All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 23 November 2012

Valza Bajra ne dashuri me aktorin Henrys Aron

Nëse keni menduar ndonjëherë se ku ka humbur këngëtarja Valza Bajra dhe pse ajo nuk po e sjell ndonjë këngë të re, ja një e vërtetë për të.

Valza ka treguar për gazetën tonë se ndodhet në Çikago, duke xhiruar filmin “Dulce Niño”, pasi ajo luan një rol kryesor aty. Vajza është e dashuruar në aktorin Henrys Aron, natyrisht në këtë film që është një triler, ndërsa në shqip i bie të jetë titulli “Fëmijë i ëmbël”.

Valza tregon se e ka lënë muzikën anash pak për arsye se po merret me shkollën e aktrimit atje dhe me rolet si aktore. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valza Bajra in love with actor Henrys Aron

If you ever wondered where the singer lost Valza Bajra and why she is not bringing any new song, here's a real one. Valza showed up for our newsletter to be located in Chicago, filming the movie "Dulce Niño" because it plays a major role there. Girl is in love with actor Henrys Aron, of course, in this film is a thriller, while the slip gets to be the title of "Sweet Child".

Femrat seksi ne 100-vjetorin shqiptar

I madh dhe i vogël janë duke sjellë diçka artistike nga një autor i njohur apo edhe vetes një foto, duke treguar se janë shqiptarë.

Deri këtu mjaft bukur, ndërsa femrat VIP janë pikturuar madje edhe nudo, vetëm duke uruar në këtë formë seksi festën e 100-vjetorit të Shqipërisë.

Rasti i fundit ishte pozimi e lyer kuqezi i këngëtares Dafina Zeqiri, siç po e shihni në foto, realizuar në Amerikë nga Fadil Berisha.

Edhe këngëtarja seksi, Shkëndija Mujaj, kishte realizuar foto e veshur me gërshetimin e modernes me kostumin popullor, apo modelja Saranda Shala në një krijim artistik nudo, të realizuar nga fotografi Arton Humolli.

Ndërsa, këto ditë edhe shumë vajza të tjera që shquhen për hire, po realizojnë foto dhe urime artistike në mënyra të ndryshme. Ndoshta nga ana e angazhimit të femrave të bukura të skenës shqiptare mund të themi se ky është përvjetori më ‘hot’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women sex Albanian 100th anniversary

Ja me cfare aparaturash punon Linda Halimi

Këngëtarja e cila kohët e fundit po lakohet shumë për shkak të qendrës së saj të dobësimit, Linda Halimi, me reklamën që po i bën qendrës së saj, nuk është ashtu sic thuhet.

Pasi ne mësojmë se Linda përdor aparatura aspak të sofistikuara, por që kushtojnë vetëm 179 dollarë (shihni fotot), ndërsa klienti i saj paguan 400 euro për të hequr ndonjë kile.

Ne po ju sjellim edhe fotografi ku duket aparatura në qendrën e Lindës, dhe cmimi që kushton në blerjen online të po të njëjtës aparaturë. Ndërsa duke kërkuar më shumë, mësojmë se qendra e dobësimit e Shkenda Dubovës në Gjilan dhe Prishtinë dhe ajo e Anila Kalleshit në Tiranë, kryejnë senca me aparatura të sofistikuara.

Ndërsa Linda tashmë me këto mjete të thjeshta që cdo person mund ti ketë personalisht në shtëpi, ka nisur të mburret dhe madje planifikon të hapë edhe qendra të tjera nëpër qytete të Kosovës.

Kohë më parë ajo ka folur edhe për emra VIP të cilët sipas saj janë dobësuar duke përdorur këshillat dhe seancat në qendrën e saj, por sa është e vërtetë shumë shpejt ne do të sjellim edhe prononcimet e atyre. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's what works apparatuses Linda Halimi

Luana Vjollca: E kuqja, ngjyra ime!

Si e vogel, Luana Vjollca ishte nje capkene, e shkurter dhe e shendoshe me trup, floket e prera si cun, te ciles i mungonin shoqet per faktin qe njihej si e eger. Mirepo, sot, ajo eshte nje nder personazhet me te dashura te ekranit, super e cilter dhe seksi dhe ngjyra e kuqe shume i ngjan.

Eh kur jemi te ngjyra e kuqe, ajo ka nje rrefim per te treguar:

"Tani qe po flasim per te kuqen me erdhi ne mendje dicka shume e bukur; kengetaren Gili nese e mbani mend me kengen “Xixellonja”, jam dashuruar me te vetem nga fustani i kuq dhe nga atehere me mbeti e kuqja si ngjyra ime.", eshte shprehur ajo per revisten Mapo.

Dhe ngjyra e kuqe, qe nga ajo dite, e percjelle kudo. Sa e sa kepuce, fustane, bluza, buzekuq me ngjyre te kuqe ajo i ka. Madje edhe floket shpesh i ka pasur te kuq. Por sikur nuk mjaftoi me kaq, flitet se "Ngjyra e kuqe" e Adrianit eshte e lidhur me te, ndersa ajo vete eshte e lumtur per faktin qe kenga eshte pelqyer gjersa thote: "Te gjitheve ne na perfshin ngjyra e kuqe!"

Eshte e kunderta e motres Marina, por ajo thote se ato te dyja plotesojne ne menyre perfekte njera-tjetren. Nuk preferon te merret me thashethemet, pasi asaj i mjafton te jete mire me veten. Eshte nje altruiste e vertete qe nuk verbohet lehte as nga paraja e as nga dashuria. Kjo eshte Luana jone e kuqe! /Albavipnews/

Jericho i "ftohe" shqiptaret [VIDEO]

Eshte nje eufori dhe optimizem kombetar ne mesin e shqiptareve, ne vigjilje te Festes se Madhe, te 100 Vjetorit te Pavaresise. Mesiguri nje nder Nentoret me te "nxehte" deri me tani, por qe ka nevoje nganjehere edhe te "ftohet".

Rok grupi kosovar Jericho, me liderin dhe vokalistin Petrit Carkaxhiu i njohur si "Rrusta", ka publikuar videon "Nentori i ftohte", realizuar nga Pinkmoon Creative, qe pikerisht synon te "ftohe" pak shqiptaret ne kete nentor te "nxehte", ne menyre qe te reflektojme me mire ne rrugetimin tone shekullor si komb dhe realitetin qe na kaplon sot.

Jericho njihet me shume per zhanrin specifik "Gegh Rock" por qe ne kete "100 Vjetor" ata kane vendosur te vijne ne verzionin "toske". Na pelqeu jashtezakonisht kenga qe fillon me nje stil qe na kujton rok grupin e famshem anglez "Coldplay" dhe qe permban vargje me domethenie te forte, e qe nuk mund t'i lexojme medoemos si pesimiste por ndoshta me shume si realiste.

Ju sjellim me poshte videon dhe disa nga vargjet e kenges:

Rita Ora takon shqiptaret ne Paris [VIDEO]

Krenaria shqiptare Rita Ora e cila para pak ditesh promovoi albumin e saj ne France, nuk harron kudo qe shkon qe te shoqerohet edhe me bashkeatdhetaret e vet shqiptare.

Ne nje koncert ne Paris, sic transmeton kosovainfo, Rita ka verejtur ne publik motrat Mehmeti, Albinen dhe Kaltrinen, pasi njera kishte te veshur nje fanelle me shqiponjen me dy krera dhe mbishkrimin "Albania", dhe menjehere i eshte ofruar duke i pershendetur dhe komplimentuar publikisht per prezencen e tyre.

Teksa mbante dy shkopinj te baterive, njeren nga ato ajo ia dhuron Kaltrines, duke e nxjerrur ate nga turma. Me pastaj, pas koncertit, ajo i ka ftuar motrat ne Skyrock Radio ku ajo ishte e thirrur per nje interviste dhe shpeshhere ka folur me to edhe ne shqip gjate emisionit.

Rita ka vazhduar turin e saj evropian ne Berlin, ndersa tashme eshte perfolur mjaft se Rita Ora do te ndaj gezimin e 100 Vjetorit me shqiptaret ne Tirane, ku do jete prezente ne koncertin e madh te dates 28 nentor. /Albavipnews/

Rita Ora ne Paris - "Radioactive"

- - - - - - - - - - - - - - - -

Flaka Krelani, rikthehet me balade ne Festivalin e RTSH

Rokerja kosovare, Flaka Krelani, qe i ka munguar skenes per nje kohe, do te rikthehet me nje balade ne Festivalin e 51-te te RTSH.

Ne vitin 2007, se bashku me kengetaren Doruntina Disha, pas nje skandali ne votime, perfunduan me cmimin e dyte. Nese ju kujtohet, popullariteti i kengetarit shume te dashur Alban Skenderaj pesoi renie ne Kosove, per faktin qe nuk i dha asnje pike duetit Krelani-Disha me kengen "Jeta kerkon dashuri", duke pamundesuar qe dy kosovaret te perfaqesojne Shqiperine ne Eurovision. Natyrisht, me vone, u be e qarte se faji ishte te pazarlleqet qe beheshin brenda panelit te gjyqtareve, dhe Albani i sinqerte u manipulua ne kete ngaterrese. Dy vite me vone, ne vitin 2009, Flaka u paraqit serish ne Festival dhe zuri vendin e peste me kengen "Le te behet cfare te doje".

Kete vit ajo ka ndryshuar zhanrin dhe vjen me nje balade, duhet theksuar e para ne repertoarin e saj, te kompozuar nga Endri Sina dhe me vargje te Pandi Lacos.

Ka zgjedhur pikerisht Festivalin e RTSH per t'u rikthyer, pasi i pelqen te kenduarit live, qe asaj i jep emocione te verteta aty per aty. Urojme qe hera e trete te jete e vertete per kengetaren nga Gjakova, qe enderron nje dite te perfaqesoje shtetin shqiptar ne Eurosong, nje enderr qe vjet e perjetoi me sukses shoqja e saj Rona Nishliu./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 22 November 2012

Shkurte Fejza, sjell nje Mega album per 100 Vjetor

Kengetarja Shkurte Fejza ka qene mjaft aktive per kete 100 Vjetor duke kenduar neper koncerte brenda dhe jashte, pastaj solli dy videoklipe, por ajo nuk ndalet me kaq. Ka vendosur te permbledhe 100 kenget me te bukura nga repertoari i saj, per albumin e radhes me titull "100 kenge per 100 vjet".

“Nuk ka qene e lehte te gjenden kenget prej vitit 1980 e deri me sot, natyrisht se me eshte dashur ndihme dhe duke ju falenderuar Andreas Gajda nje shtetas gjerman i cili ne fonetiken e tij ka pasur kenget e mia nder vite. Dhe ndihme tjeter kam pasur edhe nga ‘Etno Muzik”’ me te cilet kam zgjedhur kenget dhe i kemi pergatitur per album”, ka thene ajo per “Zeri”.

Sivjet, cdo gje "kuq e zi" shitet, prandaj shume artiste jane mobilizuar kete vit ne realizimin e kengeve dedikuar 100 Vjetorit te Pavaresise, disa me shije e disa pa shije. Por, ka edhe sosh qe jane irrituar nga kjo eufori e pseudo-patriotizmit dhe e kane shprehur kete mllef haptazi ne rrjetet e tyre sociale.

Sa i perket kengetares Shkurte Fejza, mund te themi se ajo gjithmone i ka kenduar kombit dhe flamurit, dhe prandaj asaj i ka hije te kendoj dhe te veproj edhe ne kete 100 Vjetor. Ndersa, mesuam se ajo me 28 Nentor do te kendoj ne Vlore, ne qytetin ku i ka fillet dhe ky 100 Vjetor. /Albavipnews/


Zhaku, nje poezi per 100 Vjetor

Dikush beri nje kenge, tjetri apo tjetra u zhvesh nudo dhe beri foto kuqezi, ndersa Zhaku per 100 Vjetor, ka "gatuar" nje poezi per Shqiperine, kuq e zi (e me zi!).

Eshte nje personazh i cilesuar me nje shpirt rrebel qe i thote gjerat troq. Ndersa, se fundmi eshte perfolur per... nga t'ia nisim tani! Po, per skandalin ne VIP Shpija, per sherrin banal me Albana Osmanin, per "Cenzuren", pastaj per ate dhe per kete.

Ama, duhet pranuar, eshte nje femer qe ka "bole" dhe parasegjithash, ajo eshte nje krijuese dhe artiste e vertete, e doni apo nuk e doni. Ka prekur muziken, regjisuren, teatrin, aktrimin, prezantimin televiziv, novelen e poezine, dancing, madje ka bere edhe modelen. Zhaku, si thote populli, heret ka mbetur jetim!

Por, i kthehemi poezise qe ajo e postoi ne rrjetin social Facebook dhe ju sjellim vargjet e Zhakut per Nenen Shqiperi, qe t'i shijoni "pa cenzure":

Rezarta Shkurta puth producentin e kenges

Vajza e këngës, e cila në festivalin “Kënga Magjike 2012” në natën finale me interpretimin e këngës “Më fal”, rrëmbeu çmimin “Televiziv”, si duket në këtë foto që shihni ka një afri të madhe me producentin e këngës.

Djali në fotografi është Elgit Doda, i cili edhe këtë vit kishte krijuar disa këngë për këtë event të muzikës dhe, poashtu, kishte krijuar baladën e bukur të Rezartës.

Por, çfarë mendon bashkëshorti i këngëtares për këtë foto gati - gati si një çift i sapodashuruar? M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta Shkurta very close to the new producer

Girl of the song, which at "The Magic Song 2012" on the final night of the interpretation of the song "I'm sorry", and took the prize "TV" appears in this picture you see has a greater affinity with the producer of the song.

The boy in the picture is Elgid Doda, which this year had made some music tracks for this event and also had create beautiful baladen Rezartes. But what do you think this picture singer husband almost-almost like a couple sapodashuruar? M.Gj.


Nje tjeter zenke me Rozana Radin

Besoj se ju kujtohet program ‘E diela shqiptare’, i mbajtur një natë pas përfundimit të festivalit me shumë ‘zhurmë’, “Kënga Magjike 2012”. Aty Ardit Gjebrea në një bisedë me Rozana Radin ka dashur të dijë se çfarë thoshte mesazhi i ardhur këngëtares në ato çaste.

Ne mësojmë nga këngëtarja me emrin Blerina Braka, e cila ka qenë ajo që i ka shkruar Rozanës mes të tjerave kështu “Unë jam diplomuar në Akademinë e Arteve si soprano që në 2004 dhe kam filluar të këndoj në skenë që në moshën 6-vjeçare”, pasi Rozana thoshte se është këngëtare me eksperiencë.

Ndërsa Blerina me këngën e saj nuk kaloi në natën finale, e kështu duket se Rozana ka fituar tashmë një tjetër armike në tregun e artistëve shqiptarë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another fight with Rozana Radin

Nora Istrefi me dy identitete

Koheve te fundit me shume e njohim si nje vajze "gangsta", por na ka rene ne sy se ajo transformohet sa here te do ne nje vajze te urte dhe elegante.

Fjala eshte per kengetaren e hitit "Gangsta", Nora Istrefi e cila sic shihet ne kete fotomiks qe kemi bere, ne anen e majte prezantohet me koke te rruar, ndersa ne te djathte, shihet si nje "dama" elegante gjate nje mbremjeje shoqerore. Te dyja fotot jane realizuar keto dite, prandaj nuk behet fjale per ndonje diference kohore te ketyre fotove.

Dite me pare ne twitter, ajo tregoi nostalgjine per koherat kur ishte adoleshente, me pamje te nje vajze "pa te meta" dhe elegante, duke postuar dhe komentuar fotot e nje Nore 19-vjecare. Por, tani si duket e ka zgjidhur kete dileme, duke bere transformimin e castit, dhe ashtu sipas nevojes, hedh floket here ne njeren ane e here ne te tjetren, dhe ben zgjedhjen e stilit "gangsta" apo "elegance".

Nora ka perfunduar xhirimet e klipit "Big Love" qe pritet te lancohet se shpejti. Ndersa, presim te shohim se cila ane e Nores do te dominoj ne kete klip. /Albavipnews/

Vildane Zeneli ne reklamen e "Chrysler Jeep"

Ka qene imazh i shume reklamave per kompani te njohura ne Amerike, ndersa kesaj radhe shfaqet ne reklamen e automobilave "Chrysler Jeep".

"Reklama ime per Chrysler Jeep do te transmetohet ne "Diten e Falenderimeve" (22 nentor) dhe jam falenderuese qe kam qene pjese e ketij projekti mbreselenes", ka shkruar ne twitter modelja shqiptare Vildane Zeneli.

Ka treguar me tej se kjo eshte nje reklame me ndryshe nga herat tjera, dhe ketu ajo luan rolin e nje nene me femije.

Poashtu ka bere te ditur se se shpejti do te lancohet videoja e saj muzikore e cila gjendet ne fazen e fundit te editimit, me te cilen ajo do te debuton ne boten e muzikes. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 21 November 2012

“Rrënqethu Shqip” ne stadium te Prishtines me 27 nentor


Për nder të 100 vjetorit të shtetit shqiptar, në stadiumin e Prishtinës më 27 nëntor do të vijë një koncert i organizuar si asnjëherë më parë dhe me pjesëmarrjen e më shumë se 30 artistëve  më të mirë shqiptarë.

Ky event po organizohet nga ‘KD Events’, drejtuar nga Kushtrim Demiri, ku ne si gazetë mësojmë se do të jetë çdo gjë e organizuar nga ‘KD Events’ dhe nuk është përkrahur nga asnjë institucion  shtetëror, apo ndonjë sponsor.

Koncerti me sloganin “Rrënqethu Shqip”, do të nisë në orën 20:00, ndërsa publiku do të fillojë të hyjë në stadium që në orën 16:00, ndërsa pjesa e këngëtarëve të muzikës argëtuese do të jenë nën kontrollin e gazetarit Granit Miftarit, dhe do të jenë të ftuar me disa recitale edhe aktorët Reshat Arbana, Mirush Kabashi e Çun Lajçi, si dhe grupi i njohur i vallëzimit dhe me tupanë “Vakali” nga Bullgaria.

Ky koncert do të jetë i pari i llojit të tij, organizuar për festën e madhe të nëntorit. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Rrënqethu English" in Pristina stadium on November 27

Dafina Dauti sjell videon e kenges te komentuar

Këngëtarja simpatike Dafina Dauti ka sjell këto ditë videon e këngës “Pse po ik prej meje”, këngë kjo që gjashtë vjet më parë kishte një bujë të madhe mediatike, ku shumë prej dëgjuesve mendonin se kjo këngë ishte e Adelina Ismajlit, por vetë kjo e fundit kishte sqaruar për media se kënga është e Dafinës.

Ndërsa, kënga dhe video ka marrë pëlqimet e parë, ndërsa ka ardhur me një riorkestrim nga Granit Gashi dhe Driton Sopa, ndërsa teksti është krijuar nga Arsim Bunjaku, video e realizuar nga produksioni Vissoundmedia.

Dafina vjen e veshur shumë me stil dhe bukur, nga kreatorja e njohur Vjollca Llapashtica. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Dauti brings video song comment

Charming singer Dafina Dauti adopted these days the video of the song "Why do you run away from me", a song that six years ago there was a big fuss media, where many of the audience felt that this song was Adelina Ismajli, but it itself latter had explained to the media that the song is Laurel.

While the song and the video has received consents ago, and has come up with a riorkestrim by Granit Gashi and Bruno Sopa, while the text is created by Education Bunjaku, video realized from production Vissoundmedia. Dafina comes dressed very stylish and beautiful, from the creators of the famous Vjollca Llapashtica. M. GJ.

Vip Shpija 3 edhe kete vit pa shikues

Ishte folur se edicioni i tretë i reality-show “Vip Shpija 3” do të kishte elemente dhe personazhe interesante në mënyrë që të fitojë një shikueshmëri të madhe.

Por, e vërteta është se askush nuk po diskuton për të, dhe në një kanal televiziv jo shumë të ndjekur, ka bërë që edhe këtë herë “Vip Shpija 3” të mos ketë ndonjë interes.

Personazhet që ndoshta është dashur të ndiqen më shumë dolën menjëherë nga kjo garë, ndërsa aty kanë mbetur vetëm disa personazhe VIP, ndoshta të dorës së dytë, që fansat e tyre mund të jenë të paktë për t’i ndjekur.

E vetmja që komentohet është vajza e shkathët e Top Channel-it, prezantuesja Albana Osmani, e cila del vetëm gjatë spektaklit. Duke bërë një krahasim me interesin e “Big Brother Albania”, ku personazhet mundohen të bëhen VIP-a, realiteti tregon se interesimi i shikuesve është tepër më i madh për “BB” se sa për “Vip Shpija”. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vip 3 this year without spectators

Rita Ora ne Tirane, zevendeson Shakiren

Po vjen festa e të gjithë shqiptarëve, ku në kryeqytetin që festohet apo ndjehet më shumë 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, në Tiranë, do të ketë shumë surpriza.

Flitet se Rita Ora do të jetë e ftuara speciale në koncertit i cili do të mbahet më 28 Nëntor, dhe që artistja e famshme shqiptare ka zëvendësuar këngëtaren kolumbiane Shakira.

Megjithëse, besohet se Rita është më e pëlqyer nga shqiptarët për vetë famën e saj dhe gjakun e saj, dhe këtu kryeministri i Shqipërisë, sipas komenteve të shumta ka bërë zëvendësimin më interesant. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora in Tirana, replaces Shakirën

Coming celebration of all Albanians, where the capital celebrated or felt more 100th anniversary of the independence of Albania in Tirana, there will be many surprises. Rita speaking time will be special guest at the concert which will be held on November 28, and that famous Albanian artist has replaced the Colombian singer Shakira.

Adrianin dhe Luanen, vetem bakllava i ndan nga martesa

"Kenga Magjike" e ketij viti, duket se solli magjine mes ciftit shume te perfolur, Adrian Gaxha dhe Luana Vjollca. Nuk e dime nese ishte Floriani i vogel qe i bashkoi, por te pakten ata e konfirmuan per mediat qe jane serish bashke.

Si duket edhe gjerat kane ecur perpara tani ne "sezonin e ri", pasi edhe martesa ka hyre ne formule.

"Nese meson (Luana) se si behet bakllava, atehere mundet", eshte pergjigjur Adriani per media ne pyetjen se nese cifti ka menduar martesen.

Ne kemi degjuar shpesh se per dashuri, vipat tane jane ne gjendje te humbin 17 kg, e lere mo te mesojne se si behet bakllava.

Pra, Luanes i sugjerojme qe t'i bie pas kesaj pune sa me shpejt duke ndjekur nje "kurs te bakllavase", se jane nje cift si dy ngjyrat "kuq e zi", qe nuk bejne njera pa tjetren. /Albavipnews/

Rita Ora ne shtrat me Rob Kardashian?

Si duket Robi ka "leshuar" doren tani dhe ka filluar te postoj fotot intime qe posedon me kengetaren shqiptare Rita Ora.

Para pak kohesh ai postoi disa foto ku ata te dy ishin te perkedhelur dhe ne njeren prej tyre ai dhe po jepte nje puthje kengetares. Kjo u komentua gjere e gjate nga mediat boterore dhe vendore si konfirmim i lidhjes se tyre.

Por tani, gjerat kane avancuar dhe kemi pare Robin te postoj foto te Rites hiq me pak se ne krevatin e tij.

"My baby Rita Ora, qe me ben te qeshe!", ka komentuar foton Robi.

Ndersa, Rita, mesiguri nga frika se do qortohet nga e ema, apo ndoshta nga ai "turperimi i vajzes shqiptare" qe i qarkullon ne vena, e ka mbuluar fytyren e saj, por nuk e ka menduar se tatuazhet qe i shihen, nje dite do te punojne kunder saj, duke zbuluar cdo gje. /Albavipnews/

Tuesday, 20 November 2012

Modelja Saranda Shala, nudo per 100 Vjetor

Secili ne menyren e vet me ate qe di dhe e ben me se miri, e feston apo uron 100 Vjetorin e Pavaresise.

Keshtu ka bere dhe modelja kosovare Saranda Shala, e cila eshte zhveshur plotesisht nudo, ne emer te pavaresise, para kameres se mjeshtrit te fotografise, Arton Humolli, duke krijuar nje kryeveper artistike ne foto.

"Eshte perfekcionizem...", "Nje art perfekt...", "Me pelqen shume...", ishin disa nga vleresimet qe kjo fotografi mori ne facebook, gjersa fotoja mbante mbishkrimin "Urime shqiptaret e mi, Urime Shqiperi, Happy 100 Years Albania".

Perndryshe, Saranda punon si menaxhere marketingu ne PTK dhe eshte ne lidhje me kengetarin Faton Zejnullahu i njohur me emrin artistik Da Ghost. /Albavipnews/

Arta Dobroshi e nominuar ne "Oskarin" francez

Arta Dobroshi ne "Trois Mondes" (2012)
Kinematografia franceze pas atij amerikane konsiderohet te jete nje nder me te fortat ne bote dhe eshte e ditur qe shpesh filmat e njohur francez jane perkthyer ne filma te hollivudit.

Njelloj sikurse ne Amerike, edhe Franca ka "Oskarin" e vet, nje ceremoni ku jepen shperblimet vjetore per te arriturat ne fushen e kinematografise, i njohur si "Cesar Awards" e qe daton qysh nga viti 1976.

Dje eshte bere zyrtarisht e ditur lista e aktoreve femra dhe meshkuj qe hyn ne kategorine "Revelations 2013", qe ka kuptimin e aktoreve te rinj qe premtojne me se shumti apo "Best Newcomer", nje kategori qe nuk ekziston ne Oskarin amerikan.

Ne listen e femrave aktore, eshte e renditur edhe Arta Dobroshi per rolin e saj ne filmin "Trois Mondes" (Tre Botet) ndersa kritiket e vleresojne si kandidate te forte per te fituar pasi eshte bere e njohur me rolin e saj te fuqishem ne "Heshtjen e Lornes".

"Cezar Awards" eshte nje proces i vleresimit dhe prezantimit qe zgjate me muaj ndersa ceremonia gala e ndarjes se cmimeve per edicionin e 38-te do te mbahet me date 22 Shkurt te vitit 2013, ne "Theatre du Chatelet" ne Paris, me transmetim direkt nga televizioni nacional francez. /Albavipnews/

Leonora Jakupi e lidhur me nje turk?

Quhet Can Yahya dhe është nga Turqia, një djalosh simpatik turk i cili si duket i ka rrëmbyer zemrën këngëtares  shqiptare Leonora Jakupi. Edhe në facebookun e saj që flitet se është i menaxhuar nga vetë ajo sapo ka ndryshuar gjendjen e saj nga single në e lidhur.

Ndërsa ne shkuam për të parë më tej në profilin e turkut, edhe aty ai e kishte të shkruar se ishte në lidhje me këngëtaren, ndërsa si mike në facebook Can kishte vetëm artisten kosovare. Por sa është e vërtetë pritet më shumë ndonjë koment i Leonorës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora associated with a Turkish guy

Called Can Yahya and is from Turkey, a Turkish charming guy who has apparently kidnapped Albanian singer Leonora heart. Even her Facebook spoken that is managed by it just changed its state from single bound. As we went to see further Turk profile, and there he had written that was about the singer, and as a friend on facebook Can only had Kosovar artist. But how much is really expected more any comment Leonores. / Albavipnews /

Mis Kosova kuqezi ne “Miss Univers”

Megjithëse ajo ka dashur t’i mbajë sekret veshjet e saj, të cilat tashmë duket se janë gati të krijuara nga stilistja e njohur kosovare Vjollca Llapashtica, ja ku janë zbuluar. “Miss Kosova Univers 2012” , Diana Avdiu, do të jetë e veshur kështu siç po e shihni në foto, kuqezi në spektaklin e madh botëror “Miss Univers 2012” nga mesi i dhjetorit.

Këto foto ishin hedhur në rrjetin e saj social, ndërsa ne u interesuam ta dinim dhe vërtetuam se kështu do të vishet bukuroshja kosovare në këtë spektakël të madh bukurie.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Kosovo red and black in the "Miss Universe"

Although she wanted to keep secret her wardrobe, which now seem almost created by the renowned designer of Kosovo Vjollca Llapashtica, here they are discovered. "Miss Kosovo Universe 2012", Diana Avdiu, will be dressed so as you can see in the picture, red and black in the world's biggest spectacle "Miss Universe 2012" by mid-December.

These photos were thrown in her social network while we were interesuam we knew and only confirmed it so wearable Kosovar beauty in this great spectacle of beauty.
M. GJ.

Kënga “N’Prishtine”, e degjuar dhe e komentuar

Dikush këtë këngë, e cila u prit shumë mirë nga fansat, donte ta quante të vjedhur, por që ndoshta kjo dashakeqësi më shumë i dha klikime.

Po flasim për këngën dhe videon ‘N’Prishtinë”, kënduar nga reperi Getoar Selimi, këngë kjo që e ka arritur një shikueshmëri të paparë në kanalin Youtube.

Si duket, shumë adhurues po e prisnin reperin me diçka të re, e tashmë ai ka ardhur fort falë këngës punuar nga djemtë Zzap dhe Chriss. Besoj se edhe reperi është i lumtur me këtë famë, pasi vëmendjen e madhe që deshi e rrëmbeu me “N’Prishtinë”.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The song "N'Prishtinë" listening and commenting

Man this song, which was very well received by the fans, like to call it stealing, but that it probably more malice gave clicks. Are talking about the song and video 'N'Prishtinë ", singing by rapper Getoar Selimi this song has reached an unprecedented visibility

Jo Shpati, por Fadili i dhuron buzeqeshje Aferdites

Është një personazh i bukur i skenës dhe imazheve shqiptare dhe jo vetëm, pasi ajo është një modele dhe një miss. Por ajo në rrjetin social Twitter ka shënuar se këtë buzëqeshje ia dhuron fotografi i madh Fadil Berisha.

Ndoshta Afërdita Dreshaj e ka harruar të dashurin e saj Shpatin, apo ky duhet të bëjë çdo gjë që e fejuara e tij të sjellë këtë buzëqeshje./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Not Shpati, but Fadil give smiles to Aferdites
It's a beautiful character and scene Albanian images and not just because she is a model and a miss. But what social network Twitter has shown that the smile he gives great photographer Fadil Berisha. Aferdita Dreshaj probably has forgotten her boyfriend Shpati, or the need to do everything his fiancée to bring that smile.

Nora, nostalgjike per look-un e vjeter

Koheve te fundit, kengetarja 26-vjecare Nora Istrefi, ka filluar te postoj foto ne rrjeting social, te moshes se saj me te re.

"Duke shfletuar disa foto te vjetra", ka shkruar kengetarja ne twitter.

Ajo ne kohen e sotme, ka krijuar nje look te ri te nje vajze "gangsta" me floke te rruara dhe trupin me "piercing", derisa dikur ishte nje femer me bukuri te "virgjer".

Ndoshta, kengetarja nuk eshte edhe aq e kenaqur me look-un e saj qe ka krijuar sot, dhe e ka kapur nostalgjia per koherat e hershme. Se fundmi ka postuar nje foto te saj ne moshen 19 vjecare, ku ajo shihet si nje femer seksipile me tere sharmin dhe natyralitetin qe kishte.

"Nora nuk o nisoj", kendoi ajo njekohe, por nuk e dime nese ndryshimet ia kane vlejtur. /Albavipnews/

Nje kryeveper per 100 Vjetor [VIDEO]

Pese zera te mrekullueshem bashkojne, pese trevat shqiptare: Shqiperi, Cameri, Maqedoni, Kosove e Mal te Zi.

Jane keta kengetaret e njohur: Nikolle Nikprelaj, Kastriot Tusha, Ilir Shaqiri, Enkeleida Arifi dhe Selami Kolonja, qe gjithmone i kenduan flamurit dhe kombit, ndersa tani te bashkuar sjellin nje kryeveper dedikuar 100 Vjetorit te Pavaresise.

Nje kenge dhe klip me titull domethenes "Ne nje flamur te pandare", nje produksion i Radio Televizionit Shqiptar, i cilesuar si "himni i 100 Vjetorit", simbolizon nje enderr shekullore te shqiptareve per t'u bashkuar.

Kenga eshte shkruar dhe komponuar nga duo i njohur, Agim Doci dhe Edmond Zhulali. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 19 November 2012

Yllka Gashi behet nene, vjen ne jete Nina

Aktorja Yllka Gashi eshte bere nene, transmeton Indexonline. Eshte femija i pare i saj dhe bashkeshortit Albin Gagica, nje vajze qe ata e kane pagezuar me emrin Nina.

Yllka i eshte perkushtuar shtatzenise se saj duke e pershkruar si "nje ndenje te thelle te lumturise". Gjate kesaj periudhe, shpesh eshte komplimentuar, edhe pse shtatzene, qe nuk ka humbur aspak bukurine e saj natyrale.

"Mezi po pres femijen, qe te nis nje jete te re!", ka deklaruar me pare per media ajo.

Urojme qe kjo jete e re e aktores te shijohet sa me bukur ne rolin e nje nene te perkryer. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Kthehet Dafina, bashkepunon me Zzap-in dhe Chriss-in?

E ka lënë Amerikën këngëtarja atraktive Dafina Zeqiri dhe është rikthyer në Kosovën e saj. Ndërsa ajo është takuar me krijuesit e disa hiteve dhe siç e shihni në këtë foto është me Zzapin.

Nga disa burime konfidenciale mësuam se Dafina është në bashkëpunim e sipër me këta djem për ta pasur një këngë prej tyre, këngë e cila nëse ajo është dakord do të vijë shumë shpejt.

Por, megjithëse u fol se këngëtarja e hitit “Tonight” do të qëndrojë më shumë në Amerikë, ajo kthehet edhe për të qenë pse jo pjesë e regjistrimeve të programeve televizive për Vit të Ri.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Back Dafina collaborates with Zzap-in and Chriss-in?

The attractive singer has left America Dafina Zeqiri and returned to Kosovo. While she met with the creators of some hits and as you can see in this photo is Zzapin. From several confidential sources have learned that Dafina is on-going collaboration with these guys to have one of their songs, songs that if she agrees to come soon.

Shkendija, seksi dhe kuqezi

Një nga personazhet shqiptare, e cila falë guximit të saj për të pozuar shumë seksi, duke treguar pjesët e saj të kolme të trupit, Shkëndije Mujaj, sërish lakohet.

Jo për qëndrimin e saj në ‘Vip Shpija 3’ edhe pse ajo doli, por pasi edhe ajo është shqiptare dhe me mënyrën e saj të pozimit na vjen kuqezi dhe shumë seksi, duke dhënë edhe ajo në këtë formë patriotizmin e saj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendija, and red and black sex

One of Albanian, which thanks to its courage to pose sex, showing its parts Kolm body, spark Mujaj, again bends. Not for its 'Vip 3' even though it came out, but since she is Albanian and the manner of its proposal are red and black and comes us a lot of sex, giving it in the form of patriotism. M.Gj.

Vesa Luma merzitet me ‘Facebook’

A mërzitet vërtet Vesa Luma me rrjetin social ‘Facebook’, apo është mërzitur më shumë i fejuari i saj se aty po i flasin lloj-lloj fansash, kjo ende nuk dihet.

Por ajo që flitet është se tashmë Vesa Luma ka një adresë vetëm në ‘Twitter’ dhe e urren ‘Facebookun’.

Ne urojmë të mos pendohet, pasi jo vetëm adhuruesit e saj të thjeshtë do t’i marrë malli për të biseduar me të në këtë rrjet që e përdor i madh e i vogël, por edhe ajo nuk mund ta shohë veten më me shqetësimin apo publikimet e saj në këtë rubrikë tonën që është vetëm ‘Facebooku …’. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Vesa Luma weary of 'Facebook'

A bored really Vesa Luma social network 'Facebook', or is upset over her husband that there is talk all kinds of fans, it is still not known. But what is already speaking Vesa Luma has a single address in the 'Twitter' and hates 'Facebook'.

Zana Kuçi, nje tjeter talente shqiptare (Video)

“Jeta para meje” është titulli i këngës së parë, realizuar me një videoklip nga këngëtarja e re, që sjell një stil të veçantë  Zana Kuçi, e cila jeton në Suedi dhe është vajza e një prej organizatorëve të suksesshëm në diasporë Saimir Kuçi, por që deri tani ka realizuar edhe dy këngë të reja në audio me titull “You make me hot”, dhe “Tani të kujtoj”.

Femrat artiste shqiptare duhet të bëhen gati të presin një konkurrente të fortë si në zë ashtu edhe në pamje. Videoklipi i kësaj kënge është prodhuar nga  “Urban Beats”, ndërsa teksti dhe kompozimi nga Ilir Berani, producent Jeton Berisha. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zana Kuçi, another Albanian talents

 "Life to me" is the title of the first song, performed with a video clip from the new singer, who brings a unique style Zana Kuei, who lives in Sweden and is the daughter of one of the organizers of the successful diaspora Saimir Kuei, but that has so far conducted two new audio tracks titled "you make me hot," and "now I remember."

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
  • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
  • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
  • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Gjira, lanson klipin ne ditelindjen e saj [VIDEO]

Gjira apo me bukur Argjira, si e ka emrin e vertete, ka publikuar videoklipin e saj te shumepritur "Mami s'po m'len" dhe si deri me tani, prape ia qellon!

Kenga dhe klipi eshte nje hit i radhes dhe eshte mirepritur jashtezakonisht mire nga fansat. Videoja eshte shikuar nga mijera vizitore brenda pak oresh, pas publikimit ne Youtube.

Ne televizion, premiera e klipit eshte shfaqur ne emisionin "Prive" te shtunden me 17 Nentor. Dhe Gjira nuk ka zgjedhur kete date rastesisht, por per arsye se ajo keto dite feston ditelindjen e saj te 23-te.

"Po thone ashte cike e keqe, cike pa tradita/ Rrin deri vone jashte, tuj u sjell me pishpirika/Ha, sa e keqe! Sillet gjithkah sokakut/I kam prind t´diplomum, prape njerin me shkolle s´e mati", jane disa nga vargjet e kenges, ku si zakonisht, Gjira terheq vemendjen tek botekuptimet stereotipe te shoqerise.

Teksti i kenges eshte shkruar nge Gjira dhe Lena, ndersa kenga eshte punuar nga Rocko Beats. Klipi eshte realizuar nga produksioni i motres se saj LenazCut. /Albavipnews/Sunday, 18 November 2012

Genta dhe boksieri Krasniqi, bashkojne forcat ne ring [VIDEO]

Shikoni poshte videon e plote, mundesuar nga Besfort TV
Boksieri 25-vjecar nga Juniku, Haxhi (Robin) Krasniqi, te premten qe shkoi ka mbrojtur me sukses titullin e kampionit ne verzionin "WBO International" ne kategorine gjysem te rende, kunder amerikanit Max Hayman. Fitorja erdhi ne raundin e trete me nokaut teknik dhe hap rrugen per Krasniqin te luftoj per titullin e kampionit ne verzionin "WBO", duke sfiduar kampionin aktual, britanikun Nathan Cleverly.

Krasniqi eshte duke percjellur me hapa te sigurte kusheririn e tij Luan Krasniqi drejt majave te boksit profesional boteror.

Por, boksieri kosovar, nuk ishte edhe pa "ndihme" kete te premte ne ring. Krasniqi hyrjen ne ring e beri i shoqeruar me nje performance te nxehte te kengetares seksi Genta Ismajli e cila promovoi kengen e saj "Poison" duke ndezur publikun e pranishem ne Magdeburg te Gjermanise, dhe si duket duke "hutuar" edhe kundershtarin e Krasniqit.

Leonora Jakupi ne duet me Sinan Vllasaliun

Kengetarja Leonora Jakupi, ka bere te ditur se sapo ka perfunduar kengen e saj te re ne duet me Sinan Vllasaliun. Kete prononcim ajo e beri gjersa ishte e ftuar ne emisionin "1 Kafe me Labin" te kanalit RTV21 me nikoqire Blerona Zeqiri.

Ka disa muaj qe Leonora ka qene e angazhuar rreth babegjyshit te saj te semure, sic ka shpjeguar ajo ne emision, por tani qe ai eshte me mire, ajo i eshte rikthyer angazhimeve te veta me koncerte dhe projekte te reja.

"Ideja ishte e Sinanit dhe meqe ai eshte nje nder kengetaret tane me te mire per te cilin gezoi jashtezakonisht respekt..., me pelqeu ideja shume sa qe nuk mund ta refuzoja.", ka shpjeguar me tutje Leonora, se si erdhi deri tek ky bashkepunim.

Kenga eshte nje balade me tekst te Avni Qahilit, me kompozim te Gabros dhe me ide te Sinanit e qe me vone ka mundesi te vije edhe si videoklip. /Albavipnews/

Leonora, foto vetes

Pak ditë më parë këngëtarja e njohur Leonora Jakupi kishte përdorur fjalën ‘Mllef’ ndaj atyre që përdorin emrin e saj nëpër rrjetin social facebook, dhe sipas saj ajo nuk ka një adresë të tillë.

Por, menjëherë vjen kjo foto që duket Leonora duke fotografuar veten te Kaci dhe Sellma, dhe kjo foto është postuar në Facebook. Po si ka mundësi nga kush doli kjo foto, apo mos vallë ajo ka një “soze” që i ngjan asaj.

Nga fotoja kuptojmë se këngëtarja është duke u bërë gati e veshur si një babadimreshë seksi për xhirimet e vitit të ri. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora, picture yourself

A few days ago singer known Leonora had used the word 'Rage' against those who use its name in the social network facebook, and she says she does not have such an address. But immediately comes this picture looks Leonora photographing themselves Kaci and Sellma, and this picture was posted on Facebook.

But how can who came out this picture, or perhaps it has a "Sozen" that resembles it. From the picture we realize that the singer is getting ready dressed as a sex babadimreshë for filming of the new year. M. GJ.

Elvana pas pushimit thote ‘Beso’

‘Beso' kështu do të jetë titulli i këngës më të re të këngëtares e cila për pak kohë sikur u zhduk nga tregu i hiteve shqiptare. Elvana Gjata ka gati klipin e radhës, që natyrisht ka si produksion “ThreeDots”.

Në këtë foto që zbuluam këngëtarja duket se do të vijë e mbuluar, indiane, apo fetare të presim për më tepër klipin dhe këngën në treg.  M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana after holiday says 'Believe'

'Believe' so will be the title of the new song which briefly as singer disappeared from the market Albanian hits. Linkin Park has almost the next clip, which of course has the production "ThreeDots". In this picture we found the singer seems to come covered, Indian, religious or wait for more clips and song in the market. M. GJ.

Rita Ora dhe Genta Ismajli me te kuqe

Ja ku janë dy këngëtaret tona, të cilat shkëlqejnë me veshje me të kuqe. Rita Ora këtë herë hyri te femrat që në ndarjet e çmimeve MTV EMA ra në sy këtë vit për veshjen më të mirë, ku kishte veshur këtë fustan të bukur e të kuq, ndërsa Genta Ismajli flitet se po vishet edhe ajo me të kuqe këto kohë nga Valdrin Sahiti.

Por, kujt i shkon më shumë e kuqja Ritës, apo Gentës? Nëse stilisti shqiptar që ka veshur Gentën ka frymën e festive të Nëntorit këtë e kuptojmë, por stilisti i huaj i Ritës, ndoshta është këshilluar për këtë ngjyrë simbolikeve të shqiptarëve nga vetë artistja me famë botërore.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora and Genta Ismaili red

Here are two singers, which excel in red dress. Rita Ora this time went to women in MTV EMA prices divisions fell out this year for best dress, where she wore this beautiful red gown and Genta Ismaili talk that spins it in red this time by Valdrin Sahiti. But who goes more red Rites, or Genta?

Blerta Gaçe: Se shpejti nje duet me Aurelen

Ajo ishte këngëtarja më e mirë në prezantimin skenik me këngën “Sky is the limit” në festivalit ‘Kënga Magjike 2012’.

Është kjo Blerta Gaçe, e cila me shumë kënaqësi ka pranuar të flasë për gazetën tonë, vajza e cila ka lindur me këmishë dhe këtë e vërtetoi edhe prezantimi i saj në këtë festival për herë të parë direkt me çmim.

Por, edhe ne ia kujtojmë motrën e saj Aurela Gaçe, që Blerta thotë se është nder të jesh motra e saj. Vajza na tregon se aktrimin dhe kërcimin nuk do t’i lërë kurrë mënjanë, ndërsa së shpejti do të jetë protagoniste në një film. Për më tej, ju pret rrëfimi i saj.

“Kosova Sot”: Më mirë t’ju themi si jeni Blerta, apo si jeni prezantuesja më e mirë skenike e ‘Kënga Magjike 2012”?
  Blerta Gaçe:  Përshëndetje dhe ju falënderoj për këtë intervistë. Më mirë Blerta!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online