselen e kontaktojme ne dite pushimesh, ne plazhin e Velipojes. “Doja te shkeputesha per pak pushim, ka qene nje vere e ngarkuar dhe shume e nxehte, kisha kaq shume nevoje per pak kohe per veten”, – thote Rosela gjate bisedes. Pune ne administraten e Kuvendit (ajo mbulon ceshtjet e barazise gjinore ne zyren e Marredhenieve me Publikun prane kreut te Kuvendit, Topalli), por edhe koncerte. A behen te dyja? “Te them te drejten u bene vite qe ditet i kam te ngarkuara. Edhe kur dua te pushoj s’rri dot pa i gjetur pune vetes”, – qesh Rosela. Perpiqem shume qe ndonje fundjave tek- tuk te shkeputem per pak e te pushoj me miqte e mi me te ngushte”.

Rosela, si eshte nje dite e zakonshme e nje personi qe njihet si artiste, por i duhet te jete edhe nepunese e administrates, e Kuvendit konkretisht?

Lyrical Son, ironizon gay-t

“Lyrical Son”, ironizon komunitetin gei

Ka dale hapur si nje njeri qe nuk ka ndonje fare simpatie per homoseksualet. Kete gje e ka bere te qarte ne nje status te tij ne Facebook ku duken hapur keto mendime. “Njeriu shkon duke u rritur e duke u pjekur, keto shkojne dhe behen gei. Dhe pastaj thone c’lidhje ka?”.

Ne te vertete ky status nuk ka pasur per qellim te ofendoje homoseksualet por disa kundershtare te tij ne muzike te cilet per ti ulur poshte ai i krahason me homoseksualet. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Lyrical Son", ironizon gay community
Exposed as a man who does not have a certain sympathy for homosexuals. This thing has become clear in his status on Facebook which seem to open these thoughts. "Man goes increasing being mature, they go and become gay. And then say what fellowship hath? ".In reality, this status is not intended to offend homosexuals but some of his opponents in the music that you sit down he compares gays. / bluetooth / ]]

Rita Ora u beson vetem truprojave shqiptare...

Rita u beson vetem shqiptareve

Yjet e shoubiznesit jane vazhdimisht te rrezikuar nga persona apo adhurues te dhunshem, dhe ne cdo kohe mund te sulmohen. Per kete arsye, ata kane nevoje per mbrojtje te afert. Dhe kesaj nuk i ka shpetuar as ylli shqiptar me fame boterore Rita Ora, e cila ka te angazhuar nje ekip truprojash, te cilet e ndjekin ne cdo hap.

Por ajo qe eshte e vecante, eshte fakti se Rita duket te kete me shume ne bashkekombesit e saj, pasi sipas burimeve, shumica e truprojave te saj jane pikerisht shqiptar, e besohet se jane edhe te aferm te ngushte te saj. “Natyrisht se edhe ajo ka te angazhuar truproja, pasi rreziku eshte permanent dhe mund te sulmohet nga fansa te cmendur. Por ajo ka vendosur te angazhoj truproja qe jane shqiptare, apo edhe i perkasin familjes se saj”, ka deklaruar nje shoqe e ngushte e Rita-s.

Nik Xhelilaj, ylli me i ri i telenovelave turke, konkurron Ezelin...


Nik Xhelilaj konkurron Ezelin, ylli i ri ne serialet turke

Nik Xhelilaj duket se do te jete ylli me i ri i telenovelave turke. Keto jane lajmet me te fundit qe vijne per aktorin e njohur shqiptar, Xhelilaj. Niku, i cili koheve te fundit nuk eshte angazhuar ne ndonje projekt ne filmografine shqiptare, shume shpejt do te jete protagonist ne nje serial turk. “Kayıp Şehir” eshte prodhimi me i ri turk i targuar nen logon e kanalit te ndjekur turk “Kanal D”, i cili do te nise te shfaqet ne Turqi duke filluar nga muaji shtator.

Elgit Doda zevendeson Florin te "Kenga Magjike"


Elgit Doda zevendeson Florin te “Kenga Magjike”

Kete gje e ben te ditur vete kengetari ne nje interviste te tij per nje reviste mode. Kompozitori se fundmi i bere i njohur nga bashkepunimet e tij me kengetare si Adelina Tahiri, Rezarta Shkurta etj duket se eshte i preferuari i producentit Ardit Gjebrea. Ky i fundit edhe me pare ka ndihmuar kompozitore apo grupe te reja per te care ne boten e muzikes.


Rezart Aga, zbulon sekretet e "Big Brother 6"

“Big Brother 6″: Rezart Aga zbulon sekretet dhe detajet e shtepise

Autori i dy prej formateve me te suksesshme te televizionit shqiptar ne ditet e sotme na tregon kete fundvere se cfare do te ndodhe me fillimin e sezonit te ri, dhe cfare do te kete mundesi te shohe publiku nga ekrani i “Top Channel”. Rezart Aga, autori i talent show-t “The Voice of Albania” dhe i reality show-t “Big Brother” zbulon ndryshimet qe do te ndodhin ne keto dy produksione te rendesishme dhe fillon me surprizat e para. Sivjet “The Voice” me personazhe qe nuk na njohin vetem me zerin, por edhe me jeten e tyre, dhe “Big Brother”, me njerez qe kapen fort pas nje sekreti te madh te jetes se tyre…

Valbona Halili, kete vere e mbushur me pune...

Valbona Halili: “Me pelqen veshja dhe kenga popullore tiranase”

Gjithmone e palodhur me koncerte brenda dhe jashte vendit. Gjithmone me ate buzeqeshjen e saj karakteristike qe ta ben biseden te ngrohte dhe miqesore. Koncertet e saj i kane kaluar kufijte e Shqiperise, por ajo gjithmone edhe pse kerkesat i ka ne rritje, do te kendoje ne skenat shqiptare, aty ku mori duartrokitjet e para dhe deshifroi perspektiven si kengetare. U rrit ne skene por edhe studioi per kanto, pasi keto studime i dhane lemimin e zerit, perfeksionimin e tij, por qe e lidhen dhe me shume me kengen popullore. Dhe pse cdo vit ajo nxjerr kenge te reja ajo nuk e mohon se suksesin me te madh e ka arritur me albumin “Hall me burre, hall pa burre”.

-Si ndihet Valbona kete vere?
E mbushur me pune. S’kam kohe te marre fryme. Levizje te shumta mbushur me aktivitete dhe dasma. Dihet vera eshte shume e ngjeshur per ne kengetaret popullore se helbete martohen bota (qesh).


Aktori amerikan Paul Walker, me prejardhje shqiptare?

Aktori Paul Walker eshte me prejardhje shqipetare?

Paul Walker eshte nje prej aktoreve me te njohur te brezit te ri hollivudian, i cili arriti famen boterore fale filmave te tille si “Varsity Blues”,”She’s All That”,”The Skulls”,”Joy Ride”,”Into the Blue”, “Flag of Our Fathers” etj, por qe me se shumti njihet nga publiku si nje prej aktoreve kryesore ne serine e filmave “The Fast and the Furious”. Ajo cka ne mesuam kete jave na habiti pak,sepse asnjehere nuk do ta kishim menduar qe Paul Walker e kishte origjininen nga…Shqiperia?

Po, e lexuat tamam! Ai ka prejardhje shqipetare. Teksa ne po kerkonim informacion rreth nje filmi ne faqen me te njohur kinematografike ne bote Internet Movie Data Base, nuk di sesi perfunduam ne faqen e Walker ne te cilen thuhej se ” Paul Walker ka prejardhje shqipetare”. Po ashtu si dhe ju, reagimi i pare ishte jo vetem befasues,por dhe disi mosbesues, pasi Walker? Shqipetar? Ndaj,pavarsisht se ky informacion jepet nga IMDB e cila verifikon cdo informacion te paraqitur ne vendosem te benim nje kerkim me vete.

Enca Haxhia, e lindur per skene...

Ruhuni kengetare, po vjen Enca…

Enca Haxhia eshte nje artiste e re por shume premtuese, "Enca Haxhia - Kjo Vere" eshte kenga e saj e dyte te cilen e shoqeron me nje videoklip vertet shume te fresket dhe rinor. Mos mendoni se eshte rastesisht ne ekran,pasi ajo ka kohe qe pregatitet per kete moment. Per te gjithe ju qe jeni kurioze ta njihni, ne jua prezantojme !

-Enca kjo vere te ka gjetur shume te zene dhe me dy kenge te suksesshme te cilat i shohim dhe me videoklipe. Ke filluar ta shijosh sadopak famen?
Mund te them qe kjo vere ka qene shume ndryshe nga vitet e tjera per mua,dhe eshte vetem starti i nje pune te gjate impenjuese qe me pret perpara.Satisfaksioni i madh qe marr nga reagimet shume te mira te njerezve,miqve,kolegeve eshte nje shperblim per punen qe po bej.

-Ke nisur te kendosh shume e vogel, na trego dicka per performancat e tua ne familje ose para pasqyres?

Friday, 24 August 2012

Hitet shqiptare qe pushtuan veren e 2012-s

Janë të shumta këngët që e bënë më të nxehtë këtë verë të 2012-s që dalëngadalë po ikën. Këngëtarët shqiptarë edhe këtë verë nxituan që secili me krijimet dhe muzikën e tyre të konkurrojnë tregun muzikor dhe secili me dëshirën që të jenë sa më “in”.

Por jo të gjithë artistët gjetën ritmin e duhur në mënyrë që shqiptarët t’i dëgjojnë vetëm ata dhe t’i pëlqejnë aq sa duhet. Edhe gjatë programit “Top Vip” në Top Kosova Radio në një sondazh që realizuam me dëgjuesit u vlerësuan shumë këngë që vazhdojnë të jenë hite në këto ditë të nxehta.

Superhit, kënga e Tunës “I asaj”
Mund të quhet SUPER-HITI i kësaj vere si këngë shumë e klikuar në kanalin youtube më shumë se 2 milionë klikime dhe gati 5 mijë pëlqime, është fjala për këngën e Tunës “I asaj”.

Ndërsa nëse do të veçonim ndonjë koment është e pamundur se përveçse ka qenë kënga më e dëgjuar, ajo ka qenë edhe më e komentuara negativisht për prekjen dhe performancën e saj në klip. Një tjetër superhit megjithëse erdhi vetëm në audio që u dëgjua shumë dhe në radion atraktive Top Kosova Radio u pëlqye pa masë, ishte kënga “Noku vogël”, këngë kjo dedikuar Alehadrës, vajzës së vet, nga reperi Noizy.

Thursday, 23 August 2012

Ardian Bujupi dhe Noizy, nje kenge se bashku

Po e presin mirë dhe tepër i kërkuar, megjithëse në plan, Ardian Bujupi nuk e kishte menduar qysh në fillim të rrijë kaq shumë në Kosovë.

Këngëtarit si duket po i ecën shumë mirë nëpër shumë koncerte në vend, ndërsa mësojmë se, siç kishte thënë në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio, miku i tij, reperi nga Shqipëria Noizy, e ka gati remiksin e realizuar nga ai për këngën ‘I’m feeling good’.

Madje, ky remiks mezi po pritej nga reagimi i të dy artistëve që janë edhe shumë miq të mirë, në profilet e tyre në portalin Facebook./Maksim Gjokaj/Kosova SOT/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi and Noizy along tracks

I expect good and too demanding, though plans, Ardian Bujupi not have thought at the beginning of the stay so much in Kosovo. Singer apparently is doing very well in many concerts in the country, as we learn that, as he said on the program 'Pro English' in Top Kosova Radio, his friend, rapper from Albania Noizy, ready mix carried by it for song 'I'm feeling good'.

Even, this remiks barely being expected from the reaction of the two artists who are very good friends in their profiles on Facebook portal. / Maxim Gjokaj / Kosova TODAY /

Ryva Kajtazi, pas "Nates" premton nje duet...


”NATA” E RYVES

Pothuajse gjithmone i ndez turbinat gjate veres. I tille eshte edhe klipi i saj i fundit “Nata’, kenge e cila ka pasur nje sukses te konsiderueshem. Deri tani ka pasur afer 40 000 klikime ne youtube.com. Kengetarja thote se pritet qe se shpejti te realizoje edhe nje duet me nje kengetar, por ende nuk eshte percaktuar me cilin.

Kengetarja Ryva Kajtazi sapo ka realizuar kengen "Nata" (”Ryva Kajtazi - Nata”), te ciles i ka bashkengjitur edhe nje videoklip.

Shota Baraliu: Klipi i radhes, edhe me i "nxehte"...


Shota: Nuk merrem me thashetheme

Videoklipi i fundit i kenges “Call the police” beri shume buje, ndonese kengetarja Shota Baraliu ishte paraqitur ne skena mjafte te nxehta dhe provokuese. Mirepo Shotes nuk i behet vone per thashethemet qe qarkullojne ne opinion per te.

Ajo tani planifikon te nise punen edhe per nje videoklip tjeter per te cilin thote se do te jete mjafte i vecante dhe joshes, duke mos munguar as skenat e nxehta sic jemi mesuar ta shohim Shoten. Kenga qe pritet te lansohet me klip titullohet “Adonis” dhe sipas Shotes do te realizohet ne Shqiperi ne ndonje vend te bukur. Per me shume rreth punes dhe cdo gje tjeter flet Shota per “Zeri”.

Klani Shqiptar, rikthehet pas 2 vite pauze...

Ribashkohet Klani Shqiptar

Pas 2 viteve pauze, rikthehet se funksionuari serish rep grupi kosovar ‘Klani Shqiptar’. Njeri nga anetaret e ketij grupi Eki nuk ishte ndalur se punuari me muzike dhe ka lansuar ne treg disa kenge te reja. Se fundi ai realizoi kengen “S’dua tjeter” ne duet me Nexhat Osmanin. Nderkaq anetari tjeter Albert Zekaj kishte pasur probleme personale dhe eshte detyruar ta nderprese kengen per dy vite. Tani rep grupi “Klani Shqiptare” do te rikthehet me nje kenge te re, e cila bene fjale per jeten reale qe ndodhe tek ata te dy. “Do te rikthehemi pas dy vite ndarje.

Tani u ribashkuam dhe nuk do ti mungojme adhuruesve tane”, ka thene Eki per “Zeri”. Sipas Ekit kenga do te lansohet bashke me videoklip i cili do te jete nje klip me stil gangsteresh ku teksti do e kete tematiken e jetes reale qe e bejne te dy anetaret e ketij grupi./zeri/

Ledri Vula miqesohet me TBA...

Ledri miqesohet me TBA

Ikona e Babastars, Ledri Vula, i cili u largua kohe me pare nga muzika, eshte pare duke bere foto me nje prej anetareve me te shquar te ‘labelit’ TBA, Klepton.

BabaStars dhe TBA njihen per rivalitetin e tyre te madh ne skenen e hip-hop muzikes, sidomos pasi keta te fundit mbajten koncertin e tyre te madh ne Stadiumin e Prishtines.

Fotografite qe ju sjellim jane postuar nga Klepto ne profilin e tij personal ne Facebook, ndersa ne te shihet edhe Ledri, i cili keshtu i jep edhe nje goditje tjeter relacioneve te tij me anetaret e BabaStars, nga te cilet u largua pas problemeve ne jeten private dhe incidenteve me Noizyn, duke iu perkushtuar karrieres si regjisor. /Telegrafi/

Zanfina nje cmim te parendesishem nga Ohri

Megjithëse këngëtarja kosovare Zanfina Ismajli ka përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin e Ohrit  mbajtur vetëm pak ditë më parë, ajo nuk ka fituar ndonjë cmim, pavarësisht se në dorë sic e shihni në foto ka një trofe.

Ne mësuam se ajo thjesht ka fituar një cmim të festivalit dhe kaq, kënga e saj nuk u kualifikua as në 10-she, pavarësisht se në internet u përhap lajmi i rremë sikur Zanfina fitoi cmimin e tretë, gjë që nuk është aspak e vërtetë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zanfina a trivial price from Ohrid

Although Kosovar singer Perpisahan represented Albania in Ohrid Festival held just a few days ago, she has not won any award, the matter at hand, as you see in the picture has a trophy. We learned that she just won a prize of the festival and so, her song did not qualify as 10-she, despite the fact that the Internet was spreading false news like Zanfina won third prize, which is not true. / Albavipnews /

Ledi Vokshi vjen me nje video super seksi

“Femër Biz-i”, kështu quhet kënga më e e re e këngëtares aktraktive Ledi Vokshi, kënga kjo që sonte do të lancohet për herë të parë me një video super ‘Hot’.

Mësuam se kjo kënga është realizuar nga Flori Mumajesi dhe klipi nga produksioni ‘Aleksandër”, ndërsa Ledi duket shumë provokuese dhe seksi, sic po e shihni në këtë foto, ndërsa kënga ka shumë potencë, dhe Ledi ka dhënë më të mirën e saj të mundshme.

Madje mësuam se për këtë projekt muzikor këngëtarja ka punuar dhe është menduar shumë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi comes with a super sex video

"Female Biz-i", so called e newest song singer aktraktive Ledi Vokshi, this song will be posted tonight for the first time with a super video 'Hot'.

Upss! Per pak Zajmina dhe Fjolla ne buze

Ka kohë që vajzat e skenës rrinë së bashku, madje edhe në koncerte ftohen të këndojnë shpesh herë në vende në njëjta.

Këto janë Fjolla Morina dhe Zajmina Vasjari, që të themi të drejtën këtu dashurinë e tyre e kanë shprehur për pak në atë të puthjes në buzë, që përkthyer në këtë gjuhë i bie të jenë “lezbike”, që nuk e  besojmë kurrë ne.

Megjithatë Zajmina dhe Fjolla gati sa nuk e kanë dhënë këtë puthje në buzë. Ah sa meshkuj do të donin të ishin në këtë moment në rolin e Fjollës, apo të Zajminës në këtë pakujdesinë e të puthurës së tyre./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
UPSs! Little Zajmina and Maja on the lips

There are long scenes girls stick together, even concerts are invited to sing often in the same places. These are Maja Morina and Zajmina Vasjari, to say right here have expressed their love for little kisses him on the lips, which translated into the language gets to be "lesbian", who do not believe we ever.

Wednesday, 22 August 2012

Bleona dhe Adelina, pas dështimit, kthehen ne origjine

Janë dy nga femrat që bënë emër dhe epokë të paktën në muzikën dhe skenën shqiptare, por tentuan që të dyja në Evropë dhe Amerikë të bënin pak famë.

Këto janë Adelina Ismaili dhe Bleona Qereti. E para u rikthye këtë verë me një këngë ritmike që po dëgjohet shumë, ndërsa e dyta rikthehet këto ditë në një turne super të reklamuar në medien e Shqipërisë, për të kënduar në vendlindjen e saj.

Bleona kishte vite që e përmendte Timbalandin, por ajo që u pa ishte vetëm kalimi i saj në tapet të kuq, e asgjë më shumë, ndërsa Adelina tentoi që kënga e saj në gjuhën angleze të depërtonte edhe në mediet e huaja, por asgjë nuk u vërtetua.

Një këshillë, vajza qëndroni me këmbë në tokë dhe këndoni për shqiptarët, sepse muzika botërore ka rregulla të forta./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona and Adelina, after the failure, return to origin

Edmond Morina, jo vetem radiofonik por edhe i bukur

Mund të jetë nesër një doktor shumë i mirë, por që të gjitha femrat do të nxitonin te ai për të sjellë në jetë fëmijën e tyre, por ai ka edhe një pasion tjetër atë të moderimit.

Eshtë fjala për djaloshin që e shihni në foto, Edmond Morina që të gjithë e njohin si Edi që din të krijojë “Show” në programin e tij në Radio Prizreni. Ndërsa sic e shihni nuk mund të mbetemi vetëm te zëri i tij radiofonik, por ai është edhe shumë simpatik.

Madje mësuam se simpatia e tij ka rënë në sy te artistë të shumtë të cilët shprehin dëshirën ta kenë në videoklipet e tyre si personazh. Edi tashmë studion vitin e pestë në Fakultetin e Mjekësisë, por jetesa në Prishtinë ka bërë që të jetë i interesuar të jetë në ndonjë radio apo TV të njohur në kryeqytet, ndërsa ai sapo ka realizuar disa foto të bukura nga fotografi i njohur Kastriot Zhugolli./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edmond Morina, not only beautiful but also radio

Can be a very good doctor tomorrow, but that all women will rush to him to bring to life their child, but he also has another passion that moderation. It comes to the guy you see in the picture, Edmond Morina all know how Edi who knows to create "Show" in his prpgramin Radio Prizren.

Bleona ben publike axhenden e koncerteve neper Shqiperi...


Bleona Qereti ben publike axhenden e koncerteve neper Shqiperi

Bleona Qereti, pas nje suksesi ne Amerike, tashme do te rikthehet fuqishem ne nje turne neper qytete te ndryshme te Shqiperise. “Single pass out” eshte albumi i saj i pare per tregun amerikan dhe, sic ka treguar se fundmi, turin per promovimin e tij do ta nise nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi. Ne rrjetin social “Facebook”, ajo ka treguar edhe datat e koncerteve, si dhe te ftuarit e saj ne kete turne.

Koncerti i pare nis me Vloren me 26 gusht, per t’i lene radhen Shkodres me date 30 gusht, si dhe Elbasanit me 2 shtator. Tri nga kenget e albumit jane punuar nga Timbaland, nderkohe qe per videon qe do te shoqeroje kete album, Bleona eshte duke punuar me Ray Kay, producentin e famshem te klipeve ne Hollivud, qe ka punuar per Britney Spears, Rihanna, Lady Gaga etj.

Niada Saliasi, pushime te cmendura mes miqve...

Niada Saliasi, pushimet e cmendura te aktores mes miqve

Me daljen e pare publike, ajo u cilesua si nje femer shume seksi edhe pse synimi i saj ishte aktrimi, ndersa pamja terheqese e vajzes brune beri qe te pelqehet edhe me shume ne profesionin e saj. Nder shkrimet e shumta qe jane bere per Niaden, eshte dhe intervista e dhene per gazeten “Panorama”, ne te cilen thuhej se inspektorja e krimeve zgjedh aktrimin, e ne fakt ajo ka pasur rastin te luaje ne shfaqje te ndryshme, duke e kujtuar gjithmone ate vajzen e re, te shpenguar te ‘’Salla e banjes’’ ne regji te Inis Gjonit. Prania e saj u vu re edhe tek gara e kercimit ne ‘’Dancing with the stars’’, edhe pse nuk arriti te kualifikohet lart.

Lira Burgija: Me pelqen te jem natyrale dhe e thjeshte...


Ajo ishte prezantuesja qe jemi mesuar ta shohim cdo dite ne “Pasdite ne Top Channel”. Per nje kohe te shkurter ajo me simpatine e saj beri per vete audiencen, por edhe me nje cilesi tjeter, modestine e nje prezentueseje. Pertej ”Pasdites”, Lira Burgija ka edhe nje te kaluar si miss duke u zgjedhur keshtu ”Miss Tirana”. Ka shume pasione dhe endrra ne sirtar. ”Isha ne ditet e fundit te punes ne ‘Top News’, para se te shkoja me pushimet e veres kur drejtori artistik ne “Top Channel”, Bujar Kokonozi, me propozoi te beja nje prove si pjese e nje audicioni qe po zhvillohej per perzgjedhjen e moderatores se re te “Pasdites”.

Klajdi Selimi: Si mi vodhi parate ish-e fejuara italiane...

Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate

Eshte kthyer ne Shqiperi dhe provon biznesin e tij ne fabriken e cajit te malit, i pari prodhim ky ne vendet ballkanike, ndersa ka treguar se te gjithe pasurine te cilen e ka fituar si balerin ne Itali, ka vendosur ta investoje ne Shqiperi. Vetem pak vite me pare, balerini shqiptar kishte gjetur famen, suksesin dhe parane ne shtetin italian, e disa prej jush me siguri e kujtojne Klajdi Selimin i cili ka zene vendin e trete ne spektaklin ‘’Amici 3’’. Pervec atyre qe permendem, Klajdi kishte gjetur edhe dashurine e cila po e shkaterron ate. I detyruar te kthehej ne Shqiperi, ai nuk ka mundur te marre parate te cilat ish-e fejuara e tij italiane ia kishte marre me heret ne forme te huase per te zhvilluar aktivitetin e saj.

Ervin Bushati: Jam natyre e terhequr ndaj skupeve mediatike...


Ervin Bushati: Jam i terhequr ndaj skupeve, disa kolege i krijojne vete

”Albumi sapo ka dale ne treg dhe titullohet ‘Vec per ty’, ka 11 kenge, bashkepunime me kompozitoret: Adrian Hila, Jetmir Mehmeti, Edlir Begolli, Ervin Gonxhi, poetet Armand Trebicka, Rozana Radi, Pandi Laco, Agim Doci dhe dy hitet ne bashkepunim me Sabina Danen ‘Jeta ne dy pjese dhe Fale zemren’ qe kane 1 vit qe jane ne trasmetim. Ne kete album ka edhe shume balada e kenge folk ne nje stil ndryshe, e gjitha kjo eshte nje pune 5-vjecare”, keshtu tregon per gazeten ”Panorama” projektin e tij me te ri kengetari i njohur shkodran, Ervin Bushati.

Bertina Mehmeti, elegante ne bikini...


Bertina shijon pushimet me miqte

Me nje trup shume elegant, nje gote pije ne dore e fytyre te qeshur, keshtu eshte shfaqur keto dite pushimesh ish-banorja e spektaklit “Big Brother” ne plazhet e jugut, teksa shijon relaksin me miqte e saj. Pas ndarjes nga Erjon Zeqiraj, ajo u perfol per nje lidhje tjeter e cila me shpejt mbaroi se filloi. /panorama plus/

Shota Baraliu: Lojerat erotike qe bej ne shtrat


Shota Baraliu: Lojerat erotike qe bej ne shtrat

E thjeshte, pa komplekse dhe shume e sinqerte, vjen ne kete interviste kengetarja dhe aktorja kosovare Shota Baraliu, e cila pranon hapur se eshte e dashuruar, por qe lidhjen e saj nuk do e beje publike per arsye se deshiron ta shijoje vetem e jo me te tjeret. Ajo flet per cmimet ne koncerte dhe detaje te tjera.

Ke gjithmone angazhime, te ftojne neper koncerte?
Sigurisht qe kam pasur ftesa per koncerte dhe sivjet, por dhe kam gjetur kohe te pergatis disa projekte qe i kam per ne shtator.

Pashk Bisaku, Armando Kavalli apo Dejvid Bekam?

Djaloshi që shihni në foto quhet me emrin e vërtetë Pashk Bisaku. Është nga Gjakova, por që jeton ka vite në Zvicër dhe është një model i njohur dhe i kërkuar në këtë vend.

Na bëri shumë përshtypje edhe pseudonimi i tij Armando Kavalli, por mësuam gjithashtu se modeli është shumë i dashuruar dhe e ka si idhull Dejvid Bekam, ndërsa e adhuron shumë edhe karakterin  e tij.

Bukuroshi ka treguar për gazetën tonë që megjithëse ka 20 vjet që jeton me familje në Zvicër, e ka ruajtur me fanatizëm çdo traditë shqiptare, ndërsa vetëm pak javë më parë modeli i njohur Bisaku e ka realizuar një set të bukur fotografik me fotografin Veton Osmani, ndërsa nga dita në ditë pret ftesa nga agjenci të ndryshme për të qenë imazh i tyre në Zvicër./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Pashk Bisaku, Armando Kavalli or David Beckham?

Boy you see in the picture is called real name Pashk Bisaku. Gjakova, but living there years in Switzerland and is a famous model and looking at this place. Were struck by his nickname Armando Kavalli, but also learned that the model is very loving and has as Davis Beckham idol and worships His character.

Alisa Baraku: Jeta me Frederikun, pas lindjes se djalit...

Alisa Baraku: Jeta me Frederikun pas lindjes se djalit te pare

Ajo tashme eshte nene e dy femijeve dhe bashkeshortja e kengetarit te njohur Frederik Ndoci. Ka sjelle ne jete dy engjej dhe ne krah ka nje mashkull, i cili i ndihmon ne cdo hap. Vjen me nje rrefim te sinqerte per ”Panorama plus”, Alisa Baraku, ajo e cila e beri te lumtur artistin e madh Frederik Ndoci, duke e bere per here te pare babain e nje djali. Shume detaje interesante nga kjo lidhje i tregon vete Alisa…

Sapo je bere nene per here te dyte, si ndihesh?
Vetem tri jave me pare Zoti na priviligjoi perseri duke me dhene per te dyten here emrin nene me nje djale te cilin e pagezuam Nikolo, eshte nje emocion dhe lumturi kaq e madhe, sa nuk do te arrija kurre ta shpjegoja me fjale. Cfaredo qe te themi eshte pak ne krahasim me ate qe eshte brenda zemres sone.

Hygerta Sako, ende ruan bukurine, por jo edhe linjat...

Hygerta Sako ruan bukurine e ish-misit, por jo linjat

Kane kaluar shume vite qe kur ajo u shpall “Miss Shqiperia”, por ne ndryshim nga nje mori misesh qe kane prodhuar keto spektakle bukurie, te cilat kane kaluar tashme ne harrese, Hygerta Sako ka pasur fatin te vazhdoje pasionin e saj, rrugen e televizionit. Ajo prej vitesh prezanton programin e mengjesit ne TVSH. Hygerta eshte e martuar, ka nje vajze dhe keto dite ka bere pushime ne plazhin e Vlores, aty ku bashkeshorti i saj ka disa biznese. Sic shihet edhe nga fotot, Hygerta vijon te jete nje femer e bukur, por disa kilograme me shume ia kane prishur paksa finesen e nje ish-misi. Gje kjo e kuptueshme kur behesh nene. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Inva Mula ne jahtin luksoz te bashkeshortit te pasur

Suksesi dhe fama, kane qene dy komponentet me te rendesishem te jetes artistike qe e ka ndjekur gjate ketyre viteve.

Artistja me fame boterore, Inva Mula, ne nje interviste ekskluzive per mediat ne Shqiperi, rrefeu mbi projektet e saj ne muzike, konkretisht pjesemarrjen ne Festivalin e Dubrovnikut, jeten luksoze perkrah biznesmenit kosovar Et’hem Ramadani, si dhe te qenurit nene per here te dyte.

“Ne keto momente jam me pushime, se bashku me bashkeshortin tim. Jeta mes detit eshte e magjishme, per me teper te kalosh diten ne nje jaht luksoz si ky, eshte fantastike. Nata dhe dita te shnderrohen rregulluese, nga deti”, – pohoi sopranoja Inva Mula.


Tuna nga urrejtje ne dashuri per ata qe nuk e duan

Para disa ditesh i ngriti gishtin e mesit, tani ka postuar nje foto ne Facebook me nje kapele me mbishkrimin “I love Haters”, qe ne gjuhen shqipe i bie “I dua ata qe me urrejne”.

Kengetarja shkupjane se fundmi ka postuar nje foto ne Facebook me nje kapele me mbishkrimin “I love Haters”, qe ne gjuhen shqipe i bie “I dua ata qe me urrejne”.

Nuk dihet se kush e urren kengetaren ne fjale, ndonje kolege e saj apo ndokush tjeter, por kushdo qe te jene ata, Tuna ato i don./kosovalbaner/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Tuna from the hate in love for those who do not want

Few days ago I raised middle finger, has now posted a picture on Facebook with a hat with the words "I love haters" in Albanian pick "I love those who hate me".

Lyrical Son ne lidhje te re dashurie...

Gresa Krasniqi, e dashura e re e Lyrical Son

Javes qe kaloi, publikuam lajmin qe Festim Arifi (Lyrical Son) eshte ndare nga e fejuara dhe po shijon pushimet me miqte e tij, ndersa kete jave ne jemi informuar me mire rreth kengetarit i cili, sic thuhet, ka filluar nje lidhje te re dashurie me nje tjeter bukuroshe. Vajza e cila i ka vjedhur zemren Lyrical Son-it duke e bere per vete ate, quhet Gresa Krasniqi dhe eshte nga Prishtina. Lidhja e tyre ka pak kohe qe eshte zbuluar, ndersa ne twitter Gresa kishte shkruar ne nje postim te saj se eshte jashte ne kafe me te dashurin! Nuk dihet nese kjo lidhje e tyre do te zgjase shume, pasi reperi i njohur shpesh neper intervistat e tij ka bere te ditur se nuk e le profesionin e tij per dashurine. Por Gresa ia ka vjedhur teresisht zemren, pasi Festimi ne profilin e tij ne facebook mban shume foto te saj. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gresa Krasniqi new girlfriend Lyrical Son

Elia Shena, konkurrence kengetareve seksi

Elia Shena, konkurrence kengetareve seksi

Konkurrente e forte per koncerte e kengetareve seksi eshte bere dhe Elia Shena, 15-vjecarja e cila po u ben sfide kengetareve komerciale me emer. Elia eshte cilesuar si fenomen i ri i muzikes moderne shqiptare, duke rene ne sy vitin e kaluar ne talent show, ‘’Top Girl’’ ne Top Channel, ndersa mosha e saj e re ka penalizuar suksesin absolut te Elias. Me forma te perkryera te nje adoleshenteje, Elia se shpejti do te vije ne nje bashkepunim me kengetarin rumun, Lucky Man. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elijah Shena, competition singers sex

Strong contender for concerts and singers sex has become Elijah Shena, the 15-year who is doing challenge to commercial singers with name. Elijah is described as a new phenomenon of modern albanian music, drawing attention in last year talent show,'''' Top Girl on Top Channel and its new age has penalized absolute success Elias. With perfect form of a teenager, Elijah will soon come to a collaboration with Romanian singer, Lucky Man. / panorama plus / ]]

Sabina Dana ndahet nga i fejuari

Sabina Dana ndahet nga i fejuari

Kengetarja e re, Sabina Dana, thuhet se eshte ndare nga i fejuari i saj dhe tashme ka filluar jeten e beqares, duke shijuar pushimet me kusherinjte ne jug te vendit. Ajo ka pak kohe qe ka filluar karrieren, por me projektet muzikore ka bere emer dhe ka krijuar nje imazh te nje femre seksi, e cila di te beje per vete publikun. Sic duket, lidhja e dashurise e kishte penguar kengetaren Dana te shijoje jeten ashtu sic duhet, edhe pse nuk dihen arsyet pse lidhja e saj ka marre fund. Botes nuk i ka ardhur fundi, keshtu qe edhe Sabina do te gjeje ndonje mashkull qe do e kuptoje dhe do te shijoje dashurine sic duhet, ndersa pervec koncerteve te aranzhuara neper vendet bregdetare, ajo po ben pushime me disa familjare si dhe po ben plane per realizimin e disa projekteve te reja, ndersa aktual eshte dueti i saj me kengetarin Valton Krasniqi. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabina Dana separated from fiancee


Elina Duni, ne Anibar


Elina Duni, ne Anibar

Qyteti i Pejes do te jete stacion i filmit te animuar nga e gjithe bota. Edicioni i trete i Festivalit Nderkombetar te Animacionit, Anibar, do te filloj te merkuren per te vazhduar deri me 28 gusht.

Gjashte netet e animacionit kane te ftuar muzikante te zhanreve te ndryshme, ne kuader te “Anio Muzika”.

Nje prej tyre eshte diva e muzikes jazz, Elina Duni, e cila do te performoje ne naten e pare te Anibar.

Getoari romantik, me te fejuaren ne Venedik...


Getoari romantik

Koncertet e shumta verore tashme po perfundojne dhe Getoar Selimi ka arritur te gjej pak kohe per pushime. Ai ka vendosur qe derisa pushon te behet edhe romantik pasi qe ka zgjedhur qytetin e bukur te Venedikut ne Itali per te pushuar! E sigurisht ai nuk eshte vetem, por po shoqerohet nga e fejuara e tij Florentina Islami.Getoar Selimi pas aferave te shumta me femra, tashme qe nje kohe te gjate eshte ne lidhje me Florentinen./indeksonline/

Tuna dhe Nora me te njejtin fustan neper koncerte...

Tuna dhe Nora ndajne te njejtin fustan neper koncerte

Jo rralle here ndodh qe fytyra te njohura televizive ne bote, aksidentalisht te vishen me rroba te njejta. Kjo mbase mund te arsyetohet me faktin se nuk mund te ndjekin secilen ngjarje dhe paraqitje te njeri-tjetrit. Megjithese skena muzikore ne Kosove eshte relativisht e vogel, dhe ndodh qe edhe kengetaret tona te zgjedhin per te veshur dicka qe publiku tashme e ka pare te dikush tjeter.

Keshtu i ka ndodhur kengetares shkupjane Tuna, e cila ne koncertin e te henes ne Ferizaj, ka zgjedhur per te veshur nje fustan me ngjyre te verdhe te ndezur, te ngjitur pas trupi. Me fustanin identik eshte paraqitur jave me pare Nora Istrefi ne nje nga koncertet e saj verore. "Indeksonline" sjell fotografite nga te dyja mbremjet, e se cila e ka veshur me mire, ju mbetet juve ta gjykoni! /indeksonline/koha jone/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online