All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Revista BLUETOOTH - 1 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Dhjetor 2012
 • Ciljeta Xhilaga: Ja si do te quhet djali im! Rrefimi i kengetares: Urimet e krereve te PD-se pas publikimit te ekos se djalit, me dy gishta
 • Nata Gala; Gafa e Ministrise, le pa ftesa Avni Mulen e Hetem Ramadanin. Inva Mula ben bashke virtuozet e muzikes, per Pavaresine.
 • 100-Vjetori, prishen aparaturat nga shiu, Aurela Gace kendon pa muzike
 • Noizy i kendon "live" diss-in Dafines
 • Genta Ismajli: S'e di sa kohe kam pa te dashur
 • Rita Ora ne Tirane, incidenti dhe femijet VIP qe e takuan
 • VIP Shpija 3; Dr Flori: Isha me i sinqerti, ndaj fitova!
 • "Streeptise Party" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Sonique "cmend" Tiranen
 • "Ngyra e kuqe" hiqet nga Youtube. Adrian Gaxha: E di autorin, po s'dua te bej emra! Abuzime ne Youtube, revoltohen kengetaret.
 • Vidhen klikimet e kenges "Absolut". Corleone: Me vodhen 50 cent, do harxhoj 500 mije euro per t'i kapur

Friday, 30 November 2012

Kryeministri Berisha vlereson larte Rita Oren

foto: noa
Kryeministri Berisha, gjate nje konference per shtyp, nje dite pas shenimit te 100 Vjetorit te Pavaresise, ka vleresuar festen si me te madhen e ekzistences shqiptare, ndersa ka vleresuar larte artistet qe erdhen nga gjitha trojet shqiptare dhe diaspora, per te ndezur atmosferen ne sheshin "Nena Tereze" ne Tirane.

Natyrisht, kryeministri beri nje vleresim te vecante per yllin boteror, kengetaren Rita Ora, e cila erdhi me gjithe familjen dhe banden e saj, te ndaj gezimin me bashkeatdhetaret ne festen me te madhe shqiptare, organizuar ndonjehere.

“Falenderim te vecante superstarit te Britanise se Madhe dhe SHBA, Rita Ores, te them eshte si Madona eshte pak, ajo eshte dicka midis Beyonce dhe Rihannes, eshte e mrekullueshme. Pervec zerit te saj, Rita eshte nje atdhetare e flakte...e edukuar nga nje familje e shkelqyer ajo pranon qe eshte shqiptare dhe kosovare. Ishte padyshim mbyllja me e shkelqyer e festes. E gjithe lodhja ime e akumuluar ne nje muaj dhe me gjate u shkri, ishte shiu po une isha i gatshem te vallezoja bashke me te rinjte ne shesh nen ritmet e saj”, ka komentuar Berisha, sic transmeton Balkanweb, i cili poashtu tregoi se eshte njohes i mire i repertoarit te Rita Ores. /Albavipnews/

Thursday, 29 November 2012

Rovena Stefa me te paret e Shqiperise ne Vlore

27 dhe 28 Nëntori këngëtaren e njohur shqiptare e ka gjetur pikërisht në qytetin e flamurit në Vlorë.

Ajo ka qenë e ftuar speciale për të kënduar për nder të 100-Vjetorit të shtetit shqiptar, ndërsa ka kënduar edhe hitin e saj më të ri kushtuar kësaj feste të madhe shqiptare së bashku me këngëtaren e re, Sala Jashari, me titull ‘Amaneti’.

Ndërsa, siç shihet ajo ka realizuar  edhe fotografi me krerët më të mëdhenj të Shqipërisë, me ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, dhe kryeministrin  Sali Berisha.  Në sheshin e flamurit në Vlorë ka pasur në këtë koncert afër 100 mijë njerëz. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa heads of Albania in Vlora

27 and 28 November-known Albanian singer has found exactly the flag in Vlora city. It has been special guest to sing in honor of the 100th anniversary of the Albanian state, while singing her hit new Albanian dedicated to this great celebration together with a new singer, Sala Jashari, entitled 'trust' .

Tuna pa ngjyra, te tjeret po

“Rrënqethu shqip” ka mbajtur premtimin, pikërisht në stadiumin e Prishtinës ka sjellë këngëtarët më ‘in’ të muzikës moderne dhe popullore në mbrëmjen e 27 nëntorit në nder të 100-Vjetorit të Shqipërisë.

Por, jo të gjithë artistët kishin menduar, ndoshta edhe për shkak të të ftohtit, që të visheshin për nder të kësaj feste kuqezi.

Madje këngëtarja Altuna Sejdiu  nga nxitimi është dukur sikur po shkonte në piknik, ndërsa të tjerat disa mes tyre, Dafina veshur me të zeza dhe me një dukje interesante, apo edhe meshkujt këngëtarë, si Nadi apo edhe Besniku i ‘Nrg Band’ ishin veshur kuqezi.

Ky koncert ndoshta mund të quhet i pari më i madh organizuar ndonjëherë në Prishtinë për ndër të Pavarësisë së Shqipërisë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna colorless, others are

"Rrëqethu slip" held promise, especially in Pristina stadium has brought singers 'in' modern and popular music in the evening of November 27 in honor of the 100th anniversary of Albania. But not all artists had thought, perhaps because of the cold, dressed in honor of this holiday red and black.

Presidentja e vendit shkelqen per 28 Nentor

Na vjen keq se torta gjigante, e cilësuar si më e madhja të paktën në Evropë, e përgatitur  për nder të festës së 100-Vjetorit shtet, në Tiranë, nuk hyri në Librin e rekordeve ‘Ginnes’.

Por, ajo që u vu re, siç e shihni edhe në foto gjatë prerjes së tortës, ka shkëlqyer me dukjen e saj presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila ka u dhënë shumë sharm meshkujve pushtetarë të Shqipërisë dhe Kosovës.

Kjo dukje nuk mbeti pa na rënë në sy edhe neve për të merituar një ‘in” presidentja jonë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
President of the country shines on Nov 28

Sorry that giant cake, described as the largest in Europe at least, prepared in honor of the feast of the 100th anniversary of state, in Tirana, entered not Book of records 'Ginnes'.

But, she noted, as you see in the picture during the cake cutting, its excellent appearance Kosovo President Atifete Jahjaga, which has been given a lot of sharm men rulers of Albania and Kosovo. It was not visible without dropping us to look to us to deserve a 'in "our president. M.Gj.

Bleona Qereti, tani zyrtarisht aktore

Kengetarja Bleona Qereti e cila synon karriere edhe ne kinematografi, tani dhe zyrtarisht eshte paraqitur si aktore ne faqen IMDb.com qe njihet si burimi me i njohur dhe me autoritativ ne bote per film, televizion dhe celebritete.

Bleona eshte prezantuar ne kete faqe me nje biografi te shkurter dhe me nje set fotografik te perbere nga 32 imazhe impresionuese te saj, ne mesin e te cilave edhe disa nudo.

Sic eshte shkruar me pare, angazhimi i saj i pare kinematografik e sjell ate ne rolin e Lunes ne serialin televiziv "True Justice" perkrah aktorit te njohur amerikan Steven Seagal. Seriali ne sezonin e dyte, ku luan Bleona, ka filluar transmetimet ne muajin nentor ne kanalin me pagese Reelz.

Bleona ne bashkepunim me Timbaland ka lancuar singellin "Pass Out" ndersa se shpejti pritet te publikoj edhe albumin ne anglisht. /Albavipnews/

Po Vjen Ramushi...!

Edhe nje dhurate e bukur per shqiptaret ne 100 Vjetorin e Pavaresise!

Gjykata Nderkombetare per Krime Lufte ne ish-Jugosllavi, ka liruar nga te gjitha akuzat Ramush Haradinajn, Lahi Brahimajn dhe Idriz Balajn.

Festimet per lirimin e tyre kane filluar tashme ne Prishtine. Lajmi eshte ndjekur me fishekzjarre ndersa jane degjuar edhe te shtena nga armet.

Pritet qe z.Ramush Haradinaj tani te perfshihet ne jeten politike te Kosoves ne nje nivel me pergjegjesi. /Albavipnews/

Tirana heq ombrellat e shiut per te nderuar Rita Oren


Doli ne skene e shoqeruar nga kryeministri Sali Berisha, i cili sikur deshironte te thoshte: "Ja popull, ne vend te Rihannes e Lady Gages, ju solla Rita Oren! E mbajta premtimin qe t'ju sjell nje yll boteror!".

Dhe ashtu ishte, Rita Ora si nje yll boteror, me nje veshje elegante shkelqeu ne skene para miliona shqiptareve, te pranishem dhe qe ndjeknin permes transmetimit live, duke performuar hitet e famshme te saj: "Roc the Life", "Shine Ya Light", "Hot Right Now", "R.I.P" dhe "How We Do" etj.

Festa ka qene tejet e veshtiresuar nga shiu i vrullshem, por qe kjo nuk pengoi kengetaren te dal ne mes te shiut dhe te ndeze atmosferen, here pas here duke formuar shqiponjen me dy krere me duart e saj, e here pas here duke folur shqip dhe duke derguar mesazhe te embla publikut shqiptar me fjalet: "Pasha Zotin, shume ju dua!"

Publiku i pranishem, per te nderuar ate, hoqen ombrellat qe mbulonin sheshin si kepurdha te zeza dhe ngriten duart larte, megjithese binte nje shi i madh. Por, edhe Rita e ka ndjere veten te nderuar dhe kete ajo e ka shprehur menjehere pas koncertit permes nje cicerrime ne Twitter:

"Shqiperi, ke qene e pabesueshme. Ti je endrra qe u be realitet. E di qe biente shi, por ne prap e kemi kallur! Urime e 100-ta Dite e Pavaresise! Jam e nderuar!". /Albavipnews/

Emina Cunmulaj ne mesin e dhjete shqiptareve me te njohur ne SHBA...

Festa e 100 Vjetorit te Pavaresise se Shqiperise eshte percjellur me vemendje, si kurre me pare, nga shume media nderkombetare. Posacerisht ne SHBA, sensi per entitetin shqiptar po shtohet cdo vit, dhe pamjet kuq e zi ne "Times Square" te New Yorkut nuk jane me risi per amerikanet.

Vetem fqinjeve te Shqiperise si Greqia, Maqedonia, Serbia etj. i eshte dridhur toka nen kembe, nga imazhet qe vinin prej Tirane, ndersa nga shtetet tjera ky eveniment i shqiptareve eshte shikuar me admirim.

E perditshmja prestigjioze "NY Daily News" i ka dhene hapesire te vecante pervjetorit te 100-te shqiptar dhe nen artikullin me titull "Who's Who", ka perpiluar listen e 10 emrave me te njohur shqiptaro-amerikan ne SHBA, me biografi te shkurter, ne mesin e te cileve gjendet edhe emri i modeles shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj.

"Jam e lumtur qe gjendem ne mesin e 10 shqiptareve me te njohur...", ka shkruar modelja ne Twitter.

Ne pamundesi per momentin qe te sigurojme radhitjen e plote te kesaj liste, nga fotoja qe ka postuar modelja, kemi mundur te lexojme emrat si: Stan Dragoti, Bruno Selimaj, Skender Ghilaga, William Gregory, Harry Bajraktari, Bardhyl Tirana etj. /Albavipnews/

Wednesday, 28 November 2012

Rob Kardashian i mahnitur me shqiptaret

Si duket lidhja me shqiptaren Rita Ora, per Rob Kardashian ka ndikuar ne ate menyre qe ndjesia per bashkekombasit e te dashures se tij eshte shtuar pamase. Robi jo se vetem mesoi disa fjale shqip nga Rita, por tani percjell me vemendje dhe eventet shqiptare.

Pak dite me pare beri tifon per Tony Dovolanin ne twitterin e tij, duke thirrur te gjithe te votojne per balerinin shqiptar, i cili me pastaj dhe fitoi kupen.

Sot, eshte duke percjellur me vemendje ngjarjet ne Shqiperi edhe per nje arsye me shume, pasi e dashura e tij, Rita Ora do te performoj ne festen me te madhe shqiptare te shekullit.

"Sa krenar jam per Rita Oren! Ajo eshte gati te performoj para nje milion njerezve dhe Presidentit te vendit te saj! Shqiperia! Nje gje e bukur!", ka theksuar Robi ne twitter. /Albavipnews/

Nickola Shreli ne Prishtine dhe Tirane per 100 Vjetor...

Shqiptaro-amerikanet, qe kane luajtur ne te kaluaren nje rol te rendesishem ne shtetformimin shqiptar, edhe sot jane shume aktiv dhe te lidhur shpirterisht me memen Shqiperi dhe shqiptaret kendej kontinentit. Shume prej tyre kane vershuar Tiranen keto dite dhe aktori holivudian Nickola Shreli (Nikola Shkreli) eshte njeri prej tyre.

Fillimisht ka vizituar Kosoven ku eshte takuar me Mentor Hazirin me te cilin se bashku kane udhetuar drejt Tiranes per Festen e Madhe. Gjate qendrimit ne Kosove, ne nje interviste per Indexonline, ka shprehur entuziazmin e tij per Kosoven dhe popullin e saj, qe i sheh per here te pare.

“Eshte vetem rastesi, eshte hera e pare qe jam ne Kosove dhe eshte e mrekullueshme. Vertete me pelqen energjia dhe eshte e vecante te shohesh njerezit e tu se bashku, ketu te gjithe jane se bashku, eshte interesante. Neser do te shkoj ne Tirane, dhe kudo qe me thone do te shkoj. Kam disa miq qe kane ardhur ketu dhe une pranova ftesen te vij”, ka thene Shreli per Indeksonline.

Ai me tutje ka treguar se ka ne plan te bej nje film per Kosoven dhe ka perfunduar intervisten duke deklaruar se eshte krenar se eshte 100% shqiptar. /Albavipnews/

Almeda Abazi ne kopertinen e "Women's Health" [VIDEO]

Si duket geni shqiptar po pushton boten ne shekullin e ri. Lajme te mira per shqiptaret vijne nga te kater anet e botes ne kete 100 Vjetor.

Missi shqiptar Almeda Abazi, e cila po ben karriere ne Turqi, ka mbuluar kopertinen e revistes se njohur "Women's Health", ne edicionin e Dhjetorit.

Bukuroshja brune, e cila ishte pjese e dy reality shou ne Turqi, "Dancing" dhe "Survivor", ka realizuar nje fotoshoot per kete reviste prestigjioze, ndersa ne twitterin e saj ka postuar foto te Tiranes kuq e zi duke komentuar se sa shume i mungon ky qytet.

Se fundmi ajo eshte perfolur nga tabloidet turke per nje lidhje te mundshme me ish-futbollistin e njohur turk, Gokhan Sukur, i cili poashtu eshte me prejardhje shqiptare. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Almeda Abazi on the cover of "Women's Health"


Tony Dovolani ne 100 Vjetor, sjell kupen e Dancing-ut amerikan [VIDEO]

Tony Dovolani nuk e ka menduar nje dhurate me te mire per 28 Nentor se kupa e "Dancing With The Stars", verzioni amerikan, ne Sezonin e 15-te. Se bashku me partneren, yllin Melissa Rycroft, Tony ne naten finale ka mposhtur ciftin Shawn & Derek, dhe keshtu hyn ne histori si shqiptari i pare (ndoshta edhe i fundit) qe fiton kete spektakel. Tony, si balerin profesionist, ka qene pjese e ketij shou qe nga fillimet e tij.

Ai poashtu ka zbuluar edhe nje arsye tjeter per te festuar. Kjo kupe vjen ne nje date te rendesishme per balerinin, ate te 13 vjetorit te marteses me Linen. Nga kjo martese, Tony ka tre femije me emrat, Luana, Ariana dhe Adrian.

"Duhet t'ju them, nuk mund te kishte ardhur ne dite me te mire se kjo. Ka qene 13 vjetori i marteses sone, ndersa eshte nje moment mahnites per te gjithe shqiptaret ne Amerike qe festojne 100 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Eshte e pabesueshme!", Dovolani ka thene per mediat amerikane.

Ndersa ka shfrytezuar rastin si i ftuar ne programin televiziv te Jimmy Kimmel ne kanalin ABC, t'ia uroj gjithe shqiptareve publikisht pervjetorin e 100-te. Bravo Tony, per kete dhurate te bukur te 28 Nentori-t! Jemi krenar me ty!/Albavipnews/


Angela Martini pin "kafen e Pavaresise"

Modelja shqiptare Angela Martini, ka filluar diten e sotme me nje kafe te vecante, me shqiponjen me dy krera dhe ka uruar festen gjithe shqiptareve permes rrjetit Twitter:

"Miremengjesi! Urime #100VjetAlbania, Gezuar 28 Nentori te gjithe shqiptareve ne bote. Uroj te jemi te lire si shqiponja qe fluturon, deri ne frymen e fundit", ka qene urimi i saj per gjithe shqiptaret ne festen me te madhe te shekullit.

Ndersa, vet modelja seksi ka qene e veshur si shqiponje kohe me pare ne nje fotosesion me dedikim kombetar, para fotografit te njohur shqiptar Fadil Berisha. /Albavipnews/

Rita Ora mberrin ne Tirane

Para pak momentesh, Rita Ora ka arritur ne kryeqytetin shqiptar, me sakte ne aeroportin nderkombetar te Tiranes dhe tashme eshte nje realitet, nese nuk e keni besuar deri me tani.

Kete e ka bere te ditur vete ylli me nje postim ne twitter:

“Qellojani se kush ka aterruar në Shqiperi… #100VjetPavaresise”, ka theksuar Rita ne twitter.

Ndersa ka treguar me tutje se ka mbetur pa fryme nga shqetesimi.

Raportohet se Rita do te kendoj tri apo kater kenge para me se 1 milion bashkekombaseve te vet ne festen me te madhe shqiptare te ketij shekulli. /Albavipnews/

Vin Diesel vesh "kuq e zi", pa photoshop...

Jemi mesuar koheve te fundit te shohim yjet boterore me ndonje veshje kuq e zi e qe ne te shumten e rasteve nuk jane te verteta por jane realizuar permes photoshop-it.

Mirepo tek fotografi shqiptar qe jeton ne Gjermani, Blerim Uka, nuk ka photoshop fare por fotot jane origjinale. Ai ka arritur qe te marre shume foto me yje boterore duke mbajtur apo veshur rekuizite kuq e zi.

Keshtu, eshte edhe kjo foto e aktorit amerikan Vin Diesel, e cila eshte marre mjeshterisht nga Blerimi ne lojerat e fundit olimpike ne Londer, teksa ai kishte varur rreth qafes shallin kuq e zi. Flitet se aktori amerikan e ka mbajtur kete shall si nje suvenir, ndersa tashme eshte bere e ditur se Rita Ora do luaj krahas tij ne filmin amerikan "Fast and Furious 6".

Blerim Uka, i cili e ka pasion dhe profesion fotografine qe nga viti 2006, eshte i njohur per promovimin e pavaresise se Kosoves, duke marre nenshkrime nga yje te ndryshem boterore dhe duke kerkuar nga ata njohjen e shtetit te ri te Kosoves. Ai shpesh eshte i pranishem neper evente te ndryshme sportive boterore si fotograf zyrtar i pavarur. /Albavipnews/

Tuesday, 27 November 2012

Agnesa Vuthaj: Aventurat e mia ne Filipine per 100 Vjetor

Missin e Kosoves, Agnesa Vuthaj, e gjen Festa e Nentorit ne Manila te Filipineve.

Ajo ka shkuar atje per te shoqeruar perfaqesuesen e Kosoves, Ajshe Babatinca, ne konkursin nderkombetar te bukurise "Miss Earth 2012". Me sakte, Angesa udheheq Agnesa Vuthaj Association qe ka mundesuar perfaqesimin e Kosoves, per te pesten here, ne kete eveniment.

Por aventura e saj nuk mbaroi vetem tek "Miss Earth 2012", pasi ajo ka shfrytezuar rastin te bej nje jete ekstra aventuriere ne kete skaj te botes, duke festuar 100 Vjetorin ne nje menyre te vecante. Eshte argetuar duke shetitur neper jahte luksoze sic shihet edhe ne kete foto qe ne zbuluam, ndersa nuk i iku edhe koncerti i Jennifer Lopezit qe u mbajt me daten 26 nentor ne Manila.

Duam ta pyesim bukuroshen kur te kthehet se kush gjendet prapa kameres se fotografimit, dhe mos ka ndryshuar dicka ne statusin e saj personal. /Albavipnews/

Arton Humolli frymezohet "kuq e zi"

Fotografet me te mire shqiptare kane qene mjaft te angazhuar per kete 100 Vjetor, duke na sjell prurje artistike me karakter kombetar, si kurre me pare.

Keshtu, fotografi i njohur Arton Humolli, prape na befason me nje krijim artistik, dedikuar festes se 100 Vjetorit. Dite me pare, na solli nje kryeveper me modelen Saranda Shala, ndersa sot, sjell edhe nje te tille, me supermodelen Dhurata Lipovica, e veshur si nje shqiponje e zeze me krahet e hapur, ne nje sfond te mjegulluar ne te kuqe, duke krijuar kombinimin perfekt festiv "kuq e zi". Per pamjen e modeles jane perkujdesur ekipa e perbere nga grimerja Sellma, parukieri Kaci dhe stilistja Njomza Luci.

Keto dite ishim poashtu deshmitar te disa kryeveprave mbreselenese artistike te mjeshterve te medhenje te fotografise si Fadil Berisha, Veton Osmani etj. Ne nje atmosfere festive si kjo, krijuesit shqiptare te te gjitha gjinive, kane gjetur frymezimin e duhur per te prezantuar shkathtesite e tyre artistike. /Albavipnews/

Kontributi i Linda Halimit per 100 Vjetor!

Jane bere kritika mjaft se po perfitohet ne emer te Pavaresise. Por, ja Linda Halimi, nuk e ka menduar te perfitoj ne kete 100 Vjetor, por perkundrazi, ajo ka liruar cmimet e dobesimit per 50%:

"Vemendje: Me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise se Shqiperise - Zbritje 50% per cmimet e seancave per dobesim tek Qendra e Dobesimit 'Linda Halimi'. Zbritje do te kete deri me daten 25 dhjetor!... Mire se vini dhe Urime Festen e Madhe!", ka publikuar Linda lajmin e mire ne facebook.

U tha, secili ne menyren e vet kontribuon ne kete Pervjetor te Madh dhe ashtu edhe Linda e beri, me ate qe di me se miri, me shkrirjen e dhjamit, ajo po jep kontributin e vet. Fundja, ku ka me mire se te shohesh bashkekombasit e tu te bukur, me linja perfekte ne nje feste te madhe si kjo.

Prandaj, mos hezitoni, se kjo oferte vjen nje here ne 100 vjet! /Albavipnews/

Shkurte Fejza, kengetarja e mega-hitit kombetar

Ka 40 vjet që i këndon bukur këngës së mirëfilltë shqiptare, ka afër 40 albume,e ndërsa në prag të 100- Vjetorit të Shtetit Shqiptar ka sjellë albumin “100 Këngë për 100 vjetor”.

Kjo është këngëtarja Shkurte Fejza që rrëfen në këtë numër festiv për gazetën tonë, dashurinë e saj të madhe duke bashkëjetuar me këngën.

E identifikuar me këngën popullore ky si taban ka patriotizmin, këngëtarja e njohur tregon se nuk ka qenë e lehtë të këndosh kështu, sidomos në vitet më parë, ndërsa për këngët të cilat kanë ardhur këtë vit kushtuar 100- Vjetorit nga ana e këngëtarëve të tjerë, ajo thotë se nuk duhet t’i këndohet kësaj festë, vetëm për të bërë diçka dhe se është në modë.

Por a e ka kënduar Shkurta këngën e saj më të mirë, dhe si i ka punët ajo me internetin dhe a është e kënaqur ajo me anën financiare? Ndiqni rrëfimin e sinqertë dhe të bukur të saj.

“Kosova Sot”:  “100 këngë për 100 vjetor” pse ky titull, Shkurte?
Shkurte Fejza: Këta 100 vjet nuk ishin të  lehtë për shqiptarët në përgjithësi. Nuk dua ti numëroj të gjitha ato që i ndodhen shqiptarëve në viset e okupuara por edhe në Shqipërinë londineze.

Floriani, nje "Justin Bieber" shqiptar [AUDIO]

Sapo ka publikuar kengen e dyte ne bashkepunim me Adrian Gaxhen, nje house remix te kenges shume te njohur "Xhamadani Vija Vija", nje dedikim per 100-vjetorin e Pavaresise.

Fjala, pra, eshte per Florianin e vogel nga Shkupi, qe nje dite do te behet "i madh" ne skenen muzikore. Ne duet me Adrianin shkojne shume bukur dhe kane rrembyer simpatine e te gjitheve me kengen "Ngjyra e kuqe" qe ndezi skenen e "Kenges Magjike" ndersa ne internet theu gjitha rekordet.

Per nje cast, Adriani dhe Floriani, na perkujtuan ciftin e njohur Usher dhe Justin Bieber ne fillet e karrieres. Nje histori e ngjashme, kur kengetari me fame Usher zbulon Bieber-in ne internet, atekohe ende i panjohur, dhe me pastaj, nen menaxhimin e Usher, ai u be njeri nder kengetaret e rinj me te njohur ne bote.

Tash, Adrian Gaxha eshte bere menaxher i Florianit te cilin do ta kete nen perkujdesje per 5 vjetet e ardhshem. Kurse Floriani simpatik, ka filluar qysh tash te rremben zemrat e gjitha femrave dhe pritet te behet nje "Justin Bieber" shqiptar. /Albavipnews/


Dhurata më e mire e Veses per 100-vjetor

“E dashura Shqipëri, me mburrje dhe krenari them se kam marrë dhuratën më të mirë për këtë 100-vjetor, duke u bërë shtetase SHQIPTARE dhe duke mbart me krenari gjithashtu shtetësinë KOSOVARE.

Në këtë 100-vjetor, unë si artiste, në pamundësi për të bërë më shumë, i premtoj Shqipërisë së Madhe, që më ofroi gjithë këtë pasuri shpirtërore dhe artistike, se në çdo moment të jetës do të mundohem ta bëj krenare, duke u munduar që përmes artit dhe këngës të vë në pah shpirtin pozitiv e të pastër shqiptar!”

- Ky ishte entuziazmi i këngëtares nga Prishtina, Vesa Luma, duke treguar dhuratën më të mirë që ajo ka marrë në këtë festë të madhe të shqiptarëve.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The best gift for the 100th annual dew

"Albania girlfriend, with bluster and proudly say that I got the best gift for the 100 anniversary, becoming an Albanian citizen and proudly bears also KOSOVO citizenship.

Xherdan Shaqiri uron Rita Oren per ditelindje

Këngëtarja e hitit ‘Shine Ya Light” e ka festuar 22-vjetorin e lindjes së saj. Por, në rrjetet e saja sociale një numër i pafund adhuruesish ia kanë uruar këngëtares së madhe, me origjinë shqiptare.

Në mesin e tyre edhe futbollisti i famshëm shqiptar që luan në Zvicër, Xherdan Shaqiri, e ka uruar këngëtaren me anë të telefonit dhe këtë ndjesi e kishte shprehur edhe në “Facebookun” e tij. Rita Ora tashmë sapo i ka bërë 22 vjet.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xherdan Shaqiri congratulates Rita birthday Hour

The singer of the hit 'Shine Ya Light "has celebrated 22 anniversary of her birth. Although so far we do not have any information on whether or not celebrating. But its social networks an infinite number adhuruesish he wished the great singer, of Albanian origin.

Among them the famous Albanian footballer who plays in Switzerland, Xherdan Shaqiri, congratulated the singer via phone and this feeling was expressed in the "Facebook". Rita Ora has just now become 22 years.
M. GJ.

Blero bojkoton koncertin e madh ne Prishtine

Kengetari Blero ishte njeri nder 30 artistet shqiptare qe ishte i gatshem te kendoj falas sonte ne stadiumin e Prishtines, ne koncertin e madh "Rrenqethu Shqip" dedikuar 100-vjetorit te Pavaresise.

Por sic ka bere te ditur kengetari, ai do te mungoi nga ky koncert.

"Arsyeja qe nuk do te jem ne Koncert sonte "Rrnqethu Shqip" e as Dhurata eshte tentim mashtrimi nga ana organizatoreve, kompania 'KD'", ka shpjeguar rastin Blero ne rrjetin Facebook.

Me tej, ne nje prononcim per Indexonline ai ka treguar me detajisht:

“Sepse ata nuk kane qene te qarte nga fillimi, une kam mendu se eshte e hapur per te gjithe, pa bileta, ju kam thene po, per ta festuar 100 vjetorin bashke me fansat dhe qytetaret, po masandej e kuptova se eshte me pagese ku fillon nga 5 euro deri ne 35 euro bileta! Mundohen ta shfrytezojne festen e 100 vjetorit dhe kengetaret qe te pasurohen”, tha Blero. /Albavipnews/

Dy shqiptare ne "Miss Earth 2012"

18-vjecarja nga Prishtina, Ajshe Babatinca eshte bukuroshja shqiptare qe ka perfaqesuar sivjet Kosoven ne konkursin e bukurise "Miss Earth 2012" me ceremonine finale te mbajtur me 24 Nentor ne Filipine.

Ajshe Babatinca ishte fituesja e "Une Jam Top Model 2012" qe mori aprovimin nga organizatoret e "Miss Earth", Carousel Production, per te qene pjese e ketij evenimenti. Perfaqesimi i Kosoves ne "Miss Earth" eshte bere e mundshme permes Agnesa Vuthaj Association qe udhehiqet nga vet Agnesa Vuthaj e cila poashtu ishte e pranishme atje.

Monday, 26 November 2012

Eneda Tarifa shtatzene, kesaj radhe vertete...

Ne te kaluaren eshte spekuluar disa here per nje shtatzeni te mundshme te kengetares dhe prezantueses se dashur, Eneda Tarifa, por qe me vone dolen te paverteta.

Kesaj radhe, sipas suplementit "Bluetooth", Eneda eshte shtatzene dhe konfirmimet kane ardhur nga familjaret dhe miqte e saj ne "Top Media".

Edhe pse vet nuk ka dashur te bej komente ne lidhje me kete, fakti qe ajo tani zgjedh fustane te lirshme per mbremjet e te dieles ne "Portokalli" tregojne se ka ndryshime ne linjat trupore te saj, qe tashme kane filluar te tradhtojne.

Eneda eshte ne nje lidhje stabile dhe te gjate 15-vjecare, me Erjon Zaloshnjen. Nje histori e bukur dashurie e ciftit simpatik, qe si duket do te kurorezohet ne fund me nje femije te bukur. /Albavipnews/

Françeska e BB5, kuqezi dhe me puro

E veshur kuqezi dhe me një pamje të ikonës Merlin Monro. Kështu duket në plan të parë biondja simpatike që u bë e famshme nga pjesëmarrja e saj në BB5, Françeska Jaçe.

Në këtë foto që shihni, autori i saj ka dashur që në dorë bukuroshja të ketë edhe një cigare puro. Deri në veshjen kuqezi ne e kuptuam idenë, por me duhan dhe me një dukje të tillë që dilte pak jashtë festës sonë, këtë nuk e kuptuam, megjithëse Françeska në këtë foto dukej mjaft seksi. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Francesca BB5, red and black and cigar

And wearing red and black and with a view of the icon Marilyn Monroe. Thus, it appears in the foreground cute blonde who became famous by its in BB5, Francesca Jace. In this picture you see, its author has had to hand beauty have a cigar. Up in red and black attire we understood the idea, but with smoke and with such a seemingly went a little off our holiday, this is not understood, although Francesca in the picture looked quite sexy. M.Gj.

Vildane Zeneli mahnit me te pasmet

Modelja shqiptare Vildane Zeneli sapo ka realizuar nje fotosesion sensual me fotografin Jesse DeYong, ku ajo tregon hiret e saj.

Linjat perfekte te saj, sidomos te pasmet, kane terhequr vemendjen e fotografeve te njohur boteror dhe interesimi per kete modele superseksi nuk ka te ndalur. Ajo ka nenshkruar nje kontrate per Ford Models, ndersa me heret u fol se do te shfaqet ne reklamen e "Chrysler Jeep".

Por imazhi i kufjeve te njohura "Beats by Dre", se shpejti do te lancon edhe videon e saj muzikore "Dance me".

"Sapo kam perfunduar me editimet e videos muzikore dhe duket shume hot", ka treguar Vildanja ne twitter.

Presim me padurim te shohim se cfare do na sjell kjo modele e "nxehte" e cila tashme ka filluar aventurat e saj edhe ne boten e muzikes. /Albavipnews/

Adriani dhe Floriani pas videos, nje kenge te re per feste

Djemtë e superhitit ‘Ngjyra e Kuqe”, Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri, ashtu siç kishin premtuar, e mbajtën fjalën dhe të dielën sollën videon e kësaj këngë, e cila ka marrë vlerësimin maksimal për idenë dhe realizimin interesant nga produksioni “Entermedia”.

Ndërsa Adriani ka treguar për gazetën tonë se sot do të sjellë edhe një këngë të vjetër e të bukur shqiptare në një remix si kurrë më parë, bëhet fjalë për këngën “Xhamadani Vija-Vija”, dhe kjo do të jetë dhurata e tij dhe e Florianit për festën e 100-Vjetorit të shtetit shqiptar. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian and Floriani after videos, a new song for the holiday

Superhitit boys' Color Red "Adrian Gaxha and Florian Beqiri, as promised, delivered remarks and Sunday brought a video of this song, which has received the maximum assessment for the idea and execution interesting of production" Entermedia ".

As Adrian told our newspaper that today will bring a beautiful old Albanian song in a remix like never before, it is about the song "doublet striped", and this will be his gifts and Floriani celebration of the 100th anniversary of the Albanian state. M.Gj.

Vedat Ademi reagon ne ‘Facebook’

“Të dashur miq në ‘Facebook’... po ju drejtohem juve si reagim normal që mund të ketë gjithkush pasi gjen emrin nëpër faqe gazetash e faqesh interneti... kam dhënë shumë intervista dhe u jam përgjigjur në mënyrë korrekte të gjithë gazetarëve...

Gjithsesi kësaj radhe në lidhje me një sherr të sajuar nuk më ka kontaktuar askush për të më pyetur profesionalisht si gazetarë të mirëfillte”, shkruan kështu këngëtari Vedat Ademi mes të tjerash në rrjetin e tij social ‘Facebook’.

Fjala është për lajmin që doli të zënkës me Argjentina Ramosajn, për shkak të duetit që nuk u bë, gjë që, sipas tij, nuk është dashur të dalë si lajm, pasi këngën nuk e shet ai, por blihet në produksion ashtu siç mund ta blejë edhe Argjentina pjesën e vet.

Më mirë këngëtari nga Mitrovica  këtë letër t’ia dërgonte koleges së tij direkt, pasi ai tashmë është mërzitur duke akuzuar edhe gazetarët të cilët shkruajnë lajme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedat Ademi responds to 'Facebook'

Ja se si e festoi Rita Ora ditelindjen

Rita Ora ka vendosur ta festojë ditëlindjen e saj të 22-të në një fermë larg mediave dhe me një kostum qesharak.

Ylli botëror sot ka mbushur 22 vjet, ndërsa për të shënuar këtë ditë ka shkuar me të afërmit e saj në një fermë në periferi të Londrës, për të festuar në rehati./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's how Rita Ora celebrated her birthday

Rita Ora has decided to celebrate her 22nd birthday on a farm away from the media and with a ridiculous costume. World Star today has reached 22 years, and to mark this day has gone with her ​​relatives on a farm on the outskirts of London, to celebrate in comfort. / Albavipnews /

Rita Ora rremben rolin filmik te Rihannes

Edhe nje lajm i mire per Rita Oren, e cila ka ditelindjen sot, ndersa lajm i keq per Rihannen.

Rita ka fituar rolin ne filmin amerikan "Fast and Furious 6", krahas Vin Diesel, Paul Walker dhe Dwayne Johnson. Fillimisht ky rol ishte dedikuar per Rihannen, por agjenda e kengetares dhe regjisoreve nuk eshte perputhur, ndersa ne prova Rita ka shkelqyer. Regjisoret e kane pelqyer pamjen dhe sjelljen e Rites, te ciles nuk i mungon eksperienca ne aktrim, pasi ka luajtur me pare ne nje rol ne filmin anglez "Spivs".

Vlen te permendet se aktori amerikan Paul Walker, poashtu eshte me origjine shqiptare.

Mediat e huaja shkruajne se ky lajm do te shkaktoj edhe nje hidherim tek Rihanna, e cila se fundmi ka filluar te humb durimin me te bemat e Rita Ores qe i gjasojne asaj. Me heret u fol se kenga "R.I.P" e Rites poashtu ishte punuar fillimisht per Rihannen.

Thuhet se Jay-Z ka per te thirrur nje takim te jashtezakonshem per te qetesuar situaten ne mes te, tashme rivaleve te konfirmuara, Rihanna dhe Rita Ora. Por, duket se bossi i labelit Roc Nation, nuk ia ven veshin shume ankesave te Rihannes, pasi se fundmi i ka dhuruar Rites nje "Rolex" te personalizuar me vlere prej afro 30 mije funtash, raporton "The Sun". /Albavipnews/

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

"Per ty atdhe", nje dhurate nga Inva Mula per 100 Vjetor

Nje permbledhje prej 12 kengeve patriotike, midis te cilave edhe himni kombetar shqiptar, te perpunuara nga Genc Tukici, eshte permbajtja e albumit me te ri te sopranos shqiptare me fame boterore, Inva Mula, te cilin ajo do ta promovoj sot ne Tirane, ne ambientet e hotelit Sheraton, transmeton Albaniac. Bashkangjitur me albumin do te promovohet edhe nje videoklip i realizuar nga Pro Video.

Titulli i albumit nuk eshte i rastesishem por lidhet me titullin e kenges se njohur shqiptare "Per ty atdhe" te komponuar nga babai i saj Avni Mula.

Sopranoja Inva Mula, e cila u be nene e nje vajze pas marteses me Hetem Ramadanin, raportohet te jete ne forme te shkelqyer artistike dhe fizike pas lindjes. Pervec albumit, ajo rikthehet ne Tirane per t'i dhuruar Shqiperise edhe nje koncert madheshtor qe do ta mbaje me 28 Nentor ne Pallatin e Kongreseve. Ne kete koncert, Inva ka te ftuar edhe shume artiste te tjere me emer nga te gjitha trevat shqiptare. /Albavipnews/

Sunday, 25 November 2012

Rihanna tregon xhelozine ndaj Rita Ores

Me ne fund, Rihannes i plas kupa!

Mediat e huaja raportojne se Rihanna eshte terbuar kur ka pare Rita Oren ne MTV EMAs me nje fustan qe i gjasonte asaj te Rihannes nga viti 2010. Ndersa, kupa plasi kur e pa me ombrelle ne skene, nje objekt me te cilin Rihanna shfaqet ne klipin e saj "Umbrella" qe solli famen dhe e konsideron si shume personale.

Ne fillim Rihanna nuk ishte e bezdisur shume me Rita Oren dhe i dukej e lezetshme edhe nese ajo perdorte nje nga truqet e saja per fituar famen. Por tani, qe fama erdhi tek Rita, ajo ka humbur durimin.

Gjerat jane aq serioze, raportojne mediat e huaja, saqe Jay-Z ka thirrur nje mbledhje te jashtezakonshme ne lidhje me kete pune. Nese, nje person si ai nuk arrin te shuan mosmarreveshjet ne mes te dy kengetareve qe i perkojne te te njejtit label, atehere priten "hedhje fishekzjarresh" te permasave te medha, thuhet ne raport.

Dhe, po te degjoj Rihanna, se Rita tani ka zevendesuar ate, Shakiren dhe Lady Gagen etj. qe Sali Berisha i premtoi per Festen e Pavaresise ne Tirane, mesiguri do te terbohet edhe me shume, lol. /Albavipnews/

Rita Ora, Urime Ditelindjen, u befsh 100 vjec!

Ylli shqiptar, Rita Ora, feston ditelindjen e saj dy dite para Festes se Madhe kuq e zi, 100-vjetorit te Pavaresise.

Eshte kthyer ne Londer dhe ka paralajmeruar nepermjet twitterit se festa per ditelindjen e saj ka filluar. Ajo, te henen me 26 Nentor, mbush 22 vjet.

Ishte vetem nje vjece kur u largua nga vendlindja dhe kush do ta mendonte, se kjo vogelushe qe ate kohe njihej si Rita Sahatciu, pas 22 vjeteve do te behet nje yll i madh i muzikes, emri i se ciles do lakohet se bashku me emrat e medhenj te showbiz-it boteror.

Gjaku shqiptar qe i rrjedh ne vena, e ben ate te rikthehet shpirterisht dhe fizikisht tek vendi i origjines. Ne shtator u kthye ne Kosove per te xhiruar klipin "Shine Ya Light", duke i dhene shkelqim qytetit te Prishtines dhe vendlindjes se saj Kosoves. Ndersa, tashme eshte konfirmuar, me 28 Nentor, dy dite pas ditelindjes, Rita Ora do te jete prezente ne koncertin e madh ne Tirane, dedikuar 100-vjetorit te Pavaresise.

Urime Ditelindjen Rita Ora, dhe u befsh sa 100 vjete e shtetit shqiptar! /Albavipnews/

Ndahet nga i dashuri Drenusha Latifi

Këngëtarja Drenusha Latifi flitet se është ndarë nga i dashuri i saj. Ky lajm ka pak ditë që mbetet në mjegull, ndërsa Drenusha është parë edhe në ditëlindjen e saj të jetë pa të dashurin, ndërsa e ka festuar me disa shoqe të saja.

Kohë më parë për këtë lidhje bukuroshja kishte thënë se po e shijon shumë mirë, por ja që ka përfunduar shumë shpejt/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Breaks up with boyfriend Drenusha Latifi

Singer Drenusha Latifi is rumored to have split from her boyfriend. This news is a few days left in the fog, while Drenusha is seen in her birthday to be without a boyfriend, while celebrating with some of her friends. First time for about beauty had said it tastes very good, but it ended very quickly / Albavipnews /

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Vajzat qe i thane faleminderit USA-s, me veshje ushtarake


Thuajse të gjitha vajzat që këtë herë u panë duke performuar me nga një këngë në koncertin e mbajtur në Sheshin 21, të enjten e kaluar, për t’i thënë faleminderit USA-s, ishin veshur njëjtë.

Veshja e tyre ushtarake binte në sy, nëse nuk e besoni ja t’i numërojmë, këngëtarja atraktive Genta Ismajli një fustan ushtarak, bukuroshja Afërdita Dreshaj edhe ajo një këmishë më këto nuanca dhe këngëtarja tjetër, Zanfina Ismajli, apo edhe këngëtarja e re, Vjollca.

Besojmë se vajzat e skenës nuk e kanë dashur veten kur kanë parë njëra-tjetrën të veshura kështu. Por, ne pyesim mos vallë edhe Tuna ishte e veshur kështu, pasi iu përmend emri, por në skenë nuk doli.  M. GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Girls who say Thanks USA's military clothing

Almost all the girls this time were seen performing a song in a concert held in the Square 21, last Thursday, to say thank you USA-s, were dressed the same. Wearing their military prevailed, if you do not believe it has to count, attractive singer Genta Ismaili a military dress, Venus Beauty Dreshaj it a shirt on these nuances and another singer, Perpisahan, or even a new singer, Vjollca .

Genta Ismajli, imazh urimi i Veton Osmanit

Një ide, e cila menjëherë sapo është postuar në rrjetet sociale të Gentës dhe të fotografit është pëlqyer shumë. Siç e shihni, fotografi shqiptar, Veton Osmani, ka dashur të përdorë këngëtaren më “in’ të momentit që ta sjellë një foto urimi për 100-vjetorin e Shqipërisë.

Mësuam se kjo ka qenë ideja e fotografit dhe Genta e ka pranuar me shumë kënaqësi dhe kur e ka parë realizimin e fotografisë është shokuar, ndërsa për fustanin e kuq është kujdesur stilistja Vjollca Llapashtica. Edhe nga ne kjo ide meriton notën 10-të.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismaili, image cards Veton Osmani

An idea that as soon as it is posted on social networks Genta and the photographer is preferred. As you see, Albanian files Veton Osmani, wanted to use the singer "in 'the moment to bring a photo of congratulations for the 100th anniversary of Albania.

We learned that this was the idea of the photographer and Genta has accepted with pleasure, and when he saw the realization of the photography is shocked, while red dress is caring stylists Vjollca Llapashtica. Even in this idea deserves the 10th grade.
M. GJ.

Rita pa para, ndersa VIP-at shqiptare me para

Kur dëgjuam se Rita Ora do të vijë më 28 nëntor për të kënduar, për nder të kësaj feste që përkon me 100-vjetorin e Shtetit shqiptar, në Tiranë, jo vetëm nuk e besuam, por thamë se ajo kushton shumë.

Por, lajmi flet se ajo për të kënduar për nder të kësaj feste nuk ka kërkuar para. Ndërsa, nga ana tjetër, në koncerte që po organizohen edhe në vendin tonë, në Prishtinë, këngëtarët që ftohen për të kënduar vetëm një këngë, pyetja e parë që bëjnë është puna e parave, se sa euro do të paguhen.

Nuk duam të përmendim emra, vetëm se disa këngëtarë dhe grupe muzikore kanë kërkuar para, apo për hir se nuk do të paguhen nuk i kanë thënë ‘po” ftesës për të kënduar për nder të kësaj festë as në organizim që do të mbahet më 27 nëntor në stadium të Prishtinës.

Enca Haxhia, e thjeshte dhe e dashur


E bukur dhe me një stil të veçantë, por që nuk i mungon talenti për të kënduar. Kjo është këngëtarja Enca Haxhia, e njohur kështu, megjithëse në pasaportën e saj ka një emër më të gjatë, quhet Ruenca.

Ajo rrëfen për gazetën tonë pasionin e saj të madh për këngën, dhe se si nisi ajo duke regjistruar “covera” në kanalin ‘Youtube’, ndërsa deri tani në tregun muzikor ka dy videoklipe dhe dy duete, ky në njëri prej tyre ishte pjesëmarrëse me Big Bastën në festivalin e fundit “Kënga Magjike”.

Edhe Enca ka një idhull që pse jo do të ishte ëndrra e saj e madhe të kishte një duet, me Lady Gagën. Por duke qenë një vajzë shumë simpatike, sa i ndihmon bukuria asaj në karrierën muzikore, dhe pse ajo thotë se është e pamjaftueshme të jesh vetëm e bukur, për më tej ndiqni rrëfimin e saj.

“Kosova Sot”: Enca e bukur, apo e lumtur me muzikën?

Enca Haxhia: Është pasioni im më i madh, një pjesë e imja, pa të nuk ndihem e plotë.

“Kosova Sot”: Jeta , shkolla, muzika si po shkojnë?

Enca Haxhia: Shkolla zë një kohë shumë të madhe të ditës sime, sigurisht dhe të rëndësishme, atje ndihem mirë sepse jam përkrah miqve dhe njerëzve që më mbështesin. Ndërsa muzika është bota ime tjetër, deri më tani ndihem e lumtur dhe e përmbushur, jam duke u marrë me projekte dhe materiale të reja që besoj do të priten shumë mirë nga publiku.

Erdhi video e superhitit “Ngjyra e kuqe”

Ashtu sic ishte thënë kohë më parë videoja e këngës më të klikuar të momentin “Ngjyra e kuqe” do të vinte por me një ide ashtu sic duket , fantastike.

Ka rrëmbyër komentet e para pozitive kjo video, por në kanalin Youtube ka pasur një ndalim të klikimeve, me siguri për arsye se kënga me të madhe ka shikueshmëri të jashtëzakoshme.

Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri tashmë do të kenë mundësi që nesër këto klikime ti fitojnë vetë, e jo si ato që shkuan në xhep të festivalit ‘Kënga Magjike’/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Video came superhitit "red color"

As was said long ago the video of the song when clicking "red color" but came up with an idea as it seems fantastic. Has grabbed the first positive comments this video, but Youtube channel has had a ban on clicks, probably because the great song have extraordinary visibility.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online