All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 3 November 2012

Franceska, do te behet kengetare...

Franceska e BB ka ne plan te bej nje kenge, shkruan "Mapo". Pas "Big Brother" eshte futur me sukses ne boten e modes ku eshte mjaft e angazhuar ne sfilata dhe fotosesione te ndryshme duke perfshire edhe ate nudo, qe inatosi Genten e BB. Se fundmi eshte pare te pozoj si Monroe per nje kalendar te vitit 2013.

Por, si duket ambiciet e Franceskes jane me te medha. Miqte e saj tregojne se ajo di te kendoj bukur dhe shpesh frekuenton karaoket, ndersa edhe e kane shtyre ate drejt kesaj sfide te re. Fundja, nuk eshte edhe per t'u habitur, pasi kjo eshte bere trend koheve te fundit dhe nuk eshte e vetmja modele qe tenton kengetaren.

Pas ndarjes me Ermalin, ende nuk eshte lidhur me askend, gjersa mediat shkruajne per nje nostalgji te saj per romancen e fundit, pasi ende poston ne rrjete sociale foto se bashku me Ermalin. Derisa, Ermali ne nje interviste ka treguar se nuk eshte me i interesuar per te.

Por kjo nuk eshte lajmi i vetem per te. Mesohet se ajo ka pranuar te punoj si menaxhere ne nje nga lokalet prestigjioze te kryeqytetit ndersa lajmi me trondites eshte se i kane vjedhur shtepine ku jetonte me qira. Nga frika e perseritjes, Franceska ka dalur me banim te perkohshem ne hotel dhe eshte duke kerkuar shtepi te re. /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 3 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Nentor 2012
 • Monika & Ulpiana, fansat i cilesojne "te merzitshme" ne prezantim
 • Zhaku: Nga "VIP Shpija" nuk me nxoren, por me shkelmuan per 2 minuta
 • Sabiani: Si po me persekutojne pasi i kendova Berishes, por fitova vemendje
 • "Kenga Magjike", Alban Skenderaj favorit per kupen, Gaxha ne internet
 • Sot, masa e sigurise per Stresin. U gjet me arme, rrezikon 7 vite burg.
 • Enkel Demi dhe forumistet e PD tallin socialistet
 • Adrola Dushi nga Rresheni, missi qe zgjodhi Fadil Berisha per "Miss Universe"
 • Rezarta Shkurta, vajza e lumtur ne cift, qe i kendon trishtimit
 • Alban Skenderaj, nuk eshte supersticioz, i kendon ndarjes
 • Valton Krasniqi: Romanca ime e dashurise me Afrona Dika e "VIP Shpija"
 • Eli Fara, Artiola Toska & Ermali, pagesa te larta per koncertet ne Australi
 • Halloween, ja si ndryshuan personazhet VIP

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Friday, 2 November 2012

Geti, nje videoklip solo

Getoar Selimi eshte ne pergaditje te klipit te tij te ri "N'Prishtine" qe do te lancohet se shpejti. Klipi eshte ne fazat e fundit te xhirimit qe po realizohet nga nje produksion vendor.

Kesaj radhe, anetari i grupit Tingulli 3nt dhe bossi i labelit Babastars, ka vendosur te vije solo dhe ka paralajmeruar se kenga do te jete nje hit i radhes, pas atij te fundit "High".

Geti i kushton rendesi te vecante veshjes dhe eshte i pasionuar pas markes "Versace", ndersa pritet qe edhe ne klip te vije me nje prezantim te tille, me plote mode. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getty, a solo video clip
Getoar Selimi is being prepared to clip his new "N'Prishtine" to be launched soon. The clip is in the final stages of shooting is being conducted by a local production. This time, the member of the 3nt and labeli Babastars sound group, decided to come solo and warned that the song will be a hit next, after that last "High". Getty pays particular attention to dress and is passionate about the brand "Versace", while it is expected that the clips come with such a presentation with full mode. / Albavipnews / ]]

Adriani xhiron videon e kenges ‘Ngjyra e kuqe”

Do të ketë një temë shumë interesante, duke u rikthyer në vitet 1940 dhe duke sjellë për pak minuta një minifilm, në të cilin në qendër do të jetë një vajzë seksi.

Kjo është pak a shumë ideja e video-klipit që tashmë po filmohet nga ‘Entermedia’ në Prishtinë, e këngës hit “Ngjyra e kuqe”, e Adrian Gaxhës dhe Florian Beqirit.

Ne zbuluam këtë foto se si është dukur këngëtari Adrian Gaxha në videon që pritet të vijë së shpejti në tregun shqiptar. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian recording video of the song 'The red colour "

There will be a very interesting topic, returning in the 1940s and bringing in a few minutes a minifilm, in which the center will be a sexy girl. This is more or less the idea of video-clip that is now being filmed by 'Entermedia' in Pristina, the hit song "red color" Adrian Gaxhës and Florian Beqiri. We found this picture that was like the singer Adrian Gaxha in the video that is expected to come soon in the Albanian market. M. GJ.

Ganja frikesohet nga gjarperinjte

Ajo është një këngëtare me një zë shumë të veçantë, por i ka edhe gjërat që nuk i pëlqen. Falënderon shumë prindërit dhe vëllezërit që janë fansat e parë të saj.

Kjo është Ganimete Abazi, e cila e ftuar pak kohë më parë në Top Kosova Radio ka thënë se nuk mërzitet se nuk ka lindur si këngëtare në këtë periudhë, por është e lumtur për atë kohë kur ajo nisi të këndojë, që ka qenë shumë-shumë më mirë se sot, pasi sipas saj është vlerësuar shumë kënga dhe jo shikimi.

Nuk ka inate dhe xhelozi me askënd nga estrada, ndërsa Ganja nuk ka frikë aspak nga udhëtimet, megjithëse udhëton shumë.

Ndërsa nuk e pëlqen aspak dhe irritohet shumë nga gjarpri, nuk e do as ta shikojë dhe e frikëson shumë.

Pëlqen shumë të dëgjojë Sabri Fejzullahun, Sinan Vllasaliun, por pëlqen edhe këngëtaret e reja. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ganja fear of snakes

Rita Ora, kuq e zi ne shown e David Letterman [VIDEO]

Kengetarja shqiptare Rita Ora ka shkelqyer ne shown e famshem amerikan te David Letterman (Late Show) ne rrjetin CBS, te merkuren ne mbremje. Eshte veshur kuq e zi dhe ka performuar live hitin e saj te dyte "R.I.P" ne bashkepunim me Tinie Tempah.

David Letterman e ka prezantuar Riten, si nje kengetare nga Kosova qe jeton ne Londer dhe duke ia mbajtur sakon e kuqe ne njeren dore dhe albumin e Rites ne tjetren, i eshte falenderuar per nje performance te shkelqyeshme dhe e ka ftuar te jete serish mysafire e tij.

Suksesi i Rita Ores ne Amerike dhe Australi eshte ne rritje e siper dhe mesiguri, shfaqjet si kjo, ne nje show qe ndiqet nga miliona shikues, do t'i ndihmoj edhe me shume karrieres se kengetares. Nuk ka qene e lumtur qe koncerti i saj ne New York i eshte anuluar per shkak te uraganit "Sandy", por mesohet se ajo do te kthehet prape ne koncertin e planifikuar per 17 Dhjetor. /Albavipnews/Vildane Zeneli prezanton kufjet "Beats by Dre - Kosovo"

Modelja qe do te behet edhe kengetare, Vildane Zeneli, keto dite ka prezantuar kufjet me te njohura ne bote "Beats by Dre" me simbolet e Kosoves. Kufjet jane me ngjyre te kaltert, kane emblemen e Kosoves dhe ne to shkruan "Kosovo".

"Kjo eshte dita ime me e lumtur! Ato (kufjet) kane tani ngjyrat e flamurit te vendit tim dhe lexojne KOSOVO. Do i vesh me krenari cdo dite!", ka shkruar Vildanja ne twitterin e saj.

Kjo nuk eshte edhe e rastesishme pasi Vildane Zeneli eshte imazh i kampanjes se kesaj firme dhe tani ka mundesi qe me keto kufje, te prezanton vendin e saj me mire.

Ndryshe, Vildanja ka shkruar se nuk ka pasur zemer te festoj Halloween, kur gjithe ata vete kane humbur jeten, shtepite, veturat, bizeneset etj. nga uragani "Sandy", dhe ajo nuk ka veshur asnje maske ne kete nate. /Albavipnews/

Thursday, 1 November 2012

Maska e VIP-ave shqiptare

Thuhet se maska që të maskon për festën ‘Halloween’, apo Natën e Shtrigave, është ajo që secili person do të donte ta kishte një herë në jetën e tij.

Edhe mbrëmë shumë VIP-a shqiptarë në mënyra dhe ambiente të ndryshme e kanë festuar këtë festë. Nisim nga këngëtarja Tuna, që ishte veshur si Superwoman, Nora Istrefi si Batgirl, Ledri Vulaj si Michael Myers, Rovena Stefa, si një nuse shtrigë, Drenusha Latifi si një princeshë me shkopin magjik, Baba Stars si hajdutë.

Urojmë që të jenë argëtuar VIP-at tanë dhe të kenë trembur shpirtrat e këqij. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Masks Albanian VIPs

Said mask to mask the feast 'Halloween', or the night of witches, is what each person would like to have a time in his life. Even last night VIP Albanians and the various ways of celebrating this holiday. Nisim Tuna singer, who was dressed as Superuomen, Nora Istrefi BadGirl, Ledri Vulaj as Michael Myers, Rovena Stefa, as a bride witch, Latifi doe like a princess with magic wand, Baba Stars as thieves. Wish to be entertained our VIPs and have scared evil spirits. M. GJ.

Tuna edhe ne Halloween, vetem me djem, kritikon femrat...

Kengetarja Tuna, ra ne sy gjate "Zhurma Show" se ishte e rrethuar vetem nga meshkujt dhe gezohej vetem kur ajo vet merrte cmime. Disa e komentonin se nuk i ka edhe punet mire me shoqet e estrades dhe tash rri vetem me djem. Apo ndoshta, fakti qe eshte beqare, e ka bere punen e vet.

Sidoqofte, ja erdhi nje feste tjeter, Halloween apo "Nata e Shtrigave" dhe Tuna eshte prape ne fokus, e vuri "masken" e saj dhe u vesh si nje Superwoman. Mesiguri, ajo e ndjen veten si nje te tille dhe ajo qe na ra ne sy eshte, se ajo ishte prape e rrethuar vetem nga meshkujt, sic shihet edhe ne foto.

Se dicka Tuna nuk i ka punet mire me femra tregon edhe komenti i saj ne twitter, ku kritikoi femrat shqiptare se vishen per Halloween si dreqka, kur vete jane dreqka.

"Krejt shqiptarkat si dreqka!! E pse?! Hiq s'keni pas nevoj mi dhon zorr se qasi jeni n'perditshmeri", ka shkruar Tuna. /Albavipnews/

Sara Lleshi mohon divorcin

Mediat maqedonase keto dite kane shkruar per modelen me prejardhje shqiptare, Sara Lleshi, e cila kohe me pare mbuloi faqet dhe portalet vendore, si femra e pare shqiptare qe pozoj per revisten "Playboy". Poashtu, kemi pasur rastin te shohim modelen seksi ne klipin e Agim Poshkes "Kujt t'i them te dua".

Ajo ka tri vite qe eshte martuar me amerikanin, Thomas Willis, i cili ka 2 femije nga martesa e tij e mehershme. Bukuroshja 25 vjecare, ka bere nje jete te endrrave gjate ketyre viteve, por se fundmi, thashethemet jane shtuar ne lidhje me shkurorezimin e saj.

Per kete arsye, Sara ne nje interviste per "VEST" te Maqedonise me titullin "Burri im, eshte heroi im", ka mohuar keto thashetheme, duke thene se jane ende se bashku ne nje martese te lumtur dhe ku vetem vdekja mund t'i ndaj.

Per momentin, Sara dhe Tom jane duke jetuar ne Peru per shkak te obligimeve te bashkeshortit, dhe mendojne te kthehen ne SHBA pas perfundimit te kesaj aventure ne Ameriken Jugore. Sara eshte poashtu e angazhuar ne studime universitare ku ajo meson te behet organizatore e dasmave dhe eventeve, nje pune qe paguhet mire ne Amerike. /Albavipnews/

Çiljeta dhe Gjystja reklamojne barkun e fryre

Sot në ballafaqimin e VIP-ave kemi dy artistet tona shumë seksi, që pritet të bëhen nëna. Por e përbashkëta është se Gjyste Vulaj edhe Çiljeta Xhilaga janë të dyja në muajin e gjashtë të shtatzënisë dhe, sipas llogaritjeve gjinekologjike, i bie të sjellin në jetë fëmijët e tyre  pas tre muajve.


Ndërsa e veçanta është se Gjyste Vulaj pret fëmijën e dytë, ndërsa Çiljeta për herë të parë do të bëhet nënë.

Të dy artistet kanë reklamuar barkun e tyre në kushte joprofesionale, pasi ende asnjëra prej tyre nuk ka realizuar foto nga një fotograf i njohur, ndoshta për të qenë në ballinë të ndonjë revistë, siç kanë bërë pak kohë më parë koleget e tyre. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta and daryl advertise bloated stomach

Today in dealing VIPs have both our artists more sex, which is expected to become mothers. But common is that Gjyste Vulaj Çiljeta Xhilaga are both in the sixth month of pregnancy and gynecological computations, gets to bring to life their children after three months. While the special is that Gjyste Vulaj expects second child while Çiljeta for the first time will become a mother.

The two artists promote their belly unprofessional conditions, since none of them has not yet realized picture of a famous photographer, probably been on the cover of any magazine, as they have done recently their colleagues. M.Gj.

Faton Macula, baba per here te dyte

Jazz gitaristi i njohur shqiptar nga Mitrovica, Faton Macula, i cili ka tete vite qe jeton ne Amerike, pret femijen e tij te dyte. Keshtu ka bere te ditur vet ai ne rrjetin Facebook, ku dhe ka publikuar ekon e bebit, ndersa mesohet se gjinia e bebit eshte mashkullore.

Fatoni eshte i martuar me modelen domenikane, Claudia Cruz dhe se bashku kane nje vajze tri vjecare emrin e se ciles mban edhe albumi i tij i trete "Iman". Ka bashkepunuar me yje te muzikes boterore te zhanrit jazz, pop dhe hip-hop, si Marc Anthony, Shakira, Marry Blidge, Missy Elliot, Fantasia, Robert Hurst, Gladys Night etj.

Edhe pse larg vendlindjes, nuk i kane munguar bashkepunimet edhe me artistet shqiptare si Linda Halimi, Dj Dalool etj. ndersa ka ne plan albumin e tij te katert shqip ku do kete mysafire emrat si Argjentina Ramosaj, Teuta Kurti, Rona Nishliu, Aurela Gace, Elton Deda, Getoar Selimi etj.

Ai, poashtu flitet, se keto dite eshte takuar ne New York me Dafina Zeqirin per nje projekt te mundshem te perbashket. /Albavipnews/

Mc Kresha flet per kengen e Rozanes

Dikur ishin të lidhur, e tani ata nuk janë më bashkë. Reperi i njohur mitrovicas, Mc Kresha, siç ka thënë, nuk do të ketë kohë të marrë pjesë në ndonjë festival këtë vit, por nuk ka pasur kohë as të dëgjojë ndonjë këngë nga festivali i shumë lakuar “Kënga Magjike 2012”.

Por, për këngën e ish- partneres së tij “Ti s’ke zemër” , Rozana Radit, ka thënë se tekstet e saj janë shumë të bukura dhe nuk e ka dëgjuar ende atë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mc Kresha speaks song Rozanës

Were once connected, and now they are no longer together. The rapper known Mitrovica, Mc Kresha, as said, there will be no time to take part in a festival this year, but has not had the time nor hear any song from curved festival "Magic Song 2012". But for his former partner song "You have the heart,", Rozana Radi said that her texts are very beautiful and has not heard it yet. M.Gj.

Arta Bajrami, nje kenge per gjinine femerore

Arta Bajrami
Kengetarja Arta Bajrami, e cila eshte bere nene para dy vitesh, se shpejti do te sjell nje kenge me nje tematike me ndryshe. Mesiguri, te qenit nene, ka ndikuar edhe tek vet ajo qe te ndjehet me e pjekur dhe me serioze, nje gje qe tani do te reflektohet edhe ne kengen e saj me te re.

"Kenga e cila ben fjale per gjinine femerore, per te drejtat e saj nuk eshte trajtuar deri me tani dhe per here te pare kam menduar qe se bashku me Avniun te realizojme nje kenge me nje tematike me ndryshe.

Andaj kam pershtypjen se kenga do te pelqehet ne publik dhe do te ndikoj mjafte shume tek gjinia femerore. Tani me te degjuar kengen femrat besoj se do te jene me te guximshme per te marre nje vendim te caktuar”, ka thene Arta per "Zeri".

Kenga eshte punuar nga Avni Qahili dhe vellau i saj, Don Arbasi, ndersa videoklipin, Arta e ka menduar ta realizoj ne Shqiperi. /Albavipnews/

Wednesday, 31 October 2012

Big Mama serish ne diete

Para disa vitesh fal dietes dhe palestres, ishte raportuar ne media se Big Mama kishte humbur plote 14 kilogram.

Dhe nje kohe ajo shijoi nje forme perfekte per habi te te gjitheve dhe madje, as emri "Big" me nuk i shkonte.

Por, si duket, gjerat tani kane ndryshuar pasi kilogramet jane kthyer dhe ajo eshte futur serish ne diete.

"Ushqimi im i ri SlimLine, hajde ta shofim sa do dobesohemi", ka shkruar Big Bama ne rrjetin Facebook.

Veren qe shkoi, Big Mama ka perjetuar nje ankth te thelle pas aksidentit ku humbi shokun me te ngushte. Mesiguri, edhe kjo duhet te kete ndikuar ne gjendjen e saj shendetesore duke kthyer kilet e teperta. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ja ‘website’ ku kengetaret shqiptare blejne klikime

Sipas numrit të telefonit mund të jetë një kompani nga Maqedonia, me emrin ‘Enigma’, e cila ka edhe një ‘website’ në internet dhe aty shënohen emrat e këngëtarëve si klientë të fundit, të cilët kanë blerë klikime për këngën dhe spotin e tyre.

Madje kjo faqe me këtë adresë www.enigma-gmbh.com/youtube-promotion  tregon edhe çmimoren. Nuk dihet ende se kush e drejton këtë kompani.

Por, sipas saj, kushtojnë 15 euro  - 5 mijë shikime dhe maksimalja shihet se është 1 milion klikime që kushtojnë 1 mijë euro. Por, cilët janë këngëtarët e fundit shqiptarë që kanë blerë klikime, hyni në ‘uebsajt’ dhe shihni ato. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here 'website' where Albanian singers buy clicks

According phone number can be a company from Macedonia, the name 'Enigma', which has a 'website' on the internet and there are written the names of the singers as past clients who have bought their song and the video clicks .

Eni Koci ne studio per albumin e dyte

Ishte “Love me” titulli i albumit të parë të këngëtares Eni Koci, tashmë flitet se vajza është duke punuar për albumin e dytë.

Këngëtarja e hitit ‘Je gjithcka” ka cituar në rrjetin e saj social se më shumë po qëndron në studio, ku është duke realizuar këngët e saja më të reja ku do të sistemohen në albumin e saj më të ri, tashmë të dytë me radhë.

Natyrisht se Eni do të ketë edhe bashkëpunime, dhe një pjesë e mirë e këngëve të saja do të jenë realizuar nga reperi Noizy, i cili ka qenë një ndihmë e madhe e vajzës simpatike në suksesin e saj.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eni Koci in studio for second album

Ronela Hajati fliste per Stinen?

Si duket në mbrëmjen e dytë të spektaklit ‘Vip Shpija 3’, protagoniste kryesore ka qenë këngëtarja atraktive e cila është bërë pjesë e kësaj loje, Ronela Hajati.

Për arsye të historisë së saj që ka treguar për një lidhje dhe një dashuri të lënduar, megjithëse ajo nuk ka përmendur emër, disa gazëtarë kishin lakuar emrin e Flori Mumajesit.

Por duke ditur se vajza shpesh herë ka pasur edhe miqësi dhe bashkëpunim me këngëtarin tjetër Stine, flitet se ky i fundit është emri i personit që ajo nuk e lakon për “Dashurimë e lënduar”, ndërsa jeton në këtë shtëpi të famshme.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel Hayati spoke of Stine?

It seems that on the evening of the second spectacle 'Vip Shpija 3', the main protagonist has been attractive singer who has become a part of this game, Ronel Hayati. Because of its history has shown a connection and a love hurt, though it did not mention the name, some journalists had curved name gold Mumajesit.

Rita dhe Robi, miqe te mire apo dashnore?

I kthehemi prape fotove te Rites dhe Robit.

Robi, per te cilin mediat e huaja flasin se nuk eshte i kenaqur me famen e tij, ka zgjedhur pikerisht kete kohe te publikoj keto dy foto me Rita Oren, tashme kengetare e suksesshme dhe me shume fame, ku ata dy shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit.

Megjithese fotot aludojne per nje lidhje dashurie, ende mbetet pezull pyetja, eshte kjo vetem nje miqesi e forte apo romance e vertete? Apo te dyjat!

Kjo na kujtoj ciftin Justin Timberlake dhe Mila Kunis ne filmin "Friends with Benefits", ku ata te dy luajne rolin si dy shoke shume te mire qe sipas nevojes ndajne shtratin per te zbrazur epshet seksuale. Ndoshte ne kete baze eshte e ndertuar edhe lidhja mes Rites dhe Robit, qe ka shkaktuar konfuzion ne media. /Albavipnews/

Tuesday, 30 October 2012

Edmond Morina: “Pa femer afer nuk ndihem komplet”

Moderatori i njohur Edmond Morina, ka rrëfyer shumë gjëra të jetës së tij për portalin “Vip-Info”, ku mes tjerash ka treguar edhe se është mirë të jesh single, por edhe keq, pasi nuk mund të ndihesh komplet pa një vajzë afër vetes.

Ndërsa kur gazetari e ka pyetur se deri kur do të jetë djaloshi simpatik single, ai ka thënë se do të vazhdojë të jetë kështu deri sa të gjejë një vajzë sic e don ai vetë.

Prezantuesi momentalisht është duke moderuar një program nate në Radio Tring, ndërsa ka shumë nostalgji edhe për programet e tij të fundjavës në Radio Prizren, ku nisi hapat e parë në këtë profesion./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edmond Morina: "No female close to not feel completely"

Kengetari Noli, ne limuzine me shume femra (Video)

“Vijna na me limo”, ky është titulli i këngës së dytë të lancuar me një video shumë interesante, që sapo ka marrë komentet e para pozitive në ‘Youtube’, të këngëtarit me plot stil, Noli Pajaziti.

Falë zërit dhe simpatisë së tij ai duhet nga shumë femra dhe i ka mbledhur edhe në videoklipin e tij të dytë.

Noli jeton në Wupertal të Gjermanisë, ndërsa ka lindur në Gjilan dhe muzika që ai bën është Pop, R&B dhe House, ndërsa mësojnë se djaloshi 22 vjeçar pritet së shpejti të këtë disa bashkëpunime me këngëtarë shumë të njohur.

Edhe videon e parë, me titull ‘Shiu’, e ka realizuar në Duseldorf edhe klipin e ri po në këtë vend, ndërsa për muzikën e këngëve të tij kujdeset producenti i njohur Dj. Shane dhe Valentino Sky.

Ndërsa, Noli dëshiron që shumë shpejt të vijë dhe të marrë pjesë në ndonjë festival shqiptar, që edhe në vendlindjen e tij të njihet më shumë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noli singer, Limousine with many women

"Come with us limo," this is the title of the second song launched a very interesting video that has just taken the first positive comments on 'Youtube', the singer with lots of style, Noli Pajaziti. Thanks to his voice and his sympathy by many women and has collected in his second video clip.

Mediet e huaja serish ne fokus Rita Oren

“Ishte si një moment i Princeshës Diana. Të gjithë aeroplanët kanë ndaluar që ne të mund të kalonim nëpërmjet dhe ka pasur gjashtë makina duke pritur për mua…”.

Kështu ka thënë shqiptarja e famshme Rita Ora për “Sun”, pas publikimit të videos së saj, ku reklamohen Prishtina dhe Kosova.

Ndërsa këngëtarja në rrjetin e saj social në Twitter ka shkruar se ky është version i parë i videoklipit, që i bie të mendohet se spoti “Shine Ya light” do ta ketë edhe një version tjetër.

Ndërsa klipi i bukur saj, ashtu siç pritej, ka shkaktuar reagime te serbët, dhe ka pasur komente të ndryshme në YouTube.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Foreign media focus again Rita Hour

“X Factor Albania” serish plot me talente nga Kosova

Kanë nisur programet e regjistruara më parë të talenteve në ‘X Factor Albania 2”. Natyrisht se përveç njerëzve të çuditshëm nga mosha dhe aspak talenti, kishte edhe të rinj super të talentuar që jurinë e kanë lënë me gojë hapur.

Edhe këtë vit qysh në emisionin e parë kanë spikatur talentet e shumta nga Kosova. Ka kryesuar sërish qyteti i Gjakovës, por edhe Suhareka, Prizreni dhe Prishtina, që besojmë se do t’i shohim edhe në netët më të nxehta në garën për zërin më të mirë.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"X Factor Albania" again full of talent from Kosovo

Have launched programs previously recorded talent 'X Factor Albania 2 ". Of course in addition to strange people age and not talent, was also super talented young have left the jury with open mouth. Even this year since the first edition have highlighted numerous talents from Kosovo.

Alban Skenderaj pretendent per fitore ne “Kenga Magjike 2012”

Nëse edhe këtë vit triumfi i festivalit “Kënga Magjike” do të shkojë te një baladë, atëherë këngëtari Alban Skënderaj do të jetë fituesi i tij.

Këngëtari vlonjat sapo e ka prezantuar këngën e tij me titull “Refuzoj”, një baladë e bukur me tekst nga vetë ai dhe muzikë, ndërsa aranzhmani është krijuar në bashkëpunim me Elgit Dodën. “Yjet veç për ty ndezur i mbaj, për ty, është pak për ty, kjo botë nuk ka kuptim pa ne të dy…”.

Ndërsa kënga ka marrë menjëherë komentet shumë pozitive, dhe flitet se do të jetë fituese e këtij festivali.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj contender for victory in the "Magic Song 2012"

If this year's triumph festival "Song Magic" will go to a ballad, the singer Alban Skenderaj will be the winner. Vlonjat singer has just introduced his song titled "Refuse", a beautiful ballad with lyrics by him and music, while the arrangement is created in cooperation with Elgin Dode.

Rita Ora, lidhja me Robin behet publike

Megjithese Rita ne menyre te vazhdueshme ka mohuar lidhjen me Rob Kardashian, duke e cilesuar si miqesore, keto dite kur uragani "Sandy" po qellon fuqishem mbi New York-un, jane bere publike foto te cilat vertetojne nje romance mes te dyve.

Rob Kardashian, i cili poashtu eshte ne kerkim te fames, ka publikuar ne twitterin e tij dy foto me Rita Oren te cilen ai e quan "Boo" qe nenkupton ne shqip "e dashura". Ne foto eshte e qarte se te dy nuk fshehin afeksionin dhe ndjenjat ndaj njeri-tjetrit.

Mesiguri ne keto dite te veshtira te New York-ut, Rita ka gjetur mbeshtetjen tek Robi. Ndersa mesojme se koncerti i saj ne Filadelfia dhe New York jane shtyre per nje date tjeter me te mire, mesiguri ne Dhjetor. /Albavipnews/

Skeezy perkthen "Gangnam Style" ne shqip [VIDEO]

Kenga dhe videoklipi i kengetarit korean Psy, "Gangnam Style", qe po ben namin ne internet duke u shikuar nga afro 600 milion vizitore, eshte shnderruar ne nje fenomen boteror, duke mos perjashtuar as shqiptaret. Kenga eshte bere burim i shume parodive dhe stili i kercimit "gangnam" po performohet edhe nga vet vipat boterore. Nese ju kujtohet, kete e beri edhe Rita Ora ne nje bisede "live" me fansat.

Reperi dhe kompozitori i talentuar nga Maqedonia qe jeton ne Belgjike, Skeezy, ne bashkepunim me Don Cajana, kane "perkthyer" kengen ne shqip, por me nje titull dhe tekst te vecante "Plaka Style", duke e ilustruar me kercimin e nje plake ne video. Kenga eshte komponuar/pershtatur ne studion e Skeezy-t, qe njihet me emrin "Industry Records".

Skeezy edhe me heret ka "perkthyer" me sukses hitet boterore, si kenga "Au Se Eu Te Pego" te kengetarit portugez, qe ne verzionin shqip titullohet "Nuse, oj nuse". /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 29 October 2012

Jonida Maliqi pozon per "Harmony", zbulon tatuazhin e ri

Kengetarja Jonida Maliqi, e cila shpesh cilesohet si nje ikone mode, ka nje aurore terheqese qe e rrethon dhe cka do qe ajo ben, nuk mund t'i ike vemendjes se mediave dhe publikut. Ka pozuar per revisten "Harmony" te muajit nentor dhe ka nje interviste brenda me titull "E para eshte Jonida", ku rrefen anen e panjohur te saj, e te qenit prinder.

Ne kopertinen e kesaj reviste eshte nje foto e realizuar nga fotografi Endrit Mertiri dhe ajo qe terheq vemendjen ketu eshte nje tatuazh ne kycin e dores se saj te majte. Ky tatuazh eshte nje zemer e vogel me ngjyre te kuqe brenda se ciles shkruan "Mama" dhe ky eshte dedikimi qe ajo i ka bere vetes dhe nenes se saj.

Eshte tatuazhi me i ri i Jonides qe njeherit reflekton statusin e saj te ndryshuar, pasi ka disa muaj tani qe u be nene per here te pare. Kengetarja ka edhe disa tatuazhe tjera ne trup, qe reflektojne periudha te ndryshme te jetes se saj. /Albavipnews/

Gjyste Vulaj, foto 6-muajshe shtatzene


I ka ndërprerë koncertet e shumta që ka pasur, për arsye se në barkun e saj po rritet një fëmijë, i cili pritet të vijë në jetë pas tre muajve.

Ndërsa këngëtarja më atraktive shqiptare Gjyste Vulaj, është në kulmin e lumturisë së shtatzanisë së saj, dhe këtë e ka treguar edhe me anë të këtyre fotografive ku duket barku i saj gjashtë muajshe shtatzënë.

Cifti simpatik i show-bizit shqiptar, Sokoli dhe Gjystja janë rehatuar tashmë nga angazhimet e shumta, duke pritur me gëzim ardhjen në jetë të fëmijës së tyre të dytë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj, photo 6 months pregnant

I interrupted numerous concerts had, because her belly is growing a baby, which is expected to come to life after three months. While Albanian attractive singer Gjyste Vulaj, is at the height of her pregnancy happiness, and this has shown through these pictures where her stomach looks six months pregnant.

Charming couple Albanian BIZI showdown Sokoli and daryl are already comfortable numerous engagements, received with joy the coming into being of their second child. / Albavipnews /

Rita Ora do te nderohet nga Presidentja e Kosoves

Pas publikimit të videoklipit “Shine Ya Light” të këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora, tashmë të gjithë flasin, edhe personalitetet më të lartë të Kosovës.

Mësuam se presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do ta shpallë në muajin që vjen Rita Orën ambasadore nderi të Kosovës. Megjithëse ky titull është menduar edhe më parë dhe është diskutuar në parlamentin e Kosovës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora will be honored by the President of Kosovo

Following the publication of the video clip "Shine Ya Light" Albanian origin singer Rita Ora, now all the talk, the highest dignitaries Kosovo. Learned that the President of Kosovo, Atifete Jahjaga will be announced in next month Rita Hour honorary ambassador of Kosovo. Although this title was previously thought and discussed in the Kosovo parliament. / Albavipnews /

Viktor Zenuni, pak anash muziken, pergaditet per dasem

Nëse do të thoni se ku mbeti këngëtari Viktor Zenuni, ne ua tregojmë, pasi morëm vesh se djaloshi simpatik pas shumë viteve i dashuruar me vajzën nga Kosova që jeton në Zvicër, do të martohet me të duke i dhënë fund beqarisë.

Viktori do ta finalizojë vitin që vjen dashurinë e tij për këtë vajzë që e don më së shumti në botë, dhe konkretisht më 4 gusht 2013 do të martohet.

Ne zbuluam vetëm inicialet e vajzës që ia ka rrëmbëyer zemrën këngëtarit, e ato janë SH.H. Muzikën e ka lënë pak anash, pasi këngëtari po merrem me organizimin e dasmës, ku natyrisht do ta realizojë në vendlindjen e tij e do të jetë një dasëm madhështore.

Ne i urojmë shumë lumturi ciftit të ri, dhe e presim Viktorin sërisht me këngë të reja dhe të bukura./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Viktor Zenuni, little music aside, prepare for wedding

If you say where was the singer Viktor Zenuni, we show them, as we learned that after many years charming boy in love with the girl from Kosovo living in Switzerland, will marry ending celibacy. Victoria will finalize next year his love for this girl that loves most in the world, and specifically on August 4, 2013 is going to marry. We found only the initials of the girl who has rrëmbëyer singer's heart, they are SH.H.

Dafina provokon femrat edhe ne ‘Halloween’

E veshur me të zeza dhe e lyer me të zeza, ngjyrat më të frikshme, ashtu siç e do edhe festa e tillë.

Kjo është këngëtarja Dafina Zeqiri, siç e shihni në këtë postim të sajin në ‘Twitter’, dhe festa e ‘Halloweenit’ ka ardhur për të, pasi ajo gjendet ende në Amerikë.

Por Dafina me shoqërinë e saj edhe në këtë festë provokon shumë, sidomos me femra. Por, askujt nuk i duket kjo sjellje e saj e çuditshme, pasi në këtë festë mund të bësh dhe lejohen të tilla gjëra, ndërsa çoroditë dhe atraktiviteti  i Dafinës bëhen dhe shihen çdo ditë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina provokes women in 'Halloween'

Dressed in black and painted in black, the colors more daunting, as such holidays. This is the singer Dafina Zeqiri, as you can see in this post sajin in 'Twitter', and the feast of 'Halloweenit' has come to be, as it is still in America. But Dafina with her friends in this holiday provokes a lot, especially with women.

Arbri dhe Meti nga BB5, menaxherë

Djemtë, të cilët u bënë të famshëm falë pjesëmarrjes së tyre në “Big Brother Albania 5”, Meti dhe Arbri, ku i fundit ishte fitues i këtij reality-shou, vazhdojnë të ruajnë miqësinë e tyre.

Madje mësuam se kjo miqësi e tyre është afruar edhe më shumë, pasi të dy djemtë kanë nisur një biznes dhe po menaxhojnë një bar kafe me emrin “Clique Bar Coffe”, ku në netët e Festës së Kurban Bajramit e kanë pasur të mbushur plot e përplot me të rinj që argëtoheshin në shoqërinë e muzikës.

Ne urojmë që t’u ecë mirë djemve të BB5 në këtë biznes të ri. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber and Meti from BB5, managers

Boys who became famous thanks to their participation in the "Big Brother 5", Meti and Arbri, where the latter was the winner of this reality show, continue to maintain their friendship.

Zhaku del me sherre, Corleone nuk hyn ne Vip Shpija 3

Inida Gjata e njohur ndryshe me ermin e artit ‘Zhaku’ është përzënë sot nga realiti show që po zhvillohet në Kosovë, ‘Vip Shpija’.

Pas largimit të Enver Petrovcit, Zhaku është larguar me urdhër të të “zotit të shtëpisë” për shkak të abuzimit me alkoolin dhe fyerjeve të rënda në adresë të Dr. Florit dhe disa anëtarëve të tjerë ‘vipa’.

Zhaku kishte hequr dorë edhe nga konkurrimi i saj në “Kënga Magjike” ku ajo u paraqit së bashku me të dashurin e saj Kristian, për të marrë pjesë në reality show. Si duket ashtu si hyri dhe doli vajza e kritikave, ndersa Vali Corleone nuk do te hyje sonte ne “Vip Shpija 3”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zhaku enters and exits through the hassle of Vip

Inida long known art with your name 'Zhaku' is driven today by realiti show taking place in Kosovo, 'Vip'. After the departure of Enver Petrovci, Zhaku left with orders of "master of the house" due to alcohol abuse and severe insults addressed to Dr. Gold and some other members 'vipa'.

Genta Ismajli humb nurin

Ajo në fakt është kthyer me një ndryshim jo fort të mirë nga Amerika, ka ndërruar ngjyrën e flokëve, por që nuk është se po pëlqehet shumë, sidomos nga fansat e saj.

Kjo është Genta Ismajli që si duket nuri i saj që dikur shndërriste, tashmë ka humbur. Ajo, sic e shihni edhe në këtë foto gjatë një koncerti se si duket, madje vini re mirë nuk ka pasur kohë as të kujdeset për thonjtë e saj që duken më shumë lara-lara se sa të rregulluar.

Kujdes Genta, mbajë më tepër vetën si dukur./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismaili lose Nuri

She actually came back with a not very good change from America, has changed his hair color, but that is not that he liked a lot, especially her fans. This is Genta Ismaili looks like her grace that once shndërriste, has already lost.

She, as you can see in this picture during a concert that seems good even notice there was no time to take care of her nails that look more patchwork than fix. Genta care, retain more of itself as pretentious. / Albavipnews /

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

VIP Shpija: Te henen behet nami, hyn Vali Corleone!

Ajo qe eshte pritur me se shumti, duket se do te ndodh. Pas hyrjes se Shkendije Mujaj ne VIP Shpija, shume fansa kane deshiruar qe aty te futet edhe Vali Corleone, i cili dite me pare deklaroi se ka nje "sex tape" me kengetaren.

"Te Henen ne Vip Shpija behet pjese e ketij Reality-Show Vali Corleone ! Absollut Super Show :)", ka bere te ditur drejtuesja e ketij spektakli, Albana Osmani ne faqen e facebookut.

Mesiguri, organizatoret e ketij shou, duke deshiruar qe te rrisin interesimin per VIP Shpija, e kane kuptuar se i duhet nje personazh i jashtezakonshem si tipi i Vali Corleones, qe te ndez atmosferen ne maksimum. /Albavipnews/

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Adelina Berisha eshte "Miss Benelux 2013"

Kemi shkruar me pare per bukuroshen 17 vjecare Adelina Berisha qe jeton ne Antwerpen te Belgjikes dhe garen e saj per kuroren e "Miss Benelux 2013".

Eshte kenaqesi dhe krenari per te gjithe shqiptaret te mesojme se pikerisht ajo eshte shpallur fituese e ketij evenimenti te bukurise, ne spektaklin qe u mbajt pak kohe me pare ne resortin Kefaluka te Turqise. Ajo eshte nje nder fitueset me te reja ne moshe deri me tani te ketij konkursi.

Ky eshte nje sukses i jashtezakonshem per bukuroshen nga Peja, e cila do t'i perfaqesoj vitin e ardhshem shtetet e Benelux-it, Belgjiken, Holanden dhe Luksemburgun ne konkursin e bukurise "Miss Bota 2013".

Eshte kjo edhe nje deshmi se bukuria shqiptare po vleresohet larte ne te gjithe boten dhe gati nuk ka mbetur konkurs boteror i bukurise ku nuk ka shkelur. /Albavipnews/

Olta dhe Armina, dy partneret e Ardit Gjebrese...

Ne konsultime para festivalit
foto: panorama plus
Edicioni i sivjetem i festivalit "Kenga Magjike" do te jete i vecante dhe festiv per nder te 100 vjetorit te Pavaresise.

Ndryshe nga viti i kaluar me Gymyshin, Ardit Gjebrea ka vendosur qe kesaj here te kete partnere dy vajza shqiptare te njohura, qe do ta shoqerojne ate ne tri netet finale me 10, 11 dhe 12 nentor. Behet fjale per aktoren e re dhe tanime te mirenjohur Olta Gixhari dhe miss-in Armina Mevlani qe ne vitin 2009 perfaqesoi Shqiperine ne "Miss World".

Te dyja bukuroshe, njera bionde dhe tjetra brune por me stil te ngjashem, jane shprehur te lumtura qe do jene pjese te nje projekti te madh dhe te rendesishem sic eshte "Kenga Magjike", qe kerkon angazhim dhe pergjegjesi te nivelit te larte.

"U lumturova pa mase, por edhe u 'frikesova' per pergjegjesine qe po me jepej", ka treguar Mevlina per "Bluetooth", dhe ka shtuar "Arditin e kam pasur idhull... e kam dashuruar si figure televizive. Edhe tani qe jam rritur, kam kuptuar qe eshte nje person i vecante i ekranit dhe normal, eshte nje emocion i jashtezakonshem prezantimi perkrah tij".


Graciano i BB, feston 20 vjetorin me "belly dancing" [VIDEO]

Graciano Tagani, balerini simpatik qe mori famen si pjesemarres ne "Big Brother", keto dite ka festuar ditelindjen e tij te 20-te, ne "Nunu Club" ne Tirane, ku ka ftuar miqte, familjaret, personazhe nga Big Brother dhe nga ekrani, si dhe gazetare, raportojne mediat ne Tirane. Me pas, Graciano dhe ka hedhur nje video te festes ne Youtube.

Ne video Graciano, te cilet miqte e nxoren jashte lokalit, lexohet te jete i shqetesuar per mosardhje te mysafireve, gjersa per te ishte pergaditur nje surprize, kur pas kthimit brenda, lokali ishte mbushur perplote nga miqte te cilet ishin fshehur per ta befasuar.

Atmosfera eshte ndezur me dy balerina qe kercyen "belly dancing" per te kenaqur Gracianon. Balerini mori shume dhurata por me specialja ka qene ajo nga mamaja e tij, nje makine e tipit "Mercedes Benz" qe iu dorezua me nje prezantim te shoqeruar me fishekzjarre. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Emina Cunmulaj ne nje aksion humanitar

Modelja shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj, ka qene e ftuar speciale ne nje mbremje humanitare organizuar nga "Lipstick Sister" dhe "Skinny Bikini Swimwear" qe ka per qellim sensibilizimin per lufte kunder kancerit ne gji.

"Eshte nder dhe kenaqesi te jesh pjese e nje te shtunde me kauze te tille te mahnitshme ne mesin e grave me teper influence, ngritjen e vetedijes per nje kauze qe sot prek nje ne tre gra ... Faleminderit Lipstick dhe 'Skinny Bikini' qe me keni mundesuar te jem pjese e ketij eventi te bukur... do te jete nje tubim i mahnitshem", ka shkruar Emina ne twitterin e saj.

Mbremja humanitare eshte mbajtur te Shtunden me 27 tetor dhe sic shihet edhe ne foto, imazhi i saj ka qene pjese e reklames se ketij eventi. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Rita Ora i prezanton botes Kosoven

Pop këngëtarja nga Britania, me prejardhje kosovare, Rita Ora, ka publikuar videoklipin e saj më të ri "Shine Ya Light". Xhirimet për video-klipin “Shine Ya Light”, Rita Ora i ka bërë në Kosovë.

Qindra kosovarë e patën pritur atë, si në Aeroportin e Prishtinës, ashtu edhe para pallatit të Rinisë, ku këngëtarja me famë botërore, kishte kryer xhirime mbi obeliskun “Newborn”.

Me këtë rast britanikja, Daily Mail, e pati shënuar vizitën e pop këngëtares në Kosovë, duke thënë se “ajo u kthye te rrënjët e saj” për të kryer xhirime për spotin e ri.Ylli, shkruante Daily Mail, “dëshiron të ndihmojë që ta vendosë fuqishëm vendin e saj në hartë, duke xhiruar videoklipin e fundit në qytet”.

Seldi: Me ka bezdisur thashethemi i fejeses!

Seldi si duket nuk eshte i lumtur me lajmin qe u hodh ne media ne lidhje me fejesen e tij me vajzen qe jeton ne Suedi, Dafina Zeka. Eshte bezdisur nga ky thashethem, sic thote ai, sepse nuk e pelqen te shkruhen gjera te paverteta per te.

“Nuk jam i fejuar dhe dua qe ta kuptojne njehere e mire te gjithe. As qe kam ndermend te fejohem. Jam shume i ri qe te mendoj per keto gjera. Dua te perqendrohem teresisht tek karriera ime si kengetar dhe te punoj sa me shume.", eshte sqaruar Seldi per suplementin "Bluetooth".

Seldi eshte kapur ne shoqeri te Dafines ne shume raste, madje jane botuar foto ku shihet ne festa familjare me te, prandaj dyshimet jane shtuar per nje fejese te mundshme, te cilen ai gjithmone e ka heshtur ose mohuar sikur e ben tani.

Seldi ka treguar me tej per "Bluetooth" se eshte duke punuar per kenge te reja te cilat me siguri do te jene "superhite", duke mos perjashtuar edhe bashkepunimin e paralajmeruar me Sinan Hoxhen qe do vij se shpejti. /Albavipnews/

Adelina, se shpejti videoklipi ‘Ne pervjetor’

Vajza e hitit “Në përvjetor” e prezantuar në festivalin e ‘Kënga Magjike 2012’, Adelina Emini, ka qenë e ftuar në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio, ku ka rrëfyer shumëçka.

E lumtur që ka fituar dy çmime në ‘Zhurma Show Awards 2012’, dhe është ndier shumë mirë pas një punë të madhe, kur ajo realizon një këngë dhe një video, thotë se secili këngëtar dëshiron të shpërblehet.

Adelina ka treguar edhe mënyrën se si ftohen dhe nderohen artistët nëpër evente të tilla, ku ajo me kënaqësi e ka pritur ftesën dhe duhet t’i nderohen këto spektakle, pasi është respekt i ndërsjellë.

Ndërsa për Tunën ka qenë dakord që të merrte çmimin kryesor në “Zhurma Show”. Për këngën ‘Në përvjetor’, ajo ka treguar se ka vendosur të këndojë një baladë, pasi ajo ndihet shumë mirë, dhe baladat janë të pavdekshme, ndërsa ndihet shumë mirë për vlerësimin në këtë festival për kualifikimin në gjysmë finale, dhe nga komentet shumë pozitive të miqve të saj.


Modelja Vita, nga VIP-i ne konkurs bukurie

Në Shqipëri ajo ishte një modele, ndërsa në Kosovë, falë miqësisë me këngëtaren Rezarta Shkurta, ajo erdhi të konkurrojë si vajzë VIP në “Vip Shpija”.

Fjala është për modelen nga Durrësi, Afroviti Goge, e cila mësojmë se është një nga vajzat që konkurron këtë vit në spektaklin e bukurisë “Miss Albania”.

Ne e dimë se ajo është një femër shumë e bukur, por çuditemi se pse i futet sërish rrugës së konkursit, kur para pak kohësh ishte personazh VIP.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Vita, VIPs in beauty contest

In Korea it was a model, while in Kosovo, thanks to friendship with singer Rezarta Shkurta, she came to compete as VIP girl "Vip". This is about the model from Durres, Afroviti goget, which we know is one of the girls competing this year in the spectacle of beauty "Miss Albania".

We know that it is a very beautiful woman, but wonder why i put back the way of competition, when recently was VIP personage.
M. GJ.

Ledri Vulaj shfaqet si regjisor

Ku mbeti këngëtari Ledri Vulaj, keni pyetur ndonjëherë? Ja ku ju sjellim këtë foto, në të cilat duket se trashëgiminë e të atit e ka marrë seriozisht.

Ai tashmë jep këshilla si regjisor në këtë pjesë, ku shihet duke i mësuar diçka aktorit Armend Ismajli. Megjithëse, siç ka thënë ai, nuk do të ketë punë më me muzikën, por me lajmet, pasi puna e tij në regji do të fokusohet. Ne urojmë që t’i ecë Ledrit më tepër puna si regjisor.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri Vulaj displayed as a director

Where was the singer Ledri Vulaj you ever asked? Here we bring you this picture, which appears to her father's legacy has taken seriously. He already gives advice as a director in this part, where the actor is seen teaching Armend Ismajli.

Although, as he said, will not work with music, but with the news, after his work on director will focus. We wish to move Ledri more work as a director.
M. GJ.

Aurela Gaçe para Lady Gages

Vërtet personazhet  tona sot në rubrikën ‘VIP vs VIP’ janë të çuditshme dhe shumë atraktive.

Por, ne e kemi ballafaquar këngëtaren shqiptare, Aurela Gaçe, me këngëtaren e huaj të çuditshme, Lady Gaga, për arsye se këngëtarja labe tha në spektaklin ‘100 vjet muzikë’ se ajo ka qenë me këtë dukje para Lady Gagës, si me të qeshur.

Këngëtarja është shfaqur me një veshje si të Lady Gagës dhe ka dhënë këtë përgjigje kur është ngacmuar po me këtë krahasim nga autori i programit.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace before Lady gages

Rita Ora imazh i atleteve italiane "Superga"

Imazhi i kengetares se suksesshme shqiptare Rita Ora po kerkohet nga kompani te ndryshme per te prezantuar produktet e tyre.

Mesohet se Rita ka nenshkruar nje kontrate me firmen "Superga UK" qe mirret me mbathje sportive italiane, ku ajo do te jete imazh i kampanjes "Pranvera/Vera 2013". Rita do te zevendesoje modelen e deritanishme Alex Chung.

Mesiguri eshte nje oferte e kendshme per Rita Oren e cila ka filluar karrieren si shitese e atleteve dhe eshte fans i devotshem i tyre duke i mbathur ato edhe vete, kudo qe shkon, madje ne nje kombinim te jashtezakonshem me veshjen, tipik vetem per Riten.

Rita sapo ka lansuar me sukses videon e saj te xhiruar ne Kosove "Shine Ya Light", gjersa mesohet se serbet jane revoltuar per patriotizmin e shprehur ne video per "shtetin e veteshpallur", sic thone ata, te Kosoves. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online