All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 13 April 2013

Elton Deda feston 40-vjetorin me striptiste...

40-vjetori i nxehte i Elton Dedes, miqte i dhurojne nje striptiste

Kantautori i njohur, Elton Deda, ka mbushur 40 vjec kete jave, ndersa ka marre urime nga miqte ne club-in ku ai kendon “RockStock”, duke ua shperblyer me interpretimin “live” te kengeve te perzgjedhura per kete nate. Deda nuk ka preferuar te organizoje dicka ndryshe per ditelindjen e tij, pervecse te vazhdoje programin e te kenduarit per qejf ne club-in me te preferuar keto kohe ne Tirane. Por kane qene miqte, ata qe e nuk e kane lene pa gje kengetarin e rikthyer ne Shqiperi pas dita vitesh qe jetoi ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ata i sollen nje torte te madhe dhe qirinjte per t’i shuar, dhe poshte kutise se madhe doli nje striptiste, e cila ishte dhurata qe ata kishin menduar per kete 40-vjetor. Balerina demonstroi levizje sensuale perpara Eltonit, duke provokuar edhe me zhveshje dhe lojera me kamzhik.


Big Brother: Futet ne loje nje vajze seksi...

Banorja e re ne ‘BB’, partnerja e njerit prej djemve

Sonte gjate spektaklit, autoret e “Big Brother” kane menduar te bejne pjese te shtepise edhe dy konkurrente te tjera. Ne zbuluam se banoret e reja qe futen sonte ne “Big Brother” jane dy vajza te reja dhe me nje pamje shume sexy. Njera prej tyre eshte partnerja, e dashura apo gruaja e njerit prej meshkujve qe ndodhen ende ne loje.

Nuk e dime se si do te jete reagimi i tij dhe a do t’i lejohet banores se re ta takoje hapur te dashurin e saj, apo ky do te jete sekreti qe ajo mban me vete. Vajza tjeter qe do te behet sonte konkurrente e ketij edicioni mesohet se ka nje pamje mjaft terheqese dhe se do te beje per vete djemte e shtepise, te cilet jane te gjithe beqare, me perjashtim te Xhimit. Gjate kesaj jave, edhe ata qe mendohej se do te jetonin si cifte te dashuruara kane filluar te distancohen, duke bere secili lojen e vet.

Franceska: 10 keshillat per te mos humbur nje lidhje...

Franceska Jace
Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e “Big Brother”

Pasi e ka perjetuar vete eksperiencen e lojes se “Big Brother”, nje vit me pas Franceska Jace jep opinionin e saj per banoret e rinj. Pse vecon Anaidin si lojtarin me te forte dhe parashikimin qe ben per lidhjen e tij me Joanen. Pasi historia e saj me Ermalin perfundoi me ndarje, ajo pohon se ka zene mend tashme, ndaj lidhjen aktuale zgjedh ta mbaje te fshehte. E sigurt se te gjitha lidhjet e krijuara ne “BB” jane te destinuara per fund aspak te lumtur, ajo jep dhjete keshilla per te mos gabuar ne nje lidhje.

Franceska e ke ndjekur lojen e “Big Brother 6”, si te duken banoret?
Po, dhe mund te them qe vetem Anaidi me pelqen aty, banoret e tjere nuk me duken lojtare.

Rezarta Shkurta shtatzene...

Rezarta & ErmaliKengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante.

Rezarta Shkurta, shtatzene pas 7 vitesh martese

Ka pak kohe qe eshte larguar nga aktivitetet artistike dhe ne fakt ka nje arsye te forte. Mesojme se kengetarja e mirenjohur Rezarta Shkurta eshte rreth tre muaj shtatzene dhe ka shtyre per me vone te gjitha impenjimet e tjera, per t’iu perkushtuar nje ngjarjeje unike ne jeten e nje femre, sic eshte sjellja ne jete e nje femije. E martuar prej shtate vitesh me Ermal Hoxhen, kengetarja 26-vjecare ka bere kurioze shume njerez, per faktin pse ne jeten e tyre nuk po hynte nje femije, meqenese martesa e tyre mund te konsiderohet relativisht e gjate. E pyetur mbi kete fakt ne intervista te ndryshme, Rezarta eshte shprehur se ishte dicka qe e deshironin te dy, por, si nje artiste e re, deshironte t’i perkushtohej karrieres si kengetare dhe per kete fakt kishte gjetur mirekuptimin edhe te bashkeshortit te saj.


I dashuri, 10 mije euro dhurate Joanes...

I dashuri i Joanes, 10 mije euro dhurate pas skenave intime ne “Big Brother”

Miqte e Joanes deklarojne: Ata e duan shume njeri-tjetrin, Jani e njeh mire Joanen dhe ia fal cmendurite.

Pas spektaklit te se shtunes, ku Jani, i dashuri i Joanes, i kishte derguar asaj nje valixhe me rroba, edhe pse ajo deklaroi se do te ndahej pasi tashme ndiente per Anaidin, pyetja qe po bejne gjithnje e me shume femrat vetes eshte: “Mos duhet t’i tradhtojme te dashurit qe te na duan me shume?” Sado te mundohesh qe t’i japesh nje shpjegim kesaj situate, veshtire eshte t’ia gjesh anen. Tashme te gjithe kane pare se si Joanes iu deshen vetem pak dite njohje me Anaidin qe te prishej lidhja gjashtevjecare me te dashurin e saj, i cili jeton ne Greqi. Edhe pse Anaidi nuk i dha asnjehere vleren e nje lidhjeje te mirefillte, Joana deklaronte se ndihej mire ne krahet e tij dhe se kishte kohe qe nuk ndihej ashtu prane nje mashkulli.

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Friday, 12 April 2013

Nora Istrefi ndryshon pamjen

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto ku duket këngëtarja shqitare Nora Istrefi më ndryshe.

Ndërsa aludohet sikur vajza e muzikës e ka rregulluar hundën , madje edhe buzën thuhet se e ka rritur paksa.

Nëse kjo është e vërtëtë atëherë i bie që këngëtarja Istrefi është bërë më seksi./Maksimnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi changing appearance

Social networks is circulating a photo which shows the singer shqitare Nora Istrefi different. While pretended as if the girl has arranged music even lip nose is said to have increased slightly.

If this is true then falls for the singer Istrefi has become sexy. / Maksimnews /

Fabi, Turi dhe Albani rikthehen me "Ajer" [VIDEO]

Produkt 28 sjell klipin "Ajer"

Grupi i muzikes "Produkt 28" ka sjelle klipin me te ri me titull "Ajer" pas nje mungese te gjate ne tregun muzikor.

Djemte e grupit, Alban Kondi, Turjan Hyska dhe Fabian Basha kane ardhur me nje realizim te ri, ku kane sjelle nje kenge te lehte, me nje klip ku mbizoterojne ngjyrat e erreta dhe gjate kohes qe kendojne djemte shoqerohen nga disa balerina qe kercejne.

Si duket kete here djemte kane menduar te kthehen fuqishem duke vazhduar projektet e tyre muzikore. Ata kane planifikuar te vazhdojne koncerte ne Shqiperi dhe ne vende te tjera ku jetojne shqiptare. “Produkt 28” eshte nje grup mjaft i pelqyer ne tregun shqiptar per muziken dhe klipet e vecanta qe realizon.

Thursday, 11 April 2013

Jonilda vishet me te bardha

Ka dy javë që ajo e ka lënë lojën në shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, por keni pyetur ndonjëherë se çfarë po bën Jonilda, vajza tashmë e rregulluar në trup. Ja ku e zbulojmë.

Asaj si duket i ka shkuar mendja që të martohet, pasi ka veshur fustanin e bardhë të nusërisë. Dimë që Jonilda menaxhohet nga një personazh publik i medieve në Tiranë, ndërsa vajza ndoshta po mendon edhe për martesë, duke e ditur se ajo e ka dikë jashtë që e do./ Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonilda white dresses

There are two weeks that she is leaving the house observed in Albania, but you have ever wondered what makes Jonilda, girls already regulated in the body. Here we discover. She apparently never thought to marry, after wearing white dress closet.

We know that Jonilda managed by a public character of the media in Tirana, while girls are probably also thinking about marriage, knowing that she has someone who loves the outdoors. / Maxim Gjokaj /.

Arber Zeka gjen (F)Lorinen

Djaloshi i famshëm nga ‘Big Brother Albania 5’, që tashmë i ka hyrë edhe muzikës, Arbër Zeka, si duket e ka gjetur Lorinën e tij që i këndon këngën.

Në fakt vajza që shihet në krah të tij është studente nga Vushtrria dhe flitet se ia ka marrë zemrën djaloshit të realiti-shout. Por, ne zbuluam që edhe emri i saj është një shkronjë më shumë se ajo vajza e këngës së “Top Fest 10”, pra nuk quhet Lorina, por Florina.

Flitet gjithashtu se lidhja është serioze, ne i urojmë pasi edhe shkojnë si çift./ Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber Zeka gene (F) Lorinën

Famous boy from 'Big Brother 5', which has already entered the music, Arber Zeka, probably found Lorinën of his who sings the song. Girls actually seen his side is students from Vushtrria and has purported to take heart boy realiti-shout.

Mihrije Braha, me projekte te reja...

Vjen me klipin e radhes

Kane mbetur vetem edhe disa dite qe kengetarja e njohur Mihrie Braha do te finalizoj videoklipin e saj me te ri te kenges “Fama”. Kengetarja ka vendosur qe kete videoklip ta punoj me produksionet vendore dhe xhirimet ka gjasa t’i beje ne Kosove apo ne Shqiperi.

“Shume shpejt do ta kryejme videoklipin e kenges ‘Fama’, i cili pritet te jete nje videoklip maratonik. Kete klip do ta punoj me nje produksion vendor, por xhirimet ende nuk kam vendosur se ku do t’i beje, por do te jene ne Kosove ose ne Shqiperi. Regjisor i ketij projekti eshte Ismet Sijarina dhe Blerdi Malushi. Uroj qe adhuruesit e mi ta pelqejne kete videoklip”, ka thene ajo per “Zeri”.

Llapjani qe enderron skenat e modes boterore

Quhet Blerim Shala, djaloshi simpatik që shihni në këtë foto, i cili synon skenat e modës.

Ai kohëve të fundit ka realizuar shumë fotografi nga fotografi i njohur Labinot Bajgora, ku bie në sy stili i tij ‘fashion’ dhe një ditë ai dëshiron të jetë një nga modelët më të njohur jo vetëm në Kosovë, por edhe jashtë saj.

Kjo është një foto e sapo realizuar dhe vjen ekskluzive për ju lexues, ndërsa menjëherë Blerimi ka rënë në sy nga agjensi të ndryshme të modës ku duan ta kenë si modelin e tyre.

Blerimi është 23 vjec dhe është nga Podujeva dhe një ditë ëndërron të jetë përkrah emrave të mëdhenj jo vetëm të botës së modës, por edhe VIP, duke pozuar me ta, ose pjesë e ndonjë videoklipi të tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Llapjani dreaming scenes of the fashion world

Called Blerim Shala, charming boy you see in this picture, which is aimed at fashion scenes. He has recently implemented many files from known files Labinot Bajgora, where his showy style 'fashion' and one day he wants to be one of the most popular models not only in Kosovo, but also abroad.

Wednesday, 10 April 2013

Madona shqiptare: Ata qe shpifen, persona pa vlere

Elda Shabani, apo sic e njohin të gjithë si Madona shqiptare është gjallë, por e shokuar nga lajmi që ka dëgjuar për veten.

Por si ka reaguar ajo dhe nga kush e mori vesh lajmin e rrëmë për vdekjen e saj? Cfarë do ti kishte thënë atyre nëse do ta dinte se kush e ka shpikur këtë lajm? Kush i telefonoi nga kolegët për tu siguar se është mirë?

Cfarë mendon Elda për ato zëra që thonin se ajo e ka sajuar këtë lajm për vetën? Dhe në fund si po i shkon karriera muzikore Madonës shqiptare?

Këto do të mund ti lexoni të premten në një rrëfim ekskluziv për gazetën më të madhe në Kosovë, “Kosova Sot”, intervistë kjo realizuar nga gazetari Maksim Gjokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
They that shpifën, worthless people

Elda Shabani, or as familiar with all Albanian Madonna is alive, but was shocked by the news he heard about yourself. But as she reacted and who heard the news of fake her death? What would have told them if they knew who has invented this story?

Valentina Spaho, plot stil

Është një nga këngëtaret më të bukura që ne kemi, ndoshta këtë do ta miratoni edhe ju lexues sapo të shihni edhe lukun e saj më të ri.

Është fjala për Valentina Spaho, e cila si duket ka dashur të vijë trendy me flokët e prera shkurtër, por që duket si një divë hollivudi.

Nuk dihet arsyeja e ndryshimit të saj, por me siguri po mendon të sjellë edhe ndonjë këngë të bukur së shpejti me pamje plot stil./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valentina Spaho, stylish

Is one of the most beautiful singers we have, maybe this will also approve reader you just see her lukun younger. It comes to Valentina Spaho, which apparently had come trendy short hair cut, but it looks like a Hollywood dive.

We do not know the reason for the change, but certainly is considering bringing a beautiful song with stylish appearance soon. / Albavipnews/

Djaloshi qe ju le pa gjume

“Ora e natës”, ky është programi ndoshta i vetëm që të shoqëron kur je pa gjumë pas mesnatës , ose në orët e para të mëngjësit të hershëm.

Por ‘fajtori’ se pse shoqëria është e bukur edhe në këto orë të vona, është djaloshi simpatik dhe me zë të ëmbël Genci Angjellari.

Është kanali radio-televiziv “Ora News” në Tiranë, i cili e sjell Gencin me tema dhe të ftuar të shumtë, duke  e bërë kështu një nga programet më të ndjekura dhe popullore.

Por djaloshin ne e kemi ndjekur edhe gjatë programit “Start”, ndërsa ka gati një vit që udhëheq “Ora e natës”.

Por ambicia e tij e madhe besoj se nuk do të rri vetëm me kaq, pasi Genci është një nga zërat më të mirë të medias shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The boy leaves you sleepless

Tuesday, 9 April 2013

Joana konfuze, ngrohet me Edberin

Të gjithë u befasuan dhe e komentuan sesi vajza “derdh lot krokodili” në momentin që ajo mori disa rroba nga ish i dashuri i saj, i quajtur Jani.

Është fjala për vajzën më problematike dhe me sjellje konfuze, Joana e ‘Big Brother 6’, që këtë herë dëshiron të ngrohet pranë djaloshit nga Prizreni, Edberit.

Ndërsa Joana nuk e di ende se kë e do me të vërtetë, është kapur mat duke u përqafuar me modelin nga Prizreni. E po nuk thuhet kot se këtë vit ky reality-shou nuk është ashtu siç duket.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Joanna confusing, heated with Edberin

Te gjithe e urojne Vaçe Zelen

Pa diskutim të gjithë përulen para ikonës të muzikës së bukur shqiptare, Vaçe Zela.

Këngëtarja e madhe sapo e ka festuar ditëlindjen e saj të 74-të dhe të gjitha personazhet publike, ndoshta edhe ata që janë të rinj në moshë, kanë dashur që në rrjetet sociale, në pamundësi për ta takuar, ta urojnë në këtë përvjetor.

Simboli i muzikës shqiptare, Vaçe Zela, vazhdon të jetojë e përmalluar në Bazel të Zvicrës, ndërsa thotë se flamuri kuqezi që mban ia tregon asaj origjinën dhe shpirtin e shqiptarit. Një urim vjen edhe nga ne: Jetë të gjatë, Vaçe!/M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vaçe congratulate all Zelen

Monday, 8 April 2013

Dafina Zeqiri apo nje basketbollist?

Të mos i kishte buzët me të kuqe, ne vështirë se do ta dallonim se kjo është një femër, pasi më tepër duket si një basketbollist.

Por, nuk çuditemi kur e njohim në bazë të tatuazheve dhe flokëve në stil djali se kjo është këngëtarja atraktive Dafina Zeqiri.

Një foto shumë e ëmbël, pavarësisht se nuk e dimë a është thjesht foto qejfi, apo ajo ka qenë duke lozur basketboll, por këngëtarja duket se është shumë e lumtur në fushë. /M.GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Dafina or a basketball player?

Was not with red lips, we are unlikely to distinguish that this is a female, because it seems more like a basketball player. But, we are not surprised when we know based on tattoos and hair boy style that is attractive singer Dafina.

Ylber Idrizi, sukses pas suksesi

Këngëtari shkupjan Ylber Idrizi pas një pune tejet të mundimshe për publikimin e dy albumeve të tija me këngë të zhanreve të ndryshme, gjirimeve festive, ahengjeve familjare e mbrëmjeve të ndryshme muzikore si dhe videoklipe te realizuara, tani na shfaqet edhe me suksese të tjera.

“Sot ose nesër” titullohet videoklipi tjetër i radhës nga albumi i tij më i ri “Jeta Vazhdon”.

 “Videoklipi i këngës u realizua në Palma de Mallorca të Spanjës nga produksioni Albeni Creative, tekstshkrues i këngës është Ejup Shabani, ndërsa për muzikën dhe orkestrimin është përkujdesur kompoziori Argjend Meçe“, shprehet ai.

Për momentin këngëtari është duke punuar për publikimin e një baladë me të cilën mendon të prezantohet në festivalin “Çelësi Muzikor”.

“Harrove” e Gold Ag super e klikuar

Vetëm për tre ditë kënga dhe videoklipi më i ri i reperit Gold Ag me titull ‘Harrove’ ka shkruar afër 150 mijë klikime, ky është një sukses dhe tregon se sa shumë e kanë pritur fansat këtë këngë me një tekst dhe vijë melodike shumë të bukur.

Reperi më i famshëm shqiptar megjithëse mes shumë angazhimeve që ka, falenderon të gjithë ata që e kanë vlerësuar këtë këngë ku brenda ka një mini-film shumë interesant.

Imagjinoni se sa shikime do të ketë ky hit pas një jave?./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Forgotten", the super Gold Ag clicking

Just three days the song and video are the new benchmark Gold Ag entitled 'Forgotten' has written close to 150 thousand clicks, this is a success and shows how much the fans have been waiting for this song to a text and very beautiful tune .

Marselini jashte BB: Ndihem i cliruar pas zbulimit te sekretit...

Marselino: Publikimi i sekretit, ndihem i cliruar

Nje dite pas largimit nga shtepia me e famshme ne Shqiperi, Marselino komentoi nga “Fan Club Big Brother 6” pervojen e tij disa javore brenda, foli per sekretin, kritikat e banoreve, te ardhmen e tij dhe shume tematika te tjera,

Fan Club “BB” - Marselino, qendruat disa jave brenda. Cili eshte impakti i pare tani jashte shtepise?

Marselino - Impakti i pare, me duhet ende pak kohe qe te pershtatem me realitetin sepse kjo mbyllja e lirise ka qene dicka e veshtire. Nuk e kisha imagjinuar qe kjo mungesa e familjes do te ishte kaq e veshtire atje brenda.

Kush eshte Kastriot Krasniqi?(Video)

Personazhin që ju prezantojmë sot është një djalosh me zërin e ëmbël dhe mjaft i pëlqyer nga ata që e rrethojnë dhe e dëgjonë.

Ky është Kastriot Krasniqi, i cili mësojmë se ka 11 vjet që ia thotë bukur këngës popullore, dhe është mjaft i kërkuar në gëzimet dhe koncertet e shumta të shqiptarëve në Diasporë dhe jo vetëm.

Kastrioti është me origjinë nga Peja por jeton në Zvicër, ndërsa për të gjitha vajzat që po i hapin sytë tani, duke parë djaloshin simpatik ju themi se është i martuar.

Këngëtari ka treguar se është duke përgaditur albumin e tij të parë, ndërsa deri tani ka në treg 4 këngë. Ka shumë artistë që bashkëpunon këngëtari Krasniqi madje disa prej tyre i ka edhe miq shumë të mirë./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who is Kastriot Krasniqi?

Njomza Vitia, nje tjeter shqiptare e suksesshme ne SHBA

Njomza Vitia"Luanesha e arte" shqiptare e Amerikes

Njomza eshte nje kengetare e re me origjine nga Prishtina, e cila ka kohe qe merret me muzike ne Amerike (Chicago) dhe shihet ne skenen e underground ketu, si nje prej zerave me premtues, ben te ditur Albaniac.

Kengetarja e talentuar dhe shume seksi, kete muaj me 22 prill behet gati te publikoj albumin e saj te pare me titull "Gold Lion", vec tani i vleresuar larte nga kritiket. Lancimi i albumit behet mu ne ditelindjen e 19-te saj.

Ndersa mesojme se se shpejti do te lancoje edhe videoklipin e saj te pare. /Albavipnews/

p.s.Ju ftojme te ndiqni zerin e saj te vecante ne kanalin e saj zyrtar ne Youtube qe deri me tani ka mbledhur me shume se 2 milion klikime:

http://www.youtube.com/user/NJOMZAvitia/

Shpati, pas ndarjes vjen "Si Kazanove"

Rikthehet "Kazanova"

Duket sikur ish-cifti Shpati-Aferdita, nuk paska qene edhe shume i lumtur se bashku, pasi pas ndarjes po shprehen per media se po kalojne shume mire pa njeri tjetrin.

Ndoshta edhe mund te jete e vertete, pasi nje lidhje e tille ne distance, njeri ne Shkup e tjetri ne Miami, mund te kete qene jo dhe shume e lehte per ta mbajtur.

Dhe tani qe eshte i lire, Shpati do vjen se shpejti me klipin e tij me te ri me titull "Si Kazanove", ndoshta nje paralajmerim se cfare do te jete ai tash e tutje, si beqar. /Albavipnews/

Linda Halimi, ne pergaditje te albumit anglisht...

Linda Halimi
Linda, pjese e studios “The Hit Factory”

U bene disa muaj qe kengetarja e njohur, Linda Halimi, shkoi per te ushtruar profesionin e saj ne SHBA.

Ajo tani arriti te behet pjese e studios shume te njohur “The Hit Factory”, ne te cilen studio realizojne kenge emrat e mirenjohur te skenes boterore: si Lil Wayne, Mariah Carey, Christina Aguilera, Justin Timberlake, Justin Bieber, Rick Ross, Jayz etj..

Pra nga tani edhe kengetarja kosovare i eshte bashkuar listes se ketyre emrave dhe Linda tashme ka nisur punen edhe ne albumin e pare i cili do te jete ne gjuhen angleze dhe qe do te permbaje 9 deri ne 10 kenge. Per punen e saj dhe te rejat ajo flet ne kete interviste dhene “Zerit”.

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Sunday, 7 April 2013

Elena dhe Anaidi, pas lojes brenda, braktisen nga te dashurit jashte...

Pas intimiteteve ne “Big Brother”, Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit jashte

Duket se dy ciftet e krijuara brenda “Big Brother 6”, pikerisht Anaidi-Joana dhe Elena-Vigani, kane pesuar krisje gjate kesaj jave. Pasi kane kaluar momentet e para te terheqjes dhe lojerave brenda ne shtepi, ndonjehere te nxituara e ndonjehere te paragjykuara nga banoret e tjere, ka filluar reflektimi mes tyre. Fakti qe i ka bere keta banore te mendojne pertej mureve te shtepise se vezhguar, jane lidhjet qe ata kane lene jashte. Pikepyetjet e tyre jane a do i presin te dashurit jashte, a do ua falin, cfare do te ndodhe pasi te perballen me ta?! Pervec Viganit, modelit nga Kosova, i cili sic deklaroi nuk kishte ndonje histori qe mund ta kufizonte apo ta mbante peng per te krijuar lidhje brenda shtepise, Elena u perlot per te dashurin e saj fotograf Endrit Mertiri, duke shprehur pendese per afrimitetin publik me Viganin.

Gezim Gashi: Kjo vere me plot angazhime dhe projekte te reja...

Gezim GashiGezim Gashi se shpejti me projekte te reja

Kengetari i ri shqiptar, i cili ka krijuar fame nderkombetare, Gezim Gashi, ka paralajmeruar se do te lansoje projekte te reja dhe se kjo vere per te do te jete plot me angazhime.

Gezimi, i cili njihet per kengen e tij “Trigger” qe ishte shnderruar ne hit nderkombetar, pasi eshte shfaqur ne televizionet evropiane dhe ka qene pjese e top listave evropiane, ka zbuluar se ka qendruar ne Kosove diteve te fundit.

“Gjate veres do te kem kenge me Etnon. Une po ashtu jam duke punuar ne kenge te reja me producentin nga Los Angelesi, Andreas Oberg”.

“Kjo kenge qe do te punohet nga ky producent do te jete ne bashkepunim me nje artiste shqiptare te njohur nderkombetarisht. Kenga tjter me reperin suedez te nominuar per Grammy, Lazee, do te lansohet po ashtu shume shpejt dhe jam duke punuar me producentin Boy Rekless, qe i krijon hitet e Usher, Jason Derulos dhe Demi Lovatos”, eshte shprehur Gezimi per Telegrafin.

Nik Xhelilaj ne Turqi, humb nje rol por fiton tjetrin edhe me te madh...

Deshton telenovela ku luan Nik Xhelilaj, nderpritet ne pjesen e 26-te

Popullariteti i tij ne Turqi arriti te behet shume i madh sa hap e mbyll syte. Mjaftoi paraqitja ne nje prej serialeve turke atje qe Nik Xhelilaj te behet yll i ekranit, saqe edhe paparacet ta ndjekin e te mos e lene rehat. Tashme Niku, nga nje djale misterioz qe ne Tirane e mbante fshehur jeten e tij private, mediat nuk i “falin” asnje levizje! I zbuluan te dashuren e cila ishte me profesion aktore gjithashtu dhe luante ne te njejtin serial me Nikun, ndersa tashme tregojne se shqiptari i famshem do te filloje xhirimet e serialit te dyte. “Kayip Sehir” ishte seriali ne te cilin Niku aktronte ne rolin e Kadirit, i transmetuar ky serial ne nje nga kanalet me prestigjioze turke Kanal D, mirepo ky projekt filmik ishte jeteshkurter, pasi mbaroi ne episodin e 26-te, per shkak te shikueshmerise se dobet.


Dani feston neser 40 vjetorin e karrieres

Këngëtari i shumë hiteve shqiptare, Ramadan Krasniqi, që të gjithë e njohin si Dani, ka plot 40 vjet që këndon dhe nuk ndalet.

Gazeta jonë mëson se pikërisht nesër, në një mbrëmje të veçantë, Dani mes shumë miqve dhe kolegëve do të festojë në një nga ambientet më të njohura të Prishtinës 40 vjetorin e karrierës së tij dhe e presin shumë surpriza të veçanta. Edhe 100 vite të tjera, Dani! M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dani tomorrow celebrates the 40th anniversary of career

Albanian singer hits Ramadan Krasniqi, who all recognize as Dani, there are plenty of 40 years who sings and never stops.

Nora, ne mes te vogelusheve simpatike

Këngëtarja Nora Istrefi, si duket, duhet shumë edhe nga fëmijët e vegjël.

Ne e zbuluam këtë foto, në të cilën Nora është në mes të fëmijëve të shkollës fillore “Naim Frashëri” në Prishtinë, ku ka qenë e ftuar në ditëlindjen e një vogëlusheje, e cila është vajza e shoqes së saj.

Nora duket mjaft e lumtur në mesin e të vegjëlve simpatikë dhe është një shenjë e mirë se ajo do të jetë në të ardhmen një nënë e devotshme./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora, in the middle of cute kids of

Singer Nora Istrefi, it seems, have very young children. We found this photo, in which Nora is among elementary school children "Naim" in Pristina, where he was invited to a birthday vogëlusheje, which is of her daughter.

Nora seems happy enough among the least charming and is a good sign that it will be in the future a devoted mother. / Maxim Gjokaj /.

Elteva Gega: BB6 e fiton Iliri

E thërrasim Eva, ashtu siç e quajnë shkurt dhe në formën përkëdhelëse personazhin tonë, e cila falë pjesëmarrjes në ‘Big Brother Albania 6’, si dhe ardhja e saj nga një qytezë e vogël, e bëri që në fillim të jetë një personazh i lakuar.

Etleva Gega, vajza e cila me historinë e saj të dashurisë së pamundur për shkak të kanunit, rrëfen jetën e saj pas javëve që provoi këtë realiti-shou.

*Eva po e ndjek ‘Big Brother 6’ ?
Etleva BB6: Po e ndjek sa herë kam kohë, jam në dijeni të lojës që po bën gjithsecili aty brenda.

Ke marrë një ofertë të mirë pas daljes nga një kompani, diçka më shumë?
Etleva BB6:  Po përveç këshillimit të karrierës, gjë që  është e përjetshme, e më jep mundësi për punësim, mendoj se do kem gjithmonë një derë të hapur në kompaninë “The Headhunter”, jam shumë e lumtur që ata më përzgjodhën edhe mua përveç  finalistëve.

*Eva, pse mendon se banorët nuk e gjetën sekretin tënd, duke ditur që ti vije nga veriu, ku fatkeqësisht kanuni vepron?
Etleva BB6: Mendoj se banorët nuk e kuptuan se bëhej fjalë për një histori që ka lidhje me kanunin, por edhe unë nuk kam folur për lidhjen time, e mbi të gjitha kam treguar shpeshherë që edhe pse jam nga një qytet tjetër, mendoj dhe jam ‘openminded’ po aq sa një person që ka lindur apo jetuar jashtë....Për këto arsye mendoj se ata nuk e gjeten sekretin tim.

Teuta Kurti, ne muajt e pare te shtatzenise...

Teuta Kurti
Pas dy vitesh martese, Teuta Kurti pret femijen e pare

Ishte nje dasme tradicionale, te cilen e ka dashur vete kengetarja e njohur Kurti, se bashku me bashkeshortin e saj Dardanin, duke respektuar keshtu traditat dhe zakonet familjare e fetare.

Martesa e tyre ka bere tashme dy vite, ndersa me heret kishte pasur edhe fjale se Teuta Kurti eshte shtatzene dhe pret nje femije, por keto fjale kengetarja e njohur i kishte pergenjeshtruar.

Por kete radhe, sic duket, lajmi mbi shtatzenine e kengetares eshte i vertete. Teuta Kurti eshte ne muajt e pare te shtatzenise dhe pritet qe te behen prinder per here te pare me bashkeshortin e saj, Dardanin. Ky lajm e ka gezuar shume ciftin, si dhe familjaret e tyre.

Ju prezantojme hakerin e talentuar

Ai deri tani ka preferuar që të mos tregojë foto të tij e as me emrin e vërtetë, por sic bëjnë njerëzit e famshëm, që mbesin me pseudonime dhe anonim.

Ky është D3mi Prince, djaloshi i cili në estradën e Kosovës njihet si një nga hakerët më të talentuar, dhe nëse dikur më parë ai edhe jua thente faqet disa personazheve, tashmë djaloshi tepër i ri në moshë ka vendosur duke bërë vetëm mirë, e duke i ndihmuar shumë artistë që kanë probleme me rrjetet e tyre sociale.

D3mi Princin të gjithë nga VIP shqiptar e duan, pasi ai është një talent që e njeh shumë mirë kompjuterin dhe problemet në profile të ndryshme, dhe ai është një nga më të kërkuarit nga ana e personazheve publikë kur ata kanë probleme me profilet e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Introducing talented hacker

Erik Lloshi, nuk eshte me beqar...

Erik Lloshi zyrtarizon lidhjen me stomatologen simpatike

Kengetari i ri dhe shume i dashur per publikun shqiptar, Erik Lloshi, tashme nuk eshte beqar.

Ai keto dite ne facebook ka zyrtarizuar lidhjen e tij me Ersida Caljen.

Bukuroshja, e cila i ka vjedhur zemren kengetarit te ri, eshte stomatologe me profesion.

Dashuria ndaj Ersides e ka ndryshuar edhe Erikun, i cili kete radhe ne “Top Fest” konkurron me kengen “Njeri tjeter”, dhe pritet te jete nje nga kenget me te mira te ketij edicioni.

Gessy: Genta e ka treguar veten shume femije...

Flet Gessy: Genten e kam lene une, te gjitha i ben nga xhelozia, Bertina vajze e mire

Nga nje person i panjohur, per nje kohe shume te shkurter u be nje nga personazhet me te perfolur ne median roze. Gessy eshte djaloshi me te cilin ka pasur nje romance Genta Gjalpi, banore e “BB5”. Kjo romance kishte pesuar krize dhe qe te dy jane ndare. Nderkohe javes qe kaloi ne kishim rrefimin e Gentes ne lidhje me ndarjen si dhe rrefimin e Bertines, ndersa kete radhe vendosem qe te sjellim edhe versionin e Gessy-t se cfare mendon per vajzat. “Ato qe ka thene Genta, jane te gjitha genjeshtra, sepse nuk eshte Genta ajo qe me la por jam une ai qe e lashe ate per shume arsye. Qe do te thote se nuk eshte ne rregull nga trute, eshte shume minorene dhe nuk eshte femer serioze. Une jam nje biznesmen qe merrem me aktivitete pune dhe me interesojne njerez serioze, kam dhe shoqerine e miqesine time. Por perpara se te lidhesha, me eshte prezantuar si njeri serioz, ndersa me pas e tregoi veten shume femije.


Luzja e Portokallise: Lidhja ime me balerinin 8 vite me te ri...

Renada Caci, me serioze se kurre, flet per lidhjen e saj te re me balerinin Klinton Zeqiraj.

Luzja e Portokallise: “Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s’e kam problem”

Me nje rol te pelqyer ne spektaklin e humorit “Portokalli”, aktorja e njohur si Luzja, ka famen e deshiruar ne galerine e shume personazheve te tjere qe ajo sjell ne kete show televiziv. Renada Caci per here te pare, pranon te flase per jeten private, pikerisht per dashurine me balerinin tete vite me te vogel, Klinton Zeqiraj. Ajo tregon per kete lidhje te pazakonte ne syte e te tjereve dhe cfare e ben ate te lumtur ne kete histori.

Vellai i Viganit BB6: Do e kishim pranuar Elenen si nuse ne shtepine tone...

Flet vellai, Valoni: Po te lidhej Vigani me Elenen, do e kishim pranuar

Javen qe kaloi, top teme e diskutimeve ne “Big brother” dhe jashte kane qene pikerisht skenat e nxehta mes Elenes dhe djaloshit kosovar, Vigan Shehu. Kane bere apo jo seks, kjo gje diskutohet ende, pasi jashte ka edhe versione te tjera. Ne biseduam me vellain e Viganit, i cili per shkak te angazhimeve nuk ka mundur ta ndjeke sa do te donte te vellain ne loje. Por ai nuk ngurron te na tregoje mendimin e tij mbi kete rast. “Me sa e kuptova une, ata te dy jane larguar pak nga njeri-tjetri, sepse Elena ka filluar ta ndieje veten fajtore ndaj te dashurit qe ka lene jashte. Ajo eshte duke u munduar qe t’i rezistoje shtratit te Viganit, qe te mos fleje me te me naten. Edhe po merrte mendime nga banoret e tjere se si te veproje.


E motra: Shpendi ka hyre beqar dhe do te dal beqar...

Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoje lidhje me te

“Shpendi do ta ndihmoje Eldoren per t’u sheruar”

Sipas motres se banorit nga Kosova, Shpendi nuk do te krijoje lidhje dashurie brenda shtepise, por do te dale qe andej si beqar. Ne momentin qe do mesoje per semundjen e Eldores, ai do te mundohet qe ta ndihmoje me aq sa mundet, nderkohe qe Kaltrina vellain e saj e sheh finalist e, pse jo, edhe fitues te ketij edicioni.

A ekziston mundesia qe ai te krijoje nje lidhje me Eldoren, me aq sa ti e njeh apo e ka mendjen ende te ish-gruaja?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online