All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 15 February 2013

Beqaret VIP pa (me) Shen Valentin

Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur njeriu dashuron nuk ka frikë”, por për VIP-at tanë kjo thënie nuk ka efekt.

Ne u munduam të bëjmë një hulumtim për të parë se ku ishin dhe a e festuan beqaret e estradës këtë Shën Valentin, natyrisht për t’u gëzuar me to.

Këngëtarja GENTA ISMAJLI, tash e disa vjet beqare, i ka hipur makinës dhe ka udhëtuar për ta festuar këtë Shën Valentin në Shkodër.

Nëse doni të dini se me kë, deri tani kemi lajme se vetëm me adhuruesit e tyre shkodranë, pasi ajo ka kënduar atje, e kush e di femrës atraktive mos ndonjë djalë shkodran ka guxuar t’i japë të paktën një trëndafil. Sipas deklaratës së saj, ajo vazhdon të jetë beqare që kur u nda nga Miloti.

Edhe këngëtarja tjetër seksi, ROVENA STEFA, nuk e ka gjetur ende princin e saj, por ajo është kujdesur që të urojë kështu në rrjetin social ‘Facebook’: “Gëzuar Ditën e të Dashuruarve të gjithë atyre që sot e dashurojnë dikë! Pa dashurinë jeta nuk do të kishte kuptim!”

Rovena Stefa deklaron: “Arkiva Shqip po vjedh kengetaret”

Këngëtarja e njohur shqiptare, një nga më të klikuarat në internet ka reaguar në rrjetin social facebook ku kontretisht ka shkuruar kështu: “Kolegët e mi këngëtarë, ruajuni nga Arkiva Shqip!

Ky mashtrues i madh mban me dhunë të drejtat e këngëve tona në Youtube! Ai na vjedh duke shfrytëzuar mundin tonë shumë vjeçar, këngët dhe videot tona në Youtube duke fituar të ardhurat tona.

Që të shkëputesh nga Arkiva Shqip duhet të marrësh avokat gjerman, i cili të kushton më së paku 10000 euro, që të gjithë ne e dimë se është e papërballueshme për artistët shqiptarë.

Pra Aldor Nini, duke shfrytëzuar emrin e motrës së tij Enxhi Nini, këngëtare dikur në Shqipëri, i ka bërë lidhjet me artistët, të cilët kanë nënshkruar nën mirëbesim.

Aldor Nini vazhdon të sulmojë artistët shqiptarë edhe përmes emisionit "Thumb" në Youtube dhe dy marionetave naive por të etura për famë, Fatma e Aulona që po "kakarisin" emrat e të gjithë këngëtareve më të famshëm sepse e dinë se shikimet e emisionit do t'u paguajnë atë pak rrogë që marrin.

Thursday, 14 February 2013

Leonora pas Shen Valentinin ne Gjermani


Këngëtarja Leonora Jakupi kohët e fundit nuk ka sjellë ndonjë këngë dhe, siç na ka treguar, ajo po merret më shumë me fushatën e reklamës ku ajo është imazh.

Ndërsa për gazetën tonë Leonora ka treguar se menjëherë më  15 shkurt do të udhëtojë për në Gjermani, ku do të ketë dy koncerte atje për  5-vjetorin e pavarësisë dhe në datën e këtij përvjetori do të jetë në Bruksel për të festuar me shqiptarët atje. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora after Valentine in Germany

Leonora singer recently has not brought any song and, as we show, it deals more with the advertising campaign where it is image.

As for our newsletter Leonora has shown that immediately on February 15 will travel to Germany, where he will have two concerts there for the 5th anniversary of independence and the date of this anniversary will be in Brussels to celebrate the Albanians there. M.Gj.

Wednesday, 13 February 2013

Tetovari qe preku Bollywoodfilm


Ka 20 vjet qe jeton ne Zvicer, eshte shume i famshem atje.

Quhet Adnan Ameti, shqiptari shume i kerkuar per te qene i pranishem ne shou te ndryshem ne Zvicer dhe gjetiu.

Nuk eshte vetem i suksesshem ne fushen e modes, por ka provuar edhe aktrimin ne krah te aktorit te njohur Mohan Pabu, duke prekur keshtu ne Bollivudfilm.

Fiziku dhe hijeshia e tetovarit  bie ne sy edhe per te qene pjese e reklamave me te njohura televizive, ndersa ai ka pozuar edhe para fotografit me fame Jose Mesana./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tetovari touched Bollywoodfilm

Has 20 years of living in Switzerland is very famous there. Called Adnan Ameti, Albanian wanted to be present in different show in Switzerland and elsewhere. It is not only successful in the field of fashion, but has also tried acting alongside famous actor Mohan Pabu, affecting in Bollivudfilm.

Physique and grace tetovari noticeable for being part of the most popular television advertising, while he posed before the famous photographer Jose Mesana. / Maxim Gjokaj /.

Floriani i “Ngjyres se kuqe” i mbush 13 vjeç


Dy dite me pare, talenti nga Maqedonia, Florian Beqiri, ka rrumbullakosur 13 vjet. Madje ne rrjetin e tij social “Facebook”, ai ka marre qindra urime, sidomos nga fansat.

Ndihet shume i lumtur, e ndoshta do ta mbaje mend gjate kete 13-vjetor kengetari i hitit “Ngjyra e kuqe”, ndersa torta qe i eshte bere, ka qene me foto te lojtarit te tij te preferuar, Ronaldo, dhe menaxheri i tij, kengetari Adrian Gaxha, ia ka dhuruar atij nje pale atlete origjinale te firmes ‘Nike’. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Floriani "red color" turns 13 years old

Two days ago, the talent from Macedonia, Florian Beqiri, rounded off 13 years. Even in his social network "Facebook", he has received hundreds of compliments, especially from the fans.

Feel very happy, will probably remember during this 13th annual singer of the hit "red color", while the cake is done, has been his favorite player photo, Ronaldo, and his manager, singer Adrian Gaxha, has bestowed on him a pair of sneakers original signature 'Nike'. M.Gj.

Ledi Vokshi Ft Ludo, duet provokues dhe supervideo


“Your Fuckin style”, keshtu do te quhet kenga me e re e kengetares Ledi Vokshi, ku kete here ajo do te jete ne bashkepunim me kercimtarin e njohur dhe artistin qe jeton ne Zvicer, por me origjine nga Prizreni, Ludovik Karrica.

Kenga do te vije javen qe vjen me nje klip shume seksi, realizuar nga “Alexander” ne Maqedoni, ndersa eshte prodhim i “Threedots”.

Flitet se kjo kenge provokuese do te prese shume reagime, qofte per tekstin, por edhe per videon e vecante./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi Ft Ludo, provocative duet and supervideo

"Your Fuckin style", so it will be called the singer's newest song Lady Vokshi, where this time it will be in collaboration with well-known dancer and artist who lives in Switzerland, but originally from Prizren, Ludovic Karrica.

Zhaku akuzon "VIP Shpija" per tentim abuzimi seksual

Zhaku akuzon : Ne “Vip Shpija” tentuan te me perdhunonin

Inida Gjata e njohur me emrin artistik, Zhaku, ka treguar se eshte larguar me dhune nga “VIP Shpija 3”, ne nje interviste ekskluzive ne “Edicionin e Pare” ne Utv News.

Sikur mos te mjaftonte, kjo Zhaku ka tronditur opinionin publik me nje tjeter fakt duke thene se kane tentuar ta perdhunonin. Sipas Zhakut ajo eshte nxjerre me dhune dhe me pas ka qendruar nje dite ne nje hotel.

Zhaku rrefen se gjate qendrimit ne hotel dy persona te futur nga produksioni kane tentuar te abuzonin seksualisht me te. Pyetjes se moderatorit, se perse nuk ka bere denoncim ne polici per kete ngjarje, Zhaku eshte pergjigjur se kushtonte shume ta ndiqje penalisht ne Kosove kete ceshtje, por premtoi se pas publikimit te dyte te TRIMNIKES mund edhe te ndermerrte veprimet e duhura ligjore ndaj personave dhe produksionit te VIP SHPIJA.

Tuesday, 12 February 2013

Genta krenohet me bukuroshet shqiptare


Pak dite me pare, ne intervisten dhene gazetes Kosova Sot, ajo tha se eshte e lumtur per suksesin e kenges ‘E kam provuar”.

Eshte fjala per kengetaren Genta Ismajli qe ishte e ftuar ne “Zone e Lire”, pikerisht ne diten e publikimit te fotove ku shihet aktori Leonardo DiCaprio me modelen Aferdita Dreshaj.

Genta ka thene se e kishte pyetur ate nate Aferditen, dhe u krenua per bukurine e saj, qe sipas kengetares e ka terhequr aktorin e huaj dhe shume te tjere. Kengetarja kete fundjave ka performuar ne Tirane. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta boasts Albanian beauties

A few days ago, in an interview with our newspaper, she said she is happy for the success of the song 'I tried. "It comes to Genta Ismaili singer who was invited to the "Free Zone", on the very day of the publication of pictures where you can see the actor Leonardo DiCaprio with model Venus Dreshaj.

Genta has said that he had asked that night, Venus, and gloried in her beauty, which the singer has attracted foreign actor and many others. The singer this weekend has performed in Tiranë.M. GJ.

Greta Koçi, kerkon nje vend ne parlament


Muzika per te tashme do te jete vetem nje hobi, pasi kengetaren Greta Koci e ka joshur kaq shume partia qe ajo pelqen, sa ka vendosur qe te mos jete vetem nje nenkryetare.

Ne mesojme se emri i kengetares Greta Koci eshte i listuar ne kandidatet per deputete te qytetit te Shkodres per Partine Demokratike.

Sa do t’ia dale me kete ambicie te larte politike, le te presim deri ne zgjedhjet qe po vijne ne Shqiperi./Maksim  Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci, seeking a place in parliament

Music will now be just a hobby, as singer Greta Koci has attracted so many party she likes, it has decided to not only be a vice. We learn that the name of the singer Greta Koci is listed in Shkodra deputies candidates for the Democratic Party. How will succeed in this high political ambition, let's wait until the coming elections in Albania. / Maxim Gjokaj /

Franceska, perpjekje per t'u angazhuar ne televizion...

Franceska pas aksidentit fillon pune ne nje tjeter lokal

Edhe pse viti 2013 nuk nisi shume mbare per Franceska Jacen, vajzen nga Vlora qe u be e njohur me lojen e saj ne “Big Brother 5”, ajo e ka hedhur pas kraheve shijen e keqe qe i la aksidenti ku pesoi disa fraktura ne trup, ndersa po kerkon te arrije te tjera qellime ne jete. Keshtu, pas rikuperimit fizik nga frakturat qe pesoi ne kembe dhe dore, ndersa u aksidentua me nje shokun e saj ne autostrade disa jave me pare, Franceska ka filluar pune si menaxhere ne nje lokal te njohur prane Liqenit Artificial ne Tirane. E pyetur nga “Panorama” per largimin nga club “Vanilla” dhe punen ne lokalin e ri, Franceska pergjigjet: “Puna e re shkon shume mire. Ndihem shume rehat me punen, edhe pse per momentin s’kam marre ndonje oferte te vecante. Po bej perpjekje per te nisur pune ne televizion duke qene se po hapet nje televizion i ri dhe po aplikoj aty”, ka pohuar ajo pa zbuluar me shume detaje per momentin.

Genta e BB5, e lumtur ne krahet e nje te dashuri te ri

Genta Gjalpi
Genta: Ju tregoj lidhjen time te re, e ka derguar Zoti te me beje te lumtur

Genta Gjalpi eshte shume e lumtur. Banorja me e perfolur e edicionit te fundit te “Big Brother” ka gjetur lumturine ne krahet e nje te dashuri te ri. Ky Shen Valentin Genten do ta gjeje te dashuruar, ndersa emocionet e saj ajo i shpreh edhe ne kete interviste te realizuar per gazeten “Panorama”. Ajo tregon lidhjen e re dhe faktin se eshte ende e re dhe nuk ndihet e gatshme per martese. “Po shijojme cdo gje keshtu si eshte”, thekson ajo.

Sa kohe ka qe njihesh me te dashurin e ri?

Ma ka prezantuar Arjan Konomi, me pelqen fakti qe me respekton dhe me trajton si princeshe dhe eshte njeri i rritur jashte, qe nuk i intereson e kaluara dhe me mentalitet krejt tjeter.

Cfare keni vendosur me te per momentin, do shijoni vetem lidhjen apo keni nder mend fejese apo martese?

Ledri gjen "te dashur" te re

Ledri VulaPas ndarjes nga Dafina, Ledri ka mbajtur statusin single dhe eshte kthyer e eshte bere nje djal mami. Megjithate, kohe me pare, ai i dha premtimin nenes se tij Xherit, se do ta bej ate gjyshe.

Lajmi i mire eshte se ai ka gjetur keto dite nje te "dashur te re", ndonese jo te zakonshme dhe kete e ka bere te ditur vete kengetari/regjisori nepermjet rrjetit te tij social.

"My love", ka shkruar Ledri prane kesaj fotoje mjaft atraktive, ku ai shkemben puthjet me nje delfine te bukur qe ka takuar gjate aventurave ne Dubai.

Keshtu ai la nje Dafine pas dhe gjeti nje "delfine" tjeter qe se paku per nga emri duken te kete ngjashmeri. Urojme qe mamaja kesaj radhe ta pelqej ciftin e jashtezakonshem, ne vigjilje te dites se te dashuruarve, te Shen Valentinit, edhe pse mesiguri per nje kohe te shkurter, pasi per ta bere Xherin gjyshe, Ledrit i duhet te gjej nje "Delfine" te vertete. /Albavipnews/

Arta Dobroshi ne Berlinale, merr cmimin "Shooting Star"

Arta DobroshiArta merr trofeun “Shooting Stars”

Arta Dobroshi eshte bere aktorja e pare kosovare e cila eshte nderuar me cmimin “Shooting Stars”, nje cmim qe ndahet per aktoret e rinj me te mire ne Evrope.

Ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per aktoret e rinj me te mire ne Evrope, te cilat i ndan “European Film Promotion”, qe u mbajt te henen ne mbremje ne kuader te “Berlinales”, aktorja shqiptare ka arritur ta coje ne shtepi mbase cmimin me te rendesishem te karrieres.

Aktori i vetem shqiptar qe e ka fituar kete cmim me heret ka qene aktori Nik Xhelilaj qe ne vitin 2011 kishte ishte nderuar me kete cmim per rolin e tij ne filmin “Shqiptari” nen regji te Johannes Naber.

Ne fakt, jo vetem aktoret shqiptare, por edhe ata te rajonit nuk kane pervoje te mire ne “Shooting Stars”, nje cmim qe ndahet prej vitit 1998. Nje tjeter aktore nga rajoni, perkatesisht nga Maqedonia, qe e ka fituar kete cmim eshte Natasha Petroviq, ndersa Serbia ende nuk ka fitues.

Monday, 11 February 2013

Aferdita: “Modelet e tjera ishin ‘Top-Less’ [VIDEO]

Ka qenë për fat të mirë apo të keq, dalja e modeles shqiptare, Afërdita Dreshaj, në krah me aktorin Leonardo Di Kaprio, kështu ka thënë në një intervistë për RTV21, vajza që u përfshi në këtë gossip.

Afërdita, madje ka thënë se ajo shyqyr që kishte qenë e veshur me bluzë, pasi në Majami bën shumë nxehtë, e ndërsa modelet e tjera mes tyre edhe shqiptaret Tika Evezaj dhe Anxhela Martini kanë qenë edhe më të zhveshura apo fare ‘Top Less’.

Sipas modeles, këtë shpjegim ua kishte borxh të gjithë shqiptarëve për të treguar të vërtetën. M.GJ.


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Aferdita: "Other models were 'Top-Less'"

Has been good or bad luck, the output of the model Albania Aferdita Dreshaj, in arm with actor Leonardo Di Kaprio, so she said in an interview RTV21, the girl who was involved in this gossip.

Miriami dhe Albani, konceptojne martesen dhe femijen e pare..

Miriam Cani & Alban Skenderaj
Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla

Per me shume se dy vite ata jetojne nje bashkejetese, duke e ndare jeten mes Gjermanise dhe Shqiperise. Pas 17 javesh ne ekran, ne spektaklin e “The Voice”, Miriam Cani i rikthehet punes per realizimin e klipit te saj me te ri, ndersa zbulon sekrete nga jeta ne nje shtepi me Albanin: ceremonia e dasmes qe kane ideuar dhe femija qe i uron vetes se shpejti.

Sapo ke mbyllur “The Voice”. Cilin do te vecoje si momentin me te bukur qe kujton, po me i trishtuari?

I gjithe “The Voice” si eksperience me ka dhuruar vetem momente te bukura dhe frytdhenese ne karrieren time. Kane qene dy vite plot emocion, pune te madhe me shume pasion dhe kenaqesi.

A do mund te beje ndonje bashkepunim me te preferuarin/en tend ne “The Voice”, dhe cili do te ishte?

Imazhet e para te Ingrit Gjonit me te birin ne publik

Ingrit Gjoni
photo: bluetooth
Ingrid Gjoni nene e perkushtuar, ben pazar me te birin, Parid

Paparaci i “Bluetooth” kete jave eshte vene ne ndjekje te kengetares Ingrit Gjoni, te cilen prej muajsh e shohim disi te terhequr nga jeta publike, e per pasoje ka marre mungesa edhe ne faqet roze. Ndonese prezente ne festivalin “Kenga Magjike” me nje performance mbreselenese, komentet per Ingritin ne faqet e showbiz-it nuk i kane kaluar kufijte e komplimenteve.

Per kete arsye edhe ne, te shtyre nga kersheria e publikut per te mesuar dicka me shume per jeten e re te kengetares seksi (si nene), i jemi qepur pas dy dite te kesaj jave... dhe sikunder pritej, Ingriti ka dale nga shtepia bashke me te birin.

Rosela Gjylbegu, marredhenie te mira me paparacet

Rosela Gjylbegu: “Edhe paparacet me respektojne”

Me ne fund nje kengetare, e cila ka marredhenie te mira me paparacet. Ne nje rrefim per veten, Rosela Gjylbegu zbulon se eshte mes atyre pak kengetareve qe nuk akuzon paparacet si armiqte me te medhenj te VIP-ave.

Ne kohen kur ke marre pjese tek “Ethet” te pakta ishin kompeticionet e ketij lloji. Si shiheshe nga moshataret e tu?

Nuk e di. Kam qene e vogel per te kuptuar se c’ndodhte rreth nesh. Ne mbanim shume regjim te forte dhe ishim te kufizuar ne gjerat qe benim, sepse duhet te kujdeseshim per zerin. Vetem pas perfundimit te “Etheve” kur une u ktheva ne Shkoder dhe me priten ne nje menyre te jashtezakonshme e kuptova rendesine e spektaklit. Njerezit me ndalnin dhe me kerkonin autografe, kuptova rendesine dhe peshen e publikut. Jane perjetime te paperseritshme, momente te paharrueshme. Krejt ndryshe nga talent shout e diteve te sotme.

Sot nis "Top Fest 10" [VIDEO]

Klea Huta, Venera Lumani dhe Keler Sufja, prezantues

Edicioni i 10-te i “Top Fest”

Edicioni i 10-te i festivalit me te ndjekur te muzikes bashkekohore shqiptare, ”Top Fest”, do te nise rrugetimin e tij kete te hene ne ekranin e Top-Channel”.

Ky eveniment i shumepritur muzikor do te sjelle per publikun shqiptar shume performanca te reja, ku nuk do te mungojne edhe surpizat.

”Ne kete edicon do te kete shume artiste te rinj dhe nje produksion modern. Jemi ne ediconin e katert te te keduarit live ne “Top-Fest”, duke qene edicioni i 10 presim nje spektakel te madh. Rrymat alternative moderne dhe punimet e artisteve, te nje cilesie verete te larte, pritet te krijojne nje spektakel jo vetem ne mode, por te nje niveli me te vertete bashkekohor”, deklaroi Dorian Gjoni, drejtuesi artistik i ketij festivali.

Sunday, 10 February 2013

Rozana Radi dhe te pasmet seksi qe nuk ishin te saj

Rozi mohon te jete ne foto

Kjo foto e nje vajze seksi ne palester, sic po shihni eshte postuar kohe me pare ne Instagramin e kengetares Rozana Radi dhe beri xhiron neper mediat roze gjate gjithe javes. Madje dhe shihet se vet Rozi eshte angazhuar ne nje bisede me nje vajze tjeter duke komentuar foton.

Por, ja qe doli tani se nuk eshte e vertete. Keshtu ka shkruar suplementi "Bluetooth" qe thote se Rozi ka mohuar te jete ne kete foto, madje kur ka pare foton, ka lakmuar linjat e shkelqyera fizike te vajzes anonime.

Pyetja eshte, jane keto vithet e Rozit apo jo? Ndoshta duhet pyetur njerin nga ish-te dashurit e saj, si Mc Kresha, per te vertetuar nese Rozi flet te verteten, apo nese dikush po manipulon ne llogari te saj ne rrjetin social Instagram. /Albavipnews/

Seldi sjell te "fejuaren" ne Tirane

Seldi QalliuSeldin nuk e pengon fejesa te argetohet me vajza

E kemi gjetur fundjaven e kaluar ne nje pub te Tiranes, pasi me sa duket nuk ka pasur ndonje angazhim me koncerte. Te gjithe ne e dime se fale bashkepunimit me kengetarin e njohur Sinan Hoxha, Seldi Qalliu u katapultua lehte ne skenen muzikore, duke i djegur ato etapa qe zakonisht kalojne kengetaret e rinj. Me vone mesuam edhe per fejesen e tij me Dafinen, nje vajze nga Kosova qe jeton ne Suedi. Madje, pak dite me pare, ai u fotografua ne lokalet e Tiranes me te, gje qe tregon se e ka sjelle edhe ne familjen e tij. Por kete fundjave ai duket se ka preferuar argetimin si beqar, ku vajzat bukuroshe nuk kane ngurruar t’i afrohen. Normale, Seldi tashme eshte bere nje kengetar shume i pelqyer, pervecse eshte edhe nje djale bukurosh.

Arbri i BB5 behet kengetar...

Arbri i futet muzikes, realizon kenge te Korab Shaqiri

Arber Zeka fituesi i “BB5” do te filloje karrieren muzikore. Kete lajm e ka bere te ditur vete fituesi i “BB5” gjate nje prononcimi, duke thene se per momentin eshte duke punuar disa kenge te kantautori i njohur kosovar, Korab Shaqiri. Arbri, i cili vetem pak kohe me pare ka lene punen te Enti Statistikor i Kosoves, kishte filluar pune si prezantues ne redaksine e Radio-Televizionit te Kosoves, por per momentin ende nuk eshte duke bere ndonje emision, keshtu qe po e shfrytezon kete kohe per realizimin e disa projekteve muzikore. “Kemi biseduar me Korabin te realizojme disa kenge si fillim e me pas te shohim”, ka qene komenti i Arbrit, i cili se bashku me Korabin keto dite ka qendruar ne Tirane per promovimin e videoklipit me te fundit te kengetarit Shaqiri. Pas Gertes, Arbri behet banori i dyte i edicionit te fundit qe i futet muzikes.

Kengetarja Maya, gjen dashurine e jetes...

Maya Alickaj & Arben
Maja prezanton te fejuarin e saj arkitekt dhe rrefen bashkejetesen 1-vjecare

Kengetarja vlonjate, Maja Alickaj, ka bere nje rrefim personal ne ekran per fejesen e saj prej nje viti me arkitektin nga Vlora, Arben Shuaipi. Kengetarja ka vendosur ta beje publike kete lidhje ne emisionin “Takimi i Pasdites” te Rudina Magjistarit ne “TV Klan”, duke folur keshtu hapur per gjithcka ne raportin e tyre gjate nje viti bashkejetese ne Tirane, me djalin qe ka jetuar 21 vite si emigrant ne Itali. “Profesioni i arkitektit qe i fejuari im ka eshte art, vizatim, krijimtari dhe nje plus per t’u marre vesh me njeri-tjetrin”, tha ajo. Me tej, duke sqaruar se si po e perjetonte kete ndryshim ne jete, pohoi: “Eshte e rendesishme qe njeriu te ndihet mire, qofte i vetem apo i shoqeruar. Une jam nga ata persona qe jam ndier mire edhe kur kam qene vetem, por natyrisht qe e mira nuk ka fund dhe kur gjen nje partner qe e ke ne krah, ndihesh e plotesuar, pra te ben te ndihesh me mire”.

Almeda Abazit i refuzohet kerkesa per shtetesi turke...

Almeda Abazi
Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit

Ne vitin 2008, pasi fitoi spektaklin e bukurise “Miss Globe”, Almeda Abazi ishte ne pritje te ofertave ne Shqiperi, por pasi e pa qe ne adrese te saj nuk kishte asnje gje konkrete, bukuroshja shqiptare kishte vendosur qe se bashku me te emen dhe motren te zhvendoseshin per te jetuar ne Stamboll te Turqise. 21-vjecarja, pasi diplomohet ne shkollen e larte te Stambollit, regjistron studimet ne universitetin per te huaj, “Sakaray”. Vetem pas gjashte muajsh, 21-vjecarja dorezon kerkesen e saj per te fituar shtetesine turke, pasi tashme kishte krijuar imazhin e te bukures ne Sakaray. Kerkesa e derguar ne zyren e guvernatorit te Sakaray-t qe si reference ka pasur nje dokument te dorezuar nga Ministria e Kultures per aktivitete qe Almeda ka kryer ne shtetin turk, sic raportojne mediat turke, nuk eshte pranuar nga guvernatori i zones. “Zyra e guvernatorit, me date 7 dhjetor te vitit 2012, ne perputhje me kerkesen e dorezuar nga ana e personit Almeda Abazi, se bashku me referencen e Ministrise se kultures per kontributin e dhene ne sferen kulturore, duket si e papershtatshme bazuar ne nenin 12 te ligjit per shtetesi turke nr. 5901, duke kerkuar nga Ministria e Brendshme ne menyre te jashtezakonshme ta shqyrtoje propozimin per shtetesi”, thuhet ne letren derguar mediave nga zyra e guvernatorit te provinces se Sakaray-t.

Revista PALOMA - 9 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 9 Shkurt 2013
  • Aferdita Dreshaj ne lidhje me Leonardo Di Caprio? Aferdita: E lumtur, edhe pse mund ta kem gabim. Shpati: Jane vetem shoke, edhe une e njoh Di Caprio-n
  • Noizy: Jam i vetmuar per Shen Valentin, s'kam kohe per femra
  • Adela i rikthehet televizionit
  • Sexy and Single; Viola Xhafaj: "Nje mashkull duhet per te ngrohur kembet"
  • Rovena Stefa: Iku koha e sharlataneve dhe mediokerve ne muzike
  • VIP Valentine; Flasin femrat e ekranit: Sabina Dana, Anila Cela, Mira Kazhani, Linda Halimi, Silvi Bakiri, Elia Shena, Iva Korumi, Fiori Dardha
  • Maya: Kam gjetur dashurine e jetes! I fejuari: Maya, me e mira nga te gjitha!
  • Tre femije VIP lindin brenda javes
  • Anna Oxa kunder Sanremos: "Eshte nje pasqyre e degradimit te vendit"
  • Tuna kapet mat me ish-te fejuarin e Dafina Zeqirit

Shqiptari qe bashkepunon me producente te huaj

Gjon Karrica

Do te sjelle shume shpejt nje video te trete, e cila do te jete, sic thuhet, e treta e verteta, shume interesante  qofte me ide dhe me tekst.

Ky eshte kengetari i ri nga Gjakova, por qe jeton prej vitesh ne Zvicer, Gjon Karrica. Ne mesojme se ai po bashkepunon me emra te njohur te muzikes se huaj, mes te tjeresh me producentin Anton Nue.

Gjoni shquhet per nje talent dhe stil te vecante ne muzike, ndersa kengen me te re me titull ‘Lugati’ e ka gati dhe se shpejti do ta realizoje dhe videon ne Prishtine./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lasso collaborating with foreign producers

Will soon bring a third video, which will be, as they say, third truth, very interesting if ideas and text. This is a young singer from Gjakova, but living for years in Switzerland, John Karrica. We learn that he is collaborating with prominent foreign music, among others with producer Anton Nue.

John is known for a special talent and style in music, while new song titled 'Lugati' is ready and will soon realize and video in Pristina. / Maxim Gjokaj /

Sesilia, ilaç per Pirro Çakon


Kaq shume i pelqen e dashura e re kantautorit Pirro Cako, saqe ai si duket ne kenge e quan “Ilac’.

Pirro nuk ndalet edhe kete here se shkruari dhe kenduari kenge dashurie, por jo me per nje dashuri te lene, por nje dashuri aktuale, sic eshte e fejuara e tij, 21-vjecarja nga Shkodra, Sesilia.

Kengetari sapo e ka publikuar dite me pare nje klip me titull ‘Je ilac’, ku si duket e dashura e re e ka sheruar dhe e ka bere te harrohet njehere e pergjithmone Inva Mula./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cecilia, medicine to Pirro Cako

So many new girlfriend likes kantautorit Pirro Cako, that it appears in the song called "Remedy '. Pirro does not stop once again writing and singing songs of love, but not for a love to leave, but an actual love as his fiancée, 21-year-old from Shkodra, Cecilia.

Genta Ismajli ka provuar…..

Genta Ismajli

Personazhi i intervistes sone eshte nje vajze dinamike dhe cdo gje qe ajo ben, qofte edhe nje foto, te gjithe jane kureshtare te dine arsyen.

Kengetarja Genta Ismajli tregon per ‘Kosova Sot’ se kur do te publikohet videoja e shumepritur e kenges ‘E kam provuar’. Rikthimin ne folene e zhanrit te saj edhe ajo vete e pelqen, ndersa ndihet shume e lumtur qe audioja e kenges eshte shume e degjuar.

Ne mesuam jashte intervistes se saj se ajo e ka realizuar videon te produksioni “EMF Creative” dhe ngjarja e fabules do te ngjasoje me nje film te huaj shume te njohur, madje ne video do te kete edhe meshkuj modele shume te hijshem.

Por, ku do te jete kengetarja atraktive ne festen e te dashuruarve, apo ne 5-vjetorin e pavaresise se Kosoves? Ndiqni rrefimin e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online