All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 22 December 2012

Duffy, nje look perfekt qe nuk zgjati shume...

Para pak ditesh, doli nje foto ku kengetarja Dafina Zeqiri u shfaq me nje look te ri (shih majtas), me floket e shkurtera por voluminoze dhe me balluke te bukura. Ky prezantim i saj zgjoi interesim te madh nga fansat madje edhe nga mediat, duke e lavderuar qe me ne fund ajo e gjeti imazhin perfekt te saj.

Por, cka ndodh me pas! Duffy ose kishte eksperimentuar, si beri kohe me pare, me paruke te ndryshme, domethene, nuk ishin te verteta ose nuk degjoi fare komplimentet dhe shkoi dhe rroi floket ne verzionin mashkull, sic duket tani (shih djathtas).

Gezimi i fansave zgjati shume shkurt dhe si duket Duffy nuk eshte me vetem ne kerkim te mashkullit te saj ideal, por edhe ne kerkim te look-ut perfekt te saj. /Albavipnews/

Flaka Krelani, nje puthje per fat nga mamaja

Kengetarja Flaka Krelani eshte rikthyer fuqishem ne Festivalin e RTSH sivjet me nje balade me titull "Tek ti ne shpirt" te kompozuar nga Endri Sina.

Dhe, ja ketu ne prapa skene, ajo ka zene ne foto me iPhon-in e saj, nje moment simpatik, gjersa mamaja e saj po i jepte nje puthje shpirtit te saj te vogel, per nje paraqitje sa me te mire ne konkurrim.

Ne keto momente, konkurruesit jane ende ne gare dhe nuk dime nese puthja e mamase do i sjell fat kengetares por shpresojme te pakten qe kenga te pelqehet nga fansat. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flame Krelani, a kiss for luck from mother

Flame Krelani singer has returned strongly ART Festival this year with a saga entitled "To be in the soul" composed by Endri Sina. And, behold, here on behind the scenes, it has occupied in picture-in iphon her a charming moment, while her mother is giving a kiss her little soul, for a presentation as the best in the competition. In these moments, the contestants are still in the race and did not know if the mother's kiss will bring luck singer but hope at least that song is liked by fans. / Albavipnews / ]]

Shqiptari i suksesshem, por i harruar

Kohë më parë kemi folur për personazhin Claydee, i cili është shqiptar dhe emri i tij i vërtetë është Klajdi Lupa. Është edhe këngëtar, por që pak i harruar nga mediat shqiptare.

Mësojmë se në shtetin e Greqisë, Klajdi me këngën “Mamacita Bueno”, për vitit 2012, është më i klikuari, ose i dytë pas klipt “Gangnam Style”, ndërsa i ka mbi 16 milionë klikime, gjithmonë sipas kanalit ‘Youtube’.

Besoj se gëzohemi për këtë sukses të një tjetër shqiptari në tregun e huaj, për 2012-ën, pas suksesit të fenomenit Rita Ora.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian successful but forgotten

Ani Cuedari perjashtohet nga Festivali per plagjiature [VIDEO]

Nje skandal qe nuk mbahet mend te kete ndodhur ne Festivalin e Kenges, po ndodh sivjet ne edicionin e 51-te pas zbulimit se kenga finaliste "Me ler nje enderr" e interpretuar nga Ani Cuedari eshte e kopjuar nga kengetarja koreane J Min dhe kenga "Stand Up".

Fillimisht eshte shkruar se kenga eshte kompozuar nga Arion Muka por me vone eshte konfirmuar se ne te vertete eshte nje kenge e kompozuar apo me mire e kopjuar nga Endri Tola, transmeton noa.

Kengetarja Ani Cuedari ka shkelqyer me performancen e saj ne festival, por ky skandal do te njollos karrieren e saj te re, pasi emri i saj do te futet ne regjistrin e plagjiaturave, megjithese fajin me te madh ketu e ka vet kompozitori.

Sipas vendimit te jurise, qe perjashtoi kengen, ne finale sonte shkojne vetem 17 kenge, pra nuk do te kete zevendesime. /Albavipnews/

Shikoni dy verzionet me poshte:- - - - - - - - - - - - - - - -

Diana Avdiu: “E meritoja te jem ne Top 5”

E bukur si Ketrin Zeta Xhons. Kështu i thanë organizatorët e këtij eventi. Është kjo kosovarja Diana Avdiu, më fotogjenikja e Universit, e cila në Las Vegas, në “Miss Universe”, do të mbahet mend deri tani si femra e parë shqiptare që fitoi një çmim prestigjioz.

Ende pa u zgjuar nga ëndrra e bukur që u bë realitet për vajzën 19-vjeçare, ajo rrëfen direkt nga Amerika në një intervistë ekskluzive për gazetën “Kosova Sot” momentet e bukura dhe emocionin e një garë të madhe bukurie, si dhe tregon miqësinë e ngushtë vetëm me përfaqësuesen e Shqipërisë, dhe se për të nuk ishte më e bukura ‘Miss Amerika’ për t’u shpallur “Miss Universe”.

“Kosova Sot”: Urime për çmimin. A jeni e kënaqur që keni hyrë në ‘Top 15”?
Diana Avdiu:  Faleminderit shumë. Me çmimin jam shumë e kënaqur, me Top 15 jo. Kam merituar  të jem  në “Top 5”

“Kosova Sot”: Po të duket ende si ëndërr, apo tashmë po e beson se është e vërtetë se je femra më fotogjenike e botës?
 Diana Avdiu:  E vërtetë.

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Festivali RTSH: Finalistet!

Festivali i Kenges ne RTSH, ne edicionin e tij te 51-te eshte tani ne fazen e fundit te perzgjedhjes. Ne dy netet qe kaluan, kemi pasur rastin te degjojme gjithsejt 26 kenge te intrepretuara nga kengetare te njohur dhe te rinj.

Juria tashme ka perzgjedhur nga 9 kenge nga te dyja netet dhe do te jene gjithsejt 18 kenge qe do te marrin pjese ne naten finale qe mbahet sonte me 22 Dhjetor.

Sipas sondazheve deri tani kenga e Ardian Bujupit "I c'mendur pas teje" eshte njera nga me te preferuarat, por duhet te presim sonte te shohim se si do te paraqiten kengetaret ne paraqitjen e tyre te dyte. Me pastaj juria do te jap fjalen e fundit duke shpallur fituesin e edicionit te sivjetshem qe do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurosong.

Friday, 21 December 2012

Enca, me nje kenge festive [AUDIO]

Ne nje atmosfere festive te fundvitit, kengetarja e embel Enca Haxhia ka zgjedhur te riperpunoj nje hit te vjeter te kengetares Mariah Carey me titull "All I want for Christmas is You" qe daton nga viti 1994.

Enca, para se te fillonte karrieren e saj te mirefillte si kengetare, ka qene shume e njohur me kenget "cover" qe i kendonte ne Youtube, por kesaj radhe ajo vjen me profesionalisht, me nje "remake" te aranzhuar ne studion e Florent Boshnjakut.

Kengetarja se fundmi eshte paraqitur me nje look te vecante, duke ngjyer gjysmen e flokeve me te kuqe, nje pershtatje interesante e ngjyrave festive.

Ndersa, ka bere te ditur ne rrjetin e saj social, se eshte duke bere incizimet per kengen e radhes ne studion e djemve te popullarizuar, Zzap & Chriss. /Albavipnews/Mes Fjolles dhe Rozanes, shkendija seksuale

Kengetarja Fjolla Morina para pak ditesh ka publikuar videon e saj "FB" qe eshte komentuar ne media si nje kenge me tekst provokues ndersa dhe vet videoja permban skena me joshje seksuale.

Por, kjo nuk eshte e vetmja joshje seksuale qe lidhe emrin e kesaj kengetareje. Nje terheqje tjeter seksuale mes saj dhe kengetares nga Shqiperia, Rozana Radi, eshte perfolur keto dite, pas nje interviste te Fjolles ne mediat shqiptare.

"Jemi shoqe te mira. Kuptohemi shume me njera-tjeren. I jemi besnike njera-tjetres. Ka dicka elektrizuese dhe kimike qe na terheq ne te dyjave, mbase edhe ndonje shkendije seksuale...", ka pohuar Fjolla per revisten "Paloma".

Natyrisht, duhet te degjojme se cka thote vete Rozana per kete gje, per te mesuar se per cka eshte fjala dhe nese kjo joshje eshte reciproke apo e njeanshme. /Albavipnews/

Lumi B behet baba

Anetari i rep grupit KAOS, kengetari Lum Berisha i njohur me emrin artistik "Lumi B", eshte bere sot baba, raporton indeksonline.

Lumi B ka pak kohe qe eshte martuar me Miranda Mehmetin, dhe mu ne diten "21.12" kur bota po priste fundin e saj, vjen ne jete nje bebi djale bukurosh, per te treguar se jeta megjithate vazhdon.

Per shtatzenine e Mirandes ishte bere e ditur me heret, pasi vet ajo ka paralajmeruar kete ngjarje nepermjet rrjetit instagram, ndersa vet kengetari kohe me pare kishte te veshur nje fanelle me mbishkrimin "Dad to be, loading...".

Ndersa, mesohet se qysh para lindjes, shoqeria kishte pergaditur per bebin nje pseudonim te vecante artistik "trashulluqi junior". /Albavipnews/

Thursday, 20 December 2012

Aferdita xhelozon Dianen?


Ish-mis Kosova 2011, e cila vitin e kaluar mori pjesë në garën e më të bukurës në ‘Miss Univers’, si duket ka qenë e vëmendshme mbrëmë për të ndjekur këtë spektakël, ku Diana Avdiu, përfaqësuesja e Kosovës, hyri në 15-të vajzat më të bukura nga 89 pjesëmarrëse dhe fitoi edhe çmimin ‘Miss Fotogjenia Univers”.

Por, në rrjetin e saj social, siç e shihni, Afërdita kishte shkruar se Diana është e bukur, por spektakli i “Miss Univers 2011”, ku ajo mori pjesë, ka qenë më i bukur.

Mos vallë këtu Afërdita ka dashur të thotë se ajo ka qenë më e bukur? Kujtojmë që edhe Afërdita u kualifikua në top 16, por pa asnjë çmim.

Ndërsa, nga vajzat e bukura shqiptare suksesin më të madh e ka kapur Marigona Dragusha, në vitin 2009, duke qenë përcjellësja e dytë e Misit, ndërsa Zana Krasniqi, në 2008 dhe Anxhela Martini në 2009 kanë hyrë në top 10. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Aferdita xhelozon Diana?

Festivali RTSH: Ja juria!

Deri ne momentet e fundit eshte mbajtur sekret per te mos pasur ndikime, por tani jane bere te ditur emrat e jurise qe do te vendosin fituesin e Festivalit te 51-te ne RTSH qe do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurosong. Juria perbehet nga 7 anetare, 3 te huaj dhe 4 vendor.

 Anetaret e huaj te jurise jane:
 • Nicola Caligiore - Shef i delegacionit te RAI-t ne Festivalin Evropian te Kenges; 
 • Joseph Mizzi - Shef i delegacionit te RTV te Maltes ne Festivalin Evropian te Kenges dhe 
 • Szilva Puspok - Shefe e delegacionit te RTV hungarez ne Festivalin Evropian te Kenges. 
Ndersa anetaret shqiptare te jurise jane:
 • Sokol Shupo, profesor i shkencave muzikore, studiues i muzikes dhe kompozitor, aktualisht Dekan i Fakultetit te Muzikes ne Universitetin e Arteve; 
 • Justina Aliaj, artiste e njohur shqiptare e goditur ne Festivalin e 11-te te RTSH-se per performancen e saj; 
 • kompozitori i njohur Zef Coba dhe 
 • botuesi Petrit Ymeri.
Edicioni i sivjetshem mbahet ne datat 20, 21 dhe 22 dhjetor. /Albavipnews/

Argjentina, si nje femije i lumtur me lodrat festive

Nuk është e thënë që duhet të jesh e madhe apo i madh që të argëtohesh me një babadimër lodër, apo ndonjë tjetër dekorim festiv.

Këtë nostalgji dhe lumturi ia sjell edhe në këtë moshë, siç e shihni në foto, edhe këngëtares së baladave të bukura Argjentina Ramosaj.

Ajo kaq shumë është gëzuar me këto lodra festive, saqë këtë foto së bashku me mikeshën e saj ka nxituar ta vërë si një kujtim të bukur në prag të festave në rrjetin e saj social ‘Twitter’. Argjentina është në pritje të këngës së saj më të re në bashkëpunim me Flori Mumajesin. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina, as a happy child with festive toys

Not necessarily have to be big or great to have fun with a toy babadimër, or any other festive decoration. This nostalgia and happiness it brings even at this age, as you can see in the photo, beautiful ballads singer Argentina Ramosaj.

Nora nuk e ofendon Riten, por krenohet me te

Ka pasur deri diku të drejtë këngëtarja Nora Istrefi, por ka gabuar kur ka përfshirë të gjithë gazetarët, duke përdorur shprehjen “Keni lujt”.

Nora ditë më parë ka lexuar një lajm sikur ajo ka ofenduar këngëtaren Rita Orën, ndërsa më pas në profilin e saj ka thënë se ajo krenohet me këtë këngëtare.

Si duket, një adresë e rreme me emrin e saj kishte bërë një koment në disa foto të këngëtares së famshme shqiptare Rita Ora, e ku dikush pa hulumtuar aspak e ka bërë lajm, duke nxjerrë Norën kundër Ritës.

Tani i mbetet këngëtares që të kërkojë falje nga ofendimet ndaj gazetarëve, ose të specifikojë medien ose gazetarin. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora does not insult Rita, but she is proud of her

Valdrini (zh)vesh Nora Istrefin!

Nuk e dime nese eshte "cmendur" stilisti Valdrin Sahiti apo kengetaret qe veshin fustanet e tij, si ne kete rast kengetarja Nora Istrefi.

Kengetarja eshte duke u pergaditur prapa skenave per xhirimet festive ne nje shou kabare te RTV21 por qe gjason me shume sikur eshte bere gati per ndonje klub striptezi.

E kuptojme se kabareja ka elemente te femrave me kembe te gjata dhe provokative, por nje kabare shqiptare qe shiqohet nga familjaret, nuk mund te behet me nudo se sa qe eshte e nevojshme. Dhe, Nora ketu duket pothuajse nudo, me te brendshme te zeza (natyrisht shihen pa problem), me gjoksin pa recipeta te mbuluara fare pak dhe nje fundshpine te mbuluar aspak.

Sic po shihni, kengetaren ketu e ndihmon edhe i fejuari Roberti, duke mos leshuar asnje detaj me iPhone-in e tij, i cili duket se eshte eksituar me shume se ne, nga pamja hot e kengetares. Nuk ka dyshim, kengetarja duket shume seksi por dhe teper provokative per te mos thene skandaloze. Por, tashme besoj se e dini, skandalozja ben reklamen! /Albavipnews/

Ryva Kajtazi fejohet!

Kengetarja dhe aktorja kosovare, Ryva Kajtazi, eshte fejuar me te dashurin e saj Fidan Rexhepi, pas nje lidhje dyvjecare, raporton Telegrafi.

Mesohet se fejesa ka ndodhur ne te ashtuquajturen "date te shenjte" me "12.12.12", nje date qe ka shenuar nje rekord rastesh te fejesave dhe martesave kete vit.

Ceremonia ka ndodhur ne ambientet e restorantit "Gizzi Exclusive" ne Prishtine, ku te pranishem kane qene vetem familjaret e ciftit, jashte vemendjes se mediave.

"Ata kane qene ne lidhje per me shume se dy vite, dhe ne nje dite te thjeshte, gjate nje bisede te dy kane vendosur qe menjehere diten e neserme te fejohen, keshtu duke mos organizuar asnje ceremoni madhore, por vetem familjet e tyre”, ka thene nje burim.

Ryva me heret ka qene ne nje lidhje me moderatorin dhe kengetarin Driton Siqeca. /Albavipnews/

Klajdi Lupa i dyti ne Greqi, pas "Gangnam Style"

Muzikanti shqiptar, Klajdi Lupa (Claydee), i cili tanime po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar, eshte renditur i dyti, sipas Youtube, ne listen e videove me te shikuara ne Greqi per vitin 2012.

Sic shihet edhe ne foto, "Mamacita Bueno" e shqiptarit me mbi 16 milion klikime vjen e dyta pas klipit "Gangnam Style".

Ne klipin "Mamacita Bueno", Klajdi nuk vjen vetem ne rolin e kompozitorit por edhe te kengetarit.

Klajdi eshte i njohur edhe per superhitet si "Deep Inside", "Call me", "Hey You", "Tonight" etj. dhe eshte vleresuar me cmime ne festivalet muzikore ne Greqi dhe jashte. /Albavipnews/

Genta, 3 ore para pasqyres

Kengetarja Genta Ismajli, e cila ende mban statusin e nje vajze "singell", ka zbuluar per suplementin "Panorama Plus" disa nga sekretet e saja femerore.

Eshte energjike ne skene, por dhe i kushton shume kujdes pamjes se saj para publikut. Mban nje stil elegant, komfort dhe origjinal. Me arome nga parfumi i saj i preferuar "Roberto Cavalli" dhe me nje buzekuq alla "Merlin Monroe", kjo dive seksi, terheq vemendjen kudo qe shfaqet.

Per nje paraqitje sa me te mire, Genta ka zbuluar se ndodh qe i duhen 3 ore per t'u pergaditur per nje mbremje. Ndersa, dy dite eshte koha me e gjate qe ka kaluar ne nje sallon bukurie. Linjat perfekte trupore i vijne nga ushqimi i mire dhe palestra.

Genta eshte tani mjaft e angazhuar ne xhirimet per Vitin e Ri dhe sic shihet edhe nga fotoja e publikuar, ajo duket se ka arritur qellimin qe te duket sa me hot per festat e fundvitit. /Albavipnews/

Wednesday, 19 December 2012

Ekskluzive: Kenga me e re e Rita Ores "Fair" [VIDEO]

Kenga me e re e Rita Ores eshte nje balade e fuqishme e shkruar nga Ester Dean te cilen Rita e kendoi ne verzionin akustik, dy dite me pare ne koncertin ne New York. Nje shou i vertete i Rites ne ambientet perplot tek "Highline Ballroom" me biletat teresisht te shitura, ku ishte i pranishem edhe boss-i i labelit Roc Nation, Jay-Z.

Thuhet se kompozitorja ka punuar gati 6 vjet ne kete kenge e cila i eshte besuar yllit shqiptar per ta performuar. Kenga zgjate gati 5 minuta dhe permban nje tekst te thelle dashurie.

Disa nga fansat qe kane degjuar kengen per here te pare, kane treguar se jane emocionuar pamase dhe disa madje kane qare. Emocionet e forta nuk i ka fshehur as vet kengetarja Rita Ora, e cila perfundoi performancen me syte e mbushur me lote.

Duket sikur kjo kenge do jete pergjigja e Rita Ores kundrejt balades "Stay" qe Rihanna do ta lancoj zyrtarisht ne Janar te vitit 2013. /Albavipnews/Zanfina godet me klipin e ri "Ku je"

Kengetarja Zanfina Ismajli sapo ka lancuar videon e saj te shumepritur "Ku je" te realizuar nga produksioni Asha dhe sponsorizuar nga OnAir.FM.

Nen perkujdesjen e Kacit dhe Sellmes, Zanfina duket sensuale dhe shume "in".

Nje bashkepunim me Vigan Bardhin dhe BigBangBeats qe duket se e ka suksesin e garantuar dhe komentet e para te fansave per kengen jane shume pozitive.

Kenga eshte ritmike dhe i pershtatet festave te fundvitit. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zanfina hits with new clip "Where Are You"
Singer Zanfina Ismajli has just launched her long-awaited video, "Where are you" realized from production Asha and sponsored by OnAir.FM. Under the auspices of the Kaci and Sellmes, Zanfina looks sensual and very "in". A collaboration with Vigan Bardhin and BigBangBeats that seems to have guaranteed success and comments before the song fans are very positive. The song is rhythmic and fits the holidays. / Albavipnews / ]]

Gili i bene tri kengetaret atraktive - xixellonja

Do të jenë të veshura me të kuqe, me ngjyrën e preferuar dhe më shumë të përdorur nëpër vite të këngëtares së njohur Gili.

Kështu do të duken këngëtaret Genta Ismajli, Nora Istrefi dhe Kaltrina Selimi në programin festiv i cili do të vijë në netët e Vitit të Ri ideuar nga Gili, në një koncert gala në karrierën e saj muzikore.

Vajzat ngjajnë bukur të veshura me të kuqe sikur xixëllonjat e Gilit. Mësojmë se në këtë event do të marrin pjesë edhe shumë këngëtarë të tjerë përveç këngëtareve tona bukuroshe. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gili made ​​three attractive singers - xixëllonja

Will be coated with red, the color of the preferred and more used through the years Gili known singer. So will look Genta Ismaili singers, Nora Istrefi and Kaltrina Selimi festive program which will come in the New Year nights designed by Gili, in a gala concert in her music career.

Dafina me te zeza, por e dashuruar?

Është rikthyer Dafina duke qenë e ftuar në shumë koncerte në vend dhe në diasporë.

Vetëm pak ditë më parë Dafina Zeqiri ka qenë e ftuar në një disko të njohur në Dusserdolf, ku e veshur me ngjyrën e saj të preferuar të zezë, ka kënduar për shumë të pranishëm së bashku me këngëtarin tjetër të njohur Genën.

Por, sipas një burimi tonë nga të afërmit e djalit që thuhet se ajo është dashuruar, Albin Gashi, flitet se edhe mund të jetë, por ata nuk e dinë shumë mirë dhe nuk japin përgjigje, por e dinë se djali i tyre është me studime në Amerikë dhe kaq.

Ndërsa kohë më parë kur këngëtarja ishte në Amerikë, flitet se shoqërohej me djalin e njërit prej avokatëve më të njohur të Kosovës. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina black, but love?

Returned Dafina being invited to many concerts at home and abroad. Just a few days ago Dafina Zeqiri has been invited to a disco recognized in Dusserdolf, where dressed in her favorite color black, sang for many present along with other genes known singer.

Blero po mendon per kenge te re

Ka sjellë një bashkëpunim me këngëtaren e re Dhurata Ahmetaj, por si duket artisti mendon që të vijë edhe me një këngë të re.

Është fjala për këngëtarin Blero, i cili nëpërmjet rrjeteve sociale ka treguar se po përgatitet për një këngë të re, që ndoshta këtë herë nuk do të jetë në duet si në disa këngë të fundit.

Këngën natyrisht se po e realizon vetë, ashtu si zakonisht, ndërsa nuk dihet nëse mund të jetë gati para festave të fundvitit. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blero is considering new song

Has brought a new collaboration with singer Ahmetaj gift, but it seems that the artist thinks that come with a new song. It comes to Blero singer, who through social networks has shown that they are ready for a new song, maybe this time it will not be a duet like in the last few songs.

The song of course is making itself, as usual, while it is not known if they can be ready before the holidays. M.Gj.

Nora revoltohet ndaj shkrimeve te shpifura

"Nora Istrefi: Rita, je qesharake!", eshte titulli i nje artikulli qe po ben xhiron neper portale dhe mediume te ndryshme ne internet, e qe e paraqesin kengetaren Istrefi si xheloze ndaj yllit shqiptar Rita Ora. Ky dhe mund te jete artikulli me qesharak qe kemi lexuar kete jave, pasi mendojme se sikur edhe te ishte Nora xheloze ndaj Rites, mesiguri nuk do e shfaqte ne kete menyre publike.

Por faktet tregojne se dikush ne emrin e Nora Istrefit ne Instagram, ka lene nje koment ne njeren foto te Rites, ne gjuhen angleze qe lexon: "Ur ridiculous rita", dhe ketu ka dy probleme. E para, akonti nuk eshte i kengetares Nora Istrefi, edhe pse thote "zyrtar", pasi mund te krahasohen fotot me akontin tjeter zyrtar dhe verehet vonesa ne postim. E dyta, komenti eshte keqinterpretuar, pasi fjala "ridiculous" mund te kete edhe kuptimin pozitiv, ndersa ka mundur te perdoret edhe gabimisht nga personi ne fjale qe ka menduar te thoshte "funny", qe do te thote ne shqip "zbavites".

Natyrisht, nje reagim ka dalur ne faqen zyrtare te Nora Istrefit ne Facebook, qe vjen mesiguri nga personi qe e menaxhon ate faqe ne emer te kengetares, duke pergenjeshtruar lajmin:

"Ju gazetaret e shpifun definitivisht keni lujt..sdi qka osht tu jau nxon rrugen NORA qikaq shume?! Qikjo bile ke kulmi..Rita perveq se eshte nji kangtare fantastike, eshte edhe krenaria e kombit tone!", ishte reagimi nga faqja zyrtare e Nora Istrefit.

Keto dite kemi qene deshmitare te disa shkrimeve te pasakta, sic ishte edhe ajo e Emine Cunmulajt krahas Heidi Klum ne "Top Model"-in suedez, kur dihet se aty nuk figuron askund modelja gjermane Heidi Klum etj. /Albavipnews/

Tuesday, 18 December 2012

Alberia Hadergjonaj nuk heq dore nga festivalet

Këngëtarja 37 vjecare e cila vazhdon të ruajë ende bukurinë e si një  vajzë e re nuk do të heqë dorë nga festivalet, të cilat shpesh herë mëndohen se janë vetëm për të rinjtë.

Kjo është Albërie Hadërgjonaj e cila ka thënë se është duke bërë gati këngën më të re në studion e Flori Mumajesit dhe këtë për të marrë pjesë në festivalin ku producenti I këngës e ka mirë, atë të Top Fest.

Ndërsa Albëria do ë jetë edhe këtë fundvit në programet festive të shumta që mbahet për festat e fundvitit sidomos në Kosovë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albert Hadergjonaj not giving up festivals

37-year-old singer who still retains the beauty of a young girl would not give up the festivals, which are often thought to be only for young people.

This is Oda Hadergjonaj which has said it is making ready new song in the studio Flori Mumajesit and to take part in the festival where the producer has good song, that of Top Fest. While Albert will be the end of this year in many festive programs held for the holidays especially in Kosovë.M.GJ.

Ledri djali i shpise

 E kanë muzikën për momentin, ashtu siç thuhet. Por ish- reperi dhe personazhi i njohur i repit kosovar Ledri Vula si duket përveç shkollës një përkushtim të madh dhe serioz vërtetë po ia kushton familjes.

Kush tha që Ledri nuk  është djalë shpie? Ai është parë fundjavën që kaloi në ambientet e Qendrës Tregtare “City Park”, pikërisht në datëlindjen e kësaj qendre duke bërë pazar me një karrocë në duar dhe duke bërë përzgjedhjen e artikujve me mamanë e tij.

Bravo Ledri, lum nusja që do të marrë!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri son home

The music for the moment, as stated. But former rapper and character known Kosovar Repin Ledri Vulaj looks like school except a strong commitment and serious really devotes family.

Who said Ledri not lead guy? He is the first weekend spent at the premises of the Trade Center "City Park", exactly in the center birthday doing shopping with a cart in hand and making the selection of items with his mother. Thumbs Ledri, happy bride to be taken! / Albavipnews /

"X Factor Albania”, mentoret zihen me kunja

Ka nisur sfida më e madhe e talent-shou në Tv Klan të ‘X Facton Albania 2’. Por përveçse sfida në mes konkurrentëve sipas kategorive të ndarë në mentorët e tyre, vumë re edhe një tjetër sfidë. atë mes anëtarëve të jurisë.

Nuk dihet nëse është e urdhëruar nga lart (Regjia), apo ishte lojë fjalësh e momentit, për të fituar sa më shumë komente, por dukej sikur Tuna ia gjuante me fjalë Albanin, apo ky tjetri Pandit.

E vetmja paqësore që donte të shuante këto debate ishte këngëtarja Soni Malaj. Duhet të themi se përveç kunjave të mentorëve, edhe sivjet ky edicion po ndiqet shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
X Factor Albania ", mentors wrestle with pegs

Mami Jonida gjithmone ne forme

Më në fund këngëtarja Jonida Maliqi do të rikthehet në skenë me një videoklip të ri. Ndërsa kënga me titull “Sonte” do të jetë në duet me Dj Blund nga Kosova, ashtu si kohë më parë kemi shkruar.

Por mami Jonida vazhdon të jetë në formë , edhe pas lindjes së djalit, dhe realizimit të ëndrrës së saj për tu bërë nënë.

Një foto që po qarkullon këto ditë të ftohta dimri e shohim atë me mjaft stil dhe si gjithmonë shumë ‘IN” duke u radhitur te një nga femrat që ka shumë stil në tregun muzikor në Shqipëri, dhe i kushton shumë rëndësi dukjes së saj në çdo moment, qoftë edhe kur shëtit djalin  nëpër rrugët e Tiranës me karrocë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mom always Jonida form

Most singer finally Jonida Maliqi will return to the stage with a new video clip. While the song entitled "Tonight" will be duet with Dj Blund from Kosovo, as long ago have written. But Jonida Mom continues to be in shape, even after the birth of a son, and realizing her dream of becoming a mother.

Embelsira e Angela Martinit per fundvit!

Nje "aksident" i radhes i Angela Martinit, dukej sikur i erdhi koha te vinte, dhe erdhi si nje embelsire, mu per festat e fundvitit. Si gjithnje "padashje", ajo zbulohet me shume se sa duhet. Gjoksi i saj ka dalur plotesisht jashte dhe i ben me sy kameres qe e fotografon.

Megjithese, Angela nuk i ka postuar keto foto ne rrjetin e saj social, mediat e huaja jane perkujdesur qe qellimi i saj te merr vemendjen e duhur duke publikuar fotot e saja nen titullin "Aksidenti topless ne Gstaad!".

Modelja ka qene pjese e nje weekend party ne "Hotel Palace" te qytetit Gstaad ne Zvicer, te organizuar nga milioneri i ri Patrick Liotard-Vogt, ku ishin te pranishem me se 220 anetare te ketij komuniteti me influence i njohur me emrin "ASmallWorld (ASW)". Komuniteti eshte i tipit te mbyllur dhe anetaresimi behet vetem me ftese speciale. /Albavipnews/

Rita Ora nuk degjon mamin!

Kengetarja Rita Ora, pervec muzikes se mire qe ben, eshte perfolur disa here ne media per aksidentet e saja ne lidhje me gjoksin. Ajo, per nje arsye apo tjeter, nuk i ka qejf shume recipetat, dhe si pasoje, gjoksi i saj ne disa raste "fluturoi" jashte veshjes, qe poashtu ishte provokative dhe mundesonte "udhetim" te lirshem te hireve te saj.

Dhe, ajo me pas u qortua, madje publikisht ne nje televizion, nga e ema e saj Vera, qe kerkoi nga ajo qe nga tani te mban recipeta, si nje menyre me e sigurte qe aksidentet te mos ndodhin me.

Por, ja qe kjo foto e postuar se fundmi nga kengetarja e cila gjendet ne SHBA, tregon se porosia e te emes nuk eshte perfillur ashtu si duhet, dhe ajo eshte prezantuar me nje fustan te hapur, dhe gjoksin e saj qe pret momentin e duhur per te dale ne skene, pasi natyrisht, prape nuk mban recipeta.

Rita ka performuar mbreme ne New York ne nje salle perplot ku te gjitha biletat ishin shitur. Ishte kjo premtimi i saj te rikthehet ne kete qytet pasi uragani Sandy beri qe koncerti i mehershem te anulohet. Ndersa, mesojme se me 20 Dhjetor ajo do te rikthehet ne Filadelfi, per te cilin koncert, poashtu raportohet se eshte bere e veshtire te gjenden biletat. /Albavipnews/

"Karajfili i Vogel" i Sinanit dhe Seldit, jo dhe aq e vogel...

Shume fansa jane gezuar qe dyshja e famshme, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, prape jane kthyer me nje projekt te tyre te nxehte. Si ne klipet e mehershme, edhe ky klip sjell dy kengetaret te rrethuar nga modele shume te bukura, por me nje ndryshim. Kesaj radhe kane futur edhe djem gjysem te zhveshur, nje trend qe po shihet shume koheve te fundit ne klipet shqiptare.

Kur jemi te shikueshmeria, videoja ka arritur mbi 100 mije klikime brenda dy diteve. Por, a do te arrije shikueshmerine e videos se meparshme, "Adrenalina", me mbi 10 milion klikime, duhet te presim e te shohim.

Por kthehemi te "Karajfili i Vogel" qe Sinani dhe Seldi i kendojne ne klip. Me sa verejtem, ky "karajfil i vogel" nuk ishte edhe aq e vogel, por nje modele bukuroshe dhe shtatgjate, sic shihet edhe ne foto, te ciles per fat te keq, ende nuk ia kemi mesuar emrin, pervec faktit qe dime se duket si nje karajfil i vertete. /Albavipnews/

Nora Istrefi "zbutet", i kendon dashurise [VIDEO]

Kengetarja Nora Istrefi, e cila ka nje kohe qe ka zgjedhur te prezantohet si nje vajze "gangsta", duket se ka zbutur tonin dhe ka lancuar nje kenge dashurie per kete fundvit.

Kemi shkruar me pare se Nora ka dy personalitete, ate elegante e te qete dhe tjetren "gangsta" e te eger. Madje, njeren ane te kokes e mban te rruar si nje vecori permanente, dhe nderron pamjen duke hedhur floket here ne njeren ane, duke e mbuluar anen e rruar, e here ne tjetren duke e theksuar ate.

Kenga titullohet "Ne te 2" dhe po promovohet si pjese e programeve festive te Vitit te Ri. Nuk eshte veshtire te konkludohet se baladat i shkojne Nora Istrefit me mire, sesa kenget me ritme te "egra". Ajo vete nga natyra le pershtypjen se eshte nje personalitet i qete, nuk ia ve veshin shume thashethemeve dhe mesiguri eshte njera nder ato artistet qe nuk ka asnje apo shume pak armiqe ne mesin e kolegeve te estrades.

Do kishim deshire te shohim nga ajo me shume balada si kjo, megjithese, klipi qe vjen e qe eshte paralajmeruar ka ca kohe, ne bashkepunim me Vig Poppen e kthen kengetaren ne tingujt e saj me ritmik.

Nora eshte nje vajze punetore qe ka vendosur t'i jep perparesi karrieres se saj muzikore, nen influencen apo jo, te mamase se saj, madje edhe duke e shtyre ne nje date te pacaktuar, martesen me te fejuarin, Robertin. /Albavipnews/Dafina singell, lexon novela erotike

Kengetarja Dafina Zeqiri, sapo ka bere te ditur permes rrjetit te saj social se ka futur ne dore novelat e famshme erotike te autores britanike Erika L.James.

Kompleti perbehet nga tri novela "Fifty Shades of Gray", "Fifty Shades Darker" dhe "Fifty Shades Freed" dhe per arsye te popullaritetit, sidomos nga lexueset femra, nuk mund te gjinden edhe shume lehte ne formatin e shtypur.

Flitet se autorja perdore nje gjuhe te vecante te te pershkruarit qe ka bere shume femra te perjetojne orgazem gjate leximit te novelave te saj.

Dafina ka paralajmeruar projektet dhe albumin e ri qe do na c'mend, por shihet se, sado e nxehte qe mund te jete muzika e saj, ajo per momentin eshte e preokupuar edhe me gjera tjera me te nxehta dhe me erotike. /Albavipnews/

Monday, 17 December 2012

Festina Mejzini: Gjyshi im, ishte "X Factor"-i im...

Mbahet mend si nje nder konkurrentet me zerin me te vecante ne "X Factor"-in e pare ne Shqiperi, kengetarja Festina Mejzini, e cila na dergon mbrapa ne kohe me nje foto speciale nga femijeria e saj.

Gjyshi i saj, z.Mazllom Mejzini, ishte nje nder kantautoret me te njohur shqiptar ne Kosove dhe me gjere, per muziken e zhanrit popullor, dhe eshte pikerisht ai qe ka pasur ndikimin me te madh ne ndertimin e Festines si nje kengetare te mirefillte qe eshte sot.

"Njeriu qe me beri mua te jem ketu ku jam!", ka komentuar nen kete foto kengetarja, duke perkujtuar gjyshin e saj te embel qe e mbante ate ne preher dhe qe shpesh e shoqeronte ate tek mjeku familjar sic tregojne njerezit e lagjes.

Se shpejti, Festina do te kthehet ne skene me videoklipin e saj te pare me titull "Feel Better", qe eshte rezultat i nje pune intenzive derisa qendroi ne Norvegji, ne bashkepunim me kengetarin norvegjez, Kass. Mesojme, se kenga qe eshte realizuar ne gjuhen angleze, tashme po degjohet neper radiot norvegjeze, ndersa shume shpejt kengetarja do te shpalos per fansat edhe projektet tjera ne te cilat ka punuar atje. /Albavipnews/

Mihrija nuk perjashton nderhyrjet estetike ne te ardhmen [VIDEO]

Ajo eshte nje personazh i dashur i skenes, ka mbushur 45 vjec, por ende me permasa dhe nje look te nje manekeneje. Nuk ka dyshim, pra, fjala eshte per kengetaren Mihrije Braha, e cila ne nje interviste per "Prive" ka zbuluar sekretet e pamjes se saj rinore.

"Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim, deri tani!", ka pohuar kengetarja, por nuk ka perjashtuar qe ne te ardhmen, mund edhe te kete, kur pashmangshem nje dite, fillojne te shfaqen rrudhat e pleqerise.

Natyrisht, kengetarja ka deshire te ironizoje me pamjen e saj, duke e quajtur veten 25 vjecare, por eshte me se e vetedijshme se procesi i plakjes nuk mund te ndalohet plotesisht.

Producentja Malbora Gurra eshte “single”

Producentja e njohur e spektakleve në Diasporë, Malbora Gurra ka publikuar në facebookun  e saj duke e ndryshuar nga e lidhur në “single”, Është kjo një lojë e saj, apo vajza e spektakleve është vërtetë e lirë.

Ditë më parë në programin atraktiv “Mix-Max’ në rubrikën ‘Paparazzi” ishte parë ajo së bashku me një model të njohur shqiptar dhe dukeshin sikur po putheshin.

Ndërsa ne u interesuam të dinim se cila është e vërteta, ajo ka treguar për ne se “David është një mik shumë i ngushtë i imi, dhe se ai nuk është i dashuri im, ai më ka puthur në faqe e jo në buzë”.

Malbora sapo ka realizuar disa foto shumë të bukura nën kamerën e fotografit Idajet Bogdani dhe me një fustan të bukur  nga Elida Shehu.

Por jo vetëm kaq producentja e zonja ka shumë plane që do të vijnë një e nga një për spektaklet dhe eventet e vecantë që din ti realizojë vetëm ajo. Ndërsa për të gjithë ju djem, e mësuat tashmë se Malbora është ende single./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Producer Malbora Gurra is "single"

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

Kujt i thote Fjolla Morina “Fucking Bitch”?

 Ishte menduar në fillim që kënga të titullohet vetëm “K’ce tash”, por si duket shprehja që thuhet në raste kur nuk do të ofendosh në shqip ‘F.... B….” ka fituar për të qenë titulli i kësaj këngë.

Është këngëtarja  seksi Fjolla Morina  për të realizuar këtë ide interesante ka shkuar në studion  e kompozitorit Flori Mumajesi për të realizuar këngën, ndërsa dhe për videon ka menduar, por kompania “Threedots” për idenë që është filmuar nga produksioni ‘Max Production’ .

Fjolla ka treguar për gazetën tonë se është ndier shumë mirë në këtë bashkëpunim, ndërsa pretendon se do të jetë një hit kënga e saj, sidomos për t’u dëgjuar nëpër klube shqiptare. M.GJ.
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla Morina says "FB"

It was originally thought that song entitled only "K'ce now", but it appears that expression that said in cases where no insult to slip 'F ... B ... "won for being the title of this song.

Diana Avdiu plot urime ne ‘Facebook’

“Miss Kosova Universe”, Diana Avdiu, ka fituar të drejtën për të qenë në gjysmëfinale në spektaklin e madh të bukurisë ‘Miss Universe’.

Ndërsa ‘Facebooku’ i saj ishte tejmbushur me urimet e shumta që i dërgonin fansat dhe të gjithë shqiptarët. Vajza e bukur 19-vjeçare nga Kosova ka fituar edhe titullin “Miss Fotogjenia Universe”, duke fituar automatikisht kontrata të shumta me ‘Trump Model’ dhe shumë para.

Ndërsa, sipas sondazheve, ajo renditet e dyta pas Miss Australia për ta fituar kurorën e më të bukurës në Univers. Duke i dhënë dhe urimet tona Dianës, presim finalen e këtij spektakli më 19 dhjetor. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Diana Avdiu full congratulations on 'Facebook'

"Miss Kosova Universe", Diana Avdiu, has earned the right to be in the semifinals at the spectacle of great beauty 'Miss Universe'. While the 'Facebook' of her was overflowing with numerous congratulations, sending fans and all Albanians.

Beautiful 19-year-old girl from Kosovo has earned the title "Miss Universe Fotogjenia", winning numerous contracts automatically 'Trump Model' and a lot of money. While, according to polls, it ranks second after Miss Australia to win the crown of beauty in the universe. Giving our wishes and Diana, we expect the final show on December 19. M.Gj.

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

“Karafili i vogel” i Sinanit dhe Seldit pelqehet

Si duket, është shkruar tashmë që ata të dy duhet të bëjnë vetëm duete dhe të këndojnë vetëm bashkë.

E kemi fjalën për këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja që këtë herë sollën këngën e re me një video interesante me titull ‘Karafili i vogël’.

Kënga në pjesën e refrenit është një përpunim i një këngë të vjetër popullore, ndërsa e ndërthurur me modernen kur këndon Seldi.

Por ka vetëm 24 orë që është hedhur në kanalin ‘Youtube’ dhe ‘Karafili i vogëli’ i Sinanit dhe i Seldit është pëlqyer shumë, duke marrë edhe shikimet e shumta mbi 30 mijë klikime. Bravo djema! mos gaboni më të këndoni solo, vetëm bashkë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The "small Karafili" Sinan and SELDI accepted

Artistet nuk njohin distance moshe

Thuhet se shpirti i artistit nuk njeh moshë, nëse është i ri, apo i vjetër. Më së shumti këtë e dëshmon edhe kjo fotografi që ne e zbuluam, në të cilën shihet këngëtari i madh, Sabri Fejzullahu, dhe këngëtarja atraktive, Genta Ismajli, që janë duke kërcyer së bashku.

Natyrisht se kjo foto është realizuar gjatë xhirimit të ndonjë programi festiv për fund të vitit. Tek e sheh Sabriun duke kërcyer me Gentën dhe fisnikërinë e tij, besoj se të rinjtë apo moshatarët artistë të Gentës e kanë shumë zili pse ata nuk janë në vendin e Sabriut.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Artists do not know the age range

It is said that the soul of the artist knows no age, whether young or old. Mostly this indicates that the files that we discovered, which shows great singer, Sabri Fejzullahu, and attractive singer, Genta Ismaili, jumping together.

Obviously this picture is realized during the shooting of a festive program to end. To see Sabriu jumping nobility Gentën and his, I believe that young people or peers Genta artists have very jealous because they are not in place Sabriu.
M. GJ.

Enca dashurohet me Prishtinen

 Ashti siç ne e kishim përshkruar në intervistën kohë më parë, dhënë gazetës sonë, ashtu ishte këngëtarja e re nga Tirana, Enca Haxhia, e cila ka rrëfyer për disa minuta me shumë ëmbëlsi në studion e Top Kosova Radio në programin “Pro Shqip”.

Enca,  mes tjerash, ka treguar se zërin e ka në gjak edhe nga gjyshi i saj, i cili është kritiku më i madh për të, ndërsa adhuron shumë dhe dëgjon çdo këngë të Lady Gagës, madje shumë e lumtur që kohë më parë ka qenë në një koncert të sajin në Milano.

Por, Enca ishte hera e tretë që vizitonte Prishtinën dhe kaq shumë i pëlqen, saqë mundohej që t’ia mbushte mendjen mamasë së saj që të jetonin këtu. Bukuroshja tregoi se ka gati një këngë të bukur në anglisht, të cilët do ta sjellë për Krishtlindje, ndërsa 17-vjeçarja na tregoi se edhe pas 10 vjetësh nuk e shikon veten të martuar. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enca in love with Pristina

Same as we have described in an interview a long time ago, given our newspaper, as was the new singer from Tirana, ENCA Haxhiu, who has confessed to a few minutes with a lot of sweetness in the studio of Top Kosova Radio program "Pro English".

Diana Avdiu si Ketrin Zeta Xhons

 Vajza, e cila përfaqëson Kosovën në edicionin e sivjetshëm të bukurisë në ‘Miss Univers 2012’, Diana Avdiu, po merr çdo ditë mbështetje nga të gjithë, edhe nga të huajit.

E ndërsa shpresa e kosovarëve është fokusuar vetëm te ajo, Dianën e kanë cilësuar edhe si një Ketrin Zeta Xhons, pra si aktorja e madhe botërore, për ngjashmërinë që ajo e ka, sidomos në fytyrë.

Këtë ngjashmëri me aktoren e Hollivudit nuk ia thonë vetëm miqtë e saj, por edhe juria e “Miss Univers” kur e kanë parë atë për herë të parë. Urojmë që Diana jonë të bëhet edhe më e famshme se Ketrin Zeta Xhons.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu as Catherine Zeta Jones

The girl, who represented Kosovo at this year's edition of the beauty in the 'Miss Universe 2012', Diana Avdiu, is receiving daily support from everyone, even from the stranger.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online