All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Bleona e shqetesuar per incizimin nudo...

Bleona Qereti
Bleona Qereti ne prova para koncertit ne Prishtine

Bleona: Videoja me ka shqetesuar mua, familjen dhe fansat (Video)

Kengetarja nga Shqiperia, Bleona Qereti, ka reaguar pas publikimit ne internet te ne nje videoxhirimi ku ajo shfaqej e zhveshur lakuriq.

Sipas agjencise informative Presheva Jone, Bleona eshte shprehur e indinjuar duke thene se ajo video eshte regjistruar fshehurazi, derisa ajo pergatitej per nje koncert ne Shkoder.

Kengetarja ka thene se kjo video i ka shkaktuar shqetesim te madh familjes dhe asaj vete dhe per kete arsye ka kerkuar mirekuptimin e njerezve.

Franceska dhe Ermali nuk fshehin me: Jemi ndare!

Ermali & Franceska nuk mund te genjejne me, por pohojne: Jemi ndare!

Ermali dhe Franceska e “BB5” jane ndare dhe nuk mund te fshihen me pas gishtit te vogel. U munduan te hiqen si cift ende, edhe pse realisht kane dy muaj te ndare, por tashme kane dale zbuluar. “Panorama Plus” e botoi e para lajmin, pasi ishte 100 per qind e sigurt, por ata serish bene te pamunduren qe ta mbanin edhe pak te fshehte, duke folur lart e poshte se ishin ende bashke, pa dhene asnje detaj se si vazhdonte lidhja, duke lene qartaz te kuptohej se ne fakt kishin dy muaj qe nuk shkembenin asgje me njeritjetrin. Nderkohe qe Franceska, e komentuar per tradhti dhe histori me djem te tjere paralelisht me Ermalin, dje pasdite ka deklaruar hapur se tashme mund ta pohoje me plot gojen se eshte ndare nga ai. Ne komentet e saj plot duf dhe nervozizem, ajo shprehet se per arsyen e ndarjes mund te pyetet vete Ermali, duke lene te kuptohet se ka qene vendimi i tij per t’i dhene fund lidhjes.

Nga ana tjeter, vete Ermali i pyetur ne lidhje me ndarjen e perfolur, per here te pare e ka pranuar pa medyshje, duke e konsideruar nje ceshtje te mbyllur ne jeten e tij, qe nuk do deshironte ta permendte me tej. Nderkohe Franceska ka filluar jeten e saj ne Tirane, duke marre nje shtepi me qira dhe duke u pergatitur per te nisur vitin e katert te shkolles se mesme, tashme si “single”.

Ciljeta: Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin...

"Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin"

Ciljeta: Ju tregoj per babain e femijes tim

Ndodhi ashtu sic e kishim parashikuar. Shtatzenia e Ciljetes i cuditi pothuajse te gjithe. Duke mos ditur pjesen e pare te historise, pati shume prej lexuesve qe madje nuk e besuan ate. Fotografia qe shoqeronte lajmin, duke qene e shkeputur nga nje film qe Ciljeta realizoi nje vit me pare, ku shfaqej shtatzene, i ngaterroi akoma me shume, duke menduar se po flisnim akoma per rolin dhe po benim thjesht nje loje fjalesh per te krijuar nje ekuivok. Per te gjithe skeptiket e lajmit, si dhe per kenaqesine e te gjithe atyre qe pelqejne Ciljeten, ajo sot vjen ne gazeten “Panorama” me nje rrefim te ndjere per kete moment te rendesishem ne jeten e saj, qe ajo e quan njekohesisht edhe me te bukurin.


Nora dhe Roberti anulojne martesen...

Nora Istrefi anulon dasmen

Ishte parashikuar qe dasma e tyre te mbahej kete fillim vjeshte, pra ne shtator, por kengetarja Nora Istrefi, ndersa ka qene kete numer personazhi i kopertines se njeres prej revistave me te njohura ne Kosove, ka deklaruar se ceremonia e saj martesore eshte anuluar. Te pakten per kete vit.

Angazhimet e shumta te Nores dhe Robertit, kane bere qe ata te dy te mbeten pa martuar… Megjithate, sic ka rrefyer kengetarja, martesa nuk pritet te beje ndonje ndryshim rrenjesor ne jeten e tyre, sepse ata prej vitesh jetojne bashke dhe kane nje dashuri te konsoliduar tashme. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi cancels wedding


Genta e BB5, aborton femijen...

Genta e “BB5”, aborton femijen

Ky eshte lajmi qe po qarkullon keto dite ne formen e nje thashethemi rrugeve te Tiranes, e qe ka serish ne fokus, banoren simpatike te “BB5”, Genten. Banorja shume e komentuar e ketij reality eshte pare shume e trishtuar keto ditet e fundit, madje shpeshhere edhe duke qare dhe miqte e saj te afert e kane dekonspiruar, duke treguar se shkak per kete eshte bere abortimi i femijes qe Genta mbante ne bark. Jane te pakta detajet qe dihen per kete histori, por nje version i saj eshte publikuar edhe me pare ne media.

Genta eshte banorja me e komentuar e ketij viti nga reality show “Big Brother”. Me heret, ne faqet roze kane qarkulluar shume thashetheme per ish banoren, duke filluar nga fotot erotike me Rubensin per te perfunduar tek lidhja me Emilianon, me te cilin u perfol pak muaj me pare si piste edhe shtatzenia. Genta kete muaj eshte zhvendosur ne Tirane, ku po jeton bashke me Francesken dhe motren e saj. /bluetooth/

Rita Orra arrine ne Kosove dhe menjehere porosit mantia...

Rita Ora arrin ne Kosove [VIDEO]

Superylli shqiptar me fame boterore, Rita Ora, ka arritur ne Kosove dhe aktualisht gjendet ne hotelin e saj, para fillimit te xhirimeve te videoklipit te ri.

Bukuroshja shqiptare arriti ne mesdite ne aeroportin e Prishtines ku eshte pritur nga shume fansa dhe gazetare me shpresen se mund te marrin ndonje nenshkrim apo interviste nga ylli qe po thyen rekordet neper top listat boterore.

Ajo nga aeroporti ka shkuar drejt e ne hotelin e saj, ku ka porositur ushqimin e saj te preferuar, specialitetin kosovar, mantia.

Rita Ora do te qendroje gjate ketyre diteve ne Kosove, ku do ta xhiroje videoklipin e kenges “Radioactive”, pjese e albumit te saj te ri “ORA”.

Sipas disa burimeve Rita do te performoje ne koncertin e organizuar nga Qeveria e Kosoves me rastin e largimit te mbikeqyrjes se pavaresise, ndersa ka gjasa qe ajo te performoje sonte apo te merkuren ne Zone Club ne Prishtine. /Telegrafi/
Friday, 7 September 2012

Kengetaret shqiptare dhe plazhet nudo

Ndërsa këto ditë në të gjitha portalet shqiptare po qarkullojnë disa foto nudo të këngëtares Bleona Qereti, ndoshta si tentativë keqdashëse para koncertit të saj që do të mbahet sot në Prishtinë, besoj se kolegëve të saj kur i kanë parë këto foto u ka ardhur keq dhe janë tronditur duke bërë që të reflektojnë më mirë ata.

Por, jashtë kësaj, ne ditë më parë, gjatë temperaturave të larta të verës, e realizuam një anketë me disa këngëtarë shqiptarë që pranuan të flasin se a u pëlqen atyre që të marrin ngjyrë kudo dhe t’i frekuentojnë plazhet nudo.

Ne kemi dëgjuar se disa artistë shqiptarë i kanë frekuentuar ato, sidomos në Ulqin, por si duket artistët që ne pyetëm nuk i pëlqejnë plazhet e tilla, madje dikush e quan absurde pozimin në plazh nudo, por kishte edhe nga ata që nuk u pengonte. Por, ndërsa në bregdetin shqiptar në Shqipëri një plazh nudistësh ndalohet ende me ligj, çfarë thonë këngëtarët tanë në lidhje me frekuentimin e një plazhi të tillë?

Drenusha Latifi:
- Unë i falënderohem Zotit që më jep mundësinë të shkoj në dete e pishina dhe pak ka rëndësi se nga cilat anë marr ngjyrë, unë edhe kështu nuk jam e bardhë, marr lehtë ngjyrë nuk kam çfarë të ekspozohem shumë.

Ku eshte Genta Ismajli?

Keni pyetur gjatë këtyre ditëve se ku është këngëtarja Genta Ismajli? Ja ku ne zbulojmë që ajo ka ikur në Amerikë për disa ditë pushimi, pas koncerteve që ajo kishte në këtë sezon veror.

Dihet se ajo ka edhe familjen në Amerikë dhe do të qëndrojë pak me ta, ndërsa kohët e fundit mamaja e saj i ka qëndruar afër Gentës. Por artistja atraktive nuk harron që të hyjë në facebook dhe twitter për të përshëndetur fansat e saj, madje duke postuar edhe disa nga hitet e saj të viteve të kaluara si me nostalgji.

Se kur do të kthehet ajo në Kosovë nuk dihet ende./ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Where is Genta Ismaili?

Have you asked these days where it is Genta Ismaili singer? Here we discover that she has gone to America for a few days off, after she had concerts in the summer season. It is known that she has family in America, and will stay a little with them, and more recently her mother has stood by Genta.

Rritet Eni Koçi, tregon gjoksin


Një lajm që vinte nga gazetat e Tiranës tregonte se këngëtarja e hitit “Je gjithçka” , Eni Koçi, ka kaluar pushime të çmendura.

Por përveç kësaj ne na ra në sy edhe dukja e këngëtares që ende hyn në kategorinë e vajzave adoleshente për shkak të moshës së saj. Por, tashmë, siç e shihni në këtë fotografi, ajo duket e rritur dhe seksi, madje duke treguar edhe gjoksin e saj të madh./ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eni Koci grows up, shows her breast

News coming from Tirana newspapers showed the singer of the hit "You're everything," Eni Koci, crazy holidays. But in addition we fell out even the appearance of a singer, s still comes under the category of teenage girls because of her age. But now, as you can see in this photo, she looks grown and sexy, even showing her large breasts./ Maksim Gjokaj / Kosova Sot /

Besforti ia kthen Bleones: ‘Psikopatja’

Pas deklaratës gjatë konferencës për shtyp të këngëtares Bleona Qereti në Prishtinë, e cila tha se Besfort Hasani është një i sëmurë, një psikopat për videon e hedhur e cilësuar se si këngëtarja këndon serbisht.

Personi që njihet si hedhës i videove dhe që ka një arkiv edhe të artistëve të tjerë shqiptarë, ka reaguar në profilin e tij në facebook, madje duke hedhur edhe video nga xhirimet ‘bruto” që ai mban.

Një video e ilustruar me foto ai e quan se ka ndodhur në Gjermani, ku Bleona ka vjedhur në një market. Besforti madje e quan Bleonën “psikopate”, e ndërsa këngëtarja gjatë konferencës mes të tjerash tha se Besforti është maniak, saqë e ka dashuruar dhe donte të martohej me të dhe një palë bikini të saj i mbante dhe i merrte erë si maniak.

Por kur do të përfundojë kjo telenovelë “Bleona-Besfort” nuk i dihet!/ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besforti turn Bleonës: 'psychopath'

Thursday, 6 September 2012

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City...

Ermal Fejzullahu & Gena

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City

Tashme eshte shnderruar ne hit kenga “Ermal Fejzullahu & Gena - Ajo” e cila eshte duet i kengetareve te mirenjohur, Ermal Fejzullahut dhe Genes, por ne fakt kenga e cila thuhet se eshte punuar nga Florent Boshnjaku, ka nje autor tjeter.

Kompania Rock City ka derguar nje komunikate ne redaksine tone, ku thuhet se Dj Nardi eshte ai qe e ka punuar kengen “Ajo”. Besohet se Dj Nardi e ka perfunduar vijen melodike te kenges ashtu sikurse ‘beatin’, ndersa me pas kengetaret shfrytezuan po kete vije melodike dhe ‘beat’ pa te drejte.

Zonja e Pare, Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale...

Odeta Nishani
foto: armand sallabanda (mapo)
Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale

Nuk besojme se i ka munguar ndonjehere admirimi. Ka nje elegance dhe feminilitet, qe zor se shpeton pa rene ne sy. Pakekush e ka menduar, madje dhe ajo vete, qe nje dite do te ishte Zonja e Pare e vendit. Zonja Odeta Nishani e quan kete nje nga te papriturat e jetes: “qe nuk kane qene te pakta keto vite….”-tregon ajo, duke mos na kursyer buzeqeshjen e saj. Kenga e preferuar e ciftit Nishani? “Vivo per te” dhe… Zonja Odeta nuk e kishte menduar kurre qe do te jetonte me nje President!

Ngjarje te tilla te ndryshojne jeten, e megjithate Zonja e Pare na rrefen se jeta familjare nuk ka ndryshuar shume, por sigurisht jane shtuar telefonatat dhe mesazhet. Ne nje rrefim te sinqerte per rubriken “Jete” ne “Shekulli”, zonja Nishani tregon ditet e para te te qenit nje Zonje e Pare, emocionet qe perjetoi ajo dhe dy femijet e ciftit gjate momentit te votimit, zgjedhja e veshjes per diten e ceremonise e shume detaje te tjera. Por… cdo e ardhme e ka nje te shkuar, ndaj ne nuk kishim si te mos e pyesnim zonjen Nishani per te shkuaren e saj.

Fatmire Bajramaj, kampionja e futbollit gjerman...

Fatmire Bajramaj: Shqiptarja qe u be kampione e futbollit gjerman

Me vetem 23 vjet Fatmire Bajramaj ka fituar shume tituj. Ajo eshte kampione e botes, kampione evropiane dhe fituese e Liges se Kampioneve. Ndonese si femije prinderit nuk e lejonin te merrej me futboll. Babai i saj me origjine nga Gjurakovci i Pejes mendonte se vajza nuk duhet te merret me futboll, por “si cdo femer normale” me vallezim, balet apo ndonje aktivitet tjeter.

Gati dy vjet Lira ka luajtur futboll fshehurazi, me vellane Flakronin dhe shoket e shkolla. Nena e dinte per “sekretin”. “Babai nuk e ka ditur, sepse une luaja fshehurazi me djemte ne nje ekip. Dikur me eshte dashur nje nenshkrim, por babai thoshte: jo cika jem, se nuk eshte futbolli per cika. Ti me mire merru me vallezim, apo dicka tjeter. Por nje here ka ardhur babai dhe kur me ka pare se si luaj, i ka pelqyer dhe me lejoi te merrem me futboll. Sot mezi pret te shikoje lojerat e mia”, thote ajo.

Arber Arapi dhe Marsida Saraci behen prinder...

Arber Arapi dhe Marsida Saraci, prinder per here te pare

Jane martuar pak me teper se nje vit me pare dhe prej disa ditesh po i gezohen ardhjes ne jete, te krijeses se tyre. Kengetaret Arber Arapi dhe Marsilda Saraci, te dy ish-pjesemarres ne spektaklin e talenteve “ Ethet e se premteve mbrema”, jane bere prinder te nje vogelushi te bukur dhe te shendetshem.

Kengetarja 27 vjecare, qe ka mbaruar studimet per shkenca Sociale, sipas te afermeve, gezon gjithashtu shendet te plote. Arber Arapi , i cili ka mbaruar studimet e larta per Mjekesi, prej pak kohesh punon prane Qendres Spitalore Universitare “ Nene Tereza “, ndersa Marsida, keto kohe ka shijuar periudhen e bukur te shtatzenise , sidomos te se pares. Nje nga kenget e tyre, e kenduar ne duet, “ Hapa dashurie”, ishte sinjali i pare qe ata dhane per publikun, qe shpejt kuptoi se mes tyre kishte dicka me teper, sesa thjeshte miqesi e mire.

Bleona reagon edhe nga facebooku

Zemrat e mia, miremengjes! Duke qene se e ndjej si detyrim moral, me duhet te sqaroj edhe nje here (e sqarova dje ne Konferencen per shtyp) per te gjithe fansat ane e mbane Shqiperise, ne vecanti Kosoves, qe videoja e hedhur ne Youtube nga nje psikopat, ku thuhet se une kendoj serbisht, eshte vetem nje perpjekje e tij per te me bere keq mua.

Une nuk di asnje fjale serbisht. Ajo kenge eshte kenduar nga Oliver Dragojevic, i cili eshte kroat dhe mik i shqiptareve. Dragojevic nuk ka pranuar kurre te kendoje ne Beograd, pavaresisht shumave te medha qe i kane ofruar.

Dua qe ky keqkuptim te sqarohet nje here e pergjithmone, pasi vertet zhurma e kote qe po behet per te, po me shqeteson. Uroj ne mirekuptimin tuaj! Love u all! Bleona. Keshtu kishte shkruar Bleona Qereti ne murin e saj ne facebook./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona responds by Facebook

My heart, good morning! Given that I feel as a moral obligation, I have to clarify once again (I explained yesterday at the press conference) for all fans across Albania, Kosovo, in particular, that the video put on Youtube by a psychotic, stating I sing in Serbian, is only an attempt by him to hurt me. I do not know any words in Serbian.

Ermira Causholli, nene per here te trete...

Ermira Causholli, nene per here te trete vjen ne jete Dian

Ermira Causholli, prezantuesja dhe autorja e programit "Histori Dashurie" eshte bere nene per here te trete.

Causholli ka sjelle ne jete gjate mesdites se djeshme permes lindjes natyrale, vajzen e saj te trete ne maternitetin "Koco Gliozheni".

Vogelushja do te mbaje emrin Dian, qe eshte nje emer francez, dhe qe nenkupton nje dhurate hyjnore. Vajza peshon 3 kilograme dhe gezon shendet te plote. Prezantuesja Ermira Causholli dhe bashkeshorti i saj, Arditi jane shprehur te lumtur per “zonjushen” e re, qe iu shtua familjes se tyre. /shqiptarja/

Angela Martini uron me foto nudo

Modelja e bukur shqiptare Angela Martini zhvishet serisht dhe kete here uron per fillimin e nje dite te re. Kjo nuk është hera e parë që Angela shfaqet pothuajse nudo. Hera e parë ishte në disa fotografi të realizuara nga fotografi i njohur, Fadil Berisha.

Në fotografinë e postuar modelja u ka dëshiruar të gjithëve një mëngjes të mirë, si dhe shkruar se dashuria që ajo merr nga miqtë dhe familjen e saj është gjëja më e rëndësishme për të.

Good Morning – Love drives my life. This is with my friends, my family…… etc Kisses Martini./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini wishes with nude photos

Beautiful model Albania Angela Martini undress again and this time it wishes to start a new day. This is not the first time that Angela appears almost naked. The first time was in some photographs taken by renowned photographer Fadil Berisha.

Noizy ngjitet ne ring lakuriq...

Noizy

Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
Noizy ngjitet ne ring lakuriq

Tashme te gjithe e njohim dhe e duam si rrepistin me te mire qe kemi ne Shqiperi, por pak kush nga ju e mban mend qe Noizy perpara se te behej kengetar i famshem ne Shqiperi, ishte nje boksier i rruges me emer ne Angli. Edhe pse boksin profesional ka kohe qe e ka lene, duke iu dedikuar i teri muzikes, ne shpirt gjithmone fle deshira dhe pasioni i cmendur per kete sport. Prandaj, revista "Metro" ka menduar ta ngjise mbi ring, t'i vendose nje pale doreza dhe ta zhveshe te terin. Po, po, e degjuat mire, e ka zhveshur te terin, jo vetem nga rrobat, por edhe nga komplekset, edhe pse Noizy te tilla nuk ka pasur kurre.

Vedat dhe Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe vjen per Krishtlindje...

Vedat & Dorela Ademi

Vedat & Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe u vjen per Krishtlindje

Vedat Ademi, kengetari i njohur i muzikes live dhe i jetes se nates ne kryeqytet, se shpejti do te behet baba. Ne pritjen e embel per t’u bere prinder, ai dhe bashkeshortja, Dorela, flasin per emocionet e bukura.

Do te jete nje djale dhe ata mezi po e presin. Madje, babi Vedati ka nisur t’i beje koncerte recitale. Dhe reagimi i tij vjen menjehere… Ca shkelmime ne barkun e mami Doreles. Muaji dhjetor, bashke me festat e fundvitit do te sjelle edhe dhuraten me te bukur ne jeten e ciftit Vedat dhe Dorela Ademi. Bashkeshortja e kengetarit aq te dashur per publikun, sidomos ate femeror, eshte ne muajin e gjashte te shtatzenise. Prej dites se pare qe mesuan lajmin e shumepritur, i gjithe cikli i jetes se tyre ka ndryshuar ndjeshem. Me te distancuar ne frekuentimin e jetes se nates dhe daljeve me shoqerine deri ne oret e para te mengjesit, pasi fokusi i momentit per te dy eshte vetem femija. Nje pervoje e panjohur per Vedatin dhe te shoqen, qe sigurisht i ka gjetur pa eksperiencen prinderore, por jo pa deshiren per te shtuar familjen dhe per t’i dhene jete krijeses se vogel qe pritet te linde pas disa muajsh.

Wednesday, 5 September 2012

Erdhi “Ajo” e Aragona Band e bukur dhe ritmike (Video)

Sapo e kanë publikuar edhe krijimin e tyre të tretë djemtë e grupit Aragona Band, ashtu sic kemi thënë kënga mban titullin “Ajo” dhe ndoshta ata kanë sjellë një këngë ende më të bukur dhe ritmike se të parat. Sapo është hedhur në kanalin Youtube, kënga është pritur shumë mirë.

Tani e kuptuam ne se pse vera nuk shkonte, pa ardhur kjo  këngë e bukur e grupit Argona Band. Ju mund ta dëgjoni këtu dhe shumë shpejt mund ta bëni ritmin e ditës suaj./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Came "It" Aragona Band beautiful and rhythmic

Have just published their third creation Aragona group guys Band, as kemni said the title song "She" and they probably brought a still more beautiful songs and rhythmic than the first. Just been thrown Youtube channel, the song is very well received. Now I understand why wine does not go without this beautiful song come ARGONA group Band. You can listen here, and soon you can make your day pace / Albavipnews /

Barbana Dini, e forte dhe e sigurte ne rrugen e saj...


Barbana Dini: Padrejtesite me kane bere me te forte

Barbana Dini, kengetarja simpatike sapo ka lancuar kengen e saj me te re “Thrret Prizreni, mori Shkoder”, nje kenge e riperpunuar popullore, e cila ka marre shume klikime ne Youtube. Kenga e lancuar per me teper ne kete 100-vjetor te Pavaresise duket se i ka shtuar kengetares me teper fansa. Ajo ndan me lexuesin tone kete sukses, por tregon edhe per padrejtesite qe i jane bere shpesh, te cilat nuk e kane sprapsur, por e kane bere me te forte.

Barbana, sapo keni lancuar kengen e re me motive patriotike. Perse keni bere kete zgjedhje?

Marjana Kondi: Nuk kam qene kurre skllave e fames...

Marjana Kondi: Nuk kam qene kurre skllave e fames

Aktorja e dashur e humorit vjen ne kete interviste te gjate per te rrefyer jeten e saj mes skenes dhe jetes si grua, nene dhe bashkeshorte. Marjana Kondi, e cila numeron plot 30 vjet karriere, ka shume per te treguar dhe jo vetem si aktore. Te besh art, sipas saj, eshte sa e bukur po aq edhe e veshtire, madje ajo vete nuk eshte e mendjes se arti ta mban shpirtin te ri, perkundrazi, “Arti eshte i lodhshem”, thote ajo. Marjana vjen ashtu sic eshte: e vertete, energjike dhe me nje shpirt qe duket se perhere do te mbetet i ri dhe pasionant per gjithcka qe mban fjalen Art dhe Familje.


Aventurat e "cmendura" te Eni Kocit...


AVENTURAT E "CMENDURA" TE ENI KOCIT

Si ka qene kjo vere per Eni Kocin?! Spektakolare! Kengetarja e dashur, ka kaluar disa dite te bukura pushimi ne Jug te vendit, ku si gjithmone e kane shoqeruar aventurat. Eni, edhe pse ne nje moshe te re, ka marre vete drejtimin e nje motori uji dhe per me shume se nje ore ka bere spektakel ne det me te. Ky ka qene te pakten komenti qe kane bere te pranishmit. Kengetarja ka qene ne Jug, si pasoje e koncerteve qe ka pasur atje, por me ate rast ka shfrytezuar paraditet per te pushuar bashke me familjen e saj. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Besimtare si Almeda Abazi...


Besimtare si Almeda Abazi

Ne boten e spektaklit ka pak te tilla. Bukuroshja shqiptare qe po nderton nje karriere te shkelqyer ne Turqi gjen kohe edhe per leximin. Ne kete foto eshte libri i fundit qe Almeda ka marre ne dore, dhe ky liber permban jeten e pejgamberit "Muhammed". Shteti turk njihet per myslimanet e shumte dhe per traditen fetare qe ka. Qendrimi i gjate atje me sa duket e ka bere aktoren 20-vjecare akoma me shume besimtare. /bluetooth/

Besa prezanton mamane...

Besa Kokedhima prezanton mamane

Besa Kokedhima ka treguar se eshte vajza e mbare e familjes Kokedhima. Ajo ka postuar nje foto ku ka dale se bashku me nenen e saj Brixhida Kokedhima. Nena e Beses, nuk eshte nje personazh i panjohur. Ajo eshte nje grua e suksesshme ne boten e biznesit, megjithate kesaj radhe vihet ne qender te vemendjes, fale fames me te madhe te bijes se saj te madhe, kengetares Besa Kokedhima. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokedhima presents mother

Besa Kokëdhima has shown that it is girls around Kokëdhima family. It has posted an image which has come along with its mother Brixhida Kokëdhima. Besa mother, she is not an unknown personage. She is a successful woman in the business world, but this time put in the spotlight, thanks to greater fame of her great daughter, singer Besa Kokëdhima. / bluetooth /]]

Inva Mula pas lindjes, ne forme te shkelqyer...

Inva Mula
Inva Mula dhe Leo Nucci ne Festivalin e 63-te te Dubrovnikut, Gusht 2012
Inva Mula pas lindjes, ne forme te shkelqyer

Inva Mula rikthehet ne skene. Nga martesa e saj e dyte me biznesmenin kosovar z. Ethem Ramadani, sopranoja me fame boterore para kater muajsh solli ne jete nje vajze te cilen cifti vendosi ta quante Nina, ne nder te nenes se ndjere te Inves. Vogelushja duket se i ka marre te emes te gjithe kohen keto muaj sepse daljet e Inves ne publik kane qene te rralla. Mirepo ne mesuam se ajo i eshte rikthyer me ne fund punes. 50-vjecarja shfaqet ne forme shume te mire fizike dhe asnje deformim post-partum nuk bie ne sy. Me kete fustan ajo ka performuar ne “Festivalin e Dubrovnikut” i cili zhvillohet ne Kroaci cdo vit. /bluetooth/

Bleona Qereti: Ai qe e hodhi videon eshte psikopat [VIDEO]


Ishte planifikuar që konferenca e shtypit e këngëtares Bleona Qereti të niste në orën 15: 00 gjë që nuk ndodhi.

Por gazetarët dhe fotoreporterët u mërziten pak, por më pas me justifikimin dhe buzëqeshjen e artistes duke kërkuar falje ashtu miqësisht ajo erdhi dhe pyetjet e para i mori shumë qetë dhe ëmbël.

Ne ishim aty dhe disa nga pyetjet tona të cilat ishin të parat Bleona jep këtë koment

“Kosova Sot”: Shikoni ndonjë ndryshim në Prishtinë, apo Kosovë pasi ka, siç thatë, 3 vjet që nuk keni ardhur?

Bleona:  Nuk kam pasur shanse me parë asnjë lloj-lloj ndryshimi, do të dal më vonë për të parë ndryshimet. Ndërsa për mua nuk ndryshon asgjë, pasi dashuria ka qenë gjithmonë e sinqertë dhe miqtë janë ende këtu dhe mezi pres që t’i takoj.

Ledi Vokshi: Nuk kam nevoje te behem "Bad Girl", kam lindur e tille...

Ledi Vokshi: “Nuk dua te dukem si vajze e keqe, kam lindur e tille”

Sapo ka publikuar klipin me teri me titullin “Femer bizi” (Ledi Vokshi - Femer Bizi) ku Ledi Vokshi shfaqet me nje look prej vajze te keqe. Sa e keqe eshte ajo ne jeten e vertete? Po aq sa edhe ne klip, ndoshta edhe me shume. Por per ta zbuluar duhet te lexoni intervisten e saj per gazeten Bluetooth.

Ne klipin e fundit “femer bizi” dilni me nje look trasgresiv dhe keni guxuar te rruani njeren ane te kokes, perse?
-Si femer e guximshme dhe plot ide nuk me frikesoi aspak fakti te rruaja njeren ane te kokes dhe as e kam fare problem kete gje. Kisha kohe qe doja ta beja por isha e zene me realizimin e kengeve dhe nuk kisha kohe per te bere cmenduri te tjera.

Elvana Gjata dhe Nora Istrefi kane nje look te ngjashem, ju sa jeni frymezuar prej tyre?
-Si vajze shqiptaro-amerikane qe jam, nuk kam asnje arsye te kopjoj kengetaret shqiptare. Kam pare live dhe kam ndjekur nga ekrani vip-at amerikane qe me cmendurite e tyre me kane frymezuar per te realizuar ide ekstreme per sa i perket look-ut. Shembull konkret per rruajtjen e kokes ka qene motra ime, Aida Vokshi qe eshte stiliste e njohur ne New York.

Tuesday, 4 September 2012

Diana, “Miss Univers Kosova”, ne pishine

Diana Avdiu, vajza e cila sapo është vlerësuar si më e bukura e Kosovës, në spektaklin e zhvilluar në muajin maj, “Miss Univers Kosova 2012”, si duket po përgatitet para spektaklit botëror edhe me relaks.

Bukuroshja shihet në këtë foto që e zbuluam nga Facebooku i saj shumë “hot” në një pishinë, e cila nuk identifikohet se në cilin vend ka qenë.

Diana, pas pak javësh, do ta përfaqësojë Kosovën në spektaklin “Miss Univers 2012”, dhe urojmë që të renditet sa më lart dhe të ndihet në formë pas relaskit të saj në pishinë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana, "Miss Universe Kosova" in pool

Diana Avdiu, the girl who once was regarded as the most beautiful of Kosovo, held in May spectacle, "Miss Universe Kosovo 2012", apparently getting ready before the show world with relaxation.

Alida serish me vellane Stine, me “Ti je”

Alida Duka, vajza që ende i dëgjohet hiti i saj në bashkëpunim me Stine ‘Lucky Girl’, si duket e ka ndërmend të sjellë një tjetër bashkëpunim, po me vëllanë e saj. Kënga quhet ‘Ti je’ dhe do të vijë së shpejti me një video shumë interesante.

Edhe vetë këngëtarja, e cila jeton në Gjermani, thotë se mezi po e pret, pasi jo vetëm melodia, por edhe teksti është shumë i bukur.

Ja disa nga vargjet e këngës “Se gjithçka që ti kërkon, unë do ta plotësoj… Se gjithçka që ti kërkon, unë do ta dhuroj”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alida Stine brother again, "You are"

Alida Duke, girls still hear her hit collaboration with Stine 'Lucky Girl', apparently intends to bring another collaboration with her ​​brother. The song is called 'You're' and will soon come to a very interesting video.

Bleona, me 8 shtator, koncert ne sheshin e Prishtines

Ajo ka ardhur të martën pasdite, pas orës 16:00, në Aeroportin e Prishtinës, natyrisht me avionin privat, për ta vizituar kryeqytetin e Kosovës.

Ndërsa së bashku me stafin e saj dhe mysafirët e ardhur nga Amerika, Bleona Qereti është akomoduar në hotelin e saj të preferuar, kur vjen në Prishtinë, për të parë nga afër se si po shkojnë përgatitjet për koncertin e saj, i cili do të mbahet më 8 shtator, në orën 21:00, në sheshin ‘Nëna Terezë”, ky natyrisht do të ketë mysafir grupin prishtinas, ‘Etnon” dhe Hekuran Krasniqin.

Ne siguruam nga fotografi Kastrio Zhugolli per portalin tone nje foto eskluzive ku shihet kengetarja se veshur me nje fustan te verdhe, anash qeni i saj dhe familja dhe shoqeruesit. Por a do të mbledhë Bleona mijëra persona, siç ndodhi në koncertet e saj nëpër Shqipëri, edhe në Kosovë?.

Por, këngëtarja vjen në një ditë me një tjetër yll botëror, siç është Rita Ora, gjë që fokusimi i medieve për të zbuluar diçka më tepër te kjo e fundit ndoshta do të jetë më i madh.Mesohet se te merkuren pasdite kengetarja do te kete nje konference per media ne Prishtine./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona, on September 8, a concert in Prishtina Square

Monday, 3 September 2012

Kastro Zizo behet Klevis Bega: Do filloj nga e para...

Jeta e re ne Tirane: Nuk do jem me Kastro Zizo

Pas disa telefonatash dhe shume kembengul je nga ana jone, me ne fund pranoi te na takonte, por nuk donte kurrsesi te jepte interviste per jeten private. Nderkaq, qellimi yne ky ishte. Donim ta pyesnim per arsyet e ndarjes, per marredhenien me ish bashkeshorten. Por prape takimi nuk shkoi kot, sepse Kastro Zizo ka gjithmone dicka per te thene. Ketu duhet patjeter te sqarojme se ai ka vendosur, te pakten per momentin te mos jete me Kastro. Madje e ka marre inat. Eshte lodhur me te. Keshtu qe kjo bisede u be midis nesh dhe Klevi Beges, djalit artist. Eshte ashtu i drejtperdrejte sic e njohim, por me i qete se Kastro. Jo aq trasgresiv... Thote se nuk pi shpesh, ndryshe nga c'mund te mendohet. Na tregon se ka punuar shume, dhe nepermjet punes ka arritur ate qe nuk arrihet lehtesisht. Ai ka realizuar te gjitha endrrat e veta! Kthehet ne Tirane pas dy vjetesh qendrimi ne Prishtine, me endrra dhe qellime te reja. Do filloje gjithcka nga e para...

Elvis Pupa, vjen me nje projekt te ri...

Elvis PupaElvis Pupa gati per nje tjeter legjende

"Legjenda e fundit” e riktheu vitin e shkuar ne vemendjen e publikut shqiptar, sivjet Elvis Pupa ka ne dore nje tjeter projekt, nje spektakel humori qe me siguri do te shenoje nje tjeter legjende ne CV-ne e humorit shqiptar.

Ju po pergatiteni per nje megakoncert ne Australi bashke me kengetaren Aurela Gace, si ju erdhi ky propozim?
-Une kam marre pjese ne shume koncerte te tilla dhe ka qene nje deshire e hershme imja te performoj per shqiptaret e Australise. Nje miku im qe e organizon kete event me beri kerkese dhe une u shpreha shume i gatshem. Me Aurelen jemi miq te vjeter, kemi mbaruar Akademine e Arteve bashke dhe, kemi bashkepunuar dhe here te tjera ne diaspore dhe ne Shqiperi. Ajo eshte shume energjike ne skene dhe i pershtatet shume performances sime. Do te jete nje eksperience e jashtezakonshme per ne dhe, sidomos per publikun ne Australi.

Linda Halimi me klip pornografik, ruan moralin e vajzes shqiptare, angazhon shkinat...

Linda Halimi vjen me nje klip pornografik

Kengetarja kosovare Linda Halimi, duket se ka vendosur t’i befasoje te gjithe me klipin e ri qe ka perfunduar. Do te jete nje klip i pazakonte, nga nje artist te pakten jo si ata qe jemi mesuar shpesh. Kete gje e ka bere vete te ditur kengetarja nga Kosova, e cila ka lajmeruar se personat qe mund ta shohin duhet te jene patjeter mbi 18 vjec. Nga fotot paraprake Linda ka zgjedhur modele me trup mjaft te bukur, e po ashtu shihet se ne kenge do te kete edhe pjese nudo apo skena lesbikesh. Madje edhe promo e ketij klipi tregon nje femer nudo ne gjysmen e trupit te saj. Kenga quhet “I Just Wanna…”, ndersa per klipin eshte angazhuar produksioni “Imagine”. Linda e ka quajtur kete video si ‘mjaft te nxehte’, ndersa per sekuencat nudo ka thene se, “Pjeset nudo jane pjeset me te nxehta ne videoklip. Shume gjera qe kam bere kane qene tabu ketu ne Kosove. Mirepo, une i kam bere dhe vazhdoj t’i bej pa ndonje kompleks. Aq me pak kur kam perkrahjen e familjes dhe fansave te mi. Ishte koha te sjell dicka ‘fresh’- te re, dhe ky eshte ndryshimi qe kam bere ne karrieren time. Mund te them se jam e vetmja kengetare shqiptare femer qe ka femra nudo ne videoklip”, - ka thene kengetarja per mediat kosovare.

Të premten promovimi i videos se Linda Halimit

 “S’jam e vetmja, pasi në 90 për qind të videoklipeve kosovare shumica e modeleve janë sllave. S’kemi bashkëpunuar me terroristët, ato janë vetëm vajza me profesion modele të moshës sime… Të paktën motrat shqiptare nuk i kam lejuar as vetë të bëjnë skena të tilla erotike në klip”.

Ky ka qenë një nga reagimet e këngëtares me zërin e fuqishëm, Linda Halimi, për faktin se në videon që po vjen ka modele serbe.

Linda na ka treguar se këtë të premte do të provojë mes shumë miqve të ftuar dhe fansave, në një nga klubet në qendër të Prishtinës, videon e saj më të re dhe shumë të komentuar kohëve të fundit, me titull “I JUST WANNA”./Maksim Gjokaj/Kosova SoT/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Friday promotion videos of Linda Halimi

"I'm not the only one, as in 90 percent of Kosovo clips most models are Slavic. We do not cooperate with terrorists, they are just girls my age models profession ... At least Albanian sisters have not allowed not even make such erotic scenes in the clip. "This has been one of the singer with powerful voice feedback, Linda Halimi, the fact that the video coming Serbian models.

Adelina Ismajli, ne sherim shtepiak...

Adelina Ismajli

Adelina perflitet per semundje; Stafi: Eshte lodhur nga koncertet!

Pasi eshte sulmuar nga media te ndryshme per sukseset e saj, reagon stafi i Adelina Ismailit. Zedhenesja e kengetares, Rudina Idrizaj, ka thene: “Keni mirekuptim per shendetin e Adelines, ajo ka blere shtepi ne Zvicer, ndersa do te vendoset pas sherimit dhe finalizimit te projektit, ku ne loje eshte nje nga kompanite me te medha te muzikes ne bote”. Rikthimi i pop-dives, Adelina Ismailit, ne trojet shqiptare per koncerte dhe disa projekte e evente te rendesishme ngjalli debat dhe komente nga me te ndryshmet. Disa here eshte sulmuar nga media te ndryshme per shkak te sukseseve, te cilat kengetarja Ismaili ka pasur me projektet e fundit, jane bere molle sherri qe edhe fansat e kengetares te terbohen.

Rovena Stefa dhe Sala Jashari promovojne duetin “Amaneti’

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Vushtrrisë, organizuar nga Komuna e Vushtrrisë, familja me emrin legjendar Jashari me përfaqësuese talenten më të re, Sala Jashari, dhe këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Rovena Stefa, promovuan këngën e tyre “Amaneti”.

Këto dy emra të njohur u bashkuan për të dhënë mesazhin të bashkimit dhe vëllazërisë shqiptare. Sala Jashari, vajza e gjeneral Musa Jasharit, e cila ende nuk i ka mbushur të 14-tat mban një emër të madh mbi supet e saj, atë të gjyshes së rënë dëshmore për lirinë dhe pavarësinë e atdheut, e cila se bashku me  Bacen Adem dhe  58 deshmoret e tjere te familjes Jashari luftuan heroikisht deri ne  fund kunder okupatorit serb ne Kullen e tyre ne Prekaz.

Ne gjirin e nje familjeje me vlera te larta patriotike dhe luftarake lindi nje filiz artistik. Ajo i bashkohet një emri të njohur të muzikës shqiptare, këngëtares Rovena Stefa, për të përcjellë amanetin e të parëve: Bashkimin e Kombit Shqiptar! Ne këtë 100-vjetor të pavarësisë, më shumë se kurrë, shfaqet përmes këngës dëshira e kamotshme e shqiptareve për të qenë të bashkuar në një flamur.

Vesa Luma: Rikthehem ne TV, me nje show surprize...

Vesa Luma

Me shou surprize per adhuruesit

E akomoduar ne lidhjen e saj te dashurise, kengetarja Vesa Luma pas publikoi dashurine me Big Basten, tani eshte duke kaluar pushimin e saj te veres ne qytetin e Sarandes. Mbase duke thene se eshte duke kaluar nje pushim te mrekullueshem, ne njeren ane eshte mbushur me mjaft energji per t’u rikthyer ne ekranet televizive, me nje emision televiziv per te cilin nuk preferon te zbuloje me shume.

Rita Ora, mbi 1 milion fansa ne Twitter...

Mbi 1 milion pasues ne Twitter

Se popullariteti i kengetares me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, eshte jashtezakonisht i madh, tregon fakti se vetem ne rrjetin social Twitter, ajo ka hiq me pak se 1.1 milion pasues dhe ky numer cdo dite rritet me mijera sish.

Ky fakt eshte bere i ditur pasi asaj hakeret ia kane thyer llogarine ne Twitter, duke shkruar kinse ajo ka deklaruar se deshiron te lidhet me aktorin Harry Styles. Por vet Rita e ka mohuar kete, duke zbuluar se i eshte thyer llogaria e saj. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Over 1 million followers on Twitter


Adrian Gaxha: Ne pushim me mungon vetem qeni im, Simba...

Adrian Gaxha, kur shkon me pushime, i mungon vetem qeni

Edhe pse kishte planifikuar me kohe qe te bente pushime me shoqerine e tij, me ne fund plani i kengetarit realizohet dhe se bashku me disa miq te tij, per momentin po shijon rrezet e diellit ne Selanik te Greqise, duke e lene keshtu me ne fund studion muzikore. “Gjithe veren nuk kam mundur te largohem nga studio dhe te bej pushime, edhe pse shpresoja per nja 10 dite diku rreth plazhit, por edhe kete vit mezi i arrita ta le studion. Keshtu ne vend qe te isha ne ndonje vend ekzotik i rrethuar nga femrat, une i shfrytezoja pauzat qe te shkoj ne ndonje pishine ne Shkup me miqte e mi. Por nuk qahem, sepse se shpejti do te bej promovimin e materialeve te reja ne vend dhe jashte tij”, - ka theksuar thekson Adriani per mediat kosovare.

Bleona Qereti, edhe gjate udhetimit ne facebook...

Bleona, edhe ne udhetim mendon per fansat e saj

Ashtu sic kishte premtuar, kengetarja Bleona Qereti po zhvillon nje tur neper qytete te ndryshme te Shqiperise. Dje ka qene ne qytetin e saj te lindjes ne Elbasan. E sigurisht qe kureshtja eshte e madhe, por Bleona ka ditur si te shuaje kureshtjen e fansave te saj. Nje nga gjerat qe ate e mbajne lidhur me fansat e saj, pervec muzikes qe ajo ben, eshte edhe “Facebook”, ku Blena nuk harron asnje moment qe t’i mbaje te informuar per gjithcka. Keshtu, megjithese mendohet qe lodhja te jete e madhe keto dite, pasi eshte gjithmone ne levizje, Bleona gjen kohen qe te komunikoje se ku ndodhet. Nje foto qe ajo ka hedhur vetem disa ore para koncertit eshte edhe kjo qe po ju publikojme, ku shihet kengetarja ne rruge duke udhetuar me makine, por qe sigurisht ka ne dore nje laptop. Bleona duket se e merr pikerisht prej tyre forcen per te ecur perpara ne karrieren e saj dhe tashme duket se i eshte kthyer ne nje mani, qe mund ta quame edhe “fansa-mania”. /yllka selita/koha jone/

Bleona se shpejti me linje kozmetike...

Bleona Qereti se shpejti me linje kozmetike

Duket se muzika nuk do te mbetet i vetmi profesion i Bleones, e cila para pak ditesh nepermjet rrjetit shoqeror Twitter na ka ngacmuar kureshtjen tone ne lidhje me nje projekt te ardhshem biznesi. Mesaduket, kengetarja po punon per te hedhur ne treg linjen e saj kozmetike dhe ne foton e mesiperme ka prezantuar produktin e saj te pare. Nje buzkuq i cili mban marken BLEONA. /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti cosmetic line soon

It seems that the music will not be the only profession Bleones, which a few days before through social network Twitter has us excited our curiosity about the a business next project. It seems, the singer is working for cosmetics launched its line in the above picture has introduced its first product. A redlip which holds Bleona brand. / Albaniac / ]]

Kledi Kadiu ne Venecia, prezanton filmin "La Nava Dolce"...

Kledi Kadiu

Kledi Kadiu ne Venecia, prezanton filmin “La Nave Dolce”

Kledi Kadiu, balerini shqiptar qe ka rritur sukses te madh fale pjesemarrjes se tij ne programet e Maria de Filipit, “Amici” dhe “Ce posta per te”, ka zbritur sot ne tapetin e kuq te edicionit te 69- te te Festivalit te Filmit ne Venecia.

Kadia vjen edhe njehere si aktor, pasi ai eshte protagonist ne filmin dokumentar “La Nave Dolce.”

Filmi ka te beje drejtperdrejte me vete Kledin. “Anija e embel”, sjell ne ekranin e madh te kinemase fluksin masiv te emigranteve shqiptare te cilet zbarkuan ne Bari me 8 gusht te vitit 1991.

Drilona Musa, apo nje Adele shqiptare [VIDEO]

Ajo në botën shqiptare nuk njihet ende, por në kanalin YouTube është shumë e dëgjuar. Është kjo 19-vjeçarja Drilona Musa, e cila na habiti me zërin e saj, që është sikur ta dëgjosh interpretimin e Adele.

Nëse nuk e besoni, prova është ta dëgjoni në internet. Drilona jeton në Bazel të Zvicrës dhe ka një vit që së bashku me Stefano Wirth kanë krijuar një grup, ndërsa tekstet e këngëve dhe muzikën e realizojnë vetë.

Kur e kemi pyetur për artistët shqiptarë që preferon, Drilona ka treguar se i pëlqen zëri i Shpat Dedës, ndërsa adhuron zërat e Amy Winehouse, Adele, Akex Clare etj.

Vajza ka lindur në Mitrovicë, ndërsa në Zvicër këndon, dhe falë zërit të saj pa diskutim se mund të quhet një Adele shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

The Stage (Stefano Wirth & Drilona Musa) - Little Swallow


Franceska Jace pozon topless...

Mania VIP per topless

E ka adhuruar gjithnje modelimin dhe kete e ka shfaqur edhe pas daljes nga Big Brother 5.

Franceska Jace, bukuroshja bjonde eshte fotografuar kete radhe topless dhe me nje veshtrim shume provokues.

18-vjecarja nga Vlora kohet e fundit u perfol per nje ndarje mes saj dhe ish-banorit tjeter te BB5 Ermal Merdani.Te dy modelet duket se e kane mohuar kete lajm duke pohuar se jane serish bashke.

Lidhja e tyre nisi brenda mureve te shtepise se BB5 dhe mesa duket edhe nga kopertina e fotos ku shfaqen se bashku (vip albania), ajo vazhdon ende. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
It has always worshiped modeling and this has also appeared after leaving the Big Brother 5. Francesca Jace blonde beauty is photographed on topless and with a look more provocative. 18-year-old from Vlora was recently rumored for a split between her and another former resident BB5 Ermal Merdani.Të two models seem to have denied the news, claiming that they are back together. Their romance began in BB5 house walls and it looks from the cover of the photo where the show together (vip india), it continues. / Albanian / ]]

Naimi dhe Mihria serish nikoqire ne “Zhurma Show 2012”

Edhe këtë lajm ne e sjellim të parët si zakonisht. Mësuam se edhe këtë vit, çifti Naim Abazi dhe Mihrie Braha do të jenë prezantuesit e spektaklit që po vjen “Zhurma Show Awards 2012”.

Organizatorët e këtij evenimenti, për të cilin tashmë kanë nisur parapërgatitjet, e kanë përzgjedhur sërish çiftin e estradës për ta drejtuar spektaklin, i cili mendohet të vijë në pjesën e parë të muajit tetor, në një frymë të përshtatur me 100-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë.

“Zhurma Show’ këtë vit do të transmetohet “live’ në RTV21 dhe urojmë së Naimi t’i japë pak më tepër hapësirë bashkëshortes së tij gjatë moderimit, e jo sikur vitin e kaluar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Naimi and Mihria again host the "Noise Show 2012"

Even the news we bring the first as usual. We learned that this year, the couple Naim Abazi and Mihrie Braha will be the presenter of the spectacle to come "Noise Show Awards 2012".

Saimir Pirgu fitues i Cmimit te Publikut 2012 ne Washington DC...

Saimir Pirgu dhe Sarah Coburn ne Operen Nacionale ne Washington
photo by scott suchman

Saimir Pirgu, Cmimi i publikut 2012 ne Washington DC

Tashme jane bere te zakonshme lajmet per interpretimin e tenorit shqiptar Saimir Pirgu ne premiera te medha boterore dhe ne skenat me te rendesishme operistike. Ne fund te fundit, do thoshte dikush, kjo eshte puna e tij dhe ai perpiqet ta beje sa me mire kete. Por kur puna merr edhe nje vleresim nga pas, atehere eshte edhe me mire. Brenda nje kohe shume te shkurter nga 30-vjecari Saimir Pirgu na vijne dy lajme te mira (vec shfaqjeve). Se pari, Saimir Pirgu eshte shpallur fitues i Cmimit te Publikut ne Washington DC, si interpreti (aktori) me i mire ne nje opera per vitin 2012. Behet fjale per operen “Lucia di Lammermoor”, ku Pirgu interpretonte rolin e Edgardos. Opera eshte shfaqur ne Operen Nacionale ne Washington, ne nentor te vitit qe shkoi.

Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime pasi u zgjodh babi President...

“Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat”

Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime pasi u zgjodh babai President

Shtatlarte dhe shume xhentil, qe heren e pare kur i kerkuam interviste, ai u tregua shume i disponueshem. Pritem te mbaroje pushimet dhe ja ku vjen ne nje rrefim per gazeten “Panorama”, Ersi Nishani, djali i Presidentit te Republikes, i cili eshte duke ndjekur studimet ne shkollen e mesme ne Vjene te Austrise (gjimnazin ne vit te trete), ndersa ne kete interviste ai tregon shkollimin dhe jeten atje, vizitat qe i ben ne Shqiperi dhe si ndryshoi jeta e tij pas zgjedhjes se z. Nishani ne krye te shtetit. Hobi i tij eshte rafting dhe, sa here i jepet mundesia, viziton Skraparin me kanionet e Osumit, ndersa flet rrjedhshem anglisht, gjermanisht, italisht dhe frengjisht.

Ersi je duke bere shkollen ne Vjene, pse pikerisht ky vend, ka qene deshire e juaja apo e prinderve?
-Ne fakt, kisha gjithmone deshire qe nje pjese te arsimimit tim ta beja ne Vjene, por fatmiresisht kam pasur dhe mbeshtetjen maksimale te prinderve. Per sa i perket arsyes pse e zgjodha, mund te them vetem nje gje: Vjena eshte nje qytet i cili permbush te gjitha kushtet dhe cilesite, qe i nevojiten nje njeriu, pavaresisht moshes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online