All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Friday, 25 January 2013

Syte e Ganiut sipas Bleona Qereti

“I like this more! Gani zemra...Sytë e tu, sytë e tu, me gjithë dritat që kam parë, me gjithë yjet rreze ar, me gjithë lumenjtë, liqenet blu, shëmbëllejnë sytë e tu...”.

Ky ishte postimi në “Facebook”-un e këngëtares Bleona Qereti, i cili i pasqyrohej fotos dhe syve të bashkëshortit të saj, Gani Bardhi. S’e di nga e gjithë kjo dashuri e këtyre ditëve për bashkëshortin e saj, por vargjet e këngës janë marrë nga repertori i këngëtarit shkodran, Frederik Ndoci.

Ndërsa, Bleona e ka lansuar këto ditë një reklamë të videos ‘Pass Out” dhe flitet se video do të jetë shumë ‘hot’.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gani eyes by Bleona Qereti

"I like this more! Gani heart ... Your eyes, your eyes, all I saw lights, all the stars beam gold, rivers, blue lakes, shëmbëllejnë eyes ... ". This was in the post "Facebook"  of Bleona Qereti singer, who reflected the picture and the eyes of her husband, Gani Bardhi.

Pyetni grupin Aurora

Grupi “Aurora” vazhdon të jetë aktiv në tregun muzikor shqiptar.

Dy djemtë e këtij grupi, Nazi dhe Ylli, kanë thënë për “Kosova Sot” se e kanë gati klipin e ri, i cili do të vijë shumë shpejt në treg, realizuar me tekst dhe muzikë nga vetë ata, ndërsa për post-produksion është kujdesur DJ. Cimi, dhe video është realizuar në Gjilan nga produksioni ‘Men Media Pictures”.

Kënga do të jetë e rrymës dance dhe do t’i përshtatet shumë verës që vjen, pasi ka shumë ritëm. Ndërsa, edhe këtë herë djemtë do të vijnë shumë të thjeshtë në klip, pasi, sipas tyre, e rëndësishme është kënga dhe jo se si duken. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ask Aurora Group

Group "Aurora" continues to be active in the Albanian music market. Two boys of this group, the Nazi and the Star, said "Kosova Sot" that have about the new clip, which will come very soon in the market, with the text and the music by themselves, and for post-production is care DJ. Cimi, and video is carried in Gnjilane from production 'Men Media Pictures ".

Patrik Nuo shikonte filma pornografike

Djaloshi nga Gjakova, me origjinën e babait, u bë i famshëm në Zvicër, Gjermani dhe në Amerikë si këngëtar dhe DJ. Patrik Nuo tashmë po e sfidon vetën në “Vip Survivor” në Gjermani.

Patriku i ka shokuar të gjithë kur ka rrëfyer në këtë mbijetesë televizive adoleshencën e tij, ku mes tjerash ka thënë se ai e ka pasur ‘sëmundje’ që të shikonte shumë filma pornografikë.

Madje, shqiptari i famshëm ka thënë se këtë sëmundje është dashur ta heqë vetëm duke u këshilluar me psikologë të shumtë. Ndërsa, për këtë rrëfim të tij audienca e këtij realiti-shou ka bërë që ta votojnë më shumë Patrikun.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Patrick Nuo watching pornographic films

Boy Gjakova, the origin of the father, became famous in Switzerland, Germany and America as a singer and DJ. Patrick Nuo already to challenge themselves in "Vip Survivor" in Germany. Patriarch has shocked everyone when he confessed in his teens television survival, which among other things said that he had 'disease' to watch pornographic movies.

Sonte finalja e “The Voice of Albania”

Nata finale e spektaklit më të ndjekur muzikor në Shqipëri, “The voice of Albania”, në të cilën do të përzgjidhet edhe fituesi i edicionit të dytë të këtij “talentshow”, do të shënojë fundin e një rrugëtimi sa të bukur, aq edhe emocional, i cili ka zgjatur plot 17 javë.

Publiku do të mund të ndjekë në një transmetim live nga ekrani i Top Channel, të premten mbrëma, përfundimin e kërkimit për zërin më të mirë të shqiptarëve.

“Do të ishte shumë bukur, nëse do ta fitoja, por përderisa jam në finale, nuk besoj se ka gjë më të bukur”, u shpreh Jozefina.

“Shpresojmë të japim më të mirën tonë, të paktën në atë që ne dimë të bëjmë, sepse kemi punuar shumë dhe dua t’ua kthej me të mirë trajnerëve dhe Top-it. Uroj të depërtojmë deri te publiku dhe t’i kënaqim edhe ata”, tha Venera.

Thursday, 24 January 2013

Fatlum Aziri, shqiptari me syte ne pasarelat boterore

Ai ka qenë dy herë fytyra kryesore e revistës “Faci” në Maqedoni, ndërkohë që bëhet modeli i parë shqiptarë që shfaqet në faqet e kësaj magazine të njohur.

I suksesshëm dhe shumë ambicioz, Fatlumi akoma nuk dëshiron të zbulojë planet e tij për të ardhmen.

"Akoma nuk dua të zbuloj diçka më konkrete sepse jam në bisedime me një agjenci shumë të njohur italiane dhe kur të zyrtarizohet do ta bëj publike,” ka thënë Aziri, derisa kohëve të fundit po bëhet akoma më aktiv në sfilatat e vendit dhe në rajon, duke qenë kështu edhe imazh i disa kompanive në Maqedoni.

Për 23 vjeçarin student të mjekësisë, ky është vetëm fillimi, ndërsa më pas e pret një punë e lodhshme që besojmë se do i’a del mbanë si duhet./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lucky Aziri, Albanian eyes in world trestles

He has twice been the main face of the magazine "Faci" in Macedonia, while becoming the first model Albanians appear in the pages of this magazine known. Successful and ambitious, Fatlumi still does not want to reveal his plans for the future.

Rovena Stefa kunder te ftohtit

Këngëtarja e cila ka thënë se është duke përgaditur versionin numër 2 të këngës “Malli”, vazhdon të befasojë sërisht.

Rovena Stefa këto ditë të ftohta dimri, vjen shumë “hot” me disa fotografi të realizuar nga fotografi Avni Selmani, njërën prej të cilave jeni duke e parë.

Si duket artistja shqiptare nuk njeh dimër, dhe është kundër temperaturave.

E megjithatë fotoja e sapo publikuar ka marrë shumë komente dhe pëlqime sidomos nga gjinia mashkullore, të cilën pëlqejnë këngëtaren Stefa. Kur shihni këtë foto imagjinoni se di do të duket versioni i ‘Mallit 2’.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa against the cold

The singer who has said he is preparing number 2 version of the song "Longing", continues to surprise again. Rovena Stefa these cold winter days, comes more "hot" with some pictures made ​​by Avni files Salman, one of which you are the first.

It seems Albanian artist knows no winter, and is against temperatures. Yet the picture is newly published has received many comments and likes especially males, which like Stefa singer. When you see this picture imagine that I know will look version of 'Stock 2'. M.Gj.

Elvanen e preferojne edhe VIP

Jo rrallëherë edhe të ftuarit artistë VIP shumë të njohur shqiptarë në programet e ‘Top Kosova Radios’ kanë përmendur emrin e saj si këngëtare që e duan, apo e dëgjojnë.

Po flasim për këngëtaren Elvana Gjata, e cila gjatë këtyre ditëve ka marrë admirim edhe nga dy personazhe të njohura të tjera VIP, siç është modelja e famshme Vildane Zeneli dhe këngëtari me zërin e veçantë Gëzim Gashi.

Ndoshta nuk do të kishim shumë hapësirë që të përmendim të gjithë emrat  VIP, që pëlqejnë apo do të donin të kishin një duet me këngëtaren. Kjo dëshirë e fundit edhe mund të realizohet, ndoshta atëherë kur të bëheni miq të mirë me producentin Flori Mumajesi. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvanen prefer VIP

Not infrequently also famous Albanian artists VIP guests on the programs 'Top Radio Kosova' mentioned her name as a singer who love, or hear. Talking about Linkin Park singer, which these days has got admiration from the two other known personages VIP as Vildana Zeneli famous model and singer with unique voice Gashi joy.

Qellon bukur Silva Gunbardhi

Është një sukses i jashtëzakonshëm tek dëgjon një tjetër hit në muzikën shqiptare. Këtë herë ka qëlluar mirë dhe në shenjë këngëtarja nga Shqipëria, Silva Gunbardhi, me këngën me titull “Të ka lali shpirt”.

Në fakt ka vetëm katër ditë që është në treg dhe në kanalin ‘Youtube’ po e bën namin dhe ka shkuar në 700 mijë klikime.

Kjo këngë me një video është realizuar nga produksioni ‘Max Productions’, ndërsa është në bashkëpunim me këngëtarin e tallavasë Mandi dhe në bashkëpunim me reperin nga Dibra, Dafi.

Mjafton që të hyni në lajmet e ‘Facebookut’ dhe shumica e të rinjve e kanë kthyer këtë këngë si një refren në postimin e tyre. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nice shoots Silva Gunbardhi

Rita e pranishme edhe ne ngjarjet e modes

Ylli kosovar, Rita Ora, që në vitin e kaluar ka rënë në sy edhe për veshjen e saj. Tashmë ajo ka ftesa të shumta për të qenë prezente në radhët e para, ku prezantohen veshjet më të fundit.

Ajo e veshur me një fustan të bardhë dhe një xhaketë të kuqe, ka qenë e ftuar në sfilatën madhështore Pranverë/Verë 2013 të markës ‘Channel’ në Paris.

Megjithëse veshjen e saj këtë herë mediet franceze nuk e cilësuan të bukur, shqiptarja për këtë prani do të jetë e paguar shumë dhe ka shkëlqyer si gjithmonë. Ndërsa artistja shqiptare ka gati dy videoklipe të reja./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita also present in fashion events

Kosovar star, Rita Ora, who in the past year has fallen for her attire. It already has numerous invitations to be present in the front row, which presented the latest outfits. She wore a white dress and a red jacket, has been invited to the grand sfilatën Spring / Summer 2013 the brand 'Channel' in Paris.

Wednesday, 23 January 2013

Blero, njeriu me me fat

Skajshmërisht i lumtur në rolin e babait. Dhe, për bijën e tij do të linte mënjanë çdo gjë, madje edhe frymëzimin për të krijuar një këngë të bukur.

Ky është këngëtari Blero, i cili rrëfen për “Kosova Sot” nisjen e këtij viti dhe planet e tij më të reja. Po ku e priti Blero Vitin e Ri dhe kë e quan ai ‘Divë’ të ardhshme në muzikën shqiptare? Ndiqeni rrëfimin e tij!

*Si e ka nisur Blero këtë vit?
Blero: Këtë vit e kam nisur pranë gjësë më të shtrenjtë në jetë, familjes sime, me shëndet të mirë dhe me punë.

*Në minutat e parë të Vitit të Ri, të kujtohet lutja, cila ishte, për familjen apo për punën?
Blero: Normal që për familjen. Familja dhe shëndeti janë primare për mua, më pas vjen puna.

*E në vitin 2012, çfarë note do t’i jepje punës së Bleros?
Blero: Nuk e di, besoj që kam bërë punë të mira dhe shpresoj që do të vazhdoj me këtë temp.
*Kam dëgjuar se tashmë po kompletohesh edhe me pjesëtarë tjerë, madje edhe për të realizuar përveç audiove edhe video, e vërtetë?

Tuesday, 22 January 2013

Blerim Destani vjen si nje hakmarres

Ai quhet Sebastian sipas skenarit të filmit, një aktor i ri, i luajtur nga shqiptari Blerim Destani, i cili ka një mision hakmarrës.

Në fakt, kjo është pak a shumë ajo çfarë ndodh në filmin “90 Minuta”, ku rolin kryesor e ka aktori i njohur shqiptar, Destani, ndërsa ky film ka shkuar këto ditë në Tiranë.

Ky është një film i ri, që pas turit në Gjermani, ka udhëtuar në Tiranë dhe po pritet shumë mirë në kinematë atje.

Tashmë adhuruesit e filmit do të kenë mundësi ta njohin edhe më mirë, ashtu si aktor Blerim Destanin, e jo vetëm si një personazh në ambientet e femrave të bukura, që ishte lakuar shumë vitin që shkoi. M.GJ
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani comes as a vindictive

He called Sebastian film scenario, a young actor, played by Albanian Blerim Destani, who has a revenge mission. In fact, this is more or less what happens in the movie "90 Minutes", where the main role of famous Albanian actor, Destani, while this film has going these days in Tirana.

Mateji si Rina, fiton “The Voice” ?

Si duket, talent-shou “The Voice of Albania”, edhe këtë vit flet për super të talentuar që e kanë pirë ujin e Prizrenit dhe e kanë shndërruar atë në një zë të fortë.

Kështu është edhe personazhi ynë, i cili quhet Mateji Karaqi, një i ri, i cili në finalen që vjen, flitet të jetë pretendenti kryesor për ta fituar këtë garë të fortë.

Djaloshi nga Prizreni deri tani është në hapat e sigurt falë zërit të tij, pse jo për të qenë fituesi i dytë nga ky qytet, pas Rinës që fitoi “The Voice of Albania 1”.

Megjithatë, Mateji është favorit, por se kush do ta fitojë, pritet të shihet në mbrëmjen e së premtes. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Mateji as Rina, wins "The Voice"?

It seems talent show "The Voice of Albania", this year speaks for super talented they drank water Prizren and turned him into a strong voice. So it is our character, which called Mateji Karaqi, a young, which in the final that comes, it comes to be the leading contender to win this race strong.

Dafina e tregon vetem titullin e kenges

Ajo që dimë ne është vetëm se Dafina Zeqiri do të jetë e mbuluar në kokë dhe shumë ‘hot’ në trup në videoklipin e ri.

E, në fakt, gazeta jonë kohë më parë solli një foto, ku tregohej këngëtarja atraktive duke xhiruar për videon e re. Tashmë ajo i ka mbajtur shumë sekrete detajet e videos, qoftë edhe se ku e ka xhiruar atë.

Ndërsa, Dafina ka treguar vetëm se bëhet fjalë për këngën me titull “Veç ti” dhe pritet që të premten të jetë hedhur në treg edhe videoklipi i kësaj kënge, ndërsa fansat e saj janë shumë kureshtarë se si do të duket Dafina. M.GJ
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina only displays the song title

What we know is only Dafina Zeqiri will be covered in head and very 'hot' in the body in a new video clip. And in fact, our newspapers long ago brought a photo showing the singer attractive for new video shoot. Already she has kept secret the details of the video, even where there shoot him.

Monday, 21 January 2013

Tuna per “X Factor Albania” shpenzon teper

Dikush tha se Tuna ketu nuk ka pasur fare te mbrenshme, por ajo u ka kushtuar shumë rëndësi daljeve të saja çdo të diel në programin e famshëm “X Factor Albania”.

Kjo është Tuna, e cila çdo të diel mundohet të duket më shumë “in”, sa fustane të ngjitura pas trupit e sa të tjera të gjata, duke prekur edhe tokën.

Mësojmë se këngëtarja shkupjane harxhon shumë në paraqitjen e saj, por që natyrisht edhe paguhet shumë për vlerësimet e saja seksi dhe muzikore në këtë talent-shou. Ndërsa këngëtarja nuk përton, por para daljes së saj në TV, çdo të diel poston në rrjetin social nga një fotografi se si do të duket. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How much spent Tuna "X Factor Albania"

Someone said Tuna here there was no mbrenshme, but it has paid more attention to its outputs every Sunday in the famous program "X Factor Albania".

Zajmina, Rihana e dyte shqiptare


Pas Dafina Zeqirit dhe lukut të saj ‘alla Rihana”, tashmë radha është për një tjetër këngëtare shqiptare.

Zajmina Vasjari nga sot është një tjetër Rihana shqiptare, por vërtetë si duket këngëtarja seksi ka befasuar të gjithë me këtë luk dhe një set fotografik që solli gjatë fundjavës.

Fotot i ka realizuar para aparatit të fotografit Juxhin Kurti, ndërsa ka paralajmëruar këngën e saj të re të zhanrit hip-hop, që pritet të vijë së shpejti në tregun shqiptar./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina, Albanian second Rihana

Sinani dhe Seldi secili nga 35 mije dollare ne Australi

Jo vetëm që janë kënaqur, por edhe kanë fituar një shumë të majme parash në Australi.

Është fjala për dy këngëtarët që këndojnë vetëm bashkë, falë dueteve të tyre, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, ku i pari i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ me  apo pa mburrje, ka thënë se janë rikthyer në Shqipëri me nga 35 mijë dollarë secili.

Djemtë e hitit të fundit ‘Karafili i vogël” nuk kanë dashur të tregojnë shuma, por një mik i tyre, humoristi i njohur  si Cekja, ka treguar për këto para të majme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and Seldi each of the 35 thousand dollars in Australia

Are not only satisfied, but also have gained a lot of fat money in Australia. It is about two singers who only sing together, thanks to their duet, Sinan Hoxha and Documentary Qalliu, where the first guest on 'Free Zone' with or without pride, said he returned to Albania from 35 thousand dollars each .

Boys latest hit 'Karafili small "did not want to show the amount, but a friend of their famous humorist Indication has shown these before fat. M.Gj.

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Revista PALOMA - 19 Janar 2013

Revista PALOMA, 19 Janar 2013
 • Nora Istrefi: Ju rrefej sekretin e trupit tim!
 • Ani Saliasi shqiptari seks simbol ne Hollivud
 • Zanfina Ismajli denohet me 16 dite burg!
 • Albana Osmani: Nuk me intereson cfare thote Zhaku! Per mua mund te dale edhe me parulla!
 • Kush eshte Xhavit Bajrami, djali me te cilin eshte dashuruar Rudina Magjistari
 • Klaudia Veseli, ish-banorja e BB5: Nuk i duroj dot meshkujt metroseksuale!
 • Dieta e re dhe e shpejte per te humbur kilet e Vitit e Ri. Kater femra te famshme tregojne dietat e tyre: Orgesa Zaimi, Armina Mevlani, Viola Spirro, Greiss Petrovic
 • Rita Ora per pushime me Snoop Dog ne Tailande
 • C'do Bleona Qereti me Ben Affleck?
 • Facebook-u, vend sherri per VIP-at: Iva Tico vs Alketa Vejsiu, Ledri vs Dafina Zeqiri, Iva Tico vs Zhaku, Bledi Strakosha vs fotografi i Joni Pecit, Zhaku vs Albana Osmani, Vali Corleone vs Shkendije Mujaj vs Tuna, Flori Mumajesi vs Rovena Stefa, Blero vs Elvana Gjata vs Thumb, Flori Mumajesi vs Vedat Ademi

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Sunday, 20 January 2013

Meti i BB5 kafshohet nga modelja e huaj

Djaloshi i cili falë pjesëmarrjes së tij në “Big Brother 5” u bë i famshëm shokon me disa foto shumë ‘hot’.

Meti Alshiqi, modeli nga Prishtina duket në këtë foto të realizuar në Luzern të Zvicrës, sikur kafshohet nga modelja e huaj Andrea Perez.

Meti i ka realizuar këto foto shumë “hot’ pak kohë më parë  në Zvicër nga fotografi Shkëlzen Konxheli, në “Zurich Fashion Ëeek”. Si në hall duket pak këtu ish protagonist i BB, por ndoshta edhe është ndjerë komod me modelen seksi.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti BB5 bitten by foreign models

The boy who thanks to his participation in the "Big Brother 5" became famous Shoko with some photos too 'hot'. Meti Alshiqi, Pristina model looks in this picture carried in Luzern, Switzerland, as if bitten by foreign model Andrea Perez.

METI has implemented these photos more "hot 'some time ago in Switzerland by photos Shkelzen Konxheli," Zurich Fashion Week. "How to scrape it a little here former protagonist of BB, but probably felt cozy with model seksi.M.GJ.

Albani dhe Miriami kërkojne nje femije

Mund të quhet një prej cifteve më simpatikë të tregun shqiptar, e padyshim që thuhet se gjithë këtë kohë nuk kanë pasur luhatje në lidhjen e tyre.

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani që vetëm bashkëjetojnë, me anë të disa fotove që kanë postuar në rrjetet sociale me disa fëmijë, sikur ata po e kërkojnë medoemos një të tillë.

Por si duket cifti po kënaqet me këto foto të këtyre ëngjëjve, pasi inpenjimet e shumta i largojnë nga kjo dëshirë e bukur për ta pasur një  fëmijë të tyre për momentin.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Miriam require a child

Can be called one of the most charming couples Albanian market, undoubtedly say that all this time there have been fluctuations in their relationship. Alban Skenderaj and Miriam Cani only coexist, through some pictures that are posted on social networks with several children, as if they were necessarily require one.

But it seems the couple are pleased with these photos of these angels, after numerous inpenjimet away from this beautiful desire to have a child of their momentin.M.GJ.

Rona dhe Dafina mike apo rivale

Ndoshta një ditë mund të kenë një duet së bashku, ose ne nuk na shkon mendja se këto dy këngëtare mund të duhen kaq shumë saqë të bëjmë tifo për njëra-tjetrën.

E cuditshme por e vërtetë, këngëtarja e Eurosong, Rona Nishliu ju kujton fansave të këngëtares Dafina Zeqiri se duhet të presin një këngë dhe video të bukur.

Kjo ka ndodhur në rrjetin social të vajzave të muzikës. Dihet tashmë se Dafina është gati të sjellë në treg videon e saj më të re, ndërsa Rona ndodhet në Amerikë ku ka takuar producentët e famshëm “Berman Brothers”.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rona and Dafina friend or rival

Maybe one day I can have a duet together, or we do not think that the two singers could be so much that we cheer for each other. The strange but true, Eurovision singer, Rona Nishliu reminds you Dafina Zeqiri singer that fans should expect a beautiful song and video.

Neki Emra, gati baladen e re

Mund të themi pa dyshim se ai ka qenë një nga këngëtarët më “in” falë këngëve të tij të bukura gjatë vitit që lamë pas.

E kemi fjalën për këngëtarin Neki Emra që pas suksesit të këngës “Të vdes apo të pres”, për “Kosova Sot” ka treguar se ka gati një baladë të bukur, ku beson se në muajin tjetër do të jetë edhe video e kësaj këngë realizuar me muzikë dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, ndërsa teksti është krijuar nga Albatros Rexhaj.

Këngëtari vazhdon të jetë një ndër më të kërkuarit e mbrëmjeve muzikore. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Neki Emra, nearly new baladen

We can say without a doubt that he was one of the singers "in" thanks to his beautiful songs over the past year.

E we mean Neki singer Names that after the success of the song "To die or wait", "Kosova Sot" has shown that there is almost a beautiful ballad, which believes that in the next month will be the video of this song performed with music and orchestration by Florent Bosnian, and text is created by Albatros Rexhaj. The singer continues to be one of the most demanding musical evenings. M.Gj.

Ulqinaku që po shkelqen ne Milano

Djaloshin që e shihni në foto duket se ka lindur për pistat e modës. Në fakt, mund të mos e besoni se është shqiptar, por ai në fakt quhet Adnan Gjinaj dhe është nga Ulqini, ku vetëm pak ditë më parë mori pjesë në javën e modës në Milano të Italisë, duke sfiluar për firmat e njohura të modës në këtë vend.

Ulqinaku ka dy vjet që punon me emrat më të mëdhenj të industrisë së modës si ‘Prada’, ‘Lanvin’, ‘YSL’, ‘Marc Jacobs’ etj, ndërsa ka qenë shpeshherë protagonist në revistat më të njohura, si ‘Vogue’, ‘Bazar’, ‘GQ’ etj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ulqinaku that shines in Milan

Boy you see in the picture seems to have been born on the fashion runways. In fact, you can not believe that he is Albanian, but he actually called Adnan Gjinaj and is from Ulcinj, where only a few days ago took part in the fashion week in Milan, Italy, sfiluar known fashion firms this country.

Ulqinaku two years working with the biggest names in the fashion industry as 'Prada', 'Lanvin', 'YSL', 'Marc Jacobs' etc., as has often been the protagonist in popular magazines like 'Vogue' 'Bazar', 'GQ' etc.. M.Gj.

Rita Ora ne Tajlande per pushime apo video?

 Jo vetëm që ka kënduar, por i ka dhënë vetes edhe pak pushim superylli shqiptar, Rita Ora, në Tajlandë.

Madje, këngëtarja, siç e shihni edhe në këtë foto, ka qenë e pajisur edhe me kamerë ujore, në mënyrë që të realizojë disa foto të bukura, madje dikush thotë se po realizon edhe video,  ku duket sikur po vallëzon në ujë si një orientale.

22-vjeçarja, me origjinë nga Prishtinë, ka dashur që t’i joshë pak edhe fansat e saj, duke i postuar disa nga  fotot në rrjetin e saj social ‘Twitter’. M.GJ.- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora in Thailand on vacation or video?

Not only sang, but give yourself a little break Albanian superstar, Rita Ora, in Thailand. Indeed, the singer, as you can see in this photo, has been equipped with water camera, in order to achieve some beautiful pictures, even someone says it is implementing video, which seems to be dancing on the water as an oriental .

22-year-old, originally from Pristina, has had little to lure her fans by posting some photos on its social network 'Twitter'. M.Gj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online