All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 23 March 2013

Silva Gunbardhi, pasurohet nga klikimet ne Youtube...

Silva Gunbardhi
Per dy muaj, kenga “Te ka lali shpirt” mbledh mbi 11 milione klikime, si kenga shqiptare me e klikuar e te gjitha koherave

Silva Gunbardhi behet milionere me klikimet ne Youtube

Te fitosh miliona me nje kenge dhe te te ndryshoje jeta totalisht. Kjo i ka ndodhur Silva Gunbardhit me kengen “Te ka lali shpirt”, ne duetin e saj te shumeperfolur me Mandin e Nishtulles. Eshte kenga qe, pavaresisht komenteve te ndryshme, dihet se ka thyer rekordin me 11 milione klikime brenda nje periudhe prej 2 muajsh ne youtube. Sipas te dhenave zyrtare te Aldor Ninit, drejtuesit te kompanise “AcroMax”, kjo kenge e kenduar nga Silva Gunbardhi dhe Mandi i Nishtulles, ka arritur te numeroje ne total 11.291.924 klikime deri ne daten 19 mars, nje rast i rralle per shikueshmerine e klipeve shqiptare ne keto vite.


Me ne fund seks ne "BB6"...

3 minuta seks brenda ne shtepine e “BB6”

Me ne fund lulezoi dashuria ne shtepine e “Big Brother”. Ose te pakten keshtu eshte dukur gjate njeres prej neteve ne dhomen e gjumit... Teksa te tjeret flinin, Anaidi dhe Joana kane vendosur te ndajne bashke shtratin dhe jo vetem. Ata kane kaluar momente te nxehta nen jorgan dhe me ne fund kane shfaqur ate qe ndiejne per njeri-tjetrin.

Akti seksual ka zgjatur pak, vetem tre minuta. Qe prej diteve te para, dy te rinjte jane afruar dhe shpesh jane vecuar nga pjesa tjeter e grupit. Marredhenia e tyre ka pasur ulje-ngritje brenda nje kohe te shkurter. Shpesh jane zene e po aq shpesh jane perqafuar. Me e dhene eshte dukur Joana, e cila, edhe pse ne shume raste e refuzuar nga Anaidi, serish ka tentuar te afrohet e ta kete prane.

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Friday, 22 March 2013

Adelina Berisha thote “Tjeter s’ka”

Do të jetë kënga e saj e parë për këtë vit, dhe, siç asaj i pëlqen, do të shkojë me traditën këngë dhe video.

Këngëtarja bukuroshe Adelina Berisha këtë herë thotë se “Tjetër s’ka”, këngë kjo që ka nisur këto ditë xhirimet e videos dhe është krijuar nga bashkëpunëtorët e saj “Zzap&Chriss”.

Ne e zbuluam edhe këtë foto, ku shihet këngëtarja shumë e lakuar edhe për sensualitetin e saj se si do të duket në këtë video të re, pasi do të jetë një këngë shumë ritmike. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha says "Another no"

It will be her first song for this year, and, as she likes to go with tradition song and video. Lovely singer Adelina Berisha this time says "Another no", a song that started these days filming videos, and is designed by its associates "Zzap & Chriss".

We also found this photo, which shows the singer very well curved her sensuality that will appear in this new video, as it will be a very rhythmic song. / Maxim Gjokaj /.

Celesi Muzikor 7 po vjen (Video-Promo)

Besoj se e keni parë spotin ku paralajmëron ardhjen e Festivalit më të madh në Kosovë, ‘Celësi Muzikor’,  në edicionin e shtatë të tij.

Tashmë organizatorët janë duke u marrë me përgaditjet e fundit dhe duke dëgjuar këngët e shumta që janë paraqitur edhe këtë vit nga shumë artistë të rinj dhe me emër, të muzikës moderne dhe asaj popullore.

Ndërsa ky festival vazhdon të presë edhe për pak ditë këngët tuaja për konkurim , deri me datën 8 prill në e-mail adresën : festivali@zicotv.net.

Sipas disa informacioneve tona, ka shumë emra dhe të rinj të cilët edhe këtë vit zgjedhin këtë festival për të promovuar këngën e tyre të re.Do të jenë disa netë garuese gjatë muajit prill dhe maj, dhe më pas nata finale me plot çmime dhe të ftuar.

Nora Muçaj, pas kenges, e nominuar ne film

Të gjithë e dimë se ajo artin e saj e ndan në dy pjesë, në aktrim dhe në muzikë.

Është fjala për Nora Muçajn, e cila këto ditë solli një këngë të bukur dhe me video, me titull “Qysh po don”, një këngë që flet dhe i dedikohet atyre që dikur besonin në një mik të mirë.

Një këngë dhe video e mbushur edhe me shumë vajza të bukura, por Nora e falënderon shumë edhe të dashurin e saj, Arianin, i cili është autori i këngës.

Ndërsa, për “Kosova Sot”, Nora ka treguar se është e nominuar edhe në Festivalin e Filmit, ku ka filluar mbrëmë, ndërsa shumë shpejt për adhurueset do të sjellë një këngë tjetër./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Muçaj, after the song, nominated in film

We all know that what her art divides into two parts, the acting and the music. It comes to Nora Muçaj, which these days brought a beautiful song and video, titled "From being don", a song that speaks and is dedicated to those who once believed in a good friend.

Vigani dhe Edberi, bashke dhe ne det

Janë shumë miq të mirë dhe jashtë shtëpisë së ‘Big Brother’ rrinë gjithmonë së bashku. Në fakt, ne i zbulojmë këtë foto ku djemtë e sapohyrë në BB6, Vigani nga Gjakova dhe Edberi nga Prizreni, janë në plazh dhe pushimet i bëjnë bashkë.

Djemtë simpatikë po mundohen shumë ta ruajnë sekretin e tyre në shtëpi, por duke parë se edhe në det kanë qenë së bashku, do të jetë pak e vështirë që të luajnë lojën sikur nuk njihen mirë me njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi together and at sea

Are very good friends and outside the home of 'Big Brother' always stick together. In fact, we find this picture where sapohyrë boys in BB6, Vigani Gjakova and Edberi from Prizren, are on the beach and make the holidays together.

Cute boys are trying to keep their secrets at home, but seeing that even in the sea have been together, it will be a bit difficult to play the game if not familiar with njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj /

Agnesa Vuthaj vesh fustanin e bardhe...

Agnesa VuthajImazh i panairit te dasmave

“New Grand Wedding Kosova 2013” eshte panairi i pare i dasmave qe u hap me 21 mars dhe zgjate deri me 22 mars dhe mbahet ne Hotel “Emerald”. Imazh i panairit te pare te dasmave ne Kosove eshte modelja e njohur Agnesa Vuthaj e cila pervec prezantimit te bukurise se saj, ajo ka ndihmuar mjaft shume edhe ne organizimin e ketij panairi. Pra Agnesa pervec imazhit ajo eshte edhe keshilltare artistike e ketij projekti.

Sipas saj, Kosoves i ka munguar mjaft shume nje panair i tille, ku opinioni i gjere do te kete rastin te njihet per se afermi me procesin e organizimit se ceremonise dasmore.

Bleona ne Tirane, adhuron Dr. Berishen...

Bleona Qereti
Ne nje interviste te saj te fundit per media, ka thene se avioni eshte shtepia e saj e dyte, dhe me te vertete, menjehere pas angazhimeve ne SHBA i ka hipur avionit per te qene prezente pertej oqeanit, ne Tirane, ne koncertin festiv me rastin e "Dites se Demokracise", 22 marsit, organizuar nga Partia Demokratike.

Si gjithmone, nuk fsheh fare afrimitetin ndaj Partise Demokratike dhe doktorit Sali Berisha, duke e shprehur kete publikisht ne Twitterin e saj zyrtar ku ka postuar nje foto nga koncerti me fjalet "I love Dr.Berisha".

Bleona e ka te mbaruar albumin per tregun amerikan dhe mbetet vetem ceshtje promovimi. Ajo sot ka kenduar per here te pare kengen e saj te dyte "Without You", shkruan Panorama, qe eshte ne fazen e lancimit ne SHBA, ndersa kete fundjave do te performoj si mysafire tek "X Factor Albania". /Albavipnews/

Thursday, 21 March 2013

Dueti me i klikuar ne “Top Fest 10” (Video)

Sapo ka prezantuar këngën e tij më të re në “Top Fest 10”, këngëtari Ardit Cuni, ku ka zgjedhur të vijë me një duet mjaft të vecantë për tregun shqiptar, duke qenë se partnerja e tij në këtë pjesëmarrje është një britanike .

Joanna Wakeley quhet vajza qe shihet perkrah Arditit në skenën e “Top Fest” me këngën ''Thjesht Lojë'', e kompozuar nga Arjon Gjini me tekst të Gramoz Kotrocit.

Kënga është një produkt i “Sebastian Production”, ku edhe këtë herë ka sjellë një kënge stil me një gershetim rrymash si R&B, Dubstep, Orientale. Ata kanë bërë një performancë mjaft të vecantë të shoqëruar edhe nga grupi i baletit ''Stradanza''.

Alban Skenderaj kendon ne fushaten e BDI-se

Dihet se më 24 mars qytetarët e Maqedonisë do t’i nënshtrohen kutive të votimit, për të votuar kandidatët e tyre të preferuar.

Por, jo vetëm mesazhe politike kanë dhënë në këto ditë në prag të zgjedhjeve. Kandidatët shqiptarë që po konkurrojnë atje,  kanë sjellë dhe kanë tubuar edhe muzikantë.

Madje, siç mësojmë dhe shihet në këtë foto, edhe Alban Skënderaj ka qenë i ftuar për të kënduar, duke përkrahur BDI-në, ndërsa nuk ka munguar edhe Tuna, bashkëqytetarja e këtij vendi. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj sings in DUI campaign

It is known that on March 24 Macedonian citizens will be subject to the polls to vote their favorite candidates. But not only have given political messages in these days on the eve of elections. Albanian candidates are competing there, have brought and have gathered musicians.

Japonezet çmenden pas Rita Ores

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka qenë e ftuar mysafire në një nga televizionet e Tokios në Japoni, ku është pritur mjaft mirë.

Madje, disa foto të publikuara në mediet japoneze, tregojnë se Rita ka shumë fansa të zjarrtë, të cilët jo vetëm e duan, por tregojnë se e adhurojnë, duke veshur edhe bluzën me foton e këngëtares shqiptare.

Është hera e dytë që Rita viziton këtë vend, por këtë herë pritja është super-madhështore, ndërsa vetë ajo në ‘Twitter’ ka shkruar se kënga “How We Do (Party) ka arritur pozitën e parë në top-listat zyrtare japoneze. M.GJ.
.
Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Japanese mad after Rita Hour

Albanian origin singer, Rita Ora, has been invited to guest on a TV Tokyo in Japan, where he was received quite well. Even some pictures published in Japanese media indicate that Rita has many ardent fans who not only love, but show worship, wearing the shirt with the image of Albanian singer.

Mediat britanike flasin per ndarjen e çiftit

Aktorin e Hollivudit, Leonardo DiCaprio, e quajnë DisCaprio, si duket, për shkak se ka qenë mollë sherri për ndarjen e këngëtarit Shpat Kasapi nga modelja Afërdita Dreshaj.

Mediat britanike flasin për këtë ndarje, duke cituar se për shkak të fotove që u publikuan në mediet e huaja, ku Afërdita ishte me aktorin e famshëm, këngëtari shqiptar ndahet nga e fejuara.

Madje, mediet e huaja shkojnë më tej, duke thënë se çifti kishte planifikuar edhe të martohej, por që miqësia e modeles me Dicrapion shkatërroi gjithçka. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
British media talk about the separation of the couple

Hollywood actor Leonardo DiCaprio, call DisCaprio, it seems, because it has been the bone of contention for sharing Dragonforce singer from model Venus Dreshaj.

British media talk about the separation, citing that due to the pictures that were published in foreign media, where Venus was the famous actor, Albanian singer split from fiancée. Even foreign media go further, saying that the couple had planned to marry, but that the friendship of the model with Dicrapion destroyed everything. M.Gj.

Beatrix, sjell rryme te re ne Top Fest...

Beatrix Ramosaj
Prekja muzikale e Beatrix Ramosaj

Kengetarja Beatrix Ramosaj, e cila u paraqit se pari ne skene ne festivalin "Kenga Magjike 2010", ka vendosur qe serish te jetoje emocionet e nje festivali. Ajo po merr pjese ne “Top Fest”, me kengen e titulluar “Prekem ngadale”.

“Konkurimi im ne Top Fest ishte i rastesishem, sepse nuk kisha gjetur kengen ideale. Me vone mu propozua kenga “PREKEM NGADALE” dhe aty kuptova entuziazmin tim dhe direkt nderrova mendje. Kenga u pelqye nga bashkepunetoret e mi dhe nuk kursyen as ata entuziazmin per te qene pjese ne kete projekt,” ka thene Beatrix per Indeksonline.

Aferdita Dreshaj: Nuk jam une ajo qe ironizoi me shqiptaret...

Ndarja e Aferdites dhe Shpatit ka qene lajmi qe krijoi buje te madhe ne mediat shqiptare, madje u komentua edhe ne faqet e tabloideve britanike.

Natyrisht, cdo prononcim i ciftit te ndare ne lidhje me kete lajm eshte percjellur me vemendje, por shpesh sic ndodh, komentet e botuara neper rrjete sociale jane keqinterpretuar apo keqperdorur nga mediat.

Aferdita ka reaguar ndaj nje lajmi te botuar ne mediat shqiptare qe shkruan se ajo ka ironizuar me shqiptaret:

"Te dashur miq, gazetar/e, fansa dhe lexues, nuk nuk kam FAN PAGE/FB personal dhe nuk jam duke i shkruar ato komente qe po dalin!", ka shkruar Aferdita ne twitterin e verifikuar te saj.

Fakti qe ne Facebook jane krijuar akonte te shumta ne emer te artisteve ka bere qe shpesh komentet qe vijne nga keto faqe te interpretohen gabimisht si prononcime te vet artisteve, e qe ne fakt vijne nga fansat apo administratoret e faqeve ne fjale. /Albavipnews/

Viola, me kenge te nxehta per kete vere...

Viola Rexhaj
Sjell kenge “te nxehta” verore

Viola Rexhaj eshte nje emer mjaft i njohur ne skenen muzikore e cila cdo here e me shume po sjell befasi per adhuruesit e saj. Edhe pse jeton jashte vendit, Viola nuk rresht se shprehuri deshiren e saj per te kenduar shqip. Deri me tani ajo ka arritur te realizoj disa kenge e albume te cilat ende vazhdojne te pelqehen ne publik.

Tani Viola na bene te ditur se ka nisur projektet e reja muzikore, te cilat shume shpejt do t’i sjelle per adhuruesit e saj. “Kam nisur projektet e reja muzikore, do te kete kenge mjaft te nxehta per kete vere, me te cilat publiku im do t’i kaloj ditet me te bukura te ketij viti”, ka thene ajo per “Zeri”. Bashkepunetoret e saj te kenges jane Ilir Berani, Virusi, Burim Krasniqi, Ismajl Puraj, Avni Qaili e shume te tjere. Gjate ketij viti Viola do te realizoj edhe nje album “live” per adhuruesit e saj.

Bleona: Pas albumit do merrem me film...

Bleona Qereti
Bleona: Karakteri im nuk percaktohet nga fama

Avioni mbetet shtepia e saj e dyte, pasi qe atehere kur nuk ndodhet ne ‘rutinen’ e perditshme fitnes, joga, ushtrime per kanto, takime te pasdites e ushtrime ne studio, patjeter se aventura e saj e radhes e gjen ne nje fluturim pune per diku. Keshtu ne njefare menyre e pershkruan jeten e saj profesionale, kengetarja Bleona Qereti, duke rrefyer detaje nga shumecka qe e perkufizon ‘boten’ e saj artistike e ate private, ne kete interviste dhene gazetes Tribuna.

Ka kohe qe angazhimin e saj artistik e ka shtrire ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ku pervec bashkepunimeve me krijues te njohur te muzikes atje, kengetarja Bleona Qereti ka vjet qe eshte angazhuar edhe ne boten e filmit. Roli i saj i pare perkrah aktorit Steven Seagal duket se i ka hapur rruge edhe per angazhime shtese ne kete drejtim, ndersa pas lansimit te albumit te ri, kengetarja dhe aktorja shqiptare zotohet fuqishem se do t’i rreket edhe aktrimit.

Wednesday, 20 March 2013

Bleona, te dielen kendon ne “X Factor Albania”

Bleona Qereti
“Jam shumë e lumtur që do të performoj në “X Factor Albania 2” këtë javë. A jeni gati për mua”.

Ky ka qenë statusi i këngëtares së njohur, Bleona Qereti, ku ne u munduam ta shkruajmë në shqip, ku këngëtarja ndihet shumë e lumtur që është e ftuar në natën e parafundit, ku shikueshmëria është maksimale për të performuar në skenën e madhe të talent-shout “X Factor” në Tiranë.

Natyrisht se besojmë se këtë të shtunë Bleona do të performojë një nga këngët e saj të reja në gjuhën angleze./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti  Saturday sings in "X Factor Albania"

"I am very happy to perform on" X Factor Albania 2 "this week. Are you ready for me. "This has been known singer status, PAF Qereti, where we tried to write in English, where the singer feels very happy to be invited to the penultimate night, where maximum visibility is to perform on the big stage talent-shout "X Factor" in Tirana.

Of course we believe that this Saturday PAF will perform one of her new songs in English. / Maxim Gjokaj /

Veshje ‘Alla Dafine’ apo shume trendi?

Dafina Zeqiri
I zbuluam këtë foto ku vajza e muzikës e fotografon veten para pasqyrës dhe, siç e shihni, duket si një veshje e çuditshme, që mund ta kombinojë vetëm ajo.

Nuk dihet nëse Dafina Zeqiri do të jetë kështu në videon e re, por një gjë është e sigurt se është femra më guximtare në tregun shqiptar që luan shumë me dukjen e saj.

E, të gjithë thonë se po e kopjon yllin Rihana, apo këtu ka pasur edhe pak atlete nga stili i Rita Orës, por duket shumë trendi. Epo, kjo është Dafina Zeqiri!/Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Clothing 'Alla laurel' or too trendy?

I found this picture where the girl photographs herself in front of a mirror and music, as you can see, it seems like a strange outfit, which can only combine it. It is not known whether Dafina Zeqiri will be so in the new video, but one thing is sure it is the most courageous women in the Albanian market plays more with her ​​appearance.

E motra: Arsimi eshte shume xhentil dhe djal i talentuar...

Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil

Ne nje rrefim per suplementin tone, kete radhe vjen motra e Arsimit, Arberesha, e cila tregon femijerine dhe adoleshencen e vellait te saj. “Arsimi eshte lindur dhe rritur ne Prizren dhe flet bukur gjuhen shqipe. Gjyshja ime e lindur ne Ulqin, e rritur ne Tirane dhe e martuar ne Kosove, e ruante me xhelozi gjuhen e paster shqipe dhe na mesonte edhe ne niperve dhe mbesave te flitet drejt, paster e mire dhe te tingelloje bukur ashtu si eshte”, thekson Arberesha. “Ne jemi dy motra dhe vella te vetem kemi Arsimin, por asnjehere perkedheljet nuk kane qene te rezervuara vec per te. Po e them pa modesti, babai cdo here na ka privilegjuar ne gocave e vecanerisht mua. Tek Arsimi ama asnjehere nuk kemi verejtur ndonje shenje xhelozie, por kesaj dashurie ia shtonte edhe bukurine me kujdesin dhe gatishmerine qe te ishte ne sherbimin tone. Eshte natyre e bukur dhe i ndjeshem, e kete e ka trashegim nga babai. Qe ne femijeri eshte shquar per urtesi dhe maturi, ne mesime ka qene shembullor.

Rajmond Prenaj nuk ndalet me hite

Është babai i dy fëmijëve, shembullor në përkujdesin e tyre, por një nga këngëtarët më të mirë në tregun e diasporës dhe shumë i kërkuar në dasmat shqiptare dhe jo vetëm.

Ky është Rajmond Prenaj, i cili ka lindur për të kënduar, por kurrë nuk e harron se një shtysë e madhe ka qenë në fillimin edhe sot si mbështetës kryesor babai i tij.

Rajmondi në këtë rrëfim na tregon dashurinë e madhe të tij për muzikën, ndërsa zbulon për ne se tashmë vjen bashkëpunimi i rradhës, me producentin Genc Prelvukaj, për më tej ndiqni intervistën!

Për momentin që po përgjigjesh ku ndodhesh?
Rajmond Prenaj-Së pari përshëndetje dhe ju falenderoj nga zemra për këtë intervistë, ku përmes kësaj bisede jam më pranë fansave të mi dhe miqve që i kam të cilët i respektoj pa masë. Për momentin gjendem në Zvicër, ku që 5 vite jetoj dhe veproj këu, gjithmonë pranë Muzikës (Koncerteve, dasmave si dhe ahengjeve të ndryshme familjare )

Cili ishte koncerti i fundit që more pjesë, apo mbrëmja e fundit?
Rajmond Prenaj -Koncertet e fundit kanë qenë me rastin e 5 vjetorit të Pavarsisë dhe Shën Valentinit në Luzern (Höfli), Lenzburg (Diskoteka Puls) si dhe ne Sursse (Shoqata shqiptaro -zviceriane -SHOQERIA-) të cilët i falenderoj përzemërsisht për këto 3 netë radhazi kanë qenë organizime shumë të mira

Cila eshte ajo bionde qe e pret Ilirin jashte...

Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Ilir Beqiri, me origjine nga Fieri dhe qe banon prej vitesh ne Firence te Italise, eshte nje nga banoret me karizmatike te ketij edicioni te “Big Brother”.

Sic dihet, kjo loje karakterizohet nga shume tension dhe stres, pasi behet fjale per nje gare ku fitohen shume para, por ne tipin e Ilirit nuk mund te gjesh as edhe nje gjurme te vogel shqetesimi prej gares.

Nje njeri me shume humor por edhe shume protagonizem, ai se bashku me Anaidin perfliten qe tani si dy kandidatet e mundshem per te fituar kete edicion te “Big Brother”.

Per jeten private ai ka thene se ka nje vajze qe e pret jashte, nderkohe qe ne kemi zbuluar disa foto te tij me femra, por nuk e dime se me cilen prej tyre po rri ai tani.

Luana Vjollca, me projekti te ri kushtuar auto sportit...

Luana vjen me nje projekt te ri ne “Top Channel”

Kohet e fundit Luanen e kemi pare shume pak te angazhuar ne ekran, per shkak se ajo vete e ka kerkuar kete ne nje fare menyre. Bukuroshja e “Top Channel”, vendosi qe kete vit ne listen e prioriteteve te vendoste te paren shkollen, ndaj dhe ftesave qe i erdhen nga brenda kompanise u tha ‘jo’, duke mos lene per asnje moment angazhimin e saj si prezantuese e motit cdo pasdite pas lajmeve.

Mirepo, duket se me perfundimin e sezonit do te shenohet edhe rikthimi i Luanes ne ekran, e cila, ashtu si e motra, do te drejtoje nje emision qe i dedikohet sportit… Me sakte, Formula Uno-s. Lajmin e publikoi vete prezantuesja ne ‘Facebook’, permes kesaj fotoje, ku shtoi se: “Duke filluar nga kjo e diel, nis emisioni me i ri kushtuar F1”… Ne i urojme suksese Luanes ne kete sfide te re per te!

Redon Makashi, nuk e fsheh me te dashuren e re...

Redon Makashi
Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik

Redon Makashi nuk e fsheh me… Ka vendosur te dale hapur ne publik me te dashuren e tij, e cila duhet thene se eshte shume simpatike. Pas ndarjes nga gazetarja Elda Koci, me te cilen kishte nje histori 18-vjecare, Makashi eshte perfolur shpesh ne faqet e shtypit roze per histori dashurie, por vetem gjate se shtunes se shkuar ai eshte shfaqur ne publik me te dashuren e tij te re, nje vajze shume e pashme, e cila nga sa mesuam eshte me profesion modele. Cifti i ri eshte pare te qendrojne bashke pergjate gjithe mbremjes dhe ata nuk kane nguruar te shkembejne ledhatime me njeri-tjetrin. Ndonese here pas here Redoni perpiqej t’i shmangej vemendjes publike duke shkuar tek tavolina e mikut te tij te ngushte, Aleksander Gjoka, “Bluetooth” mundi t’i kapte ndersa perkedheleshin e kercenin me njeri-tjetrin. Me kete rast, duke qene se jemi ne nje fare menyre kumbaret e lidhjes se tyre, urojme qe historia e tyre te zgjase e pse jo, te perfundoje me martese...

Luran Ahmeti, ne serialin turk "Sulejmani i Madherishem"...

Luran Ahmeti ne episodet e reja te “Shekullit madheshtor”

Aktori shqiptar nga Maqedonia, Luran Ahmeti, ka filluar xhirimet ne serialin “Muhtesem Yuzyil” (“Shekulli madheshtor”), i cili aktualisht transmetohet ne rreth 50 shtete dhe ka mbi 200 milione shikues.

Nga produksioni akoma nuk zbulojne detaje rreth skenarit ne vazhdim, por per karakterin qe do te luaje aktori shqiptar thone se behet fjale per nje nga pashallaret qe futet ne oborrin e Sulejmanit te madherishem, e qe shume shpejte shpallet vezir dhe qe do te kete ndikim te vecante ne zhvillimin e metutjeshem te ngjarjeve ne pallat.

Kanita drejt finales ne "X Factor", Tuna jo e kenaqur...

Kanita Suma
Kanita drejt nates finales, Antonela perfundon konkurrimin

X-Factor Albania” ka shenuar nje nate plot emocion dhe diversitet, fale interpretimeve te 5 artisteve te rinj dhe spektaklit plot ngjyra, qe vjen cdo te diel ne ekranin e televizionit Klan nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. Antonela, Grupi Natyral, Aldo, Kanita dhe Arilena, kane performuar ne 2 disiplina duke sjelle kenge te fuqishme, qe kane nxjerre ne pah vlerat e tyre vokale duke impresionuar jurine, publikun qe i voton nga java ne jave dhe fansat e tyre qe i ndjekin e mbeshtesin edhe ne rrjetet sociale.

Vecanerisht ne profilin e “X-Factor Albania” ne “Facebook”, ku numerohen afer 140 mije ndjekes te cilet me komentet dhe vleresimet per konkurrentet kane vijuar deri ne oret e para te mengjesit.

Sfida

Meqenese jemi vetem dy jave nga finalja e madhe, kuptohet se sfida behet gjithmone dhe me e veshtire. Dhe show-down kete here i ka takuar Antoneles nga kategoria e vajzave me mentore Tunen dhe Kanites nga kategoria No Limit, me mentor Pandi Laco.

Rishfaqet Qetsori si moderator ne televizion...

Qetsor Ferunaj
Qetsori per “BB6”: Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje

Ish-fituesi i “BB” i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme.

Me kostum shik dhe stil elegant eshte shfaqur ne spotin promocional te nje televizioni te ri. I pelqen te zhduket dhe te rishfaqet gjithmone kur ka dicka te re per te thene. Qetsor Ferunaj, si nje nga fituesit e formatit “Big Brother” ka fituar dhe nje pervoje speciale para kamerave, e mjaftueshme sipas tij per te marre persiper nje projekt televiziv ne rolin e moderatorit. Do te jete prezantues kryesor i nje programi mengjesi ne nje tv te re, nderkohe qe flet per ambiciet e tij ne televizion. Po ashtu komenton banoret e “Big Brother 6”.

Tuesday, 19 March 2013

Adelina Tahiri, e plote edhe pas kercimit...

Adelina Tahiri probleme me kilet e teperta, as kercimi s’i ben pune

Ka qene e ftuar per te kenduar ne nje mbremje muzikore, eshte veshur me xhinse te shkurta per te ekzaltuar publikun me hiret e saj.

Kengetarja Adelina Tahiri, edhe pse per here te dyte ka filluar garen e kercimit ne Maqedoni, sic duket ushtrimet e shumta qe ben cdo dite nuk e ndihmojne per te pasur trup sa me seksi dhe elegant.

Ndoshta per faktin se meshkujt duan femra me te plota e jo thatanike dhe ky fakt e ka bere Adelinen qe te mos ia mohoje vetes kenaqesine e ushqimit.

See more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri problems with excess kilograms, not even dancing works for her

“Penthouse” e Ardian Bujupit super e klikuar

Ndoshta nuk i ka bërë ende tri ditë të plota, duke e llogaritur momentin që ne e shkruajmë këtë lajm, dhe kënga më e re e superstarit Ardian Bujupi ka arritur 400 mijë shikime.

Është fjalë për videon më të re me titull “Penthouse”, realizuar nga produksioni “Max Production”, këngë kjo që është në bashkëpunim me DJ Dalool. Kënga është në gjuhën angleze, ndërkaq vetëm refreni është shqip, por ka marrë vlerësime shumë pozitive dhe pa dyshim ka nisur të lëshohet shumë nëpër diskoteka, jo vetëm shqiptare./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Penthouse" Ardian Bujupi super clicking

Probably has not yet three full days, by calculating the moment of writing this report, and the newest song superstar Ardian Bujupi has reached 400 thousand views.

Is concerned about the newest video titled "Penthouse", performed by production "Max Production", this song is in collaboration with DJ Dalool. The song is in English, and only the chorus is Albanian, but has received very positive and definitely started to be issued in discos, not just Albanians. / Maxim Gjokaj /.

Marselino i BB6 probleme dikur me Joni Pecin

Djaloshi i cili ishte më i komentuari gjatë javës që lamë pas, protagonisti i “Big Brother 6”, Marselino, i cili e zbuloi sekretin që dikur punonte si zhigolo, për arsye ekonomike vjen te ne nga një burim në një lajm tjetër.

Ai kohë më parë e ka pasur një konflikt shumë të ashpër dhe ofendues edhe me stilistin e njohur, Joni Peci.

Sipas një burimi, mësojmë se ai këtë konflikt bisede e ka zhvilluar me stilistin për arsye të kësaj punë që ai bënte si zhigolo, ndërsa stilisti dyshonte te preferencat e tij seksuale.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Marselino BB6 once problems with Joni Peci

The boy who was on commentary during the past week after, the protagonist of "Big Brother 6", Marselino, who discovered the secret that once worked as zhigolo, for economic reasons comes to us from a source in another note.

Ciljeta pas lindjes, ne super forme tek "Miss Shqiperia"...

"Miss Shqiperia" feston 15- vjetorin, Ciljeta ne super forme

Ka qene festa e 15-vjetorit te “Miss Shqiperia”, event ku edhe ajo ka marre pjese shume vite me pare. Pikerisht ne kete event, kengetarja seksi Ciljeta Xhilaga ka bere dhe daljen e saj te pare publike pas lindjes se djalit ne nje event. Me pak fjale, Cili brenda nje muaji, aq sa ka bere dhe djali nga ardhja ne jete, eshte munduar qe t’i kushtoje pak kohe vetes dhe linjave te cilat duken te kenaqshme per momentin. Nderkohe qe fansat e saj presin kenge nga Xhilaga, ajo per momentin eshte e fokusuar te djali, te cilin tashme ka filluar ta nxjerre dhe shetitje, ndersa projektet muzikore do te dalin ne drite ne sezonin e veres…

Vigani dhe Edberi ruajne fort sekretin

Dy banoret me te rinj te shtepise se Big Brother ndodhen ne oborr. Nen pretekstin e pastrimit te oborrit te ata te dy e shfrytezojne per te biseduar lirshem me njeri-tjetrin dhe mbase edhe per te menduar ndonje plan per ditet ne vijim.

Ne ate moment del Elena dhe shkemben disa ngacmime me Edberin, por Vigani nderhyn duke i thene ta lere te qete sepse ajo eshte me te. Edberi gjoja i cuditur dhe me shaka i pyet nese ata te dy kane nisur te ngacmohen dhe largohet paksa nga Elena. Me pas ai i uron te dyve me nje fejese ne shtepine e Big Brother.

Pasi Elena largohet djemte kthehen tek planet e tyre. Vigani i thote Edberit se ai po e ben lojen shume mire dhe ndan detyrat. Edberit i sugjeron te merret me shume me vajzat e shtepise ndersa ai do kujdeset per te dy palet. Vigani thote se u lidh me nje pjese te banoreve edhe per shkak te kitares.

Eliza Dushku me faqe zyrtare ne internet

Eliza Dushku
Eliza Dushku publikon faqen online

Eliza Dushku sapo ka lancuar faqen e saj zyrtare online ne te cilen mund te gjeni informacione rreth aktivitetit artistik te aktores si dhe lajme nga eksperiencat e perditshme te saj.

Faqja duket se eshte me teper sesa personale per Elizen, pasi ne te gjenden postime nga vellai Nate si dhe shkrime per nenen e e Elizes, Judy. Per me teper vizitoni www.ElizaPatriciaDushku.com

Ne lajme te tjera, Eliza kete vit rikthehet ne kinematografi me filmin televiziv "The Saint" (shih foton), serialin televiziv vizatimor "Hulk and the Agents of S.M.A.S.H" si dhe ne ekranin e gjere me "The Scribbler".

Genta protagoniste ne nje film gjerman [VIDEO]

Kengetarja Genta Ismajli kesaj radhe vjen me nje befasi te madhe per fansat duke u paraqitur ne nje rol kinematografik ne filmin gjerman me titull "Alex".

Ende nuk eshte bere e ditur sa thelle eshte e angazhuar Genta ne kete film te zhanrit sci-fi-action, por mjafton te vizitosh faqen zyrtare te filmit tek alex-the-movie.com ku emri i Genta Ismajlit figuron krahas artisteve Nikolai Kinski dhe Werner Daehn, te cilet luajne rolet kryesore ne kete film.

Filmi pra eshte i prodhimit gjerman i Warnuts Entertainment, shkruar nga Dr. Stephan Warnatsch dhe drejtuar nga Florian Frerichs ndersa traileri i filmit ka pak kohe qe eshte publikuar ne internet. /Albavipnews/Monday, 18 March 2013

Shota Baraliu, pro homoseksualizmit...

Shota Baraliu
Pro homoseksualizmit

Kengetarja Shota Baraliu ne saje te organizates se saj joqeveritare per te drejtat e njeriut tani ka menduar te realizoje nje projekt per homoseksualizmin. Ideja per te realizuar nje projekt per komunitetin gej i kishte lindur qe moti, nderkaq tani kengetarja ka nisur punen per kete projekt te cilin shpreson ta realizoje sa me shpejt qe te jete e mundur.

Fillimisht perkrahje per kete projekt kengetarja shpreson te kete nga ambasadat e huaja ne vend nga te cilat pret te kete mbeshtetje financiare. Arsyeja perse Shota kishte nisur kete projekt eshte sensibilizimi i personave gej, per te cilet ajo mendon se nuk mbeshteten nga opinioni i gjere.

“Duke qene se personat gej ketu tek ne nuk perkrahen aq sa duhet ne vend, mendova qe te realizoj nje projekt per ta. Ne fakt edhe keta jane njerez dhe duhet te kene te drejtat e tyre dhe te kene me shume hapesire. Per te realizuar kete projekt me duhet mbeshtetje dhe perkrahje, andaj tani jam ne kerkim te mbeshtetesve. Tani do te nise kerkimin per nje donacion nga ambasadat e huaja ne vend te cilat shpresoj se do te me perkrahin. Por jam e hapur per te gjithe ata qe duan te ndihmojne ne kete projekt”, ka thene ajo per “Zerin”.

Serish modele nga Kosova hyne ne BB

Ashtu si vitin e kaluar, ku në ‘Big Brother 5’ ishin dy banorë që ishin marrë me botën e modës në Kosovë, Meti dhe Elvisi, edhe këtë vit dy të tjerë po me përvojë nga pasarelat hynë në BB6.

Megjithëse në profilet e tyre si duket këtë gjë nuk e thanë, qoftë Vigan Shehu edhe Edber Laho vijnë nga sfilatat e ‘Unë jam Top Model’, si dhe kishin marrë pjesë në spektaklin e Vera Grabockës në ‘Mister Albania 2010’.

Djemtë nga Kosova u paraqitën si shokë të futbollit, ndërsa sekreti i tyre është se të dy do të luajnë si një banor. Ajo që  ka shijuar më shumë hyrjen e djemve ka qenë Jonilda, vajza që zmadhoi gjoksin. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kosovo model again entered the BB

Just like last year, where the 'Big Brother 5' were two people who were taking the fashion world in Kosovo, Meti and Elvis, this year two others were experienced by trestles entered BB6. Although their profiles looks like it does not say whether Vigan Shehu also Edber Laho from sfilatat 'I'm Top Model', and had taken part in the spectacle of Vera Grabockes 'Mister Albania 2010'.

Adelina Emini provon skenen si modele

Këngëtarja e hitit “Në përvjetor”, Adelina Emini, këtë herë do të vijë në skenë jo si këngëtare, por si modele.

E vërtetë, ne mësojmë se duke qenë se shpeshherë vajza e këngës është veshur me fustanet e stilistes Teuta Matoshi, kjo e fundit e ka ftuar Adelinën që të sfilojë për të në mbrëmjen e së enjtes në sfilatë.

Sfilata me punën e stilistes do të mbahet më 25 mars, ku përveç Adelinës, do të jenë të pranishme edhe modelet Diellza Kolgeci dhe Agnesa Vuthaj. Urojmë që Adelinës të mos i pëlqejë shumë puna e modeles, pasi e duam më shumë  muzikën e saj./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Emini proves scene as models

Arta Bajrami, paralajmeron hitin e radhes...

Familja ne rend te pare

Pas suksesit te kenges “Femer tipike” kengetarja Arta Bajrami ka vendosur qe gjate muajve te ardhshem te sjelle ne treg disa kenge te reja. Fillimisht do te jete nje kenge ritmike te cilen kengetarja thote se do ta sjelle bashke me videoklip.

Punen e projekteve te reja eshte duka e bere vellai i saj, Artani, apo sic e njohin te gjithe Don Arbas, pa te cilin Arta thote se nuk do te kishte mundur te arrije tere kete sukses. Krahas kenges Arta eshte e perkushtuar mjafte shume ndaj familjes, per te cilen thote se eshte gjeja me e shtrenjte ne jeten e saj.

Stresi: Fansat me duan artist, por edhe "djale i keq"...

Arkimed Lushaj: Me duan artist, por edhe “Bad boy”

Arkimed Lushaj, i njohur nga te gjithe si Stresi, eshte nje nga kengetaret me te perfolur te momentit, jo vetem per muziken qe ben. Ne nje interviste te dhene per “Koha Tjeter”, Stresi rrefen te perditshmen e tij, duke theksuar edhe faktin se megjithese eshte lakuar si “Bad Boy” (djale i keq), fansat e tij e kerkojne pikerisht keshtu, artist dhe “djale te keq”, megjithese sic shprehet gjate intervistes, ai eshte nje djale shembull.

E pranon se mban arme me vete, por thekson faktin se ligji e di kush e mban per vetembrojtje dhe kush e mban per te bere krime. Por a i pelqejne vajzat shqiptare keta lloj djemsh? Keto do ta lexoni ne intervisten e meposhtme.

Egzona Ademi: "X Factor" nje eksperience e papershkrueshme...

Egzona Ademi
Egzona Ademi: Nga “X-Factori”, mora ate qe deshiroja

Egzona Ademi, vajza nga Kosova e diplomuar per aktrim, e nisi rrugen e kenges si nje konkurrente e talent-shout me te njohur ne Shqiperi, “X-Factor Albania” dhe megjithese nuk mundi te dilte ne finale, ajo arriti qe te bente per vete shume teleshikues qe e mbeshtesnin jave pas jave.

Sot, pas pak javesh Egzona tregon ne nje interviste per suplementin “Koha Tjeter”, se ka marre nga ky talent-shou gjithcka qe ka dashur, njeherazi ka marre edhe shume oferta. Menjehere pas eliminimit nga “X-Factor” ajo ka nisur te performoje “live” ne klubet ku luhet muzike, por ne nje fare menyre i vjen keq per Prishtinen, sepse i duket se e ka lane pak pas dore.

Sheila: Rrjeti social, mjet i mire promovimi por shpesh keqinterpretohet nga mediat...

Sheila Haxhiraj
Sheila: Shpesh ajo qe publikojme ne rrjetet sociale, keqperdoret nga mediat

Nese ne momentin qe ka hapur nje adrese ne rrjetet sociale ka qene nje gjimnaziste e thjeshte, sot ajo eshte nje person publik, kjo eshte kengetarja Sheila Haxhiraj. Ne nje interviste per gazeten "Koha Jone", kengetarja e re tregon marredheniet qe ka me rrjetet sociale, qe ashtu si per cdo te ri ne te gjithe boten tanime jane bere pjese e jetes se perditshme. Sheila tregon se me shume i shikon keto rrjete si nje vend shume i mire per te promovuar te rejat dhe per te bere nje marketing shume te mire vetes, sesa per te kaluar kohen. Per me shume lexoni intervisten e plote

Cfare marredheniesh keni ju me rrjetet sociale?

I frekuentoj shpesh here, por kjo nuk do te thote se jam e fiksuar pas tyre. Sot me teknologjine e re, ke mundesi qe ta kesh internetin ne celular, gje qe te ben t'i hapesh shpesh gjate dites, keto rrjete.

E ema e Eda Zarit, akuzon te bijen per vjedhje te pasurise familjare...

Eda Zari
Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere

E ema e Eda Zarit: Si na e vodhi vajza me dokumente false te gjithe pasurine

Behet fjale per nje apartament ne Durres dhe nje dyqan 64 metra katrore ne lagjen “21 Dhjetori” ne Tirane. ..Te gjitha faturat u paguan nga im shoq, Ismaili, kur ishte gjalle, ndersa kestin e fundit te shtepise e pagoi Eda. Para 1 muaji, kur hapa dokumentet e shtepise, pashe qe ajo me shkrim dore kishte shtuar emrin e saj Eda, para Ismail Zari, qe eshte babai i saj, i cili kishte blere shtepine.

Arta Dobroshi, proteston kunder qeverise "Thaci"...

Arta Dobroshi del hapur kunder qeverise “Thaci”. E akuzon per korrupsion

Aktorja e njohur kosovare, tashme e afirmuar edhe ne shume vende te botes, Arta Dobroshi, pasi ka fituar disa cmime neper festivale nderkombetare te filmit, eshte kthyer ne Kosove dhe menjehere eshte aktivizuar neper disa organizime te qytetareve, te cilet shprehin hapur mllefin e tyre kunder qeverise aktuale. Ndal korrupsionit shkruhet ne pankartat e qytetareve, ndersa ne krah tyre shihet edhe aktorja e njohur, e cila muaj me pare ne menyre direkte, ne nje interviste ne te perditshmen “Zeri” ne Kosove, doli hapur kunder qeverise “Thaci”, duke pohuar se kjo qeveri duhet rrezuar shume shpejt. Megjithate deri me tani nuk ka pasur ndonje opinion kunder aktores, e cila eshte kthyer ne vendlindje per te shprehur fjalen e lire dhe mendimin e saj.

"8 Marsi" erotik i femrave ne Tirane...

8 Marsi i femrave ne Tirane, fotot lakuriq

Ka qene nje nate shume erotike ajo e 8 Marsit per femrat e Tiranes, megjithese kjo date eshte pagezuar si Dita Nderkombetare e Grave, ku behet sensibilizimi per me shume te drejta per to. Show me pulle te kuqe ne klub “Mumja” ka filluar ne oren 22:00, ndersa meshkujt jane lejuar te hyjne vetem pas ores 24:00. Eshte kthyer tashme ne tradite festimi i Dites se Gruas ne nje menyre krejtesisht pa komplekse dhe te shfrenuar, duke i cliruar vajzat nga cdo lloj paragjykimi apo rregulli. Nje balerin i bardhe dhe nje tjeter me ngjyre kane qene dhurata e ketij viti per femrat kurioze, qe ishin aty per te ndjekur striptizen e tyre spektakolare.


Dj Blunt ndahet nga e dashura per shkak te Sheiles?

Dj Blunt
Dj Blunt i jep fund lidhjes 4-vjecare me stilisten, shkak xhelozia per Sheilen

Nderkohe qe pergatitet te publikoje albumin e tij te shtate se bashku me “Real 1”, reperi i njohur kosovar me sa duket i ka dhene fund lidhjes katervjecare me vajzen nga Prishtina, e cila njihet si stilistja personale e grupit te humoristeve kosovare, “Stupcat” ne “Kanalin T”. Duket se Dj. Blunt e ka mbyllur me kaq lidhjen e gjate qe kishte me 24-vjecaren kosovare, edhe pse ata gjate kohes qe ishin bashke kane qene shume te lidhur me njeri-tjetrin. Me sa thuhet ne rrethet e artisteve, shkak i krisjes mes tyre dhe pastaj ndarjes thuhet se ka qene fituesja bukuroshe e “X Factor 1”, Sheila Haxhiraj, me te cilen Dj Blunt eshte pare te shoqerohet keto kohe ne Tirane per shkak edhe te bashkepunimeve mes tyre. Ne rrjetet e tyre sociale nuk mungojne fotot e te dyve, pikerisht Dj. Blunt dhe Sheiles, te cilet jane takuar per pune. Artisti 32-vjecar asnjehere nuk ka pranuar te jape detaje per jeten e tij private, ndersa i ka dhene rendesi aktivitetit te tij muzikor, qe me se shumti keto kohe ka qene i perqendruar ne Tirane, sic eshte dhe nata qe ka rezervuar sot ne mbremje ne club “Mumja”.


Sunday, 17 March 2013

Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar?

Genta Ismajli
Genta Ismajli, ne nje lidhje te re dashurie

Genta Ismajli, me nje te dashur te ri?! Ajo vete thote ‘jo’, por thashethemet qe qarkullojne per te se fundmi, pohojne te kunderten. Ylli i skenes sone flitet te kete nisur nje histori dashurie me gazetarin nga Kosova, Granit Miftari, i cili e shoqeron ngado kengetaren. E kontaktuar nga “Bluetooth”, vete Genta e ka mohuar kete lajm duke thene se ‘me Granitin jemi miq shume te mire’. Por, perkunder deklarates se saj, zera prane televizionit ‘Klan’ ku ajo eshte e angazhuar seriozisht keto kohe si anetare e jurise se “Gjeniut te Vogel”, thone se kengetarja eshte ne nje lidhje dashurie. Te njejtat burime na konfirmojne se ata ndajne te njejtin hotel se bashku, cka i shton edhe me shume dyshimet tona per nje histori dashurie. Megjithese kengetarja eshte gjate gjithe kohes e shoqeruar edhe nga e ema, Graniti nuk i ndahet per asnje moment. Madje kohet e fundit, ai u eshte pergjigjur edhe telefonatave ne adrese te Gentes, duke u shnderruar keshtu ne nje ‘menaxher’ te kohes dhe angazhimeve qe ka kengetarja e suksesshme.


Zajmina provokon ne maksimum...

Zajmina pa te brendshme ne koncert, provokon ne maksimum

Ajo di te testoje shijen e publikut dhe kete gje e ka arritur shume me se miri. Ndryshoi look-un dhe pamjen, eshte rikthyer fuqishem dhe tani po pret koncertet, te cilat i ka kryesisht ne diaspore. Zajmina Vasjari po provokon me se shumti koheve te fundit dhe kete gje e deshmojne imazhet e nxehta, te cilat arrijne nga mbremje te ndryshme qe kengetarja i mban ne diaspore. Fiziku, linjat trupore, nxjerrja e hireve eshte nje tabu te cilen jo cdo kengetare eshte ne gjendje ta beje, por jo per Zajminen. E gjendur para publikut shqiptar ne diskoteken Enjoy, Zajmina me apo pa dashje eshte veshur me nje fund, i cili ne pjesen e poshtme ka qene i hapur nga kemba e majte, saqe nuk ka mundur te mbuloje pjeset intime te kengetares, e cila si duket synim ka pasur te cmende publikun… dhe qellimit ia ka arritur! Sa per pjesen lart, ajo eshte mjaftuar vetem me sutjen, duke kursyer parate per te blere bluza, qe ne fund te fundit vetem sa mbulojne ato qe nuk eshte keq te rrine gjithmone zbuluar.

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Flet fituesi i BB5 per banoret e BB6

I pyetur nga gazeta “Kosova Sot”, fituesi i “Big Brother 5”, Arbër Zeka, në lidhje me personazhet më simpatike të  BB6, megjithëse ai nuk e ka ndjekur shumë, ka një përgjigje.

“Gjithçka që mundohem të shoh janë përmbledhjet ditore dhe kur kam mundësi të shtunave spektaklin.

Për aq sa kam parë,  veçse kanë filluar të dallohen ca personazhe (liderë) siç është  Anaidi, Iliri, Marsieli. Anaidi duket djalë shumë inteligjent dhe i shkathët”.

Ndërsa për Arbrin i preferuari i tij është Arsimi, pasi e ka mik, por duhet të shfaqet dhe të jetë më shumë aktiv. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BB5 winner speaks for residents of BB6

Asked by the newspaper "Kosova Sot", the winner of "Big Brother 5", Arben Zeka, about the most charming BB6, although he has not followed, there is an answer. "Everything that I try to see the daily summaries and when I have the opportunity to Saturdays spectacle.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online