All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 15 December 2012

Genta ndan dhurata per femijet e "SOS Fshatit"

Kengetarja Genta Ismajli ka qene dje personazhi me i dashur per femijet e "SOS Fshatit" ne shkollen "Elena Gjika" ne Prishtine.

Ajo ka bere nje gjest inspirues ne prag te festave, duke ndare dhurata per femijet e shkolles te cilet jane pa perkujdesje prinderore dhe me aftesi te kufizuar.

Femijet ne kete paralele speciale te shkolles, kane pengesa ne degjim, dhe Genta ka mesuar disa fjale nga gjuha e shenjave dhe ka komunikuar ndjenjat e saj ndaj tyre. Kengetarja ka qene e lumtur qe ka  pasur mundesine t'i dhuroj femijeve disa momente gezimi.

Ne planin muzikor, ajo sapo ka perfunduar xhirimet e klipit "E kam provuar" qe pritet te lancohet se shpejti. /Albavipnews/

Ja si na vijne femrat VIP per Vit te RI

Organizimeve, apo siç njihen ndryshe regjistrimet për të qenë në një program festiv, apo edhe në një kasetë CD festive të ndonjë produksioni këtë vit, jo të gjitha femrat VIP u kanë thënë Po.

Dëgjuam se këngëtarja Rona Nishliu i ka refuzuar këto xhirime, apo edhe Adelina Berisha, ku kjo e fundit kishte thënë se janë “maltretime” të jesh në këto.

 Por, femrat VIP të shumta kanë qenë ato që të paktën organizimet në një program festiv televiziv nuk i kanë refuzuar, por të gjithëve na intereson se si do të duken ato në këto net festive, dhe me çfarë dukje dhe veshje do të na vijnë para syve tanë si teleshikues.

 Ne siguruam këto foto ku na vijnë femrat VIP të veshura kështu. Dëgjuam se këtë vit në shumë organizime, pothuajse në të gjitha që mbahen për mbrëmjet festive, do të marrë pjesë Mihrie Braha së bashku me bashkëshortin e saj, madje edhe motrën e saj Lorën.

E veshur me të bardha ka bërë një përzgjedhje të bukur të paktën kështu duket Mihria që sapo ka mbushur 45 vjet. Edhe Rovena Stefa duket shumë bukur me fustanet e saja të preferuara, apo edhe Genta Ismajli, e cila e veshur me të zeza, ka preferuar stilin e të çarës së fustanit, për të treguar këmbën.

Alberie Hadergjonaj, me nje balade ne Top Fest

Kengetarja me stil te vecante, Alberie Hadergjonaj, krahas projekteve te reja muzikore me te cilat do te prezantohet gjate festave te fundvitit, ajo ka zbuluar per "Zeri" se eshte duke punuar per nje kenge me te cilen do te shfaqet ne Top Fest.

“Ne ‘Top Fest’ do te jem me nje super kenge, te autorit Kledi Bahiti (Three Dots). Kenga eshte nje balade qe do te shenoje nje vule te madhe ne karrieren time”, ka thene kengetarja.

Ajo eshte e bindur se nga festivali do te dale me nje cmim, edhe pse tashme per kengetaren me e rendesishme se cmimi, eshte qe kenga te jetoj gjate.

Alberia ka mbushur 38 vjec dhe mohon te kete bere ndonje nderhyrje kirurgjikale per te permiresuar pamjen e saj estetike, pasi e konsideron veten ende te re per nje gje te tille, megjithese, botoksi eshte fjala qe shpesh lakohet pergjate emrit te saj neper media. Dalngadal, ajo synon te shnderrohet ne nje konkurrence per kengetaren tjeter Mihrije Braha, e cila po sfidon moshen me look-un e saj rinor ne moshen 45 vjecare. /Albavipnews/

Per Semin dhe Bojken Lakon, dashuria nuk njeh moshe

Kengetarja e talentuar 20 vjecare, Semi Jaupaj, aktualisht vokaliste e grupit rrok "Grifshat" ka rrefyer ne nje interviste per "Mapo" fillet e dashurise me kengetarin dhe regjisorin e njohur Bojken Lako. Edhe pse njihet me shume si e dashura e Bojken Lakos, kengetarja e re preferon te njihet me shume si vet ajo dhe me talentin e saj ajo ka arritur te krijoj imazhin e vet ne skenen muzikore.

Lajmi per lidhjen pasionante te Bojken Lakos me nje vajze te re, pas ndarjes nga Olesia, u perfol shume ne veren e vitit 2011 ne te gjitha mediat shqiptare. Fakti qe te dy kishin nje diference te madhe ne moshe, prej 17 vitesh, e beri lajmin edhe me interesant.

Por, dashuria ne mes tyre kishte pasur gjenezen e saj qysh shume heret dhe po priste momentin e duhur per t'u shfaqur dhe realizuar:

"Kam qene fanse e tij qe 5 vjece. Kur degjoja te flisnin keq per te me kapte e qara. Kam qene gjithmone e me shume e dashuruar pas muzikes qe bente. Tani jam e dashuruar dhe pas tij...", ka rrefyer Semi per "Mapo".

Eshte kjo edhe nje deshmi, se dashuria nuk njeh moshe dhe pavaresisht, gjen rrugen e vet tek zemrat e dy personave. /Albavipnews/

Ermali nuk perjashton mundesine e rikthimit tek Franceska

Modeli simpatik, Ermal Merdani, qe ndjek endrren per televizion, ka qene shume i perfolur per romancen me Francesken, brenda dhe jashte shtepise se Big Brother, nje romance qe perfundoi veren e kaluar.

Nga ajo dite, te dy personazhet e dashura per publikun, kane evoluar dhe kane ecur perpara. Ermali eshte bere pjese e shout te Edi Manushit ne emisionin "Tjetri" ne Top-Channel, ndersa Franceska ka zgjeruar aktivitetet e saj ne fushen e modelizmit, krahas punes si menaxhere lokali qe ben. Por, ne anen romantike, nuk ka pasur ndonje levizje te madhe nga te dy, dhe pohojne se jane ende singell.

Ne nje interviste per gazeten "Mapo", Ermali ka rrefyer se e ka Francin ende perzemer dhe nuk kane shkeputur krejtesisht lidhjet, megjithese, me heret Franci fliste ne media per tradhtite e tij derisa ishin bashke. I pyetur se nese nje dite mund t'i rikthehen njeri-tjetrit ai eshte pergjigjur: "Nuk dua te them jo, apo kur, sepse asnjehere nuk i dihet. Gjithcka mund te ndodhe…!" /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Diana Avdiu fiton ‘Miss Fotogjenia' ne Miss Universe

Mes 89 bukurosheve të ardhura nga shumë vende të botës, Miss Kosova Universe Diana Avdiu ka fituar cmimin ‘Miss Fotogjenia” në këtë konkurs bukurie.

19 vjecarja e cila cilësohet një pretendente kryesore edhe për kurorën e më të bukurës ka fituar përvec këtij cmime edhe kontrata të shumta me angjensinë “Tramp Model” si edhe para.

Urojmë pse jo që në natën finale më 19 Dhjetor Kosova me bukurinë e Diana Avdiut të fitojë titullin më të madh.Ndërsa këtë lajm për ne e konfirmoi moderatori i njohur Labinot Gashi, i cili vazhdon ta shoqërojë edhe në Amerikë duke u gëzuar me suksesin e vajzës e cila e nisi karrierën në programet e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu wins' Miss Fotogjenia "in Miss Universe

Between 89 bukuorsheve coming from many countries around the world, Miss Kosovo Universe Diana Avdiu has won 'Miss Fotogjenia "in this planning beauty contest. 19-year-old who is considered a leading contender for the crown of beauty has won the awards besides numerous contracts with angensinë "Tramp Model" as before.

Friday, 14 December 2012

Angela, para pasqyres qysh ne vegjeli

Eshte kjo modelja shqiptare, Angela Martini, qe gjithmone terheq vemendjen me fotot e saja sensuale, nganjehere edhe teper te guximshme.

Por, kjo nuk eshte e rastesishme, pasi ajo ka qene e vetedijshme per pamjen e saj joshese qysh ne moshe te re dhe qendrimi para pasqyres qysh atehere e ka vetedijesuar bukuroshen per dhuntine qe ka.

Kjo vertetohet me foton qe ajo ka postuar se fundmi ne rrjetin e saj social, ku shihet para pasqyres, e re ne moshe dhe e dashuruar ne vete.

Por, vajza qe ka lindur ne Shqiperi dhe qe eshte rritur ne Zvicer, ka ditur mire te shfrytezoj bukurine e saj. Sot ajo eshte nje modele e njohur dhe biznismene e suksesshme ne Amerike. /Albavipnews/

Miriam Cani synon filmin

Miriam Cani
Miriam Cani, aktualisht pjese e "The Voice of Albania", eshte e angazhuar me aktivitete te shumta ne karrieren e saj qe ben mes Shqiperise dhe Gjermanise.

Pervec kenges qe ajo e kultivon me dashuri, ajo eshte nje prezantuese e suksesshme dhe e shkathet ne televizionet gjermane. Por, arsyeja qe e kemi sot ketu kete personazh interesant eshte se ajo ka treguar planet e saja per t'u futur ne kinematografi.

"Ne janar jam e ftuar ne audicionin e madh per nje rol ne filmin kinematografik te famshem gjerman "Bully" :). E pres me paaaaadurim :D. Wish me luuuuuck :* ", ka shkruar Miriami ne rrjetin social Facebook.

Agjenda e ngjeshur e ka derguar ate ne nje koncert live ne Londer, me 8 dhjetor, se bashku me te dashurin e saj Alban Skenderaj. Dhe gjitha keto angazhime te shumta kane bere qe kengetarja te vonoj lancimin e kenges se saj te re per ne muajin janar, qe poashtu vjen e realizuar edhe ne gjuhen angleze per tregun e huaj. /Albavipnews/

Rita Ora behet pjese e lojes kompjuterike Sim 3

Rita Ora vjen ne verzionin e animuar si pjese e lojes se popullarizuar Sim 3 Seasons. Loja eshte nje bote virtuale digjitale ku cdo gje eshte e simuluar, me karakteret qe quhen "Sim" dhe qe kontrollohen nga vet lojtaret.

Nga tani dashamiresit e kesaj loje, mund te zgjedhin Rita Oren si personazh te tyre te preferuar ne kete bote virtuale ku mund te bashkeveprojne me Simet tjere. Madje Rita Ora ka incizuar verzionin special per kete loje te kenges se saj "Shine Ya Light".

Kjo nuk eshte hera e pare qe personazhi i Rita Ores eshte animuar. Me heret kemi patur rast te shohim Riten ne verzionin e animuar te nje video publicitare te veshmbathjeve sportive "Adidas" krahas Snopp Dogg dhe David Beckham. /Albavipnews/

Edhe Shaqiri pastron boren

Ai është një personazh shumë i dashur i sportit dhe ndoshta futbollisti shqiptar më i lakuar i këtij viti.

Është fjala për Xherdan Shaqirin, i cili shihet në këtë foto duke pastruar borën me një lopatë në duar. Kosovari, i cili luan për kombëtaren zvicerane dhe me skuadrën e Bajern Munihut, nuk është se nuk ia ndien se çfarë ndodh me stinën e dimrit.

Për këtë shihet se kur është nevoja të kapë edhe lopatën e të pastrojë vendin afër ku banon këtë e bën.M. GJ.
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shaqiri cleans snow

He is a very lovable character of sports and probably the curved Albanian footballer of the year. Xherdan Shaqiri word, which is seen in this picture clearing snow with a hand shovel.

Forum, who plays for the Swiss national team and Bayern Munich squad, there is you do not feel that what happens to the winter season. For this is seen when there is a need to seize the shovel and clean place close to where you live so bën.M. GJ.


Genta Ismajli pa Leonardon ne anijen “Titanik”

Shumë shpejt në këto ditë të ftohta një baladë e bukur flitet se do të vijë dhe jo vetëm në audio, ngase kënga është gati edhe në video.

Dhe, këngëtarja që e sjell këtë është Genta Ismajli dhe ne e zbuluam këtë fotografi ku Genta duket si protagonistja kryesore e filmit të shumë oskarëve, “Titanik”.

Nuk dihet nëse në këtë video Genta do të vijë edhe me ndonjë Leonardo di Kaprio, por këtu duket vetëm. Kënga ‘E kam provuar’ do ta sjellë Gentën në stilin e baladave, ndërsa edhe artistja do të vijë më në formë se kurrë me dukjen e saj seksi.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismaili without Leonardo in the ship "Titanic"

Very quickly in this cold day a beautiful ballad purported to come and not just in audio, because the song is about in the video. And singer who brings this is Genta Ismaili and we found this photo where Genta looks like the main protagonist Oscar film, "Titanic."

Emocionet e Merita Halilit


Ajo ende e quan veten një vajzë tiranase, megjithëse i ka tri vajza të rritura. Kjo është këngëtarja e mirënjohur shqiptare, e quajtur “bylbyli” i Shqipërisë së Mesme, Merita Halili.

Por, gjithmonë, megjithëse ka jetuar shumë vjet larg vendlindjes, në Amerikë, i ka pëlqyer që të paktën në shtëpi të flitet vetëm shqip. Në suksesin e Meritës ajo nuk harron kurrë dhe pëlqen çdo ditë të falënderojë Zotin që e ka ndihmuar.

Ndërsa, kurrë nuk e lë pas dore familjen, pasi për artisten ajo është shumë e shenjtë. Kur përmallohet për diçka, emocionet i vijnë me të qara, kështu ka treguar Merita Halili. Këngëtarja e njohur kurrë nuk e krahason një skenë të botës, sado e madhe të jetë ajo ku ka shkelur, me skenën e Tiranës.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Merita Halili emotions

She still calls herself a girl Tirana, although it has three adult daughters. This is known Albanian singer, called "bylbyli" Middle Albania, Merita Halili. However, although always lived many years away from home country, in America, is preferred that at least at home to speak only English.

Thursday, 13 December 2012

Rita Ora ne flirt me fituesin e "X Factor"-it britanik

Tabloidet e huaja flasin per nje flirt mes yllit boteror Rita Ora dhe fituesit te "X Factor"-it britanik, James Arthur. Duket se pas ndarjes nga Rob Kardashian, kampioni 24-vjecar James, ka treguar interesim te jashtezakonshem per kengetaren shqiptare e cila performoi ne finale te ketij spektakli.

Burime te caktuara cekin se James dhe Rita Ora kane biseduar gjate me njeri-tjetrin dhe kane nderruar numrat e telefonave prapa skenave. Flitet se flirti ka filluar qysh me heret kur Rita Ora performoi ne "X Factor", per here te pare muajin e kaluar.

"Te ju them te drejten, me pelqen shume te shikoj James-in duke performuar", eshte cituar te kete thene edhe Rita Ora ne bisede me nikoqirin Dermot O'Leary ndersa James ne anen tjeter ka cekuar se do kishte deshire te bej nje duet me shqiptaren.

Ndoshta, nuk eshte edhe e rastit qe boss-i i Rites, Jay-Z po mundohet ta rrembej kampionin e "X Factor"-it te sivjetshem nga Simone Cowell, per ta promovuar ate ne Amerike.

Perndryshe, eshte bere e ditur se Rita Ora eshte e nominuar ne tri kategori ne WMA (World Music Awards) qe do te mbahet me 22 Dhjetor ne Miami. /Albavipnews/

Lorik Cana ne Tirane, prezanton te dashuren italiane

foto: balkanweb
Eshte kjo e dashura italiane e yllit te Kombetares shqiptare, per te cilen Lorik Cana rrefeu kohe me pare ne nje interviste per media. Quhet Monika, studente e arkitektures, dhe se bashku kane zbarkuar dje ne Tirane per nje promovim biznesi. Me konkretisht, Lorik Cana ka hapur nje ambient elegant per te apasionuarit e vererave dhe pijeve te shtrenjta "Les Grands Chateux", raporton Balkanweb.

"Me Moniken njihemi prej nje viti... E dashuroj shume dhe e plotesojme njeri-tjetrin...pershtatet me rutinen time... i di nevojat e mia dhe me mbeshtet.", ka thene me heret per media Lorik Cana.

Monika eshte pershkruar nga te pranishmit si nje vajze e qeshur, simpatike dhe dashamirese me kedo qe i afrohej. Mesohet se vizita e ciftit ne Tirane do te zgjas dy dite, pasi futbollisti duhet te kthehet ne Itali per te vazhduar stervitjet me skuadren e Lacios. /Albavipnews/

Arta Dobroshi merr cmimin "Shooting Star 2013"

photo: l.bejta
Edhe nje cmim i rendesishem per aktoren kosovare Arta Dobroshi, e cila eshte renditur nga organizata EFP (European Film Promotion) mes 10 aktoreve me te mire te rinj te Evropes.

Fale antaresimit ne EFP te Qendres Kinematografike te Kosoves me drejtor Fatos Berishen, eshte bere e mundur edhe nominimi i aktores, per rolin e saj ne filmat "Three Worlds" (France 2012), "Baby" (UK 2012), "Lorna's Silence" (France 2008) etj.

"Ne Tri Botet, aktorja tregon nje pasuri te ngrohtesise dhe humanitetit. Ndjeshmeria e saj dhe zgjuarsia thjeshte pushtojne ekranin e madh ne momentin qe ajo shfaqet. Nje performance e madhe! ", ka qene komenti i jurise per aktoren shqiptare.

Ceremonia e ndarjes se cmimeve do te behet ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Filmit ne Berlin njohur si "Berlinale" me datat 9 deri 11 Shkurt 2013.

"Po ndihem teper e nderuar per kete cmim, eshte moment madheshtor per mua dhe per vendin tim, Kosoven. E kam pasur enderr te jem “Shooting Star”, por per shkak se nuk kemi qene shtet dhe anetare te European Film Promotion, nuk kemi pasur mundesi te jemi te nominuar...”, eshte prononcuar aktorja Arta Dobroshi ne nje konference per shtyp organizuar nga QKK.

Ju kujtojme, dy vite me pare, aktori i talentuar shqiptar nga Tirana, Nik Xhelilaj, eshte vleresuar me po te njejtin cmim "Shooting Star 2011". /Albavipnews/

Ledina Celo i rikthehet muzikes shqiptare

Ka  një titull shumë të nevojshëm dimëror, ‘Më ndez’. Është kjo kënga më e re e këngëtares seksi Ledina Celo, e cila e ka sjellë këto ditë dimri këtë baladë me një video shumë hot realizuar nga produksioni “Max Production”.

Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin kosovar Dren Abazi, pro që këtu ai shihet vetëm si instrumentist. Pas disa përpjekjeve dhe arritjeve në “Top Chart”-in gjerman me këngët e saja në anglisht, si duket Ledina i është rikthyer muzikës shqiptare.

Ajo shihet dhe ndjehet ashtu sic thotë një pjesë e këngës “si çupëlinë” dhe në top formë, megjithëse është nënë e një djali.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Celo returned to Albanian music

There is a much needed winter title 'sparks'. Is this sexy singer's new song Ledina Celo, which brought the day this winter with a very hot video ballad performed by production "Max Production". This song is in cooperation with Kosovar singer Dren Abazi, pro here it is seen only as instrumentalist.

After several attempts and achievements in the "Top Chart" her German songs in English, it seems Ledina returned Albanian music. It can be seen and felt just as a part of the song says "as çupëlinë" and in top form, although it is the mother of a djali.M.GJ.

Wednesday, 12 December 2012

Kush i propozon martese Agneses?

Dita e merkure e dhjetorit qe mban shifren "12.12.12" eshte cilesuar si e vecante ne kalendarin e ketij viti, sidomos per modelen pejane Agnesa Vuthaj, e cila mori nje propozim per martese nga dikush.

"Une qe nuk e vleresova si date te vecante '12.12.12', sot ne ora 12.12 mora nje propozim per martese! E befasuar!", ka shkruar ne Facebook modelja.

Presim te mesojme identitetin e ketij personi, dhe me e rendesishmja, nese e ka pranuar apo jo propozimin Agnesa.

Shpresojme qe ky lajm, i bere ne nje date dhe kohe simbolike si kjo, pak dite para "kiametit", te mos jete nje shaka si e "1 Prillit". /Albavipnews/


Emina Cunmulaj, nje gjyqtare e rrepte ne spektaklin suedez

Nga e djathta: Emina Cunmulaj, Caroline Winberg,
Jonas Hallberg dhe  Luiz Mattos
Modelja shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj, eshte bere pjese e panelit te gjyqtareve ne reality shoun suedez "Top Model Sverige" ne sezonin e 6-te, qe eshte ekuivalent i "America's Top Model" krijuar nga Tyra Banks.

Shqiptarja, me eksperiencen e vet shumevjecare si modele, qe njeherit edhe perfaqeson agjensionin e vet "Emina Models", eshte nje perkrahje e madhe per spektaklin. Emina do te gjykoj krahas gjyqtareve: Caroline Winberg, modele e njohur suedeze, Jonas Hallberg, stilist me fame i hollivudit dhe Luiz Mattos, menaxher i IMG Models.

"Gati per te derguar njeren vajze ne shtepi..." ka komentuar Emina njeren nga fotot qe ajo ka postuar ne twitter si pjese e panelit duke paralajmeruar se nuk do te jete nje gjyqtare e lehte per konkurrentet.

Shou transmetohet ne kanalin 3 te Televizionit Suedez (TV3) ndersa vlen te permendet se dy shqiptare, Fahrie Berisha dhe Albulena Grajqevci, kane qene pjese e ketij spektakli ne sezonet e kaluara. /Albavipnews/

Enca Haxhia, me look te vecante

Kengetarja e re dhe e bukur, Enca Haxhia, shpesh terheq vemendjen me lookun e saj. Eshte nje vajze qe pelqen ngjyrat dhe veshjet qe terheqin syrin, mbase edhe pak te guximshme.

Keshtu, ajo ka bere dhe nje ndryshim te guximshem keto dite, duke ngjyer floket ne nje menyre te vecante, qe nuk e kishim pare me heret. Gjysmen e flokeve i ka bere te kuqe ndersa gjysmen tjeter i ka rregulluar ne formen e saj natyrale. Nuk e dime se nga i erdhi kjo ide, por duket mjaft bukur dhe interesante.

Jemi te bindur se me kete look do te terheq edhe syrin e ndonje mashkulli te vecante. Por, kur jemi tek kjo teme, duhet te permendim se mashkulli i saj ideal duhet t'i permbahet disa rregullave:

"Qe te me bej 100% per vete, nje mashkull duhet te veshet me klas, rregull dhe pasterti", ka rrefyer Enca per gazeten "Paloma".

Prandaj, nese je mashkull dhe i ploteson keto kushte, atehere suksesin e ke te garantuar me bukuroshen Enca. /Albavipnews/

Gjyste Vulaj: Kam 10 vjet qe bej plan shtatzenine

Megjithese tani ka hyre ne muajin e tete te shtatzenise, kengetarja Gjyste Vulaj se fundmi eshte lavderuar per trupin e saj ende ne forme. Tashme, eshte bere e ditur se ajo ka udhetuar ne Amerike, me konkretisht ne New York, ku pritet te linde djalin, perndryshe femijen e dyte te saj me Sokolin.

Shtatzenia e saj e dyte vjen pas shume vitesh, por nuk eshte se ajo nuk e ka konceptuar kete me heret:

"Gjerat me rendesi i mendoj gjate, ne fakt kam 10 vjet qe e mendoja kete shtatzeni por angazhimet e mia muzikore me kane bere qe ta shtyj vit pas viti...", ka thene mes tjerash kengetarja per gazeten "Paloma".

Ka treguar se ka pasur nje shtatzeni te veshtire, por kjo nuk do te jete shtatzenia e saj e fundit, pasi Gjystja ka deshire te kete dy djem dhe dy vajza. /Albavipnews/

Stresi me i forte se Corleone per seks!

Rreperi tropojan, Arkimed Lushaj, i njohur me mire me emrin artistik te tij Stresi, sic eshte bere e ditur, para pak kohesh eshte liruar nga burgu per mbajtje te armes. Eshte nje djal qe nuk mund te rri dot i mbyllur, por ne kete rast i eshte dashur t'i adaptohet ambientit te burgut. Eshte krenar per veten dhe familjen, dhe mban arme pasi nuk ka qejf te poshterohet nga askush.

Jo se vetem u lirua na burgu, por Stresi momentalisht eshte edhe nje person i lire si zogu, sa i perket dashurise. Eshte perfolur shume per historine e tij me Enxhi Kamenicen, por tani thote nuk eshte i lidhur me askend. Mirepo kjo nuk do te thote qe eshte edhe pa seks:

"Per momentin nuk po perjetoj ndonje lidhje dhe ndihem shume mire ne kete situate. Por kam rreth gjashte personazhe publike vetem per 'one night stand'", ka shpjeguar Stresi per gazeten "Paloma", statusin e tij te tashem prej nje "Casanove" shqiptare.

Dhe, na u kujtua "Casanova" tjeter, Vali Corleone, i cili deklaroi se ben seks me gjithe VIP-at e estrades, por si duket tash duhet te jete me i kujdesshem se ka dhe nje rival, i cili "rrotullon" VIP-at per nje nate, dhe qe per cdo rast mban edhe nje arme me vete. /Albavipnews/

Rishfaqet Evis Mula

Ka një zë të veçantë edhe kur këndon, por edhe kur prezantonte dikur. Sot ajo duket sikur në skenat shqiptare ka humbur, por këto ditë është shfaqur në mediat në Tiranë, është fjala për këngëtaren dhe prezantuesen Evis Mula.

Në fakt mësohet se vajza ka dashur që karrierën e saj ta zhvillojë jashtë Shqipërisë, megjithëse është vetëm 24 vjeç, ajo ka prekur edhe arenat e teatrove më të mëdhenj dhe me të lakmuar të botës.

Por, e ëmbla Evis kurrë nuk harron pa i përmendur prindërit e saj, të cilët janë artistë të njohur të muzikës shqiptare, dhe se ajo ishte rritur me muzikën dhe më pas u kultivua mjaft mirë tek ajo. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Resurfacing Evis Mula

There is a special sound when singing, but when presented once. Today it seems that Albanian scenes missing, but these days it appeared in the media in Tirana, it comes to singer and presenter Evis Mula.

Soni per Mirkon eshte gjithçka

Është vajza simpatike e edicionit të sivjetshëm “X Factor Albania 2”, Soni Malaj, e cila ka treguar se bashkëshorti i saj Mirko e do shumë atë dhe vajzën, dhe nuk i intereson shumë vendi ku janë dhe ku ndodhen.

Por, këngëtarja e cila ka pak kohë që është bërë nënë dhe shihen çdo të diel në mentorin e talent-shou ka thënë se po ndihet shumë mirë në këtë shou, por pak më vonë do të mendojë për ta sjellë ndonjë këngë të re.

E nëse dikush mendon se Soni nuk do të marrë pjesë në festivalet shqiptare, kjo nuk është e vërtetë, pasi vitin tjetër do ta shohim atë në ndonjë festival shqiptar.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Mirko is everything

Charming girl this year's edition of "The X Factor Albania 2" Soni Malaj, which showed that her husband Mirko loves him and the girl, and did not really care where they are and where they are located.

But, the singer who has little time to become a mother and seen every Sunday in talent-show mentor said that he feels very good in this show, but a little later will think to bring any new songs. And if anyone thinks that Sonny will not take part in the Albanian festivals, this is not true, as next year will see him in any festival shqiptar.M. GJ.

Tuesday, 11 December 2012

Ledina Çelo befason

Ka kohë që është bërë nënë, jeton mjaft e lumtur me bashkëshortin e saj dhe djalin. Kjo është Ledina Çelo, e cila është në formë të përkryer.

Këtë e tregon edhe kjo foto e re e saj, që pa dyshim është realizuar për ndonjë kopertinë reviste. Këngëtarja e njohur ka befasuar me këtë foto fashion, ndërsa ka marrë në rrjetet sociale komentet më pozitive për dukjen e saj, dhe ne i japim me meritë një ‘IN’ në rubrikën tonë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Çelo surprising

Has long since become a mother, lives quite happily with her ​​husband and son. This is the Ledina Çelo, which is in perfect shape.

This shows that her new picture, which admittedly is conducted for a magazine cover. Known singer surprised with this picture fashion, and has received positive comments on social networks for its appearance, and we give merit an 'IN' in our column.
M. GJ.

Aventurat e Veses dhe Big Bastes ne Boten e Disney-t

Cifti Vesa Luma dhe Big Basta e kane idejuar shkelqyeshem si ta kalojne kohen me se miri ne kete fundvit duke vizituar Disneyland-in ne Paris dhe ate pikerisht ne pervjetorin e 20-te te ketij megaparku argetues.

"Po jetoj endrren", ka komentuar Vesa ne twitter njeren nga disa fotot qe ka publikuar ku shfaqet duke u argetuar me te dashurin e saj.

Ne foton qe po publikojme ketu, ne atmosferen e nje bote te enderrave, cifti per nje moment na perkujtuan dy personazhet e dashura te Disney-t, Patokun Donald dhe te dashuren e tij, Daisy, qe shihen ne sfond. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adventures of Vesa and Big Basta in Disney World

Vesa couple Luma and Big Basta have idejuar perfectly how to spend time with the best in this season by visiting Disneyland in Paris and what exactly the 20th anniversary of this entertainment megapark.

"We are living the dream," commented Vesa twitter on one of the few published photos which appear having fun with her ​​boyfriend.


Rita me kostum seksi ne "Radioactive" [VIDEO]

Rita ka lene per fundvit, surprizen e saj me te forte, dhe ka vulosur vitin 2012 si vitin dominues te saj, me lancimin e videos me te re "Radioactive".

Kenga eshte cilesuar si nje nder me te pelqyerat nga albumi i saj "ORA" dhe ndoshta per kete arsye, Rita ka vendosur te konsolidoj mega suksesin e arritur ne kete viti, pikerisht me kete kenge.

Klipi eshte i nje zhanri fantastiko-shkencor dhe Rita shfaqet me nje kostum te vecante futuristik qe eshte punuar enkas per te nga dizajneri i njohur nga New Yorku, Asher Levine. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita with sexy costume in "Radioactive"

Ledina Celo, vjen me ndryshe [VIDEO]

Kengetarja e cila koheve te fundit eshte perfolur per format e saja perfekte trupore, te nje mamaje seksi, Ledina Celo, sapo ka lancuar nje video te re te saj, ku ajo shfaqet shume joshese por me ndryshe se herave tjera.

Jemi mesuar me kenget e saja te ritmit dance, por kesaj radhe, ne bashkepunim me Dren Abazin, ka sjell nje kenge dashurie, te qete dhe te bukur me tekst te Olti Currit.

Dren Abazi i cili kompozoi dhe aranzhoi kengen, shfaqet ne klip duke percjellur kengetaren me tinguj nga gitara e tij. Videoja eshte realizuar nga produksioni "Max Production". /Albavipnews/Rosela Gjylbegu, per te pesten here ne Festivalin e RTSH

Kengetarja shkodrane, Rosela Gjylbegu, e cila eshte ende nen ethe te muzikes qysh se doli nga "Ethet", muziken e ka ilac te shpirtit dhe eshte nje pjesemarrese e devotshme e festivaleve muzikore, ku shpesh del me cmime dhe vleresime te larta. Profesioni i saj i perditshem i takon nje bote tjeter, si nepunese ne administraten e Kuvendit, por politiken nuk e ka aspak ambicie.

Kete vit merr pjese per here te peste ne Festivalin e RTSH, me ambicien per te prekur Eurovizionin. Nuk eshte se nuk e ka prekur ta pakten skenen e Eurovizionit, pasi ne vitin 2004 ne Stamboll te Turqise, ishte ne "backvocal" dhe ka shoqeruar Anjeza Shahinin ne debutimin e Shqiperise ne Eurovizion.

Hera e pare e saj ne Festival ishte ne vitin 2003 ku zuri vendin e trete, pastaj 2004, dhe me pas me vendin e dyte ne vitin 2006 dhe e fundit me 2007. Tri vite me vone, ne vitin 2010, se bashku me Eliza Hoxhen, shoqeruan ne duet kengetarin Pirro Cako ne Festivalin e 48-te.

Kete vit ne festival, ajo paraqitet me nje balade me titull "Deshire", te punuar nga Endrit Shani dhe me tekst te Endrit Mumajesit. /Albavipnews/

Genta, tri vite pa mashkull!

Qe kur u nda nga Miloti, kengetarja Genta Ismajli nuk u pa me ne krah te askujt. Kur pyetet nga mediat ne lidhje me kete, zakonisht pergjigja e saj eshte "Nuk mbaj mend heren e fundit kur kam qene me mashkull!".

Dhe u bene sa e sa vite qe ajo kerkon mashkullin e saj ideal, derisa nuk ka ndalur se punuari dhe ka qene mjaft e angazhuar duke ndertuar karrieren e saj muzikore. Kohen e lire e kalon ne palester ose duke lexuar libra apo duke shikuar filma.

U be imazh i bukur i 100-vjetorit me nje veper artistike te realizuar me Veton Osmanin:

"Personalisht ndihem krenare qe jetoj ne kohen e festimit te 100-vjetorit te shtetit shqiptar pasi kjo festohet vetem njehere ne jete. Foton... ia kam dedikuar 100-vjetorit te shtetit shqiptar me plot zemer dhe krenari." ka thene Genta per te perditshmen "Shqiptarja".

Ka mohuar cdo thashethem per nderhyrje ne buze apo diku tjeter. I vetmi ndryshim qe ka bere koheve te fundit eshte me floket, duke u bere bjonde. Eshte ne forme te shkelqyer fizike si kurre me pare, ndersa pritet se shpejti te publikoj videoklipin e saj me te ri "E kam provuar". /Albavipnews/

Elvana seksi ne kete dimer

Ditëve të fundit po qarkullon kjo foto që shihni, ku duket Elvana Gjata. Nuk dihet nëse është një foto e këtyre ditëve të ftohta, ndërsa këngëtarja duket shumë seksi, dhe me një gjoks disi më të madh se zakonisht.

Mos vallë ajo ka ndërhyrje në të? Nuk dihet ende, vetëm ndoshta mund të jetë edhe pjesë kjo fotografi e klipit të fundit që pritet të vijë nga Elvana Gjata, megjithëse kohë më parë sipas fotos paralajmëruese, ne ju thamë se ajo do të mbulohet, e këtu është tepër e zbuluar.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana sexy in this winter

Last days is circulating this picture you see, which seems to Elvana Gjata. It is not known if it is a picture of these cold days, while the singer looks very sexy, and a chest somewhat larger than usual. Did she has intervention?

It is not known yet, just could possibly be the last part of this clip files that are expected to come from Elvana Gjata, megjitëhse time ago by fotos warning, we said that it would be covered, here is incredibly revealed.M.GJ.

Ja ku e rregulloi trupin Miss Diana Avdiu

Ndoshta Diana Avdiu këto ditë po merr vëmendjen më të madhe të të gjithë shqiptarëve, pasi ajo përfaqëson në spektaklin e bukurisë ‘Miss Universe”, vendin tonë , Kosovën.

E ndërsa vajza e bukur ndodhet në Amerikë në provat gjenerale para natën finale, ne mësojmë se asaj i është dashur që të rregullohet  e të jetë në formë të mirë në Qendrën e Dobësimit  ‘Shkenda Dubova’.

Sic e shihni në këto foto të realizuar po në këtë qendër disa javë më parë, ku duket misi së bashku me pronaren Shkenden, ku aty bukuroshja i është nënshtruar disa seancave të sofistikuara për të qenë “ok” për sfidën e konkursit botëror./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here was arranged for Miss Diana Avdiu body

Perhaps Diana Avidu these days is receiving the most attention of all Albanians, as it represents beauty spectacle 'Miss Universe ", our country, Kosovo. While beautiful girl is in the country in rehearsal before the final night, we learn that she had to be adjusted to be in good shape at the Weight Loss Centre  'Shkenda Dubova'.

Monday, 10 December 2012

Fansi me i madh i Adelina Berishes

Kemi dëgjuar që Vip-at shqiptarë kanë krijuar shumë fansa sidomos viteve të fundit.

Por ne sot ju prezantojmë një djalosh nga Kosova i cili quhet Flamur Qenaj dhe është fansi më i madh dhe shumë i flaktë i këngëtares bukuroshe Adelina Berisha.

Kur ne e kemi pyetur se pse e don dhe e ndjek kaq shumë këngëtaren, ai na ka treguar se Adelina për të është një këngëtare dhe një person shumë i vecantë, dhe se i pëlqen shumë thjeshtësia e saj dhe për djaloshin fans nuk ka tjetër si ajo, është njëshe.

Flamuri nuk merret me muzikë, ka një profesion tjetër, por këngët e Adelinës i don të gjitha, ndërsa vecon këngën “Ti je ai” dhe që sa herë e dëgjon këtë këngë, atij i shtohet adrenalina.

Flamuri ka pasur rastin ta takoj Adelinën, pasi kur ai ndodhet në Kosovë dhe ku këngëtarja këndon, ai është i pari që shkon dhe e dëgjon. Ja pra ky është fansi më i madh i këngëtares Adelina Berisha./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fansi largest Adelina Berisha

Nora Istrefin, mamaja nuk e le te martohet

Nora dhe Roberti me mamate e tyre
Ne fillim te ketij viti, ata deklaruan se do bejne martesen ne vjeshte. Madje, folen edhe per detaje se si do duket kjo dasem. Por, vjeshta erdhi dhe martesa nuk ndodhi.

Fjala pra eshte per ciftin e njohur te estrades, Nora Istrefi dhe Robert Berisha qe jane te fejuar dhe ka kohe qe bashkejetojne ne banesen e tyre moderne ne Prishtine. Planet qe kishin per te krijuar familje, e bene ciftin te investoj ne nje vile tjeter luksoze ne periferi te Prishtines, qe eshte ende ne ndertim e siper.

Entuziazmi i mehershem per te zyrtarizuar lidhjen kaloi dhe ne nje interviste per gazeten "Panorama", Nora beri kthim 180 shkallesh dhe thjesht deklaroi se nuk deshiron te nxitoj dhe te marre vendime te tilla, qe do ndryshonin jeten e saj.

Por, ka edhe dicka tjeter, apo dikush tjeter qe qendron prapa ketyre fjaleve te Nores. Eshte mamaja e saj Suzana.

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Rita Ora energjike ne skene [VIDEO]

photo: pa
Agjenda e ngjeshur sjell kengetaren shqiptare Rita Ora menjehere pas "X Factor"-it britanik, ne koncertin e madh te radhes,  te dielen mbrema, organizuar per Krishtlindje nga Capital FM i njohur si "Jingle Bell Ball" qe mbahet cdo vit ne dhjetor. Vendi? O2 Arena ne Londer.

Performancat e saja dita dites po behen me spektakulare dhe me energjike. E shoqeruar nga nje grup baleti, Rita ka shkundur skenen poshte e larte duke thirrur "Londer, a je gati!". Ne koncert kane performuar edhe emra te njohur si Bruno Mars, Pink, Cheryl Cole, Girls Aloud, JLS etj.

Rita se shpejti do te publikoj videon e re "Radioactive" qe rrjedhimisht e ben kete kenge t'i shtohet edhe repertoarit te saj ne shfaqjet skenike, nje gje mjaft e deshiruar pasi hitet e saja te deritanishme "RIP", "How We Do" etj. kane filluar te konsumohen.

Qindra mija fansa presin me padurim turin e saj britanik qe do te filloj me 28 Janar 2013, derisa behet e ditur se biletat ne shume vende tashme jane shitur. /Albavipnews/60 sekonda me Rona Nishliun

Kengetarja me zerin e saj qiellor, Rona Nishliu, qe perfaqesoi Shqiperine denjesisht vitin e kaluar duke arritur deri tani suksesin me te madh shqiptar ne Eurovizion, ne nje interviste te shkurter prej 60 sekondash per emisionin "Prive", ka rrefyer disa gjera interesante per veten.

Bie ne sy me stilin e vecante te flokeve qe e kultivon prej rreth 9 vitesh. Ka shtuar pak peshe, por ka filluar te jete me kujdesshme ne ushqim, madje ka kohe te gjate qe nuk ka futur ne goje ndonje cokollate, ama, nuk rrin dot pa fara luledielli.

Per dashuri nuk flet shume, por nuk i ka ndodhur te puthe dike e me pas te pendohet. Megjithate ka zbuluar se ne emer te dashurise eshte ne gjendje te arratiset pa ditur destinimin. Si person eshte e dashur me te gjithe dhe nuk urren askend. Por, kjo gjendje mund te ndryshoj shpejt, nese i telefoni shpesh.

Shopeni eshte kompozitori i preferuar i saj dhe nese keni menduar se deri tani kjo vajze tingellon ok, degjoni me tutje: Ajo fle me corape dhe ka deshire te notoj me peshkaqene!

Per me shume, ndiqni videon me poshte:


Sunday, 9 December 2012

Rita Ora, ne "X Factor" para 10,000 spektatoreve britanez [VIDEO]

photo: ken mckay & itv
Pas disa cicerrimave publike qe shqetesuan jeten e saj private, Rita i eshte kthyer me konfidence skenes ne "X Factor"-in britanik duke performuar live para me se 10,000 spektatoreve ne "Central Arena" te qytetit Manchester, te shtunen ne mbremje ne finalen e ketij spektakli te madh.

Si gjithnje me nje veshje unike dhe me nje performance prej nje ylli, ajo ka ndezur audiencen me hitet e saj R.I.P dhe How We Do. Shou i Rites ka filluar ne menyre spektakulare me kengetaren duke qendruar ne maje te nje veture te ndezur ne flake.

Pas performances se nxehte, ne bisede te shkurter me moderatorin Dermot O'Leary, i ka uruar sukses tre finalisteve James Arthur, Jahmene Douglas dhe Christopher Maloney.

Sonte, ne naten e dyte, do te performoje, tashme rivalja e konfirmuar e saj, Rihanna. /Albavipnews/
Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Mihrija pozon ne mes se rruges se kombit

Këngëtarja e cila është shumë e dashuruar pas fotografisë, Mihrie Braha në portalin e saj në facebook ka publikuar këto ditë disa foto.

Ne ju sjellim vetëm njërën prejt tyre, ku këngëtarja shihet duke pozuar në mes të rrugës së kombit, ndërsa duket edhe shumë e dashuruar me borën.

Mihria sapo ka realizuar kohët e fundit një duet me këngëtarin Labinot Rexha, ku ka sjellë një këngë shumë ritmike me titull “Inati” edhe me anë të një kripi, dhe ka marrë pëlqime të shumta edhe në kanalin Youtube.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mihrija poses in the middle of the nation's road

The singer who is in love photography, Mihrie Braha its portal on facebook has published these days some pictures. We bring you just one of them, where the singer is seen posing in the street of the nation, and it seems even more in love with the snow.

Mihria just recently performed a duet with singer Labinot Rexha, which has resulted in a very rhythmic song titled "Anger" by a salt them, and has received numerous approvals in channel Youtube.M.GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online