All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Revista BLUETOOTH - 6 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 6 Prill 2013
 • Valbona Coba: Ju rrefej ditet e para me Aiden! Simboli i bukurise shqiptare rrefen nga SHBA, gjithcka, qe nga momentet kur e mori te voglin per here te pare ne krahe e deri tek netet pa gjume
 • "Big Brother": Pas Elenes, edhe Joana e nxjerr ne shesh. Mamaja: Anaidi vendos vete, s'bej asnje koment per Joanen. Vigani: Elena me ka dale nga qejfi, kam ulur veten!
 • Bleona "cmend" publikun gay! Fotot e kengetares mes komunitetit LGBT ne Palm Springs
 • Intervista; Ilda, vajza qe ju ben ta doni sportin!
 • Performancat e kopjuara ne "X Factor"
 • Zhvishet edhe Elvana!
 • Rikthehet "Produkt 28"
 • Big Mama behet serish "BIG"
 • Te rejat e BB6; Joana: Elona, histerike, injorante, katundare e shkrete; Anaidi-Joanes: Me kete sjellje do dalesh nga shtepia; Olta: Nuk ndjej per Ilirin, e shoh si shok; Marselini-Ilirit: S'ke per te fituar kurre!

Friday, 5 April 2013

Jehona Dreshaj, ne hapat e se motres

Si duket, në familjen Dreshaj nuk do të jetë vetëm një vajzë që do të merret në rrugën e modës. Pas Afërdita Dreshajt, vjen e motra shumë simpatike, Jehona, që ka nisur botën e modeles.

Jehona, siç e shihni edhe në këtë reklamë të veshjes, është ndoshta e kundërta e Afërditës , pasi është brune dhe mjaft e ëmbël. Ndërsa, vajzat bukuroshe nuk janë vetëm motra, por edhe shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. /Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jehona Dreshaj, in her sister's steps

Apparently, the family Dreshaj will not just be a girl who would be in the way of fashion. After Venus Dreshaj, comes very charming sister, echo, which has launched the model world.

Echo, as you can see in this ad dress is probably the opposite of Aphrodite, after brune and very sweet. While lovely girls are not only sisters, but also very good friends with each other. / Maksim Gjokaj /

Rita Ora, seksi me bikini

Si duket, ka ardhur vera për artisten e famshme shqiptare, Rita Ora. Siç shihet edhe në këtë foto, këngëtarja tregon se është në top-formë, e veshur me bikini, duke e reklamuar trupin.

Derisa fama e saj tashmë është përhapur, ajo këtë muaj është në ballinën e revistës “Vogue” në Itali, ku pozon më e veshur, por shumë me stil, siç di shqiptarja Ora.
M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora, sex bikini

It seems that summer has come to famous Albanian singer, Rita Ora. As seen in this photo, the singer shows that it is in top-form, wearing bikini, advertise body.

While her fame was already widespread, that this month is on the cover of the magazine "Vogue" in Italy, where poses dressed, but very stylish, as Albanian know time.
M. GJ.

Aurela “hot” me te bukurit e diaspores

Këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, sapo ka lansuar në treg një baladë mjaft të bukur me titull “Shpirt i shpirtit tim”, ku edhe ka realizuar një video vërtet të nxehtë.

Djaloshi në video thuhet se është modeli, apo misteri i përzgjedhur nga Joni Peci gjatë sfilatës së bukurisë në Gjermani në “Miss dhe Mister Diaspora 2012”.

Sabri Nebiju quhet djaloshi sharmant në videoklip, ndërsa ai jeton në Gjermani, por është me origjinë nga Shkupi.

Kënga e Aurelës është pritur shumë mirë, pavarësisht për skenat shumë “hot” për një mama si këngëtarja atraktive./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela "hot" with the beauties of the Diaspora

Known Albanian singer, Aurela Gace, has just launched a very beautiful ballad titled "Love of my soul", where he performed a really hot video. The boy in the video is said or mystery model selected by Joni Peci during the fashion show beauty in Germany in "Miss and Mister Diaspora 2012".

Shkenda Dubova ben mrekullira te Xheraldina Vula

Jemi mësuar ta shohim cdo të diel në ekranin më të madh në Kosovë, në RTV21, zonjën Xheraldina Vulaj në një program shumë atraktiv gatimi në “Dicka po zihet”.

Por nëse e keni vërejtur edhe ju sikur  “Dicka po e hollon atë”. Xheri, sic e thërrasin miqtë ditëve të fundit po na vjen në këtë program gjithmonë e më elegante.

Ne nisëm hulumtimet dhe mësuam se kush është sekreti i dobësimit të saj. Qendra e dobësimit më cilësore në Kosovë “Shkenda Dubova” e ka bërë zonjën e RTV21 më elegante, falë terapive dhe mjeteve më cilësore që kjo qendër ka.

Madje kjo ka ndodhur për një kohë shumë të shkurtër trajtimi. Tashmë “Qendra Shkenda Dubova” ka sjellë pajisjet më të mira që egzistojnë, të ardhura me porosi nga Amerika, dhe ndodhet tashmë me lokacion të ri në Pejton në qendër të Prishtinës.

Thursday, 4 April 2013

Ludovik Karrica : Kercimi ështe art (Video)

Djaloshi i cili vjen sot në rrëfimin e tij quhet Ludovik Karrica, është një artist që ka vite që merret me dashurinë e tij, kërcimin, ndërsa para pak kohësh solli një bashkëpunim me Ledi Vokshin, këngën me titull “Ur Fuckin Style”.

Një hit që edhe vetë Ludoviku nuk do ta besonte që do të dëgjohej dhe shikohej videoja e saj kaq shumë. Por cila është këngëtarja që ai dëshiron të realizojë një duet, dhe a do ta lërë kërcimin për tu marrë vetëm me këngën?.

Ludo, sic i thërrasin miqtë e tij, tregon cdo gjë në këtë intervistë.

Si është Ludoviku, dhe tani ku ndodhet?
Ludoviku është një person i lumtur në jetë dhe shumë pozitiv dhe real. Ndodhem në CH ku aty punoj dhe jetoj.

I kënaqur me suksesin e këngën “Ur Fuckin Style”?
Jam shum i kënaqur dhe i falenderoj të gjithë ata që më kanë përkrahur në këtë projekt dhe kanë dhënë maksimumin për realizimit e këngë në cdo detaj.

E në fakt ti je një personazh me shumë stil, harxhon shumë?
Faleminderit për komplimentin. Jo nuk harxhoj shumë! Por para që të jap mendoj që a ja vlen apo jo, dhe kështu gjithmonë në momentin e duhur e bëj atë shpenzim.

Pejani Egzon Shkololli, nje tjeter talent i muzikes (Video)

Një tjetër këngëtar shqiptar i është shtuar tregun muzikor në Kosovë. Ai quhet Egzon Shkololli, i cili dallohet për një zë shumë të veçantë dhe ka dy vjet që merret me muzikë.

Pejani ka pak kohë që ka publikuar një video mjaft interesante dhe një këngë mjaft të dëgjuar me titull “Dashuria e parë”.

Egzoni është një nga këngëtarët shqiptar shumë i kërkuar sidomos në gëzimet familjare, ndërsa dita-ditës përgaditet të sjellë këngë të reja për ty kthyer në hite në muzikën shqiptare./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Pejani Egzon Shkololli, another music talent

Another Albanian singer has been added to the music market in Kosovo. He called Egzon Shkololli, which is characterized by a very unique voice and has two years to deal with music. Pejani has little time has published a very interesting video and a very famous song entitled "First Love".

Adelina Tahiri, shqiptarja e suksesshme ne "DWS" te Maqedonise... [VIDEO]

Adelina Tahiri
Edhe njehere ne “Dancing With Stars”

Kishte menduar te festoj pak me ndryshe dhe si duket keshtu edhe ndodhi, pasi qe kengetarja Adelina Tahiri ditelindjen e 21-te e festoi ne oren 12:00 pas mesnate. Mirepo me kete ceremoni ajo po feston edhe suksesin e saj qe po e arrin ne “Dancing with the Stars”, qe per here te pare po organizohet ne Maqedoni dhe eshte e vetmja femer shqiptare qe po merr pjese ne kete gare dhe qe po rezulton mjafte e suksesshme. “Jam shume e lumtur qe me kete ditelindje time po festoj edhe suksesin ne ‘Dancing With the Stars’ ne Maqedoni.

Tani kane mbetur edhe 8 jave dhe uroj qe te vazhdoj deri ne fund”, ka thene ajo per “Zeri”. “Dancing With the Stars” organizohet nga pala maqedonase, mirepo edhe pse e vetmja femer shqiptare, Adelina mundohet qe ne cdo jave te paraqitet sa me mire, prandaj sipas konkludimeve ne kete gare del se Adelina ka piket me maksimale dhe gjithnje po shkon ne epersi. Pervec angazhimeve ne kete gare te vallezimit, Adelina nuk rresht se punuari edhe projekte te reja muzikore. Shume shpejt ajo do te sjelle per adhuruesit e saj edhe nje kenge te re te shoqeruar bashke me videoklipin.

Wednesday, 3 April 2013

Arsim Berisha: “Nuk ben pjese me ne jeten time”

Nuk është “i heshtur” ashtu siç u komentua djaloshi nga Prizreni, Arsim Berisha, i cili përjetoi, siç thotë, një nga eksperiencat më të bukura në “Big Brother Albania 6”.

Megjithëse ai nuk ka ndonjë emër të preferuar nga banorët për ta lakuar si mik të mirë, ai pret që kjo miqësi të shihet jashtë spektaklit.

Por, si e priti Prizreni dhe, sipas syrit të fotografit, cila femër që bashkëjetoi në shtëpinë e BB6 ishte më seksi? Arsimi rrëfehet për “Kosova Sot”.

*Arsim, të mungon shtëpia e “Big Brother”?
Arsim Berisha: Normalisht se më mungon. Ajo shtëpi ofroi për mua një eksperiencë unike, e cila, besoj se nuk të ndodhë shpesh në jetë ta përjetosh.

*Më duket se Prizreni të priti mirë, si fitues?
Arsim Berisha: Qytetarët e Prizrenit gjithmonë kanë treguar respekt, si për mua, ashtu edhe për familjen dhe rrethin tim. Me rastin e daljes time nga shtëpia e BB6, unë u prita në Prizren në sytë e tyre si fitues, për shkak se ajo që tregova brenda shtëpisë ishte e vërteta rreth vetes sime dhe nuk e ndryshova në asnjë moment për të përfituar diçka më shumë.

*Arsim, pse mendon se ish e dashura Elizabeta nuk pranoi të flasë për ty?
Arsim Berisha: E shoh krejt normale që dikush i cili nuk bën më pjesë në jetën time të mos japë deklarata për mua. Është e vërtetë që kemi pasur një histori, e cila tashmë i përket veç të kaluarës, për të cilën nuk parapëlqej të flas.

Tuesday, 2 April 2013

Elvana tregon gjoksin, e keshillon mami

Elvana Gjata
Ishte fantastike dhe e mirëpritur shumë performanca e këngëtares më “in” shqiptare Elvana Gjata, në natën finale të ‘X Factor Albania 2'.

Por si duket Elvana ka treguar më shumë nga hiret e saja, sikur shihet te kjo foto, na bëjnë sytë apo vërtetë ka treguar gjoksin?.

Por edhe në Instagram, Elvana ka treguar se ka marrë një këshillë nga mami i saj për fustanin shumë të hapur.

Ndërsa këshilla, vajza e muzikës dhe e shumë hiteve shqiptare, nuk ka marrë vetëm nga gjinia mashkullore./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana shows breast, advises Mom

It was fantastic and welcomed much better performance këngëatares "in" Albanian Linkin Park on the final night of 'X Factor Albania 2 ". But apparently Linkin showed more of her graces, as seen in this photo, us or eyes really showed chest?.

Jonilda e BB6, probleme me te dashurin

Ndoshta ka qenë afirmiteti që vajza që e zmadhoi gjoksin krijoi me djaloshin nga Prizreni, Edberin, që ajo tashmë të ketë problem me të dashurin e saj jashtë.

Jonilda e BB6, e cila të shtunën u eliminua nga ky reality-shou ka treguar se ka frikë se mos i dashuri i saj jashtë është bërë xheloz për shkak se ajo rrinte shumë me modelin nga Kosova, që hyri atë ditë të rihyrjes së saj me një ndryshim në trup.

Ndërsa vajza me origjinë nga Puka, por që jeton në Itali, do të mbahet mend si më e guximshmja për shkak të ndërhyrjes së saj ‘live’ në një spektakël shqiptar.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonilda BB6, problems with boyfriend

Maybe it was afirmiteti enlarged breasts daughter created with the boy from Prizren, Edberin, she already has a problem with her ​​boyfriend outside.

Tuna seksi, por vokali jo ne nivel

Se këngëtarja shkupjane Altuna Sejdiu është seksi dhe vishet mjaft “hot” dhe bukur, kjo është më se e ditur, por në natën finale të “X Factor” na zhgënjeu pak.

Ajo ka kënduar së bashku me fituesen e këtij edicioni Arilenën, por që dukej se kjo e fundit ishte më mirë se Tuna.

Ndoshta edhe emocionet apo lodhja, ndërsa për performansë nuk flasim, pasi është dukur mjaft bukur. E rëndësishme është se edhe reklama dhe mbështetja që i dha konkurrentes së saj ishte në një finale triumfuese.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna sex, but vocals not at the level

The singer shkupjane Altuna Sejdiu is sex and dressed very "hot" and beautiful, this is more than knowing, but on the final night of "The X Factor" disappointed us a bit. She sang along with the winner of this edition Arilenën, but it seemed that the latter was better than Tuna.

Perhaps emotions or fatigue, and performance do not talk, because it seemed nice enough. The important thing is that the ads and support that gave her competitor was in a triumphant finale.
M. GJ.

Bleona Qereti e kopjon Jenifer Lopez

Performansa shumë e komentuar e Bleona Qeretit, e cila ishte pjesa më joreale e një transmetimi direkt të “X Factor Albania 2’ në natën finale, ishte një copy paste.

E në fakt, performansa ishte fantastike, pavarësisht se nuk përshtatej në kohën reale, pasi ishte regjistruar një javë më parë, por edhe këtë herë këngëtarja që e ka hedhur hapin në muzikën botërore, performansën e saj e kishte kopjuar si ajo e Jenifer Lopez një vit më parë, kur ishte e ftuar në ‘X Factor France’.

Ishin ndjekësit e shumtë të këtij shou që e vërejtën menjëherë këtë.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti copies Jenifer Lopez

Performance commenting of PAF Qereti, which was the most unrealistic of a direct transmission of "X Factor Albania 2 'on the final night, it was a copy paste.

Nora Istrefi, pre e kengetareve bullgare [VIDEO]

Pas Galenes, edhe nje tjeter kengetare bullgare, Emanuela, vendos te huazoj nga repertoari i kengetares shqiptare Nora Istrefi.

Heren e kaluar, kenga "E Di" u raportua si e vjedhur nga bullgarja Galena, ndersa kesaj radhe behet fjale per kengen "Vetem mua", nje kompozim i Flori Mumajesit, te cilen kengetarja bullgare e ka perkthyer ne "Stoy Daleche". Kenga bullgare, sipas Youtube, eshte lancuar ne maj te vitit te kaluar dhe deri tani ka mbledhur me shume se 2 milion klikime. Ka mundesi qe, sikur rasti i fundit me Azizin, Flori te kete shitur kengen.

Nora ka lancuar kengen "Vetem Mua" ne vitin 2009 me videoklip te punuar nga Entermedia, pjese e albumit me te njejtin titull. Fatkeqesisht, verzioni origjinal i klipit nuk eshte me ne Youtube, pasi akonti i kompanise Entermedia eshte fshire, mesiguri si rezultat i "luftes per dollare" qe po ndodh ne rrjetin Youtube, mes kompanive te ndryshme shqiptare. /Albavipnews/

"Katunari" Besi, diss qytetareve...

Bes Kallaku
Besi: Kenget e mia, rreptesisht te ndaluara nga qytetaret

I dedikon nje kenge qejfit, sepse ne fund te fundit jeta duhet marre lehte sipas tij. Besart Kallaku, i njohur si Gjini i “Portokalli”-se, i fton fansat e ketij show humori, te argetohen me duetin e tij te pazakonte me kengetaren tropojane, Fatmira Brecani. Kjo eshte hera e dyte qe ai konkurron ne “Top Fest”, me nje krijim te kompozuar nga Shpetim Saraci dhe vargje ne dialektin verior. Ne kete interviste tregon per kete tendence te kengeve te tij dhe albumin qe po pergatit te nxjerre ne treg, duke e identifikuar veten me se miri si nje artist qe ben humor edhe duke kenduar:

Genta: Ajo qe ndodhi me Bertinen, budallallek...

Genta BB
Genta e “BB”: Ate qe beri Bertina me Gesin, une s’do e beja me te dashurin e dikujt

Javen e pare ajo ishte cuditur kur kishte lexuar lajmin se i dashuri i saj, Gesi, eshte argetuar ne pub dhe ka filluar lidhje te re me Bertinen e “BB3“. Genta Gjalpi vjen kete radhe per te treguar te verteten mbi ndarjen nga i dashuri, pavaresisht asaj se a eshte lidhur apo jo ai tashme me Bertinen, edhe pse eshte pare teksa argetohet ne pub.

Ka pak kohe qe je ndare nga i dashuri, mund te na tregosh arsyen?

Si cdo lidhje ka nje fillim dhe nje fund, arsyet jane te shumta, largesia, jetesa jone, ai nuk do te vinte ketu dhe une nuk pranoja te ikja ne Gjermani dhe nuk kishim kohe te mjaftueshme per njeri-tjetrin.

Bertina: Nuk kam ngelur t'i marr te dashurin Gentes...

Bertina: Nuk kam ngelur t’i marr te dashurin Gentes.

Bertina dhe Genta te “BB”, sherri per nje djale

Pasi u be e njohur ne “Big Brother 3”, Bertina Mehmeti ka qene ne qender te vemendjes per te mesuar me shume rreth jetes se saj private. Prej 1 viti e gjysme ajo nuk ka pranuar te jape asnje prononcim ne media, derisa emri i saj permendet per nje konflikt me Genten e “BB6”, per te dashurin e saj. Bertina ne kete interviste sqaron gjithcka, ndersa flet per here te pare per historine e saj te dashurise se krijuar ne “BB” pasi ajo mori fund, karrieren, dhe si i sheh ajo lojtaret e “BB6”:

Prej kohesh ke qene e pranishme ne faqet e shtypit nepermjet shkrimeve per jeten tende private, apo dhe per stilin e jetes. Vete nuk je prononcuar asnjehere, po mund te na thuash se si po shkon jeta jote keto kohe?

Flori: Azizi nuk e ka vjedhur kengen, e ka blere!

Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur

Ka disa dite qe neper media qarkullon lajmi se kengetari bullgar Azizi, me i famshmi ne Bullgari, por edhe ne Ballkan, ka vjedhur kengen "Origjinale" te Aurela Gaces, nje kompozim i Flori Mumajesit. Kenga e kenduar nga Azizi, ne rolin e Marselit, nje kengetare ne rolin e Aureles dhe nje rrepist qe ben pjesen e doktor Florit, ka kapur majat e hit-paradave ne Bullgari. Suksesi i madh jo vetem ne Bullgari, por kudo ne Ballkan, beri qe lajmi te vije deri te ne. E nese nje here e nje kohe gjeja e pare qe benim sapo degjonim nje kenge te huaj te ngjashme me nje kenge shqiptare ishte te dyshonim dhe akuzonim kengetarin shqiptar se e kishte vjedhur, sot ndodh e kunderta. Gjithnje e me shume kohet e fundit eshte vene re fenomeni i marrjes se kengeve shqiptare dhe sjellja e tyre ne nje version te ri ne gjuhe te huaj.


Iliri i BB6, fotot skandaloze...

Fotot 'skandaloze' te Ilirit!

Ai, qe ne fillim u prezantua si nje djale pa komplekse, i lire, sic ka dhe emrin. Per kete arsye u be shpejt personazh, dhe shpesh situatat ne shtepine e famshme kane per protagonist Ilirin.

E tille paraqitet edhe jeta e tij para hyrjes ne “Big Brother”, trasgresive, me droge, alkool, me femra, por dhe me meshkuj. Ne zbuluam disa foto skandaloze ne profilin e tij te “myspace”, ku ai shfaqet i veshur me rroba femrash, i zhveshur, duke bere veprime provokuese me femra dhe me meshkuj.

Ne disa foto te tjera, Iliri duket i dehur teksa ben veprime te pakontrolluara ne rruge. Ai ka folur ne fakt per udhetimet e tij, gjate bisedave me banoret e tjere, dhe deri diku ka treguar per daljet e vona. Mirepo fotot qe ne zbuluam paraqesin, nje ane te fshehte te djalit inteligjent, me memorie te jashtezakonshme, qe di 1000 tekste kengesh permendesh...

Monday, 1 April 2013

I dashuri, Endri: Do sqarohem me Elenen kur te dale jashte...

Endrit Mertiri & Elena Lika
I dashuri i Elenes: Do sqarohem jashte me te

Ditet e fundit, modelja e shtepise se “Big Brother”, Elena, eshte afruar shume me Viganin. Ata jane pare shpesh ne shoqerine e njeri-tjetrit dhe kane shkembyer puthje e perqafime.

Po ashtu, ne bisedat e tyre kuptohet se pelqehen, e madje kane filluar te ndjejne per njeri-tjetrin. Kjo sjellje nuk i ka pelqyer aspak te dashurit qe Elena ka jashte shtepise se famshme.

Fotografi i njohur Endrit Mertiri, tha per “Bluetooth” se, ndonese eshte i merzitur per sjelljet e Elenes brenda shtepise, preferon te mos marre vendime i vetem. Ai nuk ka dashur te deklaroje ndarjen nga ana e tij, duke zgjedhur qe te bisedoje me te dashuren e tij pasi ajo te lere shtepine e “Big Brother”. “Do sqarohem me Elenen kur ajo te dale”, - tha nder te tjera fotografi.

Noizy, zbulon anen e panjohur te tij, pasionin per gatim... [VIDEO]

Noizy
Ana e panjohur e Noizy-t, gatimi

Cfare nuk kemi degjuar per Noizy-n: Qe eshte boksier shume i forte, qe eshte baba shume i mire, qe eshte partner ideal per femrat... Ama, asnjehere deri me sot nuk e kishim pare repistin e famshem shqiptar ne rolin e kuzhinierit. Fteses se drejtuesve te programit te mengjesit ne “Vizion Plus”, “Dita Ime”, Noizy i eshte pergjigjur pozitivisht, duke pranuar te ndaje me ta dhe te gjithe shikuesit, detaje nga jeta e tij private... Banesa e tij ndodhet ne qytetin bregdetar te Durresit, ne te njejten ndertese ku gjendet edhe biznesi familjar. Nje shtepi e bollshme per nje person, e mobiluar me shume gusto. Pjese e ambienteve te shtepise eshte natyrisht edhe studioja, ku Noizy kalon pjesen me te madhe te dites kur nuk eshte i angazhuar me koncerte. Sic po ndodh edhe tani qe po pergatit albumin e tij me te ri, i cili do te permbaje plot 22 kenge. Nje rryme e re, ende e panjohur per shqiptaret, po “piqet” ne furre nga muzikante tashme te afirmuar. Surpriza e pare do te jete klipi me Ciljeta Xhilagen, “Gangsta Love”, e xhiruar kur kengetarja ishte ende shtatzene, qe pritet te dale shume shpejt.

Manjola Nallbani do nje yll ne Hollivud

Nëse një këngëtare shqiptare e dekadave do të kishte në bulevardit e Hollivudit një yll, të dytin do ta meritonte pa diskutim një zë i veçantë, siç është Manjola Nallbani.

Në rrjetin e saj në ‘Facebook’, këngëtarja e njohur shqiptare ka postuar këtë foto, ku shihet e ulur në mes të dy yjeve, Nikol Kidman dhe Helli Berri në ‘Hollywood Boulevard’.

Manjolla është këngëtarja, e cila ka vite që i ka sjellë hite skenës muzikore shqiptare, ndërsa është e ftuar shpeshherë për të kënduar në diasporë. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Manjolla Nallbani be a star in Hollywood

If an Albanian singer of the decade would be a star on Hollywood Boulevard, the second will undoubtedly deserved a separate, as Manjolla Nallbani. Its network 'Facebook', known Albanian singer posted this picture, where it can be seen sitting between two stars, Nicole Kidman and Hellin Barry in 'Hollywood Boulevard'.

Shpati pas Aferdites, ne shoqeri me Samanten

Këngëtari Shpat Kasapi deri tani është ai që ka folur për ndarjen nga modelja Afërdita Dreshaj. Por, të gjithë kanë kuptuar se ka qenë largësia dhe fotot e publikuara të ish- të dashurës së tij shkaku kryesor.

Por, këngëtari tashmë është beqar dhe nuk do të thotë që duhet të rrijë pa shoqërinë e femrave të bukura.

Ja ku zbulojmë se Shpati është me këngëtaren e ëmbël Samanta Karavello dhe duken si një çift simpatik, megjithëse ajo që dimë ne është se të dy këngëtarët kanë qenë të ftuar në një koncert në Itali. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Slope after Aphrodite, in association with Samantën

Dragonforce singer so far is the one that talked about separation from model Venus Dreshaj. But everyone has realized that there was distance and published photos of his ex-girlfriend the main cause.

Bora Zemani, bukuroshja e ekranit qe ktheu pasionin e saj ne profesion...

Bora Zemani
Bora Zemani: “Pasioni im i kthyer ne profesion”

Bora Zemani, eshte nje nga moderatoret simpatike te motit. Ajo njihet si nje nga ish- velinat e para, kengetare, aktore dhe se fundmi moderatore ne nje emision te sukseshem ne Tv.

Prezantuesja e shkathet dhe me ambicje vjen ne nje rrefim te sinqerte te jetes se saj profesionale dhe private. Bashkejetesa me prinderit, dhurata e saj me e fundit dhe projektet e saj…

Kafene e mengjesit preferoni ta pini zakonisht ne shtepi apo ku me ke?

Ne pergjithesi me ndodh qe kafen e mengjesit ta pi shume shpejt ne shtepi, por ndodh edhe ne shkolle apo ne pune, varet nga dita.

Aurela Gace sjell nje balade te bukur [VIDEO]

Aurela Gace
“Shpirti i shpirtit tim” kështu quhet kënga e ardhur me video sjellë nga këngëtarja Aurela Gace.

Këtë herë këngëtarja e njohur ka ardhur me një baladë shumë të bukur me kompozim dhe orkestrim të Adrian Hilës me tekst të Rozana Radit dhe video nga “Max Production”.

Ndërsa nuk ka skena shumë të nxehta sa ishin komentuar kohë më parë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace brings a beautiful ballad

"The soul of my soul" so called come with video song brought by the singer Aurela Gace. This time the singer has been recognized with a very beautiful ballad composed and arranged by Adrian Hila, lyrics by Rozana Radi and video of "Max Production". While there were not many hot scenes as they were commenting while ago. / Albavipnews /

Blerina Braka, se shpejti me nje "boom"...

Blerina Braka
Blerina Braka: Para se te jesh nje artist i madh, duhet te kesh shpirtin artist

Blerina Braka eshte nje nder kengetaret e pakta te muzikes se lehte, qe ka mbaruar Akademine e Arteve si kengetare e muzikes lirike.

Mund te mendohet se ky fakt mund ta pengoje per te qene e suksesshme, por duket se asnjera nga zhanret qe ajo kultivon, nuk nderhyjne ne suksesin e njeri-tjetres.

Blerina tregon ne kete interviste pse ajo njihet me shume si kengetare e muzikes se lehte, duke thene edhe disa nga surprizat qe ka rezervuar per te gjithe fansat e saj.

Arilena: Kete Cmim ta dedikoj ty Babi im!...

Arilena AraX-Factor 2, fiton Arilena

Edicioni i dyte i konkursit te talenteve te kenges, X –Factor Albania 2, shpall fituesen e saj. Ajo eshte Arilena Ara nga Shkodra e cila ia dedikoi cmimin babait te saj dhe publikut mbareshqiptar. I dyti fitues i spektaklit ishte Aldo Bardhi dhe te tretat ishin pese vajzat e Grupit Natyral.

Spektakli u ndoq nga disa qindra te rinj e te reja, kryesisht mbeshtetes te finalisteve si dhe familjare te tyre, kurse jashte Teatrit te Tv Klan disa qindra te tjere shikuan permes nje ekrani te madh spektaklin e drejtperdrejte. Ky show u transmetua jo vetem ne Tv Klan dhe Klan HD por edhe nga disa televizione te tjera ne Kosove, Maqedoni, etj.

Elenes, i kujtohet se ka nje te dashur jashte...

Elena Lika
Elena e merzitur per Endrin

Elena eshte e merzitur. Ajo gjate pasdites se sotme ka qene shume mendueshem. Por tani asaj i mbushen syte me lot. Joana i qendron prane dhe shqetesohet per te.

Ajo vazhdimisht e pyet se perse eshte merzitur dhe mendon se Elena eshte keq prej Endrit, te dashurit te saj. Atje afrohet edhe Edberi dhe Joana kerkon ti jape zemer duke thene qe ajo ka njerez prane dhe nuk duhet te merzitet. Edhe Edberi interesohet dhe behet kurjoz te dije se perse Elenes i jane mbushur syte me lot.

Sunday, 31 March 2013

Cifti Elena-Vigani, situata po "nxehet", brenda dhe jashte shtepise...

Motra e Elenes: “Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin”, i dashuri nuk pranon te flase

Skenat e nxehta te Elenes ne Big Brother, e motra: Po e tepron, ka te dashur jashte

Ngjarja me e nxehte e ketyre diteve ne BB, eshte afrimi dhe mbase lidhja e re qe po krijohet mes Elenes dhe Viganit. Ditet e fundit, ata jo vetem qe jane afruar me njeri-tjetrin, por po sillen si nje cift i mirefillte. Neteve flene bashke duke u perkedhelur, por sapo fillon situata te “nxehet”, produksioni largon kamerat nga krevati i tyre, duke na lene te hamendesojme se mes tyre neteve mund te kete shume me teper sesa puthje dhe perkedhelje. Elena dhe Vigani jane te dy modele dhe me te rinjte e “Big Brother 6”, dhe ndoshta ky fakt i beri te afrohen me shume ndaj njeri-tjetrit per te qene dhe aleate ne loje. Fillimisht sjelljet dhe afrimiteti mes tyre u komentua si nje pikepyetje nese ata jane cifti numer 2 ne shtepine e “Big Brother 6”, pas ciftit Anaid dhe Joana, apo nese ata thjesht po luajne. Nderkohe qe perkedheljeve te fundit u eshte shtuar me shume afrimitet se kaq, duke u puthur dhe fjetur bashke.

Nik Xhelilaj, pas fames ne Turqi, ne Tirane pushtohet nga femrat per foto...

Pas nje viti fame ne Turqi, Nik Xhelilaj ne Tirane pushtohet nga femrat per foto

Turqia i dha pasurine, popullaritetin, famen, por edhe dashurine Nik Xhelilajt, pasi paparacet e kapen me aktorem Cansu Tosun, me te cilen aktrojne ne serialin “Kayp Sehir” (Qyteti i humbur). Dhe pas me shume se nje viti, qe Niku eshte vendosur ne Turqi, ku paparacet e ndjekin hap pas hapi pas suksesit qe ka marre nga ky serial, Niku udheton per here te pare drejt Tiranes, ku nuk ka hezituar te beje dhe jete nate ne club-et e Tiranes. Por nese dikur prezenca e tij edhe nuk binte shume ne sy, tashme Niku ne Tirane shihet si nje star dhe ndaj ka rene ne sy ndalesat e shpeshta qe i benin ne oret e vona ne rruget e Tiranes, duke i kerkuar te benin foto me te. Aktori nuk ka qene ne shoqerine e ndonje femre, por te shokeve te tij, keshtu qe vajzat e kane pasur me te thjeshte per t’iu afruar dhe per te bere foto e per ta pasur si kujtim. Duket tashme se jeta e Nikut ka ndryshuar kryekeput, pasi nisi nje jete te re ne Turqi si aktor telenovelash.


"Uragani" me emrin Elhaida Dani, godet Italine... [VIDEO]

Elhaida Dani
Merr pjese ne “The Voice Italy”, e quajne uragan

Elhaida zgjedh Coccianten

19-vjecarja Elhaida Dani ishte nje nga konkurrentet e edicionit te pare te “The Voice of Italia”. Ne episodin e transmetuar me 28 mars, ajo ka surprizuar duke kenduar “Mamma knows best” te Jessie J. Menjehere pas performances se saj ne skene, qe eshte konsideruar “shokuese” per anetaret e jurise ne sitet e pershkrimit te ketij sensacioni, artistja nga Shqiperia ka marre epitetin “zeri i Italise”. Keshtu, per te gjithe publikun qe e ka degjuar te kenduarin e saj “live” te nje kenge qe eshte konsideruar jashte mase e veshtire nga juria, eshte bere menjehere prezantimi i saj me fjalet: “Ajo quhet Elhaida Dani, eshte nentembedhjete vjec dhe mund te jete nje nga premtimet e edicionit te pare te “The Voice of Italy”.

Neki Emra: Beqari mes femrave të bukura

Është e pamundur që ai të mos jetë duke kënduar çdo mbrëmje, pasi zëri i tij i ëmbël pëlqehet nga të gjithë.

Ky është personazhi ynë, këngëtari Neki Emra, i cili vjen në këtë rrëfim, ku tregon për suksesin e videos së dytë, ndërsa megjithëse fle vetëm 6 orë, ai ankohet me të drejtë se i mungon koha e lirë.

Nuk na  tregoi se a e ka një femër të bukur në krah, por mësuam se është beqar. Për më tej, Nekiu tregon për “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Videoklipi i dytë, si  po ecën?
Neki Emra: Së pari ju falënderohem juve dhe gazetën “Kosova Sot”: për përkrahje. Videoklipi i ri “Me heshtje mos më dëno”, mendoj që çdo gjë ka shkuar sipas parashikimeve. T’ju them të drejtën çfarë më befason më së shumti, është se njerëzit në një interval kohor shumë të shpejtë e kanë mësuar këngën dhe kudo që këndoj e këndojnë njëzëri me mua, që më bën të ndihem tejet mirë.

Arta Dobroshi, nje "Superwoman" shqiptare...

Arta Dobroshi
Arta Dobroshi: Kontrata e radhes ne Los Angeles

Performanca e aktores kosovare ne filmin “Heshtja e Lornes”, ne vitin 2008, ka qene e nominuar duke fituar keshtu 3 cmime ne kategorine “Aktorja me e mire” ne rang nderkombetar. 32-vjecarja me origjine nga Prishtina sapo eshte kthyer nga Los Angeles, ku eshte nderuar si “Aktorja me e mire” ne garen internacionale te filmit dhe televizionit per rolin e saj te fundit. Arta dite me pare ka qene pjesemarrese ne festivalin e filmit ‘’Magritte Awards”, ne Belgjike ku njekohesisht ka prezantuar edhe bashkeshortin e saj, regjisorin e njohur Daniel Mulloy. Ne kete interviste, ajo flet per revisten e njohur franceze ”Cafebabel”, ku na ndihmon edhe ne, lexuesit shqiptare, qe ta njohim me mire…

Arta, cilat jane ndjesite tuaja mbi pjesemarrjen ne “Shooting stars” ne Berlinale?

Vendi im nuk mund te me nominoje mua per “Heshtjen e Lornes”, sepse ende nuk jemi anetare te rrjetit per promovimin e filmit ne Europe. Ne ate kohe ne fakt ne nuk ishim shtet, une nuk e kam besuar se Belgjika do me nominoje ne kete rast. Nuk e dija ne fakt se si funksionojne keto gjera dhe kam qene e privilegjuar qe kam fituar. Ne Berlinale cmimet ndahen qe nga viti 1998, ndersa ne 2003 une kam qene vetem si publik dhe me kujtohet se kam marre katalogun dhe broshurat ne fund. Nuk ka rendesi kjo, mbi te gjitha eshte hera e pare qe une nga Kosova arrij kete sukses. Ne kishim nje lufte dhe shpesh keto ndjenja jane shume te dhimbshme, kam qare kur kam degjuar emrin tim, teksa thoshin qe jam nga Republika e Kosoves.

Miriami, edhe nje amvise e mire

Tani që ka mbaruar “The Voice”, vajzën e muzikës, Miriam Cani, e gjejmë të angazhuar edhe në Gjermani me projekte muzikore.

Por, bashkëjetesa me këngëtarin e njohur, Alban Skënderaj, e ka bërë si duket edhe të jetë një amvise e mirë, siç tregon edhe fotoja.

Miriami ditë më parë ka treguar se plani për dasmën shumë të veçantë ende ekziston, por nuk duhet të stresohet për këtë. Miriami ditët e fundit është duke e shijuar suksesin e këngës më të re, me titull “Ti se di përse”. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miriam, a good housewife

Now that's finished "The Voice" music girl, Miriam Cani, find engaging in Germany musical projects. But co-known singer, Alban Skenderaj did seem to be a good housewife, as shown by the picture.

Vigani i BB6, mik me Genta Ismajlin

Genta Ismajli & Vigan Shehu
Djaloshi që thuhet se po ia merr zemrën modelës në realiti-shoun “Big Brother Albania 6”, Vigan Shehu, edhe më parë ka pasur shoqëri të mirë me shumë VIP-a.

Siç e shihni edhe në këtë foto të zbuluara nga ne, modeli nga Gjakova duket se e ka mikeshë të mirë edhe këngëtaren atraktive, Genta Ismajlin, madje duket se miqësia e tyre është aq e madhe saqë ata, sipas fotos, janë zbavitur kaq shumë.

Djaloshi thuhet se lidhjet me femrat nuk i ka treguar shumë, por fotot me miq dhe personazhe publike janë të shumta. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani BB6, friend Genta Ismajli

The boy who reportedly takes MODELES heart realiti-reality show "Big Brother 6" Vigan Shehu previously had good company with many VIPs.

Finalja e “Top Fest 10”, ne Prishtine?

Nuk është 100 për qind e sigurt, por disa zëra thonë se nata finale e “Top Fest 10” do të vijë në Prishtinë.

Madje, mendohet se vendi më i përshtatshëm do të jetë stadiumi i Prishtinës, por ende nuk është konfirmuar. Këtë javë që vjen do të prezantohen konkurrentët e fundit për të shkuar më të mirët në gjysmëfinale.

Edhe këtë vit festivali “Top Fest” ka sjellë prurje shumë të mira muzikore, qoftë nga Shqipëria ashtu edhe nga Kosova dhe jo vetëm./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Final "Top Fest 10", in Pristina?

It is not 100 percent safe, but some rumors say the final night of "Top Fest 10" will come in Pristina. Even thought the best place would be Pristina stadium, but is not yet confirmed.

This coming week will present the last competitors to get the best in the semifinals. Even this year the festival "Top Fest" has brought a flow of very good music, whether from Albania and from Kosovo and not only. / Maxim Gjokaj /.

Bekim Guri, perkrah aktoreve me fame boterore...

Bekim GuriBekim Guri ne “Nicht mein tag”

Aktori Bekim Guri, sot ka udhetuar drejt Gjermanise ku do te filloje xhirimet ne nje film nderkombetar.

Pasi ka perfunduar me sukses realizmin e filmit “Heshtje” me skenar dhe regji te tij, Guri do te vazhdoje me xhirimet ne Gjermani dhe Amsterdam, per filmin me metrazh te gjate “Nicht mein tag”.

Pjese e ketij filmi me regji te regjisorit gjerman Peter Thortwarth eshte edhe aktori nga Shqiperia Kasem Hoxha, ndersa distribuimin do ta bej kompania e njohur boterore Sony Pictures.

"Jam shume i kenaqur qe do te jam pjese e filmit te regjisorit te njohur gjerman Peter Thorwarth dhe do te luaj perkrah aktoreve te njohur, me fame boterore", ka thene Guri per Indeksonline.

Drenusha Latifi, mes modelimit dhe kenges...

Drenusha Latifi
Drenusha, modele ne Turqi

Sapo eshte kthyer nga Turqia ku modelja e njohur Drenusha Latifi ishte atje per t’u bere pjese e nje agjencie te modes dhe tani ajo brenda nje periudhe ka gjase te bashkepunoje me drejtorin e ‘Fashion TV’ ne Turqi nga i cili edhe e mori kete oferte.

“Jam mjaft e kenaqur me ftesen nga Enis Onat, i cili eshte edhe drejtori i ‘Fashion TV’ ne Turqi. Me te njihemi qe nga viti 2003 kur edhe kam perfaqesuar Kosoven ne ‘Miss Evropa Junior’ ne Turqi. Dhe tani oferta e Enisit ka te beje me nje agjenci te modes atje, per te cilen ende nuk kam shkruar kontraten, mirepo besoj se shume shpejt do ta nenshkruaj”, ka thene ajo per “Zerin”.

Per punen e saj te modelimit, Drenusha nuk e mohon faktin se do te paguhet mjafte mire, mbase per dallim nga Kosova, modelet jashte vendit paguhen me mire.

Arilena Ara: Te qenurit ne finale, eshte fitore per mua...

Arilena Ara
Arilena: Nese fitorja troket tek une, ajo nuk me perket vetem mua

Unike. Te tille e ka cilesuar publiku dhe anetaret e jurise se spektaklit me te ndjekur muzikor ne Shqiperi, X Factor Albania 2, Arilena Aren. Eshte nje nder finalistet absolute te kesaj gare, vjen nga Shkodra dhe me talentin e saj ne kenge duket se e ka justifikuar gjithe mbeshtetjen, qe ky qytet i dhuruar. Me nje ciltersi dhe ambicie te theksuar ne muzike, ajo tregon se ky spektakel i ka dhene shume dhe cdo faze te kaluar me sukses e ka perjetuar me emocion te vecante. "Emocionet kane qene bashkudhetare me mua ne cdo nate te X Factor. Sa me shume afrohet ora e finales, aq me shume rriten emocionet, por te gjitha keto kam arritur t'i kthej ne favorin tim dhe t'ia transmetoj publikut pozitivisht", tregon finalistja. Por a e kishte menduar ne fillim te kesaj gare Arilena qe do te ishte nje nder zerat me te mire te ketij edicioni te X Factor? Si e cileson kete eksperience dhe sa optimiste eshte per finalen e madhe neser mbrema?

Revista PALOMA - 30 Mars 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 30 Mars 2013
 • Samanta Karavella: "Gjerat qe do te ndryshoja po te isha kryeministre"
 • Ermal Mamaqi martohet me Bora Zemanin
 • Elena: "Jam e shqetesuar per te dashurin jashte". Vigani: "S'mundem pa ty, une vdes per ty"
 • Endrit Mertiri, i dashuri i Elenes: "Nuk dua te flas me per te!"
 • Valon Shehu, vellai i Viganit: "Deri ne fund te lojes Elena mund ta kete lene te dashurin..."
 • Familja e Oltes sulmon Big Brother: "Po beni manipulime!"
 • Qetsor Ferunaj: "Rishihemi ne ekran, Marselino fitues i BB..."
 • Suada Sherifi: "Di Caprio, ma ka thyer zemren edhe mua"
 • Noizy hap dyert e shtepise dhe behet kuzhinier
 • Ne ditelindjet e Nora Istrefit dhe Jonida Maliqit
 • Colin Farrell zgjedh Rovena Stefen
 • Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur!
 • Shpendi keshillon Elenen: "Nese nuk je e lidhur, mendoj se Vigani te pelqen"
 • Nga Niko Komani: "Si ta veshim dhe mos ta veshim 'te bardhen'"

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Big Brother: Zbulohet sekreti i madh i Eldores...

Eldora Koci
Nena e Eldores: Peripecite e te jetuarit me talasemi

Ne spektaklin e “Big Brother”, diten e shtune, u zbulua sekreti i madh i Eldores.

27-vjecarja, e lindur me semundjen e talasemise, ka nevoje te vazhdueshme per transfuzione gjaku per te jetuar.

E megjithate, duke u shnderruar ne nje shembull force dhe kurajo njerezore brenda “Big Brother”, e reja nga Berati ia ka dale te sfidoje semundjen semundjen e parakurueshme, duke u futur edhe ne Universitetin e Infermierise e duke bere nje jete krejtesisht te zakonshme.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online