All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 27 October 2012

Olta Boka, kete vit i thote jo "Kenges Magjike"

Ka tri vite rresht qe Olta Boka ka qene pjese e festivalit "Kenga Magjike" por si duket sivjet ajo ka ndryshuar mendje.

"Pavaresisht pergatitjes (mbi te gjitha morale), kete vit nuk do te jem pjese e festivalit 'Kenga Magjike". Edhe pse me vjen keq, per disa arsye vendosa te mos jem pjesemarrese kete edicion", ka postuar Olta ne faqen e saj ne Facebook.

Deri me tani, pjesemarrja e saj ka qene dinjitoze dhe eshte vleresuar me cmime.

Nese ju kujtohet ne vitin 2010 ajo u prezentua me nje balade te mrekullueshme me titull "Mbete nje brenge" per te cilen edhe mori cmimin "Best Balade".


Per inati t'kujt u zhvesh Nora?

Eshte kjo foto qe po qarkullon se fundmi neper portale ku thuhet se Nora Istrefi eshte kapur "topless" nga nje paparaci.

Jo pse ketu eshte thyer ndonje tabu, por na u kujtua fotoja "topless" e Gentes se BB e cila beri xhiron neper media. Dhe kur e pyeten me shume ne lidhje me kete foto ku ajo kishte mbuluar nje pjese te gjoksit me dore, nje veprim i kote pasi cdo gje shihej, ajo u pergjigj se e kishte bere per inat te Franceskes.

Dhe ne pyesim Noren, e beri kjo per qejf kete punen e "topless"-it, pasi duket se eshte duke u argetuar ne plazh, apo e beri per inat te dikujt? /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 27 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 27 Tetor 2012
 • Ardit Gjebrea: Tri nete me Olten dhe Arminen
 • Ronela Hajati te "VIP Shpija": Kam qene e lidhur me Flori Mumajesin dhe kam vuajtur
 • Mc Kresha pas kenges se Rozanes: Kam zemer, por per familjen dhe miqte
 • Ermali i BB5: Nuk me intereson me Franceska, jam lidhur me nje vajze tjeter!
 • Nada Zhiti: Ju tregoj eksperiencen time ne "Miss Universe Italia"
 • Stresi: Rol ne film pornografik, pse jo?
 • Franceska pozon si Monroe per kalendarin 2013
 • "Miss Globe" zbarkon ne Vlore, Kleoniki dhe Loreta perfaqesojne bukurine shqiptare
 • "Miss & Mister Albania", ja disa nga konkurrentet ne gare
 • Edi Manushi fatlum, perseri ne krah nje femer seksi bionde
 • Zbulohet fotoja topless e Nora Istrefit
 • Sokol Olldashi i dorezohet nje nate rocku nga Deda, Eneda e Kamela

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light" [VIDEO]

Ylli shqiptar, Rita Ora, ka shendrite ne videon e saj me te re sapo te lancuar "Shine Ya Light", nje video qe ajo e xhiroi me krenari ne vendin ku ka lindur 22 vite me pare, ne Prishtine.

Imazhi i Kosoves dhe simbolet patriotike e pershkojne videon gjate gjithe kohes.

"Shkelqe driten, ndize boten. Shkelqe si yll, kudo qe je...", jane disa nga vargjet e kenges te cilen si duket Rita ia dedikon Kosoves.

Videoja perfundon me imazhet e Rites ne maje te obeliskut "Newborn", monumentin e Pavaresise se Kosoves.

Rita Ora vete ne kete video ka shkelqyer me shume se nje "supernova" duke rrezatuar ndjenjen e saj kombetare. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 26 October 2012

Nora Istrefi tregon gjoksin

Megjithëse sot në Kosovë festohet festa e Kurban Bajramit, Nora Istrefi është ndjerë jo mirë besoj kur ka parë këtë foto paparaz, si duket të realizuar nga ndonjë fans i saj.

Këtu Nora duket se ka menduar se askush se shesh, dhe shoqja e saj është duke e ndihmuar, por ka harruar se dikush para saj mund ta shohë. Nuk da dyshim se ajo duket shumë seksi edhe kështu top less./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi chest shows

Although in Kosovo today celebrated the feast of Eid al-Adha, Nora Istrefi is not felt better believe when I saw this picture paparaz, apparently carried out by a fan. Here Nora seems to have thought that a prerequisite that the site, and her friend is helping, but has forgotten that someone before it can see it. Da no doubt that she looks very sexy even so, ball less. / Albavipnews /

Orgesa Zaimi behet nene

Kengetarja Orgesa Zaimi ka sjelle ne jete femijen e saj te pare, nje mrekullire me emrin Bora. Keshtu eshte bere e ditur ne faqen zyrtare te saj ne Facebook.

Orgesa dhe familja e saj ndjehen te bekuar pasi vajza erdhi ne jete ne diten e shenjte te Kurban Bajramit.

Ndersa eshte interesante se Bora ndane ditelindjen me kengetaren e njohur amerikane Katy Perry. Duke qene se edhe mamaja eshte kengetare, nuk i dihet, ajo mund dhe te ndjek hapat e njejte e te behet nje kengetare e njohur nje dite. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 25 October 2012

Nora Istrefit i shkelqen vetura

Kengetarja Nora Istrefi nuk eshte edhe aq modeste ne shijet e saja. Ajo e pelqen jeten luksoze me vetura te shtrenjta sikur e shohim ne kete foto qe ajo ka postuar dite me pare ne twitterin e saj. Nje BMW X3 i bardhe me shkelqim, qe ajo mundi ta perballoj vitin e kaluar duke paguar hiq me pak se 32 mije euro.

Se paku, veturen e ka ne perdorim dhe parate e shpenzuara, deri diku, po gjejne nje dedikim te dobishem.

Por flitet se ajo poashtu ka paguar hiq me pak se 10 mije euro per kuzhinen e saj luksoze "te endrrave", qe ajo kurre nuk e ka perdorur. I ka mbetur me shume si nje suvenir se sa nje kend ku mund te kalosh kohen duke bere gatuesen, dhe kjo si duket per nje arsye, se Nora e "urren" gatimin dhe punen ne kuzhine. Nora, me me endje e ben modelen, sic e kemi pare keto dite. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 24 October 2012

Enver Petrovci hyn serish në ‘VIP SHPIJA 3’

Aktori i njohur shqiptar, Enver Petrovci, ndoshta personazhi më interesant  që hyri në spektaklin “Vip Shpija 3”, është larguar duke e lënë lojën e sapofilluar.

Ne donim të dinim arsyet, por producenti i këtij realiti-shou ka thënë se janë arsye personale dhe nuk kanë të bëjnë me atë intervistën, që kohë më parë aktori kishte dhënë për mediet e huaja.

Por, mësuam se Enveri do të hyjë sërish në ‘Vip Shpija’, por vetëm për të realizuar një monodramë me personazhet aty brenda, ndërsa është menduar menjëherë zëvendësimi  i tij, pa u cekur me emër së kush, dhe priten edhe dy personazhe të tjera të famshme për t’iu bashkuar lojtarëve VIP në këtë spektakël. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enver Petrovci goes back to 'Vip Shpija 3'

Kenga “Trigger” e Gashit degjohet ne radiot e huaja


Menjëherë sapo është lansuar në kanalin ‘Youtube’ video e këngëtarit që kohë më parë ne e zbuluam për zërin e tij shumë të veçantë, Gëzim Gashi, ajo ka marrë shumë klikime dhe po pëlqehet tej mase.

Madje, mësuam se kënga “Trigger” e realizuar me klip nga ‘Urban Graphics”, si audio po dëgjohet shumë edhe në radiot e huaja dhe vetë këngëtari nuk e ka pritur këtë sukses kaq të madh.

Këngëtari nga Kosova, i cili jeton jashtë, thotë se tani ka kërkesa për të nënshkruar kontrata për këtë këngë edhe me një radio të njohur në Los-Anxhelos, apo edhe Angli, ndërsa në Suedi ku ai jeton po dëgjohet shumë kënga e tij.

Goldi dhe Nora te lumtur sjellin duetin e dyte

Quhet “Mendoj”, kënga më e re e cila në mbrëmjen e së mërkurës ka ardhur me një video, e kënduar nga reperi i famshëm shqiptar Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Muqaj. Këtë herë dueti duket më i lumtur se kurrë dhe nuk bëjnë sikur aktrojnë, pasi tashmë janë të lidhur.

Videoklipi plot jetë është realizuar nga produksioni “M Production”, ndërsa menjëherë në kanalin Youtube ka marrë shumë pëlqime.

Një histori e bukur dashurie që reflektohet te kjo këngë e ëmbël, ndërsa cifti nu ka dashur të lë anash edhe njërin prej cmimeve që sapo morën si një “Best Couple” dhe që edhe në video shihet një moment i marrë nga spektakli “Zhurma Show Awards 2012”.

Po në duetit tjetër cifti do të jetë i martuar? Ndoshta! Deri sa të vijë kënga tjetër ne kënaqemi me këngët e tyre më të re “Mendoj”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldi and Nora happy to bring the duo's second

Called "I", the new song which on Wednesday evening has come up with a video, sung by the famous rapper Albanian Gold Ag and singer and actress Nora Muqaj. This time the duo seems happier than ever and do not pretend to act out, as already related. Video clip full of life was carried out by production "M Production" Immediately Youtube channel has received consents.

A beautiful love story that is reflected in this sweet song, while nu couple wanted to leave aside one of the prices I just received a "Best Couple" and in the video shows a moment taken from the show "Noise Show Awards 2012 ". What other duo couple will be married? Maybe! So how come other song we be satisfied with their new songs "I". / Albavipnews /

Besniku: “Ja pse u ndaluan klikimet në Youtube!” (Video)

Solisti i grupit NRG BAND ka sqaruar për të gjithë adhuruesit e tij për shkak se kanë ngecur klikimet në kanalin Youtube, klikime këto që shkonin shumë kundrejt këngës më të re të tyre “Magdallena”.

Ja se cfarë shkruan Besniku: ‘’Të nderuar adhurues,
Për një kohë të shkurtër videoklipi i këngës "Magdallena" i postuar në YouTube me datë, 17.10.2012 ka pranuar klikime marramendëse.

Për këtë arsye kemi kuptuar nga zyrtarët e rrjetit social YouTube se janë stopuar regjistrimet e klikimeve për një kohë të shkurtër deri sa të verifikohet se nuk është ndonjë mashtrim apo dicka e tillë.

E gjithë kjo procedurë është për shkaqe sigurie, pasi që sipas kontraktorit tonë në Gjermani kemi kuptuar se klikimet e tilla tejkalojnë normalen e paraparë.Pra, si duket kemi të bëjmë me një rekord ditorë!!

Ronela me disa kile me shume ne ‘VIP SHPIJA 3’

Ajo ka pranuar që të jetë pjesë e realiti-shout “Vip Shpija 3”, dhe siç e pamë ka qenë e para që është prezantuar duke hyrë në këtë shtëpi të të famshmëve gjatë mbrëmjes së hënë, kur edhe startoi ky spektakël.

Por, ne ju sjellim këtë foto profesionale, që u bë nga Avni Selmani, ndërsa Ronela na është dukur me disa kile më shumë.

Duke ditur se vajza e muzikës është shumë atraktive, le të shpresojmë se në këtë realiti-shou do të jetë shumë dinamike dhe të mos na shëndoshet më, se nuk i shkon shumë një këngëtareje që krahasohet me femra seksi.

“Vip Shpija 3” që në natën e parë ka tërhequr shumë shikueshmëri dhe pritet të jetë edicioni më i suksesshëm. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel with a few pounds more 'Vip 3'

Albani per here te pare ne ‘Kenga Magjike’

Kantautorin e njohur, Alban Skënderaj, si duket foleja mediatike Tv Klan këtë vit po e mban edhe për një arsye tjetër, përveç asaj të jetë në karrigen e jurisë në ‘X Factor’.

Mësuam se Albani po përgatitet të jetë po në këtë Tv në festivalin e Ardit Gjebreas me një këngë të tij, ku sigurisht do të jetë ai edhe krijuesi i këngës së tij.

Është hera e parë që Alban Skënderaj konkurron në “Kënga Magjike”, ndërsa emri i tij ka javë që lakohet, pasi ai ka edhe këngë të tjera të krijuara për artistë të tjerë në këtë edicion, dhe si duket muhabeti me producentin Gjebrea dhe këngëtarin Skënderaj është shumë i mirë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani for the first time in 'Magic Song'

Kantautorin known, Alban Skenderaj, apparently nest Klan TV media this year is holding for another reason, in addition to be the chair of the jury at the 'X Factor'. We learned that Albani is preparing to be in the same Tv Festival Ardit Gjebreas with one of his songs, which of course would be that the creator of the song.

Vali Corleone tashme kengetar (Audio)

Nga Princ Corleone, tashmë personazhi i famshëm Vali do të jetë edhe me një profesion tjetër, këngëtarë.

Sic kishte thënë në statusin e tij në facebook se ai po realizonte një këngë e cila sapo ka dalë në audio me titull “Absolut”. Kënga është punuar nga Blero dhe është shume ritmike./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vali Corleone singer already

Prince Corleone character already famous Vali will be another profession, singers.

As he said in his status on facebook that he is realizing a song which has just come out in audio entitled "Absolute". The song is worked by Blero and is more rhythmic. / Albavipnews /

Enver Petrovci, del nga "VIP Shpija"

Megjithate ne fund, aktori i mirenjohur shqiptar Enver Petrovci, ka vendosur te braktise shtepine e VIP-ave, transmeton Telegrafi.

Eshte mesuar se kjo ka ndodhe per arsye personale, ndersa drejtuesit e spektaklit nuk kane dhene me shume detaje lidhur me kete.

Ndoshta tani jashte shtepise, aktori mund t'ju pergjigjet akuzave te marra ne lidhje me intervisten e dhene per Telegrafin e Beogradit.

Nuk dime nese ai ka marre ndonje informate nga jashte per kete dhe kjo ka ndikuar ne vendimin e tij te braktise spektaklin per t'i sqaruar gjerat jashte shtepise./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enver Petrovci, comes out of "VIP Shpija"Si po keqkuptohet Enver Petrovci...

Edhe pse u fol ne media se do heq dore nga "VIP Shpija", kjo nuk ndodhi. Te henen aktori Enver Petrovci, ka hyre ne shtepine e VIP-ave, i izoluar nga jashte, nga mediat e shkruara dhe televizive se bashku me 7 personazhe tjere.

Dhe, derisa ai ka filluar "udhetimin" e tij ne kete shtepi, jashte po shkruhet per te, per intervisten e tij dhene portalit "Telegraf" te Beogradit, e botuar para pak ditesh. Ajo cka eshte me ironike, gjuha e ketij aktori te madh, me me se 60 tituj renditur ne filmografine e tij, ende nuk po kuptohet mire nga disa dhe fjalet e tij po keqinterpretohen nga nje shtrese e lexuesve sharlatane.

Yllka Gashi, nje Julia Roberts shqiptare

Aktorja Yllka Gashi, eshte fotografuar derisa ishte rregulluar ne studion e Sellmes dhe Kacit, mesiguri per numrin e fundit te revistes "Teuta" ku ajo ka rrefyer gjithcka per shtatzenine e saj, qe e ka perjetuar si "nje ndjenje te thelle te lumturise".

Se shpejti, do ti shtohet listes se nenave vip, ndersa per kete foto ka pranuar komplimente se i ngjan shume aktores se bukur amerikane Julia Roberts qe luajti ne filmin e njohur "Pretty Woman".

Dhe me te vertete, megjithese eshte shtatzene dhe natyrshem ka shtuar peshe, Yllka ne kete foto duket nje "pretty woman" e vertete shqiptare. Urojme qe sa me shpejt te na sjell ne jete dhe nje femije njeashtu te bukur. Yllka eshte martuar ne Amerike, me Albian Gagicen, dhe ate ne diten kur Obama u zgjodh president. /Albavipnews/

Tuesday, 23 October 2012

Floriana Garo prezanton web faqen personale

Vajza nga Durresi, e njohur per bukurine vibrante dhe buzeqeshjen e embel, Missi i Shqiperise, Floriana Garo, ka vendosur te krijoj prezencen e saj ne internet. Ajo ka hapur faqen e re personale me adrese www.floriana-garo.com ku ka bere prezantimin e emrit te vet ne gjuhen angleze. Aty mund te gjeni biografine e plote, galeri fotosh, video dhe gjera te tjera interesante nga aktiviteti i saj.

"Ka qene deshira ime qe viti 2012 te jete nje vit special per mua, dhe vertete keshtu ka qene", ka shenuar Garo ne faqen e saj.

Floriana, qe poashtu eshte nje zbulim i fotografit te madh Fadil Berisha, kete vit ka perfaqesuar me sukses Shqiperine ne Miss World 2012 duke plotesuar endrren e saj te kahmotshme, ndersa ka qene mjaft e angazhuar ne ekranet televizive si prezantuese duke mos u ndare kurre nga pasioni i saj per modelim. /Albavipnews/

Shpati, pas nenes përkrahje Aferdita

Këngëtari Shpat Kasapi që këtë vit sikur nuk u ndie dhe aq shumë, ka folur ditë më parë për gazetën Panorama, ku ka treguar edhe honoraret që ai ka marrë për koncertet e tij.

I pyetur mes tjerash se kush i jep Shpatit përkrahjen më të madhe, ai ka thënë se e gjen shumë mbështetjet te miqtë, te nëna e tij të cilën e admiron shumë dhe thotë që ka shije të jashtëzakonshme, si dhe kuptohet ka shtuar në fund “nga e dashurua ime Afërdita”.

Shpati dhe Afërdita ka kohë që janë të lidhur, por deri tani nuk kanë ende një plan më serioz në lidhjen e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shpati after the mother Aferdita support

Dragonforce singer this year if he had not felt so much, has spoken the day before for Panorama, which has shown the royalties he received for his concerts.

Rrezarta Shkurta: “Njerezit meritojne shume shanse”

Këngëtarja e cila ka sjellë këto ditë këngën me titull “Më fal”, këngë kjo konkuruese në festivalin ‘Kënga Magjike”, Rezarta Shkurta ka rrëfyer për gazetën Panorama duke treguar edhe se si e përjeton ajo një ndarje.

Ndërsa e pyetur se beson se njërëzit meritojnë një shans të dytë në cdo marrëdhenie, ajo ka thënë konkretisht kështu “Meritojnë jo vetëm të dytin, por edhe të tretin dhe të katërtin. Asnjëri prej nesh nuk është shenjtor, dhe si të tillë kemi të drejtë të falim e të falemi”.

Rezarta ka kohë që është e martuar dhe po jeton e lumtur me bashkëshortin e saj, nipin e diktatorit komunist Enver Hoxhaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rrezarta Short: "People deserve a chance"

The singer who brought the day with the title song "Sorry", a song competition Festival Magic song "Rezarta Shkurta narrated Panorama showing how she experiences a breakdown. While asked to believe that people deserve a second chance in any relationship, it specifically said so "deserve not only the second, but the third and fourth.

Flori Mumajesi kapet me kenget patriotike

Nuk e di se çfarë ka pasur këto ditë këngëtari Flori Mumajesi, pak ditë më parë ne dinim një sms që i kishte dërguar Adrian Gaxhës duke e ofenduar, mesazh që Adriani nuk donte ta komentonte më, e më pas sikur ai ia paska vjedhur këngën e suksesshme “Ngjyra e kuqe”.

Tani producenti i njohur ka shkruar mes tjerash kështu në Facebookun e tij: “Tmerr çfarë po i bëjnë flamurit këtë vit ‘disa personazhe’ tmerrrrrrrrrrrrr! E varën, e veshën, e zhveshën, e valëvitën me kokë poshtë vend e pa vend... i bënë të gjitha kombinimet me alibin e 100-vjetorit... Çfarë ka mbetur tjetër?

Ndërsa reagimi i parë me vend ka ardhur nga këngëtarja Rovena Stefa, e cila mes tjerash shkruan në Facebook: “Nuk e kuptoj se çfarë ka Flori Mumajesi kundër këngëve patriotike për 100-vjetorin e Shtetit Shqiptar! Ndoshta patetizmi dhe shpirtngushtësia e ka kapur ngushtë, duke dalë e duke sharë këngëtarët që shprehin dashurinë për Flamurin tonë Kuq e zi në këtë përvjetor”.

Edhe Dafina kuqezi

Nuk ka realizuar vetëm foto që u kritikuan shumë, duke u quajtur si veprime “lezbike”. Ne mësojmë se këngëtarja Dafina Zeqiri, siç e shihni edhe në këtë foto, është lyer dhe pikturuar kuqezi, por nuk dihet ende nëse edhe ajo ka menduar të sjellë një këngë më temë patriotike si shumë artistë të tjerë.

Ndërsa vajza e hitit “Tonight” vazhdon të qëndrojë në Amerikën e largët.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina red and black

Realized not only photos that were criticized a lot, being named as actions "lesbian". We learn that the singer Dafina Zeqiri, as you can see in this picture is painted and painted red and black, but it is not known yet whether she has thought to bring a patriotic theme songs like many other artists. As the daughter of the hit "Tonight" remains in distant America.
M. GJ.

Të gjithe sy e veshe per “Vip Shpija 3”

Të dielën dhe të hënën personazhet Vip, të cilët hynë në “Vip Shpia 3’ për të krijuar një atmosferë të një reality-show, ishin duke realizuar foto zyrtare dhe profesionale në studion e fotografit Avni Selmani. Enver Petrovci, Zhaku, Morena Taraku, Ronela Hajati, Ard Islami, Shkendije Muja, tashmë ishin në emocionet e para, para se të izoloheshin në “Vip Shpija”.

Madje Zhaku si me shaka, duke harruar se ne ishim gazetarët tha “Më votoni!”. Prandaj ne e sollëm në këtë rubrikë, pasi besoj për frymën dhe organizimin më me cilësi këtë vit, “Vip Shpija” do të ketë një vëmendje shumë të veçantë, edhe nga ne si gazetë për të shkruar për jetën e një VIP-i, i rrethuar 24 mbi 24 orë nga kamerat.

Imagjinoni se një pjesë e mirë e vajzave që hyjnë aty brenda janë rritur me luks, por harrojnë se aty do t’i presë edhe një stallë me kafshë për t’u kujdesur.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
All eyes and ears "Vip 3"

Flori serish duet me bullgaren Alisia

Pas suksesit me kengen e pare "Ne e kraia" (Nuk eshte fundi), kengetarja bullgare me fame, Alisia, ka vendosur te realizoj edhe nje duet me Florin. Kjo foto eshte marre keto dite ne Tirane, ne studion e Mumajesit.

"Serish kam kenaqesine te punoj me Florin ne nje projekt shume interesant! Se shpejti do t'ju befasoj'', eshte cituar te kete thene Alisia.

Pa dyshim njeri nga kompozitoret me te suksesshem shqiptar, Flori, ka arritur te shperthej barrieren dhe te depertoj edhe jashte zones vetem shqiptare.

Pak dite me pare Flori ne facebook-un e tij u shpreh kunder, sic tha ai "fenomenit te atdhetarizmit artistik", ku artistet shqiptare ne vigjilje te 100 vjetorit te Pavaresise po "keqperdorin" flamurin ne klipet e tyre per te treguar nje atdhedashuri te tepruar. Natyrisht, kjo deklarate e tij ka shkaktuar indinjate tek disa artiste te tjere. Ndersa ne mendojme qe kjo deklarate e tij ka qene nje gaf i tij i momentit. /Albavipnews/

Monday, 22 October 2012

Sfilate madheshtore “Kuq e Zi” edhe ne Dipasore

Ka muaj që ka nisur përgaditjet për sfilatën “Kuq e Zi” në diasporën shqiptare për nder të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Janë tre bashkëpunëtorë të fuqishëm si “Gecjan Fashion Group”,  “IB Event” dhe  RTV 21 që pritet të sjellin spektaklin “Mbrëmjet e shekullit” në disporën shqiptare dhe konkretisht në Zvicër dhe Gjermani.

Modelet më të njohura shqiptare nga Kosova, Shqipëria dhe Diaspora do të sfilojnë me kreacionet “Kuq e Zi”, ndërsa mësohet se kreatorët më të mirë shqiptarë tashmë i kanë gati krijimet e tyre me ngjyrat e flamurit kombëtar.

Pak ditë më parë është realizuar edhe seti fotografik me kreacione “Kuq e Zi” nga mjeshtri Avni Selmani. Nga organizatorët mësohet se qëllimi i kësaj sfilate është që diasporës ti afrohet një spektakël si rrallë më parë, modë me motive kombëtare dhe festën e 100 vjetorit ta dërgojë edhe te bashkëatdhetarët të cilët nuk do të kenë mundësi të vijnë në vendlindje për të festuar këtë festë.

Mis Arbnora Ademaj rikthehet seksi

Është pa dyshim një nga vajzat e bukura shqiptare, që i ka rezistuar shumë kohës, pasi ajo angazhohet dhe shihet në shumë evente.

Kjo është Mis Kosova, Arbnora Ademaj, e cila siç e shihni këtë herë është rikthyer me një set fotografik shumë seksi.

Ndërsa ne mësojmë se fotot i ka realizuar në studion e fotografit të njohur Veton Osmani. Arbnora vazhdon të jetë e angazhuar edhe në projekte të tjera si aktore nëpër telekomeditë shqiptare. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Miss Arbnora Ademaj back sex

It is without doubt one of the beautiful girls of Albania, which has resisted many times, as it engages and is seen in many events. This is Miss Kosova, Arbnora Ademaj, which will see that this time is returned to a photographic set sex.

Sabiani e krahason kryeministrin me Skenderbeun

“Së bashku me Sali Berishën”, kështu quhet kënga më e re, e cila ka ardhur vetëm në audio pak ditë më parë nga këngëtari nga Shqipëria, Sabiani.

Kënga menjëherë si me shaka, apo me të vërtetë ka marrë shumë klikime, falë edhe tekstit ku kryeministri i Shqipërisë krahasohet  me Skënderbeun. Kënga e këngëtarit që kohët e fundit nuk ishte “IN” në tregun muzikor, është në kuadër të këngëve patriotike me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabiani compares with Prime Scanderbeg

"Together with Sali Berisha", so called the new song, which has just come in audio a few days ago by the singer from Albania, Sabiani. The song instantly as a joke, or really take a lot of clicks, thanks to the text where the Prime Minister of Albania compared to Scanderbeg.

Ndjenja e trazuar e Linda Halimit

Pas lajmit të mirë që kishte marrë si duket për të shkuar në Amerikën e ëndrrave, këngëtarja Linda Halimi në ‘Facebook’ ka shkruar se ka humbur gjyshen e saj.

Ne e ngushëllojmë shumë këngëtaren me vokalin e veçantë, por dhe urojmë që në Amerikë t’i realizohet ëndrra e saj e kahershme.

Pa dyshim donim të dinim se çfarë bëhet në rrjetin social të Lindës, pasi aty merret vesh çdo gjë për këngëtaren dhe është bërë orientimi i çdo gjëje të saj nëpërmjet ‘Facebook’-ut, që këtë fundjavë ishte shumë i trazuar. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Feeling troubled Linda Halimi

After the good news that he had received it seems to go in America dreams, singer Linda Halimi on 'Facebook' wrote that lost her grandmother. We comfort singer with unique vocals, but wish that America realized its dream analysis.

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Vali Corleone posedon nje "sex tape"

Keshtu ka bere te ditur ne nje interviste per "Bluetooth", kazanova i estrades shqipe, Vali Corleone. Ai ka nje video duke bere seks me Shkendije Mujaj dhe thote se ajo e ka lutur ate qe ta publikoj.

"Shkendia ka deshire qe une te publikoj nje video-sex qe kemi bere bashke. Por une nuk e bej kete, per shkak se ajo mendon te behet si Kim Kardashian e te marre fame prej meje...", ka deklaruar Vali.

Edhe pse kritikohet se u be i famshem fale parase, pa ndonje talent te vecante, Princi Vali ka renditur disa nga vecorite positive qe ka p.sh. eshte i mire ne seks dhe ka oferta nga gjithe globi kudo qe ka shqiptare, eshte i kerkuar per reklama, kurre nuk genjen, pastaj truri i tij ka ngjashmeri me ate te George Bush-it, dhe se shpejti do tregoj talentin e tij per kendim me kengen "Absolut" etj. Cfare me shume njeriu mund te deshironte! /Albavipnews/

Argjentina Ramosaj ne lidhje te re dashurie?

Argjentina e cila ka se paku gjashte muaj qe eshte ndare nga i fejuari i saj Valoni, duket se ka gjetur miqesi te ngushte me nje djale i cili poashtu eshte ndare nga e fejuara e tij. Fjala eshte per parukierin profesionist me mjaft ne ze, sidomos ne Kosove, Armend Gashi, njeherit pronar dhe themelues i sallonit te njohur Vogue Hair, sallon i preferuar i vipave.

Sipas "Prive"-s, Argjentina eshte pare e shoqeruar nga Armendi ne nje nga klubet e nates ne Prishtine, ku ai festoi ditelindjen. Behet fjale per nje intimitet qe eshte ndertuar ne mes te te dyve, qe na ben te mendojme se ketu ka dicka me shume se sa vetem miqesi.

Argjentina deri me tani nuk ka reaguar ndaj ketij lajmi, por Armendi ne nje interviste per "Shqiptarja", ka mohuar se ekziston dicka ne mes tyre, pervec miqesise.

Sunday, 21 October 2012

Revista PALOMA - 20 Tetor 2012

Revista PALOMA, 20 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: Kurora e vertete e bukurise time eshte personaliteti
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam aq e guximshme sa te behem nuse! E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt
 • Franceska e "Big Brother" e lidhur me Stinen?
 • Ertila Koka: Nuk jam tipi i flirteve
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj puthje dhe perkedhelje lesbike
 • Revolta e Flori Mumajesit: Artistet po e perdhosin flamurin!
 • E rralle, dy binjake shqiptare fitojne "Miss Libanin"
 • Angela Martini, femra e muajit e revistes "GQ"
 • Adelina Tahiri, peson aksident, thyen krahun
 • Aurela Gace: Kam blere edhe une klikime
 • Tuna feston fitoren e rrethuar nga meshkuj
 • Djali i Ciljetes, demokrat pa lindur akoma
 • I dashuri ideal: Simone Pigliacelli

Dafina pa mashkull, "argetohet" me kuaj...

Pas ndarjes nga Ledri, Dafina Zeqiri u perfol per nje lidhje te re me Albin Gashin, por kjo gje nuk eshte konfirmuar ndonjehere, ndonese jane fotografuar bashke. Disa e komentojne qe ky relacion ka te beje me shume me karrieren e saj, ku Albini djali i avokatit te njohur Tome Gashi hyn ne formule pasi ka njohje te mira te showbizit ne SHBA. Ne keso kushte, mund te supozojme se statusi i saj eshte singell.

Beri ndryshime rrenjesore me look-un e saj duke prere floket ne stil mashkullor dhe shpesh akuzohet per kopjim te Rihannes. Pak dite me pare na befasoi kur ne studio te Fadil Berishes beri lojra lesbike me Emina Cunmulaj duke shqetesuar fansat se mos valle pas gjithe atyre meshkujve eshte ngopur dhe ka nderruar preferencat e saj seksuale.

E kuptojme se titulli i ketij artikulli eshte tendencioz, por dhe duhet thene se vete ajo ben gjera tendencioze. Ne ju ngacmuam pak dhe mesiguri keni menduar se Dafina tani eshte cmendur, ben "lojra" edhe me shtaze. Natyrisht, kjo eshte nje loje, por fatmiresisht, jo sic e keni menduar. Eshte nje loje optike, ku Dafina krijon iluzionin se mban koken e kalit me gishtin e saj tregues duke theksuar vendosmerine e saj per te dominuar. Se kush do te "dominohet" nga ajo ne vazhdim, na mbetet te shohim.

E dime qe eshte duke punuar fort per karrieren e saj dhe se shpejti do te na surprizoj. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ende ka kohe per te votuar Rita Oren!

Suksesi po e ndjek Rita Oren ne cdo hap qe ajo po merr. Por, nganjehere nevojitet edhe ndihma e fansave. Ajo eshte e nominuar ne 3 kategori per MTV EMAs dhe ne 4 kategori per MOBO Awards. Ju mund te ndihmoni duke votuar me poshte:

MTV EMAs VOTO KETU (deri me 9 nentor)
Best New Act, Best Push Act, Best UK and Ireland Act

MOBO Awards VOTO KETU (deri ne fund te muajit tetor)
Best Female, Best Newcomer, Best Video per R.I.P dhe Best Album

Kengetarja per momentin eshte ne SHBA ku do nise turin amerikan me date 23 tetor nga qyteti Santa Ana, 24 tetor ne San Francisco, 26 tetor ne Chicago, 28 tetor ne Filadelfi dhe 30 tetor ne New York.

Me pastaj, Rita kthehet ne Britani te Madhe ku do te performoj ne X Factor me 4 nentor, singellin e saj "Shine Ya Light" te cilit edhe i ka xhiruar klipin ne Kosove.

Ndersa me 8 Nentor 2012 mbahet ceremoniali UK Music Video Awards ku Rita Ora eshte poashtu e nominuar ne kategorine "Best UK Urban Video" me videon e saj R.I.P. /Albavipnews/

Luana Vjollca, "Ngjyra e Kuqe" shume i ngjane

Kengen "Ngjyra e Kuqe" qe po then rekorde, u fol se Adriani ia ka dedikuar Luana Vjollces, por ai vet e mohoi duke thene se kjo ngjyre shkon me flamurin ne 100 vjetorin e Pavaresise.

Dhe, kur shikuam kete foto, menjehere na u kujtuan vargjet e kenges:

"Ngjyra e kuqe shume i ngjane,
Shume eshte sexy, shume eshte e gjate...
Ngjyra e kuqe shume i ngjane, eshte e vecante,
I cmendi krejt djemte ane e mbane...
Takat e kuqe sot ka vesh,
Sa bukur dukej nuk e ke idene...".

Ajo qe mungon ne kete foto jane vetem takat e kuqe, por kjo nuk i ndihmon shume Adrianit, pasi flamuri nuk mund te vesh taka, as te kuqe e as te bardha, dhe themi se kjo kenge ashtu si ngjyra, i ngjane me shume Luanes. /Albavipnews/

Albana Osmani, prane Kosoves me “Vip Shpija 3”

Jo vetëm banorët VIP që do të hyjnë brenda në “Vip Shpija 3” do të jenë interesantë, por edhe ëmbëlsia e prezantimit të njërës prej ikonave të Top Medias, Albana Osmani.

Një arsye më shumë për ta ndjekur një realiti-shou që starton nesër. Në intervistën dhënë gazetës sonë, prezantuesja bukuroshe rrëfen se pa kaluar ende dy javë nga përfundimi i programit të saj, ‘Poke’, ka pranuar me shumë kënaqësi ftesën që përkrah Shukit të prezantojë një realiti-shou, siç është “Vip Shpija”, dhe siç thotë prezantuesja edicioni i tretë do të jetë më i suksesshëm.

Por, me çfarë kushti pranoi ajo dhe ku do të jetojë gjatë spektaklit, në Prishtinë apo në Tiranë, ëmbël dhe bukur na tregon Albana Osmani.

“Kosova Sot”: Nga kush e morët ftesën për të prezantuar “Vip-Shpija 3”?
Albana Osmani: Ftesa për të prezantuar “Vip Shpija” m’u bë nga drejtuesit e “Digitalb”-it. Ishte shumë natyrale biseda: Albana ne kemi një propozim për ty! Në fillim mendova se do më bënin imazhin e ri, por pastaj më thanë për realiti-shou “Vip Shpija”. Instiktivisht bëra pyetjen: “Vip Shpija” i thonë apo “Vip Shpia”?  Sigurisht, ishte momenti i duhur pasi kisha vetëm 10 ditë që kisha mbyllur “Poke”. Dhe po bëja "pushimet verore", në tetor.

"Trigger" i Gezim Gashit super sukses (Video)

Djaloshi me zërin e vecantë Gëzim Gashi, ka pak ditë që ka sjellë një këngë shumë të bukur dhe mjaft të klikuar falë edhe videos, me titull “Trigger”.

Klipi është realizuar nga “Urban Graphics”, ndërsa për ne Gëzimi ka treguar se këngën e ka shkruar vetë, ndërsa një suedez e ka bërë bitin.

Djaloshi i këtij hiti në gjuhën angleze, ka treguar se kënga është duke shkuar shumë mirë, dhe këtë sukses nuk e ka pritur, ndërsa ka marrë shumë komplimente nga një këngëtar nga Amerika i famshëm, i quajtur në art “Passion”. Ndiqni videon më poshtë dhe dëgjoni se cfarë zëri ka shqiptari Gëzim Gashi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Trigger" of Gezim Gashi super success

The boy with the voice of special joy Gashi, a few days brought a very beautiful song and clicked enough thanks to the videos, titled "Trigger." Clip is made ​​by "Urban Graphics", while Gezim has shown that song wrote itself, while a Swedish made ​​the beat.

Producentja e Miss Diaspora me Edin e Radio Tring?

Malbora Gurra, producentja e “Miss Diaspora 2012”, së bashku me Loreta Abdylin (Miss Diaspora), kanë qenë të ftuara në spektaklin “Zhurma Show Awards 2012” që u mbajt të hënën e 15 tetorit në Prishtinë.

Ndërsa në këtë foto ne zbulojmë se ajo ka pozuar para fotografit Kastriot Zhugolli me djaloshin simpatik Edmond Morina, (Edi) i cili tashmë është bërë i famshëm me programet e tij të natës në Radio Tring.

Por cfarë do të kenë vallë këta të dy me njëri-tjetrin? Kurioziteti ynë shkoi deri në fund dhe zbuluam se ata janë thjesht miq të mirë, dhe së shpejti kanë rënë dakort që të kenë një show-radiofonik së bashku në Radio Tring, radio kjo që dëgjohet shumë sidomos në Diasporë.

U gëzuam që zbuluam këtë afërsi të madhe me njëri-tjetrit, megjithëse besoj se edhe ju lexues mendoni si ne se shkojnë edhe si cift, e aq më tepër që të dy janë beqarë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Producer of Miss Diaspora with Edin of Tring Radio?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online