All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 29 September 2012

Zajmina: Dehem vetem kur jam e dashuruar...


Eshte rikthyer ne "Kenga Magjike 2012" me kengen e titulluar "Dua te pi" te shkruar nga Edlir Begolli dhe ne nje interviste per Panorama Plus, Zajmina ka thene se alkoolin nuk e konsumon por ka zbuluar se mund te ndodh te dehet vetem kur eshte koke e kembe e dashuruar. Ndersa, nuk ka ndryshuar, ende nuk deshiron te flas per jeten e saj private duke mos zbuluar asgje nese ka gjetur apo jo dashurine e vertete. Eshte e lumtur nga fakti qe kenga e saj eshte pritur mire nga publiku por mendon se eshte heret per te folur per ndonje cmim. /Albavipnews/

Genta e BB5: Jeta ime si nje telenovele turke me fund te hidhur...

"Vishem nuse per te shijuar ca momente te gezuara me fustanin e bardhe, dhe per t'i sjelle pak fat jetes sime qe u ngjason telenovelave turke, por me fund te hidhur", ka pohuar Genta per gazeten "Panorama". Ajo ka realizuar nje set fotografishe ne studion "Raqi" e veshur si nuse me fustan te bardhe per t'i dhene pak fat jetes se saj, qe ajo e sheh si te hidhur. Eshte nje nga personazhet me te diskutuara te Big Brother 5 dhe emri i saj eshte lidhur me skandale te njepasnjeshme duke filluar nga fotot nudo qe u publikuan ne internet, gjersa ajo ishte brenda shtepise dhe se fundi historia e abortit qe here konfirmohej e here mohoej nga vete ajo. Megjithese ajo nuk eshte e lumtur me jeten e saj, kur del para kameres nuk i mungon buzeqeshja e sinqerte. Ndersa, ashtu si edhe ajo do te deshironte, urojme qe ky fustan t'i sjell fat Gentes ne jete dhe shpresojme ta shohim ate sa me shpejte si nje nuse te vertete. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google: "Getting dressed as bride to enjoy some happy moments with white dress, and bring luck to my life that resembles Turkish TV series, but with the bitter end," said Genta for newspaper "Panorama". She has done a set of pictures in the studio "Raqi" dressed as a bride with white dress to give some fortunate to her life, which she sees as bitter. Is one of the most controversial Big Brother 5 and her name is associated with successive scandals ranging from nude photos that were published on the Internet, while she was inside the house and finally the history of abortion was here confirmed here mohoej by own it. Although she is not happy with her ​​life, when she goes before the camera lacks not sincere smile. While, as she would like, wish that this dress bring Gentes luck in life and hope to see him as soon as a real bride. / Albavipnews / ]]

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Friday, 28 September 2012

Mirjamin e lidhi babai me Albanin

“Shkaku është babai im, që shprehte dëshirën të isha aktive edhe në Shqipëri, duke qenë se edhe ai ka 5-6 vjet që jeton midis dy vendeve sepse ka ndërtuar disa punët e tij në Shqipëri dhe dëshira e tij ishte të manaxhonte imazhin tim kur isha në vend.

Ideja e tij ishte përse mos bësh një bashkëpunin me një artist shqiptar. Babai më foli për fjalët më të mira për Albanin, më lavdëroi shumë muzikën e tij dhe mendonte se mund të përshtateshim mirë në një bashkëpunim. Një herë kishte takuar edhe Albanin rastësisht në Vlorë kur ishte me pushime me mamanë dhe vëllain. Një moment që nuk e harroj ishte kur ishte takuar për albanin në kafe dhe më merr në telefon.

Po flisnim për takimin që do të bënim muajin e ardhshëm, kur unë kisha fiksuar ardhjen në Shqipëri, ku babai më thotë që mund ta takoja që pas një jave në një koncert në Zvicër dhe ma kalon në telefon. Me natyrën e tij të drejtëpërdrejtë, e bën gjithmonë këtë, që më kalon kështu telefonata të papritura.”

-Kështu ka rrëfyer mes të tjerave në programin “Pasdite” në Top Channel këngatarja Mirjam Cani. Këngëtarja ka treguar se e pret me shuam ndjesi edhe edicioni e dytë që si duket do të jetë sërisht anëtare e jurisë e “The Voice”/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mirjamin tied with Alban father

Duel i forte ndermjet Stines dhe Zajmines

“Sot dua të pi, të pi, më mungon tani ai...etj”, janë këto disa nga fjalët e këngës shumë ritmike, deri tani më e vlerësuara nga festivali i sapunisur, “Kënga Magjike 2012”.

Këngë kjo e kënduar nga bukuroshja Zajmina Vasjari, me titull “Do pi”. Ndërsa, nga ana tjetër, një kantautor është duke i konkurruar me pëlqime kokë më kokë, e ky është Stine, me këngën e tij, me titull “Ti je engjëll”, në bashkëpunim me GB MC dhe Rudi Cat.

Si duket, megjithëse është herët për të folur për edicionin e sivjetshëm të festivalit të Ardit Gjebresë, po shihet që Stine po e konkurron fort Zajminën.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Strong duel between season and Zajmines

Tuna infekton Sonin

Jemi mësuar që këngëtaren Tuna ta shohim çdo ditë me çdo lëvizje të saj, falë programeve të shumta që të ofron një telefon modern për të realizuar fotografi.

Tashmë dihet se falë panelit të jurisë në edicionin që po vjen ‘X Factor Albania 2” ato janë bërë shumë mike dhe i shikon shpesh bashkë, Tunën me Soni Malajn. Por, siç e shihni edhe në këtë foto shumë “Crazy”, Soni është infektuar nga Tuna.

E po Soni ka harruar se koleget e saja të muzikës çmenden shumë kur janë para aparatit të ‘Iphone’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna infects Sonia

We learned that the singer Tuna to see every day with her ​​every move, thanks to the numerous programs that offers a modern phone to carry files. It is well known that due to the jury panel coming edition of 'X Factor Albania 2 "they have become very friendly and often co watches, Tune Soni Malaj.

But, as you see in this picture "Crazy", Soni has been infected by Tuna. Soni has forgotten her colleagues mad music when first hearing 'Iphone'. M. GJ.

Tuna, jo e kenaqur me punen e paparaceve...

Tuna e cila eshte perfolur keto dite per nje lidhje te re dashurie me Cozman, anetarin e labelit Baba Stars, nuk eshte e kenaqur me punen e paparaceve shqiptare. Jo pse eshte e penguar nga ata, por, perkundrazi, mendon se fotografite qe i bejne nuk jane te kualitetit te larte. Ajo eshte e "uritur" te tregoj me shume detaje dhe per kete arsye ka lene nje cicerrime ne twitterin e saj duke shpjeguar kerkesat e saj si vijon:

"Qetyne 'paparacive" taze t'komponum, po menoj me jau ble ka ni aparat me rezolucion t'nalt qe tjera her kur t'fotografojn mem nxon n'detaje".

Duket se Tuna ka mjaft para per te bere nje oferte te tille per paparacet, ne menyre qe ata te kryejne detyren ashtu si e don ajo, me me shume "detaje". Ndersa ne i sugjerojme qe te pozoj nudo, ku "detajet" me siguri nuk do te mungojne, ndersa interesimi i paparaceve me fotoaparat profesional do jete ne maksimum.

Ne anen tjeter, eshte bere e ditur se Tuna do jete pjese e "X Factor", edicioni i dyte. /Albavipnews/

Vjosa Shehu: Une si Katy Perry? E shoh si kompliment...

Kengetarja e talentuar shqiptare qe jeton ne Belgjike, Vjosa Shehu, ka rrefyer jeten e dhe ambiciet e saj ne nje interviste per "Tribuna Shqiptare". Rrjedh nga nje familje muzikantesh dhe pasion ka vallezimin profesional dhe kendimin, megjithese eshte marre edhe me modelim duke fituar kuroren Percjellesja e Dyte e "Miss Flandria 2006" dhe Cmimin e Publikut. U be e njohur me hitin e saj "Trance me up" (kliko per video) dhe kohe me pare ka lansuar edhe nje kenge me kengetarin portugez Ravidson, me titull "I wanna know u". -"Kjo eshte nje balade e bukur e cila eshte pelqyer shume nga publiku portugez dhe njeashtu edhe ne Holande", ka treguar Vjosa. Ende nuk e sheh veten si pjese te estrades shqiptare por shpreson me kohe te jete me prezente edhe tek ne, ndoshta edhe ne ndonje festival vitin e ardhshem. Eshte duke punuar intenzivisht ne albumin e saj te pare dhe premton surpriza te reja per fansat. E pyetur per ngjashmerine me Katy Perry ajo thote: "Ka njerez qe ne pamje me krahasojne me Katy Perry, por qe mua nuk me duket aspak. Ndoshta stili i flokeve ne foton me fustan me gure... natyrisht e shoh si kompliment". Vjosa ka rrefyer se pelqen gjerat ekskluzive dhe rrobat me firme. I jep rendesi grimit dhe adhuron karminin e buzeve me ngjyre flashi. /Albavipnews/

Nora Istrefi, sa e ndrojtur e vogel!

Si duket këngëtarja seksi Nora Istrefi, pasi ka reklamuar mirë e mirë motrat e saj, të cilat shumë shpejt u bënë VIP, tashmë ajo tregon edhe familjen e saj kur ajo ishte tepër e vogël në një fotografi të vjetër.

Nora duket në këtë foto shumë e ndrojtur, por edhe e ëmbël. Sic po e shihni edhe ju në këtë foto tregohen edhe prindërit e saj nëna Suzana Mushkolaj, nga e cila Nora ka trashëguar pasionin për muzikën, si dhe babanë e saj, tashmë të ndjerë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi how little shy

It seems sexy singer Nora Istrefi, good good as advertised her sisters, which soon became VIP, now she shows her family when she was very small in an old photograph. Nora looks in this picture very shy, but sweet. As you can see in this picture you shown her parents a mother Suzana Mushkolaj, from which Nora has inherited the passion for music, and her father, now deceased. / Albavipnews /

Presidenti Nishani fans i De Niros

Ndodh që edhe një president i një vendi sic është i sapozgjedhuri i Shqipërisë Bujar Nishani, të jetë fans i një aktori. Ai është takuar në New York me aktorin e njohur botëror Robert De Niro sic e shihni edhe në fotografi.

Ndërsa mësojmë se aktori ka premtuar se do të vizitojë Shqipërinë dhe është shprehur kështu  “U ndieva i nderuar që takova Presidentin dhe do të shkoj në Shqipëri. Vetëm se do të më duhet të caktoj një kohë të përshtatshme, sepse dëshiroj shumë që të shkoj dhe të vizitoj Shqipërinë”.

Natyrisht se më ardhjen e tij në Shqipëri De Niro do të pritet shumë mirë nga fansat e shumtë që ai ka./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
President Nishani fans of De Niro

Happen to a president of a country such as Albania Newly elected Bujar Nishani be fans of an actor. He met in New York with world-famous actor Robert De Niro as you see in the picture.

As we learn that the actor has promised to visit the country and said so "I felt honored to meet the President and go to Albania. Only it would have to schedule a convenient time, because I would like very much to go and visit Albania. "Of course his arrival in Albania De Niro will be received very well by many fans he has. / Albavipnews /

Jonida Vokshi, prezantuese e "VIP Shpija 3"

Bukuroshja Jonida Vokshi, njeherit imazh i Digitalb-it, eshte emri qe po lakohet nga mediat si prezantuesja e re e shout "VIP Shpija" ne edicionin e trete, e qe kete vit do te zhvendoset ne Shqiperi nen kujdesin e platformes Digitalb, i cili thuhet te kete blere te drejtat autoriale. Ende nuk eshte bere e ditur lista e plote e 8 pjesemarresve VIP, por "Bluetooth" ka zbuluar disa nga personazhet qe do jene pjese e ketij shou si Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronela Hajati dhe Shkendije Mujaj. Patjeter, qe edhe ne kete edicion presim spektakel te vertete, ku VIP-at do vihen ne prove per durimin e tyre nen vezhgimin e kamerave 24 ore ne dite dhe transmetuar live nga Digitalb. "VIP Shpija" ne edicionet e kaluara mbahet mend mire per sherrin mes Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtes, si dhe per humorin e pashterrshem te Stupcave. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty Jonida Vokshi, at the same time of Digitalb's image, is the name that is roll out by the media as the new presenter of the show "VIP Shpija" in the third edition, which this year will be moved to Albania under the auspices of platform Digitalb, which is said to have bought the copyright. Has not yet been made ​​known to the full list of participants 8 VIP, but "Bluetooth" has revealed some of the characters that will be part of this show as Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronel Hayati and Shkendije Mujaj. Of course, that even in this edition we expect real spectacle, where VIPs will be tested for their endurance under the supervision of the cameras 24 hours a day and broadcast live by Digitalb. "VIP Shpija" in past editions best remembered quarrel between Rozana Radi and Rezarta Shkurta, as well as never ending humor by stupcat. / Albavipnews / ]]

Hueyda ndahet nga kirurgu italian Bruno

Showgirli Hueyda El Saied i jep fund lidhjes tre vjecare me italianin Bruno, raporton "Paloma". Ajo ka shpjeguar per emisionin "Silikon" ne radio NRG se arsyeja e ndarjes ishte distanca. Me kirurgun Bruno, Hueyda ka bashkejetuar rreth nje vit e gjysme ne Rome, ku ajo mbaroi masterin dhe me pastaj vendosi te kthehej ne Paris. "U ndava nga Bruno pasi kishim kohe qe jetonim nje lidhje ne distance... por gjithsesi me Brunon kemi ruajtur marredheniet dhe vazhdojme te mbajme kontake" ka deklaruar Huyeda. Ne Shqiperi ka ardhur per nje periudhe te shkurter kater ditore, ku ajo do prezantoj disa projekte te reja ne lidhje me angazhimin e saj te ri si eksperte e te drejtave te njeriut. Shpreson te kete nje emision ku do t'i perfshije te dy pasionet e saj, per televizionin dhe tani edhe per te drejtat e njeriut. Ne perfundim e siper ka librin e saj te trete. /Albavipnews/

Thursday, 27 September 2012

Fatmiri i dasmave shqiptare ne Diaspore

Nëse të bie rruga për në Gjermani, aty takon djalin 27-vjeçar, i cili quhet Fatmir Ismajli, njëri nga këngëtarët më të kërkuar në dasmat shqiptare dhe në evenimente të ndryshme muzikore në diasporë.

Duket në planin e parë si model, por ai ka 10 vjet që vetëm këndon dhe shpeshherë e sheh duke performuar me emrat të njohur të muzikës shqiptare, si Meda, Sinan Vllasaliu etj.

Kur ne e pyetëm se me cilën prej fermave artiste do të donte të bënte një duet, na tregoi se pëlqente këngëtaren  Teuta Selimi. Por, suksesi i tij i madh ka ardhur deri këtu falë edhe menaxhimit të mirë të menaxherit të tij nga IB Event, Ilir Balija. Këtë na tregon artisti me shumë falënderim.

Fatmirin e gjen pothuajse duke kënduar çdo fundjavë në diskon më të madhe shqiptare, në “Golden Time”, të Enver Idrizit, në Gjermani, pasi ai ka dy vjet që është larguar nga Vushtrria e tij dhe jeton atje duke qenë i pranishëm në çdo gëzim familjar me zërin e tij të bukur.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Community weddings in the diaspora

Simone, balerini Italian behet shqiptar

Kaq shumë i ka pëlqyer Shqipëria, saqë ai tashmë ka nisur të jetojë vetëm në Tiranë.

E kemi fjalën për balerinin italian, i cili u bë i njohur nga spektakli e “Dancing With the Stars”, Simone Pigliacelli, dhe mësohet se bashkë me Olta Ahmetaj kanë çelur në Shqipëri një palestër për të gjithë ata që kanë pasion kërcimin.

Në këtë mënyrë artdashësve u ofrohet një mundësi shumë e mirë, për të mësuar me balerinë profesionistë zhanret e ndryshme muzikore.

Simone, i cili është shpërngulur nga Italia për të jetuar në Tiranë ka thënë se është kënaqësi për të qenë sa më afër publikut dhe ka shprehur mirënjohje për atë që i ka falur Shqipëria.

“Më pëlqen Shqipëria sepse më ka dhënë shumë mundësi dhe më ka bërë shumë të njohur”, thotë shpesh herë balerini kur i drejtohet pyetja se pse ai jeton në Tiranë. Balerini i huaj jo pak është përfolur për një lidhje në mes tij dhe bukuroshes kosovare Agnesa Vuthaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Simone, Italian balerini becomes Albanian

So i liked Albania, that he has already begun to live in Tirana. We have word for Italian balerinin which became known by the spectacle of "Dancing eith the Stars", Simone Pigliacelli, and learned that along with Diana Ahmetaj Albania have opened a gym for those who have passion dance.

In this way artdashesve offered a good opportunity to learn with professional dancer different musical genres.
Simone, who moved from Italy to live in Tirana said it was fun to be closer to the public and expressed gratitude for what has forgiven Albania.

"I like Albania because it has given me many opportunities and has become very popular," says often balerini when addressing the question of why he lives in Tirana. Foreign balerini not least is rumored for a link between his and Kosovo Agnsa Beauty Vuthaj. / Albavipnews /

Neki Emra: Per duet deri ne vdekje nje kengetare s’e pres

Ka kaluar vetëm një javë dhe kënga ‘Të vdes apo të pres’ kënduar nga Neki Emra ardhur me një video të bukur, ka marrë shumë pëlqime. Ishte kjo arsyeja e këtij suksesi që djaloshi nga Prizreni që jeton  në Prishtinë të ishte i ftuar në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio, ku ka rrëfyer vitet e tij me dashurinë pas muzikës.

Megjithëse videoklipi e ka bërë që të njihet më shumë, Neki ka shumë vite që këndon dhe bashkëpunon me artistë dhe grupe të tjera muzikore dhe tregon se këndon vetëm ‘live’, dhe do të jetë unik në të kënduar.

Ndërsa këngëtari ka treguar për herë të parë publikisht se ai përveçse këndon, edhe punon shumë vite si menaxher i një firme ndërtimi. Por në intervistën  me përgjigje të zgjuara dhe të plota, kishte edhe pyetje ngacmuese. Ja se si reagon këngëtari Neki Emra në disa prej tyre?

*Të kesh kaq shumë klikime brenda pak ditëve, vetëm me një video mirë është?
Neki Emra: Sot po ndihem shumë mirë që kemi kaq shumë klikime në ‘youtube’ dhe në ‘facebook’ po marr çdo ditë komplimente nga të gjithë?


Rita Ora cmend edhe australianet (Video)

Sensacioni shqiptar Rita Ora cdo ditë e më tepër po mahnit të gjithë, kështu ka ndodhur edhe në performancën e mbrëmshme në X Factor Australia ku interpretoi hitet e saja “R.I.P” dhe “How We Do” bashkë me konkurentët.

Ajo u ngjit në skenë me konkurentet femra të cilat kënduan pjesën hyrëse të këngës. Konkurentët meshkuj u ngjitën në skenë më vonë të cilët dukeshin sikur “flirtonin” me shqiptaren gjatë këngës. Për të gjithë që nuk e keni parë ja ku është video ku shihet Rita duke performuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora distract Australians

Albanian sensation Rita Ora every day more and more astounded everyone, so it happened in last night's performance on X Factor Australia where performed her hits "RIP" and "How We Do" with competitors.
She went up on stage with female competitors who sang the introductory part of the song.

Male competitors later went on stage who seemed "flirtonin" shqiptaren during the song. For all who have not seen here is the video where you can see Rita performing. / Albavipnews /

Soni Malaj gjykon dhe premton supriza

Këngëtarja Soni Malaj tashmë i është rikthyer jetës së Tiranës, pasi ajo tashmë është ulur në karrigen e jurisë në “X Factor Albania 2’.

Por ja se cfarë shkuan ajo në profilin e saj në facebook, “Dhe pushimet mbaruan, fillojmë sezonin me surpriza”, ka shënuar këngëtarja në faqen e saj në rrjetin social “Facebook”, duke lajmëruar kështu rilansimin e karrierës së saj në muzikë.

Natyrisht se një zë i bukur si Soni të gjithë e presin që të këndojë dhe të sjellë hite të tjera si dikur, përvec se të gjykojë në “X Factor”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj judges and promises surprises

Singer Soni Malaj already returned Tirana life, as it is already sitting in the chair of the jury in the "X Factor Albania 2 '. But here's what she went on her facebook profile, "And the holidays ended, we begin the season of surprises," he noted singer on her social network "Facebook", announcing so rilansimin her career in music.

Of course a beautiful voice as Soni all expect to sing and bring other hits as before, except that the judge "X Factor". / Albavipnews /


Ermela: Si po harxhoj milionet e fituara per te nxjerre motren nga burgu...

Ermela: Si po i harxhoj 100 milionet qe fitova ne Big Brother per te nxjerre motren nga burgu

Fituesja e “Big Brother 4” rrefen kalvarin e motres dhe padrejtesite qe sipas saj po i ben sistemi i Drejtesise.

Ermela Mezuraj vetem ne 100 dite u kthye ne vajzen 100 milionshe si fituese e “Big Brother 4”, mjaftueshem per t’u konsideruar e pasur, ne krahasim me c’kishte qene para hyrjes ne loje. Dhe kurioziteti te shtyn ta pyesesh se cfare beri me ato para. Por paralelisht me kete fitore, Ermela u komentua po njesoj ne faqet e gazetave per burgun e motres se saj, Gerta, e cila u arrestua me akuzen e bashkepunimit ne grabitjen e 67 mije eurove, ekuivalenti ne monedhen shqiptare i cmimit te madh te qe ajo fitoi ne “BB”.

Ermal Merdani: Nuk arrita ta doja Francesken, per fajin e saj...

Ermali i “BB5” replikon me Francesken: Nuk arrita ta doja per fajin e saj

“Nese po perflitet per nje lidhje te re timen, ta dini se ku ka ze, nuk eshte pa gje”

Pas nje krisjeje ne ciftin e komplimentuar te “BB5” nga fansat, ndodhi ndarja perfundimtare. Ermal Merdani dhe Franceska Jace e mbajten dy muaj te fshehte ndarjen e tyre, dhe pas vendimit perfundimtar ajo qe foli e para ishte Franceska. Ne raste ndarjeje, secili perpiqet t’ia hedhe fajin tjetrit, duke refuzuar ta ndajne fajin ne dy pjese. Dhe nje jave pas deklarates ekskluzive te 18-vjecares nga Vlora dhene gazetes “Panorama”, ja si replikon Ermali.


Erleta Hoti: Si jetova me genjeshtrat e Klevisit...

“Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen”

Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon

Para dy muajve ajo ishte ne nje rrefim per suplementin ”Panorama plus”, ne te cilen fliste mbi lidhjen e saj me kengetarin Klevis Bega (Kastro Zizo), por vetem nje dite me pas u komentua ndarja e ciftit. Edhe kete radhe vajza e njohur e ekranit kosovar, Erleta Hoti (e bija e veprimtarit te njohur Ukshin Hoti), vjen perseri me nje rrefim, kesaj here per ndarjen dhe perjetimet e saj mbi kete lidhje. Cfare ka perjetuar gjate kohes qe ka qene me Kastron, kercenimet dhe ofendimet nga ana e tij dhe shume gjera te tjera, Erleta i tregon ne vazhdim…

Po fillojme aty ku e kishim lene ne intervisten e fundit, vetem disa dite me pas eshte shkruar se ju ishit ndare nga Klevis Bega. Mund te na tregoni arsyen e ndarjes?

Wednesday, 26 September 2012

Revista PALOMA - 22 Shtator 2012

Revista PALOMA, 22 Shtator 2012
 • Ermal Merdani: Femrat shqiptare nuk dine te sillen me meshkujt. Kokefortesia e Franceskes shkak per ndarje, jo tradhtite e mia!
 • Franceska Jace: Une dhe Ermali nuk ishim per njeri-tjetrin
 • Dafina Zeqiri ne lidhje dashurie me ish-te dashurin e Rita Ores
 • Zbulohen foto te tjera intime te Noizy-t me nje femer
 • Liam dhe Evelin, nje dashuri e (jashte)zakonshme. Evelin: Zakoni i tij me i keq? Ben shume gazra!
 • Bora Kokedhima, organizatore e "Albania Fashion Show". Stilistet shqiptare jane bere matrapaze, shesin me cmime marramendese. Pergatituni te shikoni nuse te dehura ne skene!
 • Te vertetat dhe genjeshtrat e largimit te Jonida Shehut nga "AS" per tek "Ora News": Do te shfaqem sic nuk me keni pare kurre me pare!
 • Hueyda El Saed i jep fund lidhjes disa vjecare. Largesia shkaku i ndarjes!
 • Vildane Zeneli, nga modele ne kengetare
 • Rovena humb shpresat ne dashuri!

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Arbër Zeka, fituesi i BB5, ende me 85 milione leket ne duar

Djaloshi nga Prishtina, i shpallur si fituesi i BB5, ka treguar në një program në Top Channel se ai ende nuk i ka investuar paratë e tij, 85 milionë lekët,  të fituara nga ky realiti shou.

Ai është në kërkim për blerjen e një banesë të përshtatshme për familjen dhe veten e tij në Prishtinë.

Ndërsa nëse ai do të rikthehej përballë 4 fituesve të tjerë në një gare, sipas televotimit do të ishte i fundit në klasifikim, kjo u vu re edhe në një betejë imagjinare që u realizua në këtë program televiziv në Top Channel./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber Zeka, BB5 winner, with 85 million still in the hands

Angela dhe Aferdita realizojne foto “hot’ nga Fadil Berisha

Këto dy ditë në shumë portale shqiptare flitej duke u komentuar një foto e dy vajzave të bukura shqiptare, Angela Martini dhe Afërdita Dreshaj.

Megjithëse ndoshta dikush i ka quajtur edhe lezbike, duke u keqinterpretuar nga fotoja në një krevat, por ne mësojmë se vajzat ndodhen në Nju-Jork dhe kanë qenë duke u fotografuar para aparatit të fotografit të famshëm Fadil Berisha, që si duket në bazë të fotos në ditën që po vijnë gjithmonë e më të ftohta, do të na sjellin foto shumë të nxehta bukuroshet tona./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela and Venus carry photo "hot 'by Fadil Berisha

These two days in the Albanian port talk by commenting on a picture of two beautiful girls Albania, Angela Martini, and Venus Dreshaj. Though maybe someone called lesbian, was misinterpreted by the photo in a bed, but we learn that girls are in New York and have been photographed before apparatus celebrity photographer Fadil Berisha, who appears under the photo on the day that is coming more and more cold, will bring us very hot picture our beauties. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Eli Fara serish 20-vjeçe (Video)

Në javën e dytë të prezantimit të këngëve konkurruese në ‘Kënga Magjike 2012’ është paraqitur për herë të parë këngëtarja e serenatave Eli Fara.

Por edhe kënga e saj që mbante titullin “Romale” e kënduar në bashkëpunim me grupin Mangavatu, ishte pothuajse një serenatë që flinte bukur në zërin e artistes. Por ajo që vihet re, këngëtarja nuk di të plaket, ajo duket sërish si një 20-vjeçe dhe mjaft në formë.

Të gjithë komponentët e këngës janë krijuar nga Adi Hila, ndërsa komentet kanë qenë shumë pozitive edhe në kanalin Youtube./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara again 20-year-old

Revista BLUETOOTH - 22 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Shtator 2012
 • Rrefim ne dy zera, Vera & Alketa: Ju zbulojme suprizat e "X Factor 2". Soni Malaj nje nga anetaret e jurise, ja kandidatet e tjere
 • Bleona Qereti sjell "Gipsy Kings" ne Tirane
 • Arian Cani: Berisha ne 10-vjetorin e "Zone e Lire"
 • Flori Mumajesi sulm Julit dhe Gentit: Ju dhjefsha humorin qe beni!
 • Ermal Merdani: Franceska sajoi tradhtine time, per t'u vetembrojtur. Do t'i futem politikes, nga televizioni me genjyen
 • Eli Fara, per here te pare ne "Kenga Magjike"
 • Zapp & Chriss: Meritojme me shume
 • Darina Tanushi behet nene e binjakeve Neo dhe Noel
 • Lori Hoxha ne nje avion me Berishen
 • "X Factor" sjell Sonin ne Tirane
 • Vjen ne jete Giulia Eden, vajza e Almes dhe Shkelqimit
 • "E Diell" ne TCH ndahet ne Tresh: Xhemi Shehu, Gent Hazizi dhe Monika Stafa, fytyrat e se dieles
 • "VIP Shpija" zbulohen emrat e pare

Tuesday, 25 September 2012

Zajmina Vasjari i thote PO festivalit “Kenga Magjike 2012”

Pas shumë emrave që tashmë janë bërë publik për pjesëmarrjen e tyre në ‘Kënga Magjike 2012’, një tjetër bukuroshe e skenës do t’i rikthehet këtij festivali.

Mësuam se këngëtarja Zajmina Vasjari e ka gati këngën e saj të rrymës Mouse, e punuar nga Edmir Begolli dhe ajo është është shumë e sigurt se publiku do ta pëlqejë, pasi është një këngë e bukur dhe ritmike.

Nuk është hera e parë që këngëtarja seksi shkel në skenën e këtij festivali, por këtë herë natyrisht se do të ketë të tjera pretendime kur bëhet fjalë te çmimet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Zajmina Vasjari says YES festival "Magic Song 2012"

After many names that have already been made ​​public for their participation in the 'Magic Song 2012', another lovely scene will return to the festival. We learned that singer Zajmina Vasjari has about her song downstream Mouse, made ​​of Edmir Begolli and it is very certain that the public will like it, because it is a beautiful song and rhythmic.

It is not the first time that the singer violated sex at the scene of the festival, but this time of course there will be other claims when it comes to prices. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Rita lanson ‘trailerin’ e klipit “Shine Ya Light”

Superylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar trailerin e videoklipit që e ka xhiruar në Kosovë, “Shine Ya Light”.

Rita, e cila qëndroi gjatë shtatorit në Prishtinë, ka xhiruar gjithë videoklipin e këngës “Shine Ya Light” në disa vende në kryeqytet, ashtu siç mund të shihet dhe në videon më poshtë.

Ende nuk dihet se kur do të lansohet videoklipi i plotë, por sigurisht se do të jetë promovimi më i mirë për vendin tonë që është bërë ndonjëherë si nga institucionet shtetërore, ashtu dhe nga artistët e fytyrat tjera prominente.

“Shine Ya Light” është këngë që i takon albumit të ri të Rita Orës të titulluar “O.R.A” e që pritet të dominojë skenën e muzikës botërore gjatë vitit të ardhshëm. /Telegrafi/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 24 September 2012

Rovena merr 20 mije euro per 16 milione klikime

Dihet tashmë që kënga ‘Malli’ e këngëtares të njohur Rovena Stefa është kënga shqiptare më e klikuar në kanalin YouTube, me 16 milionë.

Ne si gazetë mësuam nga kompania “Kristal” në Shqipëri se ka konfirmuar për këtë këngë si më e klikuara, sidomos gjatë dy vjetëve të fundit.

Ndërsa një tjetër dëshmi për shikimet e kësaj video është se afro 7 milionë klikime që kjo video ka, edhe në një tjetër version hedhur në YouTube nga kompania ‘Pixels’. Gjithashtu, mësuam se Rovena Stefa ka fituar 20 mijë euro nga klikimet e kësaj video.

Ky është më në fund një lajm i mirë për artistët, të cilët të paktën mund të paguhen në këtë formë, duke ditur se ende ligjet nuk zbatohen për të drejtat e këngëtarëve, siç ndodh kudo në botë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena gets 20 thousand to 16 million clicks

Dy anetaret seksi te jurise ne “X Factor 2”

Nuk rri në asnjë moment që çdo lëvizje të saj ta tregojë në rrjete sociale. E kjo është këngëtarja seksi Tuna, e cila këtë herë duket së bashku me anëtaren tjetër të jurisë në programin  e zbulimeve të talenteve të reja muzikor “X Factor Albania 2”, me Soni Malaj.

Megjithëse këtu vajzat duken jo shumë pastër në një shkrepje aparati telefonik, por e sigurt se do të jenë femrat seksi të këtij spektakli që po vjen në TV Klan./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Two sexy members of the jury in the "X Factor 2"

Not sit in any moment that every move her show on social networks. And this is the sexy singer Tuna, which this time looks along with another member of the jury in the program of new musical talent discoveries "X Factor Albania 2", with Soni Malaj.

Although the girls here seem not very clean in a flare phone camera, but it sure would be sexy women of this show coming on TV Klan. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Leonora prezanton vellane e saj

Çdo ditë e më shumë në krah të motrave të famshme shqiptare, po reklamohen edhe shumë pjesëtarë të familjes.

Por, si duket këtë herë bëhet fjalë për një mashkull të një VIP-i, është ky siç e shihni në foto Noli, vëllai i këngëtares Leonora Jakupi. Madje në ‘Facebookun’ e saj Leonora e reklamon me shumë dashuri vëllanë, ku kanë pasuar shumë komente sidomos nga gjinia femërore, duke e komplementar atë për dukjen. 

Ja që paska edhe vëllezër simpatikë, përveç motra që jemi mësuar të shohim në krah të personazheve të njohura publike. Për vajzat e interesuara, vëllai i Leonorës është në studime në Tiranë dhe mund ta gjeni atje./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora introduces her brother

Shpat Kasapi, pa Aferditen ne mbremjen e stilistit

Ka qenë ditëlindja e tij e 30-të dhe puna e tij 10-vjeçare në “Art Motion” që stilisti i njohur, Armend Ramadani, ka vendosur ditë më parë që të mbledhë miqtë e tij nga bota e shou-bizit.

Mes shumë të ftuarve ne aty pamë edhe këngëtarin Shpat Kasapi dhe, si duket, pas tij për të bërë foton zyrtare nuk vinte Afërdita Dreshaj. Dhe, pyetja jonë kureshtare lind se ku është ajo?

Të na shkonte mendja se nuk janë më bashkë, këtë e hodhëm poshtë, por mësuam se ajo ishte në shtëpinë e saj të dytë, në Amerikë, ndërsa Shpatin e kishte lënë vetëm në këtë ndejë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shpat Kasapi, saw Aferdita on the evening of designer

Dafina Zeqiri kerkon famen e Rita Ores

Këto ditë po qarkullon një lajm ku thuhet se këngëtarja Dafina Zeqiri ka gjetur të dashur të ri, madje personi thuhet se është Albin Gashi, djali i avokatit të njohur kosovar, Tomë Gashi.

Por, vetëm një foto si në mjegull tregohet për këtë dyshe e asgjë më shumë. Ndërsa, ne e dimë se vajza e hiteve shqiptare ka ikur në Amerikë, ku mendohet se të provojë edhe ajo tregun e huaj, pasi do të qëndrojë disa muaj përtej oqeanit.

Ndërsa, është po Albini që jeton atje, duke qëndruar me të dhe do thuhet ta ndihmojë këngëtaren. Dafina Zeqiri si duket ka pasur shumë lakmi Rita Orën dhe suksesin e saj dhe do edhe ajo ta provojë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri seeks fame Rita Hour

These days is circulating a report stating that the singer Dafina Zeqiri found new boyfriend, even the person is said Albin Gashi, Kosovo known lawyer son, Tome Gashi. However, only a photo as shown on this double mist and nothing more.

While we know that Albanian hits daughter has gone to America, where an estimated also prove that the foreign market, as it will stay a few months overseas. While, is Albin who lives there, staying with and will reportedly help the singer. Dafina Zeqiri seems to have been much envy Rita Hour and its success and will it prove. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuna dhe Pamela, shitese te ‘patatinave’

Ajo quhet modelja bombastike, e ndërsa këngëtarja jonë komentohet për këngë provokuese. Por, nuk është vetëm kjo pak a shumë tipi i përbashkët i tyre.

E kemi fjalën për modelen e huaj, Pamela Anderson, dhe këngëtaren shqiptare, Altuna Sejdiu, ne zbuluam një tjetër që i bashkon ato të dyja.

Kanë nisur të dyja të shesin me imazhin e tyre produkte që konsumohen të quajtura ‘patatina’, apo ‘chips’, madje edhe reklama duket e njëjtë. Por, kush i shet më mirë? Ende nuk ka statistika./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and Pamela, sales of 'chips'

Sunday, 23 September 2012

Tuna me prekjen e saj nxeh keq fansin (Video)

Është publikuar një video në të cilën shihet Tuna në një mbrëmje rinore derisa këndon hitin e saj të verës 2012, “I asaj”.Pjesa më e përfolur e kësaj këngë, gjegjësisht klipit të këngës, është temë edhe për këtë lajm.

Derisa vie momenti tek “Tjetër kush e ka”, të cilin Tuna e përsërit disa herë, ndodhi diçka. Një i pranishëm, që sipas të gjitha gjasave duhet të jetë fans i këngëtares nuk ka arritur të përmbahet dhe të mbajë duar larg këngëtares.

Në video shihet qartë se si ai e kap këngëtaren nga këmbët por ajo largohet me shpejtësi.Është publikuar një video në të cilën shihet Tuna në një mbrëmje rinore derisa këndon hitin e saj të verës 2012, “I asaj”.

Pjesa më e përfolur e kësaj këngë, gjegjësisht klipit të këngës, është temë edhe për këtë lajm.Derisa vie momenti tek “Tjetër kush e ka”, të cilin Tuna e përsërit disa herë, ndodhi diçka.

Adelina: Mami nuk me le te ze te dashur

Ndonëse është në fokus të shumë meshkujve, si në Maqedoni, Kosovë, Shqipëri e diasporë, Adelina Tahiri është ende pa të dashur.

“Ndoshta ju duket jo reale dhe ju dukem si në kohën e vjetër, por për momentin nuk kam të dashur dhe nuk jam e dashuruar. Mamaja ime nuk më lë të zë të dashur”,

“Mendoj se asnjë mashkull nuk do të donte që të ketë pranë vetes një femër që jeton gjithmonë në lëvizje me valixhe në duar, e gatshme edhe për një tjetër koncert. Por asnjëherë nuk e kam humbur besimin në dashuri, pasi kjo gjë do më ndodhë besoj së shpejti, kur të vijë koha e vërtetë”, citon Panorama Plus fjalët e këngëtares.

Ajo gjatë gjithë kohës shihet në shoqëri të së ëmës, Teutës, për të cilën thotë se është mikja e saj më e mirë dhe se nuk i fsheh asgjë dhe pranon këshilla prej nga ajo./Panorama/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina: Mom does not let me loving voice

Although it is the focus of many men, as in Macedonia, Kosovo, Albania and the diaspora, Adelina Tahiri is still loved."It may seem unrealistic and you look like in the days of old, but for the moment I have not loved and I'm not in love. My mom does not let me loving voice "

"I think any male would not want to be with him, a woman who lives in constant movement with luggage in hand, ready for another concert. But I never lost faith in love, as this will soon happen to believe when the time comes true, "Panorama Plus quotes the words of the singer.

It all the time can be seen in the company of his mother, Teutës, which says it is her best friend and he did not hide anything and accept advice from. / Panorama /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online