All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 2 February 2013

Ciljeta zgjedh lindjen me operacion

Ciljeta: Javen tjeter behem nene

Do te jene dite me emocione te forta dhe te bukura per kengetaren Ciljeta Xhilaga, e cila kete jave ka planifikuar te sjelle ne jete femijen e saj te pare, qe eshte djale. “Kam vendosur te bej lindje me operacion, per te qene me e sigurt dhe per ta pasur nen kontroll kete lindje”, tha Ciljeta per gazeten “Panorama”. Ajo ka vendosur daten e operacionit ne spitalin grek ne Tirane, nderkohe qe nga kontrolli i fundit mjekesor, femija eshte shume i shendetshem dhe ka peshen 3 kg e 200 gr. Ciljeta ka pergatitur gjithcka per te kaluar nje lindje sa me te thjeshte, me sjelljen ne jete te djalit te saj, qe kane vendosur ta quaje Fernando. Ne lindje do te asistoje dhe babai i femijes, Tomas, me origjine latino-amerikane. Djali me profesion arkitekt vjen nga Franca, nderkohe qe do te jetojne ne Tirane me familjen e re, ketu ku jane njohur, ndersa ai kishte ardhur per te bere disa investime ne kryeqytetin shqiptar. Vetem pas kater muajsh qe kengetarja ishte njohur me arkitektin e huaj, ata nisen bashkejetesen ne Tirane, ne shtepine ku tashme cifti ka perfunduar dhe dhomen e bebes se tyre. Per shkak te jetes intensive me koncerte, kengetarja i ka bere dhe nje dhome djalit te shtepia e mamase se saj, ku ai do te qendroje ne ditet kur ajo do te jete me angazhime.

Ermal Merdani, ne lidhje te re me nje farmaciste

Ermal Merdani, lidhja e re me studenten e farmacise

Ermal Merdani duket se se fundmi po jeton nje kohe te bukur si ne sferen personale ashtu edhe ne ate profesionale. Nga rrethi i afert i miqve te tij kemi mesuar se tashme ai ka nisur nje marredhenie te re dashurie ne te cilen ndihet mjaft mire. Vajza misterioze te cilen Ermali ka preferuar ta mbaje per vete dhe mos te shfaqet me ne publik, eshte studente per farmaci, ne vitin e dyte. Lidhja e tyre ka rreth nje muaj qe ka nisur dhe duket se tashme mes tij dhe Franceskes nuk ka me asgje pervec miqesise apo respektit per kohen e kaluar se bashku. Nderkohe qe Ermali se fundmi eshte pjese e televizionit ne emisionin “Tjetri”, por duket se edhe politika eshte nje pjese e rendesishme ne jeten e tij dhe se po ia del ne perpjekjet per te qene pjese e saj.

Aferdita Dreshaj, rrefen takimin me Justin Bieber

Aferdita DreshajAferdita Dreshaj: Jeta ime e re, ju rrefej takimin me Justin Bieber

Aferdita Dreshaj tashme eshte nje emer i afirmuar ne fushen e modelingut. Kryesisht puna e saj si modele eshte e fokusuar ne Amerike, pasi atje edhe ofertat jane me te mira. Njekohesisht me modelingun ajo vazhdon me sukses edhe karrieren e saj si kengetare, nje fushe kjo ku se pari e ka drejtuar i fejuari i saj Shpat Kasapi. Prej disa muajsh bukuroshja e njohur jeton ne Amerike, Nju-Jork dhe Majemi pasi aty po punon me nje agjenci prestigjoze mode. Nje pune e cila vec benefiteve ne karrieren e saj se fundmi i ka dhene edhe nje mundesi per te qene me afer personave te famshem ne mbare boten. Teksa ka qene ne Majemi, ajo ka gjetur rastin te takoje kengetarin me fame boterore Justin Bieber. Kete gje ajo e ka ndare me fansat ne rrjetet sociale duke u shprehur shume e lumtur per kete takim. “Justin Bieber ishte kenaqesi qe u takuam sonte. Nje ndjenje aq e bukur. Ethet Bieber”, ka shkruar Aferdita ne Twitter. Ndersa ne kete interviste ajo na tregon me shume per punen ne “Next modeling agency” dhe per biseden me kengetarin e adhuruar nga adoleshentet. “ Justin ishte nje djalosh shume simpatik. I embel dhe i dashur dhe nje person shume i thjeshte”, eshte shprehur Aferdita teksa ka treguar se kengetari i njohur e njihte Shqiperine dhe kishte degjuar shume per te.

Revista PANORAMA PLUS - 2 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Shkurt 2013
 • Ciljeta: Javen tjeter behem nene! Zgjedh lindjen me operacion
 • Big Brother; Genta dhe Enxhi perseri ne loje per te stimuluar intrigat, sekretet tronditese. 
 • Paparazzi; Fotot e para shtatzene te gruas se ministrit Bode, Ina Rama pa grim, kafe te lokali i Fidel Yllit
 • Personazh; Pas suksesit ne telenovelat turke, mediat atje zbulojne te dashuren e re te Nik Xhelilajt
 • Venera e "The Voice": Kjo ishte fitorja ime e trete, por mbetet me e bukura
 • Stine zhurme te madhe per 32-vjetorin, ne feste ne shoqerine e nje vajze
 • Graciano: Eksperienca ime me e re si moderator
 • Klodi e "BB4", 20-vjecarja vesh fustanin e bardhe ne Londer
 • Samanta Karavella: Tani synoj tregun e huaj
 • Eni Vasili pas 10 vitesh perseri me Mentanen
 • Fatmir Mediu, perqafuar me Klajdin e "Mamices"

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Friday, 1 February 2013

Ryva si nje Merlin Monro


Thuhet se te bie ne duart e fotografit Veton Osmani, cilado femer qofte, del nga studio e tij me nje super foto.

E, ne fakt, kengetarja dhe aktorja Ryva Kajtazi eshte rikthyer serish ne studion e fotografit per te realizuar nje set tjeter fotografik dhe ku duket se tashme ajo eshte transformuar ne nje stil Merlin Monro.

Nuk dihet se sa ka arritur ne kete foto t’i perngjaje aktorja kosovare dives se Hollivudit, por tendenca eshte dhe duket mjaft bukur. Ryva tashme ka disa jave qe e ka ndryshuar statusin, pasi eshte fejuar./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva as Merlin Monro

States that fall into the hands of the photographer Veton Osmani, any woman whatsoever, arising from his studio with a super picture. And, in fact singer and actress Ryva Kajtazi is back again in the studio of the photographer to perform another set file and where it seems that now it has been transformed into a Marilyn Monroe style.

Ronela, serish ne krahet e Stines


Dikur ajo qante kur rrefente per nje mik te vjeter qe e ka dashur dhe nuk tregonte se si quhej, gjate qendrimit te saj ne ‘Vip Shpia’. Ndersa, sot ajo serish eshte ne krahet e tij.

Sic jeni duke i pare, kengetarja Ronela Hajati ka qene me Stinen. Kengetari dite me pare e ka festuar ditelindjen e tij te 32-te, e ndoshta po ate nate jane takuar me vajzen qe dikur e donte dhe si duket e kane rigjetur serish dashurine me njeri-tjetrin.

E nese kjo eshte e vertete, Stine vazhdon te mbaje epitetin “thyesi i zemrave” te kengetareve.
M. GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel, back into the arms of the season

She wept when once confessed to an old friend who wanted and did not indicate that she was called, during her stay in the 'Vip'. While today she is in his arms again. As you are seeing, Ronel singer Hayati has been with the season.

Days ago singer has celebrated his 32nd birthday, maybe that night met with the girl who once loved and seems to have recaptured love with each other again. And if this is true, Stine continues to hold the title "Breaker of hearts" singing.
M. GJ.

Vildane Zeneli, me dy apartamente ne Amerike


Ajo eshte tashme nje super modele dhe nje nga femrat me seksi, qe e ka thyer ka kohe tabune edhe duke pozuar nudo.

Eshte fjala per Vildane Zenelin, qe ditet e fundit ka shume lajme per te, si per te konkurruar fuqishem ne muzike, por edhe e lakuar si nje nga femrat me seksi edhe ne internet.

Ndersa, ne zbulojme se vajza e larguar nga Prishtina, kur ishte teper e vogel ne kohen e luftes, ka pasur fat, por edhe simpatia e saj ka rene ne sy qe ne moshen 12- vjecare ne Amerike, e sot atje jeton vetem dhe i ka dy banesa, nje ne Nju-Jork dhe nje tjeter ne Los Anxhelos. /M. GJ./

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vildana Zeneli, with two apartments in America

She is already a super model and one of the female sex, which has broken the taboo time posing nude. It comes to Vildana Zeneli, who has recently more news as to compete strongly in the music, but also curved as one of the sexiest women on the Internet.

Meanwhile, we discover that the girl away from Pristina, he was too small at the time of the war, has been lucky, but her sympathy has fallen out at the age of 12 years in America, today there lives alone and there are two houses, one in New York and another in Los Angeles.
M. GJ.

Thursday, 31 January 2013

Alketa inatoset ndaj faturave te dritave


Si duket, nje nga ikonat e prezantimit ne Shqiperi ka pasur problem me faturat e energjise elektrike, pasi kete e ka treguar edhe duke perkrahur nje video te nje kengetari me titull “Cezi te vjedhe”.

Alketa Vejsiu kete mllef e ka shkruar ne ‘Facebook’, madje duke thene se eshte dakord me tekstin e kenges, pasi edhe sipas saj korporata e energjise elektrike ne Shqiperi te vjedhe edhe atehere kur ti nuk konsumon energji.

Ketu prezantuesja ka folur si nje konsumatore e rregullt e energjise elektrike./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa angry to energy bills

Apparently, one of the icons of the presentation in Albania has had a problem with electricity bills, as this has shown supporting a video of a singer named "Cezi steal."

Alketa ng this rancor wrote in 'Facebook', even saying he agrees with the text of the song, as well as its corporate power in Albania to steal even if you do not consume energy. This presenter has spoken as a regular consumer of electricity. M.Gj.

Çiljeta 'Fuck' greket


“Sapo pashe nje interviste te Papas te ‘News24’. Ai njeri duhet denuar me burgim dhe jo vetem per dezinformim dhe shtremberim te fakteve historike... Ajo qe me acaroi me shume ishte menyra sesi ai injorant grek prekte flamurin tone.

E pra dua t’i them atij dhe te gjithe grekeve qe shqiptaret kane ekzistuar”.. “Nje gje nuk mundem pa e thene, F*ck Grecce”. Ky ishte statusi i kengetares Ciljeta Xhilaga ne ‘Facebookun’ e saj, ndersa ishte acaruar per kete deklarate.

Ne urojme qe te mos acarohet shume kengetarja, e cila nga dita ne dite pret te sjelle beben e saj ne jete./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta 'Fuck' Greeks

"Once I saw an interview Papas 'News24'. The man should be sentenced to imprisonment, and not only for disinformation and distortion of historical facts ... What was exacerbating many Greek ignorant way he touched our flag. Well I want to tell him and all the Greeks, Albanians existed ".. "One thing I can not be told, F * ck Grecce".
................
This was the singer's status Çiljeta Xhilaga on 'Facebook' her, and was aggravated to the statement. We wish to avoid breaks singer, which by day is expected to bring her child to be. M.Gj.

Xhoana Xheneti, shqiptarja qe cmend kroatet


Ne nje portal super te njohur kroat ‘index.hr’, nje tjeter bukuroshe shqiptare cilesohet, sipas tyre, femra me seksi ne bote.

Kjo eshte shqiptarja Xhoana Xheneti, e cila jeton ne SHBA dhe ka shume kohe qe merret me muzike dhe modelim. Bukuroshja ka cmendur kroatet, duke e krahasuar si nje nga femrat me seksi, bashke me te edhe nje tjeter shqiptare - modelen Vildane Zeneli.

Nuk dihet nese vajza e bukur ka qene ndonjehere ne Kroaci, por nese shkon, tashme te gjithe do ta deshironin nje foto me te./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Joanna Paradise, Albanians maddening Croats

In a super portal known Croatian 'index.hr', another Albanian lovely qualify, according to them, sexiest women in the world. This is Joanna Albanians Paradise, who lives in the U.S. and has more time to deal with music and modeling.

Beauty has mad Croats, comparing as one of the sexiest women, along with another Albanian-model Vildana Zeneli. It is unknown whether beautiful daughter has ever been to Croatia, but if you go, now everyone will want a picture with him. M.Gj.

Wednesday, 30 January 2013

Ju ka Silva xhan

Edhe në muzikë ‘rastësia është mbret i botës’. Kështu mund të thuhet për këngëtaren e hitit momental të Silva Gunbardhit, e cila në bashkëpunim me Mandin dhe reperin Dafi, kanë pushtuar klubet shqiptare dhe radiot me këngën e tyre “Të ka lali shpirt”.

Me plot ëmbëlsi, Silva tregon për “Kosova Sot”, rastësinë e asaj për ta dëgjuar pak këtë këngë në studio, ku kishte shkuar për ta kërkuar një baladë. Për më shumë, ndiqeni rrëfimin e saj!

*Silva, vërtet të paska “lali shpirt” këtë fillimvit, pasi kënga është super e dëgjuar?
Silva Gunbardhi: Më vjen mirë që ky vit ka filluar mbarë, jo vetëm për mua, por dhe për të gjithë ata që e dëgjojnë këngën “Të ka lali shpirt”.

Tuesday, 29 January 2013

Tuna thote Fuck ne "X Factor"

Nuk është diçka e re apo çudi tek e shikon këngëtaren Altuna Sejdiu të shajë, e ndërsa nuk është dakord me vendimin e publikut, i cili e eliminoi konkurrenten e saj.

E në fakt, Tuna ka thënë vetëm kaq “Fuck”, ndërsa Alketa e ka shqiptuar verdiktin e publikut për ta dërguar në shtëpi Xhinën nga Gjakova, e cila e kishte si mentore këngëtaren shkupjane.

Jo vetëm që ka reaguar me një të sharë, por Tuna edhe është prekur shumë, duke derdhur lot për këtë eliminim. Por, vajza me zërin e veçantë, Xhina e ka fituar një kontratë me një producent të famshëm në Suedi.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna says "Fuck" in the "X Factor"

There is nothing new or surprising to see singer Altuna Sejdiu to swear, and disagrees with the public, which eliminated its konkurrenten. And in fact, Tuna said only that "Fuck" and Alketa pronounced the verdict of the public to send home Xhinën Gjakova, which had as a mentor singer shkupjane.

Not only reacted with a rail, but Tuna is touched, shed tears for this elimination. But girls with special voice, Gina has won a contract with a famous producer in Sweden.
M. GJ.

Femrat shqiptare seksi te Amerikes

Të tria janë të bukura dhe ndoshta kanë marrë këtë nur nga malësia e bukur e Shqipërisë dhe e Malit të Zi.

E kemi fjalën për të tria vajzat që jeni duke i parë në këtë foto, të cilat akomodimi në Amerikë ka bërë që të jenë shqiptaret më seksi në këtë vend të madh.

Vajzat modele Tika, Angela dhe Afërdita pozojnë dhe shpesh herë i shikon me njëra-tjetrën. Për nga gjatësia, vajzat e Malësisë ia kalojnë shkodranes, por ende jo nga fama.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian women sex of America

All three are beautiful and have probably received this grace of beautiful highland Albania and Montenegro. We refer to the three girls that are seen in this photo, which accommodation in America has to be Albanians sex in this great country.

Tika models girls, Angela and Venus were posing and often see each other. For the length, Highland girls they pass shkodranes, but still not the fame.
M. GJ.

Aurela Gaçe kunder marteses

Flitet se ajo po e menaxhon shumë mirë situatën në një nga diskot më të mëdha dhe më të vjetra në Tiranë, madje e quan tashmë “Crazy Calvin”.

E kjo është këngëtarja Aurela Gaçe, e cila jo vetëm që këndon aty, por edhe bisedon dhe jep këshilla për fansat e saj, sidomos me gjininë femërore.

Aurela nuk është se e ka shumë qejf martesën, e për këtë ajo u ka thënë para disa ditëve vajzave që ishin në këtë ambient se për ta pasur një mashkull pas vetes, nuk duhet që ato t’i kërkojnë martesë, ashtu siç po bën edhe ajo vetë me Skerdin.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace against marriage

Rumors that she is managing very well the situation in one of the biggest discos and older in Tirana, even now calls "Crazy Calvin." And this is the singer Aurela Gace, who not only sings it, but talk and gives advice to her fans, especially with the feminine.

Aurela is not a soap wedding, she said a few days ago the girls that were in this environment than to have a man behind him, should not they ask the wedding, as it is doing well she with Skerdi.
M. GJ.

Monday, 28 January 2013

Ja se kujt i kendon Dafina

Ka dashur vetëm ta titullojë në shqip këngën e saj, kur ia ka realizuar videoklipin.

Kjo është këngëtarja e cilësuar si një yll shqiptar, Dafina Zeqiri, që nga versioni audio e quajti “Your love”, kurse në video e titulloi “Veç ti”, por të gjithë pyetën se kujt ia dedikoi ajo këtë këngë.

Duke ditur se teksti është kryesisht i saji në bashkëpunim me Shpat Dedën, flitet se i këndon një personi shumë të veçantë, të dashurit të saj të ri.

Ndërsa kënga në audio i ka pushtuar top-listat shqiptare, videoja e saj është duke u klikuar mjaft. M.GJ.


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's who sings Dafina

There are only supposed to titullojë to slip her song, when he realized the video clip. This is billed as a star singer Albanian Dafina Zeqiri, audio version called "Your Love", and in the video titled "In addition to", but all asked to whom she dedicated this song.

Noting that the text is largely saji in cooperation with Ruff Dedë, talk that sings a very special person, her new boyfriend. While audio song has occupied top-Albanian lists, her video is being clicked enough. M.Gj.

Çiljeta kete jave behet nene

Këngëtarja, e cila pritet të bëhet për herë të parë nënë, Çiljeta Xhilaga, edhe në ditët e fundit të shtatzënisë së saj, vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale.

Këtë foto që shihni, ajo e ka vendosur në “Facebook”-un e saj, ku ka marrë shumë komente, e ndërsa edhe u është përgjigjur pyetjeve. Çiljeta ka thënë se nga fundi i javës pret ta sjellë në jetë djalin e saj.

Ne jemi në merak nëse këngëtarja do të jetë në “Facebook” edhe ditën e lindjes, për t’ua treguar këtë gëzim të gjithëve. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta this week made ​​articles

The singer, who is expected to become first-time mother, Çiljeta Xhilaga, even in the last days of her pregnancy continues to be active in social networks.

This picture you see, she has decided to "Facebook" un-its, which has received a lot of comments, while also answered questions. Çiljeta said that by the end of this week is expected to bring to life her son. We are worried if the singer will be "Facebook" and the day of birth, to show the joy of all. M.Gj.

Sunday, 27 January 2013

Zajmina Vasjari dashuron Nju Jorkun

I ka lënë me gojë hapur të gjithë, pasi i pëlqen të luajë me pamjen e saj, duke sjellë disa foto të bukura dhe joshëse.

Kjo është këngëtarja  Zajmina Vasjari, e cila nga një kurorë bukurie sot është bërë një nga këngëtaret më të kërkuara të skenës shqiptare.

Në rrëfimin e saj të ëmbël për “Kosova Sot”, bukuroshja tregon se ka zgjedhur këtë herë të vijë më ndryshe në tregun shqiptar, me një këngë të krijuar nga Stine.

Ajo di të luajë lojën në shou-bizit dhe nuk pengohet nga vëmendja e madhe ndaj saj. Megjithëse nuk do të donte ta braktiste Tiranën, ajo e ka një tjetër vend ideal për të jetuar. Për më tepër ndiqni rrëfimin e saj për ne.

“Kosova Sot”: Fotot e fundit po priten shumë mirë, kishe frikë nga një ndryshim i pamjes se mund të rrezikosh?
Zajmina Vasjari: Për sa i përket pamjes, në përgjithësi jam gjithmonë e guximshme dhe nuk  mendoj gjatë, apo të kem pasiguri. E vendosa që do t’i prisja flokët dhe e bëra.

“Kosova Sot”: Janë thjesht fotografi artistike, apo edhe pjesë e ndonjë videoje të këngës  së re?
Zajmina Vasjari: Fotot janë artistike. U bënë në kuadër të ndryshimit tim për videon e re, por s’kanë lidhje me të.

“Kosova Sot”: Kush e ka krijuar këngën tënde më të re, dhe për çfarë flet ajo?
Zajmina Vasjari: Jam duke bashkëpunuar  me Stinen për këngën e re, për të cilën mund t'ju them vetëm që është një material fare ndryshe nga çfarë kam bërë deri tani.

Leonora Jakupi i bie saksofonit

Këngëtarja Leonora Jakupi sikur ka humbur paksa nga muzika apo nga programet festive, nuk është se pamë më ndonjë këngë të re.

Por, flitet se do të vijë shumë shpejt me një këngë të re, baladë, madje në këtë foto që mendohet të jetë pjesë e videos, duket artistja me një instrument në duar, siç është saksofoni.

Është thjesht një foto-performancë, apo ajo i bie atij instrumenti? Kjo nuk dihet, por këngëtarja duket mjaft seksi, e veshur edhe me një fund – zebër. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora gets saksofonit

Leonora singer has lost a bit of music or festive programs, not that we saw any new songs.

But rumors that will come very soon with a new song, ballad, even in this photo thought to be part of the videos, it seems the artist with an instrument in his hands, as saksofoni. It's just a photo-performance, or it gets that instrument? It is not known, but it looks quite sexy singer, dressed with an end-zebra. M.Gj.

Tuna flet si nje tironse

“Sidoqoftë, ‘e nderuara’ Polici shqiptare, korruptoni pak me shije dhe lezet”, ka shkruar këngëtarja shkupjane në faqen e saj në “Twitter”.

E ka pasur fjalën për policinë e Shkodrës, ku ajo ka qenë në një koncert në qytetin verior të Shqipërisë. E, në fakt, si duket ajo ka marrë ndonjë gjobë apo ia kanë falur, se mos ndoshta ka dhënë ndonjë para.

Por, ajo që na bën përshtypje, është fjalori i saj në versionin e shprehjeve të tiranasve, ku si duket, qëndrimi i saj në Tiranë e ka bërë të veten. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna speaks as a Topics

"However, the 'honorable' Albanian policeman, corrupt little taste and propriety," wrote the singer shkupjane on its website "Twitter". He has been talking about Shkodra police, where she has been to a concert in the northern city of Albania.

And in fact, it seems that it has received a fine or have forgiven, that probably has not given any money. But what impresses us is its vocabulary expressions tiranasve version, which looks like its position in Tirana has made it myself. M.Gj.

Arta Bajrami, nje mama tipike

I është përkushtuar me pasion të madh vajzës së saj, Viktorias. Këngëtarja Arta Bajrami kaq shumë është e dashuruar pas së bijës, saqë edhe në bluzën e saj, siç po e shihni, është shkruar emri i vajzës, madje me citatin “I love Victoria”.

Kjo është mami Arta, e cila kohëve të fundit është rikthyer në tregun muzikor me këngën e saj, “Femër tipike”, por nga përkushtimi dhe veshja, ne shohim edhe një ‘mama tipike’. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Arta Bajrami, a typical mum

I was dedicated to the great passion of her daughter, Victoria. Singer Loco is so enamored of his daughter, that even in her coat, as you can see, is the name of the girl, even with the quote "I love Victoria".

This is Mom Maggie, who recently returned to the music market with her song, "Typical Male", but the commitment and coating, we see a 'mama typical'. M.Gj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online