All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 13 July 2013

Anaidi feston ditelindjen 12 ore rresht me femra te bukura...

Anaidi: Surprizat e ditelindjes me Samanten

Anaidi i “BB6” mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht.

Ishte nje feste qe zgjati plot 12 ore, nisi ne oren 21:00 te se martes ne mbremje dhe perfundoi ne oren 09:00 te mengjesit te se merkures. Diten e marte, ne perendim, Anaid Kaloti, fituesi i “Big Brother 6”, kishte ftuar miqte dhe mikeshat e tij me te afert per te festuar ne “Sun smile” (rezidenca Kodra e Diellit) diten e lindjes se tij. Ne mesazhin qe u kishte derguar miqve, i porositi te merrnin dhe rrobat e banjes me vete, qe nese do ta tepronin me alkoolin, te mund te hidheshin ne pishine. Me shume sesa nje feste me personazhe VIP, Anaidi kishte organizuar nje darke miqesore me me te dashurit e tij.


Te ftuarit kryesore ishin shoqeria e tij, qe i kishin sjelle dhurata te shumta ne mbremjen qe zbukurohej nga vajzat e Cirkut te Tiranes. Darka qe nisi me pije, biseda dhe foto, u ndez shume me kalimin e oreve ne pranine e femrave te bukura, shume prej tyre modele, qe e bene Anaidin te dukej si nje sulltan i rrethuar nga femrat seksi. Paparaci yne ka fotografuar mes tyre dhe Mozen e “BB 2” nga Kosova, nje nga vajzat me te bukura ne te gjitha edicionet e “BB”-ve, vajzen e aktores Rita Lati, Roza, e cila ben nje emision muzikor ne “UFO Tv”, dhe mikesha e tij gazetare, Syrjeva Berberi. Pasi u argetuan, prene torten speciale dhe hapen shampanjen, te gjithe se bashku shkuan me pas tek “Urgjenca”, ku per ta uruar ishte dhe Samanta Karavella, pranine e se ciles Anaidi e komentoi me fjalet: “Ardhja e saj na zbukuroi ambientin”. Anaidi pohoi se kishte ftuar njerezit me te dashur ne ditelindje dhe se beri te pamunduren per t’i kenaqur.

Anaidi: E kam te veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu

“Jemi takuar tri here gjithsej dhe te tria heret ne raste festash”, tregon Anaidi per Samanten, nje jave pasi ka shprehur publikisht simpatine per te. “Kur ishim te ftuar ne ‘Top Fest’, une s’i kisha degjuar kenget, por para shpalljes se fituesit i thashe: Ti do fitosh. Ashtu ndodhi vertet dhe u kenaqa pa fund. Pastaj e mora vesh qe e kishim ditelindjen ne nje dite”, tregon ai. Pyetjes se sa mundesi ka qe ata te krijojne nje lidhje, i pergjigjet: “Mundesi qe ne te jemi te dashur? (Qesh) Ne shkojme shume, merremi vesh shume mire, buzeqeshim embel te dy, por ne te njejten kohe jemi te dy shume te kujdesshem qe te dime te sillemi me njeri-tjetrin pa u vene aspak ne siklet. Kenaqemi me shume kur largohemi me te mira dhe shkembejme mesazhe falenderimi. Per sa i perket nje lidhjeje dashurie, ai sqaron qe: “Nuk jemi aspak ne keto faza. Ne nuk dashurohemi, ne thjesht po shoqerohemi pak me shume se me pare, dhe kjo ndodh se fati na solli te dyve ne dite te bukura me afer se me perpara. Por nuk behet fjale per dashuri, ju e dini sa te veshtire e kam une kete, e Samanta me keq akoma besoj (qesh). Thjesht na eshte krijuar pershtypja qe ndihemi mire bashke, qeshim, diskutojme, por nuk kemi diskutuar kurre te dy sa afer ndihemi. Nuk jemi ne kete faze dhe ndoshta mund te jemi gjithmone shoke te mire per njeri-tjetrin”.

28 sekretet e Anaidit

Mendimi i pare sa hap syte…
Nisi nje dite e re. Zbukuroje me te mirat qe di te besh. I uroj gjithmone vetes fat sa hap syte.

Shpejtesia maksimale me makine?
290 km ne ore.

28 dite mjaftojne per te harruar nje njeri?
Me te vertete qe 28 dite jane shume per te harruar nje njeri, edhe pse ka nga ata qe nuk i harron gjithe jeten.

Po per te njohur nje tjeter?
Por edhe shume pak jane 28 dite per te mos njohur dike tjeter.

Pas fitores, me shume ke njohur apo te kane njohur?
Kam njohur pa fund njerez te rinj. Me pelqen ideja qe njoh dhe me kete rast mund te zhvillohet dhe bota ime me jete te reja perreth.

Para Zotit kush je?
Rob i Tij, zot i vetes.

Para pasqyres?
Gjithmone i kujdesshem per dhembet.

Mekati me i madh qe ke bere?
Virtyti, qe eshte e kunderta e mekatit.

Vlera jote si njeri…
Vlera ime ka raste qe me kthehet ne antivlere ne kete bote me dritehije njerezish nga me te cuditshmit.

Alkooli i preferuar?
Gin lemon, pije pa ngjyre.

Puthja me e shpejte qe ke shkembyer?
Aq sa shkrepja e blicit te aparatit, me shpejt se rrufeja.

Te besh dashuri mjaftojne 11 minuta?
Une s’e kam pasur ndonjehere me ngut (qesh). Po kam pershtypjen se pak jane. Duhet stil, stili gjithandej zgjidh pune…

Te ka ndodhur te zgjohesh me shume femra ne mengjes?
Me ka ndodhur nje here ne transit. Me kishte zene gjumi dhe, kur hapa syte, e gjeta veten prane disa turisteve te cmendura, te cilat kishin gjithe naten qe kendonin ne endrrat e mia dhe s’e kisha kuptuar aspak.

Te pelqen te rrethohesh nga shume femra te bukura?
Une gjithmone jam i rrethuar nga femra te bukura. Zoti i fali te bukura, mua fati me dha shansin t’i njoh.

Femra me e bukur qe ti njeh?
Gjithmone femra me e bukur do te jete femra ime (qesh).

Pas sa vitesh e sheh veten te martuar?
I martuar (qesh)? Shume e frikshme, me duket ta them sinqerisht.

Pas marteses do te kete divorc?
Divorc nuk besoj. Edhe pse fatit s’i dihet, kam pershtypjen qe kur ta hedh ate hap, do ta mendoj shume shume mire qe te mos le vend per hapa boshe.

Besnikeria per ty ekziston?
Ekziston aq sa une ekzistoj.

Tradhtia?
Tradhtia eshte te menduarit ndryshe kur te tjetri nuk gjen hapesire. Ekziston per te gjithe ata qe dine te mendojne ndryshe.

Loti i fundit per ke ishte?
Mbaj mend qe ishin lot gezimi nga ata qe pertojne te dalin nga kapaket e syve se ndihen mire aty. Ishin per veten kur degjova: “Fituesi eshte Anaidi!”

Dalldia kur te pushton?
Kur bej not.

Drogen e ke provuar?
Zakonisht e perdorin ata qe duan te stimulojne energji e adrenaline. Une i kam me teprice te dyja.

Prostitutat?
Nuk me pelqen te paguaj per seks.
Edhe pse eshte profesioni me i lashte ne bote, nuk kam njohur ndonje mjeshtre te kesaj fushe.

Shuma me e madhe e parave qe ke poseduar?
38 milione dhe Peugeot 308 cc, cmimi i “BB”.Shuma e fituar eshte 42 milione, po 10 per qind e taton shteti.

Udhetimi me i cmendur qe ke bere?
Disa nga miqte e mi me therrasin Raxhi, si Raxh Kapuri, se shpesh marr canten dhe zhdukem ne kerkim te fatit…

Aventura qe planifikon te besh?
Tani s’kam me kohe per keto aventura, edhe pse Australia ma ben me sy here pas here.

Frika me e madhe nga cfare?
Vetem nga Zoti. Eshte shume i paparashikueshem, kam degjuar te thone.

Do te ndiheshe me me fat te kishe festuar 29-en kete vit?
Eshte dita e Clirimit, kam rastin ta festoj.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anaidi: birthday surprises with Samantën

Anaidi of "BB6" turns 28 years old, which celebrated women for 12 hours straight.

It was a celebration that lasted a full 12 hours, began at 21:00 to Tuesday evening and ended at 09:00 am on Wednesday. On Tuesday, in the west, Anaida Kaloti, winner of "Big Brother 6", had invited his friends and girlfriend nearest to celebrate the "Sun smile" (Sunny Hill residence) on the day of his birth. In the message he had sent email, and ordered to take robes with him, that if they were excessive alcohol, you can jump in the pool. More than a VIP holiday characters, Anaidi had organized a friendly dinner with his loved ones. The main guests were his company, which had brought many gifts in the evening that the girls decked Circus of Tirana. Dinner started out with drinks, chats and photo flared over many hours in the presence of beautiful women, many of their models, which makes Anaidin look like a sultan surrounded by sexy women. Our paparazzi photographed between them and Moze "BB 2" from Kosovo, one of the most beautiful girls in all editions of "BB" s, the daughter of actress Rita Lati, Rosa, which makes a musical show "UFO tv ", and his journalist friend, Syrjeva Barber. After being entertained, cut the special cake and opened champagne, all together then went to the "urgency", which was to congratulate and Samantha Karavella, whose presence Anaidi commented as follows: "The arrival of its environment beautified us" . Anaidi claimed that he had invited people loved birthday and did everything to please.

Anaidi: It is hard to fall in love, Samanta also

"We met three times in total and three early on festive occasions," says Anaidi for Samantën, a week after publicly expressing sympathy for. "When we were invited to 'Top Fest', I had not felt heard songs, but before the award said: You win. Just happened and really enjoyed endless. Then I found out that we had a birthday on the day, "he says. Asked how much opportunity there is for them to establish a connection, responds: "Opportunities that we are loved? (Laughs) We go very, very well agree, both sweet smile, but at the same time are both very careful to know to deal with each other without being uncomfortable at all. More satisfied with the good leave messages and share offerings. In terms of a love relationship, he explains that: "There are at least three phases. We do not love each, we simply hang a little more than before, and it happens that fate brought us two beautiful day closer than before. But it is not for love, you know how hard I have this, and worse still believe Samanta (laughs). Simply create the impression that we feel good together, laugh, discuss, but we never discuss both how close we feel. There are at this stage and could possibly friends are always good for each other. "

28 secrets Anaidit

The first thought as his eyes opened ...
Began a new day. Garnish with the best I know to do. I wish him luck as always beware.

The maximum speed of the car?
290 km per hour.

28 days enough for a man to forget?
Indeed the 28 days are hard to forget a man, even though there are those who do not forget life.

What to know another?
But very few have 28 days to not know someone else.

After winning, the more you know or have known?
I know young people without end. I like the idea that I know and this event can take place and my world with new life around.

Before God who are you?
His slave, master of himself.

Before the mirror?
Ever mindful of teeth.

The greatest sin that you have done?
Virtue, which is the opposite of sin.

Your value as a human ...
My value is returned in case that no values ​​in this world with people from the two sides of strangers.

Alcohol favorite?
Gin, lemon, colorless drink.

Quick kiss with which you share?
As far as the camera flash fired, faster than lightning.

Doing 11 minutes enough love?
I have not ever had a rush (laughs). Yes I have the impression that some are. Should style, work style settles everywhere ...

Happened to wake up in the morning with many women?
It happened once in transit. Had fallen asleep and when I opened my eyes, I found myself at some crazy tourists, who had to sing all night in my dreams and I do not understand at all.

Like the gird by many beautiful women?
I'm always surrounded by beautiful women. God gave beautiful, my fate gave me the chance to know.

Women with beautiful you know?
The most beautiful women always will be my woman (laughs).

After years of seeing themselves as married?
Married (laughs)? Very scary, it seems to say honestly.

After marriage will divorce?
I do not believe divorce. Although fate never knows, I have the impression that when you throw it open, I would very much better not leave room for blank steps.

Loyalty for you there?
There is so much I exist.

Adultery?
Adultery is thinking differently when the other does not find space. There is for all those who know how to think differently.

Lot who was the last?
I remember that they were tears of joy from those who come from përtojnë eyelids that feel good there. Were for myself when I heard: "The winner is Anaidi!"

Trance when invades?
When I do not.

Have you tried drugs?
Usually use those who want to stimulate energy and adrenaline. I have both redundancy.

Prostitutes?
I do not like to pay for sex.
Although it is the oldest profession in the world, I have never known a master in this field.

The largest amount of money that you possess?
38 million and Peugeot 308 cc, the price of "BB". Amount of gain is 42 million, but 10 percent of state taxes.

The crazy trip that you have done?
Some of my friends call Raji, as Rajah captive, that often pick looking bag and drain the fate ...

Adventure is planning to do?
Now I have more time for these adventures, even though Australia makes my eyes occasionally.

The greatest fear of what?
Only by God. It is very unpredictable, I have heard say.

Would feel most fortunate to celebrate the 29th church renewal this year?
It is the day of liberation, I have the opportunity to celebrate. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online