All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 22 September 2012

Orinda Huta sa seksi dhe si Kate Moss

Këngëtarja bukuroshe, Orinda Huta është shfaqur më seksi dhe provokuese se kurrë.E fotografuar në breg të detit Huta ka pozuar me një shkim mjaft sensual. Linjat e saj t kuruara janë majft të dallueshme në këto foto.

Gjithashtu ajo vihet re në pamjen e saj është edhe bluzja me imazhin e modeles së njohur Kate Moss.Mos vallë Orinda është duke ndjekur hapat e Moss?/Shqiptarja.com/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orinda Huta as sex and Kate Moss

Lovely singer, Orinda Huta was more sexy and provocative than ever.
The photograph on the seashore Huta has posed a shkim very sensual. Its lines not cured are broad enough to distinct in these pictures.Also she noticed her appearance is even T-shirts with the image of the model of the famous Kate Moss.Does Orinda is following in the footsteps of Moss? / Shqiptarja.com /

Franceska pas ndarjes, ne krahet e Adrian Gaxhes

Ermali dhe Françeska u njohën, u dashuruan dhe u lidhën brenda shtëpisë së “Big Brother” ku të dy ishin konkurrentë dhe finalistë.

Edhe pasi ky reality përfundoi, dy të rinjtë e vazhduan lidhjen duke i kaluar bashkë pushimet verore, mirëpo lajmi i ndarjes nuk vonoi. Pas ndarjes së bujshme nga Ermali, tashmë ish i dashuri i saj, Françeska është fotografuar përkrah një bukuroshi tjetër.

Edhe ky tjetri i famshëm e i suksesshëm. Bëhet fjalë për këngëtarin Adrian Gaxha. Të dy kanë dalë në foto të buzëqeshur dhe Françeska nuk shfaq asnjë shenjë dëshpërimi nga ndarja./Bluetooth/BalkanWeb/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Franceska after separation, in the arms of Adrian Gaxhes

Ermali and Francesca were introduced, became lovers and had been attached to the house of "Big Brother" where the two were competitors and finalists. Even as this reality ended, the two young men continued their passing link together the summer holidays, but hastened sharing news.

Eli Fara provon per here te pare Kenga Magjike

Këngëtarja e dashur e serenatave, Eli Fara, pritet të prezantojë këtë të diel në spektaklin “E Diela Shqiptare”, këngën konkurruese në “Kënga Magjike”, duke shënuar kështu të parën pjesëmarrje në këtë festival.

Kënga do të jetë një baladë shumë e ndjerë dhe interpretimi i Elit pritet që të jetë si çdo herë tjetër mbresëlënës. Sakaq, “Bluetooth” ka zbuluar edhe emrat e konkurrentëve të tjerë që do të prezantojnë këngët e tyre këtë javë. Ata janë: Adelina Emini, Zaimina Vasjari, Stine ft Gb Mc & Rudi Cat, Drilon Shala dhe Grifshat./(ma.ar/bluetooth/BalkanWeb)/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara proves for the first time Magic

Dafina Zeqiri me Blerim Destanin?

Ajo duket se ka ndryshuar edhe pamje, ka prerë flokët. Kjo është Dafina Zeqiri e cila duket këtu në shoqërinë me aktorin Blerim Destanin dhe modelet Afërdita Dreshaj dhe Tika Ivezaj.

Ata janë takuar në Neë York, e nuk dihet arsyeja, por Blerimi ndihet mjaft mirë pranë saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Dafina Zeqiri Blerim Destani?

It seems to have changed appearance, hair cut. This is Dafina Zeqiri which appears here in society actor Blerim Press Venus Dreshaj models and Tika Ivezaj. They met in New York, do not know why, but Blerim feels quite well with it. / Albavipnews /

Friday, 21 September 2012

Gjyste Vulaj pret te linde djale

E mësuam se këngëtarja atraktive, Gjyste Vulaj, sapo e ka ndier ditë më parë në barkun e saj lëvizjen e bebes dhe këtë gëzim ajo nuk ka mundur dot të mos e shprehte në rrjetin e saj në ‘Facebook’.

Por ne, sipas një burimi të sigurt, mësuam se tashmë ultrazëri është fotografuar dhe këngëtarja është në pritje të një djali, ashtu siç ajo ka pasur dëshirë që pas shumë viteve Rozanën, vajzën e saj ta gëzojë me një vëlla.

Ne urojmë që ta sjellë me jetë artistja këtë djalë që i bie të vijë andej nga fillimi i vitit 2013./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj expecting to give birth to boy
 

Learned that the attractive singer, Gjyste Vulaj as soon as she felt within her first day movement of the baby and the joy she could not could not express its network 'Facebook'.  

Yllka Gashi deshiron nje karriere ne Amerike

Yllka Gashi është një nga personazhet më të famshme të televizionit kosovar falë rolit në sitcom-in “Familja Moderne”, seriali i parë që është realizuar në Kosovë.

E ftuar në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’, Yllka thekson se përvoja që ka marrë në këtë eksperiencë “është shumë e vlefshme”.

“Momentalisht po punoj në serialin tjetër “Kombinati” dhe pres edhe projekte të tjera. Kemi shumë sitcom-e në Kosovë sepse nuk kemi pasur televizion për një kohë të gjatë dhe njerëzit janë të uritur për zbavitje”, shprehet Gashi, e cila ka nisur karrierën si aktore në moshën 17-vjeçare.

“Isha 17 vjeç kur përfundoi lufta në Kosovë dhe ishte një kaos total. Vendosa të merrja pjesë në një audicion për rolin e Ofelias tek Hamleti, në një projekt eksperimental”, tregon Yllka.

“My Life” i Alida Dukes ne diskot dhe radiot evropiane

Këngëtarja atraktive dhe me një zë dhe stil të veçantë Alida Duka, si duket, ëndrrën e saj për t’u dëgjuar edhe në Evropë e ka bërë realitet.

Ajo sapo e ka lansuar në tregun gjerman këngën me titull “My life”, një radio-mix, në bashkëpunim me N.V. dhe DJ Otello.

Vetëm pak ditë më parë, kjo këngë e bukur dhe ritmike ka nisur të dëgjohet, duke u promovuar me tre remikset e saj në Evropë dhe në diskot dhe radiot e huaja, ku po ecën shumë mirë.

Ndërsa për të gjithë ju që jetoni në Kosovë, këtë këngë mund ta dëgjoni vetëm në 91.1 Fm në Top Kosova Radio, pasi vetë këngëtarja ka dashur që kjo këngë të dëgjohet në radion më atraktive në Kosovë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"My Life" Alida Duke in European discos and radios

Attractive singer with a unique voice and style Alida Duke, apparently, her dream to be heard in Europe has become a reality. It has just launched in the German market with the title song "My Life", a radio-mix, in cooperation with the NR and DJ Otello.

Noizy e kercenon Getoarin

“Ju zoçkat e Kosovës bëni mirë ta mbyllni gojën, ndryshe do ta hedh videon kur ju kam rrahur dhe videon që  Varrosi... Dafina Zeqirin”.

Ky ishte mesazhi që reperi i njohur nga Shqipëria e ka lënë në profilin e tij në Facebook, duke e kërcënuar kështu reperin tjetër të njohur kosovar, Getoar Selimi. Ditë më parë, Getoari kishte shpërndarë sipas Noizyt disa lajme jo të mira, siç ndodh rëndom ndërmjet dy reperëve.

Në bazë të këtij profili, zërat se Noizy do të takohet dhe do të pajtohet me anëtarët e Baba Stars bien poshtë, pasi zënkat e tyre fatkeqësisht kanë lëshuar rrënjë thellë.

Ndërsa për emrin e reperit Varrosi, ai është pjesë e OTR, grupit të Noizyt dhe ka lindur në Burrel, por jeton në Londër, dhe si duket paska pasur një takim me Dafina Zeqirin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy threatens Getoari

Thursday, 20 September 2012

Mis Diaspora, Loreta Abdyli, ne faqen e pare te gazetes gjermane

Si duket, spektakli më i madh i bukurisë në Diasporë “Miss Diaspora Germany 2012” vazhdon të kujtohet.

Vajza më e bukur nga ky spektakël, Loreta Abdyli, ka qenë këto ditë në faqen e parë të gazetës së përditshme “Rhein-Boote” e Düseldorfit në Gjermani, siç edhe po e shihni.

Mësuam se Loreta e ka fituar vendin e dytë nga spektakli “Miss Düseldorf 2012”, ndërsa në gazetën e huaj shkruan se bukuroshja me origjinë nga Gjilani, që jeton në Gjermani, ka konkurruar me më të bukurën e këtij spektakli kokë më kokë, me vetëm 10 pikë diferencë.

Ndërsa për “Miss Diaspora Germany 2012”, që po menaxhohet mjaft mirë nga producentja Malbora Gurra, thuhet se fotografët dhe agjencitë e njohura gjermane po e tregojnë një interesim të madh./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Diaspora, Loreta Abdyli, on the front page of the German newspaper

It seems the biggest spectacle of beauty in the Diaspora "Miss Diaspora Germany 2012" continues to remember. The most beautiful girl from this show, Loreta Abdyli has been these days on the front page of the daily newspaper "Rhein-boot" Düseldorfit in Germany, as you can see.

Gold Ag kenge per shqiptaret e denuar ne Serbi (Audio)

Reperi i njohur shqiptar Gold Ag ka lansuar këngën e tij më të re “Shqiptar me zemër”.Kënga është publikuar vetëm një ditë pasi në Beograd janë dënuar njëmbëdhjetë pjesëtarë të ashtuquajturit “Grupi i Gjilanit” me 116 vjet burgim.

Kënga është në bashkëpunim edhe me këngëtarin Hysni Klinaku dhe eshte hedhur si fillim ne audio, por mund te kete edhe klip pak me vone./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Ag song sentenced Albanians in Serbia

The rapper known Albanian Gold Ag has launched his new song "Albanian with the heart."
The song was released just a day after the Belgrade sentenced eleven members of the so-called "Group of Gnjilane" 116 years in prison.The song is in collaboration with the singer Hysni Klinaku / Albavipnews /

Aktori i pasur Blerim Destani blen Iphone 5

 Duket se aktori Blerim Destani është gëzuar aq shumë që ka blerië Iphone 5, sa këtë e ka bërë të ditur edhe në Facebook.

Ai madje ka bërë disa foto duke filluar nga paketimi i Iphon-it, pastaj Iphon-i jashtë paketimit dhe më në fund Blerimi duke biseduar me Iphone.

“I phone 5, I got it” ka shkruar Blerimi në Facebook ndërsa dy komentet e para duket se nuk qenë aq të mira sa mund të ketë pritur Blerimi.

“Dhe çka” ka shkruar një komentuese tek ajo foto, duke u pasuar nga një djalosh i cili shkruante “Qe de dikush ska buk me honger e dikush bon reklama me iphone 5!!!”./Info globi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Actor had Blerim Destani buys Iphone 5

It seems that the actor Blerim Destani was enjoyed so much that Blair Iphone 5, as this has become well versed in Facebook.He even has some photos from iphon packaging it, then iphon-out packaging and finally Blerim talking with Iphone.

Adelina refuzon “X Factor Albania”

Pas publikimit të lajmit për pjesëmarrje të mundshme të Adelina Ismailit në jurinë e garës për talentë “X Factor Albania 2”, vjen njoftimi zyrtar se këngëtarja nuk do të jetë pjesë e jurisë.

Përfaqësuesja e saj për marrëdhenie me publikun, Rudina Idrizaj, ka bërë të ditur për të gjitha mediat se Adelina Ismaili e ka refuzuar ftesën e bërë nga produksioni i “X Factor Albania”.

“Si zëdhënëse zyrtare e Adelina Ismailit, e përsëris: Adelina Ismaili ka refuzuar pjesëmarrjen në jurinë e “X Factor Albania 2” për arsye profesionale dhe personale. Lusim mediumet të fillojnë të përfillin, të kuptojnë rolin e zëdhënëses dhe të informohen para deklarimeve të “fuqishme”, posaçërisht kur janë kryekëput gënjeshtër”, - ka thënë përmes një deklarate zëdhënësja e Adelinës.

Mohimi i këtij lajmi është përcjellë edhe përmes faqes zyrtare të fansave të këngëtares në rrjetin social Facebook. /Indeksonline/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina refuses "X Factor Albania"

Following the publication of the news of the possible participation of Adelina Ismaili jury talent competition "X Factor Albania 2", comes the official announcement that the singer will not be part of the jury.
Its public relations representative, Rudina Idrizaj, has announced to all media that Adelina Ismaili rejected the invitation from production of "The X Factor Albania".

Motrat Istrefi ende ne plazh?

Elegante dhe shumë seksi, kështu duken në këtë foto motrat Istrefi që tashmë janë bërë të famshme.

Por konktretisht këtu kemi këngëtaren Nora Istrefi dhe motrën e saj Nitën, të cilat sipas edhe shumë fotove të tjera që kishin publikuar në rrjetet e tyre sociale, dhe duket se janë realizuar nga Iphone, ato kanë vendosur që të qëndrojnë vetëm në plazh.

Por motrat VIP, ndoshta edhe ia kanë kaluar kaq mirë këtë verë që shkoi, saqë nuk duan ta harrojnë kaq shpejt dhe nuk po iu besojnë ditëve më të freskta që kanë ardhur./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Istrefi sisters still on the beach?

Elegant and very sexy, so look at this picture Istrefi sisters already become famous. But konktretisht here have singer Nora Istrefi and her sister Nite, which according to many other pictures that were published in their social networks, and seem to have been realized by the Iphone, they have decided to just stay on the beach.

Stine ne “Kenga Magjike” me nje engjell qe e mbron

Vetëm pak ditë më parë në të dielën që kemi lënë pas ka startuar faza e parë e festivalit “Kënga Magjike 2012”.

Ndoshta sic e keni parë në programin e vetë producentit të këtij festivali, Ardit Gjebrea ka nisur me disa nga pjesëmarrësit ku mes tyre ka qenë edhe Xhesika Polo (X Factor) duet me Mateos Frroku(Ethet) me një këngë me titulll “Shumë të dua”.

Ndërsa mësuam se këtë javë kantautori Stine do të prezantohet me këngën me titull “Engjëll që më mbron”, si dhe dëgjuam se edhe këngëtarja nga Prishtina Adelina Emini do të prezantohet me një baladë të bukur këtë ditë.

Ashtu sic ishte thënë këtë herë producenti i ri Elgit Doda do të kryesojë me prodhimet e tij në këtë festival të muzikës moderne shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Stine in "Song Magic" with an angel that protects

Just a few days earlier on Sunday that we left behind has launched the first phase of the festival "Magic Song 2012". Perhaps as you have seen in the program of the festival producer itself, Ardit Gjebrea started with some of the participants amongst whom was the Jessica Polo (X Factor) duet with Matthew Frroku (fever) with a song with titulll "Lots of love ".

While we learned that this week kantautori Stine will be presented with the title song "Angel protects me" and heard from Pristina singer Adelina Emini will be presented with a beautiful ballad that day. As was said, this time new producer Elgin Doda will head its products in the Albanian modern music festival. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Martesa e Linda Halimit bomba e lajmeve roze

Këngëtarja e cila vetëm pak ditë më parë solli një video super të komentuar dhe të pritur me kureshtje nga të gjithë fansat e saj, Linda Halimi padiskutim se hyn në personazhet më ‘in’ të një javë që lamë pas.

Por ajo u lakua shumë në rrëfimin e saj që bëri me Skype në programin e Albana Omsanit, ‘Poke’ në Top Channel ku deklaroi publikisht se ajo është tashmë bashkëshortja e Big D.

Ndërsa menaxhimi i pritjes së këtij lajmi dhe i videos e cilësuar me sekuenca erotike, bëri që këngëtarja Linda Halimi të jetë më e lakuara dhe e komentuara gjithandej, por nuk lëmë anash edhe këtë foto ku Linda shfaqet shumë seksi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:


Marriage of Linda Halimi bombs pink news

The singer who just a few days ago brought a super video comment and waited with curiosity by all her fans, Linda Halimi unquestionably that enters into the most 'in' for a week that we left behind. But it was her story snare made ​​with Skype in Albana program Omsanit, 'Poke' on Top Channel where he declared publicly that she is now the wife of Big D.

Tuesday, 18 September 2012

Iluzionisti Nadir Mura, aktor ne filma porno...


Nadir Mura, aktor ne filmat hard porno

Iluzionisti i mirenjohur Nadir Mura duket se nuk ka luajtur vetem ne filmat aksion, por ka qene i pranishem edhe ne filma erotik. Nje prej tyre, ku shfaqet Mura eshte filmi i vitit 2002, “Prive”, i cili flet per nje cift ku partnerja joshet nga filmat porno dhe vendos te hyje ne boten e pornos. Pikerisht Mura shfaqet ne filmin erotik si nje prej aktoreve porno qe jane perreth skenes ku behet seks. Ne fakt me shume se sa nje film i thjeshte me permbajtje erotike, ai ku ka marre pjese Murra mund te cilesohet me shume si nje film hard porno. Nadir Mura nuk ka folur ndonjehere per pjesemarrjen ne keto filma nderkohe qe keto nuk gjenden as ne videot ne Youtube qe flasin per karrieren kinematografike te tij. Nje tjeter film me permbajtje ‘hard sex’ ku shfaqet Mura eshte edhe “Snuff killer”. Iluzionisti i njohur se fundmi ka qene i angazhuar ne Tirane me nje program te vetin ne nje prej paketave dixhitale. /bluetooth/

Rita Ora, e ftuar speciale ne turneun e Usher...

Rita Ora, e ftuar speciale në turneun e Usher

Ylli i muzikës R&B, Usher do të sjellë shfaqjen e tij “Euphoria” në Evropë në fillim të janarit të vitit të ardhshëm. Turneu, i cili fillon në Amsterdam më 18 janar, do të vizitojë 21 qytete në të gjithë Evropën përfshirë edhe Mbretërinë e Bashkuar: Londër, Glasgow, Birmingham, Sheffield, Nottingham dhe Mançester.

Datat e turneut të Usher janë promovuar nga Live Nation Global dhe Rita Ora do ta shoqërojnë atë si mysafir special në datat e mëposhtme:

E Dielë 27 Janar, O2 Arena, London
E Martë 29 Janar, SECC, Glasgow
E Mërkurë 30 Janar, Arena, Birmingham
E Shtunë 2 Shkurt, Motorpoint Arena, Sheffield
E Mërkurë 13 Shkurt, Capital FM Arena, Nottingham
E Premte 15 Shkurt MEN,Arena, Manchester

Usher ka shitur mbi 43 milionë albume në mbarë botën.

/er.nu/balkanweb/

Bleona Qereti: Karriera, planet dhe videoskandali...[VIDEO]

Bleona: Videoja nudo si të më filmonin në dush! Mund të bëhesha e famshme edhe me filma ”lakuriq”

Intervista e radhës në Skype, në emisionin “Poke” në Top Channel, ka qenë me një artiste e cila prej vitesh është e famshme kudo që shqiptarët jetojnë. Bëhet fjalë për Bleona Qerretin, të cilën e ka intervistuar prezantuesja Albana Osmani.

Albana: Pershendetje Bleona!

Bleona: Pershendetje te gjitheve. Do doja t’ju dergoja nje puthje te gjithe atyre qe jane duke na pare ne keto momente.

Albana: Puthja ishte aq e bukur. Kam pershtypjen se te gjitheve ju ka shijuar. Bleona Qerreti tani ti ndodhesh ne nje sheshxhirim, ne mos gaboj. Pyetja ime e pare eshte ne lidhje me karrieren tende muzikore. Bleona, si ke arritur te depertosh deri ne studion e Timbaland? Dihet qe eshte nje prej producenteve me te rendesishem ne arenen nderkombetare. Si arrite ta bindesh?Genta Ismajli: Ja cfare solli sezoni veror [VIDEO]

Genti Ismajli: Ja cfarë solli sezoni veror

Gjithandej pershkruhet si vajza me karakter te forte, si vajza me syte e bukur dhe si vajza qe ne skene eshte e pamundur qe te mos levize. Bëhet fjalë për Genta Ismajlin me të cilën Poke ne Top Channel dhe Albana Osmani realizuan lidhjen, për të gjithë fansat.

Albana: Pershendetje Genta Ismajli! Pershendetje nga Top Channel.

Genta: Pershendetje. Albana:

Albana: Kenaqesi shume e madhe te te kem ne kete interviste sot.

Genta: Kenaqesia eshte e imja dhe me shume.Franceska e BB5: Vajza qe na ndau, nje fanse e Ermalit

E qeshur dhe e çiltër, sikur e kishte harruar Ermalin, pasi vajza e bukur e BB5, nuk donte shumë të fliste për të. Kjo është Franceska Jace, të cilën e takuam ndërsa edhe pak minuta do të dilte në pasarelë si e ftuara kryesore në sfilatën e ‘Albi Mall’ që po organizohej në Prishtinë.

Iu prezantova normalisht si gazetar i “Kosova Sot”, por edhe si shok i Ermalit, gjë që këtë të fundit nuk e priti mirë, por ne për hir të fansave të këtij ish-çifti, e ngacmuam vajzën bionde nga Vlora. Për më tej ja se çfarë thotë Franceska e bukur.

Franceska je në Prishtinë, arsyeja?
Franceska BB5: Jam e ftuar te ‘Albi Mall’ për sfilatën, është një kënaqësia për mua, pasi nuk është hera e parë  në një sfilatë.

Ti do të jesh princesha e kësaj sfilate, mbrëmjeje?
Franceska BB5: (Nuk është e sigurt, shikon rrotull) Po.

Dhe besoj se edhe pagesa është e mirë?
Franceska BB5: Nuk qahem (qesh).

Kush po të shoqëron, me kë ke ardhur?
Franceska BB5: Kam ardhur vetëm

Sinani dhe Seldi pergatiten per nje bashkepunim tjeter

Si duket, inatet e tyre, jo vetëm kanë përfunduar, por edhe janë harruar. Është fjalë për këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, lidhja kolegia dhe miqësore e të cilëve gjithmonë e më shumë nga fillimi i verës e këtej është duke u rritur.

Madje, mësuam se së shpejti dy djemtë e muzikës, të cilët kanë qenë shumë të angazhuar në këtë verë nëpër koncerte të ndryshme, janë duke u përgatitur për një bashkëpunim të ri.

Ata janë parë së bashku në një studio incizimi në Tiranë, ku me siguri e kanë “gatuar” ndonjë këngë ritmike të stilit të tyre./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and Documentary prepare for another collaboration

Apparently, their temper, not only complete, but also forgotten. Is concerned for the singers Sinan Hoxha and Documentary Qalliu, friendly relationship and colleague whose increasingly from early summer onwards is increasing. Furthermore, we learned that the two boys soon the music, who have been engaged in this summer through various concerts are being prepared for a new collaboration.

Rita Ora ne pritje per MTV EMA

“Unë kurrë nuk kam qenë e nominuar në MTV EMA dhe jam shumë e mahnitur për këtë. Ju faleminderit! Mezi po pres për të parë se çfarë do të ndodhë në këtë ceremoni çmimesh”.

Ky ka qenë komenti i këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora, në rrjetin social Twitter, ndërsa mësohet se ajo është nominuar në dy kategori në MTV Europian Music Awards 2012.

Natyrisht, ajo ka pasur pëlqime edhe në faqen zyrtare, ku votohet për këtë kompeticion muzikor më të madh në Evropë, edhe nga të huajt deri në Brazil, që i vlerësojnë këngët e shqiptares Ora./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora waiting for MTV EMA

"I've never been nominated in the MTV EMA and am very excited about this. Thank you! Can not wait to see what will happen at this awards ceremony. "This was the comment of the world-famous Albanian singer Rita Ora, social network Twitter, and learned that she was nominated in two categories at the European MTV Music Awards 2012.

Liami i BB5 me “Miss Dusseldorf”-in

E ka lënë si duket Tiranën, ku e mori famën nga BB5, Liami, e tashmë është zhvendosur në Gjermani, atje ku edhe ka jetuar.

Ne zbuluam se Liami ka qenë i pranishëm në spektaklin e bukurisë “Miss Dusseldorf 2012”, i mbajtur pak ditë më parë në Gjermani dhe, siç e shihni në këtë foto, ai ndodhet në mesin e vajzave që fituan çmime.

Por, nëse mendoni se vajza në të djathtë të tij është ajo që u fejua me të në reality-shou BIG BROTHER, gënjeheni, ajo është më e bukura e saposhpallur e Dussedorlfit.

Por, siç e shihni, Liami ndodhet shumë komod në mes të bukurosheve gjermane, ku edhe në “After party” ka vazhduar në shoqërinë e tyre. Deri këtu ne kemi informacione se çfarë ka ndodhur, e më pas nuk e dimë./Maskim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liam BB5 "Miss Dusseldorf"-in

Argjend & Flori Lloga, milioneret e Amerikes qe rikthehen me nje klip...

Vëllezërit Lloga flasin për rikthimin e fuqishëm në muzikë, jetën prej milionerësh dhe suportin që u japin këngëtarëve

Flori Lloga: Si menaxher lokalesh në SHBA, ja sa i paguaj këngëtarët

Flori dhe Argjend Lloga, dy vëllezërit këngëtarë nga Maqedonia, shumë këngëtarëve nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia u kanë dhënë shansin për koncerte në New York, Chicago, Boston Connecticut apo Detroid, pasi ata jetojnë në SHBA. Pas tri vitesh pauzë rikthehen më një klip të titulluar “Gurbeti”, ndërsa rrëfejnë për paratë e koncerteve në SHBA të këngëtarëve të njohur.

Pas tri vitesh vëllezërit e njohur, Flori dhe Argjend Lloga nga Maqedonia, rikthehen me një klip. Pse kjo pauzë në muzikë?

Argjend: Po, e vërtetë. Rikthehemi pas tri vitesh përsëri me një klip. Ishte kjo një periudhë që unë jam shpërngulur familjarisht prej tri vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, atje ku Flori jeton prej vitesh. Kështu, për të gjithë fansat bashkimi i dy vëllezërve në mërgim sjell një këngë të re me titull “Gurbeti”, për të cilën kemi punuar dy vjet dhe që ne e konsiderojmë kryeveprën tonë.

Monday, 17 September 2012

Genta e BB: Turp per shoket e mi qe shiten per 5 leke lajmin e abortit...

Genta e “BB5”: Miqte e mi te pabese e shiten lajmin e abortit tim per pese leke

Askush s’do ta kishte menduar se vajza nga nje fshat i Korces qe hyri ne “Big Brother 5”, do te kishte krijuar kaq shume skupe brenda nje kohe kaq te shkurter. Pas fotove te shumeperfolura provokuese qe dolen ne qarkullim ndersa Genta ishte ne kulmin e lojes, pas perballjeve me ish-te dashurin Rubensin dhe konflikteve me te dashurin e saj futbollist nga Gjirokastra, Emilio, tashme nje lajm edhe me i rende per Genten. Behet fjale per nje abort, qe qarkulloi javen e kaluar ne faqet e shtypit roze, pa asnje aprovim nga vete ish-konkurrentja e BB.

Angela jep keshilla per meshkujt ne revisten meksikane...

Anxhela zhvishet dhe jep keshilla per meshkujt ne revisten meksikane

Pasi cmendi gjithe Ameriken Veriore dhe shqiptaret, perfshire ketu edhe Europen, supermodelja e njohur shqiptare Angela Martini vazhdon te pushtoje edhe Ameriken latine, pasi dite me pare ajo eshte shfaqur ne faqet e revistes meksikane ‘’Esquire’’, duke dhene keshilla per femrat se si duhet kujdesur per meshkujt. Lexojini me poshte!
 • Sa me shume qe nje njeri te jete i rritur, aq me shume do te jete ne gjendje te kuptoje nje femer.
 • Qe te jesh me nje njeri korrekt, duhet patjeter ne cdo kohe dhe me cdo kusht te jesh pjese e nje plani.
 • Ne duhet te shikojme cdo gje te tyre qe nga rruga qe bejne, pagesat e deri te telefonatat qe ata bejne, pra ne te gjitha duhet pasur kujdes.
 • Menyra me e mire per ta fituar ate eshte akoma me e veshtire, pasi fillimisht duhet te biem ne dashuri me veten plotesisht.

Endi Prifti: Mjafton nje e dashur, por qe ia vlen...

Endri Prifti: Dua vetem nje te dashur, qe te vleje sa per nje milion

Kengetari i njohur i serenatave korcare, Endri Prifti, dihet qe eshte ne momentet e tij me te mira profesionale ne lidhje me muziken, nderkohe qe per jeten e tij private pas divorcit tregohet shume i rezervuar. Pas balades “Do vazhdoj te flas”, ai pohon per gazeten “Panorama” se po punon per realizimin e disa kengeve shume madheshtore, qe do te shenojne rikthimin e fuqishem te vellezerve korcare kete vjeshte ne muzike. Nderkohe qe kengetari ka pohuar se nuk ka plan te konkurroje ne festivalin “Kenga Magjike”, qe nis neser prezantimin e kengeve te reja ne programin e pare te spektaklit “E Diela Shqiptare” per kete sezon televiziv ne “Tv Klan”. “Por kemi disa plane per dy programe televizive, per te cilat jemi ne pune e siper, ndaj ende s’mund te japim detaje, ka pohuar Endri.

Alban Dudushi: Spektakli im me i ri "Minute to win it"...

Alban Dudushi, show me te pasionuarit e lojerave te fatit

Eshte loje e veshtire, pasi ne 60 sekonda ata qe marrin persiper te luajne ne nje ekran televiziv, do te duhet te fitojne. Ne “Top Channel” kane nisur audicionet e spektaklit me te ri per kete sezon, dhe qe thuhet se do te moderohet nga Alban Dudushi. Pas shkrirjes se spektaklit “E Diell”, Xhemi Shehu dhe Alban Dudushi do te prezantojne dy “patenta” te reja nderkombetare. Spektakli i Xhemi Shehut titullohet “I love my country”, nje gare mes VIP-ash per kulturen e Shqiperise. Nderkohe Alban Dudushi, i cili moderon prej gati tete vitesh “Top Show-n”, do te mund te drejtoje dhe kete spektakel te ri me titull “Minute to win it”. Ky show eshte nje “loje televizive” amerikane qe transmetohet ne prime time nga 14 marsi i vitit 2010, i mbajtur nga Guy Fieri.

Kara Dioguardi, jep spektakel ne "Chicago The Musical"...

Kara Dioguardi jep spektakel ne ‘’Chicagomusical’’

Kara Dioguardi, vajza e kongresmenit me origjine shqiptare Joseph Dioguardi, vazhdon te rrembeje vemendjen e publikut ne Amerike per shkak se si nje show girl, edhe pse ne moshen 40-vjecare, ajo di te shfaqe talentin e saj ne shume fusha. Pas teksteve muzikore qe ka realizuar per kengetare te njohur, Kara keto dite ka dhene spektakel ne ”Chicagomusical” se bashku me trupen e saj te baletit, duke mahnitur keshtu publikun ne salle. Edhe pse ka kaluar dekaden e katert, Kara vazhdon te jete personazh qe mbush kopertinat e gazetave ne Shtetet e Bashkuara, ndersa eshte bere e dashur edhe per komunitetin shqiptar per shkak te politikes qe ndjek i ati i saj, kongresmeni i njohur, si dhe lobist i madh per ceshtjen shqiptare ne bote. Kara vitin e kaluar eshte shfaqur e zhveshur per revisten ”Allure” se bashku me disa personazhe te tjere te njohur, duke treguar keshtu sensualitetin e saj femeror. Kara merret me produksione, programet televizive, tekstet muzikore dhe aranzhimet ne zhanret pop&rock, R&B dhe dance. /panorama plus/

Arditi merr Dalina Buzin si bashkautore tek "E Diela..."

Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek “E diela shqiptare”

Te dielen fillon ne ekranin e “Klan” programi i preferuar i shqiptareve, “E diela shqiptare”. Cdo fillim vjeshte, krahas struktures se zakonshme, aty prezantohen dhe kenget pjesemarrese te “Kenga Magjike”, nderkohe qe ne mesojme se Arditi ka marre si bashkautore tek “E diela” edhe Dalina Buzin. Dalina vjen nga nje karriere e gjate ne gazetarine e shkruar dhe ate televizive. Me perpara ka qene autore/skenariste e “Pasdite ne Top Channel”, “Top Fest”, “Me shume dashuri (2 sezonet)”, “Dua me shume Shqiperine 3” dhe “Star Akademi 2”, si dhe eshte botuesja e revistes “Anabel”. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardit Gjebrea takes Dalina Buzi to "Albanian Sunday"
Sunday starts on the screen of the "Klan" Albanians favorite program, "Albanian Sunday." Any early autumn, together with the common, if present and participating songs "Song Magic", while we learn that Arditi received as co-author to "The Sun" Dalina Buzin. Dalina comes from a long career in print and television journalism. Advance has been the author / screenwriter of "Afternoon in Top Channel", "Top Fest", "With a lot of love (2 seasons)", "I want more Albania 3" and "Star Academy 2", and is the publisher of the magazine "Annabelle". / panorama plus /]]

Ina Rama, imazhet seksi ne bikini...

Imazhet seksi te kryeprokurores Ina Rama ne plazh

Per te gjithe ata qe mendojne se me mbarimin e veres mbaruan dhe imazhet seksi ne gazeten tone, ja ku po vijme per t’ju demonstruar te kunderten. Dhe kesaj here nuk behet fjale per ndonje kengetare e cila imazhet e saj seksi i ka servirur me kohe ne klipe dhe nuk ka ndonje gje te re per te pare. Po flasim per nje personazh per te cilin kurioziteti eshte mjaft i madh, per ta pare ne nje version informal, lere pastaj ne plazh! E kemi ndjekur kemba-kembes per te pasur keto foto qe po botojme kete here ne faqet e “Panorama plus”, por shpesh kemi deshtuar. Kryeprokurorja Ina Rama eshte nje person shume i kujdesshem, qe askush te mos mesoje detaje te jetes se saj jashte profesionit, dhe aq me pak te kete ne qarkullim imazhe te saj mbi kete pjese te jetes qe ajo e ruan me fanatizem.

Adelajda me nje "reality show" te ri ne "News 24"

Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret

Ish-pjesemarresja e “Big Brother”, sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne “News 24” dhe jeten private.

Kane kaluar disa vite qekur ajo mori pjese ne “Big Brother”, por ne ndryshim nga ata dhjetera personazhe qe tashme kane kaluar ne harrese kolektive, madje askush nuk ka kuriozitet te dije me asgje per ta, ne rastin e Adeles eshte krejt ndryshe. Njerezit vijuan ta kerkojne dhe sidomos t’u mungonte kontakti me te, i cili mund te realizohej vetem nepermjet ekranit. Kjo u realizua ne forumin e “Dancing with the star” per disa vite. Por tani ka te reja… Adelajda Xhamani, e cila prej disa muajsh i eshte bashkuar grupit mediatik “Focus”, si reportere e “Gazeta Shqiptare”, do te filloje nje program te ri ne “News 24”. Dhe kjo, jo si ne rastin e Dancing, vetem tre muaj ne vit, por per gjate gjithe sezonit televiziv. Per hollesi ne lidhje me angazhimin e ri dhe jo vetem, ne biseduam me Adelen.

Kthehet Soni Malaj

“Është dukur për bukuri dhe shumë në formë e mjaft seksi, megjithëse tashmë ajo është mamaja e një vajze të vogël nga martesa me balerinin e huaj.

E kemi fjalën për këngëtaren Soni Malaj, e cila këto ditë është rikthyer në Shqipëri dhe është para pranë studiove të TV Klan,  dhe ku flitet se ajo është marrë vesh që të jetë anëtare e jurisë në shoun e madh që po vjen, ai “X Factor Albania”, në edicionin e dytë të tij.

Por, përveç Sonit, përmenden edhe disa emra të tjerë  prej këngëtareve tona që jetojnë jashtë trojeve shqiptare, si ai i Adelina Ismajlit dhe Bleona Qeretit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Turn Soni Malaj

"It seemed to charm and very very sexy shape, although it is already the mother of a little girl from marrying foreign balerinin. We're talking about the singer Soni Malaj, which these days has returned to Albania and is the first at Klan TV studios, and speaking that it has agreed to be a member of the jury at the big show, coming, he "X factor Albania ", in its second edition. But apart Son, mentioned a few names of our singers who live outside the Albanian territories, he Adelina Ismajli and PAF Qereti. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /.

Hiqet videoja qe e ka si protagonist Lorik Canen

“T’i them heshtjes tënde mjaft”, kështu titullohet kënga më e re e këngëtarit Kushtrim Hoxha, në të cilën flitet për dëshmorët e rënë në Gjakovë.

Ndërsa klipi sapo ka dalë është hequr nga kanali YouTube, dhe nuk dihet ende arsyeja. Në të shfaqet edhe sportisti i famshëm Lorik Cana, dhe nuk është hera e parë e sportistit në video të tilla, ku natyrisht i ka thënë po me ngjyrat kuq e zi kësaj videoje,  ku tregon heroizmin e Gjakovës së tij.

Ne urojmë që videoja të hidhet sërish nga produksioni për arsye se ishte një këngë e bukur dhe fansat janë shqetësuar pse mungon në kanalin muzikor./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Removed the video that has as protagonist Lorik Cane

"Let's say your silence enough", so called the singer's new song Kushtrim Hoxha, which speak fallen in town. While the newly released clip was removed from YouTube channel, and do not know the reason yet.

Eneda Tarifa dhe perndjekja e saj ne rrjetin social

Ishte mëngjesi i së dielës që lamë pas dhe këngëtarja dhe protagonistja kryesore e shou ‘Portokalli’, Eneda Tarifa, kishte vendosur të pinte kafe me njërën nga mikeshat e saj dhe kolegen më të mirë, Albana Osmani.

Ne donim të dinim se si i ka punët këngëtarja me rrjetin social Facebook. Kjo ishte fotoja bardh e zi që ajo mbante në profilin e saj, ndërsa shprehte në një koment në mur përndjekjen e saj, ku konkretisht shkruante kështu: “Dituria më përndjek, por unë jam e më e shpejtë... hihihihihihihi ...”.

Kur e lexuam, ne u trembëm pak, por më pas e kuptuam filozofinë në përndjekje të këngëtares Eneda Tarifa./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda Tarifa and its persecution in social network

Sunday, 16 September 2012

Franceska pas ndarjes: Ja si me tradhtonte Ermali...!

“Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje”

Franceska e “BB”: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte

Kjo eshte intervista e saj e pare pas ndarjes, dhe e fundit ku flet per Ermalin, sepse ai tashme eshte nje ish. 18-vjecarja nga Vlora, Franceska Jace, rrefen si mori fund lidhja 6-mujore me konkurrentin e saj ne “Big Brother 5”, i cili ne te njejten kohe u be i dashuri i saj ne gati tre muaj loje ne ekran. Te vertetat per tradhtite e komentuara dhe arsyen se pse vendosen ta mbajne te fshehte ndarjen per dy muaj. Ajo rrefen per here te pare per gazeten “Panorama” te gjitha detajet e historise se perfolur te kesaj vere dhe si erdhi fundi i lidhjes.

Tani qe jeni ndare, cfare mund te thuash per Ermalin, ish-te dashurin tend?
-Patem nje lidhje qe zgjati diku 6 muaj dhe ishte nje lidhje e bukur per aq sa zgjati. Ermalin mund ta konsideroj si djale te mire, por qe realisht s’ishte i duhuri per mua. Ishin shume zhgenjime njera pas tjetres nga ana e tij qe une nuk i prisja, dhe per kete gje vendosem te dy t’i jepnim fund lidhjes.

Agnesa Vuthaj: Relacioni me i mire eshte single...


Agnesa Vuthaj Relacioni me i mire eshte single

Te kesh nje marredhenie te mire me vetveten dhe jeten, mjafton per t’u ndjere e permbushur dhe e lumtur, edhe pa nje mashkull ne krah. Ndaj ka vendosur te jete single derisa te takoje personin qe do ta binde se jeta ne cift eshte me e bukur sesa kur je vetem. Ama, kur gjendet ne ndonje dasme, nuk i shpeton dot ngacmimit qe i ndjell dalja e nuses nga shtepia

Me ke jeton?

Jetoj vetem.

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Hygerta Sako i jep fund marteses...

Ish-miss-i serish beqare, fiton kujdestarine e vajzes

Hygerta Sako i jep fund marteses, zbardhet divorci

Hygerta Sako, miss Albania 1995, nga shkurti i ketij viti, sipas nje vendimi te Gjykates se Tiranes, i eshte kthyer serish statusit ‘beqare’. Sako eshte ndare nga bashkeshorti i saj, Turi, ne shkurt te 2012-es, ndonese sic pershkruhet ne vendim, lidhja e tyre nuk funksiononte prej 1 viti. Divorci i tyre ka qene shume i fshehte, ndaj dhe per kete arsye ndarja nuk eshte bere publike ne momentin qe ka ndodhur, por si cdo e vertete qe nuk mund te mbahet per shume kohe e fshehur, edhe kjo eshte zbuluar. Thashethemet kane filluar te vlojne dhe prej tyre ne kemi arritur te zbulojme vendimin e Gjykates, qe deshmon per zgjidhjen e marteses se bukuroshes shqiptare, nga e cila ajo dhe ish-bashkeshorti kane lindur edhe nje vajze. Lidhur me kete, Gjykata ka vendosur qe kujdestarine e femijes ta kete Hygerta, nderkohe qe ish-bashkeshorti i saj, vec detyrimit financiar qe duhet te paguaje, mund ta takoje te bijen nje here ne jave pergjate gjithe vitit, si dhe mund ta mbaje ate gjate 2 muajve te pushimit. Per me shume, po ju leme te lexoni vendimin.

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Linda Halimi tregon te verteten

Një tjetër këngëtare e njohur që në edicionet e para të Top Fest, ku u prezantua me grupin e saj Ngroba dhe u vlerësua me cmimin “Best Neë Artist”, ka folur këtë të shtunë në ‘Poke’. Bëhet fjalë për Linda Halimin, e cila u është përgjigjur pyetjeve në një lidhje direkt nga Prishtina.

Albana: Pershendetje Linda! Pershendetje nga ‘Poke’ ne Top Channel!

Linda: Pershendetje Albana. Faleminderit shume.

Albana: Dukesh shume e bukur sot...

Linda: Edhe ti gjithmone dukesh shume e bukur Albana, keshtu qe besoj qe jemi njesoj.

Albana: Me vjen mire qe jemi ne kete lidhje bashke ne Skype. Paralel me ne eshte edhe gazetari qe njihet tashme ne Kosove per shkrimet pikante ne mediat e shkruara roze dhe gjithashtu eshte prezantues radiofonik ne Radion Top Kosova. Dua ta pershendes menjehere. Pershendetje Maksim Gjokaj.

Maksi: Pershendetje Albana. Faleminderit shume per kete program nga i cili edhe ne gazetaret e mediave te shkruara ne Kosove jemi duke rrembyer nganjehere disa lajme interesante. Ky program po ndiqet shume atje.

Çmendet Rozana, pozon ne mes te rruges

Këtë verë që kaloi ajo nuk është që bërë shumë zhurmë për muzikën e saj, por vetëm për jetën e saj private dhe ndarjen nga reperi mitrovicas MC Kresha.

E kemi fjalën për Rozana Radin, e cila, siç po e shihni në këtë foto, të paktën duket e lumtur madje ‘çmendet’ e në mes të rrugës pozon pa e pasur shumë problem.

E po kjo është Rozana Radi, që flitet se nesër do të na vijë me një program për të na mësuar se si gatuajmë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Crazy Rozana, poses in the middle of the road

This summer he spent it is not making much noise for her music, but her private life and separation from rapper Mitrovica MC Kresha. E we mean Rozana Radin, which, as you can see in this picture, at least seem happy even 'crazy' midway poses without having much problem.

Well this is Rozana Radi, said that tomorrow will come with a program to teach us how cooking. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Klinton Zeqiraj: Rita Ora, femra me e bukur shqiptare

Do të ishte pak punë që t’i numëronim hobet, të cilat ka kohë që i ushtron edhe si profesione, për personazhin tonë të intervistuar.

Ai është një djalosh karizmatik i cili quhet Klinton Zeqiraj, dhe vetë ai kur flet për pasionet e tij mbetet në udhëkryq për të zgjedhur, kërcen në dashurinë e përjetshme, por edhe prezantimin e do shumë.

Klintoni tashmë i ka idhujt e tij të fushës së televizionit dhe nuk heziton t’i tregojë me emra. Megjithëse është i ri, ai ka kuptuar se të punosh edhe si model nuk ka limite, qoftë edhe për të realizuar foto nudo, por për shumë para.

“Kosova Sot”: Klinton, na tregon pak se ke qenë ndonjë herë në Kosovë?
Klinton Zeqiraj:  Ah, jo të them të vërtetën jo, por kam shumë dëshirë dhe shumë ftesa. Të them të vërtetën e kam në plan që shumë shpejt me një mikeshën time gazetare, Fabjolën që të bëjmë një turne nëpër Kosovë, sepse ajo ka qenë shpesh dhe më ka thënë që Kosova është shumë e bukur. Shumë shpejt, do të jem atje dhe do të zbuloj bukuritë e Kosovës.

Revista PANORAMA PLUS - 15 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Shtator 2012
 • Ina Rama, imazhet seksi ne plazh
 • Franceska e BB: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte me te tjera. Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje.
 • Genta e BB5: Miqte e pabese shiten lajmin e abortit tim per 5 leke
 • Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret. Ish-pjesemarresja e "Big Brother", sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne "News 24" dhe jeten private
 • Raphael Mazzucco, fotografi kanadez qe bindi Vildane Zenelin te zhvishet nudo
 • Flori Lloga: Si menaxher lokalesh ne SHBA, ja sa i paguaj kengetaret. Vellezerit Lloga flasin per rikthimin e fuqishem ne muzike, jeten prej milioneresh dhe suportin qe u japin kengetareve
 • Devis Xherahu, pas nje viti le pas dhimbjen, dhe konkurron ne "Kenga Magjike" me nje kenge lumturie
 • Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek "E Diela Shqiptare"

Revista BLUETOOTH - 15 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Shtator 2012
 • Hygerta Sako i jep fund marteses. Zbardhet vendimi i divorcit, ish-missi merr kujdestarine e vajzes
 • Nadir Murra, aktor ne filmat hard porno
 • Hueyda El Saied: "Po"-ja ne altar, s'eshte garancia e lumturise
 • Sinani dhe Seldi, te lumtur si dikur, se shpejti kenga e re
 • Edhe Edi behet gati per ne shkolle
 • Pushimet singell te Agnesa Vuthajt
 • Artistet e Kosoves edhe kolege, edhe miq
 • Luana shkon ne shkollen naten
 • VIP-at kujtojne femijerine...Filmat e preferuar me kartona
 • Helidon Haliti pushon te Mercedes
 • Besjan Pesha ndryshon zhanrin
 • Bert Budina e Romir Zalla, serish per pune
 • "Baba Stars" ne prag te shperberjes, largohet edhe menaxheri
 • Familjet e Shaqirit e Berhamit, tifozllek per djemte, por jo per Zvicren
 • Aurela Hoxha cudit, e veshur e gjitha ne "Prada"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online