All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 20 October 2012

Plas sherri mes Adrian Gaxhes dhe Flori Mumajesit

Flori ka akuzuar Adrian Gaxhen per kopjim te kenges "Tallava", transmeton "Panorama Plus". Kenga "Ngjyra e Kuqe" me te cilen Adriani konkurron ne "Kenga Magjike" eshte shnderruar ne nje hit duke thyer rekorde te shikueshmerise dhe degjueshmerise ne Youtube e gjithandej.

Thuhet se Flori i ka derguar nje mesazh Adrianit duke e kritikuar ashper ate se ia ka kopjuar idene e kenges se tij "Tallava" me te cilen ai u paraqit ne "Top Fest".

Nga ana tjeter, Adriani, qe i perket natyres me te qete, nuk e ka bere te ditur permbajtjen e sakte te ketij mesazhi, me gjithe insistimin nga ana e mediave, por megjithate, me nje status ne Facebook, ka falenderuar Florin per mesazhin e "bukur" qe i ka nisur. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Simone promovon klipin ne gjuhen shqipe

Balerini italian Simone Pigliacelli i "Dancing with the Stars", i befasoi te gjithe duke vendosur te behet kengetar, dhe jo vetem me kaq, por edhe duke kenduar ne gjuhen shqipe.

Te merkuren e kaluar, ne klubin "Caramel", Simone ka prezantuar me sukses videon e tij te pare me titull "Pa kufi" (kliko per video) ku ishin te pranishem miqte e tij dhe disa fytyra publike ne mesin e te cileve Agnesa Vuthaj, Elvisi i BB, Stela Kotri, Olta Ahmetaj, Elton Tozaj etj. Simone jo vetem e kendoi kengen per miqte e tij, por edhe shtoj nje performance te zjarrte me dy balerina.

Meksikani e Zezakja e "kallin" me "Xhamadani Vija Vija"

Sa nga ne e dime te kendojme mire kengen "Xhamadani Vija Vija" qe vitet e fundit eshte shnderruar ne nje himn te dyte per shqiptaret kudo qe jane.

Nese nuk e keni mesuar deri tani, ja ku e keni rastin ta mesoni refrenin nga personat me ngjyre, nje meksikan dhe nje zezake seksi qe kendojne me pasion vargjet e kesaj kenge e cila poashtu ka nje ngjyre, ate patriotike:

"Xhamadani vija vija, eshte Kosova o eshte Shqiperia, rreh si zemer ciftelia, o sa e madhe eshte Shqiperia". /Albavipnews/

Ndiqni videot me poshte:

Erleta Hoti: Shqiptaret krejt me te futne e kan...

Kjo foto beri namin duke qarkulluar neper media dhe portale te ndryshme me titull tendencioz: "Shota Baraliu i 'fut duart Erleta Hotit!".

Por Erleta reagon ne facebook dhe shpjegon natyren e vertete te kesaj foto:

"Shqiptaret krejt me te futne e kan...", e thekson Erleta dhe shpjegon se Shota Baraliu po reklamonte thonjte dhe nuk po i futke duart askujt.

 /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erleta Hoti: Albanians have it all with stick it in

Lorik Cana fillon te flas per dashurine

photo by fadil berisha
Nese mundohemi t'i rendisim te gjitha femrat e perfoluara te Lorik Canes, mesiguri lista do ishte mjaft e gjate. Megjithese, ai kurr nuk doli haptas ne media, te flas per dashurite e veta, pervecse duke i mohuar apo heshtur ato, por ja qe gjerat tani kane ndryshuar.

Ne nje interviste per "Pasdite ne Top Channel" ai rrefeu jeten e tij gjere e gjate, dicka qe kishim degjuar edhe me pare, pasi si superyll qe eshte, ka dhene me "miliona" intervista, por, ajo qe na la pershtypje eshte fakti qe ai filloi te flas per dashurine ne nje menyre me konkrete, nje gje qe nuk e kishte bere me pare.

Me ne fund, Lorik Cana u hap dhe na tregoi, ate qe gjithmone donim ta degjonim: Eshte kryekembe i dashuruar! Nuk eshte shqiptare, as angleze, as franceze e as libaneze, e as ku ta dime se cfare, por vajza qe ka rrembyer zemren e tij eshte nje vajze italiane nga Roma. Nje studente e arkitektures me te cilen eshte i lidhur ka nje vit.

"Me Moniken njihemi prej nje viti... E dashuroj shume dhe e plotesojme njeri-tjetrin...pershtatet me rutinen time... i di nevojat e mia dhe me mbeshtet.", ka thene Lorik Cana, dhe ketu cdo enderr apo shprese e femrave tjera merr fund.

Pas gjithe atyre "peripecive" qe ai kaloi, duke nderruar femra poshte e larte, shtet me shtet e breg pas bregu, kerkoi e kerkoi dhe e gjeti shpirtin binjak mu ne mes te Romes. Nuk i dihet e ardhmja e kesaj lidhje, por Loriku, per momentin i "verberuar" nga dashuria, shpreson te shkoj gjithcka mire. Se cka nenkupton kjo, duhet te presim e te shohim. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Inis Gjoni rikthehet me projekt te ri

Regjisorja Inis Gjoni rikthehet ne skenen teatrore, ben te ditur "Bluetooth", pas nje viti mungese gjate te cilit, statusi i saj ka ndryshuar, ajo u be nene e nje vajze shume te bukur me emrin Coco Antonel.

Nen interpretimin e Romir Zalles, Adriana Tolkes e Jonida Vokshit, nen skenografine e Beqo Nanajt dhe koordinim te Julia Sinanajt, regjisorja premton te na befasoj me nje komedi per femren dhe forcen qe mban ajo brenda vetes.

Komedia "Klani i te divorcuarave" qe e risjell ne teater Inis Gjoni, eshte veper e autorit Alil Vardar, me origjine shqiptare, i cili jeton dhe punon ne France.

"Ne kete veper trajtohet nje problem shume shqetesues per shoqerine ne Shqiperi dhe ne mbare boten, sic eshte familja, e cila duket se po e humb magjine e saj, per shkak te numrit te larte te divorceve...", ka shpjeguar regjisorja Inis Gjoni ne intervisten e dhene per "Bluetooth".

Por ky eshte vetem fillimi i rikthimit te saj, pasi regjisorja, tashme nene e dedikuar, ka premtuar surpriza te radhes dhe ka ftuar lexuesit te behen pjese e shfaqjes, qe do kete premieren ne fillim te nentorit. /Albavipnews/

Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija"?

Pak para nisjes se spektaklit te shumepritur "VIP Shpija", aktori Enver Petrovci duket se ka nderruar mendje, transmeton "Panorama Plus". Ka kohe qe emri i tij ka dale ne media si njeri nder banoret e edicionit te trete te "VIP Shpija" qe do nise me 22 tetor.

"S'kam kohe te hyj te VIP Shpija", eshte cituar te kete thene aktori Enver Petrovci.

Petrovci eshte mjaft i angazhuar me projekte teatrore dhe eshte bere e ditur se ka hyre ne diskutime me producentin e ketij shou per t'u terhequr nga gara. Nuk e dime nese aktorit nuk i ka pelqyer formacioni i banoreve qe do hyjne ne shtepi kete vit, ku jane permendur emra si Shkendije Mujaj, Zhaku, Ronela Hajati, Adelina Tahiri, Dr Flori, Morena Taraku, pastaj Stupcat ne nje rol te vecante dhe madje eshte lakuar edhe emri i Vali Corleones, apo thjeshte Petrovci e ka menduar qe nuk do mund te perballoj te qendroj i izoluar per nje kohe te gjate nen vezhgim te kamerave 24 ore ne dite. /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 20 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 20 Tetor 2012
 • Rezarta Shkurta: Si e perjetoj ndarjen
 • Zbulohet i dashuri i Greta Kocit, historia e dashurise se kengetares me dentistin 25-vjecar
 • Cilet ishin VIP-at pjesemarres ne mbremjen gala te Liri Berishes, fotot
 • Hygerta Sako: Pse kam zgjedhur te terhiqem nga jeta publike
 • Enver Petrovci nderron mendje: Nuk kam kohe te hyj te "VIP Shpija"
 • Albana Osmani shperngulet ne Kosove, do te moderoje spektaklin "VIP Shpija"
 • Adrian Gaxha: Luana eshte inspirimi im
 • Flori akuzon Adrianin per kopjim te kenges "Tallava"
 • Elton Deda pas perplasjes me Pandi Lacon, hap club-in e rockut ne Tirane
 • Tuna pa konkurrence, fiton tri cmime te "Zhurma Show"
 • Dashurohet djali i Presidentit Nishani, lidhja e Ersit me Isabelen
 • Zanfina censuron vetem gjysmen e gjoksit, gjysma tjeter jashte

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Friday, 19 October 2012

Gjira se shpejti me kenge dhe klip te ri

Kengetarja e "revoltuar" Gjira Kajtazi qe jeton ne Gjermani, ka bere te ditur se ka ne pergaditje kengen e re te saj me titull "Mami s'po me len" te ciles do i bej edhe videoklipin. Kenga eshte punuar nga Rocko Beats me tekst nga Gjira dhe Lena.

Kenga fillimisht do lansohet neper radio ne muajin nentor dhe me pastaj shume shpejt do lancohet edhe videoja. Edhe kesaj radhe, punimin e videos Gjira ia beson produksionit te motres se saj qe mban firmen LenazCut. Ky eshte videoklipi i saj i peste me radhe.

"Po thojn esht qik e keqe, qik pa tradita, rrin deri vone jasht e sillet me Pishperika", jane disa nga vargjet e kenges se re te Gjires.

Tekstet provokuese te Gjires gjithmone kane shkaktuar shqetesime dhe polemika ne estraden tone dhe besojme qe edhe kesaj rradhe nuk do te jete me ndryshe.

"Frymezohem nga jeta, nga njerezit me te cilet jetoj, nga ngjarjet e verteta dhe realiteti ku jetojme", ka thene Gjira ne nje interviste per revisten "Flatra" te muajit Tetor, kopertina e se ciles mban foton e saj te realizuar nga mjeshtri Avni Selmani. /Albavipnews/

Amaneti i Rovena Stefes (Video)

Këngëtaren e njohur, Rovena Stefa, e takuam në Prishtinë, ndërsa ishte duke marrë komplimente  të shumta nga miq dhe artistë për videoklipin dhe këngën e saj më të re ‘Amaneti’, këngë kjo në duet me Sala Jasharin.

Këngëtarja Stefa na tregoi idenë e kësaj kënge të bukur, por njëkohësisht përgëzonte edhe artistë të  tjerë që në prag të 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë kanë krijuar këngë të tilla, por mesazhi i këngës së saj është më i veçantë. Cili është ai, ndiqni këtë intervistë ekskluzive  për gazetën tonë.

“Kosova Sot”: Rovena, sapo ke sjellë këngën “Amaneti”, pse kjo ide, e cila shihet që ka marrë pëlqimet e para?

Rovena Stefa: Së pari faleminderit për intervistën! Para pak kohësh jemi njohur nga afër me familjen e Salës, e cila ishte adhuruese e këngës sime dhe kështu vendosëm të bëjmë një bashkëpunim në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë. E menduam gjatë idenë e këngës dhe dhashë gjithë përkushtimin tim kur e kompozova atë. Familja e Salës e përkrahu idenë dhe kështu çdo gjë ishte gati për të vazhduar. I falënderoj nga zemra të gjithë bashkëpunëtorët e këtij projekti të madh e tepër të rëndësishëm për shqiptarët kudo që janë.

Vildane Zeneli perfundon xhirimet e klipit

pamje nga klipi
Modelja shqiptare Vildane Zeneli, na befasoi kohe me pare kur tregoi deshiren e saj te merret me muzike. Dhe ajo kete pune a ka marre me seriozitet duke incizuar disa kenge, ndersa para pak ditesh ka perfunduar edhe xhirimet e videoklipit te saj debutues.

Xhirimet e klipit kane zgjatur dy dite dhe ajo nuk ka hesituar te shpreh kenaqesine ne rrjetin social twitter duke postuar foto nga xhirimet. Poashtu i eshte falenderuar ekipit qe eshte perkujdesur per pamjen e saj, Avo Yermagyan per veshjen, Donald Simrock per grimin dhe John Blaine per floket. Ajo vete ka marre pjese ne videot muzikore te kengetareve tjere te njohur, si Robin Thicke, Timbaland etj. por vetem si modele, ndersa qe nga tani, ajo pervec modeles do bej edhe kengetaren.

Koheve te fundit u perfol ne media ne lidhje me orientimin e saj seksual, por ajo ka hedhur poshte spekulimet se ajo eshte lesbike duke i quajtur ato qesharake. /Albavipnews/

Sinan Vllasaliu, neser koncerti i madh ne Shkup

Organizatoret "BAM Entertainment" ka kohe qe kane bere te ditur se me date 20 tetor 2012 nga ora 20h, Sinan Vllasaliu do mbaj koncertin e madh ne Panairin e Shkupit. Ai vjen komplet me formacionin e tij muzikor, duke perfshire stilistin dhe asistentin e tij personal qe do te perkujdesen per pamjen e tij gjate mbremjes. Dhe ashtu si e njohim Sinanin, koncerti do jete 100% live, me perkrahje muzikore nga DJ Electron ne oret pas mesnates.

Ndersa, mysafire speciale ne kete koncert do jete kengetarja nga Shkupi, Adelina Tahiri, e cila do te ngroh publikun para paraqitjes se Sinanit. Ajo pak dite me pare ka postuar ne twitter, disa foto qe shqetesuan fansat, ku shihej e aksidentuar. Por, pjesemarrja e saj ne koncert na konfirmon se ajo eshte kthyer ne forme pas lendimit te dores dhe ndjehet mire me shendet.

Nga ana tjeter, organizatoret kane zbuluar disa detaje mbi kerkesat e kengetarit me te paguar ne treg, Sinan Vllasaliut. Sic raporton Zhurnal, Sinani ne stilin e yjeve boterore, ka kerkuar nga organizatoret qendrim ne hotel me 5 yje, me spa qender, menu te vecante dhe me pije te stershtrenjta. Megjithate, kane paralajmeruar se koncerti do jete madheshtor dhe do mbahet mend. /Albavipnews/

Reperi amerikan eksitohet nga Angela Martini

Angela ka realizuar nje fotosesion veren e kaluar me reperin amerikan Theophilus London, per LoveCat Magazine. Dhe sapo shikuam nje video te ketij sesioni fotografik ku Angela dhe reperi moren disa poza shume te nxehta.

Por, me se shumti si duket u "nxehe" reperi i cili pas perfundimit, shikon poshte pantallonave (shiko foton), duke u siguruar se nuk verehet asgje pasi ishte eksituar seksualisht.

Dhe nuk eshte as i pari e as i fundit, pasi dhe shume te tjere modele kane pesuar ngjashem, nga "nxehtesia" e Angela Martinit.

Ju kujtojme, vitin e kaluar nje fotosesion i Angeles shume hot me kengetarin Craig David, beri buje ne media dhe vet kengetari u shpreh se sa i mahnitur ishte me trupin dhe mendjen e bukuroshes shqiptare. /Albavipnews/

Floriani i “Ngjyres se kuqe”, i famshem si Adriani

Është pa dyshim një nga personazhet më të vegjël nga mosha që vetëm për një javë u bë shumë i famshëm, falë këngës së tij “Ngjyra e kuqe”, e kënduar me Adrian Gaxhën në “Kënga Magjike”.

Por Floriani 12- vjeçar thotë se ka shumë kërkesa edhe nga vajzat tani, sidomos në Facebook, por ai i zgjedh ato në bazë të emrit dhe fotos.

Florian Beqiri thotë se i pëlqen të bëhet i famshëm si Adrian Gaxha, ndërsa se prindërit e tij e lënë të këndojë deri në orët e vona të pasmesnatës, kur është në dasmë, pasi ai, megjithëse në këtë moshë, këndon nëpër dasma. Por, në rrëfimin e tij, ai tregon se në këtë moshë që është nuk e ka një vajzë, aq që e do, e as që e ka simpati.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Florian "red color", famous as Adrian

“Vip Shpia 3”, te ftuarit dhe nje surprize e veçante

Çdo gjë është gati për të nisur më 22 tetor realit-show “VIP Shpia 3”. Nga producenti i këtij spektakli mësuam edhe disa emra të tjerë, ku përveç Shkëndije Mujës, Enver Petrovcit, do të jenë edhe këngëtarja Ronela Hajati, Dr. Flori i West Side Family dhe Miss Kosova 2010, Morena Taraku.

Ndërsa shtëpia e famshme do të jetë në të njëjtën vend ku janë mbajtur edhe dy vitet e kaluara, por do ta ketë një disanj dhe një rregullim më interesant.

Ne e ngacmuam më shumë organizatorin, për të mësuar se banorët VIP i pret një përkujdesje e veçantë në shtëpi, ata do të përkujdesen për disa kafshë.

Ndërsa prezantimin e këtij reality-show u është besuar Shukit dhe Albana Osmanit nga Top Channel, ndërsa në natën e parë të hyrjes personazhet VIP do t’i argëtojë zëri i këngëtarit Edi Furra.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Vip 3", and a special surprise guests

Lorik Cana ne gare per futbollistin me popullor te botes

Shpeshherë shohim emra të gjinisë femërore, të cilat me origjinë shqiptare konkurrojnë si ndër femrat më me zë në botë, madje dikush edhe për një ndër femrat më seksi në glob dhe për këtë gëzohemi.

Rrallëherë ndodh, ose deri tani jo me fakte që një mashkull shqiptar të jetë në një konkurs me më të mirët në botë.

Falë simpatisë dhe talentit të tij, futbollisti Lorik Cana është një nga emrat e shumtë në konkurs dhe i vetëm ku shënohet origjina “Albania” , i cili kandidon për futbollistin më popullor të botës. Ne urojmë që ai falë famës në botë, ta fitojë këtë titull.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana in the race for the world's most popular football player

Ryva Kajtazi ishte e ftuar ne ZHSHA 2012

Në një të përditshme kosovare ishte shkruar se këngëtarja Ryva Kajtazi nuk kishte marrë asnjë ftesë për të qenë në spektaklin Zhurma Show Awards 2012, që sipas mendimit të këngëtares ajo ishte nominuar dhe miqtë e saj i kishin treguar.

Por në kontaktin se sa e vërtëtë është se nuk është ftuar këngëtarja Kajtazi, e cila vitin e kaluar u nderua me dy cmime nga ky event, me organizatorët, ata na treguan se aspak nuk është e vërtetë, dhe se Ryva po gënjen.

Ajo është ftuar dhe jo vetëm një herë por disa herë nga drejtoresha artistike e këtij eventi, por edhe ka qenë e përzgjedhur që të këndonte në një kolazh muzikor në ZHSHA 2012, por e ka refuzuar sipas saj se ka disa punë, dhe se në natën e 15 tetorit do të ishte në Zvicër.

Por ajo në natën e së hënës është parë në after party, ku kishte ardhur për të uruar Labin e RTV21 pasi ai festonte me një grup të tij ditëlindjen. Ndërsa spektaklin e nderuan emrat e njohur të muzikës shqiptare, por pa harruar edhe emrat e rinj të cilët si gjithmonë përkrahen nga Zhurma Show./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva Kajtazi was invited to ZHSHA 2012

Thursday, 18 October 2012

Mos e beso po deshe, Vali Corleone kengetar...

Pak dite me pare, Vali Corleone publikoi nje video ku deklaroi se Blero eshte bere menaxheri i tij. Videoja ishte e xhiruar ne studion e Bleros, ku dhe ishte i pranishem vet ai me nje gote te mbushur me alkool, por qe atehere nuk foli nje fjale. Mbetem skeptik por dhe ishim kurreshtar te dime se cfare risie do na sillte ky bashkepunim i pazakonte.

Dhe, ja qe gjerat filluan te sqarohen:

"Eshte e vertete. Kemi nenshkruar me Vali Corleonen dhe se shpejti do te vije kenga e titulluar "Absolut", nje kenge e zhanrit house. Kenga eshte punuar nga Blero Ent. dhe Rock City, ndersa do te lansohet jo me larg se javen e ardhshme. Me besoni, kenga do te jete hit i madh", ka deklaruar Blero, per Telegrafin, ku njeherit mesuam natyren e bashkepunimit te Corleones me Blero Entertainment.

Bebi i Ciljetes eshte demokrat, ende pa lindur!

Gazeta "Standard" ka botuar nje eko te bebit te kengetares Ciljeta e cila kohe me pare na surprizoi me shtatzenine e saj. Besoni apo jo, bebi ne kete eko ka te ngritur dy gishta larte dhe menjehere u be lajm: "Eshte demokrat, eshte demokrat!".

Mesiguri, demokratet duhet te jene te lumtur, qe ne koherat e sotme moderne te shkences dhe teknologjise, mund te dine menjehere nese kane fituar apo humbur nje ithtar, qysh heret pa lindur ende bebi. Fundja, nuk eshte edhe per t'u cuditur pasi mamaja Ciljeta ka kohe qe eshte e aktivizuar ne radhet e Partise Demokratike.

Por, megjithate duhet pritur derisa bebi te linde e te rritet te mesojme nese ky ishte vetem nje blof i tij, nje "premtim parazgjedhor", apo e kishte njemend. Nje gje e dime, te pakten, qe fotoja e tij do radhitet ne listen boterore te atyre ekove te pazakonte, u be apo nuk u be demokrat.

Mamaja Ciljeta eshte e angazhuar ne xhirime te nje filmi ne Itali, por kesaj radhe e ka me te lehte, pasi nuk ka nevoje te shtiret si shtatzene. /Albavipnews/

Tuna e rrethuar nga meshkujt...

Jo vetem se fitoi Cmimin e Madh ne "Zhurma Show" me klipin e saj "I asaj", por dhe emri i saj, se fundmi, eshte nder me te lakuarat ne media.

Ishte nje nder te parat qe postoi foto ne twitter nga ky eveniment muzikor, dhe ajo qe verejtem ishte se ne te gjitha fotot, Tuna ishte e rrethuar vetem nga meshkujt.

Ndoshta, edhe eshte e natyrshme kur te jesh beqare, qe terheqja e gjinise mashkullore te jete me e madhe. Nuk e dime, nese meshkujt prisnin ne rend, sikur Naim Abazi, te mesonin ate kercimin erotik te Tunes, duke e rrahur poshte, apo prisnin dicka me shume nga ajo... /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna surrounded by men ...
Not only that won the Grand Prix in the "Zhurma Show" with her ​​clip "I asaj", but her name is among the curved in media recently. Was one of the first who posted the picture on twitter of this musical event, and what we noticed was that in all the pictures, Tuna was surrounded only by men. Perhaps, it is natural when you are single, male gender attraction is greater. We do not know if the men waiting in the queue, like Naim Abazi, to learn the Tunes erotic dance, tapping down, or waiting for something more out of it ... / Albavipnews / ]]

Zajmina dhe Loreta, dy miset me te kuqe

Njëra është këngëtare dhe gjatë mbrëmjes së ndarjeve të çmimeve në ‘Zhurmna Shou’ ka qenë edhe këtë herë e shoqëruar me motrën e saj, por dikur ka qenë një mis, flasim për Zajmina Vasjarin.

Ndërsa e dyta bukuroshe që ra në sy në këtë event ishte Loreta Abdyli, një mis aktual me kurorën e “Miss Diaspora 2012”.

Por të dyja ishin veshur me të kuqe, ndërsa janë dukur për mrekulli qoftë në tepihun e kuq dhe qoftë në skenë, ku Zajmina mori çmimin “Best Female”, e ndërsa Loreta ndau dy çmime. M.GJ.


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Two red mise

One is a singer and in the evening the prices divisions the 'Shou Zhurmna' was once again accompanied by her sister, but was once a mis, talking about Zajmina Vasjari.

Aurela provon, paguan 40 dollare per 40 mije klikime

Edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, nuk është e sigurt se çfarë po ndodh me teknologjinë e përhapur për t’u reklamuar këngët në ‘Youtube’, dhe shqetësohet për klikimet false.

Për këtë, siç thotë edhe në rrjetin e saj social ‘Facebook’, këngëtarja ka provuar duke paguar 40 dollarë dhe në mënyrë automatike ka fituar 40 mijë klikime për një video të saj, duke vërtetuar se mund t’i manipulosh lehtë shikimet në kanalin ‘Youtube’.

Ndërsa mendohet se një kompani në Rusi mund të bëjë këto dallavere, duke mashtruar tash për tash edhe ‘Youtube’-n me klikime false. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela proves, pay 40 dollars to 40 thousand clicks

Well-known Albanian singer, Aurela Gace is not sure what is happening with technology spread to advertise the songs on 'Youtube', and is concerned about false clicks.

Naim Abazi meson kercimin e Tunes

Nga tani e tutje, jo vetëm të rinjtë meshkuj do ta emitojnë këngëtaren Altuna Sejdiu për kërcimin e saj në atë pjesën shumë të përfolur, por edhe më të moshuarit.

Gjatë ndarjeve të çmimeve në “Zhurma Show Awards 2012”, prezantuesi i kësaj mbrëmjeje, Naim Abazi, ka dashur të mësonte pak nga koreografia e këngës së Tunës, “I asaj”, siç e shihni edhe në këtë foto dhe këngëtarja shumë e lumtur me këtë veprim të saj, ka nisur t’ia mësojë.

Sa shumë i lumtur duket Naimi në këtë pjesë, pasi të paktën është i sigurt se  do të komentohet kjo foto shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Naim Abazi teaches dance Tune

Wednesday, 17 October 2012

Me e bukura ne “Zhurma Show Awards 2012”

Spektakli i cili u ndoq dhe u komentua shumë, “Zhurma Show Awards 2012” ofroi jo vetëm cmime, por edhe të ftuar specialë, të cilët me veshjet e tyre kuq e zi, kishin mbërritur edhe nga larg.

Mes tyre dhe që binte në sy për ëmbëlsinë dhe elegancën e saj ishte Loreta Abdyli, Miss Diaspora 2012, e veshur me një fustan mjaft të bukur nga stilistja e njohur Vjollca Llapashtica që sikur shkëlqentë atë mbrëmje.

Pa dyshim se mund të themi se Loreta ishte më e bukura e asaj mbrëmjeje në Prishtinë, ku në këtë foto që e shihni ajo shoqërohej nga producentja e saj Malbora Gurra, ndërsa po me ëmbëlsi jepte përgjigje edhe moderatorit në tepihun e kuq Maksit.

Loreta ishte e ftuar në këtë show nga organizatorët për të ndarë disa cmime, ndërsa ajo vetë, pas pak ditësh do të përfaqësojë Kosovën në spektaklin e madh të bukurisë botërore në ‘Miss Globe 2012”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The most beautiful of "Zhurma Show Awards 2012"

“X Factor Albania 2”, gati ne start televiziv

Do të jetë muaji tjetër ku në ekranin e TV Klan do të shfaqet një nga programet më ndjekura talent-show në Shqipëri, ‘X Factor Albania 2’.

Kemi mësuar se eliminimet e para ka kohë që janë bërë dhe regjistruar shumë puntata për të startuar shumë shpejt. Gjithashtu, edhe këtë vit produkte të mira zërash dhe konkurrentësh janë edhe nga Kosova.

Ndërsa në panelin e ri shtohen Soni Malaj dhe Tuna, ku përkrah Alban Skënderajt dhe Pandi Lacos do të gjykojnë dhe do të kërkojnë zërin më të bukur të konkurrentëve të rinj.

Edhe këtë vit, timonierja e këtij programi me patente televizive të blera do të drejtohet nga Vera Grabocka.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"X Factor Albania 2", ready to start TV

Ja fotoja “nudo” artistike e Bleona Qeretit!

Ashtu siç edhe kishte thënë vetë Bleona Qereti, që një artist mund të realizojë foto ‘nudo’ artistike, e kjo është normale, atë edhe e ka realizuar këngëtarja.

Vetëm dy javë më parë një shkrim i gazetës që mori dhenë, fliste për realizimin e këtyre fotove në studion e fotografit të njohur Avni Selmani.

Dhe, e vërteta ja ku është me anë të kësaj fotoje, ka qenë ky fotograf, i cili ka sjellë një prej këtyre fotove artistike, ku Bleona shihet pak a shumë që ka pozuar zhveshur. Ndërsa për detaje të tjera ne vetëm mund të fantazojmë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here is the artistic "nude" picture of Bleona Qereti!

As she said herself Bleona Qereti, a photo artist can realize 'nude' art, this is normal, it has accomplished singer. Just two weeks ago, an editorial that took data, talking about the implementation of these pictures in the studio of renowned photographer Avni Selmani.

Tuesday, 16 October 2012

“Harbohen” djemte e BB5 me Ledi Vokshin

Kishin ardhur një ditë më parë për t’u përgatitur për spektaklin ‘Zhurma Show Awards’, djaloshi shumë i folur i BB5 Ermal Merdani dhe këngëtarja çapkëne Ledi Vokshi, që me anë të një miku të përbashkët janë takuar.

Ndërsa në një nga klubet e njohura në vend, të dielën e kaluar, së bashku me Arbër Zekën, kanë kërcyer pa fund. Ndërsa, siç e shihni në këtë foto paparac, siguruar nga një mik yni, djemtë e BB5 janë ‘harbuar’ paksa me këngëtaren Ledi Vokshi.

Ne kishim edhe foto të tjera që tregojnë edhe më shumë detaje të kësaj mbrëmjeje, por nuk i botuam. Mësojmë gjithashtu se në këtë rreth miqësor kanë qenë edhe Loreta Abdyli “Miss Diaspora”, dhe producentja e saj.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Harbohen" BB5 guys Ledi Vokshi

Tuna me ‘I asaj' rremben cmimin e madh ne ZHSHA 2012

“Kuq e Zi” ka qenë veshja e cila është munduar të respektohet nga të gjithë artistët e shumtë të cilët kishin mbërritur për të qenë të pranishëm në mbrëmjen e së hënës në “Zhurma Show Awards 2012”.

Ndërsa më e lumtura, të paktën kur fitonte cmim, dukej Altuna Sejdiu, e cila nuk duartrokiste të tjerët kur fitonin, por kënaqej me super hitin e saj “I asaj”,  i cili jo vetëm fitoi si kënga më e klikuar në kanalin Youtube, dhe Cmimin “Best RnB” por edhe rrëmbeu cmimin kryesor ‘Best Video’.

Spektakli “Zhurma Show Awards 2012” solli edhe këtë vit nëj organizim brilant, ndërsa një pjesë e mirë e artistëve që rrallë bëhen bashkë, ishin aty falë këtij eventi i cili u trasmetua drejtpërdrejt në RTV21 dhe organizuar për të tetën herë radhazi nga Zico. Ne siguruam kete foto nga fotografi zyrtar i ketij eventi Kastriot Zhugolli.M Gjokaj.

Ja cmimet e fituara:


Adelina Ismajli dhe Vali prap na kujtojne ciftin hollivudian

Ne Mars te ketij viti, Adelina dhe Vali pozuan per kopertinen e revistes "Anabel" dhe u "akuzuan" per kopjim te ciftit hollivudian Johnny Depp dhe Penelope Cruz ne nje poze identike qe ata ben per filmin "Blow".

Por ja qe ne kete foto, qe nuk ka te bej me ndonje poze te kopjuar, per nje moment na perkujtuan perseri ciftin e njejte Depp & Cruz , kesaj radhe nga filmi "Pirates of Caribbean" ku Vali ka te mbeshtjellur rreth kokes nje "facolete te zeze te pirateve" dhe eshte i ledhatuar nga e dashura e tij Adelina ne nje aventure te tyre bregdetare. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Ismaili and Vali again remind us of hollyvudian couple. In March this year, Adelina and Vali posed for the cover of the magazine "Anabel" and "accused" for copying hollyvudian couple Johnny Depp and Penelope Cruz in a pose identical to they made for the movie "Blow". But here we are, in this picture, that has nothing to do with any duplicate shot, but for a moment reminded us again of the same couple Depp & Cruz, this time from the movie "Pirates of the Caribbean" where Vali tied black "pirate" scarf around his head, fondled by his girlfriend Adelina in a coastal adventure. / Albavipnews / ]]

Albana Osmani, zyrtarisht prezantuesja e "VIP Shpija 3"

Deri pak kohe me pare u fol per bukuroshen Jonida Vokshi si prezantuese e "VIP Shpija 3" por si duket gjerat kane ndryshuar.

"Zyrtarisht Prezantuesja e VIP Shpia! DigitAlb dhe Ipko kete vit do sjellin diferencen. Te dua Kosove!", eshte statusi i fundit ne faqen e Albana Osmanit.

Albana sapo ka perfunduar show-n "Poke" dhe ardhja e saj eshte me se e miresardhur ne kete spektakel te radhes ku perfshihen personazhet VIP, marre parasysh eksperiencen disavjecare qe ajo ka ne televizion.

Disa nga emrat qe do te marrin pjese ne spektakel, tashme jane bere te ditur, si Shkendije Mujaj, Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Zhaku, Ronela Hajati etj. ndersa flitet qe edhe Stupcat do jene pjese e ketij show ne nje rol krejtesisht te vecante nga banoret tjere.

"VIP Shpija 3" nise me 22 tetor dhe do te transmetohet 24 ore live ne platformat IPKO dhe DigitAlb. /Albavipnews/

Monday, 15 October 2012

Nora "nuk o njisoj"...

Para dy vitesh lancoi kengen "Nora nuk o njisoj" dhe menduam se ishte nje blof. Por, Nora Istrefi po deshmon se ajo "deklarate" e saj nuk ishte sa per sy faqe, pasi po na habit me lookun e saj qe po e ndryshon kohe pas kohe, duke mos u paraqitur njesoj, tamam sic thoshte.

Ka realizuar tani nje seri fotosh, qe i postoi ne facebook ne pritje te komenteve nga fansat. Nuk e kuptuam nga dora e kujt u bene keto foto, por morem vesh se erdhen nga studioja e Sellmes ku ajo beri grimin, mesiguri me floke nga Kaci dhe u be e ditur qe i kishte blere apo huazuar kepucet "Jeffrey Campbell" nga shitorja e kepuceve "ShoeDazz", ato kepucet me xhemba.

Ajo qe bie ne sy, dhe qe ajo nuk e fsheh, eshte deshira e saj te pozoj. Eshte kengetare me profesion, se paku keshtu e njohim, por koheve te fundit po e luan goxha mire edhe rolin e modeles. /Albavipnews/

Gaxha & Florian Beqiri, sikur dikur Usher & Justin Bieber

12 vjecari Florian Beqiri nga Shkupi, djaloshi qe emocionoi te gjithe me zerin e tij te vecante gjate duetit me Adrian Gaxhen ne Kenga Magjike me kengen "Ngjyra e Kuqe", pa dyshim eshte zbulim i vitit, te mos themi i dekades. Eshte i vogel ne moshe, por me talent, zgjuaresi dhe shkathtesi te nje me te rrituri.

Kur pame imazhet e te dyve, Gaxhes dhe Florit ne Kenga Magjike, per nje moment na u kujtua historia e kengetarit te ri kanadez, Justin Bieber i cili filloi karrieren duke kenduar ne Youtube. Ne vitin 2008, Bieber ne moshen 14 vjecare, zbulohet rastesisht ne Youtube nga talent kerkuesi Scooter Braun i cili e njoftoi ate me kengetarin e njohur Usher. Me pastaj, Bieber u be i famshem ne krahet e Usher dhe u shnderrua ne nje superyll, sic e njohim sot.

Njelloj, Floriani u zbulua ne Youtube dhe urojme qe kjo histori e Gaxhes me Florin te perseritet dhe ai nje dite te behet Justin Bieber-i shqiptar. /Albavipnews/

Ndiqni performancen ne Kenga Magjike:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Seldi mohon, por fotot flasin ndryshe

Unazat jane shkembyer diku ne muajin dhjetor te vitit te kaluar dhe mediat shkruajten me interesim per fejesen e Seldi Qalliut dhe Dafines, vajzes se gazetarit Milaim Zeka qe jeton ne Suedi. Por, Seldi gjithmone ka mohuar per media nje gje te tille edhe pse mban nje tatoo ne krahun e tij me emrin e te fejuares, sic u permend ne media.

Poashtu, babai i Dafines, Milaimi ishte i rezervuar ne pyetjet ne lidhje me fejesen e vajzes se tij duke mos e mohuar e as pohuar kete gje. Madje asokohe, fejesa e Seldit u perfol si arsyeja e ndarjes me Sinanin, megjithese tash pas sa muajve jane bashkuar serish dhe se shpejti do te lancojne nje projekt te perbashket.

Gjate tere kesaj kohe, Seldi nuk ka permendur te fejuaren ne asnje nga prononcimet e tij per media, sikur ajo nuk ekziston fare, por revista "Panorama plus" ka botuar foto qe tregojne se Seldi eshte ne nje lidhje te pamohueshme me Dafinen. Aty Seldi shihet se bashku me Dafinen ne festat familjare ne Suedi. Shteti skandinav eshte nje nga me te preferuarit per Seldin si per koncerte ashtu edhe per te kaluar kohen. Mund te ndodh qe ne te ardhmen ai te vazhdoje te jetoj atje, pasi tashme familja e Dafines e shohin ate si dhenderr. /Albavipnews/

Dafina Zeqiri, serish vemendje me stil si Rihana

Dimë vetëm se ajo është në Amerikë, por si duket këngëtarja Dafina Zeqiri edhe nga atje di t’i lëvizë shumë mirë gurët për të rënë në sy të medieve.

Ajo, siç edhe po e shihni, ka realizuar foto, besojmë në studion e Fadil Berishës, shumë provokuese, saqë disa i quajnë foto lesbike, ku shihet afër top-modeles Emine Çunmulaj.

Ndërsa këto foto që janë publikuar jo të plota komentohen si një copy-paste me atë që shihet në videoklipin e këngës “Te Amo” , të Rihanës, si dhe stili i flokëve i ngjashëm me yllin botëror, apo edhe veshja.

Por, me provokim deri në ekstrem, apo me kopjim, Dafina arrin që edhe këtë herë të marrë vëmendjen e duhur kudo. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri, stylish attention again as Rihana

We know only that it is in America, but it seems the singer Dafina Zeqiri out there is able to move very well for dropping stones in the eye of the media. She, as you can see, has realized the picture, believe in studying the Fadil Berisha, more provocatively, that some call lesbian picture, where is close to the top-the model Emin Cunmulaj.

Rita Ora ne kopertinat e medieve zvicerane

“Rita Ora thotë se është krenare se është nga Kosova”-Kështu ishte një nga titujt kryesorë, ku në plan të parë shihet fotoja e shqiptares Rita Ora, me gazetat e përditshme zvicerane.

Ndërsa shqiptarët atje janë gëzuar shumë për këto lajme për Ritën, duke ditur se mediet atje shkruajnë zakonisht keq për kosovarët. Ndërsa në rrëfimin e saj në gazetën “20 Minuta” të Zvicrës, Rita ka treguar edhe pritjen e saj të gjatë për 3 vjet për t’u bërë një yll botëror në duart e producentit Jay-Z.

Ndërsa kjo gazetë, sipas informacioneve tona, del në Zvicër në shumë gjuhë, italisht, frëngjisht, gjermanisht dhe retoromanisht. M.GJ.


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora Swiss media covers

"Rita Ora says he is proud to be from Kosovo" - This was one of the headlines, where the foreground is seen the picture of shqiptares Rita Ora, with the Swiss daily newspapers. While there Albanians are very excited about this news for Rita, knowing that there usually write bad media for Kosovars.

Kengetarja Julka reagon ashper ne facebook

Jo vetëm njerëzit e thjeshtë por edhe personazhët VIP, janë ndjerë shumë keq dhe kanë reaguar edhe në rrjetet sociale kur kanë dëgjuar për vrasjen makabër të ndodhur ditë më parë në një fshat të Durrësit.

Ja se cfarë shkruante këngëtarja Julka në rrjetin e saj facebook.“Këtij 82 vjeçarit MONSTËR që prej vitesh ka abuzuar jo me një, por disa vajza të reja, t'a kapin e t'ja presin atë mikun mes këmbëve (meqe nuk i rri rehat) pastaj t'i presin gishtat, një e nga një (ato gishta që mbajtën thikën e i prenë kokën vajzës që kishte një tjetër jetë brenda vehtes)...

Pastaj t'a hedhin në një qosh të errët (sikur t'a hidhnin në greminë akoma më mirë) e t'a linin në një dhimbje të paktën fizike (se shpirt ai s'ka) deri sa të ndërronte jetë”. Julka thote se ky ndëshkim duhet për këdo që kryen vepra të tilla të rënda.

“.... Kështu të bëhet shembull për të gjithë ata 40-50-60-70 apo 80 vjeçarë që nuk u rrinë "miqtë mes këmbëve" rehat...”.
Julka u bën thirrje adoleshentëve që hasin në ngacmime të tilla, të mos heshtin, ndërsa prindërve të jenë më të kujdesshëm dhe më të pranishëm në jetën e fëmijëve.

Soni Malaj e lumtur mes “Spirit Voice”

Këngëtarja, e cila këtë vit është ulur në karriget e gjykimit në spektaklin e talent-shou në Tiranë “X Factor Albania 2”, po merr shumë vëmendje.

Ajo falë bashkimit me ish-shoqet e saja të grupit “Spirit Voice” është parë edhe në spektaklin “100 Vjet muzikë”, ku vajzat kënduan një potpuri shkodrane.

Ndërsa nëse hyni në adresën e ‘Facebookut’ të saj, shihni  plot foto që tregojnë lumturinë e vajzave që janë rikthyer për këtë projekt. “Spirit Voice” ishte një nga grupet e para femra shqiptare, grup i cili në atë kohë solli revolucion. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj happy amongst "Spirit Voice"
The singer, who this year is sitting in the seats of judgment in the spectacle of talent-show in Tirana "X Factor Albania 2", is receiving more attention. It thanks its merger with former friends of the "Spirit Voice" is also seen in the spectacle "100 Years of Music", where girls sang a potpourri shkodrane. As you enter the address of the 'Facebook' of it, see the full picture showing the happiness of girls who have returned to this project. "Spirit Voice" was one of the first groups of Albanian women, a group who then brought a revolution. M.Gj.

Vali Corleone: Ne Shqiptari nuk ka femra VIP

I njohur si një nga personazhet më të famshëm të momentit dhe shumë i lakuar, sidomos nga gjinia femërore, princi Vali Corleone vjen në këtë intervistë ekskluzive për gazetën tonë, ku tregon të vërtetën në lidhje me modelen nga Bosnja, domethëniet e tatuazheve të tij dhe femrën shqiptare që e meriton të quhet VIP. Për më tepër lexojeni intervistën.

“Kosova Sot”: Si jeni?
Vali Corleone: Shumë perfekt jam.
“Kosova Sot”: Më duket se po ju bezdisin tani mediet që po merren shumë me ju, apo jo?
Vali Corleone: Jo, mua mediet nuk më bezdisin, por më bezdisin nëse shkruhen për mua gënjeshtra. Absolutisht.

“Kosova Sot”: Cila është e vërteta në lidhje me modelen nga Bosnja, Daniela Vijatoviq?
Vali Corleone: Ok. Së pari kam kontaktuar me Danielën në ‘Facebook’ atë ditë kur ka qenë në Kosovë, në një sfilatë mode dhe ka qenë në hotelin “Victory” në Prishtinë.

Dhe, nga dhoma e saj më ka shkruar eja tek unë në dhomë, sepse unë sot nisem për Bosnje, e unë nuk kam shkuar. Më pas kemi kontaktuar me celular kur ajo ka qenë në Bosnjë, shumë herë, më pas ajo më ka thirrur prej numrit të Malit të Zi, nga Budva, dhe më ka thënë: “Ej zemër, unë kam ardhur në Budva, a po vjen edhe ti këtu, sepse kam filluar punën me një klub në Budva si menaxhere”.

Adrian Gaxha: Si perfundoi lidhja me Luanen...

Adrian Gaxha ka hapur zemren dhe ka treguar ne nje interviste per "Bluetooth", dicka me shume ne lidhje me historine e dashurise me bukuroshen nga Tirana, Luana Vjollca. Ai ka pohuar se ka kaluar kater vite te bukura me te dhe ne fund jane ndare, pa ndonje arsye te vecante, duke mbetur miq te mire.

"Kemi ruajtur raporte te mira, dhe me pelqen ky fakt. Te ndahesh keq me njerezit nuk ka asnje vlere.", ka thene Gaxha.

Ai ka prezantuar ne "Kenga Magjike" kengen e tij me te re "Ngjyra kuqe" dhe eshte shkruar se kete kenge ai ia kishte dedikuar pikerisht bukuroshes me floke te kuqe, Luanes. Madje, gjersa ishte ne Tirane, tregon se ishte takuar me te. Por Gaxha ka mohuar qe kenga te kete lidhje me Luanen dhe ka pohuar se kjo eshte dicka qe i perket vet tekstshkruesit te kenges. Per me shume ai thekson se ngjyra e kuqe lidhet disi edhe me te kuqen e flamurit.

Shkendija prezanton veten per VIP Shpija [VIDEO]

Duket se Shkendija e ka marre punen e VIP Shpise me seriozitet. Kjo eshte shenje e mire per shikuesit, te cilet mezi presin te vezhgojne kengetaren kontraverze nepermjet kamerave, 24 ore ne dite. Ajo ka prezantuar veten ne nje video enkas per "VIP Shpija 3", "bilem" ne dy verzione njepasnje:

"Tung, tung, pershendetje! Une jam Shkendije Mujaj dhe jam duke be kete video prezantuese, se ju qe keni degju se ka me qene ne VIP Shpija, eshte shume e vertete. Aaa... Neser nje jave ka mu kan ne VIP Shpi dhe sa jane te verteta ato qe po fliten rreth meje, let's find out! Sa do te qendroj aty varet prej juve. Big kiss for you dhe shihemi shume shpejt, inshalla!", ka thene Dyana ne prezantimin e saj.

Kjo eshte ajo femra me seksi shqiptare qe deri me tani i ka bere "hyzmetin" mire vitheve te veta duke i fotografuar e postuar ato ne facebook, nate e dite, derisa "ngordhen" baterite. Jo se ka ndonje ankese zyrtare per kete gje nga dikush, por vlla na u kompleksuan grate duke e shikuar nate per nate. Por, ta leme shakane anash, dhe te themi se, realisht, nga Shkendija ne VIP Shpija, pritjet jane te medha. Prandaj, Dyana, presim qe te mos na zhgenjesh! /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 14 October 2012

Vali Corleone: Blero, menaxheri im! [VIDEO]

Pas lajmit se nje fytyre publike e ka rrahur ne Istog, Vali Corleone del me nje video ku mohon kete thashethem. Ai thote se ka respekt per Istogun, por atje nuk ka qene kurre edhe pse ka deshire te shkoj: "E di qe Istogu me do shume, dhe une i dua!", ka shtuar ai.

Videoja eshte e xhiruar ne studion e Bleros dhe aty Vali deklaron per media: "Gjindem ne studio te Blero, me shokun tim, perndryshe menaxherin tim, po e deklaroj..."

Ndersa, nga Blero vet nuk degjuam asgje pervec se na pershendeti me goten e tij te mbushur me viski.

Se cfare te reja do te na sjell bashkepunimi Blero - Corleone, presim te shohim. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Vipat e pare te “Zhurma Show 2012” mberrijne ne Prishtine

Të hënën e datës 15 tetor në Amfiteatrin e Pallatit të Rinisë në Prishtinë do të mbahet spektakli “Zhurma Show Awards 2012”.

Ndërsa mësojmë se tashmë kanë mbërritur Vipat e parë të cilët vijnë nga larg për të qenë pjesmarrës në këtë event të madh të vlerësimit muzikor shqiptar. Mimoza Shkodra, Ledi Vokshi, Loreta Abdyli (Miss Diaspora 2012), Malbora Gurra(Producentja e Miss Diaspora), Ermal Merdani (BB5), Ludovik Karrica (kërcimtar) etj janë të parët që kanë zbarkuar.

Organizatorët janë duke vënë pikën mbi “I”, mbi cdo detaj në mënyrë që ky spektakël të jetë sa më madhështor në edicionin e 8-të të tij.

Parakalimi në tepihun e kuq do të nisë në orën 19h, ku të gjithë artistët do të ngacmohem pak nga dy moderatorët Graniti dhe Maksi, ndërsa show do të moderohet nga cifti Naim Abazi dhe Mihrie Braha. Ky event do të trasmetohet drejtpërdrejti nga RTV21 dhe Zico TV. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vipat first "Noise Show" arrive in Pristina

Revista PALOMA - 13 Tetor 2012

Revista PALOMA, 13 Tetor 2012
 • Xhemi Shehu, e lumtur ne kete marredhenie te re!
 • Soni Malaj: Forma ime me e mire fizike? Merite e bashkeshortit
 • Albana Osmani, prezantuesja e "VIP Shpija"?
 • Nje histori dashurie si ne perralla. Floriana: Miresia e tij te carmatos! Tedi: Tek ajo shoh princeshen cdo dite!
 • Genta Ismajli: Nuk i kam false klikimet dhe like-t. Kam shume fansa!
 • Noizy: "Hapa nje pasticeri qe te tregoj anen time te embel!"
 • Revoltohet Agron Llakaj: Njerez, behuni zoter te fateve tuaja!
 • Adelina Tahiri flirton me Blerimin. Blerimi zgjedh Albanen.
 • Enca Haxhia ben endrren realitet, takon Lady Gaga-n
 • Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te
 • Drita D'Avanzo, shqiptarja - mike e ngushte e Chris Brown
 • Vali Korleone i futet politikes, do e beje Gjilanin si Milano
 • Te veshurit me mire dhe me keq te eventeve... nga Niko Komani
 • I dashuri ideal: Adrian Gaxha

Kush e zhveshi Angela Martinin?

Femra më seksi shqiptare Angela Martini, vazhdon të postojë foto shumë “hot” në facebookun e saj. Por sic e shihni këtë herë ka qenë kjo foto komplet nudo e bukuroshes shqiptare.

Por kush e zhveshi Angela Martinin? Me siguri fotografi Fadil Berisha, sic edhe ajo kishte treguar pak ditë më parë, se i beson fotografi “nudo” vetëm dorës së artistit të famshëm botëror./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who stripped Angela Martin?

Female sex Albania Angela Martini, continues to post photos more "hot" on her Facebook. But as you can see this time there was this completely nude photo of Albanian Beauty. But who stripped Angela Martin? Surely photographer Fadil Berisha, as she had told him a few days ago, that the believe photographs "nude" only world famous artist hand. / Albavipnews /

Rita Ora kushton me shume se Rihana

Të gjithë e dimë tashmë se në tregun e muzikës në Britani, këngëtarja shqiptare Rita Ora me albumin e saj “Ora” është më e shitur.

Por sic e shihni edhe në këtë foto, duket sikur Rita Ora kushton më shumë se ylli tjetër Rihana. Nuk dihet nëse ka qenë vetë Rita që ka menduar që CD-ja e saj të kushtojë më shumë se ajo e Rihanës?.Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora costing more than Rihana

We all know now that the music market in the UK, Albanian singer Rita Ora with her ​​album "Time" is sold. But as you can see in this photo, it looks like Rita Ora costs more than another star Rihanna. It is not known if it was self Rita that he thought her CD cost more than it Rihanës?. Albavipnews /

Adrian Gaxha: ‘E dija qe e kam kengen e bukur'

 “E dija që e kam këngën e bukur, sepse me vërtetë e punoj shumë kohë këtë këngë, gati një vit më kaloj duke e nxjerr maksimumin e saj, por nuk e prita që kaq shumë do të pëlqehet.

Hera e parë po shoh që mbrenda 24 orëve një këngë mundet të bëhet hit”-Kështu ka treguar këngëtari Adrian Gaxha në një intervistë për gazetën “Kosova Sot” se sa ka qenë gati për suksesin e këngës “Ngjyra e Kuqe”, duet me talentin 10 vjecar, Florianin.

Ndërsa kur është pyetur se si ka reaguar vajza që ai e don për këtë këngë, artisti ka thënë se ajo është ndjërë mirë dhe se ishte bërë taman për të./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha: 'I knew that beautiful song "

 "I knew that I beautiful song, because it really worked a lot of time this song, nearly a year spent just issued its maximum, but not so many ambushes will pëlqehet.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online