All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 6 October 2012

Soni Malaj nostalgjike, ringjall "Spirit Voice"...

Pasi gjeti dashurine e jetes, Mirkon, pas "Dancing", ajo u shperngul nga Shqiperia dhe flitej per nje karriere te saj me producente te huaj, jashte vendit. Me pastaj u be nene, duke sjell ne jete vajzen Anna dhe dukej se fati i saj kishte marre nje rruge pa kthim, larg Shqiperise. Dhe, per nje cast menduam se e kemi humbur pergjithmone, kengetaren tone me te dashur Soni Malaj.

Por jo, gjerat nuk jane gjithmone ashtu si duken. Ajo u rikthye fuqishem ne Shqiperi duke u bere pjese e panelit te gjyqtareve ne "X Factor 2" dhe tashme lajmi eshte bere i ditur se do ringjall grupin e njohur "Spirit Voice", aty ku ajo filloi karrieren e saj te suksesshme si kengetare. Ate kohe, Soni njihej si Sonja e "Spirit Voice" dhe ishte me e vogla ne grup, qe perbente 4 vokaliste femra (Angjelina, Larisa, Dorina dhe Sonja) dhe nje djal (Brikel Guga) qe luante saksofon.

Loreta Abdyli perfaqeson Kosoven ne “Miss Globe 2012”

Bukuroshja me origjinë nga Gjilani, por që jeton në Gjermani Loreta Abdyli mësohet se është e përzgjedhura e producentit Petri Bozo, për të përfaqësuar Kosovën në konkursin botëror të bukurisë ‘Miss Globe 2012”.

Ky spektakël këtë vit do të mbahet më 10 nëntor në Vlorë, ndërsa Loreta muaj më parë ka fituar kurorën e më të bukurës në “Miss Diaspora Germany”, dhe vendin e dytë në “Miss Dusseldrof” në Gjermani.

Bukuroshja me tipare mesdhetare dhe me një elegancë të përkryer prej missi, do të ketë përballë saj përvec shumë vajza nga bota edhe një tjetër shqiptare e cila mban titullin “Miss Shqipëria 2012’, Kleoniki Delijorgji.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Loreta Abdyli represent Kosovo in "Miss Globe 2012"

Beauty originating from Gnjilane, but living in Germany Loreta Abdyli learned that it is selected and producer Petri Bozo, to represent Kosovo in the global beauty contest 'Miss Globe 2012 ".

The show this year will be held on November 10 in the South, while Loreta months ago has won the crown of beauty in the "Miss Germany Diaspora" and second place in the "Miss Dusseldrof" in Germany. Beauty with Mediterranean features and a perfect elegance of missi, will face her apart from many Albanian girls from another world, which bears the title "Miss Albania 2012 ', Kleoniki Delijorgji.M.GJ.


Rita dhe Dafina ne koncertin e Jay-Z

Kohë më parë të dy vajzat e këngës komplimentonin njëra-tjetrën në rrjetet sociale, duke thënë se njëra duket seksi, e tjera po ashtu ia kthen.

E kemi fjalën për këngëtaren Dafina Zeqiri që thuhet se ka udhëtuar në Amerikë për të provuar tregun atje, dhe në hapat e Rita Orës.

Ndërsa vajza e dytë është tashmë shumë e njohur me hitet e saj, Rita Ora, që të dyja ato kanë qenë në koncertin e Jay-Z, por nuk dihet nëse janë takuar me njëra-tjetrën apo jo.

Urojmë të jenë takuar dhe pse jo Rita të ja prezantojë talentin e Dafit te Jay-Z.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita and Dafina at Jay-Z concert

First time two girls singing komplimentonin one another in social networks, saying that one looks sexy, the other also returns. E we mean kënëgëtaren Dafina Zeqiri said to have traveled to America to test the market out there, and Rita steps Hour.

While second daughter is already very familiar with her ​​hits, Rita Ora, who both have been to a concert of Jay-Z, but it is not known if they met each other or not. Wish to be met, and if not here present Rita Duffy talent of Jay-Z.M.GJ.

Ganja “ Nuk dua te jem hija e dikujt’

Këngëtarja  e njohur shqiptare e 9 albumeve Ganimete Abazi- Ganja ka pranuar të rrëfehet në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio.

Ajo ka treguar se kënga e saj duhet të mbesë shumë gjatë, ndërsa është shumë e lumtur dhe mendon se është rikthyer me një energji më pozitive pas një pauzë në muzikë për shkak të shumë udhëtimeve Kosovë-Francë-Londër, duke ditur se edhe familjen e ka atje.

Nuk e ka menduar kurrë ta lërë muzikën, e nëse e kishte menduar ajo ka thënë se shpirti i saj i flet dhe i thotë “Gane nuk bën”. Ndërsa në treg vetëm pak muaj më parë ka sjellë një baladë të bukur me titull “Hija e Askujt”, por ajo ka rrëfyer se tashmë ka gati këngën e radhës me titull ‘Shko” punuar nga Chipsi.

Ganja, sic e njohin të gjithë me këtë emër artistën, thotë se këngën duhet ta ndje një artist kur e këndon, ndërsa vetë ajo ka qarë kur ka interpretuar këngën e fundit qoftë edhe në klip.

Vesa Luma dhe Big Basta fejohen

Ne fillim u raportua nga mediat roze si nje flirt ne mes kengetareve Big Basta dhe Vesa Luma. Me pastaj lidhja u zyrtarizua ne promovimin e albumit te Big Bastes ku Vesa u shfaq si "zonja e mbremjes". Dhe tash, kjo lidhje qe thuhet se ka filluar vitin e kaluar, mediat ne Tirane dhe Prishtine shkruajne se eshte kurorezuar me fejese.

Ka qene nje ceremoni intime dhe shume familjare, ne nje restorant ne periferi te Prishtines. Te pranishem ishin vetem te afermit, e ema dhe motrat e Veses, si dhe familja e Big Bastes. Urojme qe kjo lidhje te jete me jete te gjate.

Para kesaj, Vesa Luma ka qene ne nje lidhje gati dyvjecare me arkitektin qe jeton ne Amerike, Kreshnik Zalli. /Albavipnews/

Rita Ora: S'ka me hotele te lira...

Rita Ora, BBC 1,  audicioni per Eurovisionin britanik 2009
Zbulohet videoja e Rites ne Eurovisionin britanik ne vitin 2009 [VIDEO]

Rita ka rrefyer per tabloidin britanik "The Sun" se ka kaluar shume kohe neper dhomat e hoteleve te lira, me mure te holla ku degjohej cdo gje, nga seksi e deri te zbrazja e gazrave. Ndersa eshte e lumtur, qe pas suksesit te arritur ne Angli dhe Amerike, ajo tash ka mundesi t'i ofroj vetes hotele me luksoze.

"Me te vertete kam paguar 'borxhin'. Kur tani qendroj ne hotele dhe suita luksoze, me kujtohen ato dite. Kam kaluar nate pafund neper hotele te lira dhe te shemtuara me mure nga letra", ka deklaruar ajo.

Revista PANORAMA PLUS - 6 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 6 Tetor 2012
 • Bombaj: Fitova, por e ndjej se kam humbur. Stresi apelon denimin: Ja pse jam i pafajshem!
 • Intervista, Rozana Radi: "Ju rrefej ndarjen me Mc Kreshen, burrat jane genjeshtare"
 • Kenan (Ezel) flet per here te pare mbi homoseksualitetin
 • Olta Gixhari drejt Oscar-it me filmin "Pharmakon"
 • Zbulohen personazhet e pare VIP te spektaklit "E dua vendin tim". Xhemi Shehu do te perballe ne ekran kulturen e tyre patriotike.
 • Shtatzenia e pameshirshme me linjat e Vikena Kamenices
 • Genta e BB5 perseri nudo
 • Adrian Gaxha provon per here te dyte te "Kenga Magjike" ne duet
 • Tom Doshi dhe Nikolle Lesi, te perfshire ne debate te nxehta
 • Bledar Laco: "100 vjet muzike" sjell 200 kenget me te famshme shqiptare
 • Jehona Sopi: Si ka ndryshuar jeta ime pasi jam bere nene

Revista BLUETOOTH - 6 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 6 Tetor 2012
 • Eduard Shalsi, detajet e dasmes me Eren, ne sfond kenga per Berishen. Zbulohen fotot e ceremonise intime te se premtes. Sot betimi ne altar, ja demokratet e ftuar
 • Tuna vs Corleone. Vali: Ajo kallet per mua; Vajza: Ti s'ke tru! Sherri pas intervistes "Zone e Lire".
 • Zhaku braktis "Kenga Magjike" per "VIP Shpija"
 • Zhgenjen Ezeli: Jam homoseksual, nuk e fsheh me!
 • "Festivali i Muzikes Popullore", fotot e prapaskenave te festivalit
 • Vesa & Big Basta, marredhenia e kengetareve perfundon ne fejese
 • Klodiana Lala behet nene, vjen ne jete Priseas
 • Zbulohen emrat e rinj te "Kenga Magjike"
 • Zedhenesja e Adelines ironizon Florin dhe...
 • Blerina Braka: Ne "Kenga Magjike" per te fituar, jeta eshte pazar
 • Genta Ismajli behet bionde
 • Adi i "BB2" ne "Fiks Fare"

Enca Haxhia "shkrihet" nen rrezet e diellit

Kengetarja simpatike Enca Haxhia ka realizuar foto te reja me fotografin Renuar Locaj ku ajo duket me e bukur se kurre. Ne foton qe po publikojme ketu, Enca le pershtypje se ka "shkrire" nen rrezet e diellit, ca kile te teperta qe kishte, duke marre nje forme perfekte te trupit.

Karriera e saj eshte ne ngritje dhe deri me tani ka publikuar dy videoklipe te nxehta. Merre pjese ne "Kenga Magjike" me nje kenge te komponuar nga Big Basta dhe te incizuar ne studion e Florent Boshnjakut. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
ENCA Haxhia "melt" under sunlight

Charming singer Haxhia ENCA has made new photos with the photographer Renuar Locaj where she looks more beautiful than ever. We publish picture here, let ENCA impression that there are "melt" under sunlight, some excess pounds she had, taking a perfect body form.

Her career is on the rise and has so far published two hot clips. Take part in the "Magic" with a song composed by Big Basta and recorded in the studio of Florent Boshnjaku. / Albavipnews / ]]

Friday, 5 October 2012

Zhaku terhiqet nga Kenga Magjike


Inida Gjata Zhaku ka lene konkurrimin ne festivalin e muzikes "Kenga Magjike 2012", informon "indeksonline".

"Po ju bej me dije, se per shkak te disa angazhimeve te programuara me pare, ne nuk do mund te vazhdojme konkurrimin ne "Kenga Magjike". Megjithate e falenderojme shume Arditin dhe stafin e tij per mundesine e promovimit te kenges Aman Aman...", ka shkruar ajo ne profilin e saj.

Arsyet konkrete te terheqjes jane se Zhaku do te marre pjese ne show-n "VIP Shpija 3" dhe ajo se shpejti do te niset per Prishtine. /Albavipnews/

Cmendet Genta e BB5, nxjerr gjoksin

Është munduar të mbulojë dicka me dorë, por më mirë të mos kishte tentuar pasi cdo gjë i duket.

Kjo është fotoja më e re e postuar në profilin e saj dhe si duket pak e acaruar vajza e BB5, Genta por gjoksi i saj i rrumbullaket duket në shesh. Nuk dihet nëse vetë ajo ia ka bërë vetes këtë foto, apo ndonjë i dashur i saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Madden Genta BB5, takes off the breast

Is trying to cover something up, but better not tried because everything looks. This is a new photo posted on her profile and it seems a little peeved BB5 daughter, but her chest Genta rrumbullkat appear on the site. It is unknown whether she herself has made ​​him this picture, or her beloved. / Albavipnews /

Me te nominuarit ne ZHSHA 2012

Edicioni i tetë i ndarjeve të cmimeve ‘Zhurma Show Awards 2012” edhe pak ditë dhë do të shpërblejë artistët më të mirë të muzikës shqiptare.

Më 15 tetor në anfiteatrin e Pallatit të Rinisë në Prishtinë do të mbahet ky event ndërsa organizatorët kanë shpallur nominimet sipas kategorive.

Këtë vit si duket do të jenë këta artistë më të nominuar ku edhe do të kenë fatin të vlerësohen me më shumë trofe si Alban Skënderaj, Genta Ismajli, Tuna, Mc Kresha, Besart Halimi, Adelina Berisha, Kaltrina Selimi, Ermal Fejzullahu që shihen të nominuar dy apo tri herë sipas kategorive.

Ja nominimet
Best NEW ARTIST
1. Adelina Hasani - Merr guximin
2. Dessa - Zjarr zjarr
3. Lea – Te pres
4. Mark Marku - Ti
5. Niki - Ende me do

Presidentja Jahjaga martohet me ligj

Me 3 tetor 2012 presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është martuar duke u kurorëzuar ligjërisht me bashkëshortin e saj Astrit Kuci.

Sipas informacioneve në gazetës kosovare “Epoka e Re” presidetja ka bërë një ceremoni të zakonshme në fshatin Cemjan të Gjakovës duke kurorëzuar lidhjen bashkëshortore me Kucin.

Ndërsa mësohet se presidentja ka ruajtur mbiemrin e vajzërisë, duke mos marrë mbiemrin e bashkëshortit të saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
President Jahjaga marry legally

On 3 October 2012 the president of the Republic of Kosovo, Atifete Jahjaga is getting married legally married her husband Astrit Kuci. According to information in Kosovo newspaper "New Age" presidetja has become a common ceremony in the village of Gjakova Cemjan crowning marital relationship with Kuei. While it was said that the president has retained maiden name, not the surname of her husband. / Albavipnews /

Thursday, 4 October 2012

Albana Osmani, gatuan byrek me djath, fansat brengosen per linjat

Nese keni menduar qe bukuroshja e ekranit, Albana Osmani, eshte vetem nje vajze seksi ne pamje dhe e shkathet ne prezantim, dhe asgje tjeter, jeni gabuar. Ajo eshte goxha e shkathet edhe ne kuzhine. Din te gatuaj byrek te mire me djath, veze dhe gjalp.

"Koha per byrek...", ka postuar Albana foton ne facebook ku shihet me tave ne dore dhe byrekun gjysme te djegur. Edhe pse petet ishin te gatshme, megjithate duhet ta lavderojme per mundin e bere.

Shpresojme qe Albana te jete me e kujdesshme dhe te mos ha shume byrek, se perndryshe do humb linjat e saja perfekte. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana Osmani, cooks cheese pie, fans worry about lines

If you thought that the beauty of the screen, Albana Osmani, is just a sexy girl in appearance and skillful in the presentation, and nothing else, you're wrong. It is pretty versatile in the kitchen. Knows to cook good pie with cheese, eggs and butter."Time for pie ...", posted Albana picture on facebook where you can see with pan in hand and half-burnt pie. Although the noodles were ready, however, to praise for efforts made​​. Hope Albana will take easier with the pie, otherwise she would lose her perfect lines. / Albavipnews / ]]

Shkendija: Une jam femra me seksi shqiptare

Intervistë me Shkëndije Mujajn, pjesëmarrëse në “Vip Shpia 3” 

Është krahasuar me një prej femrave më seksi shqiptare, gjë që edhe vetë ajo e pohon. Kjo është këngëtarja Shkëndije Mujaj, e cila në intervistën ekskluzive  për gazetën tonë heq të gjitha dilemat e atyre që po presin me padurim startin e shout “Vip-Shpia 3”, pasi ajo tregon se do të jetë në shtëpinë e të famshmeve.

Në ngacmimin tonë ajo përmend me keqardhje personazhin e çuditshëm Corleone, ndërsa nuk do të pranonte të ishte në këtë realiti-shou nëse ky djalosh do të ishte aty.

Shkëndija, mes tjerash, në këtë rrëfim të sajin elektronik, duke ditur se ndodhet në Zvicër, tregon se do t’i pëlqente që brenda në shtëpinë e rrethuar me kamera të kishte një telefon.

Linda i prezanton burrin presidentes

Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, Linda Halimi, ka performuar sot  në Samitin Ndërkombëtar të Gruas në Prishtinë.

Por këngëtarja ka realizuar këtë fotografi që po shihni një ditë më parë gjatë provave ku duket se ia ka prezantuar bashkëshortin e saj, Big D, presidentes Atifete Jahjaga.

A thua vallë presidentja e ka pagëzuar këngëtaren me zërin e madh për këtë lidhje./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda presents president husband

At the invitation of the President of the Republic of Kosovo, Linda Halimi, has performed today on International Women's Summit in Pristina. But the singer has accomplished this file you are viewing a day earlier evidence which shows that it has introduced her husband, Big D, President Atifete Jahjaga.

A as to whether the president has dubbed singer with great voice for this connection. / Albavipnews /

Rita Ora kercen per fansat [VIDEO]

Këngëtarja e famshme shqiptare Rita Ora si duket ka gjetur pak kohë që të flasë “live” me fansat e saj në komunikimin virtual.

Por artistja ka ditur që të jetë shumë e thjeshtë dhe e ciltër me fansat e saja, përvec se i është përgjigjur shumë pyetjeve të ndryshme, ajo ka plotësuar dëshirën edhe të një fansi duke kërcyer për të.

Kënga që ajo ka kërcyer ka qenë ajo e këngëtarit korean Psy me titull “Gangam Style”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora dances for fans

Famous Albanian singer Rita Ora seems to have found some time to talk "live" with her ​​fans in virtual communication. But the artist has known to be very simple and straightforward with her ​​fans, except that answered many different questions, it has fulfilled a desire fansi jumping. The song she was dancing it Korean singer Psy titled the "Style Gangam". / Albavipnews /

Genta kthehet nga Amerika bionde

Këngëtarja Genta Ismajli sapo është kthyer nga Amerika ku ka pushuar për disa javë pranë familjes së saj. Por si duket edhe në këtë foto, këngëtarja atraktive është bërë bionde.

Megjithëse syri ynë nuk është mësuar ta shohë Gentën me këtë ngjyrë flokësh, por ndoshta ajo ka ndonjë projekt të rradhës dhe ka dashur që të bëjë këtë ndryshim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta blonde back from America

Genta Ismaili singer has just returned from America where he stopped for a few weeks with her ​​family. But it seems that in this photo, the singer has become attractive blonde.

Although our eyes is not learn to see Gentën this hair color, but it probably has a rotating project and wanted to make this change. / Albavipnews /

Wednesday, 3 October 2012

Vajzat me te pasme seksi

Jemi mësuar me bukuroshet e pasarelave që të duken me vithe shumë seksi, jemi mësuar edhe me botën e shoubizit të bëhen krahasime se cila nga artistet i ka të pasmet më seksi.

Por, nëse mendoni se në botën shqiptare nuk ka Kajli Minog, Xhenifer Lopes, apo Kim Kardashian e keni gabim. Ne kemi renditur vetëm disa prej vipave shqiptare, të cilat shumica prej tyre duken se vetë na kanë ofruar të shohim reklamën e fund-shpinës së tyre se çfarë formë ka.

E para, e cila është lakuar aq shumë, është  këngëtarja Shkëndije Mujaj, që megjithëse thuhet se ka ndërhyrje, ajo potencon gjithmonë se është vetëm dora e nënës natyrë për të pasmet e saj kaq të rrumbullakëta.

Edhe këngëtarja Adelina Berisha shpeshherë na sjell reklamën e fund-shpinës së saj, që kohët e fundit është bërë objekt i madh diskutimi, ndërsa në bazë të informacione të sigurta ajo i ka origjinale.

Aktorja e famshme shqiptare, Arta Dobroshi, erdhi kohë më parë në kronikën rozë me reklamimin, që, sipas zërave, thuhet se e ka tradhtuar fustani dhe era që frynte në Kanë, ndërsa kalonte në tepihun e kuq. Kaq shumë u lakua me zbulimin e vitheve ajo, saqë fama e saj si aktore u harrua për një kohë.

Stresi e peson keq nga incidenti me regjisorin

Reperi problematik nga Tirana, Stresi, si duket dje është përballur në Gjykatën e Krimeve të Rënda në kryeqytet, ku nga aty ka dalë fajtor për gjobën që i kishte vënë në vitin 2010 regjisorit Leonard Bombaj dhe akuzat ndaj tij.

Ky i fundit ka fituar gjyqin, ndërsa reperi ka fituar burgun për 20 muaj plus edhe një shumë parash gjobë, ndërsa mësohet nga burimet e Gjykatës në Tiranë se Gjykata ka dënuar me 7 vjet heqje lirie, pesë të pandehurit në këtë proces, ku u gjykua edhe Stresi dhe tre miqtë e tij, që sipas prokurorisë kanë ushtruar presion ndaj regjisorit Bombaj me qëllim përfitimin e të hollave./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stress suffers badly from the incident with director

Rapper problematic from Tirana, Stress, apparently yesterday faced the Serious Crimes Court in kryseqytet, where there appear guilty to fine was made ​​in 2010 by director Leonard Bombaj and the charges against him.

I ashtuquajturi i dashuri i Françeskes eshte…

Ai është një model simpatik, i cili u zbulua nga edicioni i dytë i spektaklit ‘Unë Jam Top Model 2’ në RTV21, por ditët e fundit e kapi pa dashje lajmi rozë, që e bënte të dashur të Françeskës bukuroshe nga BB5.

Ndërsa, ne mësojmë pak më shumë, se përveç se quhet Meriton Gashi dhe është shoku i Metit të BB5, ai ka qenë edhe model, duke sfiluar aty ku edhe bukuroshja ka qenë e ftuar, te ‘Albi Mall’, dhe aty janë njohur dhe natyrisht se kanë realizuar foto, siç ndodh kudo mes kolegësh.

Ndërsa, Meritoni shihet edhe në videoklipin e fundit të realizuar nga këngëtarja Adelina Berisha, me titull “What’s your name”.

Modeli nuk e ka mohuar as pohuar këtë dhe madje lajmet i kishte postuar në murin e tij të ‘Facebook’-ut dhe si duket i kishte pëlqyer që rastësisht ndodhet në faqet rozë të gazetave. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The so-called boyfriend Françeskës is ...

He is a charming model, who was discovered by the second edition of the show, 'I'm Top Model 2' RTV21, but recently caught inadvertently news of her beloved pink peach Françeskës from BB5. Meanwhile, we learn a little more, not only that called Meriton Gashi and Metin friend BB5, it has been the model, sfiluar where beauty has been invited, 'Albi Mall', and there are known and of course they have realized the picture, as it is anywhere between colleagues.

While deserve seen in the last video clip performed by the singer Adelina Berisha, entitled "What's your name". The model has not denied nor confirmed this and even had news posted on his facebook./Albavipnews/

Nje balade e bukur vjeshte nga Jehona (Video)

Pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, një vajzë, këngëtarja Jehona Sopi si duket menjëherë ka menduar për këngën.

Ajo sapo ka lansuar një video të bukur dhe një baladë e përshtatshme për stinën e vjeshtës, që mban titullin “Unë do t’i laj këmishët tua”. Edhe në kanalin ‘Youtube’ kjo baladë është komentuar mirë dhe është klikuar shumë, megjithëse vetëm ka 3 ditë që është hedhur.

Kënga ka si autorë çiftin Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku dhe orkestrim të Darko Dimitrov, ndërsa vërtet meriton një “in’ edhe nga ana jonë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A beautiful ballad fall by echo

Having brought to life her first child, a daughter, singer David Guetta appears immediately thought about the song. It has just launched a beautiful video and a ballad suitable for the autumn season, titled "I'll wash your shirt."

Amerika e frymezon Dafinen per te shkruar tekste

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për tekste këngësh, apo profilesh që postohen në Facebook, apo në rrjetet e tjera sociale.

Por sipas një postimi në Twitter të këngëtares Dafina Zeqiri ajo ka nisur të shkruajë tekste që urojmë të jenë edhe për ndonjë këngë të saj të re, apo për ndonjë koleg të estradës shqiptare.

Këngëtarja e superhitit “Tonight” tashmë ndodhet në Amerikë dhe duket shumë e frymëzuar nga ky vend, saqë ia ka nisur të behet tekstshkruese./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Laurels inspires America to write texts

We do not know if it's song texts, or profiles that are posted on Facebook, or other social networks. But according to a post on Twitter Dafina Zeqiri singer she has started to write texts that wish to be for a her new song, or any colleague Albanian entertainment.

Singer superhitit "Tonight" already in America and looks very inspired by this place that has started to become tekstshkrues. / Albavipnews /

Elhaida Dani rremben Cmimin e Madh "Grand Prix" ne Bullgari

Fituesja e "Top Fest 9" si dhe e shume cmimeve nderkombetare, kengetarja e embel nga Shkodra, Elhaida Dani, ka shenuar edhe nje sukses te radhes. Kesaj here, ka perfaqesuar Shqiperine ne edicionin jubilar te 10-te te Festivalit te Pop Muzikes "Silver Yantra" qe u mbajt ne qytetin Veliko Tarnovo te Bullgarise.

Konkurrimi ka zgjatur tre nete nga data 28 deri me 30 shtator 2012. Ne naten e se dieles, ne naten finale, ne nje atmosfere emocionuese, talenti i saj eshte shperblyer me Cmimin e Madh "Grand Prix" qe ajo me krenari e ka prezantuar ne faqen e saj ne facebook.

Ju kujtojme, vetem pak kohe me pare, ne Gusht te ketij viti, Elhaida fitoi Cmimin e Madh dhe tre cmime tjera ne Festivalin e Pop-it ne Rumani "Champions League".

Natyrisht, jo vetem ajo vete, por dhe te gjithe shqiptaret krenohen me sukseset e saj ne arenen nderkombetare, ku ajo po perfaqeson vendin e saj dhe talentin shqiptar. /Albavipnews/

Lola Luma, nje tjeter shqiptare seksi

Një nga fotografët e njohur nga Shqipëria, Renuar Locaj ka pasur kënaqësinë që ti realizojë disa foto shumë ‘hot”, modeles dhe aktores Lola Luma e cila ka qenë gjatë verës në Tiranë.

Lola sic e shihni edhe në këtë foto duket shumë e nxehtë dhe shumë provokuese. Vajza që jeton jashtë trojeve shqiptare si duket nuk ka kaluar pa rënë në sy edhe nga mediat të cilat kanë dashur ta kenë nëpër kopertinat e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lola Luma, another sexy Albanian

One of famous photographers from Albania, Renuar Locaj had the pleasure to realize some pictures too 'hot ", the model and actress Lola Luma who has been during summer in Tirana.

Lola, as you see in this picture looks very hot and very provocative. Girls living outside the Albanian territories apparently has not gone unnoticed by the media that they wanted to have her in their covers. / Albavipnews /

Lidhja e Bleona Qeretit me politiken e Barak Obames

Këngëtarja e cila këtë verë pati një tur të madh duke përfshirë disa nga vendet më kryesore shqiptare, Bleona Qereti, ka qenë e ftuar në programin televiziv nga gazetari Enkel Demi në TVSH.

Mes shumë pyetjeve Bleona ka treguar edhe se e ka shumë mik të mirë aktorin Al Pacino, dhe gjithashtu ajo është kojshi me Rihanën atje ku jeton në Amerikë.

Bleona më tej ka treguar edhe lidhjen e saj politike me Barak Obamën që sipas saj ai duhet të fitojë sërisht dhe ajo do të votojë për të. Sa shumë i lumtur do të ndihet presidenti Obama për një adhuruese VIP shqiptare si Bleona Qereti? /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Binding of Bleona Qereti with politics of Barack Obama

The singer who had a great tour this summer including some of the main Albanian Bleona Qereti, has been invited to the TV journalist Enkela Demi VAT. Among the many questions Bleona has also been shown to have many friend as actor al pacino, and also it is neighbors with Rihanna where living in America.

Bleona has further shown its political connection with Barack Obama that according to her he must win again and she will vote for. How much happier would you feel President Obama for a fan Albanian Vip as Bleona Qereti? / Albavipnews /

Fatmire Bajramaj shtrohet ne spital me lendime serioze ne gju...

Fatmire "Lira" Bajramaj

Superylli shqiptar i Bundesliges per Femra, 24 vjecarja Fatmire "Lira" Bajramaj, ka pesuar te dielen nje lendim serioz ne gju, pak minuta pasi shenoi golin fitues per klubin e vet FFC Frankfurt kunder skuadres FFC Turbine Potsdam, me rezultat perfundimtar 2:1. Lojtarja kundershtare Tabea Kemme ka bere nje nderhyrje brutale ndaj Lires duke i shkaktuar lendime serioze me shqyrje te ligamenteve ne gju.

Tuesday, 2 October 2012

Besarta Krasniqi pelqen Ardian Bujupin si kendon (Video)

Ka disa vjet që ajo merret me muzikë dhe ka një stil shumë të veçantë në interpretim.

Kjo është këngëtarja Besarta Krasniqi, e cila jeton në Gjermani afër Kassel, por është nga Kosova, ndërsa sapo ka lansuar një video të bukur, e cila ka marrë komente shumë pozitive nga ata që e kanë parë, me titull “Femrat si unë”.

Klipi i kësaj kënga është realizuar nga produksioni “Optix” në Prishtinë, por vajza e muzikës nuk kënaqet shumë dhe do gjithmonë më të mirën. Videoklipi i saj i parë, nëse ju kujtohet, ka qenë ‘Besom’, ku ishte e nominuar në “Best new artist’ në ‘Zhurma Show 2011’.

Është një vajzë shumë çapkëne dhe simpatike, por na ka treguar se është ende beqare, ndërsa e pëlqen shumë zërin e Elvana Gjatës dhe të Ardian Bujupit.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besarta Krasniqi like Ardian Bujupi sings

Rozi i thote Mc Kreshes “Ti s’ke zemer”

Si duket ish dashuria e ciftit Rozana Radi dhe Mc Kresha paska qenë pa zemër. Të paktën kështu na e thotë edhe teksti i këngës ‘Ti s’ke zemër’ , këngë kjo që duket sikur Rozana e vajton se sa e këndon, duke i treguar reperit mitrovicas që se ka kuptuar kurrë si femër.

Duke ditur se Rozana Radi këtë këngë që e ka kënduar të dielën e kaluar në “Kënga Magjike 2012”, e ka shkruar vetë, atëherë barazimi është se cdo fjalë është e shkruar për dashurinë e dështuar në mes saj dhe Mc Kreshës.

Ndërsa kënga në fjalë ka marrë vetëm për 2 ditë 30 mijë shikime e ne urojmë që herën tjetër Rozi të gjej një djalë vërtet me zemër./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rosie says Mc Kreshës "You have the heart"

Blerim Destani ben foto ne Prishtine

Aktori i njohur, Blerim Destani, ka ardhur nga Amerika, ku ka qenë i ftuar në organizimin e përvitshëm që bëhet atje nga shqiptarët, drejt në Prishtinë, në “PriFilm Fest 2012”.

Por, si duket, ai nuk ka kaluar pa u vënë re, si gjithmonë, nga mediet, ndërsa ka realizuar siç po e shihni edhe një foto nga fotografi zyrtar i këtij evenimenti, Avni Selmani.

Aktori i njohur shqiptar sapo ka pasur një rol të veçantë në filmin "90 minutash - Das Berlin Projekt", ku është shfaqur edhe si premierë në këtë eveniment. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani makes photo in Pristina

Known actor, Blerim Destani has come from America, where he was invited to the annual organization made ​​there by Albanians, to Pristina, "Crop Film Fest 2012". But, apparently, he has not gone unnoticed, as always, by the media, and has performed as you can see a picture from the official pictures of this event, Avni Salman. Albanian known actor has just

Gati per xhirimet e kenges historike te Rovena Stefes

Pas dy ditëve nisin xhirimet e videoklipit më të ri të këngëtares së njohur shqiptare Rovena Stefa, së bashku me këngëtaren e re për fëmijë Sala Jashari.

Mësuam nga rrjeti social i Rovenës se ditën e dytë, të premten e 5 tetorit do të ketë xhirime masive dhe do të marrin pjesë shumë njerëz në Prekaz. Spoti do të jetë shumë i vecantë dhe historik në bazë të këngës “Amaneti”, që vjen me rastin e 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Ndërsa kënga është kënduar këto ditë në disa qytete dhe festa në Kosovë, ku është pritur shumë mirë dhe mendohet se do të jetë një himn i këtij përvjetori. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Orgesa Zaimi numeron ditet e fundit te shtatzenise

Orgesa Zaimi
Kengetarja simpatike Orgesa Zaimi, sapo ka realizuar nje set te ri fotografik me fotografen Edvina Meta per editorialin "Almost nine", me perkujdesje te look-ut nga miku i saj i ngushte, Niko Komani.

Ne kete foto ajo pozon duke bere gjeste te nje supernene shtatzene. Eshte ne fundin e shtatzenise se saj te pare qe vjen pas nje martese shumevjecare me gazetarin Mentor Beqa. Ajo ka zbuluar me heret per media se gjinia e bebit do jete vajze.

Ka te perfunduar albumin ne anglisht me 13 kenge, realizuar nga producenti Dominique Meyer ne Zvicer e qe synon tregun boteror. Pjese e ketij albumit eshte edhe kenga dhe klipi "Every Minute" me te cilen ajo mori pjese ne Eurovisionin zviceran. Poashtu, ne kete album eshte edhe kenga "Magnet" me te cilen ajo u perfaqesua ne Top Fest, qe ne verzionin anglisht titullohet "Don't want you back". Besohet se lancimi i albumit anglisht do te behet pas perfundimit te shtatzenise. /Albavipnews/

Shkendije Mujaj flet per Vali Corleonen

Vajza e cila u lakua shumë për skenat e saj intime sic tha personazhi i famshëm i këtyre ditëve, Vali Corleone, ka dashur të thotë dicka kur është pyetur nga Telegraf.

“Vali Corleone? S’e di, nuk më përket mua të komentoj diçka që e thotë dikush që është në ndikim të alkoolit dhe që nuk din se çfarë po flet”, u shpreh Shkëndija. Vajza do të jetë në reality show “Vip Shpija 3”, pasi burime të sigurta të gazetës “Kosova Sot” e theksojnë një gjë të tillë.

Shkëndija është VIP i dytë që ka reaguar deri diku, pas këngëtares Altuan Sejdiu në lidhje me deklaratat e Vali Corleonës në programin ‘Zonë e Lirë' te Arian Cani./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendije Mujaj speaks Vali Corleonen


Getoari i fiksuar edhe pas firmes Versace

“It’s all about Versace”- kjo ishte ajo se cfarë kishte shkruar reperi dhe lideri i labelit Babastars, Getoar Selimi.

Nga kjo ne kuptojmë se djaloshi i rrepit është shumë i dashuruar pas kësaj firmë, ashtu sic duket edhe në këtë foto. Tashmë mund të themi se Geti nuk është i fiksuar vetëm pas rrepit, por edhe pas cdo gjë që ka të bëjë me Versace./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getoari fixed after Versace firm

"It's all about Versace" - this was what he had written rapper and leader labeli Babastars, Getoar Selimi. From this we understand that boy rap is very enamored of the firm, as it looks in this picture. Now we can say that Getty is not fixed only after the rap, but after everything that has to do with Versace. / Albavipnews /

Afërdita Dreshaj: Ja si eshte Shpati ne shtrat!

Modelja e njohur shqiptare e cila kohët e fundit njihet edhe si këngëtare, vazhdon të ketë punë dhe të qëndrojë në Amerikë, pasi sic ka treguar ajo për Gazetën Shqiptare në Tiranë, e kishtë marrë shumë malli ky vend për të.

Ndërsa kur ajo është pyetur se si është i dashuri i saj në shtrat, bukuroshja ka treguar se është ashtu sic ajo e don. Ndërsa për të gjithë ju që keni menduar se cifti do të martohet së shpejti, duhet të prisni ndoshta edhe vite./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita Dreshaj: Here is the bed slope!

Albanian model known which recently known as the singer continues to work and stay in America, because as she told the Journal of Albania in Tirana, had received many miss this place. And when she was asked how her boyfriend in bed, beauty has proved just as she wants. As for all of you who thought that the couple will marry soon, have to wait maybe even years. / Albavipnews /

Monday, 1 October 2012

Afërdita dhe Anxhela nuk ia kane idene e ‘akont-twitterit’

Bukuroshet shqiptare, të cilat për momentin po shijojnë ditët amerikane, janë bërë kaq shumë shoqe, saqë na tregojnë çdo gjë me fotot e tyre.

Këto janë Afërdita Dreshaj dhe Anxhela Martini, por këtë herë ato të dyja krekosen kaq shumë, saqë nuk ia kanë shumë haberin e të pasurit një akont në ‘Twitter’, dhe thonë se vetëm ato kanë një adresë të tillë të verifikuar.

Vajza i harruat edhe disa shqiptare të tjera që kanë një akont të tillë, Rita Ora, Rona Nishliu, Drita D’Avanzo, Eliza Dushku etj.

Por, pozimet e Afërditës para ‘Iphonit’ na çojnë te shoqja e saj që ndoshta kur shikon këtë foto të shoqeve behet xheloze, e kjo është Adelina Tahiri, e cila dikur ka qenë në çdo foto ‘iphone’ me Afërditën. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita and Angela did not have the idea of ​​'Akon-Twitter'

“Vip -Shpia 3” nis kete muaj

Personazhe shumë të njohura, një program shumë atraktiv, me një cilësi ende më të mirë dhe shumë shou po vijnë.

Mësuam sipas disa burimeve se “Vip-Shpia 3” do të nisë gjatë këtij muaji, ndërsa objekti do të jetë në Prishtinë dhe të drejtën do ta ketë Digitalb, në bashkëpunim me producentin e këtij realiti-shou, të cilët kanë rënë dakord.

Ky shou do të zgjasë 35 ditë, ndërsa ende nuk është bërë asnjë marrëveshje se cili nga kanalet televizive të Kosovës do ta ketë të drejtën e transmetimit.

 Përveç bukuroshes Shkëndie Mujaj, mësuam se do të jetë edhe një nga personazhet më kryesor të spektaklit ‘Portokalli’. Se kush është ai e të tjerë të saktë banorë VIP do të lexoni të tjera lajme. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Vip-leading 3" launches this month

Well-known characters, a very attractive, with a still better quality and show is coming. Learned according to some sources "Vip-leading 3" will begin this month, and the object will be in Pristina and the right will have Digitalb, in collaboration with the producer of this realiti-shou, who have agreed.

This show will last 35 days, and yet there has been no agreement on which of Kosovo TV channels will have the right to broadcast. Besides spark Beauty Mujaj, we learned that will be one of the main characters on the show 'Orange'. Who is he correct other people will read other VIP news. M. GJ.

Xherdan Shaqiri gjithmone shqiptar

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri edhe njëher tregon se sa patriot është.

Edhe pse Xherdani së bashku me shokët e tij shqiptarë para dhe pas ndeshjës Zvicër-Shqipëri u akuzuan për tradhti pas mbrojtën ngjyrat e kombëtares zvicerane, Shaqiri mburret dhe e pranon se ndihet shqiptar me zemer.

Një gjë të tillë më së miri e dëshmon foto ku bluzën të cilën e mban veshur e ka me flamurin kombëtar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xherdan Shaqiri Albanian always


Albanian footballer Xherdan Shaqiri once again shows how patriot is. Although Xherdani together with his Albanian friends before and after the match Switzerland and Albania were charged with treason after the Swiss national colors defended, Shaqiri boasts and admits Albanian felt with the heart. So best photo shows where the shirt which he wears the national flag. / Albavipnews /

Rezarta Shkurta, vajza me shume hobi


E njohim me se miri si Missi nga Durresi dhe si kengetare me karriere, por koheve te fundit po mesojme me shume edhe per pasionet tjera te Rezarta Shkurtes, qe duket te jene te shumta. Kohe me pare mesuam se pasion te vecante ka pikturen dhe fotografine, bile me theks te vecante ne ate erotike. Ajo fotografon te tjeret por dhe shpesh eshte modele vete duke pozuar para kamerave profesioniste. Nese ju kujtohet heren e fundit seti fotografik me Armand Sallabanden qe beri buj neper media, ku ajo u shfaq teper seksi dhe sensuale. Se fundmi, ajo ka zbuluar per revisten Mapo edhe nje hobi te vecante te saj, zhytjen, sic shihet edhe ne foto. Ka treguar se eshte ne gjendje te qendroj me ore te tera nen uje duke eksploruar bukurite dhe sekretet e detit. Kjo eshte vajza qe thjeshte e do jeten, dhe nuk duhet habitur nese listes se saj te gjate i shtohen edhe hobi tjera. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Drenusha ende me date martese

Këngëtarja seksi Drenusha Latifi në një prononcim për gazetën “Zëri” në Prishtinë ka treguar se ende nuk ka në mendje një ditë martesë me të dashurin e saj që e don shumë, Mendin.

Drenusha po kalon ditë shumë të lumtura dhe romantike në këtë lidhje, por që një ditë të pacaktuar do të donte të kishte natyrisht një fejesë dhe më pas të martohej, për të provuar edhe ajo fustanin e vërtetë të nusërisë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Drenusha wedding date yet

Latifi doe sex singer in a statement to the newspaper "Voice" in Pristina has shown it does not have in mind a wedding day with her ​​boyfriend who wants more, Mendi. Hind is running very happy and romantic days in this connection, but an indefinite day would like to have of course an engagement and then get married to prove it really dresses dress. / Albavipnews /

Revista PALOMA - 29 Shtator 2012

Revista PALOMA, 29 Shtator 2012
 • Genta e BB5: Kam menduar ti jap fund jetes sime ose te Rubensit. Eko-n ma nxori Rubensi dhe familja e tij
 • Paloma: Dua te krijoj familje por s'ka meshkuj ne qarkullim
 • Deshton koncerti i Bleona Qeretit ne Tirane. Kengetarja: Nuk ishte deshtim, kishte 5000 veta!
 • Kryepolici Krenar Ahmetaj, prezantuesi i "Miss Globe International"
 • Brunilda Lahe pas largimit nga emisioni "Dita Ime": Cfare nuk do t'i fale Vizion Plus-it
 • Princ Vali Korleone rrefehet per gazeten "Paloma": Me femrat e showbizit shqiptar bej vetem seks. Bleona me ka bere vete ftese!
 • Monika Stafa "ngre flamurin" ne 100-vjetorin e Pavaresise: Ja si do t'i kalojme te dielat se bashku
 • Tuna nuk i ndahet rrepisteve, nis nje histori me Cozman, anetar i Baba Stars
 • Futbollistet e famshem neper bote zbarkojne ne Tirane per "Tirana Art Days"

Blero i kendon mureve anglisht (Video)

Ashtu sic ishte thënë edhe kohë më parë se Blero do të këndon kolonen zanore të serialit të Kosovës ‘Muret’, ashtu ndodhi në fakt. Por me 1 tetor ka ardhur edhe videoklipi i kësaj kënge.

Në serialin ‘Muret’ luajnë aktorët e njohur si Enver Petrovci, Blerim Gjoci, Marija Vickoviq, Amernis Nokshiqi, Basri Lushtaku, Ivana Kovaceviq, Veton Osmani dhe Shkelzen Veseli.

Ne jemi mësuar që të shohim Bleron me këngë më ritmike, dhe si duket edhe versioni anglisht nuk i shkon edhe aq shumë artistit të RnB-së.

Natyrisht se duke ditur se pothuajse pjesën e madhe të këngës e ka realizuar vetë, Blero do të ketë përfituar edhe ndonjë shumë të madhe parash nga producentët e serialit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blero sings English walls

Ingridi i rikthehet kenges dhe qefit te nates

Këngëtarja Ingrid Gjoni është rikthyer tashmë si nënë në muzikë, duke marrë pjesë edhe ajo këtë vit në festivalin ‘Kënga Magjike 2012” me një këngë shumë ritmike.

Kjo është Ingrid Gjoni, e cila dukej sikur e motra në luk e sidomos me kaqurelet e saja gjatë interpretimit në javën e tretë të konkurimit te ‘E diela shqiptare’.

Por Ingridi sic shihet në këtë foto publikuar në mediat e Tiranës, ajo i është rikthyer edhe qefit të natës, madje duke pirë alkol./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingridin return and the shroud of night song

Singer Ingrid has already returned to mother in music, she also participated this year in the festival 'Magic Song 2012 "with a very rhythmic song. This is Ingrid, who looked like sisters in luk and especially with its kaqurelet the interpretation in the third week of competition 'Albanian Sunday'.

But Ingridin as seen in this image published in the media in Tirana, it was back to the shroud of night, even drinking alcohol./ Albavipnews/

Yjet e Ylli Limanit

‘Kam shkuar në studion e Florent Boshjakut me idenë se kjo kënga ‘Lart mbi yje’ do të dalë një këngë ritmike, por si duket zëri dhe ngjyra ime ishte më shumë  një baladë e bukur”.

Kështu ka treguar këngëtari  i ri, i zbuluar në  “The Voce” , Ylli Limani, pak ditë më parë, kur ka qenë i ftuar në programin ‘Pro Shqip” në Top Kosova Radio.

Ai ka treguar se është ndier mirë kur për këtë baladë të bukur e kanë komplimentuar edhe Miriam Cani dhe Alban Skënderaj, por ai tha se do të ecë me hapa të sigurt.

Kur e kemi pyetur se a ka yje në estradën shqiptare, ai ka treguar se yje për të me yll të madh, janë Adelina Ismajli, Ardit Gjerbrea, Alban Skënderaj, Alma Bektashi, Capital T, Tuna, Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stars of Yll Limanit

Kengetari spanjoll i hitit “Μamacita Buena” eshte shqiptar

Megjithëse ai njihet si një muzikant i zoti dhe quhet Klajdi Lupa, ose ashtu siç thotë ai që është shqiptar, po bën shumë famë me superhitin e krijuar nga vetë ai me titull “Μamacita Buena”.

I riu shqiptar jeton në Spanjë, ndërsa kënga e tij është bërë e famshme në të gjithë botën, madje dhe videoklipi është shumë i shikuar dhe i transmetuar në MTV.

Ne nuk kishim dëgjuar më parë për Klajdin, por gëzohemi që shqiptari tashmë po korr sukses internacional. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Spanish singer of the hit "Μamacita Buena" is Albanian

Though he is known as a master musician and called Klajdi Lupa, or as it says that he is Albanian, is making a lot of fame with superhitin created by himself titled "Μamacita Buena". The young Albanian man living in Spain, and his song has become famous all over the world, and even video clip is viewed and aired on MTV. We had not heard of Klajdi, but rejoice that already Albanian succeed internationally. M.Gj.

Genta e BB5, nuse ne ‘Facebook’

Vajza, e cila ishte super e komentuar, derisa ajo luante brenda shtëpisë së BB5, - Genta i ka punët mirë me portalin ‘Facebook’, madje ajo reklamon edhe shumë foto të çastit.

Nuk dihet nëse i ka shkuar mendja për t’u martuar apo jo, por ajo këto ditë në rrjetin social ka postuar një set fotografik, në të cilin ka pozuar e veshur si nuse me fustanin e bardhë. Ajo vetëm pak javë më parë ishte në shtypin rozë për një abort të saj, me një djalë që ende nuk dihet se kush ishte.

E megjithatë vajza nga Babani i Korçës, si duket, mjafton të lakohet dhe të jetë në fokus të medieve e të tjerat kalojnë për të. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta of BB5, bride in 'Facebook'

The girl, who was super comment, while she played in BB5 house - Genta has good jobs portal 'Facebook', it promotes even more photos of the moment. It is not known if the mind has gone to marry or not, but these days social network has posted a photo set, which has posed dressed as a bride with white gown.

It just a few weeks ago was in the pink press for her abortion, a guy who still do not know who it was. Yet girls from Korca Babani, apparently, enough to roll out and be the focus of the media and others go to. M.Gj.

Sunday, 30 September 2012

Jehona nene kthehet me nje video te re (Video)

Ndoshta është lënë që kjo këngë të vijë me një video në fillimin e kësaj vjeshte, ashtu sic i shkon dhe stinës një baladë e bukur e këngëtares Jehona Sopi.

Ajo është rikthyer në tregun muzikor me këtë video të bukur me titull “Unë do t’i lajë këmishat e tua” që është punuar nga Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi, me orkestrim të Darko Dimitrov. Kjo është kënga e saj e parë si nënë tashmë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mother Jehona back with a new video

Maybe letting this song comes with a video at the beginning of this fall, as it goes and season a beautiful ballad singer David Guetta. She returned to the music market with this beautiful video titled "I'll wash your shirts" is work by Aida Barak and Armend Rexhepagiqi, instrumentation Darko Dimitrov. This is the first song its mother already. / Albavipnews /

Nje prezantues missi, polic

Ndoshta do të hyjë në moderatorët më të rrallë, pasi ai, Krenar Ahmeti këtë herë do të ketë punë  jo me dënime, por për të shoqëruar vajzat më të bukur të botës në “Miss Globe 2012” që po vjen me 10 nëntor e që do të mbahet në Vlorë nga Petri Bozo.

Mediat në Tiranë raportojnë se Krenari, kryepolici i Tiranës, është përzgjedhur për të moderuar këtë spektakël të bukurisë, ndërsa ai ka thënë se kjo ofertë i ka ardhur si një rrufe në qiell të hapur./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A policeman missi presenter

Will probably enter the moderators rarer, since it Proud Ahmeti this time will not work with sentences, but to accompany the most beautiful girls in the world "Miss Globe 2012" is coming on November 10 that will be held in South from Petri Bozo. Media in Tirana reported that Pride, kryepolici of Tirana, has been selected to moderate this spectacle of beauty, and he said that this offer has come as a bolt open./Albavipnews /

Zajmina Vasjari nuk pin alkool

Gjatë një intervistë të dhënë për gazetën ‘Panorama’, këngëtarja seksi Zajmina Vajsari ka treguar se ajo nuk e konsumon aspak alkoolin. Por sipas bukuroshes kjo nuk do të thotë se nuk e pi ndonjë gotë verë, kur është në ndonjë drekë apo festë.

Ndërsa e pyetur për festivalin “Kënga Magjike 2012” ku ajo po merr pjesë me këngën e saj “Do pi”, Zajmina ka thënë se është e lumtur që kënga është pritur shumë mirë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina Vasjari drinks no alcohol

During an interview given to 'Panorama', the singer sex Zajmina Vajsari has shown that it does not consuming alcohol. But according to this Beauty does not mean that they do not drink a glass of wine, when it is in a lunch or party. While asking for the festival "Song Magic 2012" where she is attending with her song "I'll drink" Zajmina has said he is happy that the song is very well received. / Albavipnews /

Fejohet djaloshi qe fitoi milionat, Arber Zeka

Arbër Zeka, fituesi i BB5, ka treguar në rrjetin e tij facebook se është afër fejesës me zemrën e tij dhe do ti gëzoi edhe prindërit me një nuse.

Mendohet se vajza që është në krah është një modele sic shihet edhe në foto me emrin Artnesa Krasniqi. U cuditëm paksa, pasi Arbri nuk shquhet për ndonjë shtat të lartë në krahasim me një modele që paska për krah.

Herët e fundit Arbri është parë në një mbrëmje të organizuar nga stilisti Armend Ramadani,  pa shoqërinë e saj vetëm më shokë të tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betroth young man who won millions

Arber Zeka, BB5 winner, has shown in his network facebook is close engagement with his heart and will be enjoyed even by parents with a bride. It is thought that the girl who is on the side is a model as seen in the picture with the name Artnesa Krasniqi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online