All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 30 March 2013

Nexhmije Pagarusha promovon albumin e pare...

Nexhmije Pagarusha
Pas 8 dekadash u promovua albumi i pare i bilbilit shqiptar

Ikona e muzikes shqipe, e madhja dhe pazevendesueshmja kengetarja emblematike shqiptare Nexhmije Pagarusha, promovoi te premten ne mbremje albumin e saj te pare ne nje nga restorantet e kryeqytetit.

Albumi i saj i nxjerrur ne shitje eshte bashkepunim me restorant Pishat, biznes ky qe i ka dhene rreth nje dekade perkrahje artit dhe kultures.

Albumi permban 15 hitet e pavdekshme te kengetares, te cilat jane:

1. Cil’ nj’at zemer plot kujtime 2. Kanga e Rexhes 3. Kanga e Prishtines 4. Kenke nur’ i bukuris 5. Kur me shikon si zog n’hava 6. Nji lule qe m’ka cele tash 7. Hajde te dalim kah pazari 8. Vaj si kenka ba dynjaja 9. Kanga e krushqve 10. Njemend qenke si m’kane than 11. Lul’zoi fusha lul’zoi mali 12. Kapiteni i ri 13. Kosovarja e re 14. Mori sy luaneshe 15. Baresha

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Shpat Kasapi: Ja pse u ndava nga Aferdita!

Shpat Kasapi
Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion

Shpat Kasapi, kengetari i suksesshem nga Maqedonia, vjen ne kete rrefim te pare pas ndarjes, ekskluzivisht per “Bluetooth”.

Ne intervisten qe do te pasoje Shpati ndan me lexuesit arsyet qe ndikuan ne marrjen e nje vendimi pa kthim per te, sic ishte ndarja me kengetaren dhe modelen, Aferdita Dreshaj. Mosmarreveshjet e muajve te fundit, largesia, historia e Leonardo Di Caprios dhe ndikimi i nenes se tij ne kete marredhenie…

Shpat Kasapi pa doreza, ne nje rrefim te sinqerte per historine e dashurise, qe ndryshe nga c’ishte planifikuar, nuk pati nje fund te lumtur.

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Hermes Nikaj: Prezantuesja plot sharm & elegance eshte…

E kemi parë në skenë si Balerin, më pas si një Model dhe së fundmi si prezantues në disa programe televizive.

Bëhet fjalë për Hermes Nikaj, 21-vjeçarin i cili është kthyer në një personazh shumë të dashur për publikun shqiptar.

Është i qeshur, modest dhe me direktiva të qarta për sa i përket botës së modes. Hermesi është njohur në fushën e modelingut në moshë shumë të vogël, në Greqi dhe Itali.

I gjithë rrëfimi i tij në këtë intervistë ka të bëjë me mënyrën se si ai e sheh botën e televizionit, spektaklit dhe idetë e tij për projektet e reja. Mes fjalëve të Hermesit duket qartë një djalë me ambicie, mjaft i kujdesur në ato që thotë dhe që nuk ka një idhull të veçantë, përveç punës së tij.

Një rrugëtim i gjatë mes baletit, modes dhe programeve televizive e bëjnë atë një 21-vjeçar të kompletuar dhe me shumë arritje në një moshë të re. Për më tepër ju ftojme të lexoni këtë intervistë 100 % të sinqertë.

Friday, 29 March 2013

Genta i respekton kështu talentet e vegjel

Genta Ismajli
Vajza atraktive e muzikës, nga Kosova, Genta Ismajli, duket sikur angazhimin e saj, e ulur në karrigen e jurisë në “Gjeniu i vogël”, e ka marrë shumë seriozisht.

Nuk është vetëm veshja e saj e rëndësishme gjatë netëve garuese të talenteve fëmijë, por ajo i respekton ata duke u ngritur në këmbë, siç duket edhe në këtë foto.

Bravo Genta! Kështu duhet, pasi nesër këta fëmijë do të jenë artistë të mëdhenj dhe kolegë me ty. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta respects so little talent

Attractive girl of music, from, Genta Ismaili, it seems her commitment, sitting in the chair of the jury at the "little genius" has taken very seriously.

There is only wearing her important competitive nights children's talents, but she respects them being set on foot, as it appears in this picture. Genta Bravo! So, after tomorrow, these children will be great artists and colleagues to you. M. GJ.

Albani dhe Tuna, miq te mire

“Ata që zihen duhen fort”, thotë një fjalë e urtë popullore. E në fakt tek i shikon dy artistët në këtë foto, Alban Skënderajn dhe Altuna Sejdiun, duken sikur janë miqtë më të mirë.

E në fakt, ditë më parë, ne ua sollëm lajmin që edhe në fushatën elektorale Tuna ka kënduar, në vendin e saj, me Albanin dhe natyrisht që janë miq të mirë.

Por, në panelin e “X Factor Albania” ata zihen dhe hahen si “macja me miun”, por si duket e respektojnë punën dhe gjykimin e tyre, duke mbrojtur konkurrentët e tyre./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Tuna, good friends

"Those who fight to be strong," says a popular proverb. And in fact, to look at two artists in this picture, Alban Skenderaj and Altuna Sejdiu, appear to be best friends.

Arsimin e presin si fitues ne Prizren

E quajtën të heshtur, por edhe që nuk u hap ashtu siç duhej në një realiti-shou siç është “Big Brother”. Ky është Arsimi, fotografi nga Prizreni, i cili fundjavën e kaluar doli nga BB6 dhe, siç e quajti ai këtë dalje ‘me dinjitet’.

Por, mësojmë se pikërisht të martën në mbrëmje, qyteti i tij i lindjes e ka pritur atë si një fitimtar. Madje, ai është kthyer dje dhe menjëherë është organizuar një mbrëmje mirëseardhjeje vetëm për të. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Expect education as the winner in Prizren

Called silent, but even that was not as it should in a step realiti-show like "Big Brother". This is education, files from Prizren, who last weekend came from BB6 and, as he called it this exit 'with dignity'.

But we know exactly on Tuesday night, his native city has hosted him as a winner. Rather, he is back yesterday and immediately organized a welcome evening only. M.Gj

Nora, puthje te nxehta me Robertin per ditelindje

Është një nga këngëtaret shqiptare më seksi, por që dashurinë e saj për partnerin nuk e tregon në çdo moment.

Është fjala për këngëtaren Nora Istrefi, e cila për ditëlindjen e saj, që e festoi para dy ditësh, ka marrë dhe shkëmbyer puthje shumë të nxehta me të fejuarin e saj, Robert Berisha.

Kohë më parë, disa zëra thoshin se çifti është ndarë, por ja që nuk është e vërtetë, madje kjo foto e dëshmon edhe më tepër dashurinë e tyre të madhe.

Ndërsa flitet se çifti do të martohet në shtator, deri tash ky lajm mbetet i pakonfirmuar. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora, hot kiss with Robert for birthdays

Is one of the sexiest Albanian singers, but her love for partner did not show up at any moment. This refers to singer Nora Istrefi, which for its birthday, celebrated two days, and exchanged heated kiss her fiance, Robert Berisha.

Ludovik Karrica, nje Frank Sinatra shqiptar

Djaloshi i hitit “Ur Fuckin Style”, Ludovik Karrica sapo ka realizuar në Zvicër ku edhe jeton disa superfoto para aparatit të Veton Osmanit.

E në fakt djaloshi shqiptar duket sikur i madhi Frank Sinatra me plot stil afër një topmodeleje braziliane. Nuk është vetëm një foto por një set fotografish të cilat janë realizuar në Lucern në hotelin më të njohur “Hotel Palace”.

Ditë më parë Ludoviku ishte në fokus të lajmeve në një foto me këngëtaren Elvana Gjata, që aludonte në një bashkëpunim mes tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica, a Frank Sinatra Albanian

Boy the hit "Ur Fuckin Style", Ludovic Karrica just realized in Switzerland where they live some superfoto before Veton apparatus Osman. The Albanian boy actually looks like the great Frank Sinatra with stylish close a Brazilian topmodeleje.

Is not just an image but a set of photographs which are realized in Lucerne most famous hotel "Hotel Palace". Days ago Ludoviku was the focus of the news in a picture with Linkin Park singer, who alluded to a collaboration between them. / Albavipnews/

Thursday, 28 March 2013

Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin!

Miriam Cani
Pak kohe me pare ra ne sy te mediave, e veshur me fustan te bardhe, duke u bere imazh publicitar i sallonit te nuserise "Lili Sposa", por kur do te vesh vertete fustanin e nuserise, kengetarja Miriam Cani?

"Shume shpejt besoj. Kete gjene e marteses ne nuk duam ta shohim si stres. Ne bashkejetojme prej 5 vitesh dhe ndajme gjithcka bashke. Keshtu qe asgje nuk do te ndryshonte. Eshte dicka qe do ta bejme per kenaqesine tone, si kurorezim i dashurise qe kemi me njeri-tjetrin. Pra, sic e thashe, se shpejti!", ka shpjeguar Miriami per "Revisten Paloma", dhe ka thene se dasma do te jete e vecante dhe me plot surpriza.

Projekti i saj i fundit "Ti se di perse", nje krijim i Alban Skenderaj, eshte pelqyer mjaft nga fansat dhe Miriami ka treguar se tani eshte duke punuar ne Gjermani ne realizimin e verzionit anglisht, krahas disa projekteve te tjera muzikore. /Albavipnews/

Cfare meshkuj pelqen Lori Haxhiu...

Lori Haxhiu
Sexy and Single
Lori Haxhiu: Meshkuj vulgare dhe te rendomte, me qendroni larg!

Hera e fundit kur te ka pelqyer nje mashkull?
- Meqe dua te tregohem e sinqerte gjate gjithe kesaj interviste, pohoj se mbreme kam pare nje film interesant (buzeqesh). Aktori protagonist ishte yll..

Hera e pare kur te ka pelqyer nje mashkull?
- Kur besova ne historine e Borebardhes me princin e saj. Atehere nisa t'i shihja meshkujt me nje sy tjeter, jo vetem si shoke te ngushte (qesh).

Kur ka ndodhur puthja e pare?
- Me mire mos ta them, do zhgenjeheshin vogelushet e diteve te sotme...

"Penthouse" i Ardian Bujupit dhe Dj Dalool, ne maje te toplistave gjermane...

"Penthouse", eshte titulli i bashkepunimit te suksesshem mes kengetarit Ardian Bujupit dhe Dj Dalool qe po arrine rezultate te mira jo vetem ne tregun vendor por edhe ne ate evropian.

Nuk ka dyshim se emri i Ardian Bujupit, i cili tashme eshte shnderruar ne nje yll te showbiz-it ne Gjermani, e ka ndihmuar suksesin e kenges dhe videoklipit "Penthouse" i cili eshte realizuar nga produksioni shqiptar "Max Production".

Top lista me e madhe dhe me e respektuar ne Gjermani dhe madje edhe ne Evrope, "Bravo Charts", ka renditur projektin "Penthouse" ne vendin e dyte per momentin, duke lene pas emra te njohur te muzikes boterore.

Edhe ju mund te ndihmoni qe kjo kenge te kaloj ne vendin e pare duke votuar ne linkun e meposhtem. /Albavipnews/

Wednesday, 27 March 2013

Rita Ora, plane per te ndihmuar femijet bonjake ne Kosove

Rita Ora
Kengetarja shqiptare Rita Ora, po shijon tani famen nderkombetare qe asaj i ka sjellur perfitime te majme.

Ajo eshte nje vajze qe ka lindur ne Kosove e rritur ne Angli, dhe fale edukimit shembullor te prinderve te saj, Veres dhe Besnikut, gjithmone ka qendruar me kembe mbi toke, duke mos harruar origjinen e saj shqiptare dhe madje duke e promovuar ate sa here qe i eshte dhene rasti.

Ajo ka planifikuar te kthehet prape ne Kosove, ku vitin e kaluar xhiroi videon e saj "Shine Ya Light". Nje eksperience e papershkrueshme sic e quajti ajo, qe e beri ate te ndihet si "Princesha Diana". Kesaj radhe ajo ka ne mendje nje projekt konkret per te ndihmuar femijet bonjake ne Kosove.

Festina Mejzini, rikthehet fuqishem ne "Top Fest"...

Festina MejziniDuet i mrekullueshem nga Festina dhe Kastrioti

Festina Mejzini tregoi zerin e saj te fuqishem dhe te vecante ne X-Factor Albania, ku la pershtypje shume te mira per publikun dhe adhuruesit e saj. Zeri i saj i fuqishem dhe karakteristik e ben ate kengetaren e re me te mire ne skenen shqiptare.

Ndersa Kastriot Preteni ka arritur majat e muzikes ne Norvegji. Ata se bashku po prezantohen ne festivalin “Top fest 10”, me kengen “Ndjehem mire”.

Ne prezantimin e javes se pare ne “Top Fest” ata kane mahnitur publikun me nje performance shume energjike dhe mbizoteruese ne skene. Kenga ka patur simpatine e fansave, e cila shume shpejt po behet nje sensacion ne rrjetet sociale.

Tuesday, 26 March 2013

Zeri i Rovena Stefes degjohet ne Hollivud (Video)

Janë 32 sekonda ku dëgjohet këngëtarja e njohur shqiptare, Rovena Stefa, me këngën “Cka m’ka syri”, në filmin e fundit të aktorit hollivudian, Colin Farrel, me titull “Dead man down”, dhe me regji nga i famshmi, danezi Niels Arden Oplev.

Mësojmë se këngëtarja shqiptare është kontaktuar shumë muaj më parë, duke ia kërkuar të drejtën e përdorimit të këngës së saj në këtë film.

Filmi është realizuar me një buxhet prej 30 milionë dollarësh, që nga një burim mirë i informuar, mësojmë se në llogarinë e Rovenës në këtë bashkëpunim dhe kontratë serioze, ka hyrë një shumë e mirë parash.

Përveç aktorit Colin Farell, që mësojmë se është një nga më të preferuarit e Rovenës, luan edhe aktori me origjinë shqiptare, James Biberi. /Maksim. Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa voice heard in Hollywood

Soni Malaj, pas “X Factor”, e nis turneun

Edhe një javë dhe Soni Malaj e kolegët e saj nuk do t’i shohim më të ulur në stolin e jurisë, pasi “X Factor Albania 2” përfundon.

Por, mësojmë se Soni, e cila shpreson se të fitojë djali i saj i vetën që i ka mbetur, do të udhëtojë në disa qytete dhe jashtë Shqipërisë për ta nisur një turne, ku do t’i këndojë disa nga hitet e saj, por edhe disa superhite botërore.

Këngëtarja këtë herë mendohet se do të marrë edhe disa nga djemtë e “X Factor” në këtë turne, ku do të jetë në disa qytete më kryesore shqiptare dhe jo vetëm. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, after "X Factor" kicks off tour

Even a week and Soni Malaj her colleagues will not see them sitting on the jury bench after "X Factor Albania 2" ends. But we know Soni, who hopes to win her own son has left, will travel to several cities and abroad to start a tour, where he will sing some of her hits, but some world superhite.

Bleona Qereti ngaterrohet me Vera Grabocken?

Ju kujtohet lajmi pak ditë më parë që ne jua sollëm, pasi ajo kishte thënë se do të jetë për të performuar në “X Factor Albania 2”, madje për këtë ishte shumë e lumtur.

Por, këngëtares Bleona Qereti si duket nuk i ka ecur mirë. Ajo ka qenë gati për të performuar, ja siç e shihni dhe në këtë foto, dalë me Ardit Gjebrenë, por në skenën e së dielës nuk e pamë.

Çfarë ndodhi me Bleona Qeretin, ku u zhduk ajo? Disa burime të pakonfirmuara flasin se ajo është ngatërruar me Vera, zonjën e këtij show, dhe ajo e ka hequr performansën e saj. Cila është e vërteta, hulumtimet vazhdojnë!M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Bleona Qereti confused with Vera Grabockën?

You remember the story a few days ago I brought you, as it had said it would be to perform on "X Factor Albania 2", and for this was very happy. But, PAF Qereti singer apparently has not performed well.

Dafina Zeqiri “e thate” si nje modele

Modelet pak të mbushura do ta kishin zili këngëtaren atraktive Dafina Zeqiri, e cila ka postuar në rrjetin e saj social këtë foto që po e shihni.

Ajo duket shumë modele, madje sikur i duken edhe pak si tepër kockat.

Dafina zakonisht argëtohet edhe vetë me këto foto, por ne urojmë që ajo të mos dobësohet më, pasi një këngëtare duhet të jetë më shumë e mbushur, krahasuar me një modele, e cila duhet patjetër të jetë e tillë, madje jo edhe kaq sa shihet trupi i artistes.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri "dry" as a model

Less packed models might envy attractive singer Dafina Zeqiri, which has posted on its social network this picture you can see. It seems a lot of models, even if i look a little more bone.

Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt...

Sheila Haxhiraj
Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura!

Ka kaluar nje vit qe nga fitorja e saj ne "X Factor Albania" dhe Sheila vazhdon te jete nje personazh shume i lakuar dhe kerkuar ne media. Edhe pse u bene te famshme thuajse ne te njejten periudhe, duke qene fitueset e dy talent-show, Sheila ne "X Factor Albania" dhe Rina ne "The Voice", kjo e fundit thuajse eshte zhdukur nga radari i medias, por edhe i publikut. Fatmiresisht nuk mund te themi te njejten gje per Sheilen. Edhe pse nga gjithe gjerat e medha qe producentet e "X Factor Albania" thane qe kishin rezervuar per te shume pak u bene, vetem nje kenge e realizuar ne anglisht, e cila nuk u shoqerua as me klip, serish Sheila arriti te mbijetoje suksesshem gjate ketij viti ne kete treg te mbingarkuar dhe qe e ka shume te lehte te te harroje menjehere. Mbase te qenit nje vajze e bukur, qe kopertinat e gazetave dhe revistave e duan, ia kane mundesuar dhe lehtesuar kete gje. Por mbase kane qene dhe skupet e vazhdueshme qe dalin per te, histori te ndryshme dashurie por qe ne fund nuk vertetohen kurre. Dhe per nje te tille ka folur edhe ne intervisten e kesaj jave ne "Paloma", ku shume e zhgenjyer ajo ka pergenjeshtruar lajmin qe nje jave me pare e beri shkaktare te ndarjes se Dj.Blunt nga e dashura. Per me shume lexoni intervisten me poshte.

Arsimi i BB6: Dola me dinjitet...

BB6, Arsimi: Me vrau ndergjegja per Anaidin

Arsimi, i eliminuari i radhes nga shtepia e Big Brother, theksoi ne studion e emisionit ‘Fan Club’ se e ka vrare ndergjegja per “nominimin e perhershem” te Anaidit, nominim qe e ka bere qe ne javen e pare te spektaklit.

“Misioni qe mu dha ishte shume i veshtire dhe prej atij momenti e deri kur kam dale, me ka vrare ndergjegja. Kane qene vetem 6 dite kohe per te caktuar personin qe do te nominohej perhere dhe nuk mund te vleresohen njerezit per aq pak kohe”, deklaroi 32-vjecari.

Colin Farrell ne "lufte" me shqiptaret [VIDEO]

James BiberiNatyrisht, jo ne realitet por ne film. Fjala eshte per filmin hollivudian "Dead Man Down" me aktorin e njohur amerikan Colin Farrell, i cili per kundershtare ka nje bande shqiptare te udhehequr ne film nga aktori shqiptaro-amerikan James Biberi me origjine nga Gjakova.

Ne film poashtu marrin pjese edhe shqiptare te tjere si Aleksander Mici, Robert Vataj etj.

Sic jemi mesuar, edhe kesaj radhe shqiptari shfaqet ne rolin e banditit dhe aktori shqiptar James Biberi e luan kete rol bindshem. Biberi poashtu se fundmi eshte shquar per rolin e tij ne filmin "Drive" me aktorin Ryan Gosling.

Filmi me regji te danezit Niels Arden Oplev, eshte lancuar ne Amerike me daten 8 Mars 2013, ndersa pritet se shpejti te arrije edhe tek ne Shqiperi dhe Kosove. /Albavipnews/

Dy vajzat e famshme te BB, zihen per nje mashkull...

Bertina Mehmeti
Bertina kapet “mat” me te dashurin e Gentes…

Dy vajza te famshme zihen per nje mashkull… Mesa duket, lidhja me keshilltarin e biznesmenit Pacolli, biondin Esad Pushkar ka zgjatur shume pak, sa per te bere zhurme ne media. Mirepo, Bertina nuk gjendet asnjehere bosh. Vijon te frekuentoje jeten e nates ne prani te meshkujve simpatike, si ky me te cilin shfaqet ne keto foto. Per shume nga ju, djali ne foto eshte i njohur nga historia e dashurise me nje tjeter ish-banore te “Big Brother”, Genta Gjalpi. Ne fakt historia e tyre e dashurise ka pasur shpesh ulje-ngritje, por mesohet qe se fundmi, Genta dhe Gesi jane perseri bashke. Banorja e superperfolur e “BB5” eshte preokupuar shume per kete “miqesi” te re te Bertines dhe nuk ka ngurruar ta sulmoje, permes publikimeve ne rrjetet sociale.


Linda Halimi ne skene me legjenden Stevie Wonder...

Linda Halimi
Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood

Karriera e Linda Halimit ne Shqiperi nuk mund te cilesohet aq e ndritur… Shpeshhere ajo eshte perjashtuar nga festivale te rendesishme muzikore, per shkak se ka denoncuar pislleqet e bera ne backstage apo edhe per vonesat ne prova.

Por, si per ironi te fatit, kengetarja brilante e skenave shqiptare, fale talentit te jashtezakonshem, ia ka dale te kendoje ne nje prej eventeve me te rendesishme ne ‘Hollywood’ kete javen e fundit.

Ceremonia e nderimit me yllin ne bulevardin e fames per Berry Gordy, Presidentin e “Motown Records”, e ka vendosur vajzen simpatike perballe emrave te tille si: Stevie Wonder, Aretha Franklin, Alicia Keys, Mariah Carey etj… Dy dite perpara se te gjendej perpara tyre, Linda ndau me ne keto emocione.

"Pazzia" e Rozit, ju vesh me fustan te bardhe...

Rozana Radi Pazzia
Kur te marton Rozana Radi…

Kishte kohe qe po pergatitej per kete sipermarrje, per te levruar keshtu edhe ne fushen e biznesit. Rozana Radi eshte bashkepronare e nje dyqani me fustane nusesh, te quajtur “Pazzia”, i cili ndodhet ne rrugen “Myslym Shyri”. Fustanet e perzgjedhura nga koleksionet me te mira europiane, do ta shnderronin cdo vajze ne “princeshe” te vertete, diten e dasmes. Arredimi i brendshem i ambienteve eshte bardhezi, me shume stil dhe shije. Rozi nuk eshte e vetme ne kete iniciative; mesohet se ka mbeshtetjen e nje prej mikeshave te saja te ngushta, Brunilda Halilaj. Koncepti qe vajzat do te sjellin ne organizimin e eventeve, eshte krejt i ndryshem nga ai qe jemi mesuar te shohim deri tani. Mos valle, oret e zgjatura ne dyqan, duke pare vajza qe provojne veshje te ndryshme per diten e madhe, do ta tundoje Rozin? Shpresojme te kemi sa me shpejt te reja edhe ne planin sentimental, per artisten e dashur te skenes…

Monday, 25 March 2013

Cana me shoke feston fitoren me bakllava... [VIDEO]

Lorik Cana
Fitorja me Norvegjine, Cana me shoke feston me bakllava

Nuk kishte si te ndodhte ndryshe, fitorja ishte shqiptare per shqiptaret dhe festimi eshte tradicional, me bakllava. Sic e tregon dhe kjo foto Cana me lojtare te tjere te kombetares jane shtruar ne sofer me bakllava e fruta.

E ne fakt gezimi i fitores dje me golin e Salihit ne Oslo ishte nje ngjarje me vete. Kjo sepse kane kaluar 6 vite qekur Shqiperia nuk fiton ne ndeshjen e kthimit. Nuk kishte ndodhur kurre me pare qe kundershtari qe kemi mundur te kishte qene kaq elitar sikunder dje. Sigurisht kemi fituar jo vetem miqesore por edhe ndeshje kualifikuese jashte fushes tone. Kujtojme qe Norvegjia pozicionohet 33 vende me lart, ne renditjen e FIFA-s, sesa ne ndaj dhe fitorja e djeshme ishte historike. Ne total Kombetarja jone ka vetem 10 fitore jashte,keshtu persa u perket fitoreve ne transferte per kualifikimet e para, daton me 7qershor 1995 kunder Moldavise me rezultatin 2-3, per te vazduar me Kazakistanin ne 2004-en ku fituam 0-1 me nje gol te Bushit dhe ne 2007 ndaj luksemburgut me rezultatin 0-3 me dopiete te Kapllanit.

Angela Martini prek veten

Ajo është mësuar me skandale, por është gjithmonë në qendër të vëmendjes.

Është kjo modelja e famshme shqiptare, Angela Martini, e cila në këtë foto vjen si gjithmonë seksi, por madje shumë e dashuruar pas vetes, siç e shihni duke prekur të pasmet e saj.

Megjithatë, këtë kënaqësi ia ka dhënë vetes, pasi edhe foton e ka realizuar vetë para pasqyrës./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini touches herself

It is used to scandals, but it is always in the spotlight. Is this famous model Albania, Angela Martini, who in this picture comes as always sex, but even more in love with yourself, as you can see by touching her back.

However, this gave him pleasure himself, as well as the picture has conducted himself in front of the mirror. / Maxim Gjokaj /.

Erdhi dueti i perfolur Çiljeta & Noizy

Një video shumë “hot”, por edhe e guximshme, ku Çiljeta duket në javët e fundit të shtatzënisë, para se të sillte në jetë Fernadon e saj dhe ku barku i saj preket nga reperi.

Kjo është kënga që kohë më parë ishte folur për një duet me reperin Noizy, që tashmë është gati dhe vjen në treg.

Kënga mban titullin “G Love” dhe nga pamjet e pakta që paralajmëron klipin, mezi pritet për t’u parë nga ana e shumë adhuruesve. Edhe vetë Çiljeta në ‘Facebook’ me padurim e ka pritur. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Controversial duo came Çiljeta & Noizy

A video too "hot", but also daring, where Çiljeta seems in the last few weeks of pregnancy, before bring her life Fernadon and where her belly is affected by the rapper.

Kenga me e mire ne “Top Fest 10”


Një nga festivalet me prurjen më të madhe muzikore shqiptare është “Top Fest” dhe konkurrimi në edicionin e dhjetë është drejt fundit.

Disa këngë janë kthyer në hite të momentit, ndërsa ne donim të dinim nga disa të rinj dhe me emër, që janë në këtë garë, për çmimin e madh, se cila nga këngët është më favorite për ta, përveçse do të donin që kënga e tyre të ishte më e mira.

Ja se çfarë thanë disa artistë pjesëmarrës

Enca Haxhia: Kënga që e kam më për zemër, pas këngës sime, është ajo e Samanta Karavellos, ‘Loti i fundit’.

Ardit Çuni: Për mua është e Eltina Minarollit, ‘Ringtone’.

Festina Mejzini: Nga këngët që kam dëgjuar, më e bukura më është dukur e Anxhelo Mihos, ‘Krijesë e natës’. Më pëlqen për shkak se më duket që është këngë origjinale dhe me një stil që rrallë dëgjohet te ne. Dhe, grupi NA- Si meteor është një rrymë muzikore që e pëlqej.

Aragona Band: Balada dhe kënga që na ka pëlqyer është kënga e Vali Kuçit, ‘Rruga ime’.

Linda Halimi: Koha për diçka më të madhe

Nuk është më ajo Linda e fiksuar që ka disa kilogramë më shumë, por është një vajzë më elegante dhe seksi, e cila ka udhëtuar drejt Amerikës, madje mësojnë (kur ne prisnim përgjigjet) se ajo është pëlqyer shumë nga njeriu i madh i muzikës Stivi Uonder, në shfaqjen e mbajtur në Hollivud.

Por, a do të kthehet më këngëtarja në vendin tonë dhe a ka në plan të realizojë atë dasmën “xhamajkane”? Ajo rrëfehen vetëm për “Kosova Sot”

“Kosova Sot”: Përshëndetje Linda, e dimë që je larg po ku ndodhesh tani?
Linda Halimi: Momentalisht të shkruaj nga avioni. Nga qielli hahah, pas një ore arrijmë në Hollivud, Kaliforni.

“Kosova Sot”: Cila është arsyeja?
Linda Halimi: Jam e ftuar speciale nga ‘Motown Records’, kompania që ka zbuluar Majkëll Xheksonin e shumë artistë, ikona botërore. Do të këndoj në nder të grupit legjendar “The Funk Brothers”, sepse ata do ta marrin Yllin e tyre në bulevardin e Hollivudit. Do të këndoj përpara familjes Xhekson, Stivi Uonder, Aretha Franklin dhe para shumë yjeve të tjera botërore, me muzikën e të cilëve jam rritur.

“Kosova Sot”: Sa do të rrijë Linda në Amerikë?
Linda Halimi: Unë tani jetoj këtu...

Cunat e "2XL": Berisha do vije, c'mendet pas nesh...

“Berisha do vije ne ‘Apartament’, cmendet pas nesh”

Ata jane miqte me te dashur te shqiptareve gjate te dieles mbrema. Me humorin dhe batutat qe bejne, hyjne ne shtepite tona, duke u shnderruar ne ‘familjaret’ tane te preferuar gjate weekend-it. Per pasoje, largimi apo edhe perfshirja e nje protagonisti te ri ne show, shkakton reagim tek te gjithe ne. Ashtu sic ikja e Ermal Mamaqit u kthye ne teme diskutimi neper te gjitha rrjetet sociale per me shume se nje jave. “A do te funksionoje ‘2XL’-ja pa Ermalin?” ishte pyetja qe ngrihej kudo. Pyetje kjo, qe mori si pergjigje suksesin e padiskutueshem te spektaklit, qe ne puntaten e pare te sezonit. Pavaresisht dashamiresise qe kishte krijuar figura e Ermalit tek publiku, filozofia mbi te cilen producenti Turjan Hyska e ka konceptuar “Apartamentin 2Xl”, beri qe mungesa e Mamaqit te mos ndihej... Po per te folur me shume mbi ecurine e spektaklit, komportimin me njeri-tjetrin dhe me personazhet qe kane te ftuar, premtimin qe u ka bere Dr.Berisha dhe shumecka tjeter rreth show-t, kemi zhvilluar nje bisede shume interesante me tre aktoret, qe perbejne tanime boshtin e shfaqjes: Gentin, Julin dhe Albanon... Vecse kete here, ndryshe nga c’jemi mesuar, shkuam ne ne shtepine e tyre, ne “Apartamentin 2XL”.

Eva BB6 pas daljes: Vajzat aty, kane nje koncept te gabuar per emancipimin...

Eva e ‘BB’: Me mire katunare se “bitch”

Ajo eshte vetem 20 vjece, por teksa flet, te ben te kuptosh qe eshte vajze e pjekur per moshen e saj. Ne “Big Brother” solli nje histori interesante dhe prekese, dhe shumekush mendoi se aventura e saj do te zgjaste me shume. Por nuk shkoi keshtu, sepse Eva nga Miloti e eliminua vetem pas tri javesh. Entuziaste per kete eksperience dhe ndryshimet e vogla qe po ndodhin ne jeten e saj, Eva na tregoi gjithcka kemi pare e nuk kemi pare nga ekrani. Na foli per jeten e saj, per familjen, per dashurine dhe per te ardhmen. Njohem nje vajze plot energji, te thjeshte, pa komplekse dhe me nje buzeqeshje te cilter...

Si po te duken keto dite pas daljes? Ka ndryshuar gje?

Akoma s’jam ambientuar mire, se si me duket. I vetmi ndryshim eshte qe tani njerezit me njohin, me flasin, me pershendesin. Mirepo ne njerezit e thjeshte nuk mesohemi kollaj me kete gje.

Te pelqen qe njerezit te njohin? Cfare te kane thene?

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Sunday, 24 March 2013

Paul Kurti, shkelqen si regjisor ne SHBA... [VIDEO]

Paul Kurti
Interviste me regjisorin e shquar shqiptaro-kanadez Paul Kurti

Nipi i Tinka Kurtit shkelqen ne SHBA: Ju tregoj karrieren time si regjisor

Paul Kurti eshte nje regjisor shqiptaro-kanadez, nipi i aktores shqiptare, te shquares, Tinka Kurti. I rritur me nje interes te thelle ne forma shprehese vizuale, duke perfshire vizatimin, arkitekturen dhe filmin, Paul Kurti ka studiuar regji ne New York Film Academy. Ka krijuar disa video muzike dhe filma te shkurter, duke perfshire filmin “Restless Wanderer” me te cilin ka fituar cmimin YOBI Film. Filmat e tij jane shfaqur ne festivale si WILDsound (Kanada), Dreambox (Japoni), Tirana International Film Festival (Shqiperi) etj. Ne vitin 2012 drejton filmin e tij te pare me metrazh te gjate “E Drejta per te Dashuruar“, i cili perfshin nje grup te larmishem e nderkombetar aktoresh. Nje pasion tjeter i tij eshte udhetimi, ka udhetuar ne mbi 25 vende, per te njohur kultura, pejsazhe dhe njerez te ndryshem. Ndikimi i tij me i madh ne fushen e filmit eshte regjisori gjerman Eerner Herzog.

Pirro Cako: "Gjeniu i Vogel" kerkon nje takt te jashtezakonshem...

Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate

Pirro Cako, kantautori i mirenjohur, prej disa javesh ka marre nje rol sa te bukur aq edhe delikat per te, sic shprehet edhe ai vete ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”. Ai per 15 jave do te jete ne rolin e anetarit te jurise se super-spektaklit “Gjeniu i vogel”. Por, si e ka pritur Pirro kete ftese dhe si eshte ndjere ne kete rol te ri, mund ta mesoni duke lexuar intervisten e plote.

Ju keni disa jave qe jeni vendosur ne rolin e anetarit te jurise se “Gjeniut te vogel”, si ndjeheni?

Eshte nje eksperience e re shume e bukur, por edhe shume delikate do te thoja, sepse femijet nga natyra jane sensibel dhe shpesh here te mbushen syte me lot, kur te duhet te japesh nje vendim qe ti e di ne koken tende se kush duhet te kualifikohet, por fillon dhe te qan zemra per femijen tjeter. Kur e imagjinon se femija tjeter do te trishtohet aq shume, te dhimbset se te duket se eshte femija jot. Keshtu qe eshte nje gare e dyfishte, sepse te duhet te kesh nje takt te jashtezakonshem qe mos te vritet psikologjikisht femija dhe ta kuptoje, ne menyre qe momentin e largimit ta marre sa me lehte, ta marre sa me me optimizem dhe mos i largohet kenges, por t’i rikthehet pasionit per kengen.

Vesa Luma harron Prishtinen, bashkejetesa ne Tirane po i ecen shume mire...

Vesa Luma & Big Basta
Vesa Luma: Po jetoj periudhen me te bukur te jetes sime

Vesa Luma eshte nje kengetare shume e dashur per te gjitha moshat. Sapo ka publikuar kengen e saj me te re “24 Ore”, e cila eshte pritur shume mire nga fansat e saj. Ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”, Vesa tregon se eshte ne nje periudhe shume te bukur te jetes se saj dhe se ndihet e lumtur per gjithcka ka arritur ne jete, pa harruar as gabimet e saj, per te cilat thote se nuk pendohet, sepse edhe nga ato ka mesuar shume.

Ka ne krah njeriun e dashur, dhe qe e ben cdo dite te ndihet femra me speciale ne bote, nje familje te mrekullueshme, shoqerine dhe fansat e saj qe e mbeshtesin pas cdo dalje te saj, per kete ndihet e privilegjuar. Per me shume lexoni intervisten e plote.

Shota Baraliu: Jeta ime, nje "film" shume interesant...

Shota Baraliu: Jeta ime s'ka qene fushe me lule, kam shkelur edhe mbi gjemba

Shota Baraliu eshte nje nga personazhet me simpatike te showbiz-it shqiptar. Shquhet per nje raport te mire me publikun, koleget dhe me gazetaret, per te cilet eshte gjithnje e disponueshme dhe transparante. Kengetare dhe aktore, kosovarja shtatlarte tashme gezon nje vend te respektueshem mes artisteve te shqiptare dhe kur e pyet se, cilen prej ketyre dy profesioneve do me shume, ajo nuk arrin te beje nje ndarje fikse. Lidhur me kete, por edhe per shumecka mbi jeten private, bashkejetesen me te dashurin, tradhtine, miqesine, etj. Shota Baraliu rrefehet me poshte.

Eldora e BB6, vajza talasemike qe synon cmimin e madh, per te paguar sherimin...

Eldora BB6Eldora, vajza talasemike ne “BB” per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni

Jam talasemik, nuk eshte ndonje sekret i bukur, ndaj per lojtarin qe ka marre persiper ta zbuloje kete semundje publikisht, vertet ka marre persiper nje risk qe edhe e vuan. Ndoshta ky sekret mund te jete nje karte e fuqishme per t’i fituar ato para dhe per te bere nderhyrjen mjekesore per sherimin e kesaj semundjeje trasheguese. Nga hamendesimet e deritanishme thuhet se banorja qe e ruan kete sekret eshte 27-vjecarja Eldora Koci, studente ne degen e Infermierise. Nuk mund te jemi 100 per qind te sigurt, por nisur nga rrefimet e fqinjeve te saj, te cilet pohojne se nje infermiere hynte ne shtepine e saj per t’i bere transfuzion gjaku cdo dy jave, jemi perpjekur te zbulojme sadopak rreth kesaj te vertete.


Ermela Mezuraj: Anaidi llafazan dhe shembull i keq i mashkullit...

Ermela Mezuraj
Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Edhe pse miqte e ngushte te Anaid Kalotit, lojtarit nga Tirana te “BB6”, treguan se Ermela Mezuraj eshte nje nga mikeshat e aferta te tij jashte shtepise, perseri fituesja e “BB4” na befason me komentet negative kunder tij ne profilin e saj ne “Facebook”. “Nje mashkull fisnik nuk tregon kurre se cfare ben me nje femer… Anaidi duket qe nuk e di fare se ku e ka shtepine fisnikeria, nje halabak rrugesh, qe jep nje shembull te keq te meshkujt shqiptare. Duke vazhduar me tej komentet rreth tij per karakterin dhe llojin e mashkullit qe perfaqeson ne loje Anaidi, ajo e quan thjesht nje “llafazan”. “Pikerisht kur nje njeri flet shume (aq me teper nje mashkull), nuk tregon se eshte i zgjuar, por thjesht llafazan. Njeriu i zgjuar ka aftesine te flase pak dhe sakte e t’i zere vend fjala. Te behesh antipatik ne kete format eshte shume e thjeshte… mjafton ta kesh emrin Anaid”, perfundon Ermela.


Valon Shehu per vellain: Vigani eshte i gjithanshem, prisni surpriza...

Vigan & Valon Shehu“Ta shijoje ne maksimum ‘BB’, edhe po krijoi ndonje romance s’ka gje te keqe”

Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni surpriza

Vigan Shehu eshte djaloshi qe javes se kaluar eshte bere pjese e spektaklit “Big Brother 6”, se bashku me banorin tjeter Edber Laho. Ndersa ne morem nje rrefim te vellait, Valonit, i cili per publikun shqiptar tashme eshte i afirmuar si kengetar i njohur. Valoni rrefen me shume rreth vellait te tij, Viganit, per personalitetin, deshirat dhe pasionet e tij. Per ta njohur me shume ate, lexoni intervisten ne vazhdim…

Arber Zeka: Si i shoh banoret e rinj te "BB6"...

Arber Zeka
“Per mua konkurrentet me te forte jane Anaidi, Iliri dhe Marselini”

Arber Zeka: Elona me krijon idene e nje femre lesbike

Si fitues i “Big Brother 5”, Arber Zeka pranon se jeta e tij ka ndryshuar tashme, duke hedhur nje hap me te sigurt drejt fames. I ka hyre muzikes me nje kenge ne duet me Korab Shaqirin ne “Top Fest”, dhe po ashtu televizionit, ndersa pergatitet per emisionin e tij ne “RTK”. Po si i sheh ai banoret e rinj te “BB6”, sekretet qe ata fshehin, dhe pretendentet per te fituar sipas intuites se tij, Arbri i zbulon ne kete interviste.

Big Brother: Arsimi eliminohet; Cfare po ndodh mes Anaidit dhe Joanes?

Arsim BerishaDashuri ne “Big Brother”?

Me kalimin e javeve, banoret po njihen me shume me njeri-tjetrin dhe bashke me qendrimin 24 ore, shtohen dhe mosperputhjet e afrimet.

Cfare po ndodh mes Anaidit dhe Joanes? Ende i paqarte raporti mes tyre. Nderkohe qe Anaidi pohon, se nuk eshte me loje, as nuk pranon te perkufizoje kete raport.

Teksa duket i sigurt qe nuk do te kete lidhje pertej miqesise, pranon edhe se ndjenjave nuk u dihet sesi shkojne. E paqarte dhe Joana. Por, pas perballjes se te dyve me studion mbi argumentin, vjen nje perqafim bashkepunues.

Eda Zari kthehet ne Tirane, pas akuzave te nenes per vjedhje te pasurise familjare...

Eda Zari
Eda Zari ne Tirane pas akuzave te nenes per vjedhje: Beteje me mullinjte e eres

Natyrisht qe per nje artiste te njohur si Eda Zari, nje deklarate e tille e bere pikerisht nga nena e saj per vjedhjen e pronave te familjes, pikerisht te dy shtepive me ane te falsifikimit te dokumenteve, do te bente buje. Menjehere pas kesaj deklarate qe ka shkaktuar shume reagime ne publik pas botimit javen e kaluar ne gazeten “Panorama”, kengetarja ka marre avionin dhe ka udhetuar drejt Tiranes, nga Gjermania ku jeton me bashkeshortin gjerman dhe dy djemte, te madhin 18 vjec dhe te voglin 4 vjec. Edhe pse ka ardhur ne Tirane, nga burimet tona kemi mesuar se nuk e ka shkuar ta vizitoje nenen e saj ne shtepi, duke e vertetuar faktin qe mes tyre ka ndodhur nje kontradikte e forte.

Eliza Hoxha, promovon librin e saj te pare [VIDEO]

“Qyteti dhe dashuria”, homazh i Eliza Hoxhes per Prishtinen

Arkitektja Eliza Hoxha e ka nje kenge te titulluar “Homazh per Prishtinen”. Vargjet e kesaj kenge flasin per nje Prishtine qe eshte shkaterruar teksa mbi ato germadha eshte ndertuar identiteti i ri i qytetit. Ky identitet eshte kaosi.

E kjo Prishtine, per Eliza Hoxhen eshte “prodhim i kultures te pergjithshme” dhe si pasoje “e mungeses se dashurise ndaj qytetit”. Me gjithe famen e kenges, nga e premtja, autorja e saj, ka vendosur t’i jape nje tjeter konotacion, duke e futur si pjese te nje projekti qe ka te njejtin mesazh si kenga.

“Qyteti dhe dashuria” titullohet libri i Eliza Hoxhes, i cili eshte promovuar te premten mbrema ne Moledariumin e Fakultetit te Arkitektures, aty ku Hoxha ka nisur studimet e para per arkitekture e tash eshte ligjeruese.

Xhemi pozon per media per here te pare me djalin dyvjecar...

Xhemi Shehu
Xhemi prezanton per here te pare djalin dyvjecar, Martin

U be nene per here te pare ne maj te vitit 2011, dhe kaq kohe ka preferuar te mos publikoje asnje foto te djalit te saj, Martin. Ndersa para pak ditesh e kemi pare Xhemin ne kopertinen e revistes “Living”, ku ka pozuar me djalin e saj, qe tashme duket i rritur. Xhemi aktualisht prezanton programin e te dielave “Duaje vendin tend” ne “Top Channel”.

Kur erdhi ne jete Martini, ajo ishte prezantuese e programit e programit “E diell”. Preferoi te linde ne Tirane , nderkohe qe emri Martin ishte nje zgjedhje e saj, pasi e ka pasur nder emrat me te preferuar. Martini erdhi ne jete nje vit pas marteses Xhemit me te fejuarin e saj Visin, gjate nje ceremonie shume private qe organizuan me miqte.

Ami-Ermalit nje striptizere dhurate per ditelindje...

Ermal Mamaqi
Ermali mbush 31 vjec, Ami dhe miqte i dhurojne nje femer bionde

Ermal Mamaqi ka mbushur 31 vjec dhe ka festuar me torte e qirinj ne oret e vota, kesaj here vetem me stafin e serialit te ri “Femrat”, ku ai eshte protagonist. Organizimi i ditelindjes eshte bere me nje rreth shume te ngushte te trupes se serialit, ndersa ka qene e pranishme dhe Amarda Toska, bashkeshortja e tij. Surpriza e mbremjes ishte nje dhurate shume e madhe e paketuar, qe ne momentin qe e ka hapur Ermali vertet eshte surprizuar. Ai zbuloi se brenda saj ishte nje femer bionde kacurrele, qe me idene e Amit ishte menduar t’i behej surprize atij per 31-vjetor. Kjo dhurate u mendua per Ermalin kesaj here edhe per t’iu pershtatur tematikes se serialit dhe xhirimeve keto dite, qe u dedikohet femrave. Por kjo ishte nje dhurate sa per show, sepse Ermalit nuk i munguan dhe dhuratat e tjera nga miqte. Dhe Ami, kesaj here i kishte blere nje ore te teknologjise se fundit, me te gjitha parametrat me te fundit.


Dj Blunt, rrefen ndarjen nga Yllka dhe projektet e reja...

Dj Blunt
Flet Dj Blunt: Vendimi per ndarje, pas shume perpjekjesh per te shpetuar lidhjen

Ka vendosur te rrefehet per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja, bashkepunimet me kengetare te njohur, si dhe per jeten e tij private dhe ndarjen nga stilistja e njohur kosovare, Yllka Brada. Me nje qetesi te plote, Dj Blunt po e shijon jeten si beqar, ndersa per momentin nuk mendon te lidhet me ndonje femer, pasi do t’i perkushtohet punes.

Blunt, je duke punuar me albumin e ri, na thuaj si shkon puna, cilat jane synimet me kete projekt, me ke bashkepunoni dhe kujt ia dedikoni?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online