All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 9 March 2013

Nena e Elenes: Ajo harron se e shohin te gjithe...

Elena Lika
photo: endrit mertiri
Nena e Elenes: Para se te futej ne “Big Brother”, i thashe te vishej

Kete vit, ne “Big Brother”, vajza me e bukur e shtepise quhet Elena. Ajo eshte edhe me e vogla ne moshe. Bionde, e gjate, me nje stil te vecante... Elena e di qe eshte femer e bukur dhe per kete arsye, rri krejtesisht lirshem ne ambientet e shtepise qe e shohin te gjithe shqiptaret. Pa komplekse, ajo eshte pare shpesh teksa leviz neper shtepi vetem me te brendshme. Ky fenomen deri tani i pazakonte ne Shqiperi, po komentohet kudo dhe 18-vjecarja ka filluar te shihet me sy jo te mire, sidomos nga femrat. Por ajo ka nje grua, qe edhe pse nuk e aprovon deri ne fund kete sjellje, eshte gati ta mbroje nga te gjitha e nga te gjithe. “Edhe i thashe merr pizhama me vete”. Nena e Elenes na flet me dashuri per te bijen dhe tregon se do ta mbeshtese, cfaredo qe ajo te beje...

Bleona nuk genjen...

Bleona Qereti
I dashuri shqiptar ‘vret’ Bleona Qeretin

Bleona nuk genjen… Te gjitha cfare ka thene deri tani i ka bere realitet. Premtoi nje bashkepunim me Timbaland dhe e beri. Tha se do te mbante nje tur te gjate koncertesh ne Shqiperi e me gjere dhe ashtu ndodhi. Madje ne permbyllje te tij solli si te ftuar special ne Tirane grupin e famshem ne te gjithen boten, “Gipsy King”.

Se fundmi eshte provuar qe Bleona e kishte me gjithe mend edhe kur na tregonte per pjesemarrjen ne serialin e njohur amerikan “True Justice”, ku protagonist kryesor eshte aktori i njohur Steven Seagal. Kengetarja shqiptare, eshte shfaqur si aktore perkrah legjendes amerikane te aksionit ne rolin e nje fallxhoreje. Bleona shfaqet dy here gjate serialit. Ne nje prej fragmenteve ajo eshte e dashura e nje shqiptari, te cilit i thote se “ne jemi raca me e bukur ne bote”, ndersa ne skenen tjeter, Bleona i sheh fatin Steven Seagal.

Friday, 8 March 2013

8 Marsi i veçante i nenave VIP

“E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës dhe kjo na mbush me dashuri për jetë”. Kështu shkruante dikur shkrimtari i madh, Maksim Gorki.

Por, megjithëse në vendin tonë vazhdohet ende të ketë pikëpyetje a është festë e femrës në përgjithësi, apo e vetëm e nënës, një gjë është e sigurt se gjinia femërore në këtë festë respektohet si asnjë ditë tjetër.

Por, ne u interesuam të dinim se cili 8 Mars mbahet mend më shumë nga disa artiste të skenës, të cilat e festojnë edhe vetë këtë festë, pasi janë jo vetëm të suksesshme, por edhe nëna të devotshme.


Edona Llalloshi: “Çdo 8 Mars ne motrat mblidhemi dhe duke e ditur shijen e nënës sonë i bëjmë një dhuratë për këtë festë, por mua gjithmonë në këtë festë më bie të këndoj. Ndërsa për mua si nënë është viti i dytë që e festoj, ndërsa është bashkëshorti im që kujdeset për mua. Mund t’i veçoj këto dy vitet e fundit të kësaj feste, duke e ditur që e festoj edhe unë si një nënë. Ndërsa, në këtë 8 Mars do të këndoj në Ferizaj”.

Enca i kendon dashurise ne ‘Top Fest’

Këngëtarja simpatike, Enca Haxhia, ka provuar që në festivalin ‘Top Fest 10’ të sjellë një baladë me titull ‘Dua të jesh ti’.

E në fakt për “Kosova Sot” ajo tregon se kjo është kënga e saj e parë e tillë, një këngë dashurie më seriozet që ajo ka pasur deri më tani. Këtë herë Enca ka bashkëpunuar me produksionin ‘Threedots’ nga Kledi Bahiti dhe me tekst të Endrit Mumajesit.

Jo vetëm që është kënga më e pëlqyer deri tani nga vetë këngëtarja, por edhe shumë e pëlqyer nga auidenca e madhe e këtij festivali./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sistance sings for love in 'Top Fest'

Charming singer, Haxhia ENCA, has proven to festival 'Top Fest 10' bring a ballad titled 'I want to be you'. And in fact for "Kosova Sot" it shows that this is its first such song, a love song most serious that it has had so far.

Striptease ne BB6 per 8 Mars

Vajzat jane bere gati per surprizen qe do ti behet nga BB per diten e 8 Marsit.

Fillimisht ato drejtohen per nga salloni ku gjejne tavolinen e mbushur me pije dhe fruta nder te cilat edhe luleshtrydhe, vajzat kenaqen shume kur i shohin.

Ato bejne gezuar me njera-tjetren dhe hedhin dyshime per surprizen se mbase mund te jete shfaqe “striptease” .

Gjithashtu edhe djemte dalin nga dhomat por jane te detyruar te qendrojne jashte e te shohin nga xhami surprizen e pergatitur per vajzat. Reagimet e djemve jane shume argetuese. Ata mundohen te bejne shaka me vajzat dhe i ngacmojne nepermjet xhamit.

Kur VIP reklamojne nenat per 8 Mars

Disa prej tyre i njihnim se i kishim parë, por disa i pamë dhe i kujtuam më shumë sot me urimin “Gëzuar 8 Marsin”.

Ju sjellim tani një kolazh me nënat e femrave më të njohura të muzikës duke nisur nga e ëma e Genta Ismajlit e deri te nëna e Ciljetës, kur kjo e fundit është bërë vetë nëna e një djali një muaj më parë.

Meqë jemi në këtë festë edhe ne u urojmë atyre Gëzuar dhe i falenderojmë që kanë rritur vajza kaq të bukura dhe mjaft punëtore në muzikë.

Sërisht meqë është festë na lejohet të zgjedhim edhe mamanë më të bukur, jeni ju lexues që mund ta bëni këtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When VIP mothers advertise on 8 March

Some of them knew that we had before, but few saw and reminded more wishes "Happy 8th of March." We bring you now a collage of the most popular women's mothers music starting Genta mother Ismajli to Ciljetës mother when the latter has become the mother of a son a few months ago.

Since we are on this holiday we wish them happy and thank that have grown so beautiful and pretty girls working in music. Again as is the feast also allowed us to choose the most beautiful mother, are you readers that can do this. / Albavipnews /

Thursday, 7 March 2013

Anaidi gjuan Elenen

Anaidi me Elenen ndodhen ne dhomen e ndenjes ku ai i ve ne dukje qe ato te dy nuk kane folur per asgje bashke. Por kjo ka qene nje preference e vete Anaidit i cili i pat thene qe kur te kaloje e shtuna, do te ulen e do bisedojne.

Ata te dy flasin per nominimet e kesaj jave. Elena i permend Anaidit qe ai eshte ne nominim te perhershem, ndersa ai i uron asaj te mos jete ne nominim, duke shtuar qe ajo i zbukuron shtepine.

Anaidi terhiqet nga nje celes qe Elena e ka te varur ne qafe. Ai e pyet se i kujt eshte celesi dhe Elena i pergjigjet qe eshte i Marselinit.

Wednesday, 6 March 2013

Njomza Rozhaja, rikthehet e fresket dhe ne forme...

Njomza Rozhaja
photo: avni selmani
Rikthehet e njome

Njomza Rozhaja, fituese e kurores se me te bukures se Kosoves ne vitin 2002, nuk shfaqet shpesh ne publik. Ajo i eshte perkushtuar profesionit te ekonomistes dhe rolit te nenes.

Pas paraqitjes ne sfilaten e “Aphrodite-couture”, Rozhaja rikthehet ne boten e modes, me nje sere fotografishe, realizuar pikerisht per kete linje te veshjeve.

Ndonese ka kaluar nje dekade nga kurorezimi i saj, Njomza shfaqet e fresket dhe ne forme.

See more at: Indeksonline
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Returns refreshed

Njomza Rozaje, winning the crown of the beauty of Kosovo in 2002, does not appear often in public. It is devoted profession ekonomistes and mother role. After submitting in sfilatën "Aphrodite-couture" Rozhaja comes the fashion world, with a range of photo, made ​​precisely this line of clothing. Although a decade of her coronation, Njomza appear fresh and in shape. ]]

Vali Kuqi, e treta e verteta ne "Top Fest"

Vali Kuqi
photo: artan korenica
Rruga e Vali Kuqit

Kengetari i ri nga Gjakova, Vali Kuqi per te treten here po merr pjese ne festivalin e kenges moderne shqiptare “Top Fest”.

“Rruga ime”, quhet kenga me te cilen Vali ka nisur rrugetimin ne edicionin e dhjete te ketij festivali. Rruga e Valit, si duket pritet te jete e suksesshme sepse kenga qysh ne fillim po vleresohet mjaft mire nga publiku.

Kenga e zhanrit pop-rock balade e realizuar nga Threedots production-Kledi Bahiti dhe teksti nga Endrit Mumajesi, po shihet si favorite per te shkuar drejt finales. Edhe vete Vali eshte shprehur optimist, derisa ka treguar se eshte punuar gjate dhe me perkushtim per kete kenge.

“Kete vit pretendoj te shkoj sa me larg ne kete festival, mirepo shume e rendesishme per mua eshte qe te pelqehet dhe te degjohet kenga. Pse jo edhe ndonje cmim!”, ka thene Vali ne nje interviste per Indeksonline.

Me kreatoren Krenare Rugova...

Krenare Rugova
photo: jetmir idrizi
Krenare Rugova, aty ku moda gershetohet me artin

Plot stil dhe elegance, kreatorja Krenare Rugova, tregon fillimet e saj, tendencat e modes, menyren si funksionon moda ne Kosove si dhe ekspozon nje pjese te koleksionit te ri te saj...

Pasioni per te bukuren eshte rritur bashke me te, duke marre format dhe permasat e nje shijeje te rafinuar dhe me stil. Me formen e saj unike te shprehjes se kreativitetit artistik si dhe me eksperiencen profesionale, Krenare Rugova me brendin e saj (KR) ka fituar respekt edhe ne qendrat prestigjioze te modes si ne Paris dhe New York. Ajo ka vazhduar universitetin me renome te madhe ne fushen e modes 'Parsons School of Design', New York dhe ne Paris.

Ofendime te renda midis Joanes dhe Ilirit

Iliri dhe Arsimi ndodhen ne kuzhine duke ngrene mengjes. Aty vjen Joana e cila i kerkon Ilirit qe t’i pergatise edhe asaj mengjesin.

“Do me besh edhe mua pak buke?” e pyet Joana Ilirin dhe ai i pergjigjet se po e ben kete sot, por nuk do qe te perseritet me. “S’dua te me ngacmosh kur ha se mengjesin e kam te shenjet” i thote Iliri Joanes, nderkohe qe ia ka bere gati buken.

Joana fillon te haje, pa u ulur dhe nderkohe i merr djathe nga pjata Ilirit. Atij nuk i pelqen gjesti i saj dhe i kerkon qe te largohet “ik andej se jam duke ngrene, mos u fut te pjata ime” i thote Iliri Joanes. Ajo ia kthen se ai nuk ka arsye per t’u merzitur per nje cope djathe sepse ai mund te marre sa te doje dhe pa perfunduar fjaline merr djathe edhe te pjata e Arsimit.

Genta Ismajli e provon veten ne juri

Genta Ismajli
Pasi e ka sjellë videoklipin e shumëpritur ‘E kam provuar’, këngëtarja Genta Ismajli e provon veten në një tjetër eksperiencë.

Ajo, që nga mbrëmja e së hënës është ulur në stolin e jurisë në talent-shoun në Tiranë, ‘Gjeniu i vogël’.

Mendimi i saj dhe kritika do të merret për bazë për t’i vlerësuar zërat e vegjël shqiptarë. Kjo është hera e parë që këngëtarja kosovare ulet në karrigen e kritikës.

Prania e Gentës është pritur mirë nga komentet e para pas natës fillestare të këtij shou. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismaili proves itself to jury

Having brought the long-awaited video clip 'I tried', Genta Ismaili singer proves herself to another experience. She, as of Monday evening is sitting on the bench of the jury in the talent-reality show in Tirana, 'little genius'. Her opinion and criticism will be taken into account to assess Albanian young voices.
This is the first time that Kosovar singer sit in the chair of criticism. Genta presence is welcomed by first comments after the initial night of the show. M.Gj.

Tuesday, 5 March 2013

Kur qan Soni Malaj

Këngëtarja Soni Malaj nuk di vetëm të këndojë, apo të mësojë dhe të kritikojë si mentor në “X Factor Albania 2’. Ajo të dielën mbrëma ka treguar se preket dhe ndjen shumë keqardhje.

Soni ka derdhur lot pasi si duket nuk e priste kurrë eliminimin e konkurrentit të grupit të saj Sardi, madje ky i fundit mundohej ta ngushëllonte atë.

Ndërsa, nga ana e tij Sardi është habitur që gati çdo javë ishte i pari në votime, ndërsa i është dashur të eliminohej, por besonte edhe te zëri i bukur i Antonelës, e cila fitoi në duel me të. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When crying Soni Malaj

Singer Soni Malaj know not only to sing, or to teach and critique as a mentor on "The X Factor Albania 2 '. She Sunday evening showed that touched and felt very sorry.

Soni has shed tears after apparently did not expect ever eliminate its competitor group Sardi, even the latter tried to comfort him. Whereas, in turn Sardi is surprising that nearly every week was the first in the polls, and had to be eliminated, but also believed beautiful voice Antonelës, which won the duel with.M. GJ.

Aferdita e pranon ndarjen

Aferdita Dreshaj
"Ja ndaloni Gazetar, pi jemi ndare dhee ???? Mos me dergoni ju lutem aq shume sms,nuk do te jap asnje shpjegim tjeter !! Le te mbyllet ketu....Nuk ka asgje me shume per te thene !! God bless u all :K !!"

Keshtu ka shkruar modelja Aferdita Dreshaj ne facebookun e saj. Ndersa nga nje burim i sigurt mesojme se edhe Shpati e ka pranuar i pari ndarjen. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita admits splitting

"Here stop Journalist, pi we are divided sooo????
Do not send please as many sms will not give any other explanation!! Let's end here .... There is nothing more to say!! God bless u all: K!!. "So wrote the model on her Facebook. / Albavipnews /

Shpati dhe Aferdita ndahen...

NDAHEN PERFUNDIMISHT SHPAT KASAPI DHE AFERDITA DRESHAJ

Pas shume shpekulimeve e thashethemeve, kureshtja juaj e madhe per ciftin me te perfolur Shpatin dhe Aferditen lidhja e tyre, largesija e gjithcka tjeter me ne fund e beri te veten.

Ata definitivisht kane vendosur qe ti japin fund lidhjes se tyre dhe fejeses disa vjecare!! Planet e Shpatit per ta martuar Aferditen kete vere si duket rane ne uje, unaza qe ai nuk e hoqi nga dora deri ne momentin e fundit tashme duhet larguar jo vetem nga dora por edhe nga kujtimet! Si duket gjithe ky shpekulim qe u be ka pasur nje te vertete, e kur ne u interesuam ne lidhje me Shpatin ai me krenari ngriti doren kah kamera jone duke treguar se ata jane se bashku dhe shume te dashuruar, mirepo nga ana tjeter Aferdita nuk e beri te njejten!


Monday, 4 March 2013

Bleona flet shqip ne filmin me Steven Seagal...

Bleona Qereti
Shiko Bleonen ne filmin "Violence of Action"

Sic ju kemi thene me pare, Bleona Qereti ka interpretuar ne nje serial televiziv amerikan ku ne rolin kryesor interpreton aktori Steven Seagal. Cdo seri e ketij seriali i cili mban emrin "True Justice" dhe eshte transmetuar ne kanalin televiziv Reelz, eshte realizuar ne formen e nje filmi si per nga historia ashtu dhe nga minutazhi. Ketu po ju sjellim "Violence of Action" ne te cilen interpreton ne rolin e nje fallxhoreje dhe kengetarja Bleona Qereti (Nuk di pse ne video titulli eshte "Justice of Violence" po ma do mendja eshte gabim ne shkrim). Bleona shfaqet ne minuten e 55:25 dhe interpreton shume mire. Nje rol i vogel por mua me pelqeu, e sidomos per faktin qe foli shqip :) Bleona duhet ta konsideroj ndoshta nje karriere si aktore...mund te kete me shume sukses.

Ndiqeni me poshte!

See more at: Albaniac

Maya, nje "Range Rover" dhurate nga i fejuari...

Maya merr dhurate nga i fejuari nje makine 60 mije euro

Dy muaj me pare, “Bluetooth” raportoi per nje aksident rrugor qe i ndodhi kengetares se njohur te muzikes popullore, Maya Alicka, nga ku fatmiresisht e vetmja qe u demtua ishte makina e saj.

Per pasoje, duke qene se Mayes i duhet te udhetoje shpesh nga nje qytet ne tjetrin, per shkak te angazhimeve te shumta qe ka si nje nga kengetaret me te kerkuara te tregut, i fejuari i saj i ka blere nje makine te re.

Dhe cfare makine se! Nje ‘Range Rover Evoque’ te ri fringo, qe ka kushtuar plot 60 mije euro.

Burimi: Bluetooth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Maya gets a gift from a husband drive 60 thousand euro
Two months ago, "Bluetooth" reported an accident happened renowned singer of popular music, Maya Aliçka, where thankfully the only one that was damaged her car. Consequently, as Mayes must often travel from one city to another, due to numerous commitments as one of the most requested singers market, her husband bought a new car. And what that machine! A 'Range Rover Evoque' brand new, having paid full 60 thousand euro. ]]

Jon Tarifa, megasukses ne Holande... [VIDEO]

Jon Tarifa
Jon Tarifa, ne krye te chart-eve europiane

Rita Ora ka marre famen e nje kengetareje te madhe, por ajo nuk eshte e vetmja qe po korr sukses nderkombetar.

Nje tjeter kengetar shqiptar eshte ngjitur ne maje te chart-eve europiane me kenget e tij. Behet fjale per kengetarin e ri Jon Tarifa, i cili kryeson hit parade-n muzikor ne Holande.

Jon Tarifa, me kengen e tij “Focus”, ka lene pas kengetare te njohur si Will.I.am, Bruno Mars etj.

Ai gjithashtu sapo ka publikuar hitin e tij me te ri “Next to me”, qe gjithashtu pritet te shnderrohet ne nje megasukses per kengetarin.Sidrit Bejleri behet baba, vjen ne jete Emeli...

Sidrit Bejleri
Vjen ne jete Emeli, ‘shpresa’ e Sidrit Bejlerit

Kengetari Sidrit Bejleri eshte bere baba gjate dites se djeshme. Lajmin, tenori i njohur e ka publikuar vete ne “Facebook”, permes ketij statusi: “Sot deshti Zoti me Madheshtine e Tij, te na jape nje nga dhuratat e medha, qe vetem Ai mund te jape. Nje vajze, Emelin e vogel. Perqafime! Sid Bejleri”.

Pasi u vume ne dijeni te ketij lajmi, kontaktuam me Sidritin dhe ai na zbuloi se emri i vajzes, Emel, vjen nga turqishtja dhe do te thote ‘shprese’. “Bluetooth” i uron ciftit Bejleri, jete te gjate per vajzen Emel! Qofshi perjete te gezuar se bashku!

Enxhi Nini behet nene e nje vajze...

Enxhi Nini
Enxhi Nini behet nene, e quan Mia

Nje tjeter artiste shqiptare, qe prej vitesh jeton jashte shtetit, eshte bere nene e nje vajze disa muaj me pare.

Lajmin per lindjen e nje femije e ka bere te ditur vete Enxhi Nini permes nje interviste ne media disa dite me pare.

Vajza e embel e skenes tashme i eshte perkushtuar maksimalisht violines dhe eshte pjese e orkestres se ‘La Scala-s’.

Shperngulja ne Itali i ka dhuruar Enxhit edhe nje familje te re, e cila per momentin ka si kryefjale vajzen e vogel, Mia.

Valbona Coba behet nene...

VALBONA COBA lind djale, vjen ne jete Aiden

Ajo eshte supermodelja e pare shqiptare. Valbona Coba, ylli shqiptar i pasarelave qe prej vitesh jeton ne Amerike ka provuar disa dite me pare ndjesine e te qenit nene.

Pas marteses se bujshme me menaxherin amerikan Todd, Coba ka sjelle ne jete femijen e saj te pare, qe eshte djale. Aiden eshte emri i engjellit me te ri te botes, qe ka gezuar me ardhjen e tij te gjithe familjaret.

Domethenia e emrit te te voglit eshte ‘i lindur nga zjarri’. Zjarrit qe qendron ndezur ne zemrat e Bones dhe Todd-it, e qe urojme te mos shuhet kurre, sikunder urojme qe Aiden te jetoje gjate e te jete gjithmone i lumtur me te dashurit e tij te zemres.

2PO2 lavderon Flori Mumajesin...

Besnik Canolli & Flori Mumajesi
2po2, Flori Mumajesi, kantautori me i madh qe ka Shqiptaria

Per publikun ai eshte i njohur si 2PO2, ndersa per miqte e afert eshte thjesht Besnik Canolli. Reperi i suksesshem ka publikuar kete jave ne ‘Facebook’ kengen e re te kantautorit Flori Mumajesi, “Pa jete”, me mbishkrimin: “Heren e pare e publikova thjesht per rutine, sepse bashkepunimi yne eshte i ngushte. Kete here po e publikoj per te shprehur respektin qe duhet te kemi per talentin, kompozitorin, kantautorin, producentin dhe punetorin me t’madh qe ka Shqiptaria per momentin, Flori Mumajesi. Respekt!” Ka qene ky publikimi i 2PO2, i cili tashme eshte i njohur gjeresisht per bashkepunimet e tij te suksesshme me Flori Mumajesin, si “Crazy girl” apo “Gjithe jeten”.

Leonora Jakupi feston ditelindjen, Drenica e shpall "Mbretereshe"

Bashkevendasit e Leonora Jakupit, gjithmone e kane vleresuar larte kengetaren e cila perseri eshte befasuar nga mikepritja qe i eshte bere ne Drenice, me rastin e ditelindjes se saj.

Muaj me pare, me rastin e 28 Nentorit, kengetarja mori nje mirenjohje te vecante nga vendlindja, ndersa kesaj radhe, sic shihet edhe nga fotot, drenicaket e kane mirepritur kengetaren e dashur me sloganin "Gezuar Ditelindjen, Mbretereshe e Kenges Shqipe!".

Natyrisht, vet kengetarja nuk ka hesituar te shpreh kenaqesine nepermjet rrjetit te saj social ne instagram, per mikepritjen madheshtore qe i eshte bere me kete rast.

Megjithese, ka mbushur 35 vjec, kengetarja ende mban statusin single. /Albavipnews/

Kastro Zizo: Do te martohem prape...

Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet

"Erleta Ukshin Hoti, si ish-bashkepunetore e imja, te lutem me ler rehat ne jeten time, qe me flet lart e poshte per pergjegjesite e mia. Une jam i gatshem per cdo gje ndaj vajzes sime, por ti nuk me lejon ta shoh e ta prek. Erdhi momenti te flas. E do flas shume…”.

Ka qene ky, statusi i kantautorit Kastro Zizo, qe na kuriozoi per te mesuar me shume rreth marredhenies se tij me Erleten, vajzen simpatike nga Kosova, nga lidhja me te cilen ka edhe nje femije. Kersherise sone per te mesuar dicka me shume, Kastro iu pergjigj dashamiresisht, duke na besuar keshtu kete rrefim te pare per divorcin…

Genar Topalli ne lidhje me nje modele seksi...

Genar TopalliDjali i Jozefina Topallit, ne lidhje me nje modele

Suplementi “Bluetooth” zbulon sot per here te pare lidhjen e djalit te kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli. Genar Topalli, maturant ne gjimnazin “Petro Nini Luarasi” mesohet se eshte ne nje lidhje dashurie me modelen Eva Murati prej me shume se nje viti. Lidhja konfirmohet jo vetem nga miqte e ciftit te ri, por edhe nga vete ata ne rrjetin social “Facebook”, ku shenohet ‘in a relationship’. Prove e mire per kete lidhje jane edhe komentet qe shkembejne dy te dashuruarit ne fotot e njeri-tjetrit. Duket se per kete lidhje eshte ne dijeni eshte kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pasi ne galerine e fotove, cifti ka edhe disa ne rezidencen qeveritare ne Durres. Nga ana tjeter, Eva Murati, e njohur me se shumti si modele e nje agjencie ne Tirane, ishte prezantuese e aktivitetit kunder dhunes qe u mbajt me 14 shkurt nen kujdesin e kryeparlamentares ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”.

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
  • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
  • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
  • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
  • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
  • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
  • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
  • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
  • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
  • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Sunday, 3 March 2013

Pandi Laco: Ja surprizat e spektaklit "Gjeniu i Vogel 5"...

Pandi Laco
Pandi Laco: Ju zbuloj surprizat e spektaklit te ri, premiera te henen

Ky eshte edicioni i peste i “Gjeniut te Vogel” dhe premton emocione te forta ne garat e dueleve qe sfidojne njeri-tjetrin. Vellezerit Pandi dhe Bledi Laco zbulojme te gjitha surprizat e spektaklit, ku garojne 32 femije.

Edicioni i ri i “Gjeniut te Vogel” nis te henen, si do te jete gara mes femijeve?

Ne parapergatitjet i filluam qe pranveren e vitit te kaluar, ne maj. Ne sezonin aktual televiziv, pra ne tetor, krahas realizimit te “100 vjet muzike”, ne promovuam dhe edicionin e ri te “Gjeniut”. Keshtu, gjate tetor-nentorit kishte qindra femije qe ishin regjistruar e aplikuar per te marre pjese. Pas nje seleksionimi final qe beme ne janar, nga rreth 800 femije aplikues, ne arritem te perzgjedhim 32 me te miret.

Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel 5"...

“Gjeniu i Vogel”, ne momentin e fundit i hiqet prezantimi Olta Bokes, vendoset Rudina Magjistarit

Spektakli i njohur i talenteve te vegjel “Gjeniu i vogel” nis edicionin e peste te henen ne mbremje ne TV Klan, nderkohe qe ju zbulojme emrin perfundimtar te prezantueses se ketij edicioni, qe do te jete Rudina Magjistari. Organizatoret e ketij spektakli, ku jane ne gare talentet e vegjel te muzikes, kane menduar fillimisht ta zevendesojne moderatoren Suela Demiri me kengetaren e re Olta Boka. Ishte vendosur nga ata qe me moderimin e ketij show kete vit te angazhohej nje kengetare e re, e cila po ashtu e kishte provuar eksperiencen dhe emocionin e audicionit publik, pikerisht Olta. Por, pas disa provave ne skene, organizatoret kane konstatuar qe Olta nuk ka mundur dot t’i kape normat e prezantimit. Keshtu qe, ne momentin e fundit, kane gjetur nje zgjidhje te shpejte, duke vendosur perfundimisht Rudina Magjistarin ne pozicionin e moderators se “Gjeniut”, qe hap siparin te henen ne TV Klan.


Aurora, farmacistja qe zevendesoi Francesken e Ermalit...

Ermal Merdani
Zbulohet e dashura e re e Ermalit te BB, studentja 20-vjecare e Farmacise

Historia e re e dashurise se Ermal Merdanit te BB5, duket se eshte nga ato lidhjet e qeta dhe me kembe ne toke per ish-misterin qe mori pjese ne lojen e “Big Brother 5”.

Pavaresisht se Ermali ka me shume se 1 muaj qe shoqerohet me vajzen brune, kuriozitetin se kush eshte vajza me te cilen ai shoqerohet mund t’jua shuajme me kete foto, te cilen ata e kane realizuar gjate nje fundjave duke u argetuar ne nje nga club-et e Tiranes.

Vajza quhet Aurora, eshte 20 vjece dhe eshte studente e deges se Farmacise. Historia e re e dashurise se tij lindi rastesisht ne nje salle dhurimi gjaku. Ermali pohon se “eshte nje vajze qe une e vleresoj dhe me pelqen shume”. Me tej ai tregon per menyren e njohjes ndersa shprehet:


Albani, ben kenge ne studion e Wirusit...

Alban Skenderaj kerkon suksesin e rradhes tek Wirusi i “Elita 5”

Krahas angazhimit te tij ne “X Factor”, kengetari Alban Skenderaj eshte duke realizuar edhe projektet e tij muzikore, por kete radhe ne Tetove. Ai ka zgjedhur studion e Wirusit, anetarit te rock grupit “Elita 5”, per te realizuar dhe kengen e radhes.

Kete gje e ka konfirmuar edhe vete Wirusi ne faqen e tij ne Facebook, duke dhene informacione se kenga qe eshte duke punuar per Albanin, sapo ka perfunduar regjistrimin, keshtu qe se shpejti pritet te degjojme mbase hitin e radhes nga Albani.

Rezarta kunder dietave, por me linja te mira

Këngëtarja Rezarta Shkurta cilësohet si një nga femrat shumë bukuroshe në skenën muzikore shqiptare.

Madje, shpeshherë edhe trupi i saj në “formë” lavdërohet. Por, nëse dikush mendon se ajo mban dietë që të duket kështu, gabon.

Këngëtarja ka treguar për ‘Top Channel’ se ajo kurrë nuk ka mbajtur dietë dhe sekreti i formës së saj trupore është metabolizmi që ka. Vajza e muzikës që nga prezantimi i saj në “Kënga Magjike 2012” nuk ka sjellë diçka të re në treg. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta against diet, but with good lines

Singer Rezarta Shkurta regarded as one of the many lovely women in Albanian music scene. Indeed, often her body "shape" glory. But if anyone thinks that it keeps diet look like, err.

The singer has been shown to 'Top Channel' that she has never held its final secret diet and body metabolism. Daughter of music since its introduction in the "Magic Song 2012" does not bring anything new to the market. M. GJ.

Gena, gati kengen ritmike “Se sa…”

Javën që vjen në treg do të vijë videoklipi më i ri i një prej këngëtarëve më të mirë shqiptarë, Genës.

Tashmë ai do të vijë me një këngë shumë ritmike dhe “Kosova Sot” mëson nga vetë këngëtari se është gati videoja që është realizuar nga “Max Productions” dhe kënga e mban titullin “Se sa…”, me orkestrim të Edlir Begollit dhe me tekst të Avni Qailit.

Mësojmë gjithashtu se kjo video do të ketë edhe shumë femra të bukura dhe seksi që kërcejnë, pasi edhe synimi i kësaj këngë do të jetë pushtimi i diskotekave shqiptare. /Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gena, almost rhythmic song "How ..."

Next week the market will come new video clip of one of the best performers Albanians genes. Now it will come with a very rhythmic song and "Kosova Sot" teaches by the singer that is about the video that was carried out by "Max Productions" and the title song "How ..."

Edlir instrumentation Begolli and text Avni Qaili. We learn also that this video will have many beautiful women and sex that jump, because the goal of this song will be the invasion of Albanian disco. / Maksim Gjokaj /

Fjolla provokon Shpatin dhe Armendin

Në ditëlindjen e 27-të të këngëtares Big Mama nuk kanë munguar edhe miqtë e saj më të mirë nga bota e artit dhe muzikës.

E nuk kishte si të mos ishte edhe njëra nga shoqet e saja më të mira, këngëtarja seksi, Fjolla Morina. Ja ku është në këtë foto që ne e zbuluam mes dy djemve simpatikë, këngëtarit Shpat Kasapi dhe stilistit Armend Ramadani, të cilët ndihen shumë komodë duke u provokuar pak nga bukuroshja Morina.

Por, çfarë po mendojnë tani të dashurat e dy djemve?/Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla provokes slope and armendi

The 27th birthday of singer Big Mama have not missed even its best friends from the world of art and music. Was not like it was not even one of her best girlfriends, sexy singer, Maja Morina.

Gent Bushpepaj, "llaston" te dashuren e tij...

Gent Bushpepa sillet si supermen me te dashuren e tij

Kengetari i njohur Eugent Bushpepa duket mjaftueshem i dashuruar me te dashuren e tij Andia, me te cilen ka krijuar nje lidhje serioze keto kohe. Pervec argetimeve ne club-et e Tiranes, ku vajza e shoqeron gjithandej, ata kane vendosur te bejne ca pushime ne Itali, ku kane realizuar edhe kete foto.

Rock-eri i njohur ka vendosur t’i largohet per pak dite jetes intensive te te kenduarit “live” ne lokalet e nates, dhe ka menduar t’i kushtoje kohe te dashures se tij, duke u argetuar me te.

Duket se eshte shume i sjellshem dhe i dedikuar me partneren e tij, perderisa e llaston ne kete menyre sic e shihni ne foto, duke e bere ate te ndihet si ne qiellin e shtate. I angazhuar ne “Top Channel”, ai shfaqet ne programe te ndryshme, ku gjithmone kendon “live”. Pervec konkurrimit ne “Top Fest”, ku Genti nuk mungon pothuaj ne asnje edicion, ai vazhdon studimet ne degen e Stomatologjise, nje dege qe nuk dihet nese atij do t’i hyje ndonjehere ne pune.

Banoret e ‘BB6’, ne syte e miqve


Kanë nisur thashethemet e para për djemtë dhe vajzat, që po e sfidojnë veten në realiti-shoun më të madh shqiptar “Big Brother Albania”.

Por, duhet të themi të vërtetën se edhe ky edicion ka tërhequr vëmendjen, ndërsa pyetjet nuk kanë të sosur nga audienca se cilit i përket ky apo ai sekret.

Kush është modelja Elena, apo çfarë jete bënte para se të hynte në ‘BB6’ djaloshi nga Prizreni, Arsimi. Gazeta ‘Kosova Sot’ kontaktoi me disa miq të banorëve, që jo vetëm mundohen në shumë mënyra sidomos në rrjetet sociale të bëjnë tifo për ta, por edhe rrëfejnë për ne edhe se si po u duken atyre brenda shokët dhe shoqet e tyre.

Arnita Beqiraj, e dashuruar me modelin ulqinak...

Arnita Beqiraj
Ish-missi Arnita Beqiraj, e dashuruar me modelin nga Ulqini

Ai e quan “miss” dhe ajo “star Hollivudi”, duke shprehur keshtu hapur afeksionin qe kane per njeri-tjetrin. 22- vjecarja nga Vlora, Arnita Beqiraj, ish- Miss Inteligjenca ne spektaklin e bukurise se Vera Grabockes, “Miss Albania 2010”, aktualisht eshte prezantuese e “Xtra Factor”, nje program i “X Factor” ne TV Klan. E permendur si vajza e pasionuar pas politikes, pasi u angazhua ne Aleancen Kuqezi, ndersa ndiqte studimet ne Fakultetin e Juridikut ne Universitetin Europian te Tiranes dhe po ashtu studimet per Psikologji ne Universitetin e Tiranes, ajo tashme i ka hyre televizionit ne stilin “talk show”. Natyrisht qe dhe nga puna qe ka nuk i qendron larg jetes se aktiviteteve, si jane keto foto te shkrepura ne hapjen e nje club-i ne Tirane. Ky ka qene rasti ku ajo ka pozuar me Muhon, nje model simpatik nga Ulqini, te cilin e kemi pare edhe si imazh i reklames “Deka” ne televizione. Mesa duket, ne nje nga keto angazhime te tij ne Tirane ai eshte njohur me Arniten. Gjate ketyre viteve qe Arnita eshte shpallur miss, eshte perfolur vetem nje here per lidhje me Lorik Canen, histori per te cilen ajo nuk pranoi te fliste asnjehere.

Eneda Tarifa 7 muajshe shtatzene, nuk nderpret angazhimet...

Eneda Tarifa 7 muaj shtatzene, pune intensive dite e nate

Eshte ne muajin e shtate te shtatezanise, dhe vazhdon te jete po aq aktive si me pare. Kengetarja Eneda Tarifa, e njohur tashme si moderatorja e spektaklit te humorit “Portokalli” ne Top Channel po vazhdon jeten e saj me te njejtin ritem pune. Kjo foto qe shihni eshte realizuar nga paparaci yne ne club-in e nates “Rockstok”, ku Eneda eshte ne shoqerine e partnerit te saj, Erion Zaloshnja. Ajo vazhdon kendon ne oret e vona, se bashku me Elton Deden ne kete lokal, dhe kjo eshte arsyeja e prezences se saj ne oret e vona ne club. Po ashtu, Eneda i rikthehet televizionit ne sezonin e ri “Portokalli”, per te mos e lene per asnje moment moderimin e ketij show, qe ajo, sic e ka shprehur edhe vet, e ka shume per zemer. E ftuar te enjten ne mbremje ne “Top Show”, pyetjes popullore te Alban Dudushit se kur hynte ne ditet e saj per te lindur, ajo iu pergjigj se kishte ende kohe per te sjelle ne jete femijen e saj te pare, dhe se tashme i eshte perkushtuar punes intensive per sezonin e ri.

Turi dhe Orinda, prape bashke?

Turi dhe Orinda, pas nje viti ndarjeje bejne jete nate si cift

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se e kane gjetur serish gjuhen e perbashket me njeri-tjetrin, duke iu rikthyer shoqerise si cift. Paparaci yne i ka fotografuar ne fundjave ne clubin “Rockstok” ne Tirane, ndersa kishin dale per t’u argetuar ne jete nate. Kjo eshte hera e pare qe Turi dhe Orinda, te cilet punojne ne te njejtin televizion, pikerisht ne Vizion Plus, fotografohen se bashku. Nuk dihet nese ata jane rilidhur apo dalin thjesht si miq bashke, por kete do ta tregoje koha. Ata u ndane ne marsin e vitin te kaluar, pas nje krisjeje qe pesoi lidhje e tyre, nderkohe qe kishin nisur bashkejetesen dhe jetonin ne nje shtepi.

Big Mama feston 27-vjetorin...

Big Mama
Big Mama mbush 27 vjece, feston e rrethuar nga miqte

Kengetarja e njohur maqedonase, Big Mama, ka festuar 27-vjetorin e lindjes e rerthuar nga miqte e saj te shumte artiste, te cilet kane menduar si ta surprizojne sa me shume miken e tyre. Ata i kane pergatitur nje torte speciale, me elementet e pianos, nderkohe qe kane festuar plot zhurme dhe alegri, karakteristika te tipit te saj. Kete vit, Big Mama premtoi se do te shfaqet me shpesh neper ekranet telvizive, per shkak se ka menduar qe te rikthehet edhe me fuqishem, pasi ka muaj qe fansat e saj nuk kane degjuar ndonje kenge te re. Big Mama e ka marre shume seriozisht kete vit karrieren, duke ndryshuar dhe “look”. Ajo do te shfaqet keshtu me floke me te shkurter kacurrele, si dhe grim te lehte. Me pare jemi mesuar te shohim tjetersimet e saj ekstravagante, ne pamje me grim te renduar dhe eksperimentime me floket.

Orgesa Zaimi, nje mami "busy"...

Orgesa Zaimi
Bora e pare e Orgesa Zaimit

Eshte gezim e mrekulli per te. Vajza katermuajshe ia ka ndryshuar jeten kengetares Orgesa Zaimi. E cila tani ka dhe punen si spikere ne Club FM.

Megjithate, asgje nuk e gezon me shume se mbremjet ne familjen e vogel. Dhe na i rrefen keto dite te saj si mami.

Cili eshte mengjesi yt rutine?

Zgjohem heret sepse duhet te ushqej vajzen dhe te iki ne pune.

Iliri i BB6, rrefen dashurine me nje 61-vjecare...

Iliri BB6
Iliri i BB6: “Si rashe ne dashuri me 61-vjecaren”

Nje romance dashurie eshte zbuluar nga diskutimi plot pasion mes banoreve te Big Brother. Nje histori interesante eshte rrefyer nga goja njerit prej banoreve qe ne ditet e tyre te para te qendrimit ne shtepi. Ka qene pikerisht Iliri ai nisi te rrefehej qe ne krye te heres. Ai nuk ka nguruar te tregoje perpara kamerave historite e tij te dashurise. Ne nje bisede me Xhimin te ulur ne kuzhine, ata kane diskutuar gjere e gjate mbi lidhjet e tyre.

Iliri eshte rrefyer se nder lidhjet qe ai ka patur, vajza me e re ka qene 27 vjece, pastaj te tjerat nga 40, 50 e lart. Ai shton se ka patur nje te dashur 61 vjec. Por bashkjetuesi i tij ne kete shtepi, Xhimi eshte habitur mjaft dhe nuk ka nguruar ta pyese per moshen dhe Iliri i pergjigjet qe tani ai eshte 27 vjec, ndersa lidhja me 61 vjecaren ka ndodhur rreth 4 vjet perpara, kur ai ka qene 22 vjec. Iliri nuk duket i kompleksuar mbi kete eksperience, madje shton se ajo nuk kishte bere asnje operacion plastic dhe dukej ne forme te shkelqyer.

Ermal Merdani, prezantues i bukurosheve te "Top Model of the World"...

Ermal Merdani prezanton "Top Model of the World Albania"

Ermal Merdani ish-banori i famshem i Big Brother, ka pak kohe qe i eshte futur seriozisht projekteve te tij ambicioze qe lidhem me te ardhmen. Pasi u pa perkrah Nard Ndokes, ku ai u vendos si kryetari i te rinjve prane PDK-se tashme ai eshte pare dhe ne rolin e prezantuesit te spektakleve te bukurosheve te kryeqytetit.

Kane qene pikerisht organizatoret e spektaklit “Top Model of the World Albania”, ku ai se bashku me dy prezantueset e tjera Adrola Dushi dhe Franceska Korance kane prezantuar 20 bukuroshet te cilat per gati tre ore kane sfiluar me veshje te ndryshme per zgjedhur ne nje pubet e kryeqytetit.

Ne kete eveniment nuk mungonin prestigjiozes, mes te cileve aktorja Margarita cila ishte ftuara ne kete mbremje qene pikerisht Rosela Gjylbegu, Ajati, te cilat e ndezur sallen me kenget e tyre.

Arsimi BB6 dhe pasioni per te fotografuar femrat seksi...

Pasion i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura

Arsim Berisha punon ne nje produksion muzikor, ndersa si profesion ka edhe fotografine. Sa i perket jetes private, Arsimi ka pasur nje lidhje te gjate dashurie me Elizabeta Krasniqin, nje bukuroshe, e cila me profesion eshte kengetare, por ka pak muaj qe jane ndare, ndersa arsyet e ndarjes per momentin nuk i tregon askush, madje as vete Elizabeta. Fjalet se kane qene te fejuar i mohon kengetarja, duke thene se eshte e vertete qe kane qene ne lidhje, por jo te fejuar. “Po, kemi qene ne lidhje, por tashme jemi ndare”, tregon Krasniqi, ne nje bisede te shkurter per gazeten “Panorama”. “Nuk kemi qene te fejuar, ashtu sic po thuhet”, thote Elizabeta, e cila si duket lidhjen e dashurise me Arsimin deshiron ta mbaje vetem si kujtim. ”Lidhjen e mbaj keshtu per vete, duke mos dashur ta bej te madhe, e mbaj vetem si nje kujtim’”, thote me tej Elizabeta, e cila me kaq edhe mbyll rrefimin me gjithe insistimin tone qe te mesojme dicka me shume rreth jetes se tyre. Disa burime tona nga Prishtina tregojne se Arsimi tashme ka krijuar lidhje te re dashurie, por femra me te cilen i ka ndare ditet e fundit para futjes ne “Big Brother” akoma mbetet mister.


Alban Skenderaj: Kurorezimi me Miriamin dhe femija, proces i pashmangshem...

Alban Skenderaj
Alban Skenderaj: Pas 6 vjetesh me Miramin, duhet dhe nje femije

Kantautori dhe per te dytin vit rresht mentori i talent-shout “X-Factor”, Alban Skenderaj, vjen per te gjithe lexuesit e suplementit “Koha Tjeter”, me nje interviste ku rrefen emocionet e tij si mentor, por edhe jeten e tij private. Nuk fsheh deshiren e tij, qe te shohe kategorine qe ai perfaqeson deri ne finale, megjithese thote se deri tani jane ruajtur shume mire balancat.

Me keqardhje pranon se nuk munden qe te festonin me te fejuaren e tij Miriam Cani, festen e Shen Valentinit, ashtu sic deshironin, pa harruar qe te flase edhe per shume nga projektet e tij dhe te Miriamit, jo vetem nga ana profesionale, por edhe personale.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online