All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 9 February 2013

Elvana Gjata vjen prape me tituj, por jo kenge

"Fake" quhet projekti i ri i Elvana Gjates

Elvana ka nje kohe qe eshte shkeputur nga publiku, sa i perket kengeve dhe videove te reja, megjithese ka qene mjaft e pranishme neper koncerte.

Kohe me pare, doli me nje titull "Beso" ku ishte e mbuluar me shami si nje besimtare myslimane dhe mezi po prisnim te shijonim kete projekt te saj te ri, por qe Elvana deri me sot, nuk na e dhuroi dot.

Ne vend te "Beso" tashe doli nje titull tjeter "Fake", ku ajo shfaqet me nje imazh te frikshem. Nuk e dime nese behet fjale per te njejtin projekt ku ajo eksperimenton me personazhe te ndryshme, apo ndonje tjeter krejtesisht te ri.

Urojme, qe kur te vije ky projekt i realizuar nga Threedots, te justifikoj pritjen dhe te na befasoje, nje gje qe kengetarja deri me tani ka ditur ta bej me zell. /Albavipnews/

Noizy: Tuna ma e mira ne shtrat...

NOIZY: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen, jane te egra ne shtrat...

A eshte kjo nje nga intervistat me te forta qe keni lexuar ndonjehere? Absolutisht po! Noizy, reperi me i perfolur shqiptar, rrefen ne kete interviste per “Bluetooth”, jeten e tij seksuale dhe jo vetem... Pasuria dhe muzika, jane dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po per te mos u zgjatur, ju ftojme te lexoni intervisten e meposhtme, qe do t’ju lere pa fryme.

Sa kohe ke pa bere seks, se me dukesh me nerva?

Kam gati 1 ore, po keshtu dukem ne pergjithesi, nuk me ndryshon seksi.

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Friday, 8 February 2013

Perjashtohet nga “Sanremo” kengetarja Ana Oxa

Ana Oksa, apo me mbiemrin në shqip Hoxha, si duket nuk do t’i ketë punët mirë me festivalin e madh italian, “Sanremo”.

Ajo ka debatuar shumë keq me organizatorët e këtij viti, madje duke e quajtur festivalin më të njohur italian “festival që i përket sistemit”.

E, në fakt, ajo nuk do të këndojë në këtë festival, megjithëse ishte përgatitur mirë, e ndërsa këngëtares me origjinë shqiptare i vjen keq pse ajo nuk ka marrë vlerësime të tilla në 14 herët e tjera që ka marrë pjesë në “Sanremo”. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Excluded from the "Sanremo" singer Ana Oksan

Oksan hand, or surname in Albanian Hoxha, apparently will not have good jobs with great Italian festival "Sanremo". It has argued badly with the organizers of this year, even by Italian famous festival called "festival that belongs to the system."

And, in fact, she will not sing at this festival, though it was well prepared, while singer of Albanian descent regrets though it has not received such evaluations at other 14 who participated in the "Sanremo". M.

Rikthehet Anjeza me nje kenge orientale

Zhduket për një kohë, por nuk harron të kthehet me një krijim të ri.

Këngëtarja Anjeza Branka do të sjellë një këngë shumë komerciale, si kjo që po pëlqehet në këtë periudhë, në duet me këngëtarin Rati.

Kënga mban titullin ‘Kur të mbushet mendja ty’ dhe mësojmë se është punuar nga ‘Threedots’, ndërsa edhe videoklipi që del këto ditë është punuar nga ‘Provideo’.

Si duket, Anjeza ka vendosur të bashkëpunojë me kompaninë e Flori Mumajesit, ndërsa ne zbuluam edhe një foto se si do të duket këngëtarja.  /Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Back Anjeza with an oriental song

Disappear for a while, but do not forget to return with a new creation. Anjeza singer Branka will bring a more commercial songs, as it is accepted in this period, in duet with singer Ratey.

Gjyste Vulaj pagezon djalin me emrin e fansit

Këngëtarja Gjyste Vulaj e ka sjellë në jetë, pas shumë viteve, fëmijën e saj të dytë dhe menjëherë, pa nguruar, e ka publikuar foton e bebes së saj, duke shkruar “I bukuri i mamit”.

Ajo e ka lindur atë në Amerikë dhe mësojmë se e ka pagëzuar me emrin e një prej fansave të saj më të mëdhenj, Besart.

Tashmë familjes së dy artistëve i shtohet edhe një pjesëtar tjetër, pas vajzës, Rozanës, ndërsa këngëtarja është munduar që po atë ditë të falënderojë në ‘Facebook’ miqtë dhe adhuruesit e shumtë për urimet që i ka marrë. /Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gjyste Vulaj baptizes son named fansit

Singer Gjyste Vulaj brought to life, after many years, her second child, and immediately, without hesitation, published a picture of her baby, writing "The beauty of my mom." She has borne him to America and learn that he has been baptized with the name of one of her biggest fans, Besart.

Family of two artists already added another member, after girl, Rozanës, while the singer has tried that day to thank the 'Facebook' friends and many fans who wishes received. / Maxim Gjokaj /.

Sipas Big Bastes, Vesa kengetarja me e mire

Ndërsa këngëtarja Vesa Luma shkruan në rrjetin social se ndihet shumë e lumtur në këtë kohë, i fejuari i saj Big Basta rrëfen se ajo është këngëtarja e tij e preferuar.

Kjo është edhe arsyeja jo e rastësishme që reperi nga Tirana e dashuron bionden nga Prishtina – Vesa Lumën.

Big Basta për mediet në Tiranë ka rrëfyer se së shpejti do të vijë me disa krijime të reja në bashkëpunim me të dashurën e tij. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
According to Big Bastes, Vesa best singer

While singer Vesa Luma social network writes that he feels very happy at this time, her husband Big Basta confesses that she is his favorite singer. This is why no coincidence that the rapper from Tirana loves bionden from Pristina - Vesa Luma.

Kush e hoqi videon e re te Dafines?

Nëse ju fansa të këngëtares Dafina Zeqiri nuk e keni parë ende videoklipin më të ri të saj, ‘Veç ti”, atëherë tash për tash  nuk mund ta shihni.

Arsyeja, pasi në kanalin ‘Youtube’ është fshirë, ndërsa duhet të prisni vetëm për ta parë në një moment të caktuar në TV.

Dafina nuk ka dhënë ndonjë reagim ende në lidhje me këtë, por flitet  se këtë video ia ka hequr ish-bashkëpunëtori i saj, i cili kohë më parë i menaxhonte plasimet e këngëve të Dafinës në internet. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who took the video of the new Palm?

If you fans of the singer Dafina Zeqiri have not yet seen her newest video clip, 'In addition to ", then for now you can see. The reason, as the channel 'Youtube' has been deleted, and should only expect to see at a given moment in TV.

Dafina has not given any feedback yet about this, but rumors that this video has removed its former collaborator, who long ago managed placement Laurel songs online. M.Gj.

Zbulohet e dashura e Korab Shaqirit

Para me se nje viti, mediat shkruanin per fejese te kantautorit te ri shqiptar, Korab Shaqiri, nje gje qe ai asokohe i quajti si thashetheme.

Kurse sot, Korabi ka vendosur qe te thej tabune dhe ta bej vet publike lidhjen me vajzen e zemres qe ai e quan "Lulu", duke postuar nje foto ne Facebook me mbishkrimin: “Une me te dashuren time Lulun… Jam bota jote zemer… TE DUA!”.

Nuk ka dyshim, kesaj radhe jemi bindur, jashte thashethemeve, se kengetari ka rene thelle ne dashuri dhe eshte ne nje lidhje serioze.

Ndersa mesojme se behet fjale per studenten 20-vjecare nga Tetova, me emrin Lulkacela Jashari, e cila studjon artin ne shkollen e larte profesionale "Akademia Evolucion" ne Prishtine.

Urojme qe kjo lidhje te kete jetegjatesi dhe ciftit te dashuruar i urojme ta kalojne sa me bukur Shen Valentinin qe po afrohet. Kantautori, para pak ditesh ka publikuar dhe videon e tij me te re me titull "Dashurine ta jap hua" te realizuar ne Kanada dhe Amerike, ndersa ka bere te ditur per media se pas magjistratures se perfunduar ne Tirane, do te vazhdoje studimet e avancuara ne lemine e kompozicionit dhe kete vit do t'i perkushtohet doktoratures. /Albavipnews/

"Stay" e Rihannes, fale shqiptareve behet me klip [VIDEO]

Eltina dhe Arditi deshmojne vokal te mrekullueshem

Rihanna publikoi ne fillim te janarit nje balade me titullin "Stay", qe shpejt u shnderrua ne nje hit boteror. Kenga eshte pjese e albumit te saj "Unapologetic" (2012), por klipi zyrtar i kenges ende nuk eshte lancuar. Ne fakt, sipas instagramit te kengetares, xhirimet kane filluar dite me pare, nen drejtimin e regjisores Sophie Muller dhe videoja pritet te dal ne treg se shpejti.

Ne nderkohe, cifti shqiptar, Eltina Minarolli dhe Ardit Cuni, me vokalet e tyre te mrekullueshem, duket se kane bere nje pune te shkelqyer me nje "cover" te kenges, e qe per dallim nga te tjeret, eshte shoqeruar edhe me nje video impresionuese.

Keshtu, fale shqiptareve, edhe kjo kenge e Rihannes, u be para kohe me nje videoklip profesional, qe ka marre nota te larta nga vizitoret ne Youtube si nje nder cover-at me te bukur deri me tani. Projekti eshte realizuar nga produksioni "Sebastian". /Albavipnews/


Wednesday, 6 February 2013

Rovena Stefa, per Shën Valentin sjell 'Hajde ti'

‘Hajde ti’, kështu quhet kënga më e re e kënduar nga këngëtarja Rovena Stefa në bashkëpunim me një këngëtar të ri me emrin Elton Kadrijaj.

Kënga është shumë ritmike, me ide të vetë Rovenës, e punuar në produksionin e saj “Urban Entertainment”, e ndërsa do të vijë pikërisht me video në ditën e të dashuruarve, më 14 shkurt.

Mësojmë se artistja atë ditë do të jetë në një turne në Amerikë, për të kënduar për shqiptarët që jetojnë atje. Megjithëse duket në titullin e këngës sikur Rovena po fton dikë, deri tani ajo vazhdon të mbetet me status beqare. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa, 'St Valentin' brings 'Come to'

'Come on you', so called the new song performed by singer Rovena Stefa in conjunction with a new singer named Elton Kadrijaj. The song is very rhythmic, with the idea of self Rovenës, working in its production "Urban Entertainment" and will come exactly with the video on the day of the lovers, on 14 February.

Learn that the artist that day will be on tour in America, to sing for the Albanians who live there. Although it appears in the title of the song as Rovena is inviting someone, so far it remains single status. M.Gj.

Gjyste Vulaj sjell ne jete djalin

E ka pagëzuar me emrin Besart, djalin e saj këngëtarja e njohur shqiptare Gjyste Vulaj.

Ne mësojmë se ajo e ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të dytë, pikërisht në Amerikë ku edhe ajo ndodhet.

Këngëtarja më popullore shqiptare është mbuluar me mesazhe dhe urime pafund edhe në rrjetin social. Urime dhe me jetë të gjatë Besarti!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj brings in life son

It has been baptized with the name Besart, her son-known Albanian singer Gjyste Vulaj. We learn that she has brought today to be her second child, especially in America where it is located. Albanian folk singer is covered with messages and endless congratulations social network. Congratulations and long life Besart! / Albavipnews /

Genta, me e bukura e skenes

Genta: Videoja e re se shpejti

Genta Ismajli, ka bere te ditur permes rrjetit te saj social se videoja e re do te dal ne treg se shpejti.

Ndersa, ajo ka publikuar edhe disa foto te saja qe vijne nga salloni i bukurise "Sellma & Kaci", te cilet jane perkujdesur qe ajo te dal sa me mire gjate xhirimeve te videos.

Nuk kane munguar komentet e fansave te cilet e kane cilesuar kengetaren si "me e bukura", "origjinale", "hot", "the best" etj. dhe ndoshta edhe me te drejte, pasi ne kete foto, kengetarja duket shume sensuale dhe rrezaton nje bukuri te rralle femerore.

Kengetarja ka disa vite qe ende mban statusin "single". /Albavipnews/

Agim Poshka, kunder huazimit nga muzika rome...

Agim Poshka
Agim Poshka: Turp qe huazojme muziken rome

Agim Poshka thote se muzikantet shqiptare duhet te ndjehen te turperuar qe huazojne elemente nga muzika rome, duke pasur nje folklor aq te pasur shqiptar.

Keto komente kengetari nga Struga e Maqedonise i ka bere gjate nje interviste te dhene per nje te perditeshme, ku ka premtuar edhe se viti 2013 “do te jete nje vit dinamik”, per faktin se shenon 15-vjetorin e debutimit te tij ne muzike.

“Nje popull me gjithe kete folk te pasur, me gjithe ato variacione motivesh, qe ndryshojne nga jugu deri ne veri, nuk ka nevoje fare per huazime. Pashko Vasa ka thene ‘muzika shqiptare kaloi 3000 vite ne roberi te ndryshme, por perseri ruajti identitetin e saj’. Sot nje pjese e ketyre pseudo-muzikanteve e kane me ne zemer muziken rome, se muziken shqipe”.

Vildane Zeneli, "refugjatja" qe pozon per "Ford" dhe ben kenge me Will.i.am

Vildane Zeneli: Jeta ime nga lufta e Kosoves te kanceri i sime meje

Fotot e saj kane bere xhiron e botes. S’ka mbetur mashkull pa admiruar dhe femer pa u xhelozuar per format trupore te Vildane Zenelit.

Por modelja kosovare ka edhe nje jete, nje te shkuar, qe nis ne Prishtine, vazhdon ne kohen e luftes ne Kosove, pastaj me arratine drejt Amerikes, diagnostikimi me kancer i se emes, shoqet amerikane qe i shkulnin floket dhe i therrisnin “refugjate”… deri te zbulimi si modele, kontratat me firma te njohura dhe ambicia per t’i hyre rruges se muzikes. Se shpejti do te nxjerre edhe nje liber autobiografik.

Ciljeta lind bebin ne ditelindjen e saj

Ciljeta sjell ne jete nje djale diten e ditelindjes se saj

Ciljeta behet per here te pare nene. Bebja, nje cun bukurosh mbi 3 kg lindi ne date 5, nderkohe qe kengetarja kishte planifikuar daten 10 Shkurt. Por ja qe planet nuk ecin gjithmone sic i mendin. Surpriza ishte dhe me e bukur, diten e ditelindjes se saj, Ciljeta ka sjelle ne jete me operacion cezarian, djalin me emrin Fernando.

Pak dite me pare ne nje prononcim per suplementin “Panorama”, Cili njoftoi se java qe vjen (dmth kjo jave) do te jete koha kur do te behej nene.

“Kam vendosur te bej lindje me operacion, per te qene me e sigurt dhe per ta pasur nen kontroll kete lindje”, tha Ciljeta pak me heret per gazeten “Panorama”.

Ajo kishte vendosur daten e operacionit ne spitalin grek ne Tirane.

Ne lindje ka asistuar dhe babai i femijes, Tomas, me origjine latino-amerikane. Nderkohe ne rrjetin social, Facebook, ne profilin e Ciljetes kane vershuar me dhjetra urime nga miq dhe familjare te kengetares, qe i urojne jete te gjate Fernandos se vogel.

Konfirmohet roli i Rita Ores ne "Fast & Furious 6" [VIDEO]


Lajmi i mehershem per nje rol kinematografik te Rita Ores ne filmin hollivudian "Fast & Furious 6", eshte konfirmuar me publikimin e trailer-it zyrtar ku kengetarja shfaqet duke startuar nje duel automobilistik ne mes te dy karaktereve kryesore te filmit.

Per angazhimin e plote te kengetares shqiptare, mesiguri do te mesohet me shume pas lancimit te ketij projekti filmik ne muajin maj te ketij viti. Sipas shkrimeve te mehershme, thuhet se Rita ka rrembyer kete rol nga Rihanna, agjenda e se ciles nuk u perputh me ate te xhirimeve, ndersa regjisoret mbeten te mahnitur nga prezantimet e para te Rites. Shume skena te filmit jane xhiruar ne ishullin britanik, qe e bene edhe me te lehte angazhimin e Rites ne xhirime.

Vlen te theksohet se ne kete film luan aktori i njohur Paul Walker qe sipas biografise zyrtare ne portalin "imdb" del te kete prejardhje shqiptare. /Albavipnews/Tuesday, 5 February 2013

Eneda e nderpret muziken per shtatzenine

Gjatë fundjavave, këngëtarja Eneda Tarifa shihej duke kënduar në një klub, së bashku me Elton Dedën, në Tiranë.

Por, tashmë për shkak se ajo është shtatzënë e ka ndërprerë aktivitetin muzikor, ndërsa edhe spektakli ‘Portokalli’, ku ajo prezanton, është në sezon-pushimi.

Por, këngëtarja Tarifa është parë pak ditë duke sfiluar në një sfilatë të stilistes Tatjana Isaj në Tiranë, ku pa dyshim e veshur me një fustan të kuq i dukej edhe barku i saj i rrumbullakët.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda interrupts the music for pregnancy

Weekends, singer Eneda fee seen singing in a club, along with Elton Dedë in Tirana. But now because she is pregnant interrupted musical activity, while the spectacle 'Orange', where she presents, holiday season.

But the singer is the first few days Fee sfiluar at a fashion show stilistes Tatjana Isaj in Tirana, where no doubt wearing a red dress seemed her belly rrumbullakët.M. GJ.

Kaltrina sexy ne klipin e ri

Ka dashur të vijë e vetme në klipin e ri, pa pasur stativë si personazh. E, në fakt, ka ardhur shumë bukur dhe shumë seksi, këtë herë këngëtarja Kaltrina Selimi ka treguar më shumë nga hiret e saj.

Në videon e publikuar fundjavën e kaluar, Kaltrina vjen pak me një dekolte më të hapur se zakonisht.

Ndërsa kënga “Nuk ta fali”, ka javë që është një nga baladat më të bukura të tregun muzikor shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina sexy in new clip

There should only come in the new clip without Tripod as a character. And, in fact, has been very nice and very sexy, this time singer Kaltrina Selimi showed more of her graces. In a video released last weekend, Kaltrina comes shortly with a Decolletage more open than usual.

While the song "Do not forgive," the week that is one of the most beautiful ballads Albanian music market. / Maxim Gjokaj /

Nora fustanin e nuserise “jo” me qira

Këngëtarja e hitit “Big Love’, Nora Istrefi, si duket nuk do ta ketë shumë të afërt ditën e martesës, megjithëse ajo tashmë deklarohet e fejuar me djaloshin simpatik, Robert Berisha.

Por, Nora një ditë kur të martohet do të donte që fustanin e nusërisë të mos e merrte me qira, por ta blinte e ta kishte si kujtim. E duke e ditur se një fustan e tillë duhet të jetë thuajse unik, kostoja për ta veshur një trup i Nora Istrefit do të jetë shumë e lartë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora dresses dress "rather than" rent

The singer of the hit "Big Love ', Nora Istrefi, looks like I will not get too close to the wedding day, although she stated already engaged to a charming boy, Robert Berisha.

But one day when he gets married Nora would like to dress dresses not receive rent, but to buy them there as a reminder. Knowing that such a dress should be almost unique, the cost to wear a body Nora Istrefi will be very high.
M. GJ.

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Aferdita dhe Angela bejne "shqiponjen" me Craig David

Dy "shqiponjat" e Miami-t

Koheve te fundit duket sikur modelja dhe kengetarja shqiptare, Aferdita Dreshaj, i ka dhene vetit detyren te takohet me sa me shume fytyra te njohura boterore.

Pas Justin Bieber dhe aktorit amerikan Bradley Cooper, se fundmi ajo ka pozuar me kengetarin dhe kompozitorin e njohur anglez Craig David, te cilin e ka takuar ne Miami ku ai ka performuar. Natyrisht, gjitha keto informacione rrjedhin nga vet rrjeti social i kengetares.

Dihet se Craig ka punuar edhe me Rita Oren, ndersa nuk dime nese Aferdita ka ne mendje ndonje bashkepunim muzikor me te, por se paku ka arritur qe ne bashkepunim me kompozitorin te krijojne imazhin kombetar te "shqiponjes" me dy krera.

Ngjashem ka bere edhe shoqja e saj e ngushte, Angela Martini, me te cilen jane shoqeruar se bashku ne Miami. Megjithe entuziazmin kombetar ketu, Angela braktisi "shqiponjen" e saj per milionerin Vogele, ndersa shpresojme qe Aferdita te mos ndjek rrugen e njejte. /Albavipnews/

Venera Lumani: Pervec fitores, Tirana me dhuroi shumecka...

Venera e ‘’The voice’’: Kjo ishte fitorja ime e trete, por mbetet me e bukura

Synimi i saj ka qene finalja, edhe pse deri me tani ishte vleresuar nga disa juri profesioniste. Venera Lumani nuk ndaloi me kaq duke arritur keshtu finalen, madje edhe kupen e ”The voice of Albania”. Vajza nga Struga e Maqedonise, studente ne Universitetin ”Shen Kirili & Metodi” ne Shkup, rrefen per gazeten “Panorama” rrugetimin e saj dhe sakrificat qe ka bere deri ne fund.

Ka qene ne synimet tuaja fitorja e gares?

Sigurisht qe po, per te qene e sinqerte me veten dhe me te tjeret do te thosha se eshte shume e rendesishme te marresh pjese ne secilen gare te kesaj rendesie, por edhe me e bukur kur del fitimtare nga ajo dhe kur askush nuk e konteston fitoren tende.

Rita Ora nderohet nga Ambasada shqiptare ne Londer

photo: thealbanian.co.uk
Rita Ora viziton Ambasaden shqiptare ne Londer

Me porosi te Kryeministrit te Republikes se Shqiperise, z. Sali Berisha, Ambasada shqiptare ne Londer ftoi per nje vizite kengetaren e njohur britanike, e lindur ne Prishtine, Rita Ora. Qellimi i kesaj ftese ishte t’i shprehej kengetares se re e shume te famshme, e cilesuar si me e mira e vitit 2012 ne Britanine e Madhe, mirenjohja per ate qe ajo ka arritur jo vetem ne planin individual por edhe ne promovimin qe iu ka bere vlerave te kombit shqiptar ne bote. Po ashtu, ajo u ftua per t’i shprehur ne emer te qeverise shqiptare dhe vete kryeministrit, mirenjohjen e thelle per pjesemarrjen e saj ne festimet e 100 vjetorit te Shpalljes se Pavaresise se Shqiperise ne koncertin madheshtor te organizuar ne Sheshin Nene Tereza me daten 28 nentor 2012.

Samanta synon suksesin nderkombetar

Samanta Karavella: Tani synoj tregun e huaj

Fillimvit ndryshe per Samanta Karavellen, me nje kenge dashurie qe e prezanton per here te pare ne tregun e huaj. Kenga e saj e re me titullin “Fallen”, kompozuar nga kompozitori rumun Alandy, jep mesazhin “Dashuro gjithmone!”. Bashke me kengen, ajo ka realizuar dhe nje set te ri fotografish, ku shfaqet krejtesisht ndryshe. Kengetarja zbulon planet dhe sekretet e saj

“Fallen” titullohet kenga jote e re qe eshte hedhur ne youtube. Per cfare flitet ne fabulen e saj?

“Fallen” eshte kenga ime e re e realizuar nga “DMB Production” dhe krijuar nga Alandy, nje kompozitor rumun. Bashkepunuam per nje kenge qe te me sillte krejtesisht ndryshe dhe ku te tregoheshin aftesite e mia vokale.

Monday, 4 February 2013

Angela me te dashurin e Paris Hiltonit

Djaloshi që ia ka rrëmbyer zemrën bukuroshes shqiptare quhet Tim Voegele.

Kështu ka thënë Anxhela Martini për një medie të huaj, madje ajo është 4 vjet më e madhe se i dashuri i saj, i cili është vetëm 22 vjeç.

Ndërsa Voegele është trashëgimtari i rrjetit të modës me këtë emër. Ndërsa ne zbulojmë se djaloshi i pasur ka qenë në lidhje me bukuroshen Paris Hilton dhe duket sikur modelja shqiptare ia ka rrëmbyer asaj, madje gazeta Kosova Sot zbulon edhe një foto që jeni duke e parë. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela handed catches boyfriend Paris Hilton

The boy who has kidnapped Albanian Beauty heart called Tim Voegele. So said Angela Martini for a foreign media, even she is 4 years older than her boyfriend, who is only 22 years old. While Voegele is heir fashion network with the same name.

Adelina Tahiri, imazh i Aferdita Paqarades

Më e bukura e Kosovës e vitit 1990, Afërdita Paqarada, vazhdon të sjellë në tregun e modës shqiptare fustane shumë interesante.

Por, ne mësojmë se këtë herë ajo ka zgjedhur këngëtaren nga Shkupi, Adelina Tahiri, për ta pasur imazh të fustaneve dhe veshjeve të saja.

Madje, këtë fundjavë  Afërdita dhe Adelina kanë qenë në studion e fotografit të njohur Avni Selmani për të realizuar një set fotografik, ku duket këngëtarja në rolin e modeles, ndërsa ne siguruam nga vetë artisti fotograf këtë foto për “Kosova Sot”. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri, Venus image Paqaradës

The most beautiful of Kosovo in 1990, Venus Paqarada, continues to bring to market Albanian fashion dresses very interesting. But, we learn that this time she has chosen from Skopje singer, Adelina Tahiri, to have her dress and clothing image.

Indeed, this weekend Venus and Adelina were in the studio of renowned photographer Avni Salman to realize a photographic set, which shows the singer in the role of the model, as we got by the artist photographer this picture "Kosova Sot". / Maksim Gjokaj/

Noli Pajaziti sjell ‘Fillimi i fundit’ (Video)

Ka vërtetuar se ai ka një stil të veçantë të të kënduarit. Ky është këngëtari Noli Pajaziti i cili ka sjellë me një video interesante këngën e tij më të re ‘Fillimi i fundit’.

Videoklipi është pritur shumë mirë duket edhe nga ana e klikimeve që ka marrë nga kanali Youtube.

Së shpejti videoklipi do të mund të shihet në kanalet muzikore shqiptare./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noli Pajaziti brings 'The Beginning of the End'

Has proven that he has a unique style of singing. The is Noli Pajaziti singer who has brought an interesting video his new song 'The Beginning of the End'.

Alberie Hadergjonaj sfidon kengetaret e reja

Alberia eshte nje "Gangsta"

Derisa kengetaret e reja kerkojne qe ato te vjetrat t'ua leshojne vendin, kengetarja 38 vjecare Alberie Hadergjonaj duket se ka ne mendje dicka pak me ndryshe.

Ne kete foto, shkrepur nga e bija e saj Anxhelina, Alberia ka sfiduar kengetaret e reja duke pozuar si nje "Gangsta", me kapele bejzbolli dhe kufjet trendi "Beats by Dre".

Ajo me kete tregon se eshte ne superforme fizike dhe shpirterore dhe as nuk e ka mendjen tek largimi nga skena. Ne te vertete, se shpejti ajo do perfaqesohet me nje kenge ne Top Fest 10, te punuar nga produksioni ThreeDots. /Albavipnews/

Jeta private e Nik Xhelilajt ne shenjester te mediave turke

Mediat turke zbulojne te dashuren e Nik Xhelilajt

Seriali ‘’Qyteti i humbur’’, ne te cilin aktori i njohur shqiptar Nik Xhelilaj luan rolin e Kadirit, e ka kthyer ate ne nje yll qe gjithmone ndiqet nga gazetaret dhe paparacet kudo qe shkon. Vetem tri dite me pare ai eshte gjendur ne qender te mediave turke, te cilat kane zbuluar jeten e tij private duke e fotografuar Nikun ne nje lokal te shoqeruar me nje femer te panjohur. Me ta pare, e kane njohur dhe kane filluar ta fotografojne. Niku, se bashku me te dashuren e tij, jane munduar qe te mbulojne fytyren qe te mos dihet se kush eshte. E derisa gazetaret e pranishem i kane kerkuar dhe prononcim ne lidhje me romancen te cilen po e perjeton, Niku ka shfrytezuar rastin dhe i ka sulmuar ata duke i lagur me ujin, qe po konsumonte. Pas ketij incidenti me gazetaret, Niku ka vazhduar rrugen duke e lene vetem te dashuren e duke mos dashur ta beje me te madh rastin sikur te mos kete ndodhur asgje…

Kengetaret e reja qe sfidojne kengetaret e playback-ut

Flasin kengetaret e reja Persa Beqiri, Festina Mejzini, Sabina Dana, Enca Haxhia, Kieda Budini, Evi Reci: “Te vjetrit te mos i kerkojne cmimet me zor”

Ka ardhur koha qe kengetaret e playback-ut te na lirojne vendin

Ka pak kohe qe jane ne skenen muzikore, por cilat jane baticat dhe zbaticat qe kane perjetuar ato deri me tani, cfare u ka pelqyer dhe cili ka qene motivi kryesor qe i jane futur rruges se muzikes?

Cfare mendojne per konkurrencen dhe cfare porosie kane per kengetaret me karriere, a ka ardhur koha qe t’iu japin hapesire talenteve te rinj? A eshte aparenca nje plus per terheqjen e publikut?

Ne kemi kontaktuar me disa nga emrat e rinj te skenes shqiptare qe po bejne karriere keto dy vitet e fundit, dhe ja cfare mesuam prej tyre.

Sunday, 3 February 2013

Angela gjurmeve te Emines, gjen te dashur milioner

Nje kujtim i perbashket nga party ne dhjetor 2012
ku jane takuar Angela dhe Tim
Deri me tani modelja shqiptare, Angela Martini, nuk ka preferuar te zbuloj identitetin e te dashurve te saj. Por kesaj radhe arsyet jane te forta per te dalur ne publik, pasi behet fjale per te dashurin e ri milioner, Tim Vogele.

"Qe ne momentin e pare qe u pame, kuptoheshim shume mire... Jam shume e lumtur dhe e dashuruar. Ne po shijojme cdo moment. Eshte fantastike!”, ka thene Angela per portalin zviceran "20min" duke konfirmuar se ata te dy tani me jane nje cift dhe per momentin gjinden ne pushime ne Miami.

Ajo 26 vjece ndersa ai 22 vjec, jane takuar ne dhjetor gjate nje party "ASmallWorld" ne qytetin Gstaad. Nese ju kujtohet, ishte evenimenti ku Angela terhoqi vemendjen e mediave te huaja dhe vendore me disa foto hot duke zbuluar gjoksin jashte, gjersa gazetat zvicerane shkruanin per te me titullin "Aksidenti topless ne Gstaad".

Halili qe mahnit VIP-at boterore

 Personazhi ynë ka shumë për të thënë, pasi ai ka provuar dhe ia ka dalë në shumë ngjarje, falë talentit të tij për të vallëzuar, aktruar, por edhe simpatisë së tij.

Ky është Halil Gashi, i cili ka luajtur me regjisorët  e famshëm të Hollivudit, siç është Xhejms Kameron dhe Andrej Adamson.

Djaloshi me origjinë nga Kosova ka rrëfyer për “Kosova Sot” emocionin e tij, kur shikon se performanca e tij ndiqet nga njerëzit më të mëdhenj të botës VIP. Ndiqni rrëfimin e tij!

“Kosova Sot”: Sukses botëror i një kosovari në skenat prestigjioze, çfarë do të thotë?
Halil Gashi: Për mua ka rëndësi që të njihet Kosova dhe të forcohet imazhi shqiptar para botës. Ata, që më kanë njohur nga afër në Amerikë, Gjermani, Angli, kur mendojnë për Kosovën dhe njerëzit e saj, mendojnë për artin, kulturën, njerëz të dashur, të kujdesshëm, të zgjuar, sepse këto veti i kam shfaqur. Këtë përpiqem ta arrij, që të tregoj një imazh pozitiv për vendin, që të tjerët të vijnë ta vizitojnë Kosovën dhe ta njohin kulturën tonë më afër.

Moda sipas Dafina Zeqirit

Mund të themi se ajo ka një veshje thuajse unike dhe çdo dalje e saj pëlqehet nga mënyra e veshjes.

Është fjala për këngëtaren Dafina Zeqiri, e cila mendohet se do të sjellë një koleksion veshjes të ideuar nga stilistja e saj, Lia Stublla, dhe vetë këngëtarja të quajtur “Duff dhe Lia”.

Ndoshta këngëtares do t’i duhej edhe një dyqan për këtë, por në rrjetin e saj social vetëm ka shënuar se ‘ka ardhur koha’.

Ne nuk dyshojmë në shijen e Dafinës, por atë që bën më mirë ajo është vetëm muzika.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri already introduced fashion
We can say that it has an almost unique clothing and all its output is liked by the way they dress. It comes to singer Dafina Zeqiri, which are expected to bring a collection of clothes designed by her stylist, Lia Stublla, and the singer himself called "Duff and Lia."

Perhaps the singer would have a shop for this, but its only social network has noted that 'the time has come'. We do not doubt the taste of Laurel, but what makes it better is just music.
M. GJ.

Videoklipi i Gentes?

Ajo që dimë për këngëtaren Genta Ismajli është se, siç citonin disa media shqiptare, ajo po përgatitet fuqishëm për të ardhur këtë vit.

E në fakt ne u munduam të zbulojmë më shumë se asgjëja e këtyre lajmeve të ditura që në startin e një këngëtareje dhe pyetëm së ku mbeti videoklipi i këngës që ajo do të sillte.

Është fjala për baladën vërtet të bukur të saj ‘E kam provuar’, ndërsa kohë më parë ne sollën edhe një foto, në të cilën Genta dukej në një anije të versionit ‘Titanik’, duke regjistruar videon e re, por videoja deri tani nuk u pa në treg.
M. GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Music Video Genta?

What we know about Genta Ismaili singer is that, as cited by some Albanian media, it is strongly prepared to come this year. And in fact, we tried to find more than nothing these news released at the start of a singer and asked where was the video clip of the song that it would bring.

It comes to baladen really nice to her 'I tried', and the first time we brought a picture in which Genta looked at a version ship 'Titanic', recording a new video, but the video has so far not was seen in the market.
M. GJ.

Albëria mezi po e pret “Top Fest 10”

 “Po vjen ‘Top Fest 10’ , kam një surprizë, po do ta zbuloj pas ca ditësh!”. Ky ishte një status i fundit i këngëtares Albërie Hadërgjonaj në rrjetin social “Facebook”, ku lë të kuptohet se është duke u përgatitur për të performuar në festivalin “Top Fest 10”.

Këngëtarja, siç e shihni edhe në foto, si duket do të na vijë më bionde nga flokët, ndërsa për këngën thuhet se e ka realizuar në studio të Flori Mumajesit, duke braktisur kështu kompozitorin tjetër, Stine.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albert barely been expecting "Top Fest 10"

"Coming 'Top Fest 10', I have a surprise, but will find out after a few days!". This was the singer's latest status Oda Hadergjonaj social network "Facebook", which implies that it is preparing to perform at the festival "Top Fest 10".

Singer, as you see in the picture, it seems that we will come out blonde hair, and for the song reportedly conducted in studio Flori Mumajesit, abandoning so another composer, Stine.
M. GJ

Adi Krasta fajeson femrat shqiptare...

Adi Krasta
Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero

Nuk e di pse po flitet qe Krasta vrapon pas parave... Une gjithe jeten time jam paguar me bordero. Nuk kam ndertuar asnjehere dicka nga marredhenia ime me parane, sic kane bere shume kolege te mite”... Keshtu ka thene Adi Krasta, dje paradite ne emisionin e tij radiofonik ne “Love Radio”, dhe, ndersa ai fliste, ne shenonim fjalet e tij. Ai eshte nje nga ato personazhe qe nuk flasin shpesh per jeten e tyre ne shtypin e shkruar. Me keta personazhe, gazetaret “roze” e gjejne pothuajse gjithmone “shpetimin” duke marre informacione ne rrjetet sociale “Facebook” apo “Twitter”. Mirepo Krasta nuk eshte as nga ata...


Erion Zeqiraj feston 28 vjetorin, Bertina e injoron teresisht...

Erjon i BB feston ditelindjen, Bertina i mohon "Blonsh"

Erjon Zeqiraj ka festuar javen qe shkoi 28 vjetorin e tij ne nje nga Pub-et e kryeqytetit. Ne keto foto shihet se ish- banori Big-ut, ka festuar mes miqsh dhe kolegesh. Sipas informacioneve te marra nga miqte e tij mesohet se Erjoni edhe kete ditelindje e ka festuar "single", pasi u be pak kohe nga ndarja e me ish- te dashuren e tij, Bertina. Ne kete feste duket mosprezenca e Bertines qe mesa duket ato nuk kane mbetur me as miq. Por vajzat qe e kane shoqeruar Erjonin gjate kesaj ditelindje nuk kane qen te pakta. Ajo qe nuk ka munguar sigurisht ka qene partnerja e tij Lori me te cilen prezantojne emisionin e mengjesit, ne TV Vizion plus "Dita ime". Ajo cka e munduar shume Erjonin dhe miqte e tij ka qene macja e tij "Blonsh", te cilen ia ka dhuruar dikur Bertines, e kjo e fundit I ka mohuar te drejten per ta pare dhe takuar macen e tij te dashur, per te cilen thuhet se e ka mare malli shume.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online