All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 8 December 2012

Djeme dhe vajza te marrosur pas Seldit

Si duket bashkëpunimi i ngushtë me Sinan Hoxhës, dhe rregullimi i miqësisë së prishur i ka sjellë atij vetëm përfitime.

Është fjala për këngëtarin Seldi Qalliu, i cili është kudo sidomos në diasporë duke kënduar së bashku me Sinan Hoxhën.

Por këtë herë në këtë foto, ai shihet vetëm ndonjë në këtë plan dhe ku të gjithë meshkuj dhe femra nxitojnë që ta fotografojnë apo ta incizojnë ndërsa ai është duke kënduar në këtë disko në diasporë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Boys and girls doting Seldit

It seems close cooperation with Sinan Hoxha, and repair of broken friendship has brought him nothing but benefits. It comes Documentary Qalliu the singer who is here especially Diaspora singing along with Sinan Hoxha.

But this time in this picture, he sees only a plan and where all men and women rush to take pictures or shoot while he is singing in the disco in diasporë.M.GJ.

Lorik Cana ia mbledh Rob Kardashianit

 “Rita meriton përkrahjen e shqiptarëve, askush nuk mund të sulmojë një vajzë tonën”, kishte shkruar kështu futbollisti i famshëm shqiptar Lorik Cana në Instagram.

Si duket Loriku është mërzitur tej mase duke dëgjuar fjalë të shpifuara kundrejt shqiptares Rita Orës, nga ish i dashuri i saj Rob Kardashian. Këtu futbollisti i ka treguar muskujt dhe gjakun e shqiptarit duke mbrojtur bashkëpatriotën e saj, yllin Rita Ora.

Ndërsa ka pas ditë që Robi ka humbur me këto fjalime të tija, pasi ai ditë më parë kishte ofenduar shumë keq, duke  e quajtur edhe të përdalë Rita Orën, por si duket Lorik Cana këtë herë ia ka mbledhur mirë e mirë djalit të Kardashianëve.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana he collects Rob Kardashianit

 "Rita deserves the support of the Albanians, no one can attack a girl of ours", he wrote famous footballer Albanian Lorik Cana in Instagram. It seems Lorik is extremely upset hearing words shpifuara against shqiptares Rita Hour, by her ex-boyfriend Rob Kardashian.

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

C'mendurite e bjondines Altuna

Twitteri i kengetares Altuna Sejdiu eshte bere nje kend kurioziteti me postimet e shfrenuara qe ajo ben.

Kengetarja ka nje shpirt totalisht "crazy" dhe gjerat qe i ben ne jeten e perditshme me endje i ndan me gjithe boten.

Por, kjo eshte Tuna dhe derisa disa e quajne nje vajze te krisur, ajo megjithate vjen lezetshem, pa tabu, me paraqitjet e saja te nje bjonde naive.

Kesaj radhe, eshte shnderruar ne nje "muppet" fytyre duke lozur me iPhone-in e saj.

Dhe, nuk i mjaftoi me kaq qe u "besheretua" vet, por infektoi edhe shoqen e saj Florenta Islami, perndryshe e fejuara e Getit, per te marre pjese ne keto "momente bjondineje". /Albavipnews/

Friday, 7 December 2012

Dafina Rexhepi, kenge per t’i bashkuar njerezit


Personazhi ynë  hyn tek ato femra simpatike, por edhe te këngëtaret e ëmbla.

Është kjo këngëtarja Dafina Rexhepi, e cila vetëm pak ditë më parë ka publikuar videoklipin e këngës më të re “Tash’, këngë kjo që, siç thotë edhe vetë ajo, është punuar më herët, por erdhi momenti i Festës së Pavarësisë dhe u publikua.

Në fakt, ne i adresuam 10 pyetje, por në përgjigjet e kthyera na mungoi një, arsyeja është se  ajo nuk do të flasë për dashurinë me djalin që do, dhe aq më tepër si duket nuk e ka në plan fejesën.

Por, a e ka braktisur ajo përfundimisht bashkëpunimin me Genc Prelvukajn dhe pse është shtyrë bashkëpunimi me Ardian Bujupin e shumëçka tjetër, e kuptoni posa të lexoni këtë intervistë dhënë për gazetën tonë.

“Kosova Sot”: Pse kjo këngë me këtë klip në fund të vitit?
Dafina Rexhepi: Kjo këngë është punuar më herët, mirëpo klipi na ka marrë kohë më tepër, plus ka motive për t’i bashkuar njerëzit dhe kam shfrytëzuar rastin e Pavarësisë, 100 -Vjetorit për t’u publikuar.

Rita Ora, ka pasur edhe te dashur shqiptar

Perfshirja e saj ne skandalin me Rob Kardashian, ka bere qe mediat e huaja te numerojne gjithe te dashurit e njohur deri tani te kengetares shqiptare Rita Ora.

Para Robit, jane numeruar emrat si Drake dhe Bruno Mars. Madje, per Bruno Mars, ajo ka rrefyer personalisht se kishte qene nje histori e bukur dashurie.

Por, nje gje qe  mediat e huaja nuk e kane ditur eshte fakti se Rita ne te kaluaren ka pasur edhe te dashur shqiptar. Ajo, se bashku me motren Elena, shpesh kane vizituar Kosoven se bashku me prinderit dhe si adoleshente kane shijuar jeten e nates neper lokalet dhe klubet e Prishtines, natyrisht ne shume raste te shoqeruara edhe me te dashur shqiptar. Madje, burime te sigurta pohojne se motra e saj e madhe Elena ka qene e lidhur me nje personazh VIP te estrades sone. Mesiguri, asokohe, djemte shqiptare nuk e dinin se motrat "Sahatciu" nje dite do te beheshin "Ora" te famshme.

Rita eshte padyshim krenaria jone shqiptare dhe deshira jone me e madhe do te ishte sikur ajo dhe e motra e saj te lidheshin ne te ardhmen me shqiptar. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Dilema e Dafina Rexhepit

Dafina Rexhepi e cila sapo ka publikuar videon e saj "Tash", tash ka nje dileme dhe ka kerkuar ndihmen e fansave nepermjet rrjetit social Facebook:

"Si muj mi pre kto floke te mira, a kishi thon mi pre?", ka shkruar ajo.

Dafina ka nder floket me te bukura ne estraden shqiptare dhe patjeter qe duhet kurajo vetem sa per ta menduar e jo me per te ekzekutuar nje gje te tille.

Ndoshta kengetarja ka ndjere nevojen per nje look te ri te saj, qe nenkupton nje intervenim edhe ne floket qe ajo i do shume. E bukura e kesaj, nese mund ta themi keshtu, eshte se floket fale zotit rriten shpejt edhe nese gabohet duke eksperimentuar, megjithese do te duhet nje kohe me e gjate per te arritur volumin e bukur qe e ka sot.

Perndryshe, kete fundvit ajo eshte mjaft e angazhuar neper koncerte ndersa mesojme se me daten 15 dhjetor do te jete ne Biel Bienne te Zvicres. /Albavipnews/

Kosovari i ‘Trigger”-it merr pelqime te tjera

Pasi e kanë uruar shumë artistë të njohur shqiptarë, si Bleona Qereti, Afërdita Dreshaj, Vesa Lumaj, dhe në fund nga ministri i Kulturës, Memli Krasniqi, djaloshi kosovar i cili jeton në Suedi, Gëzim Gashi, vazhdon të marrë pëlqime edhe nga të huajt.

Mësuam se djali me vokalin e veçantë, i hitit “Trigger”, ka çdo ditë komplimente edhe nga të huajt, madje edhe propozime, si p.sh. një vajzë e njohur dikur si ish e dashura e të ndjerit Elvis Presli, kërkon të bashkëpunojë, ndërsa kuptojmë se shumë shpejt Gëzimi do të ketë një tjetër këngë me një nga reperat e njohur suedez, Lazee.

Vetë Gëzimi ëndërron që një ditë të ketë një bashkëpunim me këngëtaren Rita Ora. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Forum 'Trigger "-it takes other consents

Once you have wished many famous Albanian artists as PAF Qereti, Venus Dreshaj, Vesa Lumaj, and finally by the Minister of Culture, Memli Krasniqi, Kosovo boy who lives in Sweden, Joy Gashi, continues to receive consents from foreigners .

Mamate VIP qe lumturohen nga femijet e tyre

Janë të dyja mamatë më seksi shqiptare, të cilat bukurinë dhe elegancën e tyre e kanë ruajtur edhe pasi janë bërë nëna.

Kjo është regjisorja dhe këngëtarja Inis Gjoni, e cila sapo e ka festuar njëvjetorin e vajzës së saj dhe është më e lumtur se kurrë më parë, duke e reflektuar këtë edhe në dashurinë dhe rehatinë që ia ka krijuar vajzës me emrin shumë të veçantë, Coco Antonel.

Si duket, gëzimi për këtë vogëlushe të ëmbël e ka harruar sadopak edhe dhembjen për të dashurin e saj, babanë e fëmijës që pak kohë më parë ia vranë.

Ndërsa, një tjetër mama super e lumtur dhe mjaft seksi është këngëtarja tjetër shqiptare, e cila jeton në Gjermani, Ledina Çelo.

Shpati i Aferdites i kendon Adelines (Video)

Ndoshta fjalët e saj i kemi dëgjuar edhe kohë më parë, pasi bëhet fjalë për një këngë të vjetër e cila vjen në një ritëm pak më ndryshe dhe kënduar nga këngëtari Shpat Kasapi me titull ‘Adelina’, për tiu bashkuar stilit të kënëgs “Magdallena” ardhur kohë më parë nga grupi NRG Band.

Si duket Shpati e ka tradhëtuar emrin Afërditë dhe i këndon një vajzë tjetër me emrin Adelina, spo e cekim se kujt pasi me këtë emër ka shumë në estradën shqiptare. Kënga është realizuar me një videoklip nga produksioni “ProVideo”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Shpati sAferdites sings Adelina

60 Sekonda me Edona Llalloshin [VIDEO]

E njohur per modestine e saj, veshjen jo ekstravagante dhe muziken e bukur qe kultivon, kengetarja Edona Llalloshi, ne nje interviste te shkurter prej 60 sekondash per emisionin "Prive" ka zbuluar disa gjera interesante per veten.

Sic dihet, ajo eshte nene e nje vajze te bukur me emrin Doa, dhe pikerisht ajo eshte gjeja me e mire ne jeten e saj. Eshte besimtare e madhe ne zot dhe nuk pelqen as dyfytyresine e as egoizmin. E sakte sa i perket kohes, urren tek vetja vesin e pastertise gjersa shume pak kohe kalon duke u rregulluar para pasqyres.

Keni kujdes, ajo nervozohet shpejt dhe nganjehere ne stres e kall edhe duhanin. Nuk ia ka friken te kendoj live, pasi ajo jeton me te kenduarit live. Adi Krasta eshte emri i prezantuesit shqiptar qe ajo pelqen me shume dhe per me teper, ndiqni videon me poshte:Duffy ne krize identiteti?

Sapo ka lancuar lajmin bombastik se albumi i trete i saj do na c'mend, ndersa vet kengetarja Dafina Zeqiri, nuk e ka mendjen e sigurte se cfare look-u te radhes deshiron te kete.

Ka postuar ne twitter disa foto duke provuar paruke te ndryshme ne kerkim te identitetit te saj te ri. Ajo me kacurrela eshte pelqyer mjaft nga fansat pasi duket si vajza nga filmi "Dirty Dancing".

Se sa "dirty" deshiron te jete, mesiguri mbetet per vete kengetaren te vendose e cila ne verzionin e fundit eshte paraqitur me floke te shkurtera dhe me nje look mashkullor, por vete pa mashkull. Mirepo, ndoshta eshte ngopur me kete dhe tanime ndjen nevojen te kthej feminitetin e saj qe e kishte me pare. Mesiguri, kjo vjen edhe nga nevoja e pjekur per te nderruar statusin e beqares. Duket se koha ka ardhur, te lidhet prape me nje mashkull dhe e kaluara te harrohet! I rekomandojme Duffy-it te lexoje artikullin e Angela Martinit "Dashuro sikur nuk je lenduar asnjehere"!/Albavipnews/

Armend Gashi, parukieri qe mban qenin ne studio

Parukieri i VIP-ave, Armend Gashi, qe njihet si profesionist ne zanatin qe ushtron, me studion e tij te njohur Vogue Hair, ka edhe nje pasion te vecante. Eshte adhurues i kafsheve shtepiake dhe me konkretisht ai adhuron qente e races doberman.

Para disa muajve ai kishte humbur nje, por menjehere e ka zevendesuar me nje tjeter qe e ka pagezuar Seven, per arsye te thjeshte se, si nje kelysh njemuajsh ka gjetur ngrohtesine e shtepise se tij, pikerisht me daten 7 shtator.

Seven e shoqeron parukierin kudo, madje edhe ne studion e tij profesionale ku rregullohen VIP-at shqiptar. Sic shihet edhe ne foto, Seven tanime eshte rritur dhe eshte bere nje "qen burre", derisa kemi degjuar se edhe ai vete eshte njeri nga "vip"-at qe merre tretman special ne sallonin e tij, por nuk do ta bejme publike.

Se fundmi, Armendi eshte perfolur per nje lidhje me kengetaren simpatike Argjentina Ramosaj, e cila eshte njera nder klientet e shpeshta te tij. /Albavipnews/

Thursday, 6 December 2012

Aferdita Dreshaj, nje "babadimreshe" seksi

Eshte ngjyer e lyer si nje "babadimreshe" shume seksi, nen perkujdesjen e Armend Ramadanit per fushaten e re publicitare festive te "Birres Tirana" qe do te lancohet se shpejti per festat e fundvitit.

Fjala eshte per kengetaren dhe modelen Aferdita Dreshaj, qe ka kohe eshte bere imazh i kesaj pije te preferuar alkoolike shqiptare.

Ende i kemi ne kujtese ato pamjet joshese te modeles duke u lare me birre qe u realizuan veren qe shkoi.

Modelja, gjate pergaditjeve per reklame, ka qene e shoqeruar edhe me te dashurin Shpat Kasapi, duke shfrytezuar cdo cast te mundshem qe te jene se bashku, pasi ajo eshte gjithmone ne levizje mes dy kontinenteve dhe ata shpesh i ndan nje oqean i tere.

Ndryshe, presim kete vit te shohim se kush do ta fitoj titullin e "babadimreshes" me seksi shqiptare. /Albavipnews/

Angela Martini jep keshilla dashurie

Supermodelja seksi Angela Martini, ka debutuar si kolumniste me nje artikull ne edicionin festiv te revistes "Elegance". Artikulli titullohet "Dashuro sikur nuk je lenduar asnjehere" ku modelja jep keshilla inkurajuese per femrat e lenduara ne dashuri duke dhene kendveshtrimin e vet personal lidhur me kete teme te ndjeshme.

"Nese je e frikesuar nga dashuria, atehere dashuria do te frikesohet nga ty. Prandaj, dashuroni sikurse nuk jeni lenduar asnjehere. Kthejeni dhimbjen ne nje eksperience pozitive. Mos e humbisni pasionin vetem sepse jeni lenduar ne te kaluaren...", eshte nje fragment nga artikulli i saj, ndersa ajo, duke u bazuar ne eksperiencen e saj me meshkuj, ka shtjelluar me tutje teorine e saj e te dashuruarit me nje qasje optimiste.

Angela ne kete artikull paraqitet nga afer dhe intime. Ajo pranon se ka pasur shume te dashur dhe ka qene e dashuruar me cdo njerin prej tyre. Prandaj, vajza mos ngurroni, cdo gje qe keni deshiruar te dini per raportin me meshkuj, mund ta mesoni nga Angela Martini. Mezi presim te lexojme artikullin e radhes! /Albavipnews/

Per çfare çmendurie flet Dafina Zeqiri?

Tashmë rrjeti social ‘Twitter’ është bërë bazë e lajmeve për vip-at shqiptarë, ndërsa njëra prej të cilave që shpeshherë shkruan dhe nuk rri dot pa komentuar qoftë edhe një moment  të sajin personal është këngëtarja Dafina Zeqiri.

Ajo në plan të parë duket sikur është çmendur me këtë koment, por kjo fjalë ka të bëjë me albumin,  dhe ku thotë se do t’i çmendë fansat e saj.

E në fakt kur i referohet asaj, çfarë nuk mund të presësh nga ajo, por shpeshherë këngët e saja atraktive kanë marrë komente dhe vlerësime jo vetëm në skenën shqiptare, por edhe më gjerë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Of what madness speaks Dafina Zeqiri?

Already social network 'Twitter' has become the news for VIPs Albanians, and one of them who often writes and unable to stand without comment even a moment of personal sajin Dafina Zeqiri singer.

It in the foreground seems to be crazy with this comment, but this question has to do with the album, saying that would distract her fans. And in fact, when he refers to it, what can you expect from it, but its attractive songs often received comments and praise not only in Albanian scene, and beyond. M.Gj.

Frikesohet Rob, fansat mbrojne Rita Oren

Si duket ish-i dashuri i Yllit shqiptar, Rita Ora, Rob Kardashian është frikësuar aq shumë, saqë ka ndërruar mendje për ato statuse që kishte shkruar më herët ku të gjithë thoshin se ia ka dedikuar ish-it të tij.

Kështu, ai ka treguar për mediet e huaja se nuk e kam përmendur emrin e saj, duke fshirë atë që më parë kishte thënë.

Por, ende edhe fansat e huaj në SHBA e kanë përkrahur Ritën, duke ofenduar shumë dhe akuzuar Robin për mënyrën dhe akuzat e tij ndaj Ritës. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rob got scared, fans protect Rita Ora

It seems ex-boyfriend Albanian Star, Rita Ora, Rob Kardashian is scared so much that has changed my mind to those who had written earlier statutes which all say that he has dedicated his ex's.

Besnikeria, e shenjte per Genta Ismajlin

Është këngëtarja Genta Ismajli, e cila  rrëfen gjërat që asaj i pëlqejnë t’i bëjë, apo nuk i pëlqejnë.

Genta kur mendon për një bashkëpunim do patjetër që ai të jetë i suksesshëm dhe jo vetëm për të kaluar, ashtu siç ka tentuar edhe më parë që të thyejë edhe kufijtë shqiptarë me muzikën e saj, ajo këtë dëshirë vazhdon ta ketë me bindjen se muzika duhet të dëgjohet kudo.

Këngëtarja e hitit “Guximi” ka emocione dhe preket kur flet se si pritet në dy vendet shqiptare Kosovë e Shqipëri dhe, ku në të dyja vendet, ka shumë fansa.

Ajo nuk i pëlqen njerëzit jobesnikë, pasi  vetë e quante të shenjtë besnikërinë dhe adhuron sinqeritetin te njerëzit. Genta ka dëshirë që  çdo gjë t’ia lërë kohës, e të ecë me kohën, e jo të thurë plane afatgjata. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fidelity, sacred to Genta Ismajli

Anxhelina Hadergjonaj, e bukur dhe thelle e dashuruar

Kengetarja bukuroshe Anxhelina Hadergjonaj sapo ka festuar ditelindjen e saj te 20-te ndersa eshte gezuar pamase kur ka marre nje buqete te madhe me lule nga i dashuri i saj, futbollisti Fatmir Hysenbelliu.

Vajza qe nje kohe thoshte se e ka mendjen vetem te karriera, duket se eshte thelle ne dashuri. Per kete flasin fotot qe ajo poston ne rrjetin e saj social, dhe ku nuk heziton te shprehe haptazi ndjenjat e saj:

"Ti me ben te ndjehem sikur te kisha qene e mbyllur larg parajses per shume kohe!... Duhet te jem vajza me fatlume ne bote qe te kam ty ne jeten time", jane disa nga mesazhet e Anxhelines qe zbulojne nje vajze te dashuruar deri ne fyt, sa qe edhe ka lene muziken anash per ca kohe. /Albavipnews/

Rita dhe Rihanna, ballafaqohen ne X Factor-in britanez?

Rivalet qe i perkasin te te njejtit label, Rita Ora dhe Rihanna, eshte bere e ditur se do te performojne ne finalen e "X Factor"-it britanez kete fundjave. Eshte kjo hera e dyte per te dyjat kengetare te performojne ne kete spektakel, derisa Rita Ora provoi edhe rolin e gjyqtares ne audicionet e mehershme.

Ne kete finale, poashtu do te performojne Kelly Clarkson, Emeli Sande, Kylie Minogue dhe One Direction. Mesohet se dy kengetaret, megjithate, nuk do te ballafaqohen pasi Rita do te performoje te shtunden, ndersa Rihanna te dielen.

Finalja mbahet kete fundjave ne qytetin Manchester, ne "Central Arena" para me se 10,000 spektatoreve. /Albavipnews/

Wednesday, 5 December 2012

Ne "Miss Universe" dy bukuri te ndryshme shqiptare

Edhe pak ditë na ndajnë nga spektakli i bukurisë botërore “Miss Universe 2012”.

Ndërsa ka pak ditë që edhe dy bukuroshet shqiptare janë nisur drejt Amerikës, ato janë Diana Avdiu nga Kosova dhe Adrola Dushi nga Shqipëria.

Në fakt dy bukuroshet shqiptare kanë bukuri të ndryshme, por janë shumë simpatike, e ndërsa në këto 10 ditë të fundit ato kanë nevojë për vota nga ana e atyre që navigojnë në internet.

Diana dhe Adrola janë duke marrë vota të mjaftueshme në krahasim edhe me vajzat e tjera ku këtë vit konkurimi është shumë i fortë i misseve nga shumë vende të botës. Miss Universe do të mbahet më 18 dhjetor 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Universe two different Albanian beauty

Porosia e VIP-ve shqiptare per Robin

“Mos u ngatërro me shqiptarët”, “Do ta pësosh keq” e shumë slogane kundër deklaratës së Rob Kardashianit kanë qarkulluar gjatë këtyre dy ditëve në shumë rrjete sociale, jo vetëm nga fansat e thjeshtë që mbronin këngëtaren shqiptare Rita Ora, por edhe nga personazhët publikë.

Madje ish-pjesëtari i Skillz, Ledri Vula, e kishte martuar menjëherë Rita Orën, duke e quajtur me mbiemrin e tij, ndoshta një shaka kjo e tij për t’i treguar muskujt edhe Robit.

Por, edhe këngëtarja Dafina Zeqiri ka dalë në mbrojtje të këngëtares së famshme shqiptare Rita Ora, pasi ish i dashuri i saj e ka quajtur atë vajzë që ka shkuar me 20 meshkuj, për arsye se ai është braktisur nga artistja. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian VIPs message to Rob

Festivali i 51-te vetem me tre artiste BIG

Dikur në një festival të tillë konkurronin emra të mëdhenj dhe madje edhe në moshë e në karrierë të madhe artistike, e ndërsa sot festivali i RTVSH-së është shndërruar në një festival ku marrin pjesë vetëm të rinj.

Ndoshta janë ata që synojnë më shumë që ta prekin skenën e Festivalit Eurosong. Ndërsa kanë nisur përgatitjet për edicionin e 51-të, të këtij Festivali ku më 20-21-22 dhjetor do të konkurrojnë më shumë artistë të rinj.

Të vetëm që janë në moshë dhe karrierë janë këngëtarët Kozma Dushi, Selami Kolonja dhe Bojken Lako. E nëse do të vazhdojë kështu ky Festival i madh i muzikës shqiptare, atëherë mund të shuhet siç ndodhi me “Këngët e Stinës”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
51st Festival of only three artists BIG

Poni, ne mes te kontrastit bardh e zi

Poni eshte nje brune e perbetuar, por duke shfletuar fotot e saj hasem ne nje nga to ku ajo shfaqet si bjonde dhe u befasuam nga ky look i ri i saj.

Por, ngadal mendja u aktivizua dhe na u kujtua se kete look e kishim pare ne klipin e saj "Te ndare" dhe kuptuam se ishte vetem nje prezantim artistik qe ajo e kishte realizuar ne studion e Sellmes kohe me pare.

Megjithate, e kuptuam mire se kengetarja vlonjate pamjen mund ta nderroj, por mbetet ajo e njejta, e bukur si karafili. Ndersa, ju kujtojme se se fundmi ajo u paraqit, natyrisht totalisht brune, ne klipin per festen e Pavaresise, se bashku me bilbilin e Mushtishtes, Shyhrete Behlulin, ne nje duet te titulluar "Jemi nje" qe u komentua dhe u pelqye shume. /Albavipnews/

Rona Nishliu: Ta ndalim dhunen! [VIDEO]

Kengetarja Rona Nishliu eshte bere pjese e fushates kunder dhunes ndaj gruas. Kjo fushate 16 ditore eshte organizuar nga tri shoqatat ne mbrojtje te gruas, "Dora Dores" (Prizren), "Norma" (Prishtine) dhe "Shtepia e Sigurte" (Gjakove) me perkrahje te organizates humanitare AMICA ne Gjermani.

"Mos e ndal zerin, por ndale dhunen ndaj bijes, motres, nenes, ndaj teje. Paqe ne familje, paqe ne bote, te gjithe bashke ta ndalim dhunen.", eshte mesazhi i kengetares permes nje video publicitare te realizuar nga regjisorja Blerta Zeqiri dhe edituar ne tri televizionet kosovare, RTK, RTV21 dhe TV Besa.

“Kam qene gjithmone e perfshire ne aktivitete humanitare. Jam shume e interesuar te jap kontributin tim qofte me pune te drejteperdrejte praktike e qofte si imazh per grupet e margjinalizuara, per njerezit ne nevoje, sepse vetem ne kete forme ndjehem pjese e realitetit. Per me teper, koheve te fundit gazetat dhe kronikat televizive kane prezentuar gjithe ato raste tmerruese te ushtrimit te dhunes ndaj gruas, prandaj ishte e pamundur te jem indiferente ndaj fteses se tre OJQ-ve te grave Dora Dores, Shtepia e Sigurte Gjakove dhe NORMA, te cilet i falenderoj qe me dhane mundesine te jap nje mesazh kaq te rendesishem dhe domethenes keto kohe”, eshte shprehur Rona per Indexonline.

Tuesday, 4 December 2012

Shkendije Mujaj, 2 sekonda larg pornografise

Derisa vemendja dje e sot ka qene e perqendruar rreth Rita Ores dhe zbrazjes se mllefit ne Twitter nga ana e Robit, ne anen tjeter, Shkendije Mujaj ka shfrytezuar rastin te lancoj disa poza te guximshme qe nuk kaluan pa u verejtur.

Sic po shihni dhe ne kete foto, kengetarja/modelja (apo si ta quajme me nuk e dime), jo per fajin e saj por me shume nga fakti qe natyra nuk i fali me shume gjymtyre, nuk ka mundur t'i mbaj te gjitha gjerat nen kontroll, iPhone-in ne njeren ane dhe te brendshmet ne anen tjeter.

Por, per fat, 2 sekonda para se te ndodh nami, ajo kapi nje pjese me dore, dhe mbuloi zocken per t'u mos bere nje poze provokuese qe do e bente ate te gjasoj ne nje porno star.

Nje gje e dime mesiguri se meshkujt do te deshironin qe Shkendija, nje dite, te humb gjithe kontrollin e mbathjeve te saj. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendije Mujaj, 2 seconds away from pornography


Fanatizmi i Elvanes per jeten private

Këngëtarja e hitit “Gjaku im”, pas publikimit të kësaj kënge, sikur ka humbur. Por, jo, mësojmë se Elvana Gjata është duke e përfunduar albumin e saj, por edhe është kudo nëpër shumë koncerte, siç ishte hera e fundit në festën e 28 Nëntorit në Prishtinë.

Mirëpo, ajo e ruan me fanatizëm dhe ne nuk e dimë pse. Si duket, për të mos u përfolur nëse gjërat shkojnë ashtu si më parë, kur i referohet djalit të saj të zemrës.

Por, një mohim te ky lloj fanatizmi nxjerr përfundimin se kjo nuk do të thotë që nuk e ka ndoshta një person zemre.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bigotry Elvanes private life

The singer of the hit "My Blood", after the publication of this song, as if lost. But, no, we learn that Linkin Park is currently finishing her album, but is everywhere in many concerts, as it was the last time in celebration of 28 November in Pristina.

However, it maintains with fanaticism and we do not know why. It seems not to be talked about if things go as before, when referring to her son's heart. But a denial of this kind of bigotry to the conclusion that this does not mean that is probably not a heart person.
M. GJ.

Gjyste Vulaj drejt Amerikes per te lindur djalin (Video)

I kanë mbetur edhe dy muaj dhe pak derisa ta sjellë në jetë djalin e saj, i cili do të jetë fëmija i saj e dytë. Po flasim për Gjyste Vulën, e cila ka treguar se po bëhet gati dhe me lejen e mjekut do të udhëtojë shumë orë në lartësi për të mbërritur në Amerikë, ku do ta sjellë në jetë djalin e saj.

Ndërsa për emrin ka thënë se e ka menduar, por nuk ka vendosur ende, dhe me siguri do të jetë një emër i bukur shqiptar. Per me shuem ndiqni rrefemin e saj ne programin MIX-MAX.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj to America to give birth to son

The remaining two months and less until they bring to be her son, who will be her second child. Talking about Gjyste seal, which has shown that getting ready and the doctor's permission to travel many hours to reach heights in America, which will bring to life her son. While the name has said that he thought, but has not decided yet, and will certainly be a nice name Albanian. For shuem follow her rrefemin we MIX-MAX program.
M. GJ.

Dy kengetaret tona me gjetje interesante

“Jemi motra të shpërndara”, kështu quhet kënga, e cila erdhi në ditët festive që sapo kaluan të nëntorit.

Kjo këngë e bukur vazhdon të mbetet një himn i momentit, kënduar nga këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli dhe Poni, apo siç quhet në të vërtetë ajo, Shqiponja Karafili, këngëtarja nga Vlora.

Dy këngëtaret e kanë realizuar këtë duet duke e bërë një gjetje shumë interesante, ndërsa në kanalin YouTube marrin çdo ditë jo vetëm klikime, por edhe komente të bukura. Teksti mjaft interesant i kësaj kënge është realizuar nga artisti Ilir Berani. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Our two singers with interesting findings

"We are scattered sister", so called song, which came on holidays that just passed in November. This beautiful song remains an anthem of the moment, sung by renowned singer of popular music Shyhrete Behluli and Poni, or as it is called in truth it, Shqiponja Karafili, singer from Vlora.

Adriani dhe Floriani ndajne te dashurat

Simpatiket Adrian Gaxha dhe Floriani kane bere namin me "Ngjyren e Kuqe" duke thyer cdo rekord te pelqimit dhe shikueshmerise. Madje, kjo kenge beri dhe nje gje shume te bukur, te themi nje mrekulli, duke kthyer Luana Vjollcen ne krahet e Gaxhes.

Kjo dyshe, tashme e famshme, per nje cast dhe na kujtuan ciftin e njohur Usher & Justin Bieber. Ne nje analogji te tille, Floriani, si nje "Bieber shqiptar" po rremben zemrat e femrave kudo qe shkon. Dhe fotot deri me tani kane treguar se ai eshte bere goxha i shkathet ne kete drejtim.

Floriani, sic dihet, eshte tani nen menaxhimin e Adrian Gaxhes dhe ky bashkepunim ka rezultuar shume i suksesshem. Por, ky bashkepunim ka dhe nje cmim. Ata duhet nga tani te ndajne edhe te dashurat. Sic shihet edhe ne kete foto qe e zbuluam, Floriani nuk ka hezituar te jep dhe te marre puthje te nxehta nga Luana, e dashura e Gaxhes, e cila duket te kete qene "trofeu" me i bukur qe "Ngjyra e Kuqe" ka sjell per ta, deri me tani. /Albavipnews/

Festivali RTSH: Ja emrat!

Po afrohet festivali i muzikes shqiptare ne RTSH ne edicionin e tij te 51-te, qe ben perzgjedhjen e perfaqesuesit te Shqiperise ne Eurovizion, dhe tashme jane bere te ditur emrat e 26 pjesemarresve ne kete gare te madhe.

Festivali nise me Naten e Pare me 20 dhjetor, me pastaj me Naten e Dyte me 21 Dhjetor, ndersa me 22 Dhjetor do te jete Nata Finale ku do te kalojne 16 me te miret, nga te cilet njeri do te shpallet fitues. Juria e festivalit do te jete e perbere nga 7 anetare, 3 prej te cileve do te jene te huaj. Provat e festivalit fillojne te merkuren me 5 Dhjetor.

Prezantimi i festivalit kete vit u eshte besuar gazetarit Enkel Demi dhe bukuroshes Floriana Garo, me regji te Agron Vulajt dhe Astrit Idrizit, ndersa drejtor artistik do te jete Shpetim Saraci.

Monday, 3 December 2012

Labinot Tahiri per dukjen pyet bashkeshorten

Megjithëse do të duhej të kujdesej më shumë për dukjen e tij, këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, ka thënë se nuk i kushton shumë rëndësi modës.

E vetëm një miratim që merr është një ‘ok’ nga ana e bashkëshortes së tij kur është fjalë për veshjen e tij dhe kjo i mjafton këngëtarit, pasi më shumë dëshiron të duket mirë kur këndon sesa se si është veshur. Ndërsa këngëtari do të jetë në shumë organizime të fundvitit. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labinot Tahiri wife asks appearance

Although you should care more about his appearance, the singer known Kosovar Labinot Tahiri said that it attaches great importance fashion. The only one that gets approval is an 'ok' by his wife when it comes to his attire and that is enough singer, once more wants to look good when singing than how it is worn. While the singer will be the year-end events. M.Gj.

Çiljeta super e lumtur me shtatzenine e saj

Ka hyrë në muajin e shtatë të shtatzënisë, e ndërsa ajo duket sipas kësaj fotoje të realizuar  ditë më parë super e lumtur.

Në fakt kjo është këngëtarja seksi Çiljeta Xhilaga, e cila flitet se edhe krevatin dhe rrobat e djalit që pritet të sjellë në jetë i ka gati, ndërsa gjithë ditën mendon për këtë lumturi të sjelljes në jetë të fëmijës së saj.

Natyrisht se sipas fotos ajo nuk e ka humbur bukurinë e saj, megjithëse edhe dy muaj dhe vjen në jetë fëmija i saj i parë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta super happy with her ​​pregnancy

Entered in the seventh month of pregnancy, as it appears under this photo to realize days ago super happy. In fact it's the singer sex Çiljeta Xhilaga, which purported to bed and expected to bring boy clothes to be ready, and all day thinking about this behavior happiness in her child's life. Of course the picture it has not lost its beauty, although two months and comes to be her first child. M.Gj.

Argjentina Ramosaj se shpejti duet me Florin

Këngëtarja simpatike dhe me zërin e veçantë Argjentina Ramosaj nuk harron që ta shprehë atë momentin që mezi po pret që kënga e saj në duet me Florin të vijë sa më parë.

Këtë e tregon edhe në rrjetin e saj ‘Facebook’. Ne  mësojmë se kjo këngë është një baladë shumë e bukur dhe ajo beson se do të vijë para vitit të ri.

Ndërsa fansat e saj mezi po presin ta shohin këtë këngë të bukur që pa dyshim do të jetë një hit tjetër i Argjentinës. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina Ramosaj soon duet with Florin

Charming singer with the voice of the particular Argentina Ramosaj not forget to express what that moment is eager to her song in duet with Florin come soon. This is also evident in its network 'Facebook'. We learn that this song is a beautiful ballad, and she believes that will come before the new year. While her fans can not wait to see this beautiful song that will no doubt be another hit Argentina. M.Gj.

Rita Ora injoron Robin, ne janar nis turin britanik

Derisa ish-i dashuri i saj, Rob Kardashian, ka leshuar ne twitter nje mori akuzash per tradheti derisa ishin bashke, Rita akoma nuk eshte prononcuar per kete shperthim te tij ne rrjetin social.

Por me mire, ajo ka paralajmeruar turin e saj britanik "Radioactive", qe nise ne muajin janar.

Kjo tregon se Rita eshte e fokusuar ne karrieren e saj muzikore dhe jo ne akuza joserioze qe vijne nga nje anetar i llastuar i familjes Kardashian, nje familje qe mori gjithe famen nga nje "sex tape".

Fama e kengetares shqiptare Rita Ora eshte ne rritje ne saje te talentit dhe punes me perkushtim dhe fakti qe ajo tani do te nise turin e saj personal, flet me shume se gjithcka tjeter.

Turi britanik i kengetares nis me 28 janar ne qytetin Manchester, pastaj vazhdon ne NewCastle, Glasgow, Cardiff, London, Bournemouth dhe duke perfunduar me 9 shkurt ne Birmingham. Biletat per koncertet e Rites ne kete tur, tashme jane vene ne shitje. /Albavipnews/

Bleona: Mos u besoni lajmeve te rreme!

Bleona ka reaguar menjehere ne lidhje me lajmin qe u plasua nga disa media shqiptare se gjoja ajo ka refuzuar dreken me yllin shqiptar nga Britania, Rita Ora.

"Miq te dashur, po lexoj neper portale te ndryshme online nje lajm aspak te vertete, lidhur me refuzimin e nje ftese qe Rita Ora me paska bere mua per te drekuar. Nuk kam pasur asnje komunikim me Rita Oren dhe per pasoje, nuk ka pasur asnje ftese nga ana e saj dhe as nga une. Une nuk njihem personalisht me Riten, gjithcka kisha per te thene per te, e thashe ne intervisten e AMA... Mos u besoni lajmeve te rreme. Faleminderit!", ka postuar Bleona reagimin e saj ne Facebook.

Nje nje interviste te shkurter per televizion, si e pranishme ne ceremonialin muzikor AMA, Bleona nuk kishte thene dhe aq shume per te por ka cekur emrat e Rita Ores dhe Rihannes si me te preferuarat e saj ne muzike.

Bleona ka lancuar se fundmi singellin "Pass Out" ne bashkepunim me Timbaland ndersa eshte duke u pergaditur te lancoj ne Amerike edhe albumin e plote te saj ne anglisht. /Albavipnews/

Rita Ora dhe Rob Kardashian ndahen?

Sipas tabloidit anglez "The Sun", Rita dhe Robi i kane dhene fund lidhjes javen e kaluar, dhe kjo vjen pak kohe pas berjes publike te lidhjes se tyre kur ata postuan fotot ku ata shiheshin te afeksionuar ndaj njeri-tjetrin.

Arsyet e ndarjes, sic raporton lajmi, kane te bejne me veshtiresite qe ka cifti t'i harmonizojne agjendat e tyre te punes.

Ky pohim eshte fuqizuar edhe me faktin se Robi ka fshire Riten ne twitter dhe gjitha postimet ne lidhje me te, ndersa eshte verejtur se asnjera nga motrat e Robit nuk i ka uruar ditelindjen Rita Ores ne rrjetin social.

"Eshte vertet per te te ardhur keq – ata vertet e pelqenin njeri-tjetrin, por ai jeton ne Los Angeles, dhe ajo ne Londer, dhe ishte e pamundshme ta ruajne lidhjen”, ka cekur nje burim.

Para pak ditesh, Robi u deklarua krenar per Riten ne Shqiperi, por si duket gjerat tani kane ndryshuar dukshem. Madje besohet se largesia apo agjendat e ndryshme nuk jane e vetmja arsye e ndarjes. Robi ne nje postim te tij te fundit diskutabil, ka pohuar se ajo e ka tradhtuar ate ne shume raste.

Si duket rol te vecante ne kete ndarje, nese eshte e vertete, duhet te kete luajtur edhe e motra e tij, Kim Kardashian, e cila eshte shprehur haptasi se vellaut te saj i duhet ne jete nje nuse e bukur persiane apo armeniane. /Albavipnews/

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Sunday, 2 December 2012

Gazmend Mehmeti sjell ‘Pse te humba’ (Video)

Pas këngës, e cila u prit shumë mirë nga publiku shqiptar, ‘E di se ka më mirë”, këngëtari Gazmend Mehmeti ka sjellë videoklipin e tij të dytë. Kënga mban titullin “Pse të humba”.

Dhe është e zhanrit rok-baladë, e punuar nga shokët e tij të fëmijërisë, të cilët janë artistë të njohur kosovarë, vëllezërit Bunjaku, muzika është krijuar nga Besim Bunjaku dhe teksti nga Arsim Bunjaku.

Kënga është promovuar në “Maroon Pub” mbrëmjen e fundit të nëntorit, ndërsa është në duet me këngëtaren Albiana Syla.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mehmet brings liveliness 'Why I missed'

After the song, which was very well received by the Albanian public, 'I know better, "Glee singer Mehmeti brought his second video clip.

The song titled "Why I lost." And is rock-ballad genre, working from his childhood friends, who are artists Kosovar, Bunjaku brothers, music is created by Faith Bunjaku and text by Bunjaku Education. The song was promoted to "Maroon Pub" last night of November, and is a duet with singer Syla Albiana.
M. GJ.

Luan Krasniqi ne festen kuq e zi

Festa e Pavaresise me 28 Nentor, mbledhi ne Shqiperi emra te njohur shqiptare nga mbare bota.

Nder keta emra eshte verejtur edhe ish-boksieri nga Juniku, Luan Krasniqi, i cili ka ndare gezimin e kesaj feste me bashkekombasit e vet duke u argetuar dhe fotografuar ne mesin e tyre.

Legjenda e boksit shqiptar, ka prezantuar me krenari ne facebook nje seri fotosh qe ai kishte marre gjate qendrimit te tij ne Tirane dhe Vlore, ndersa ka treguar qe eshte ndjere i vleresuar per ftesen qe kishte marre nga kryeministri Berisha:

"Rruges per ne Shqiperi... Kryeministri Sali Berisha me ka ftuar ne festen zyrtare per 100-vjetor ne Vlore. Nje nder i madh per mua!", ka shkruar ish-boksieri ne rrjetin e tij ne Facebook.

Luan Krasniqi eshte njeri nder boksieret me te suksesshem shqiptar qe ka prekur majat e boksit profesional boteror. /Albavipnews/

Kur kopjohet Bleona Qereti

Nuk është e thënë se vetëm këngëtarët tanë me duart e stilistëve shqiptarë dinë të vishen si kopje e një artisti të huaj.

Tashmë ja një rast për t’u lakuar, pasi fustani i Bleona Qeretit, të cilën e reklamonte bukur edhe kur ishte në koncertin e saj në sheshin e Prishtinës, është kopjuar dhe po të njëjtin duket se ka veshur edhe këngëtarja e muzikës pop, Britni Spirs.

Nëse kthehemi pas këtë fustan këngëtarja shqiptare e kishte veshur në muajt gusht-shtator në koncertet e saja në shumë qytet shqiptare, ndërsa Britni e veshi po të njëjtin në muajin që sapo kaloi nëntori. Kujdes Britni, herën tjetër mos na e kopjo më Bleonën!
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When  copied Bleona Qereti

It is not only our singers hands Albanian stylists know how to dress like a copy of a foreign artist. Now here's a case to be curved, as wrapper of PAF Qereti, which advertised beautiful even when she was at her concert on the square of Pristina, was copied and the same appears to be wearing pop singer, Britney Spirs.

Dafina donte vemendje si Rita Ora

Ka kënduar edhe ajo në koncertin e pavarësisë më 28 nëntor në Tiranë, por si duket askush nuk ia ka varur këngëtares kosovare, Dafina Zeqiri.

Por, edhe vetë këngëtarja nuk ka lejuar që të fotografohet, apo edhe të rrijë me fansa e të përshëndetet me ta. Si duket, vajza e hiteve shqiptare ka dashur vëmendje njëjtë si Rita Ora, që u ngjit pas saj në skenë.

Ndërsa këndonte Dafina, e veshur me të zeza, publiku kërkonte Rita Orën. Megjithëse Dafina Zeqiri ka talent, duhet ta pranojë se Rita ka më shumë famë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina like attention as Rita Ora

She also sang at the concert of independence on November 28 in Tirana, but apparently no one has hung Kosovar singer, Dafina Zeqiri. But the singer has not allowed himself to be photographed, or even to spend time with fans greeted them.

Ardian Bujupi ne Prishtine per promovimin e klipit

Komente të shumta pozitive dhe klikime ka marrë edhe video më e re e këngëtarit kosovar Ardian Bujupi, i cili ka bashkëpunuar këtë herë me Andy B. Jones me titull “Make You Mine”.

Ndërsa këngëtari shqiptar për momentin ndodhet në Kosovë ku është duke e promovuar nëpër televizone të ndryshme shqiptare këtë videoklip. Ardiani na ka treguar se shumë mirë e kanë pritur këngën dhe videon edhe jashtë ku ai jeton.

Këngëtari 28 Nëntorin e sapo kaluar e ka pritur në Tiranë, ku ka kënduar në koncertin e madh në sheshin e Tiranës, ku ishte e ftuar edhe Rita Ora.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi in Prishtina promotion clip

Numerous positive comments and clicks received video newest Kosovar singer Ardian Bujupi, who has collaborated this time with Andy B. Jones titled "Make you mane." While Albanian singer is currently in Kosovo which is promoted through various Albanian television this video.

Arta Dobroshi shperblehet ne Los Angeles

Arta Dobroshi ne filmin "Trois Mondes"
Fondacioni WIFTS ka ndare cmimin "Barbara Tipple Best Actress" aktores shqiptare Arta Dobroshi per rolin e saj ne filmin "Trois Mondes" (Three Worlds), nje film francez me regji te Catherine Corsinit.

Ceremonia e ndarjes se cmimeve, ne edicionin e saj te 5-te, eshte mbajtur me 1 Dhjetor ne Los Angeles ne kinemane e Quentin Tarantinos “New Beverly Cinema”.

WIFTS eshte nje fondacion internacional qe promovon grate e suksesshme ne boten e filmit dhe televizionit.

Arta mori fame nderkombetare me rolin e saj ne filmin "Heshtja e Lornes" ndersa eshte kandidate serioze per te fituar "Best New Comer" ne Oskarin francez, ceremonia gala e te cilit do te mbahet me 22 shkurt 2012 ne Paris. /Albavipnews/

Adrian Gaxha probleme me Besfort Hasanaj

Kenga “Ngjyra e kuqe” u fshi nga kanali Youtube, ndersa per kete sipas Adrianit fajin e ka Besfort Hasanaj.

Ndersa nga ana tjeter Besfort Hasanaj, zotërues i një kanali në YouTube, sqaron duke shkruar: “Vëmendje: Sa i përket fshirjes së klipit të Adrian Gaxhës ft Florianit nga YouTube, duam t’ju tregojmë se fajësinë e ka firma abuzuese ‘Onairmusic’ me në krye Kushtrim Morinën, të cilët, një ditë ma herët na kanë fshirë në kanalin tonë videot e tjera të Adrianit, pa pasur asnjë të drejtë!

Sa për info, ne i posedojmë dhe menaxhojmë videot e Adrianit në YouTube me pëlqimin e Adrian Gaxhës, dhe ka kohë që menaxhojmë kanalin e tij në YouTube. Fshirja e videos nga ana jonë është bërë jo me dëshirën tonë, por vetëm sa për të dënuar ‘Onairmusic’, të cilët, falë Content-ID-së që posedojnë po luajnë rolin e policit në YouTube, duke e shkatërruar të gjithë konkurrencën duke fshirë me mijëra video pa pasur asnjë të drejtë autoriale”.

Adelina Tahiri kuqezi, por edhe hot

Këngëtarja shkupjane Adelina Tahiri kishte vendosur që festën e 28 Nëntorit ta festojë duke marrë ca parë ndërsa këndonte në një disko në Kamenicë.

Ndërsa në profilin e saj të facebook kishte vënë këtë foto ku duket kuqezi, ajo në këtë disko të njohur thuajse i ka hequr të gjitha rrobat, vetëm me brekë të zëza, dhe në kokë një plis.

Pak si kontradiktore në veshjen e saj, e megjithatë mësuam se publiku sidomos i gjinisë mashkullore është argëtuar pa masë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri red and black, but also hot

Singer shkupjane Adelina Tahiri had decided on November 28 to celebrate the holiday taking some first while singing in a disco in Kamenica. While on her facebook profile had put this picture which looks red and black, it has almost known disco remove all clothing, only black panties, and head a plis. Less contradictory in her attire, however, we learned that the public especially males is fun without masë.M.GJ.

Pëlqimet dhe jo pelqimet e koncertit me 28 nentor

Koncerti i madh i mbajtur mbrëmjen e 28 Nëntorit në sheshin e Tiranës, ka ngjallur reagime të shumta sidomos nga artistët që ishin të ftuar apo jo për të kënduar.

Ndërprerja e këngës në mes të këngëtares Argjentina Ramosaj ka ngjallur reagim, pasi aty po vinte Rita Ora së bashku me kryeministrin Sali Berisha, ndërsa më pas ajo ka kënduar me disa minuta vonesë.

Reagime dhe jo pëlqime për këtë gjest, duke mos ofenduar aspak Ritën si këngëtare, por organizatorët,  kanë ardhur nga Flori Mumajesi, Julka e disa artistë të tjerë të cilët këtë e kanë quajtur anashkalim të artistëve të cilët i kishin thënë ‘po’ këtij manifestimi për nder të 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Këtë incident e kanë kritikuar edhe shumë artistë të tjerë shqiptarë apo edhe njerëz jo publik nëpër rrjete të ndryshme sociale.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Likes and not likes the concert on November 28

Ledri eshte Me Ramushin!

Kthimi i ish-kryeministrit te Kosoves, z.Ramush Haradinaj, eshte percjellur me entuziazem nga shuma VIP-a tane, duke mos perjashtuar edhe ish-kengetarin Ledri Vula.

Ledri braktisi muziken, per te ndjekur karriere ne regji, por si duket tani po teston ujerat edhe ne politike.

Ne rrjetin e tij social, eshte shprehur haptas se eshte me Ramushin dhe pas kthimit te tij, ka marre pjese ne nje party organizuar nga AAK ne hotelin Emerald.

Ai ka postuar nje foto ne Twitterin e tij ku merr poza me dy kryetaret, z.Ramush kryetar i AAK dhe z.Gent Begolli, kryetar i te rinjve te AAK. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri is With Ramush!
Return of former Prime Minister of Kosovo, Mr. Ramush Haradinaj, is followed with enthusiasm by our VIPs amount, not excluding the former singer Ledri Vula. Ledri left music to pursue career in directing, but apparently now is testing the waters in politics. In his social network, stated openly that he is with Ramushin and after his return, took part in a party organized by AAK Emerald hotel. He posted a picture on his Twitter that takes stills with two heads, Mr. Ramush President of AAK and z.Gent Begolli, president of the youth of AAK. / Albavipnews / ]]

Cfare pati Bleona me Rita Oren?

Bleona Qereti e cila poashtu eshte duke ndjekur me intensitet suksesin ne showbiz-in nderkombetar, ka performuar ne koncertin e 100-vjetorit te Pavaresise ne sheshin "Nene Tereza" se bashku me shume artiste te tjere shqiptare, duke perfshire edhe yllin boteror Rita Ora.

Por, performancen e Bleones shumekush nuk e pa, pasi nuk u transmetua ne televizion. Menjehere pas Rita Ores, duhej te kishte performuar Bleona, por turma filloi te shperndahet ndersa dhe aty transmetimi si duket mbaroi, te pakten ne televizionet ne Kosove.

Nje detaj tjeter interesant, qe mund ta quajme si incident, eshte bere e ditur nga e perditshmja "Shqiptarja", sipas se ciles, dy kengetaret, Bleona dhe Rita Ora, pas arritjes ne Tirane do te drekonin se bashku, por kjo dreke nuk u realizua. Arsyeja, sipas ketij raporti, ka qene refuzimi nga ana e Qeretit, ndersa eshte verejtur se kengetaret nuk kane komunikuar as pas koncertit ku kane performuar njera pas tjetres. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online