All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 17 November 2012

Adelina Ismajli: "Skenderbe" ishte dhurate nga Vali [VIDEO]

Adelina Ismajli ne Shqiperi, ishte nje event qe nuk kaloi pa u verejtur nga mediat e shkruara dhe televizive ne Tirane. Ajo ka shtuar prezencen e saj fizike ne Shqiperi, sepse atje ajo ndjehet e vleresuar dhe ne nivel te saj. Te pakten, keshtu ajo u deklarua vete per media.

Publikut atje ajo i dhuroi nje koncert recital, sipas saj i pari dhe i fundit, qe u prit shume mire, madje befasoi disa qe nuk e njihnin mire potencialin vokal dhe intelektual te saj.

Pak dite me pare, ajo lancoi videoklipin kenges se saj "Skenderbe", qe thuhet se eshte nje kryeveper e kengetares, muziken dhe tekstin e se ciles e shkroi vete ajo, dhe ate para me shume se nje dekade. Arsyeja pse ky klip nuk erdhi me heret, si shpjegon Adelina ne nje interviste per "Bluetooth", ishte sepse kenga ka qene e cenzuruar. Por, ja sot, fale koheve te ndryshuara, ne 100 Vjetor, kjo kryeveper, serish ka pare driten e diellit.

Zajmina Vasjari: Ja pse mbeta jashte finales se KM

Performanca e saj ishte bombastike ne "Kenga Magjike" por ja qe mesa duket, kjo nuk mjaftoi qe t'a dergoj ate ne finale. Kengetarja seksi, Zajmina Vasjari, ne nje rrefim per "Bluetooth" ka zbuluar prapaskenat e votimeve te kengetareve tek festivali "Kenga Magjike".

"Nuk me pelqen te bej pazare dhe per pasoje, kete vit mbeta jashte finales", ka treguar Zajmina arsyet qe, sipas saj, ben qe ajo te mbetet pa kupe kete vit.

Ne kete festival, sic dihet, kengetaret votojne njeri tjetrin dhe pasi qe shume prej tyre jane miqe apo "armiq" ne mes veti, ata jane mjaft te bezdisur per te votuar ne kete menyre dhe fatkeqesisht aleancat mes tyre luajne rol te rendesishem ne grumbullimin e pikave, duke shkaktuar me pastaj pakenaqesira qe zakonisht shprehen ne periudhen e pas festivalit.

Megjithate, Zajmina eshte e lumtur qe kenga eshte pelqyer dhe performanca e saj do te mbahet mend. Tani eshte e perqendruar ne projektin e saj te radhes qe do vije se shpejti me videoklip. /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Friday, 16 November 2012

Elvana Gjata, kjo "sheherezade" e bukur shqiptare

Eshte shkeputur per ca kohe nga skena, por na beri me dije ne facebook-un e saj se po kthehet fuqishem me nje klip te titulluar "Beso".

"Shkeputur nga xhirimet e klipit me te ri...", ka shkruar Elvana dhe ka postuar nje foto te saj te mbuluar me shami, ashtu sic bejne femrat arabe apo ato te besimit islam.

Ne klipin e saj te fundit, ajo i kendoi "gjakut" por shikuar nga titulli i kenges dhe fotoja e postuar, duket se kesaj radhe ajo do t'i kendoj nje teme tjeter te forte, fese apo besimit ne zot, apo ndoshta do te percjell nje mesazh te Pashko Vases mbi fene.

Duke ditur se vet ajo i perket besimit katolik, jemi kurioz te dime se cfare mesazhi do na sjell, kjo "sheherezade" e bukur shqiptare. /Albavipnews/

Arditi pelqen punen me shume lodhje

Producenti super i lakuar gjatë javëve që kaluan, Ardit Gjebrea, nëse dikush mendon se ai kurrë nuk mund të përlotet, e ka gabim. Pasi, nëse ai kujton prindërit dhe flet për ta, derdh lot.

I pëlqen që qetësinë dhe butësinë e tij, ashtu siç thotë, e ka nga nëna e tij. Ndërsa, çdo gjë që e bën Arditi dëshiron ta bëjë për familjen e tij.

Por, Arditi është shumë i rreptë në punë dhe kur bëhet fjalë për gjëra serioze. Për ju të gjithë që pëlqeni që ai të rikthehet sërish në muzikë, duhet të prisni ende, pasi për momentin është i angazhuar vetëm në moderim. Shou-menit shqiptar nuk i pëlqen që të lodhet me gjëra që nuk e bëjnë të lumtur, por ai njihet i lumtur kur lodhet dhe punon shumë, dhe të tjerët flasin për punën e tij.

Ndërsa, Arditi tregon se mërzia e tij zgjat vetëm një ditë, sidomos ndaj bashkëshortes së tij, dhe për pasuri thotë që është i pasur me familjen e tij dhe jo me ekonominë e tij. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arditi like working with a lot of fatigue

NRG Band synon tregun nderkombetar

Grupi mjaft i popullarizuar ne trojet shqiptare, NRG Band me liderin dhe vokalistin e njohur Besnik Qaka, duket se jane lidhur me shtepine diskografike "CAT Music" te Rumanise e cila ka filluar te promovoje nen ombrellen e saj kengen dhe hitin "Rina Rina" ne verzionin internacional, ka bere te ditur Albaniac.

Labeli "Cat Music" mbulon 60% te tregut rumun dhe viteve te fundit po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar te muzikes ne europe dhe ne amerike.

Kenga "Rina, Rina" ishte nje nder me te degjuarat neper radiot shqiptare vitin e kaluar dhe mori cmim ne festivalin "Top Fest 8", ndersa dihet se eshte pelqyer mjaft edhe nga degjuesit jo-shqipfoles.

Tashme kjo kenge, sapo eshte re-publikuar ne internet dhe mund te degjohet ne kanalin zyrtar te labelit CAT. Ne kete kanal, poashtu verejtem edhe nje shqiptar tjeter, Klajdi Lupa (Claydee) me hitin e tij "Mamacita Buena". /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Niko Pepaj, luan ne serialin amerikan "Bunheads"

Modeli dhe aktori shqiptar Niko Pepaj me origjine nga Shkodra, do te luaj ne serialin televiziv "Bunheads" qe transmetohet ne kanalin ABC Family, transmeton Albaniac. Seriali "Bunheads" eshte nje komedi-drame dhe ngjarja zhvillohet rreth nje shkolle baleti.

Sezoni i pare i serialit eshte shfaqur veren qe shkoi ndersa ne sezonin e dyte dimeror, rikthehet ne ekran me daten 7 janar 2013. Niko eshte aktori qe do t'i bashkohet ketij seriali ne rolin e personazhit me emrin "Jack".

Niko njihet me shume me rolin e tij ne filmin "My Super Psycho Sweet 16", ndersa eshte pjese e kastit edhe ne filmin qe po xhirohet me titull "Crimson Saints". Besojme se roli i tij ne serialin "Bunheads" do t'a bej ate edhe me te njohur.

Vlen te permendet se motra e tij me e madhe, Eva Pepaj eshte modele e njohur ne SHBA e cila poashtu ka provuar aktrimin. /Albavipnews/

Zzap dhe Chriss reagojne per akuzat ndaj kenges “N’Prishtine”

Producentët e këngës që u shndërrua për pak ditë në një hit të madh, Zzap dhe Chriss, kanë reaguar për lajmin që doli se kënga “N’Prishtinë”, e kënduar nga reperi Getoar Selimi, është e vjedhur nga një këngë serbe.

Djemtë e hiteve të veçanta kanë thënë për gazetën tonë se instrumenti i kësaj këngë është bërë vitin e kaluar, ndërsa si këngë është realizuar para gjashtë muajsh.

Sipas tyre këto kritika për huazim nuk kanë të bëjnë aspak me kopjim të këngës, pasi vokali që gjendet është “sample” dhe ku 90 për qind e producentëve të botës i përdorin këto ‘sample’.

Dhe, kështu kjo këngë nuk ka të bëjë me kopjim, ajo është punuar dhe është aranzhuar nga ne, dhe nëse diçka do të ishte ashtu siç thuhej edhe kanali ‘Youtube’, do të kishte marrë masa parandaluese për transmetimin e këngës.

“E nëse ne do të fillojmë të huazojmë këngë, do të jetë vetëm dita kur ne nuk do të bëjmë më muzikë” - janë shprehur në tej Zzap dhe Chriss. Ndërsa, në fund producentët kanë treguar se kanë në dorë edhe një bashkëpunim shumë interesant që do të zbulohet shumë shpjet.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zzap & Chriss react to charges against song "N'Prishtinë"

Dhurata Ahmetaj e ben Bleron regjisor

Gjatë mbrëmjes të së enjtes, që sapo kaloi, këngëtarja Dhurata Ahmetaj, në bashkëpunim me producentin e saj, Blero, ka sjellë videoklipin e këngës më të re, “Më gënje”.

Këtë klip dhe këngë të bukur ata e kanë promovuar në Sheshin 21, në praninë e shumë miqve dhe artistëve dhe medieve të ftuar. Dhurata për ne ka treguar se mendon se kjo këngë është më e mira e saj deri tani, pasi është punuar shumë, dhe bashkëpunimi me Bleron nuk dështon kurrë.

Ndërsa, videoklipi është realizuar në Shkup nga “Tomato”, dhe vetë Blero këtu ka shfaqur edhe anën e tij si regjisor i këtij klipi.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ahmetaj gifts makes Bleron filmmaker

During the evening of Thursday, that just passed, the singer Ahmetaj gifts, in collaboration with her ​​producer, Blero, has brought new song video clip, "I lie." This clip and beautiful songs they promoted Square 21, in the presence of many friends and artists and media guests.

Thursday, 15 November 2012

Leonora Xhemajli eshte "Face of Switzerland 2012"

Kater dite para se te festoj ditelindjen e 20-te, me daten 8 Nentor, bukuroshja shqiptare Leonora Xhemajli eshte shperblyer me dhuraten me te mire qe ajo mund te enderronte. Ajo eshte shpallur "Face of Switzerland 2012" qe e ben ate fytyren me te bukur te Zvicres per vitin 2012.

Po pra, ndryshe nga konkurset e tjera te bukurise, ne "Face of Switzerland" mirret parasysh vetem pjesa e fytyres dhe natyrisht edhe ne kete verzion, bukuria shqiptare ka ngadhnjyer.

Leonora, me kete rast ka marre edhe nje shperblim konkret, nje veture te kuqe, te tipit "Alfa Romeo" dhe tani, nuk ka me nevoje te udhetoj ne pune me transport publik, por me veturen e saj personale. Pas fitores, bukuroshja poashtu ka marre disa oferta pune ne industrine e marketingut.

Leonora jeton me prinderit e vet ne qytetin Rombach te Zvicres. Eshte lindur dhe rritur atje dhe krahas vetedijes per origjinen e saj shqiptare, ajo eshte krenare te perfaqesoj edhe vendin ku jeton Zvicren. Ne mediat zvicerane njihet si "Leunora Xhemajlaj".

Ju kujtojme poashtu qe ne "Miss Universe Kosova 2012" ajo fitoi titullin "Miss Fotogjenia". /Albavipnews/

Angela “puth” Nju- Jorkun

Kur kthehet ajo në shtëpinë e saj siç e quan në rrjetin social ‘Twitter’, ndihet shumë e relaksuar.

Super-modelja e njohur shqiptare me famë botërore, Anxhela Martini, tashmë është mësuar edhe me fotot provokuese, dhe pikërisht këtë e vendos ajo duke e ilustruar me qetësinë që ndihet në apartamentin ku ajo jeton në Nju- Jork, madje e puth këtë vend me anë të bluzës që ajo e ka veshur.

Natyrisht se për të jetuar në Nju-Jork duhet të puthësh mirë edhe nga ana ekonomike, që besoj se modelja është mirë edhe nga ajo anë, e pse të mos ndihet e tillë atëherë?  M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela "kiss" New York

When she turns her house as calls in social network 'Twitter', feels very relaxed. Super-model known world-renowned Albanian, Angela Martini, is already learning with provocative photos, and this puts it to illustrate with the peace that is felt in the apartment where she lives in New York, even kiss this place Shirt by what she is wearing.

Modelja Edita Abazi pikturon trupin nudo

Ndoshta është hera e parë që një modele shqiptare bën gjëra të tilla. Është kjo modelja kosovare, Edita Abazi, e cila ka realizuar një set fotografik nga duart e fotografit të njohur Besim Mydyti, që në syrin e parë duket sikur ka veshur rroba.

Por jo çdo gjë është art dhe pikturë që me dorën e artistes kosovare, Teuta Bajgora, ka mbuluar pjesët intime të trupit të modeles, e kjo është çdo gjë e punuar me dorë.

Modelja kohë më parë provoi edhe këngën, por pasionin e vjetër të fotomodeles si duket nuk e ka harruar dhe këto ditë ka realizuar këto foto të jashtëzakonshme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Edita Abazi painted naked body

Is probably the first time that an Albanian models doing things. Is this model Kosovo, Edita Abazi, which carried a photo set from the hands of renowned photographer Faith Mydyti, that in the first eye seems to have worn clothes.

Wednesday, 14 November 2012

Aferdita dhe Diana, imazhe te modes "Tarik Ediz"

Te dyja bukuroshe dhe te dyja misse, jane bere imazh te shtepise se modes "Tarik Ediz" per koleksionin 2013 Pranvere-Vere.

Fjala eshte per "Miss Universe 2011" Aferdita Dreshaj dhe "Miss Universe 2012" Diana Avdiu, te cilat kane realizuar ne New York nje set fotografik me Fadil Berishen, te veshura me fustane te kesaj shtepie.

Imazhet e tyre tashme mund te shihen ne faqen zyrtare tarikediz.com

Marka "Tarik Ediz" ka origjinen ne Turqi ndersa veshjet e saj shiten ne me se 30 shtete nderkombetare, duke perfshire edhe SHBA-n. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita and Diana, images modes "Tarik Ediz"


Ritakimi i Sabriut dhe Ledines

Ata vërtetë kanë qenë miq të vjetër falë edhe këngës së famshme të tyre, e cila në atë vit në festivalin e RTVSH-së bëri një bujë të madhe me titull “Ma ke prish gjumin e natës”.

Por, siç e shihni në këtë foto këngëtarët Sabri Fejzullahu dhe Ledina Çelo janë ritakuar dhe kanë kërcyer e kënduar mjaft në një spektakël të mbajtur në Zvicër “Miss dhe Mister Universi shqiptar”.

Dihet që këngëtari është shumë xhentil ndaj kolegeve, e sidomos ndaj Ledinës bukuroshe e cila edhe në këtë mbrëmje është dukur thuajse perfekt.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ritakimi Sabriu and Ledinës

They really were old friends thanks to their famous song, which in that year RTVSH Festival made ​​a big fuss titled "Ma you sleep disturbance at night." But, as you see in this picture singers Sabri Brothers and Ledina Çelo are ritakuar and dancing and singing quite a spectacle held in Switzerland "Miss and Mister Albania Universe".

Serish Anjeza Shahini ne gare per Eurovizion

Të gjithëve na kujtohet kur Shqipëria për herë të parë preku festivalin e madh evropian “Eurosong” me këngën “The Image of you” në vitin 2004, dhe që u rendit në një pozitë shumë të mirë.

Ishte kjo këngëtarja e cila sapo kishte dalë nga ‘Ethet’ dhe menjëherë fitoi nga Festivali i RTVSH, në 2003.

Ndërsa mësuam se këngëtarja Anjeza Shahini ka gati këngën e radhës për të konkurruar këtë vit në festivalin e madh që do të mbahet në pjesën e dytë të dhjetorit në RTVSH.

Ndërsa edhe këtë vit Anjeza ka zgjedhur të bashkëpunojë me kompozitorin që e dërgoi në Eurosong, Edmond Zhulalin, dhe nëse kënga e saj do të fitojë, ne nuk do ta kemi frikën e përfaqësimit të saj në këtë festival të madh evropian.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anjeza Shahin again in the race for Contest

We all remember when Albania for the first major European festival touched "Eurosong" with the song "The EMAG of you" in 2004, and was placed in a very good position. Was this singer who had just come from 'Fever' and immediately won RTVSH Festival in 2003.

Leonora Jakupi hap Instagram zyrtar?

Leonora Jakupi eshte njera nder te vetmet kengetare qe deri me tani nuk ka pasur ndonje rrjet social zyrtar. Keshtu ajo eshte prononcuar per media duke thene se ajo kurre nuk ka pasur dhe ende nuk ka nje akont zyrtar ne Facebook apo Twitter.

Madje eshte tejet e mllefosur se aty po behen manipulime te shumta ne emer te saj. Ajo e fundit ishte lajmi per martese ku ajo shihej ne nje foto e veshur me fustan te bardhe, gjersa ne realitet ende mbetet nje beqare e devotshme. Por, te pakten natyrale ne krejt fiziken e saj, pa nderhyrje kirurgjikale, nje gje per te cilen eshte lavderuar se fundmi ne media.

Nuk e dime nese ky eshte edhe nje manipulim i radhes, por ne Instagram eshte hapur nje akont ne emer  te Leonores, ku jane postuar foto private te saj, te emes dhe te mbeses. Ndersa, ne baze te komenteve qe behen nga vete ajo dhe shoqeria e saj si Liberta Spahiu, Valdrin Sahiti etj. behet pershtypje se fjala eshte per nje akont zyrtar. Natyrisht, nje gje e tille mund te konfirmohet vetem nga ajo personalisht. /Albavipnews/

U "kall" edhe Tuna!

Menduam se Shkendije Mujaj dhe pozimet e saj ne Facebook ishin unike, por si duket "virusi" eshte duke u perhapur ne mesin e femrave te estrades.

Ketu kemi fjalen per Tunen, e cila ka kohe qe ka nisur nje "kampanje vulgariteti" ne rrjetin e saj social, duke postuar fotot nga me te cuditshmet dhe me banale. Sot ajo vjen me nje foto ku ajo ben "Shkendijen", duke u zhveshur para iPhone-it te saj ne bikini. Megjithese, nuk posedon "asetet" e Shkendijes, Tuna po tenton te na provokoj duke e shoqeruar foton me mesazhe erotike:

"Meqe temperaturat po bien, un jam k'tu per ta ndrruar klimen", nxehet keq Tuna ne Twitter!

Pak kohe me pare, doli me nje skice "bothprap" te saj, ndersa se fundmi ka postuar edhe nje foto te nje personi qe ka veshur mashkulloresine e tij me nje rrobe te leshte.

Aman, kjo beqaresha Tuna do na c'mend tani me keto gjera. Urgjentisht ju lutem, duhet nje mashkull per t'a fikur "zjarrin" e Tunes! /Albavipnews/

‘Refuzoj’ e Albanit, kenge greke? (Video)

Në fakt edhe ne kur e dëgjuam ashtu na u duk në fillim.

Por më pas kuptuam  se kënga ‘Refuzoj’ nuk është ashtu sic thuhet e vjedhur nga kënga greke e cila është kënduar kohë më parë me titull në greqisht "I agapi mou ena bradu" kënduar nga Petros Mpousoulopoulos.

E megjithatë ne më poshtë ju postojmë të dyja këngët dhe jeni ju lexues të këtij lajmi që bëni dallimin./Albavipnews/- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Tuesday, 13 November 2012

Lori vjen me dy kenge te reja...

Kengetarja Lori ka bere te ditur ne nje interviste per "Bluetooth" se eshte ne pergaditje te dy kengeve qe do t'i lancoj se shpejti me videoklip.

Kenga e pare titullohet "Nuk mundem" qe ben fjale per dashurine me vuajtje, lendime e brenga. Kenga eshte punuar nga produksioni "Threedots" ndersa klipi po realizohet nga produksioni "Pro Video".

"Klipi sjell ne vemendje nje grua qe dashuron fort njeriun e gabuar. U dedikohet femrave qe dashurojne ne vazhdimesi pavaresisht menyres se si trajtohen...", shpjegon Lori fabulen e kenges.

Ndersa me rastin e 100 Vjetorit, brenda javes, ajo poashtu do te sjelle te riperpunuar kengen "Shqiperi o Nena ime", te cilen e promovoi kohe me pare ne nje koncert ne Gjeneve.

Ne planin personal, Lori thote se ende nuk ka nje partner, ndersa eshte teper e angazhuar ne jeten e saj mes Kosoves ku jeton, Shqiperise nga vjen, Italise ku ka familjen dhe Diaspores ku shpesh mban koncerte. /Albavipnews/

Flori me kunja per kenget patriotike, por vete patriot

Pak javë më parë, producenti i njohur shqiptar Florian Mumajesi kishte thurur në rrjete sociale disa kunja për këngëtarët, të cilët kanë krijuar dhe po krijojnë në këtë javë këngë patriotike, duke ku kënduar simboleve shqiptare.

Por, ai vetëm pak ditë më parë ka realizuar disa foto, ku është veshur me një kostum popullor të jugut, madje në brez e ka një pistoletë të vjetër të rilindësve shqiptarë, dhe vetëm me një foto që e shohim në ballinë të një reviste shqiptare ai duket më patriot se këngëtarët patriotikë që, sipas tij, është tmerr se çfarë po i bëjnë këtë vit flamurit kombëtar. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori pins for patriotic songs, but only patriot

A few weeks ago, the producer known Albanian Florian Mumajesi had knitted social networks some pegs for the singers, who have created and are creating in this week where singing patriotic songs Albanian symbols.

But he was only a few days ago, several pictures, which is coated with a popular costume of the south, even has an old pistol belt Albanian Renaissance, and only one image we see in front of an Albanian magazine he looks patriot patriotic singers who, according to him, is horrible what they're doing this year, the national flag. M. GJ.

Albani dhe Adriani njeri-tjetrit nga 2-3 pike


“Refuzoj” apo “Ngjyra e kuqe” në dilemë të shumë ndjekësve të festivalit ‘Kënga Magjike 2012’ këtë vit.

Në fakt, festivali ishte shumë i shikuar edhe këtë vit, ndërsa Albani apo Adriani ishin këngëtarët rreth të cilëve sillej çmimi, sidomos ai i publikut.

Mirëpo, vetë ata kur kanë votuar për njëri-tjetrit i kanë dhuruar kundërshtarit vetëm 2 apo 3 pikë, pasi dihet tashmë se produksioni i këngës së tyre kishte të bënte me autorë të ndryshëm.

E megjithatë fitoi “Refuzoj”, një baladë e bukur, ndërsa të gjithë e këndojnë refrenin e këngës “Ngjyra e kuqe”.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani or Adrian in "Song Magic"

"Refuse" or "red color" in the dilemma of many festival attendees 'Magic Song 2012' this year. In fact, the festival was very well looked this year, while Albani or Adrian singers around which revolved the price, especially the public.

However, when they themselves voted for each other has given opponent only 2 or 3 points, since it is already known that the production of their song had to do with different authors. And yet won "Refuse", a beautiful ballad, while all sing the chorus of the song "red color".
M. GJ.

Shkendije Mujaj, vajza qe lexon Kuranin

Jeni mesuar me imazhin e nje vajze te veshur me tanga qe reklamon vazhdimisht te pasmet ne rrjetin social Facebook dhe mesiguri e keni prejudikuar nga nje prezantim i tille. Fundja, ajo eshte krenare per te pasmet qe ka dhe deshiron te ndaj kete krenari me fansat e saj.

Fjala, pra, eshte per kengetaren Shkendije Mujaj qe sapo doli nga "VIP Shpija" ku ajo nuk e ndiente veten shume rahat. Por, ajo ka rrefyer per revisten "Paloma", nje ane tjeter te saj, qe ndoshta nuk e keni njohur deri me tani. Ja si eshte nje dite e zakonshme e saj:

"Dita ime nuk ka vlere pa u gjunjezuar para krijuesit. Me pas pi kafene time turke, i bej nje telefonate motres, mamit apo babit per t'u degjuar zerin. Mbaroj punet e mia me telefona apo e-maile, madje ka raste qe nuk leviz fare nga banesa. Ushqimin ne shtepi ma sjell motra ose e porosis, pasi kuzhinen e kam pike te dobet. Dita ime nuk mbaron pa bere sportin per te pasmet. Ka dite qe rri deri ne 4 ore duke i palestruar. Lexoj shume Kuranin, pasi me jep qetesi shpirterore dhe ndihem shume e relaksuar. Jam shume e lidhur edhe me telefonin, ka raste qe rri me ore te tera duke folur me shoqerine. Ne ditet qe jam vertet e lodhur therras edhe ndonje masazhier te me relaksoje.", ka treguar Shkendija.

Monday, 12 November 2012

Geti publikon videon, akuzohet per vjedhje [VIDEO]

Ka kohe qe eshte paralajmeruar hiti solo i Getit "N'Prishtine", qe do vije si nje kenge dhe klip i "forte", te mbahet mend. Dhe, klipi i shumepritur sapo eshte lancuar ne kanalin zyrtar te Baba Stars ne Youtube, mirepo jo dhe pa probleme.

Geti, djali i modes, bossi i labelit Baba Stars dhe njeherit anetar i grupit Tingulli 3NT, gjithmone e ka konsideruar veten si nje "prishtinali te forte" dhe i ka kenduar Prishtines edhe me heret, me kengen "Prishtinali jom".

Ajo qe verejtem ishte se ne kete kenge, Getoar Selimi, sic eshte emri i tij i plote, vjen me emrin "Ghetto Geasy", derisa nje kohe ishte vetem "Geti" apo "Getoari", dhe pastaj "Ghetto Gold" e disa variante tjera qe u shfaqen dhe u zhduken. Duket sikur kengetari nuk e ka te qarte ende se me cfare emri solo do te prezantohet ne publik, megjithese ka bere nje karriere te bujshme ne bashkepunim me te tjeret.

Zajmina ne “top-forme”, megjithese pa finale

Vërtetë edhe këtë vit pjesëmarrja e saj në festivalin “Kënga Magjike” ka rënë në sy tepër, pasi ajo është vërtet një këngëtare seksi.

Është fjala për Zajmina Vasjarin, e cila e preku vetëm skenën e festivalit “Kënga Magjike 2012” deri në natën gjysmëfinale, ndërsa shumë prisnin që të ishte edhe në finale dhe të fitonte të paktën çmimin e interpretimit skenik, ku vajza e këngës kishte investuar shumë.

Zajmina çfarë duhet të themi është se ajo ishte vërtet në top-formë, megjithëse pa finale, dhe pija që u servoi drejtuesve të këtij festivali i dehu kaq shumë, sa të mos e votonin për ndonjë çmim.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina in "top-form", although no final

Shqiperia kuroren, Kosova “Miss Pavaresia” ne Miss Globe

Vajza e cila kohë më parë u zgjodh si më e bukura në ‘Miss Shqipëria 2012’, sapo ka fituar një titull më global.

Kleoniki Delijorgji është kurorëzuar si me e bukura e globit në spektaklin e bukurisë ‘Miss Globe 2012’ të mbajtur këtë vit në Pallatin e Sporteve në qytetin e Vlorës.

Ndërsa bukuroshja, e cila përfaqësonte Kosovën në këtë event, Loreta Abdyli, ka hyrë në top-10 vajzat më të bukura dhe ka fituar njëkohësisht çmimin “Miss Pavarësia”.

Producenti shqiptar, që ka të drejtën e këtij eventi, Petri Bozo, edhe këtë vit kishte ftuar vajzat më të bukura të botës, ndërsa ne siguruam këtë foto ekskluzive ku shihen dy bukuroshet shqiptare. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Albania Kosova crown "Miss Independence" in Miss Globe

The girl who recently was chosen as the most beautiful in 'Miss Albania 2012', has just won a global title. Kleoniki Delijorgji is crowned as the most beautiful of the globe to the spectacle of beauty 'Miss Globe 2012' held this year at the Palace of Sports in the city of Vlora.

Çiljeta si spektatore shtatzene komenton festivalin

Këtë vit këngëtarja seksi, Çiljeta Xhilaga, ka qenë thjesht një spektatore, ndërsa në ekranet e shumta televizive dhe në internet shfaqej festivali ‘Kënga Magjike 2012’.

Dihet tashmë se këngëtarja është në muajin e gjashtë të shtatzënisë së saj, ndërsa nuk ka nguruar në rrjetin social ‘facebook’ të bëjë komente, duke shkruar kështu: ‘Dhe ky pushimi si spektatore qenka i shijshëm’.

Ndërsa miqtë dhe fansat e saj e donin këngëtaren vitin tjetër me ndonjë këngë të bukur kushtuar fëmijës së saj që do të sjellë në jetë. Çiljeta vazhdon të mbajë bukurinë e saj edhe në këtë muaj të shtatzënisë siç e shihni në këtë foto realizuar në një nga lokalet e Tiranës, pak ditë më parë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta pregnant spectator commented festival

This year the sexy singer, Çiljeta Xhilaga, was merely a spectator, while multiple TV screens and the Internet appeared festival 'Magic Song 2012'. It is already known that the singer is in her sixth month of pregnancy, with no hesitation in social network 'Facebook' to comment, writing thus: 'And this holiday as a spectator qenka yummy'.

Albani ishte i ftuar per te fituar ne “Kënga Magjike”

“Refuzoj” fitoi në edicionin e 14-të të Festivalit ‘Kënga Magjike 2012’, ashtu sic kishim shkruar lajmin e parë se favoriti i këtij edicioni ishte Alban Skënderaj.

Por më mirë Albani të mos e kishte thënë, pasi e zbuloi se kishte pasur ftesë nga vetë Arditi për të marrë pjesë në këtë event dhe për të fituar.

Vërtetë balada e tij ishte e bukur, por si duket kantautori nuk ka pranuar të ketë këtë vend, pa pasur edhe cmimin e publikut, ku të gjithë prisnin të fitoi kënga ‘Ngjyra e kuqe’ e kënduar nga Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri. Edhe këtë vit ky festival mori vëmendje të madhe./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani was invited to make the "Magic Song"

Duffy sjell se shpejti projektin e ri [VIDEO]

Dafina Zeqiri, me ne fund ka publikuar titullin e kenges se saj te re, raporton Telegrafi.

Pas nje qendrimi disamuajsh ne SHBA, fansat jane te paduruar te mesojne se cka do te sjell Duffy dhe eshte mesuar se ajo do te prezantohet me kengen me titull "Here we R again".

Ndersa ne anen tjeter, jazz gitaristi i njohur shqiptar Faton Macula poashtu ka njoftuar se projekti i perbashket me Dafinen do te del se shpejti ne publik, por nuk mesuam nese behet fjale per te njejtin titull.

Fatoni ka publikuar se fundmi nje video ku ata se bashku me kengetarin amerikan Kofi Black, performojne live kengen "Just Friends" te Musiq Soulchild. /Albavipnews/Kleoniki Delijorgji fiton kuroren e "Miss Globe 2012"

Bukuroshja 16-vjecare e lindur ne Janine, Kleoniki Delijorgji, ne 100 Vjetorin e Pavaresise, sjell ne Shqiperi kuroren e "Miss Globe 2012". Eshte kjo vajza e dyte shqiptare qe fiton kete titull nderkombetar, pas Almeda Abazit.

Ndersa, perfaqesuesja e Kosoves, bukuroshja Loreta Abdyli ka hyre ne top 10-shen e me te bukurave dhe ka fituar kuroren "Miss Independence".

Nata finale e spektaklit u zhvillua te shtunden mbrema me 10 nentor, ne Pallatin e Sportit ne Vlore me nikoqiret, Hygerta Sako dhe Krenar Ahmetaj, te cilet dhuruan atmosfere dhe emocione deri ne fund, duke marre vleresime me duartrokitje nga publiku.

Mbremja eshte zbukuruar me pjesemarrjen e emrave te njohur te muzikes si Aurela Gace, Elis Nova, Gjergj Kacinari, motrat Kumria si dhe me kendimin e perbashket te miss-eve ne skene te refrenit "Dua me shume Shqiperine" se bashku me Rona Nishliun dhe Ardian Liken.

"Kjo fitore do te thote shume per mua, pasi jemi ne vitin e 100-te te Pavaresise dhe ndihem dyfish e gezuar per kete trofe..." eshte shprehur Kleoniki per Gazeten Shqiptare.

Edicioni i 39-te i "Miss Globe 2012" do te mbahet mend si nje fitore e dyfishte e permbyllur ne frymen festive te nje viti jubilar. /Albavipnews/

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Rita Ora edhe ne EMAs flet per Kosoven [VIDEO]

Kjo eshte vajza shqiptare nga Kosova, Rita Ora, e cila po na ben te gjithe ne krenar.

Ishte e nominuar ne dy kategori por kesaj radhe nuk mori cmim ne MTV EMA Awards. Megjithate, performanca e saj ne skenen e EMAs ne Frankfurt, ishte e mahnitshme.

E veshur me te kuqe, u leshua ne piste nga qielli dhe ka performuar live hitin e saj R.I.P. Performanca e saj, qe edhe hapi spektaklin, u shoqerua mbrapa nga nje grup kercimtaresh. Ndiqni performances e saj ne kete link: http://tv.mtvema.com/video

Ne nje interviste per VIVA TV nuk harroi te flas edhe per vendin e origjines, Kosoven, sic rendom ben gjate paraqitjeve te saj neper media. Eshte per t'u admiruar ky gjest i kengetares, pasi tani per Kosoven po flitet neper evenimente boterore te kultures dhe showbiz-it qe dikur vetem mund te enderronim. /Albavipnews/

Ndiqni intervisten me poshte:Sunday, 11 November 2012

Genta me e "bujshmja", Dafina me e "imta"... [VIDEO]

"Prive" ka zbuluar disa statistika interesante te parmasave trupore te disave nga femrat me seksi te estrades. Mund te supozojme se centimetrat jane marre mesiguri nga stilistet, te cilet rendome jane afer tyre dhe kane privilegjin te ben matjet me te sakta trupore.

Por, le te mbetet nje sekret i "Prives" se si kane arritur te kapin keto permasa, ndersa te fokusohemi ne kandidatet e kesaj, ta quajme top liste te vitheve, gjoksit dhe belit.

Permasat trupore padyshim jane nje preokupim i vazhdueshem i VIP-ave dhe per nje paraqitje skenike sa me perfekte, shume prej tyre i nenshtrohen edhe intervenimeve kirurgjike, ndersa ka edhe sosh qe i kane mbetur besnik permasave natyrore, si p.sh. Leonora Jakupi e cila eshte lavderuar se fundmi per natyralitetin e saj.

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Kenga Magjike 2012: Cmimet

Mbaroi dhe edicioni i 14-te i spektaklit "Kenga Magjike" me naten finale qe ndodhi te shtunden me 10 nentor, ne nje fryme patriotike dhe me ngjyra kuq e zi ne prag te 100 Vjetorit te Pavaresise.

Ne naten finale, Ardit Gjebrea i shoqeruar me dy bukuroshet Olta Gixhari dhe Armina Mevlani, ka prezantuar 20 finalistet qe dolen ne krye te tabeles, fale votave qe moren nga koleget e tyre.

Fituesi i madh i ketij edicioni, sic tashme dihet, eshte kengetari vlonjat, Alban Skenderaj, i cili mori pjese per here te pare ne kete festival, por me nje sukses te jashtezakonshem. Eshte nje simbolike e shkelqyer pasi kupa e madhe e ketij viti jubilar te 100 Vjetorit shkoi mu atje ku dhe u ngrit flamuri, ne qytetin e bukur te Vlores.

Ju sjellim listen e plote te Cmimeve.

Vendi i Pare: Alban Skenderaj (Fitues i Festivalit, 958 pike)
Vendi i Dyte: Aleksander & Renis Gjokaj (745 pike)
Vendi i Trete: Juliana Pasha (657 pike)

Cmimet tjera:
1. CMIMI AMC FUN PAGE - KEJSI TOLA
2. BEST DANCE - VEDAT ADEMI
3. ÇMIMI ÇESK ZADEJA - ERA RUSI
4. KENGA STIL - STINE
5. ÇMIMI TELEVIZIV - REZARTA SHKURTA
6. BEST FT. - XHESIKA DHE MATEUS FRROKU
7. PREZANTIMI SKENIK ME I MIRE - BLERTA GACE
8. KANTAUTORI ME I MIRE - ANDOS
9. ÇMIMI I KRITIKES - ELIZA HOXHA
10. ÇMIMI DISKOGRAFIK - XHENSILA MYRTEZAI
11. ÇMIMI I INTERPRETIMIT - ROZANA RADI
12. ÇMIMI TENDENCE - BOJKEN LAKO
13. CMIMI I PUBLIKUT - ALBAN SKENDERAJ
14. ÇMIMI JON MUSIC - GRETA KOCI
15. CMIMI KONTRIBUTI ARTISTIK - PIRRO CAKO
16. BEST ROCK - ALEKSANDER & RENIS GJOKA
17. CMIMI ETNO MUSIC - ELI FARA
18. BEST PRODUCTION - ERMAL MAMAQI
19. ÇMIMI INTERNET - ADRIAN GAXHA
20. BEST VOKAL - JULIANA PASHA

/albavipnews/

Megjithate, Adriani dhe Floriani e ngriten ne kembe publikun

Kënga “Ngjyra e kuqe” shumë e dëgjuar dhe komentuar këtyre javëve sa jetoi “Kënga Magjike 2012”, fitoi apo nuk e fitoi çmimin kryesor, pak rëndësi ka.

Djemtë i ngritën publikun në këmbë, ashtu siç nuk bëri asnjë artist tjetër, vetëm Adriani dhe super talenti që iu desh të këndojë dhe ‘Live” duke bërë që të dashurohen dhe të ngritën në këmbë jo vetëm vajzat adoleshentë, por edhe të rriturit që ishin në Pallatin e Koncerteve në Tiranë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
However, Adrian and Floriani raised in public standing

The song "red color" more listening and commenting on these weeks as he lived, "Song Magic 2012", won or not won the main prize, less important. Boys raised public on foot, as did no other artist only Adrian and super talent who had to sing and 'Live "causing to fall and standing up not only teen girls but also adults who were concert Palace in Tirana. M. GJ.

Noizy gjithmone hite dhe femra te bukura

Si duket, reperi i njohur shqiptar, Noizy, ka gjetur magjinë në të krijuarit e një këngë. Kështu ka bërë edhe këtë herë, madje edhe femrat që bashkëpunon i bën të famshme dhe i zgjedh shumë seksi.

Ka vetëm pak ditë që është lansuar kënga e tij në bashkëpunim me një vajzë të re në muzikë, siç është Darla, ku videoja “Nuk të përzura” ka krijuar gati gjysmë milioni shikimesh në kanalin ‘Youtube’.

Ndërsa një pjesë e tekstit të këngës që thotë kështu: ‘Nuk të përzura, thjesht e mbylla derën kur ti vendose t’largohesh prej meje”, është bërë tashmë refren i shumë portaleve dhe profileve të rrjeteve sociale.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy always hits and beautiful women

Apparently, rapper known Albanian Noizy has found the magic of creating a song. So did this one more time, even women who cooperates makes famous and choosing sex.

Ardit Gjebrea apo Pippo Baudo

Producenti Ardit Gjebrea si duket këto ditë ka qenë një nga personazhet më ta lakuara të shou-bizit, pasi ai është edhe drejtuesi i festivalit që sapo përfundoi, ‘Kënga Magjike’.

Por, vetëm një det i ndan nga një tjetër producent i famshëm, i cili është edhe idhull i tij, Pippo Baudo, i njohur në Itali për spektaklet e tij. Pipo ka një version ‘Të dielën italiane”, siç e ka edhe Arditi në Shqipëri ‘Të dielën shqiptare’, ndërsa ata të dy njëjtë kur prezantojnë festivale duan përreth e rrotull femra të bukura. Ndoshta kjo është një e përbashkët e tyre shumë vizuale.  M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardit Gjebrea or Pippo BAUDOT

Producer Ardit Gjebrea seems these days has been one of the most curved to show-BIZI, as he is also the director of the festival that just finished, 'Magic Song'. However, only a sea are separated from one another famous producer, which is well idol its, Pipo BAUDOT the known in Italy for his spectacles.

Te gjithe komentojne festivalin “Kenga Magjike”, fiton Alban Skenderaj?

Jo vetëm publiku i thjeshtë, por edhe ata që ndoshta fati, apo mospasja gati një këngë të re, këngëtarët që nuk kanë marrë pjesë në këtë edicion të sivjetshëm të Festivalit “Kënga Magjike 2012”, kanë komentuar të gjithë nëpër shumë rrjete të ndryshme sociale.

Por, e veçanta ishte se shumica e tyre në momentin kur në natën e parë debutoi edhe protagonist më i lakuar Alban Skënderaj, të gjithë shprehnin emocionin e tyre dhe thoshin se ky është fituesi.

Ndërsa Alban Skënderaj edhe kohë më parë në një lajm të gazetës sonë, sipas disa zërave të afërt të këtij festivali, thuhej se do të ishte fituesi. Ai ka sjellë këtë vit një baladë me titull “Refuzoj”.
                 
Artistët të shoqëruar me….

Dikush ka marrë motrën si ogur të mirë, siç mësuam se e ka shoqëruar këngëtarja Aurela Gaçe motrën e saj Blertën, ku ajo konkurroi me një këngë interesante  në këtë festival. Edhe Greta Koçi, siç e shihni në foto, ka pasur si mbështetje për baladën e saj, motrën e saj Enin, që këtë vit nuk ishte në ‘Kënga Magjike’.

Kishte nga ata këngëtarë që për mbështetje kishin marrë me vete njeriun e tyre të zemrës, siç ishte këngëtarja simpatike Xhensila Myrtezaj që edhe ‘live’ ka dashur të shfaqet me zemrën e saj, aktorin e “Portokallisë”, Besart Kallaku. Kështu kishte bërë edhe Ermal Mamaqi që e inkurajonte nusja e tij Ami.
 

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online