All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 18 January 2013

Adriani dhe Floriani sfidojne dyshen Sinani dhe Seldi

Ka shumë fëmijë që i dëgjojmë duke kënduar nëpër shumë vende, qoftë edhe dasma, apo në kanalin ‘Youtube’.

Por, si duket, për 13-vjeçarin e talentuar të superhitit ‘Ngjyra e kuqe’ ka qenë një fat i madh që talenti i tij të reklamohet nga ana e këngëtarit Adrian Gaxha.

Këtij të fundit sikur i ka rënë një bingo e madhe. Sot për sot ata janë dyshja më e kërkuar, madje duke sfiduar edhe dyshen tjetër, Sinani dhe Seldi.

Ardiani dhe Floriani sapo i kanë realizuar disa foto artistike të bukura nga Veton Osmani, e ndërsa shumë shpejt do të sjellin edhe dy këngë të reja. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian and Floriani challenge Sinani doubles and Documentary

There are many children who hear them singing in many countries, even weddings, or on channel 'Youtube'. But, apparently, for the 13-year-old talented superhitit 'red color' has been a great luck that his talent advertised by singer Adrian Gaxha.

The latter seemed to have fallen a great bingo. At present they are looking duo, even challenging other doubles, Sinan and Documentary. Ardiani and Floriani just have performed some beautiful artistic photo by Veton Osmani, and will soon bring two new songs. M. GJ.

Seven Saraçi, nje show me artistet amerikane

Një tjetër sfidë do të vijë shumë shpejt për të provuar talentin shqiptar, Seven Saraçi, i cili jeton dhe vepron me muzikën e tij në Amerikë.

Ne mësojmë se ai do të ketë së shpejti një shou, ku do të jetë i ftuar së bashku me artistë të njohur amerikanë.

Menaxheri i këngëtarit shqiptar, i njohur me emrin K LaMonte Giftedsoul, ka shumë shpresë dhe beson te talenti i kosovarit dhe po e menaxhon shumë mirë.

Ai ka menaxhuar edhe artistë më me zë të Amerikës. Seveni është duke përgatitur disa këngë për t’i lansuar së shpejti në tregun amerikan, me firmën e producentit të tij - ‘Bang Out’.
M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seven Saraçi, a show by American artists

Another challenge will come very soon to prove Albanian talent, Seven Saraçi, who lives and works with his music in America. We learn that he will soon have a show, where you will be invited along with famous American artists.

Manager Albanian singer, known as K LaMonte Giftedsoul, there is a lot of hope and believes in talent Kosovo citizen and manages very well. He has also managed more American sound artists. Seveni is preparing some songs to be launched soon in the U.S. market, with the signature of his producer - 'Bang Out'.
M.Gj.

“Na ishte njehere” nga “Aragona Band”

Pasi sollën tri këngë dhe video vërtet të bukura në vitin që lamë pas, djemtë e grupit “Aragona Band” e kanë gati projektin e radhës.

Gazeta “Kosova Sot” mëson se grupi këto ditë do të sjellë videon e këngës më të re, me titull ‘Na ishte njëherë’. Kjo këngë është realizuar me muzikë dhe tekst nga Besim Bunjaku dhe video është realizuar nga produksioni ‘Asha’.

Të gjithë të pasionuarit pas historive të bukura të dashurisë në këtë këngë do të përshtaten, sidomos ata që kanë peng një person që e kanë takuar vetëm një herë dhe kurrë më në jetën e tyre. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Fairytale" by "Aragona Band"

Once brought three beautiful song and video really in the last year, the boys of the group "Aragona Band" have about the next project. The newspaper "Kosova Sot" teaches that group these days will bring a video of new song, entitled 'Fairytale'.

This song is performed with music and text by Faith Bunjaku and video is made ​​by production 'Asha'. All the passionate following the beautiful stories of love in this song would fit, especially those who have pledged a person who only met once and never in their life. M. GJ.

Thursday, 17 January 2013

Irva Stefa performon “live” ne Prishtine

Ka kohë që këngëtarja Irva Stefa ka krijuar imazhin e saj si një këngëtare duke lënë mënjanë atë shprehjen “motra e Rovenës”, e tashmë ajo ka nisur të këndojë ‘live’ nëpër klubet  e njohura kudo.

Jo vetëm në Tiranë, por edhe Prishtinë këngëtarja ka nisur të përformojë me një repertor të pasur të muzikës së huaj dhe me një zë shumë të vecantë.

Të mërkurën që sapo kaloi ajo ka kënduar në një nga ambientet shumë të frekuentuar në Prishtinë, e kontretisht në “Maron Pub” ku ka befasuar të gjithë me performancën e saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Irva Stefa perform "live" in Pristina

Has long Irva singer Stefa has created its image as a singer skipping that expression the "sister Rovenës", it has already started to sing 'live' in popular clubs everywhere.

Si u be Meda ‘fotograf’

Në fillim ai u quajt këngëtar i muzikës tallava, saqë klipet e tij me temë dashurie kurrë nuk  transmetoheshin  në kanalet tona televizive, e sot ai pëlqehet dhe ftohet kudo.

Ky është Meda, i cili mësojmë se herën e fundit është kthyer në një fotograf dhe duket shumë profesionist. E në fakt, ai po e bën këtë punë vetëm në videoklipin e këngës së tij më të re në bashkëpunim me këngëtaren Vjollca Haxhiu.

Kënga mban titullin “S’je interesant”, klipi është realizuar nga produksioni ‘Max Productions’, dhe po pëlqehet shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 As became Meda 'photographer'

At first he was named music singer tallava, that his clips on the topic of love never broadcast on our TV channels, today he accepted and invited everywhere.

‘Arushi’ i Teuta Kurtit

Një ditë më parë këngëtarja nga Mitrovica, Teuta Kurti, ka nisur të realizojë videoklipin e këngës “Arushi’, këngë kjo që thuhet se është një baladë e bukur.

Këngëtarja me zërin e veçantë i këndon një “Arushi”, ndoshta kjo një fjalë përkëdhelëse që i thotë bashkëshortit të saj.

Kënga është realizuar nga kompozitori Ilir Tolaj dhe vetë Teuta në rrjetin e saj social ka thënë se mezi e pret këtë këngë, për t’ia dhuruar fansave të saj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
'Arushin' Teuta Kurti

A few days ago singer from Mitrovica, Teuta Kurti, has begun to realize the video clip of the song "arushin ', a song that is said to be a beautiful ballad. Singer with unique voice sings a "arushin", this is probably a question përkëdhelëse who says her husband.

The song is performed by composer Ilir Tolaj and Teuta itself on its social network said that eagerly awaits this song for her fans to donate. M.Gj.

Wednesday, 16 January 2013

Familja e Rites, te gjithe menaxhere te vajzes

Klubi i njohur në Londër, “The Queens Arms’, i cili flitet se ishte hapur kohë më parë nga babai i Rita Orës, si duket nuk është më qëllimi si biznes i familjes Ora.

Tashmë Besnik Sahatçiu së bashku me gruan e tij dhe fëmijët tjerë, i janë përkushtuar fenomenit dhe bijës së tyre, Rita Ora, natyrisht, pasi fama e saj ka më tepër para.

Tashmë familja shqiptare ka një kompani me emrin ‘Ora’, ku është e angazhuar e tërë familja. Kështu kuptojmë se babai i këngëtares ka pasur një biznes të suksesshëm më parë, prandaj e ka shkolluar edhe Ritën në shkollat më të mira, aty ku kanë studiuar edhe Emi Uajnhaus e të tjera personazhe VIP. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rites family, all managers daughter

Known club in London, "The Queens Arms', which was purported to open some time ago by the father of Rita Hour, apparently is not the goal as time family business. Loyalty already Sahatciu along with his wife and other children are dedicated to the phenomenon and their daughter, Rita Ora, of course, as her fame has more money.

Rezarta Shkurtaj, sensuale dhe e zhveshur

Ajo dihet tashmë që ka qenë një mis dhe është një modele, e etiketuar kohëve të fundit edhe si një këngëtare e zonja.

Megjithëse kur të gjithë presin që një ditë Rezarta Shkurta të bëhet nënë dhe të rrumbullakoset barku i saj, ajo vazhdon të jetë me linja perfekte, ashtu siç shihet edhe në këtë foto shumë sensuale dhe thuajse ‘nudo’.

Këngëtarja duket shumë e relaksuar, ndërsa ka realizuar apo ia kanë shkrepur këtë foto të ulur në divan. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rrezarta Shkurtaj, sensual and naked

It is already known that there was a mis and is a model, recently labeled as a lady singer. Although when everybody expects a short Rezarta day become a mother and her rounded belly, she continues to be in perfect lines, as seen in this photo more sensulae and almost 'nude'.

Rita Ora ne plazh me reperin Snoop Dog

Rita Ora dhe Snoop Dogg miksuan punën dhe argëtimin, në turin e tyre të përbashkët në Tajlandë.

Këngëtarja me origjinë kosovare dhe reperi me famë ndërkombëtare mbajtën një koncert të përbashkët, i cili tërhoqi dhjetëra-mijëra fansa në atë që u konsiderua nga mediat vendase si një prej mbrëmjeve më të paharrueshme muzikore ndonjëherë.

Një ditë pas këtij koncerti, Rita dhe Snoop u fotografuan në një prej destinacioneve më piktoreskë tajlandeze, në një plazh me një panoramë të mrekullueshme, duke shijuar detin, diellin dhe nxehtësinë e temperaturave mbi 30 gradë.

Ne urojmë të mos jetë bërë xheloz Jay Z për këtë takim të sy artistëve./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Oran in beach rapper Snoop Dog

Rita Ora and Snoop Dogg miksuan work and entertainment, in their joint tour in Thailand. Kosovar origin singer and rapper with international fame held a joint concert, which attracted tens of thousands of fans in what was considered by local media as one of the most memorable musical evenings ndonjëherë.

Tuesday, 15 January 2013

Kujt po i thote Dafina ‘Your Love’?

Kohëve të fundit vazhdon të jetë këngëtarja e cila ka marrë vëmendjen e duhur sidomos të lajmeve rozë, për shkak se flitet për një dashuri të re dhe misterioze.

Dafina Zeqiri sapo ka sjellë një këngë të re me titull ‘Your love’ dhe pritet të sjellë edhe videon e kësaj kënge. Por, duke e ditur se Dafina e ka bërë vetë tekstin e këngës, shumë kush pyet me të drejtë tashmë se dashurisë së kujt i këndon ajo. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who are Dafina says 'Your Love'?

Recently continues to be a singer that has received attention particularly rosy news, because talking about a new love and mysterious.

Dafina Zeqiri just bring a new song titled 'Your love' and is expected to bring the video of this song. But knowing that Dafina has made the text of the song, who cares right now that love whom she sings. M.Gj.

Karrica, pas kercimit radha per muzike

Kohë më parë kemi folur për personazhin e famshëm, i cili jeton në Zvicër, por është nga Prizreni i bukur, Ludovik Karrica, që kërcen nëpër klubet më të njohura të Evropës.

Tashmë djaloshi karizmatik po mendon t’i futet rrugës së këngës, madje ai ka realizuar një këngë të rrymës ‘Dance-House’ në studion e “Zzap dhe Chriss”.

Por, ne mësojmë se tashmë kjo këngë dhe muzika shumë ritmike e Ludovikut do të lëshohet edhe nëpër klubet më të mira në Zvicër, pasi, një mik i tij edhe ky shqiptar, i njohur si ‘D.J Crazy Original’, i ka kërkuar që kënga të lëshohet nëpër këto ambiente.

Djaloshi nga Prizreni ka menduar që shpejt kësaj këngë t’ia realizojë edhe një video shumë të veçantë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Karrica, after the jump turn to music

Some time ago we talked about the famous character, who lives in Switzerland, but it is beautiful Prizren, Ludovic Karrica, leaping through the most popular clubs in Europe. Charismatic boy already is considering to enter the path of the song, but he has realized a current song 'Dance-House' in the studio "Zzap & Chriss".

Klanet ne "X Factor"-in e TV Klan

Juria e "X Factor"-it te sivjetshem mund te jete gjithcka, por jo ne harmoni.

Albani dhe Soni, nuk kane vetem uleset afer njeri tjetrit, por edhe me mendime dhe vleresime jane me te afert, duke formuar klanin e majte.

Ndersa, ne te djathte, jane Tuna dhe Pandi Laco, duke formuar klanin tjeter qe shpesh gricet me ata te majtet me te cilet nuk bien ne harmoni sa i perket vleresimeve, e qe Albani i revoltuar i quan ato "siperfaqesore".

Alketa vet, eshte ne klanin e mesem, qe zihet her me te majtet e her me te djathtet e her me personazhe krejtesisht jashte "X Factor"-it, si Iva Tico.

Natyrisht, kur dy zihen, mund te fitoi edhe i treti, e ne kete rast, kritiket nga "The Voice" lavderohen se shou i tyre eshte me profesional. /Albavipnews/

Bleona feston me Ben Affleck

Njeri nder aktoret me te famshem te hollivudit, Ben Affleck, i cili tani po mirret edhe me regjisure, mes tjerash eshte vleresuar edhe me Cmimin "Best Director" per filmin "Argo", ne ceremonialin "Golden Globes 2013" qe u zhvillua te dielen mbrema, ne Los Angeles.

Ndersa ai ka festuar cmimet, e pranishme ka qene edhe kengetarja shqiptare Bleona Qereti, e cila ka arritur te pozoje se bashku me aktorin/regjisorin amerikan.

"Te dashur miq, a e shijuat mbreme ceremonine e "Golden Globes"? Une kisha kenaqesine te festoje me fituesin e shperblimit "Best Director", Ben Affleck. Ju dua te gjitheve," ka shkruar Bleona ne Facebook, anash fotografise.

Besojme krijimi i miqesive me aktore te ketij kalibri jane te dobishme si per karrieren e kengetares, e cila njeherit edhe vet synon kinematografine, ashtu edhe per shqiptaret ne pergjithesi. /Albavipnews/

Monday, 14 January 2013

Drenusha Latifi vazhdon lidhjen

Këngëtarja Drenusha Latifi nuk është ndarë nga i dashuri i saj. Ajo ka treguar për gazetën “Kosova Sot” se nuk është e vërtetë, madje jo më larg se në ndërrimin e viteve ka qenë me të në Milano dhe në Zvicër, edhe kjo foto që shihni është e realizuar atje.

Bukuroshja ka treguar se ajo nuk dëshiron që në çdo moment të shkruajë se jam këtu apo jam atje me njeriun e zemrës, por kjo nuk do të thotë se ajo është ndarë prej tij.

Drenusha ka treguar për ne se i dashuri i saj nuk ka dëshirë të jetë pjesë e lajmeve, dhe mirëkuptimi i tyre e bën që vajza e skenës të jetë shpeshherë edhe vetëm, apo me shoqërinë duke u argëtuar pa asnjë lloj problemi nga ana e tij. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hind Latifi continues link

Latifi doe singer is not separated from her boyfriend. She told the newspaper "Kosova Sot" that is not true, and not later than at the turn of the years has been to Milan and Switzerland, this picture you see is conducted there.

Flori shikon punen e jo kritikat

Ndoshta është personazhi më i përfolur i momentit në shoubizin shqiptar, jo me deklaratat e tij, por me kritikat që po merr nga ana e disa personazheve të njohur VIP.

Ky është Flori Mumajesi, producenti i njohur shqiptar, që kritikat apo cicërimat nga rrjetet sociale të personazheve publike, as nuk dëshiron t’i dëgjojë, apo t’i komentojë, pasi mendjen e ka te puna dhe kur e pyesin për ndonjë reagim, ai nuk ka kohë të japë përgjigje ndaj tyre.

Flori është duke përgatitur dy këngë të reja: një për Elvanën, e një për veten e tij tash për tash, të cilat mësohet se do të bëjnë shumë zhurmë në tregun shqiptar. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori watches work, not criticism

Rita Ora, me vetem 200 mije funte mund te vije ne Prishtine?

Nuk ka ende asnjë lajm të konfirmuar nga Qeveria e Kosovës për ardhjen e saktë të superyllit shqiptar, Rita Ora, për një koncert në Prishtinë.

Sipas disa zërave, flitet se ajo tashmë e ka anuluar një koncert që kishte paraparë ta mbante në Nekst Level, e kjo do të ishte më  17 shkurt, për të ardhur po në këtë ditë historike të 5-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Po nga këto zëra, nëse Rita do të duhet të vinte në Prishtinë në atë datë, duhet që shteti i Kosovës të nxjerrë ndoshta 200 mijë funte, për ta anuluar atë koncert jashtë e ta sjellë Ritën në Prishtinë. Nga e gjithë kjo, ata, që mezi e presin Ritën në vendlindje, janë fansat e shumtë të saj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora, with only 200 thousand pounds can come in Pristina?

Kosovari luftarak qe ia mori zemren Rudina Magjistarit

Ai ka lindur në Dumosh të Podujevës, por që në moshën e vogël ka emigruar në Zvicër, ndërsa sot llogaritet si një nga kampionët e sportit luftarak, kik-boks.

Ky është Xhavit Bajrami, i cili vetëm nëpërmjet një mesazhi në ‘Facebook’ ia ka marrë zemrën bukuroshes së ekranit shqiptar, Rudina Magjistarit.

Kampioni kosovar, i cili nuk u bë futbollist, por sportist luftarak, jeton në Zvicër, ndërsa shumë shpejt mund të presim ndonjë fejesë apo martesë me gazetaren e ëmbël.

Xhaviti nga biografia e tij sentimentale nuk është folur se ka qenë në lidhje me ndonjë vajzë, të paktën publikisht, ndërsa Rudina ka qenë e lidhur me kreun e PS-së, Edi Rama.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Forum battle that took his heart Rudina magician

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Sunday, 13 January 2013

Kusheriret prezantojne "ABA" babes!

(A)rgjentina, (B)eatrix dhe (A)nxhelina jane prezantuar me nje stil te vecante te flokeve. Secila me e bukur se tjetra, ky afro stil i flokeve ka marre pelqime pozitive nga fansat.

Ne mungese te nje bashkepunimi muzikor, qe fansat kahere jane duke pritur te ndodh, kusheriret jane prezantuar se bashku si nje grup imagjinativ qe per hir te kenaqesise se momentit, do ta mund ta quanim nje "ABA" grup shqiptar.

Ja pra dhe ideja! Keto tri kusherire te bukura duhet te mendojne seriozisht te formojne nje grup muzikor me kete emer, qe jemi te bindur se nuk do t'i mungonte suksesi.

Bashkimi ben fuqine, nuk thuhet dhe kot, apo jo! Gezuar "ABA" babes!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuna, buzekuqi shume i ngjan

Jemi mesuar cdo jave me skandalet dhe batutat e Tunes ne rrjetin e saj social, por kete vikend, ajo vjen e urte dhe sensuale.

"Miq te dashur, ju uroj nje te diele qejfi dhe relaksi. Mos harroni te na ndiqni sonte ne show'in me dritherues X Factor Albania", ka mbishkruar kengetarja kete foto.

Ndoshta u zhgenjyem pak nga ky shkrim normal i saj, por ndoshta ia vlejti pasi kur behet serioze si tani, vjen ne pah bukuria e saj magjepsese.

Nje bionde sic eshte ajo, buzekuqi shume i ngjan, ndersa dhe komentet e fansave kane qene kesaj radhe shume pozitive per dukjen e saj ne kete foto.

Te premten qe shkoi, ka argetuar te pranishmit ne klubin "Duplex" ne Prishtine dhe sipas "Prive"-s, Tuna nuk ka qene e disponuar te flas me aske, madje dhe e kane ruajtur gjate tere kohes dy bodigard duke mos lejuar asnjeri t'i afrohet asaj.

Kjo foto e saj sensuale, pervec bukurise qe reflekton, percjell dhe shume emocione te forta, qe ndoshta e kane kapluar kengetaren keto dite. Por, per tani vetem nje pikepyetje? /Albavipnews/

Inspirime pafund per Dafina Zeqirin [VIDEO]

Kur shikuam nje interviste te saj te fundit per "Prive" ku ajo foli per shume inspirime te saj, edhe ne u inspiruam te shkruajme serish per kengetaren Dafina Zeqiri.

Qendrimin disamujor ne Amerike ajo e quan periudhe te inspirimit. Takoi atje fotografin Fadil Berisha dhe u inspirua per nje fotoshoot te vecante dedikuar 100 vjetorit te Pavaresise dhe me shume.

Pastaj takoi miqe te ndryshem, ne mesin e te cileve edhe jazz gitaristin e njohur shqiptar, Faton Macula, nga i cili u inspirua te regjistroj disa covera ne Youtube per fansat e saj. Nje bashkepunim me gitaristin eshte ende ne plan te realizohet, dhe natyrisht qe edhe kjo serish vjen nga nje inspirim i perbashket.

E pyetur per stilin mashkullor te flokeve, ajo pergjigjet:

Liberta Spahiu, pas lavderimit te fundit, zbulon gjoksin

Pak dite me pare, fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha, e quajti ate nje "Bond Girl", gjate nje sesioni fotografik ne plazhet e Dubait.

Ndersa, ish-modelja Liberta Spahiu, qe tani drejton emisionin "Prive", nga ky inkurajim qe mori, ka dalur mjaft joshese ne edicionin e fundit, me nje dekolte te hapur, duke zbuluar ne menyre provokative gjoksin e saj te lezetshem.

Dhe nuk eshte kjo nje gje krejtesisht e panjohur per moderatoren, pasi ende kemi ne kujtese pozat nudo dhe shume seksi te saj, disa dhe ne skena lesbike, qe ajo i realizoi vite me pare me fotografin Petrit Ukehajdaraj, gjersa ishte ende ne kerkim te karrieres si modele.

Koheve te fundit, moderatorja eshte perfolur per nje lidhje me nje "Bond" shqiptar, qe mban emrin Blerim Destani. /Albavipnews/

Ledri: Asnjehere nuk do t'i rikthehem muzikes!

Spekulimet qe u bene ne media per nje rikthim te Ledrit ne muzike, dalin se jane te paverteta. Kete gje e ka mohuar vete reperi nepermjet nje prononcimi per media.

"Une asnjehere nuk do t'i rikthehem muzikes, sepse ajo ishte nje periudhe e hidhur e jetes sime. Per momentin jam shume rehat duke punuar si regjisor ne nje kompani vendore te marketingut!", ka thene Ledri per "Prive"

Ledri ishte ne qender te zenkave me Noizy-n, por nje zenke tjeter me ish-te dashurin e Dafines, beri qe, nen influencen e prinderve, te braktise muziken dhe labelin Baba Stars per t'iu dedikuar regjisures.

Mirepo, per shkak se koheve te fundit eshte pare ne shoqeri te anetareve te labelit PINT, jane zgjuar spekulime dhe debate per nje rikthim te tij ne muzike permes ketij labeli. Keto, megjithate, mbesin vetem spekulime, pasi reperi ka bere te ditur se muzika me nuk i intereson! /Albavipnews/

Miremengjes nga shtrati i Duffy-t me te dashurin e ri

Lajmi se kengetarja Dafina Zeqiri ka bere nje tatuazh te ri, beri buje ne media, madje ne menyre ironike, u komentua edhe nga nje zyrtar i KEK-ut.

Jane bere mjaft spekulime per nje lidhje te re te mundshme te kengetares, pas ndarjes nga Ledri Vula, dhe emri i Albin Gashit eshte lakuar me se shumti. Duket sikur ketyre thashethemeve dalngadal po i vie fundi, pasi kengetarja ka filluar te bej hapat e pare ne zbulimin e identitetit te tij, dhe mesiguri eshte vetem ceshtje kohe para se ajo te dale teresisht ne publik me te.

Kohe me pare ajo postoi nje foto duke pire vere roze me nje dore mashkulli , ndersa kjo e fundit eshte edhe me e forte, pasi vjen direkt nga shtrati i saj.

"Miremengjesi", e ka komentuar Duffy kete foto ku ajo reklamon tatuazhin e ri te saj te ngjashem me ate ne doren e nje mashkulli, me te cilin ajo po ndante shtratin ne kete mengjes.

Padyshim, keto tatuazhe te vecanta, do te na ndihmojne te gjejme se kush eshte i dashuri i ri i saj pasi vetem duhet ndjekur "gjurmet e shputave". /Albavipnews/

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Sherri i Vip-ave ne rrjetet sociale

Nëse mendoni se inatet dhe zilitë e artistëve shqiptarë kanë përfunduar  që me rrahjet mes Adelina Ismajli me Leonora Jakupin, apo Rozana Radit me Rezarta Shkurtën, keni gabuar.

Tashmë ato nuk janë më trup me trup, por nëpërmjet  rrjeteve sociale, të cilat inate, apo të ashtuquajtura kritika po përdoren shumë mes Vip-ave shqiptarë kohëve të fundit.

Ndërsa dëgjuesit në një program në Top Kosova Radio jepnin komentet e tyre në lidhje me këto zënka, duke i quajtur shumë jonjerëzore, ne mundohemi të kujtojmë vetëm disa prej tyre, pasi kohët e fundit vërtet janë të shumta.

Nuk janë vetëm "diss" të reperëve, që kanë ekzistuar gjithmonë nëpër tekstet e tyre, por edhe artistët që nuk ia thonë hiç repit, apo muzikës po kapen me statuse ‘Facebooku’. Të hershmit ishin edhe  Baba Stars me Noizin, apo Bleona Qereti me aktoren Eliza Dushku, ku mes të tjerash këngëtarja shkruante për patriotizmin e tepruar të aktores.

Rozana Radi ia nis shitjes se fustaneve

 Nuk është e para e as nuk do të jetë e fundit, por edhe këngëtarja Rozana Radi po i hyn një biznesi për të shitur fustane.“Pa më thoni pak sa vajza do të martohen këtë vit nga miqtë e mi në ‘Facebook’?

Për pak ditë hapet dyqani”. Kështu ka shkruar ajo, ndërsa fansat i janë përgjigjur me shumë pyetje këtij ngacmimi për një nga ditët më të lumtura të një çifti, pasi mësohet se këto fustane do të jenë vello nusërie. Disa prej VIP-ave me këtë biznes është duke iu ecur mirë, të shohim se si do t’i ecën vetë Rozanës.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi starts with the sale of dresses

It is not the first nor will be the last, but the singer Rozana Radi is entering a business to sell dresses. "Tell me little girl will get married this year from my friends 'Facebook'?

For a few days the store opens. "So she wrote, and fans have responded with many questions this harassment to one of the happiest days of a couple, as we learn that these dresses will be veil nusërie. Some of the VIPs in this business is being done well, see how it will goes self Rozanës.
M. GJ.

Edhe zyrtari i KEK-ut shqetesohet per tatuazhet e Dafines

"Më në fund ndodhi, ankthi im kaloi, sepse isha shumë në merak pse Dafina Zeqiri nuk po vendoste më tatuazhe.

Tash, falë portaleve, e mora vesh dhe jam shumë i lehtësuar që kjo këngëtare ka vendosur tatuazhin e ri. Urime", ky është komenti i zyrtarit për informim në KEK në statusin e ‘Facebookut’, Viktor Buzhala.

Këngëtarja Dafina Zeqiri këto ditë ka bërë një tatuazh tjetër në dorën e saj, ku mendohet se të njëjtën e ka bërë dhe i dashuri i saj aktual, e ndërsa për këtë është shqetësuar edhe zyrtari i KEK-ut, pasi e mori vesh është lehtësuar shumë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
KEK official concerned about Laurel tattoos

"Finally it happened, my anxiety went, because I was worried though Dafina Zeqiri unable to decide on tattoos. Now, thanks to the portals, I found and I am very relieved that this singer has set a new tattoo. Congratulations", this is in KEK information officer comment on the status of 'Facebook', Viktor Buzhala.

Dafina Zeqiri singer these days has another tattoo on her hand, where it is thought that the same has made and her current boyfriend, and this is also concerned officer KEK once knew is facilitated .
M. GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online