All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Revista BLUETOOTH - 13 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 13 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: "Kam jetuar dashurine e vertete. Jam e lumtur me jeten time". Rrefimi i miss-it te perjetshem. "Nga e para", ndjeshmeria ndaj fenomenit te varferise dhe Bona si zonje shtepie
 • Grate e Futbollisteve. Historite e dashurise se cunave te kombetares
 • Xhemi Shehu: VIP-at s'duan te njohin humbje. "Kryefjala e kohes sime: Martini. Motivi i lumturise ne jete"
 • Adrian Gaxha hap zemren: Si perfundoi historia ime me Luanen. Florin e pashe ne nje video, s'e dija qe ishte nga Shkupi.
 • Florian Beqiri: Une, 12 vjecari surprize i "Kenges Magjike"
 • Vali Corleone: Me beni kryetar, ta bej Gjilanin si Milano
 • Genta Ismajli fryn buzet.
 • Sekreti i shnderrimit te Rozana Radit
 • Blerim Destani ne ndjekje te paparaceve
 • Adrian Gaxha, verdalle per te gjetur parking

Linda Halimi e ftuar te kendoj himnin austriak


Me 26 tetor eshte dita kombetare e Austrise, njohur si "Dita e Austrise" dhe kengetarja Linda Halimi eshte ftuar nga Ambasada e Austrise te interpretoje himnin austriak ne nje mbremje gala organizuar enkas per kete feste.

“Jam shume e lumtur qe do te perfomoje ne nje ngjarje madheshtore si “Dita e Austrise”. Falemnderit Ambasades austriake qe me ka ftuar ne nje gala mbremje mahnitese. Jam shume e lumtur qe do te performoje himnin kombetar austriak. Dashuri per Austrine”, ka shkruar Linda ne faqen e saj te Facebook-ut.

Megjithese, Linda koheve te fundit ka treguar se ka tendenca t'i hyj nje rryme tjeter muzikore, me klipe nudo dhe muzike komerciale, publiku ende cmon zerin e saj te shquar, per cka edhe u be e famshme, dhe shpesh eshte e ftuar te performoj ne mbremje gala si kjo. Pak dite me pare ajo performoi ne Samitin Nderkombetar te Gruas, dhe ate me ftese te vete Presidentes se Kosoves, Atifete Jahjaga. /Albavipnews/

Noizy e "tradhton" Rozin me Rezin

Kater vite me pare, kur doli ne nje bashkepunim me Rozanen me kengen "Fly", per Noizy-n me shume flitej si ish-boksier me linja seksi te trupit, sesa per nje reper te mirefillte, sic njihet sot. Ate kohe, mediat u vershuan me foto gati erotike te ciftit, qe lene pershtypje sikur ishin te dashuruar. Madje kishte spekulime serioze se ishin duke perjetuar nje romance mes tyre.

Kur Rozana doli me gjoksin pa cenzure, per fotot qe u zbuluan nga Panorama Plus, Noizy kishte deklaruar "Marshallah, te vjetrat i kisha pare, inauguruam te rejat". U shkrua ne shtyp, ndoshta i keqkuptuar edhe nga deklarata e tij, se ai kishte pasur afera me koleget e tij, duke perfshire edhe Rozin. Nje vit me vone erdhi edhe nje bashkepunim me Rozin me kengen "Mr Yesterday" qe shpejt u shnderrua ne hit.

Mirepo kesaj, nese mund ta quajme, miqesie te perjetshme mes Noizy-t dhe Rozit, qe ne nje menyre apo tjeter i dha shtytje karrieres se reperit, si duket tanime i ka ardhur fundi. Noizy miqesohet me armiken e perbetuar te Rozit, me Rezarta Shkurten. Fotot tregojne me se miri, ku ata te dy, Noizy dhe Rezi, kane marre poza si dy miq te vjeter, gjate hapjes se lokalit te tij me emrin "Rigelsi". Athua, si e ndjen veten Rozi kur te sheh kete foto te mikut te saj, ne shoqeri te afert, madje ne poza provokuese, me "ankthin" e saj Rezin, kunder se ciles edhe humbi gjyqin. /Albavipnews/

Linda Halimi “hot” me burrin e saj

Tashmë ata janë të konfirmuar zyrtarisht se janë të martuar me njëri-tjetrin, këngëtarja Linda Halimi dhe reperi me ngjyrë Big D.

Pak ditë më parë Linda kishte sjellë disa foto shumë të nxehta dhe seksi, kur tregonte trupin e saj gati edhe Top-Less.

Por do të thoni ju se ku ka qenë Big D, ja ku është edhe ai ka realizuar foto shumë “hot” me nusen e tij shqiptare. Fotot janë realizuar në studion e fotografit  të njohur shqiptar Veton Osmani./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi "hot" with her husband

Now they are officially confirmed that they are married to each other, the singer Linda Halimi and black rapper Big D. A few days ago Linda had brought some pictures very hot and sexy when showing her body about the Top-Less.

But I will tell you where he was Big D, here is the photo he realized too "hot" with his bride Albanian. Photos have been realized in the studio of renowned photographer Albanian Veton Osmani. / Albavipnews/

Dafina dhe Emina ne nje loje lesbike

Jane argetuar ne studion e Fadil Berishes, ne nje loje erotike mes tyre. Fjala eshte per kengetaren Dafina Zeqiri dhe modelen e njohur shqiptare Emina Cunmulaj.

Me pare, u befasuam kur Dafina shkurtoi floket si nje mashkull. Nuk e dime nese kjo ishte nje paralajmerim se Dafina ka ndryshuar preferencat e saj seksuale. Por ne kete sesion fotografik, nuk ka dyshim, me lookun e saj maskulin, ajo merr rolin e lezbikut mashkull, ndersa Emina mbetet ajo bukuria sensuale dhe e brishte nen meshiren e dominueses Zeqiri.

Shpresojme qe kjo te jete vetem nje loje per te nxitur vemendjen e mediave, por eshte veshtire te dime se cka ne fakt "zihet" ne kokat e ketyre dy femrave seksi. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and Emina in a lesbian game


Angela Martini orientale dhe nudo

Dhe sapo fillojme pak te harrojme Angelen, ajo vete kujdeset qe te mbaj vemendjen e publikut tek vetja me fotot e saja joshese dhe nudo. Ka postuar ne profilin e saj ne Facebook nje foto te tille e shtrire ne nje qilim oriental, me nje joshje superseksi. Nuk e dim nese eshte fotografuar nga Fadil Berisha, pasi ca dite me heret deklaroi "nudo vetem para kameres se Fadilit".

"Ndenje orientale", ka komentuar foton ajo. Por nuk mendojme se orientalja eshte ajo e rendesishmja ketu. Ka mbuluar hiret e saja, per aq sa ka nevoje duke mbajtur publikun te fokusuar ne format e saj perfekte. Kjo eshte marketingu i Angeles qe deri me tani ka dhene rezultate shume te mira. Fundja, njeriu lufton me ate me te forten qe ka, apo jo! /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 12 October 2012

Noizy hap Bar Kafe-n "Rigelsi"

Noizy (Rigels Rajku) ka surprizuar fansat ne Facebook, duke postuar foto nga bar-pasticeria e tij e sapo hapur ne Durres me emrin "Rigelsi".

Per hapjen e saj ka ftuar miq e kolege, ku nuk mungonin emra te njohur te estrades si Lejdi Vokshi, Samanta Karavella, Rezarta Shkurta etj.

Urojme qe Noizy-t ti ecen biznesi aq mire sa dhe karriera e tij muzikore. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy opens Cafe Bar "Rigels"

Noizy (Rigels Rajku) has surprised fans on Facebook, posting photos from his pasticeria bar just opened in Durres named "Rigels".

On its opening has invited friends and colleagues, where there are well-known names missing estrades Lady Vokshi, Samanta Karavella, Rezarta Shkurta etc..We wish that Noizy-t be doing business as well as his musical career. / Albavipnews / ]]

Regjisori Neritan Zinxhiria fiton tri Cmime te rendesishme ne Greqi

photo by thodoris markou
Regjisori dhe skenografi 23 vjecar, Neritan Zinxhiria, ka fituar tri cmime te rendesishme per filmin e tij te metrazhit te shkurter "Chamomile". Perndryshe, asistent i regjisorit te njohur shqiptar Bujar Limani nga i cili dhe ka mesuar filmin, Neritani ka emigruar nga Shqiperia ne Greqi, me familjen e tij, ne moshen e tij dy vjecare.

Ne Festivalin Internacional te Filmit ne Athine (AIFF 2012), ne edicionin e tij te 14-te, qe u mbajt nga data 19 deri me 30 shtator, Neritani ka fituar cmimin e pare "Best Short Film", ne kategorine e filmit te metrazhit te shkurter.

Mediat greke e kane komentuar filmin e tij si nje kryeveper te pakonkurrente. "Ky djalosh i ri, i vetemesuar, pa asnje dite shkolle filmi, me nje kapele bejzbolli, na ka lene pa fryme me filmin e tij 15 minutesh, qe do bente xheloz cdo regjisor dy here me te moshuar se ai", shkruajne mediat greke. Filmi ben fjale per nje grua te moshuar te izoluar nga debora ne nje fshat malor dhe peripecite e saj me kufomen e burrit te vdekur.

Rezarta Shkurta, serish me balade ne Kenga Magjike

Rezi dhe Gjebrea ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
"14 Tetor, tek 'E Djela Shqiptare' prezantoj kengen time magjike. Nje kenge e bere me shume dashuri. Uroj ta shijoni sic e kam shijuar une keto dite. Faleminderit Elgit Doda per muziken dhe Arben Duka per tekstin.", keto jane fjalet e Rezarta Shkurtes qe ajo ka postuar ne rrjetin Facebook.

Paraqitjet e saja ne Kenga Magjike ndervite kane qene mbreselenese dhe gjithmone me nje koreografi te shkelqyer. Ne vitin 2006 me kengen ritmike "DJ" nuk mori asnje cmim. Me pastaj ne vitin 2007, me kengen "I Pafat" dhe koreografi qe mbahet mend, mori "Cmimin Televiziv". Ne vitin 2010 u paraqit me nje balade te pelqyer me titull "Budallacke e Vogel" qe dergoi Rezarten ne Top 10 sipas pikeve te marra dhe me "Cmimin Tendence". Vitin e kaluar mori cmimin "Best Performance" me kengen "Te jesh e mire s'mjafton". Kesaj radhe, Rezarta ia ka besuar kengen kompozitorit te ri dhe te talentuar, Elgit Doda. Presim te shohim nese kete vit, ne edicionin e 14-te, Rezarta do shperblehet me nje nga Cmimet kryesore. /Albavipnews/

Besa Kokedhima, e infektuar me foto para pasqyres

Tuna, Nora, Dafina e shumë e shumë të tjera vajza të muzikës tashmë e dimë që janë të dashuruara pas realizimit  të fotove para pasqyrës.

Por, personazhi i radhës është këngëtarja Besa Kokëdhima, e cila si duket është infektuar edhe ajo dhe ka realizuar një foto me ‘Iphonin’ e saj para pasqyrës.

A ka dashur të tregojë se është veshur bukur, apo të konkurrojë vajzat e tjera, madje edhe meshkujt VIP, me foto të tilla, këtë ende nuk e dimë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokëdhima, infected with the picture in front of the mirror

Tuna, Nora, Dafina and many other music girls already know that they are in love after realizing pictures in front of the mirror. But the next character is the singer Besa Kokëdhima, which apparently is infected it and realized a picture 'Iphonin' her in front of the mirror.

Bleones nuk i pelqen te flase per çmime rrobash

Këngëtarja e cila realizoi turneun e saj në disa nga qytetet më kryesore të Shqipërisë dhe në Prishtinë e Shkup, Bleona Qereti, vjen në rubrikën tonë për të na treguar gjërat që i pëlqejnë dhe nuk do t’i bëjë.

Artistja nuk e mendon kurrë veten në një profesion tjetër dhe pa muzikën, pasi qysh kur ishte e vogël është marrë me këngën. I pëlqen ta gjejë kafen kur zgjohet në mëngjes, nuk i pëlqen të bëjë një jetë si robot, megjithëse është duke e bërë një gjë të tillë për shkak të punës.

Tashmë ka fituar imunitet me gazetarët dhe mediet dhe thashethemet për të nuk i bëjnë përshtypje. Kur i referohet gardërobës së shtrenjtë asaj i pëlqen ta veshë, por nuk tregon çmimin më të shtrenjtë. Ndërsa, Bleona është një vajzë që fal shumë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Bleona not like to talk about clothing prices comes into our box to show us things that please him and will not do. Artist never thinks himself in another profession and without music, because since it was less taken with the song.

Rita Ora, 4 nominime ne MOBO Awards, VOTONI!

Rita ne NYC Absolut Vodka Party (9 tetor)
Evenimenti muzikor "MOBO Awards" (The Music of Black Origin), qe mbahet cdo vit ne Britani dhe mbledh artiste te medhenj boteror, sivjet ne edicionin e 17-te do te mbahet ne qytetin e Liverpulit, me date 3 Nentor 2012.

Rita Ora eshte e nominuar ne kater kategori: Best Female, Best Newcomer, Best Album dhe Best Video. Rezultatet e para tregojne se Rita eshte duke prire ne te gjitha kategorite.

Por edhe ju mund te ndihmoni duke votuar per Rita Oren tek http://www.mobo.com/voting.
Regjistrimi merr vetem pak kohe.

Rita per momentin eshte ne turin e saj amerikan, por pritet te jete prezente me rastin e dhenies se shperblimeve ne "MOBO Awards". /Albavipnews/

Thursday, 11 October 2012

Simone i DWS, behet kengetar...

Derisa balerinet shqiptare, enderrojne suksesin e tyre ne Itali, me Simone ndodhi e kunderta. Balerini profesionist italian, qe nje kohe ka qene pjese e emisionit "Amici", ka lene Italine dhe ka zgjedhur te jetoje ne Shqiperi, sepse ketu ai e ka gjetur veten me mire. E kemi percjellur ne dy edicionet e "Dancing With the Stars" me dy partnere, Agnesa Vuthaj dhe Zhaku, per te cilat ai thote se jane fenomenale. Ka perjetuar emocione te vecanta ne nje lidhje dashurie me nje vajze shqiptare me te cilen eshte ndare para pak kohe.

Edhe pse gjuha shqipe i duket e veshtire, ai ka vendosur ta mesoj me cdo kusht: "Po marre leksione per te mesuar shqipen, here pas here flas me miqte e mi, degjoj televizor, dua cdo dite te mesoj fjale te reja, por nuk e kam te lehte", ka thene ne nje interviste per revisten "Paloma". Por, ka dy fjale, "dy" dhe "gjithcka" qe ai nuk arrin t'i shqiptoj dot.

"Do te doja te kerceja me Rita Oren", ka deklaruar me tutje Simone, ne pyetjen se me ke do te deshironte te kercej ne sezonin e ri. Hm, do te ishte nje sensacion sikur te ndodhte.

Tuna kete here me Genen

Këngëtarja e hitit “I asaj”, Altuna Sejdiu, vazhdon koncertet e saj kudo ku ka shqiptarë. Ne zbuluam këtë foto të realizuar në Evropë, ku këtë herë këngëtarja bionde ka qenë me Genën.

Dhe, nëse ju shkon mendja për ndonjë flirt mes tyre, Jo. Të dy artistet kanë qenë të ftuara në një koncert  të madh, organizuar nga “Albanian Night”, dhe mësojmë se shqiptarët dhe fansat e shumtë kanë shijuar zërin e dy këngëtareve shumë “in” të momentit.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna this time with Gene

The singer of the hit "her" Altuna Sejdiu, continues its concerts wherever Albanians. We found this picture realized in Europe, where this time the blonde singer was Gene. And, if you go contemplating a flirt between them, Jo. The two artists have been invited to a big concert, organized by the "New Night" and learn that the Albanians and many fans have enjoyed the sound of two singers "in" the moment.
M. GJ.

Adelina Ismajli mban fjalim politik ne Gjermani

Adelina eshte shfaqur ne akademine perkujtimore kushtuar Kolonel Ahmet Krasniqit, te mbajtur ne Ahen te Gjermanise, jo per te kenduar por per te mbajtur fjalim politik, transmetojne mediat ne Kosove. Ithtarja e flaket e presidentit te ndjere Ibrahim Rugova dhe Lidhjes Demokratike, nen patronazhin e te ciles Lidhje ishte organizuar dhe kjo akademi, Adelina ka deklaruar se "te gjitha vrasjet politike ne Kosove duhet te zbardhen", duke e vleresuar kolonelin si nje njeri te madh.

Ne nje vrasje sa kriminele aq edhe politike, Adelina poashtu, ne vitin 2007, ka humbur ish-te dashurin e ndjere, policin e Njesise Speciale, Triumf Rizen. Ne fund te shtatorit te ketij viti, Enver Sekiraqa i cili akuzohet per vrasjen e policit, eshte arrestuar nga Eulex-i, derisa ai po udhetonte per ne Podujeve. Shpresojme, qe ky arrest te hedhe me shume drite mbi vrasjen makaber qe ndodhi pese vite me pare. /Albavipnews/

E perbashketa e Genta Ismajlit me Rita Oren

Kapuçi i vënë në kokën e këngëtares Genta Ismjali dhe stili i saj i ri, bionde me ngjyrën e flokëve na bëri përshtypje të gjithëve.

Por, nëse ju e krahasoni si ne, me këngëtaren Rita Ora dhe stilin e saj, i ngjan shumë. Por Genta Ismajli ka provuar dikur edhe aktrimin, siç ka aktruar edhe Rita Ora, kur ishte e vogël, e tash do të ketë sërish një rol të ri në serinë  e famshme “90210”.

Por, një tjetër detaj që Genta donte ta realizonte e të bëhej e famshme në  botë si Rita Ora, ishte tentimi i saj në muzikën botërore, por kjo ende nuk është realizuar. Por, stili i vajzave të muzikës se kush duket më “in”, ose cila duket më copy-paste, e vlerësoni ju më mirë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Common Genta Ismajli Rita Hour

Tuna i thote te shkuares lamtumire

Eshte veshur me te zeze per kopertinen e revistes "Anabel" ne edicionin vjeshtor. Mban zi per te shkuaren te ciles i thote lamtumire! Duket te jete rezoluta e Tunes per kete vit te ri. Si gjithmone unike ne pamje dhe provokuese ne stil, del ne nje ambient mortor, por vete shkelqen si drita.

Disa komentojne se ne kete foto ka kopjuar modelen Brandolini nga Dolce & Cabbana dhe disa, ne shikim te pare, e ngaterrojne ate me Madonnen. Por, ajo vete e palekundur, seksi dhe energjike, paralajmeron nje fillim te ri. "Fast life, fast cars, fast money" eshte statusi i fundit i saj ne twitter. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna says farewell to the past

Was dressed in black for the cover of the magazine "Anabel" Autumn edition. Mourns for the past which says farewell! Looks be Tunes resolution for this new year. As always unique in appearance and provocative style, it turns into a mortal environment, but itself shines as the light. Some commented that this picture has copied model Brandolini by Dolce & Cabbana, and some, at first sight, and confuses it with Madonna. But it own unyielding and energetic sex, heralds a new beginning. "Fast life, fast cars, fast money" is her latest status on twitter. / Albavipnews /]]

Wednesday, 10 October 2012

Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te

Mesfushori i ekipit te Bajernit te Munihut dhe i ekipes nacionale te Zvicres, Shaqiri, eshte surprizuar nga koleget e tij me nje torte, me rastin e ditelindjes se tij te 21-te.

I pyetur ne kete rast nga "Blick" per kete surprize, Shaqiri ka treguar se ka pare torte me te mira, dhe ka shpjeguar se ne shtepi, nena e tij per ditelindje gjithmone i gatuan torte me dredheza te verteta ne krye, nje nga me te mirat qe ai ka shijuar ndonjehere. Por, tani fale angazhimeve te tij, ai ka kohe qe nuk ka festuar ditelindjen ne shtepi.

"Dhurata me e mire qe kam marre ndonjehere per ditelindje, ka qene fanella e Ronaldos. Kjo ka ndodhe ne vitin 1998 pas Kampionatit Boteror", ka treguar metutje Shaqiri per "Blick".

Ndersa i pyetur se si e ndien veten si superyll i Bajernit, Shaqiri me modesti eshte pergjigjur: "Epiteti "yll" eshte paksa i ekzagjeruar. Mediat zvicerane mund te me shohin si "yll" por ne Munih, lojtaret si Ribery, Robben, Neuer dhe Gomez jane yjet e vertete"

Ne shtator, Shaqiri shenoi golin per Zvicren ne ndeshjen kunder skuadres se Shqiperise, qe zgjoi nje debat skandaloz ne mediat shqiptare mbi lojtaret shqiptare ne mergim qe e "tradhtuan vendin". Megjithese, Shaqiri gjithmone ka deshmuar se ndjehet shqiptar me zemer dhe ka pergenjeshtruar akuzat e tilla. /Albavipnews/

Blerim Destanin nuk e josh Adelina Tahiri

Nëse bukuroshja Anxhela Martini u lakua si femra më e fokusuar gjatë ditëve të kulturës dhe promovimi i dokumentarit “Dear Albania, mashkulli që ra në sy më tepër ishte aktori Blerim Destani.

Si duket, pamja dhe simpatia e tij josh shumë edhe femrat e shou-bizit, por ai nuk e përfill si duket në këtë foto këngëtaren Adelina Tahiri, madje ai e ka mendjen diku tjetër, ndërsa këngëtarja mundohet ta provokojë aktorin simpatik. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani not seduce Adelina Tahiri

If Angela Martini Beauty snare women more focused during the culture and the promotion of the documentary "Dear Brother, the man who fell out more was Blerim Destani actor.

Apparently, his appearance and sympathy attract more women show-BIZI, but he defy appears in this photo singer Adelina Tahiri, but he has the mind elsewhere, while the singer tries to provoke the charming actor. M.Gj.

Arlind Balija me modelen e njohur nga Zvicra

Është vetëm 18-vjeç dhe quhet Arlind Balija, jeton në Mitrovicë, por ka lindur në Gjermani dhe është një nga modelët më simpatikë shqiptarë dhe i kërkuar për të qenë imazh i shumë bizneseve falë dukjes së tij.

Ne mësuam se kohë më parë ai ka realizuar disa foto me top-modelen e njohur shqiptare, Albana Guri, ku siç e shihni edhe në këtë foto “hot” ata duken mirë pranë njëri-tjetrit.

Çfarë ka ndodhur pas këtyre fotove mes mitrovicasit dhe modeles që jeton në Zvicër, më shumë nuk e dimë, ndërsa Arlindi çdo ditë ka ftesa nga shumë agjenci të ndryshme dhe firma të njohura jo vetëm shqiptare, por edhe të huaja për të qenë pjesë e tyre.
M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arlind Balija model known from Switzerland

It is only 18-years-old and called Arlind Balija, lives in Mitrovica, but was born in Germany and is one of the most charming models Albanian and wanted to be the image of many businesses due to its appearance.

Adrian Bujupi i ftuar ne ‘Zhurma Show Awards 2012’

Spektakli i ndarjeve të çmimeve të muzikës shqiptare brenda një viti, “Zhurma Show Awards 2012” edhe pak ditë dhe po vjen.

Ndërsa ne mësojmë se i ftuar në këtë event do të jetë edhe “Stari’ nga Gjermania, këngëtari shqiptar Ardian Bujupi.

Gjithashtu mësojmë se ai nuk është i ftuar në këtë mbrëmje për të kënduar, apo për të ndarë ndonjë çmim, e nëse jo kureshtja jonë shkon më tej, këngëtari si duket do të nderohet me ndonjë çmim. Porse cili do të jetë ky çmim, do ta zbulojmë gjatë mbrëmjes së hënë të 15 tetorit në ZHSHA 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Bujupi invited to 'Noise Show Awards 2012'

The spectacle of Albanian music prices divisions within a year, "Noise Show Awards 2012" a few days and is coming. As we learn that a guest at the event will be "Stari 'from Germany, Albanian singer Ardian Bujupi.

Also learn that he is not invited to this evening to sing, or to share any prize, if not our curiosity goes further, the singer seems to be honored with an award. But what will be the price, you will discover during the evening of Monday 15 October ZHSHA 2012.M.GJ.

Klementine Hendrichs, shqiptarja favorite e "X Factor"-it gjerman

Kohe me pare u fol per Arbesa Sinanaj, vajza shqiptare qe perloti jurine e "X Factor" ne Gjermani. Fatkeqesisht, Arbesa u eliminua nga gara e metutjeshme, por eshte edhe nje tjeter shqiptare qe e ka faktorin X dhe po ecen me hapa te sigurte drejt suksesit ne kete gare te madhe te talenteve muzikor.

Behet fjale per Klementine Hendrichs, vajzen shqiptare nga Istogu e cila ka mbushur 23 vjet ne shtator te ketij viti. Ajo erdhi ne Gjermani, ne vitin 1991, ne moshen 2 vjecare. Nena e saj Ilirjana eshte e martuar me gjerman, mbiemrin e te cilit tani e mbajne te dy motrat, Klementina dhe Puhiza.

Ke gjuan Vesa Luma ne Twitter?

Reagon edhe këngëtarja e sapo fejuar Vesa Luma në lidhje sipas idesë se këngëtarët po bëjnë klikime false në youtube.

“Turp për të gjithë ata që abuzojnë me videot muzikore. Muzika dhe dashuria janë dy gjëra që nuk shkojnë më zor. Miliona klikime false!”, ka shkruar këngëtarja në rrjetin social Twitter.

Por Vesa duke iu përkushtuar dashurisë së saj të re si duket është mërzitur se ka marrë më shumë komente për lidhjen e saj se sa klikime për ndonjë këngë të re./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who hunts Vesa Luma on Twitter?

Responds well to the newly engaged singer Vesa Luma on the idea that the singers are making false clicks on youtube. "Shame on all those who abuse music videos. Music and love are two things that do not go hard. Millions of false clicks! "The singer wrote on social network Twitter. But Dew by committing to love its new look is upset that he has received more comments than clicks its link to a new song. / Albavipnews /

Eliza Dushku gjithmone ka thene se eshte shqiptare

“Ne kishim shume shoke armene. Por kur ishim ne shkolle, mesuesit na thoshin: “C’kombesi jeni ju”?
“Jemi shqiptare, thoshim ne. Jo, jo, thoshin ata. Ju doni te thoni se jeni armene?

Ne thoshim jo, jemi shqiptare. Ekziston nje vend qe quhet Shqiperi, nje vend i vogel”-Kështu ka rrëfyer mes tjerash në programin Opinion në Tv Klan përballë gazetarit Blendi Fevziu ikona shqiptare e hollivudit Eliza Dushku.

Në këtë program aktorja e famshme ka treguar edhe për prindërit e saj të ndarë dhe emigrimin e gjyshit të saj për në Boston të Amerikës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku has always said that the Albanian

"We had many Armenian friends. But when we were in school, teachers tell us: "C'kombesi are you?"
"We say in Albanian. No, no, they said. You want to say you are Armenian? We say no, are Albanian. There is a country called Albania, a small country "-So confessed among other things in the program Opinion Tv Klan against journalist Albanian Blendi Fevziu icons of Hollywood Eliza Dushku.

Tuesday, 9 October 2012

Adrian Gaxha gjen suksesin me Florianin (Video)

Besoj se edhe ju lexues e keni dëgjuar të paktën një herë këngën “Ngjyra e kuqe” e kënduar në “Kënga Magjike 2012” nga këngëtari Adrian Gaxha dhe Floriani.

Por në një program në Alsat, kur Ardiani e regjistronte këtë këngë , është transmetuar pothuajse e tëra si këngë, ndërsa Ardit Gjebrea e ka pranuar në festivalin e tij.

Nëse kujtojmë muaj më parë Ardiani kishte thënë se këtë këngë do ta sillte gjatë verës edhe me video, por si duket Arditi ka bërë sikur s’e ka dëgjuar këtë këngë që nuk duhet të jetë e dëgjuar sipas rregullit më parë, dhe e ka pranuar si konkurruese.

Por, mirë ka bërë, pasi kënga vetëm për 24 orë ka marrë 60 mijë klikime, ndërsa Ardiani mendon se kjo është kënga e tij më e mirë, dhe e ka gjetur suksesin falë edhe talentit të vogël, Florian, djaloshi që dikur këndonte nëpër rrugë dhe lokale dhe në kanalin ‘Youtube’.
M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha finds success with Florian

Besnik Qaka do te akuzohet?

Si duket historia e këngëtarit të njohur Besnik Qaka, vokalistit të grupit NRG Band që dyshohet për marrëdhënie seksuale vite më parë me një të mitur nuk ka përfunduar.

Madje mësohet se avokati mbrojtës i tij, Arianit Koci ka qenë i pakënaqur me vendimin e gjykatës, pasi se shumë shpejt këngëtari do të akuzohet për veprën e dyshuar në fjalë.

Nëse ai dhe të akuzuarit e tjerë shpallen fajtorë, ata mund të dënohen nga 1 deri më 10 vjet burgim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besnik Qaka will be charged?

It seems that history of Besnik Qaka known singer, vocalist of the group NRG Band suspected for sexual relationship years ago with a minor is not over. Learned that even his defense lawyer, Arian Koci was dissatisfied with the decision of the court, because that very soon the singer will be charged for this alleged act. If he and other accused get convicted, they could be sentenced from 1 to 10 years. / Albavipnews /

Genta e BB5 ne krahet e nje biznesmeni ne Itali, flitet per fejese...

Genta ka vendosur qe te fejohet me nje biznesmen nga Shijaku qe jeton ne Itali, ka bere te ditur gazeta "Shqiptarja". Quhet Erges Domi, jeton ne qytetin e bukur te Venecias dhe eshte pronar restorantesh. Mu ashtu sic e deshironte Genta, e cila ne nje interviste te fundit ka pohuar se deshiron nje te dashur me leke.

Genta ka qene gjithmone ne qender te mediave me skandalet e saja te njepasnjeshme, duke filluar nga historite e cuditshme me Rubensin dhe Emiljanon, pastaj fotot lakuriqe e deri te lajmi i abortit.

Nje jave me pare ajo u shfaq e veshur me fustan te bardhe dhe rrefehej per jeten e saj qe i ngjante nje telenovele turke me fund te dhimbshem. Por si duket, me ndihmen e shokut te saj Torosit, i cili ia mundesoi udhetimin ne Itali dhe njoftimin me mikun e tij me leke, Ergesin, Genta me ne fund ka shpresa ta shnderroj telenovelen e saj me nje fund te lumtur. /Albavipnews/

Anxhela ne krahet e Blerimit, apo te Gencit?

Mund të themi se bukuria dhe sensualiteti i saj kur ajo ishte në Tiranë, ua mori sytë të gjithëve. E kemi fjalën për modelen e famshme shqiptare Anxhela Martini, e cila në dokumentarin e aktores së Hollivudit, Eliza Dushku, u fokusua nga të gjithë, sidomos nga meshkujt.

Por, në këtë foto që e zbuluam ndoshta në “After Party” në Tiranë, të datës 5 tetor, nuk po mund ta kuptojmë se atë natë bukuroshja shkodrane është peshuar më shumë në krahët e aktorit Blerim Destani, apo të producentit Genc Prelvukaj.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Blerim wings, genci?

We can say that the beauty and sensuality of her when she was in Tirana, he got everyone's eyes. We mean the famous model Albania Angela Martini, which in the documentary Hollywood actress Eliza Dushku, focused by all, especially by men.

Elvana Gjata, seksi

Këngëtarja e hitit “Gjaku im”, Elvana Gjata, këto ditë i ka sjellë disa foto shumë seksi. Elvana duket sikur një Xhenifer Lopes apo Kim Kardashian tek sa i reklamon sidomos këmbët e saj të gjata.

Megjithëse në këtë foto që ne zbuluam, siç e shihni, ajo duket shumë joshëse, edhe pse para saj shumica e disa prej femrave më seksi shqiptare kanë pozuar duke u krahasuar me bukuroshet e huaja.

Por, ndoshta kjo foto vjen ndërsa Elvana është duke e realizuar edhe një video të saj, që si duket do të vijë me pamje shumë “Hot”.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata, sex

The singer of the hit "My Blood", Linkin Park, this day has brought some photos too sexy. Linkin looks like a Jennifer Lopez or Kim Kardashian as advertises especially her long legs.

Although in this picture that we found, as you can see, it looks very tempting, although before the majority of Albanian some of the sexiest women posing as compared with foreign beauties. But maybe this picture comes while Elvana is realized even a video of it, which seems to come with many "Hot".
M. GJ.

Fadil Berisha: Shqiptaret me te bukurit ne bote!

Fotografi shqiptar me i njohur ne bote, Fadil Berisha, keto dite ka qene i pranishem ne Tirane, gjate diteve te artit dhe kultures "Tirana Art Days" duke paraqitur poashtu nje ekspozite fotografie ne "Pallatin e Kongreseve" ku ishin te pranishem edhe kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i Bashkise Lulzim Basha. Duke u gjetur ne mesin e gjithe atyre bukurosheve shqiptare qe ai ka fotografuar, Fadili ka rrefyer emocionet e tij per revisten "Mapo":

"Eshte nje emocion shume i madh. Kur jam futur per here te pare dhe kam pare gjithe keto vajza, te cilave u kam bere fotografi, me ka pershkuar trupin nje ndjenje me te vertete emocionuese. Ka qene nje enderr e imja qe t’i shoh shqiptaret ne kete nivel, me te bukurit ne bote dhe kjo u realizua." ka thene ai.

Monday, 8 October 2012

Reagon top-modelja e huaj per Vali Corleonen

Top-modejla e njohur nga Bosnjë-Hercegovina, e cila shpesh herë sfilon në pasarelat e Prishtinës, Daniella Mijatoviq, në profilin e saj në Facebook ishte munduar që të sqaronte diçka në gjuhën shqipe për të gjithë miqtë e saj shqiptarë.

Ne u interesuam të dinim dhe ky sqarim kishte të bënte në lidhje me një deklaratë të Princit Vali Corleone, i cili kishte thënë në programin “Zonë e Lirë” se ka pasur lidhje edhe me top-modelen.

Kur gazeta jonë e pyeti modelen se a mos e kishte takuar Corleonen, ajo na tha konkretisht kështu: “Nuk jam takuar me të, po të isha takuar ai me siguri do ta dinte që unë jam lindur në Keni dhe kjo është arsyeja pse unë jam e zezë.

Nuk e di arsyen pse ai më ka përmendur mua, sepse unë nuk jam një person i famshëm në Shqipëri. Pra, çdo gjë që ka thënë ai është gënjeshtër. Ai vetëm flet për femra tërheqëse, për të cilat ëndërron, por nuk mund t’i ketë”. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Reacts top-model foreign to Vali Corleonen

Top-modejla recognized by Bosnia-Herzegovina, which often sfilon in Pristina trestles, Daniella Mijatovic, in her profile on Facebook was trying to explain something in Albanian Albanian for all her friends.

Linda Halimi me censure

Sic kemi treguar edhe më parë këngëtarja Linda Halimi ka realizuar foto në studio të fotografit të njohur Veton Osmani.

Dhe ja ku na sjell një foto tjetër ku Linda duhet parë vetëm nga ata që janë mbi 18 vjec, këtë e tregon edhe vetë ajo me censurën e saj që ka vendosur, megjithatë vajza duket shumë seksi.M.GJOKAJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi censorship

As we indicated earlier the singer Linda Halimi has accomplished photo studio fotopgrafit known Veton Osmani.

And here brings us another picture where Linda should be seen only by those who are over 18 years old, this itself shows that its censors decided, mëngjithatë girl looks very seksi.M.GJOKAJ.

Admiri, fotografi me i kerkuar ne Zvicer

Quhet Admir Saiti, shqiptari i cili ka 10 vite që merret me fotografi në Zvicër, ku edhe jeton moti, duke punuar për imazhin e firmave më të njohura botërore në këtë shtet si Hugo Boss, desigual si edhe Swarovski etj.

Admiri ka lindur në Kumanovë dhe është 27 vjec por dashuria për artin e fotografisë ka bërë që ai të jetë shumë i njohur në Zvicër, por me aparatin e tij nuk harron që të fotografojë edhe nëpër dasmat dhe gëzimet familjare të shqiptarëve që jetojnë atje.

Djaloshi artist dhe simpatik ka qenë i pranishëm edhe në mes të bukurosheve në “Miss Zvicra” duke realizuar foto të bukura dhe artistike, por njëkohësisht ka punuar dhe punon edhe me modelet dhe Vip e njohur në këtë shtet, duke u bërë kështu një nga shqiptarët më të kërkuar në Zvicër për punën dhe cilësinë e tij në këtë profesion./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Admir, the most requested photographer in Switzerland

Called Admir Saiti, Albanian who has 10 years of dealing with photography in Switzerland, where he lives long, working for the image of world-known firms in the country as Hugo Boss, desigual as well as Swarovski etc.. Admir was born in Kumanovo and is 27 years old but love for the art of photography has made it to be very popular in Switzerland, but never forgets his camera to photograph in weddings and family joys of Albanians living there.

Emina Cunmulaj krijon agjensionin "Emina Models"

Padyshim, famen qe e ka arritur modelja e njohur Emina Cunmulaj, do ta enderronte cdo modele tjeter shqiptare. Karrieren e filloj kur u zbulua nga Elite Models Managament ne vitin 2001 dhe qe nga atehere, ka sfiluar ne pistat me te njohura ne bote per agjensionet me prestigjioze te modes dhe ka pozuar per revistat glamuroze si Vogue, Elle, Glamour, Marie Claire etj. Emina ka promovuar bukurine shqiptare skaj me skaj te botes dhe tani qe eshte pjekur profesionalisht, ka vendosur te hap agjensionin e vet te modes me emrin "Emina Models", ka bere te ditur revista "Albaniac".

"Jam duke punuar ne logon e agjensionit tim Emina Models", pak dite me pare ka shkruar Emina ne twitterin e saj ndersa kemi mesuar se ka regjistruar edhe web domain-in eminamodels.com qe nga muaji shkurt i ketij viti.

Njelloj si Fadil Berisha qe me profesionin e vet, me ate qe zoteronte me se miri, me syrin e fotokameras, ka promovuar bukurine shqiptare neper bote, ashtu shpresojme qe edhe Emina Cunmulaj do te hap deren per modelet tjera shqiptare qe synojne suksesin ne pasarelat boterore. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Angela Martini provokon kryeministrin dhe njeshin e Tiranes

Ashtu siç ishte thënë në ditën e kulturës në Tiranë ku do të prezantohet edhe dokumentari i aktores Eliza Dushku, ka mbërritur nga Amerika edhe top-modelja e famshme Angela Martini.

Bukuroshja shkodrane, si duket, me një veshje të zezë dhe shumë seksi, ka dashur këtë herë që të hedhë grepin më shumë për të pozuar dhe provokuar me kreun e Qeverisë shqiptare, madje duke e puthur atë, Sali Berishën, dhe njëshin e Tiranës, Lulzim Bashën, duke realizuar foto mjaft ngjitur me të.

Edhe këtë herë bukuroshja është treguar e zonja për të tërhequr vëmendjen e kamerave, pa menduar aspak se këta burra shteti do të japin llogari para grave të tyre më pas. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini and Prime provokes Number One of Tirana

As was said on the day of culture in Tirana where the presentation of the documentary of actress Eliza Dushku, has arrived from America the famous top-model Angela Martini. Shkodrane Beauty, it seems, with a black dress and very sexy, wanted this time to shed more hook to pose and provoke the head of the Albanian Government, even kiss him, Sali Berisha, and One of Tirana, Lulzim Basha, achieving very next picture.

Once again proved Beauty ladies to attract the attention of the cameras, without thinking at all that these men will be accountable to state their wives afterwards. M.Gj.

Zajmina Vasjari me pak miq ne ‘Facebook’

Këngëtarja seksi, Zajmina Vasjari, e cila sapo ka prezantuar në ‘Kënga Magjike’ këngën e saj dens me titull “Do Pi”, si duket ka rihapur vetëm pak kohë më parë një ‘Facebook’ të ri.

Dhe, ishim shumë kureshtarë të dinim se sa miq ka ajo aty, por zbuluam se kishte shumë pak të tillë, mes tyre ishim edhe ne. Ndërsa vajza e këngës postimin e fundit e kishte bërë para pak ditëve duke treguar këtë foto, e dashuruar pas kafshës shtëpiake dhe këtij qeni që e donte kaq shumë.

Ndërsa në murin e saj kishte edhe një postim të nominimeve të spektaklit “Zhurma Show Awards 2012”, ku këngëtarja është e nominuar për BEST FEMALE.
M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina Vasjari with a few friends in 'Facebook'

Sexy singer, LETRA Vasjari, which has just introduced 'Magic Song' dens its song titled "I Drink", apparently only recently reopened a 'Facebook' new. And we were very curious to know how many friends she has there, but found there was much less so, among them were too.

Jonida me VIP se Eliza Dushku

Ajo quhet një këngëtare që e sjell modën në Shqipëri, falë edhe xhepit plot që ka. Kjo është Jonida Maliqi, që si duket e quan vetën më “VIP” se aktorja e madhe e Hollivudit Eliza Dushku, ndërsa ka qenë në promovimin e dokumentarit “Dear Albania”.

Ajo ishte e shoqëruar me bashkëshortin e saj Genti, por respekti i saj këtu ka munguar pasi ajo ndërsa pozonte në foton zyrtarë në tabelën e të ftuarit, ajo nuk i ka hequr aspak syzet e diellit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonida VIP Eliza Dushku
It is called a singer that brings fashion in Albania, thanks to pocket full of that. This is Jonida Maliqi, who apparently calls himself "VIP" of the Hollywood actress Eliza, as has been the promotion of the documentary "Dear Albania". She was accompanied by her husband, Salim, but respect her here was missing after she and pose in the picture in the table officials and guests, it has not taken no sunglasses. / Albavipnews /

Haki Kika i BB3 ne filmin "Nena"

U be i famshem pas pjesemarrjes ne spektaklin "Big Brother Albania 3" dhe fitoi respekt nga shikuesit me lojen e tij te vecante edhe pse nuk arriti finalen. Fjala eshte per Haki Kiken apo shkurt "Kika" si njihej ne formatin e BB.

Keto dite ne Prishtine, kane filluar xhirimet e filmit "Nena" nen regjine e Korab Lecaj ku Kika luan rolin kryesor, raporton "Telegrafi". Filmi eshte me tematike sociale dhe ka mbledhur emra te njohur te kinematografise kosovare si Aurita Agushi, Xhejlane Terbunja, Labinot Lajci etj.

Eshte ky nje rikthim i Kikes ne kinematografi pas nje pauze te gjate. Xhirimet e filmit priten te perfundojne ne fund te ketij muaji. /Albavipnews/

Dren Abazi i revoltuar me gazetaret

Javen e kaluar mediat ne Tirane raportuan se Dren Abazi eshte ne nje lidhje dashurie me aktoren Olta Gixhari. Dyshohet qe te dy jane pare te kene dale nga nje klub nate ku kane konsumuar alkool deri ne oret e mengjesit dhe mepastaj deshmitaret i kane pare duke shkembyer puthje ne mes te rruges. Por kete ai e ka mohuar kategorikisht ne nje bisede per Revisten "Paloma".

"Nuk kuptoj si shpikin gjera totalisht te paqene... Une Olten as nuk e njoh, jo me te kam nje marredhenie me te. U lodha me sajesa te tilla", ka thene Dreni duke premtuar qe heren tjeter do marre masa ndaj gazetareve qe shpikin lajme per te.

Kohe me pare, poashtu eshte shkruar per nje lidhje mes tij dhe Armina Mevlanit, e qe me vone eshte mohuar nga Dreni. /Albavipnews/

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Eliza Dushku prezanton edhe vellane e saj aktor

Të gjithë folën për aktoren e famshme shqiptare të Hollivudit, Eliza Dushku, me ardhjen e saj për të prezantuar dokumentarin ‘Dear Albania” në Tiranë.

Por, si duket këtë herë ajo kishte përzgjedhur që përveç ta shoqëronte i dashuri i saj Riki Foks, me të ishte edhe vëllai i saj, i cili edhe ai është një aktor me emrin Nathaniel, por njihet si Nate.

Ndërsa vëllai i aktores së famshme mësohet se është me moshë më të madhe se Eliza. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku shows her actor brother

All spoke Albanian famous Hollywood actress Eliza Dushku, with its arrival to introduce documentary 'Dear Albania "in Tirana. However, it seems that this time it was selected in addition to accompany her boyfriend Riki Fox was her brother who he is an actor named Nathaniel, but is known as Nate. As the brother of famous actress learned that it is older than Eliza. M.Gj.

Shqiptarja tjeter seksi e hollivudit

Një tjetër shqiptare që po josh emrat e mëdhënj të kinematografisë botërore quhet Antoinette (Antoneta) Nikprelaj. Vajza e bukur shqiptare është parë në fillim të aktrojë përkrah emrave të mëdhenj në “Pirates of the Caribbean”, ndërsa së shpejti edhe në filmin sci-fi “Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking” përkrah Vin Diesel.

Shumë seksi dhe për këtë Antoneta po pëlqehet për të qenë imazh nga kompanitë e ndryshme të huaja./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another sexy Albanian in Hollywood

Another Albanian attract big names of the world cinematography called Antoinette (Antoneta) Nikprelaj. Albanian beautiful girl was seen at the beginning acting alongside big names in the "Pirates of the Caribbean" and soon in sci-fi movie "The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking" alongside Vin Diesel.. Very sexy and for that Antoneta is accepted to be the image from various foreign companies. / Albavipnews /

Rozana thote qe asnjehere nuk e ka rrahur MC Kresha

Këngëtarja e hitit të momentit “Ti s’ke zemër’, Rozana Radi ka treguar në një intervistë për gazetën “Panorama” në Tiranë, se kënga e saj e re i është dedikuar meshkujve në përgjithësi, e jo nga historia e ndarjes me reperin nga Mitrovica , Mc Kresha.

E pyetur se a mos vallë e ka qëlluar ndonjëherë reperi këngëtaren gjatë lidhjes së tyre, ajo ka thënë asnjëherë, pasi kanë pasur një histori dashurie shumë të bukur./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana says that Mc Kresha never beat her

The singer of the hit of the moment "You have the heart ', Rozana Radi told in an interview to the newspaper" Panorama "in Tirana, that her new song is dedicated to men in general, not the history of the division with rapper out Mitrovica, Mc Kresha. Asked if whether they have ever shot rapper singer during their relationship, she said, never once, had a beautiful love story. / Albavipnews /


Linda Halimi tregon te pasmet

Tashmë ajo nuk fsheh asgjë, edhe kur është fjala për tu reklamuar. Kjo është këngëtarja Linda Halimi e cila kohë më parë vetëm dëgjohej zëri i saj, për shkak se nuk hynte në fëmrat elegante, por ato që kanë probleme me mbipeshën, e tashmë ajo duket të paktën në këtë foto shumë seksi.

Linda sapo ka realizuar një set fotografik mjaft “Hot” te fotografi Veton Osmani, ndërsa në këtë foto tregon sensualitetin e saj dhe të pasmet./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi shows back

Now she does not hide anything, even when it comes to advertising. This is singer Linda Halimi which long ago only heard her voice, because they do not enter the elegant women, but those who have problems with obesity, it now seems at least in this picture very sexy.

Linda has just realized a photographic set quite "Hot" files Veton Osmani, while this picture shows her sensuality and rear. / Albavipnews /

Genc Prelvukaj krenohet me dy Dafinat

Se Genc Prelvukaj ka zbuluar talentin e këngëtares Dafina Rexhepi , këtë e kemi ditur, por se producenti  ka zbuluar edhe zërin dhe talentin e Dafinës tjetër, Zeqirit, këtë e mësuam gjatë intervistës që ai dha kur ishte i ftuar në programin e së dielës në RTV21.

“Suksesi im më i madh janë dy Dafinat. Në fillim, kam qenë në dilemë nëse publiku do ti ngatërroj për shkak të emrit, por, më pas të dyjat i kanë krijuar fansat e tyre dhe kanë definuar suksesin e tyre në muzikë”, ka thënë mes tjerash Genci./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genc Prelvukaj boasts two Dafinas

That Genc Prelvukaj has zbluluar singer talent Dafina Rexhepi, this we knew, but that producer has discovered his voice and talent other Dafina, Zeqiri learned during the interview that he gave when he was invited to Sunday porgramin RTV21 . "My greatest success are two Dafinas.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online