All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 27 April 2013

Rike Roci, me nje foto pornografike?

Nje foto super erotike e Rikes publikohet ne internet

Ajo eshte nje personazh qe, sa u fut ne “Big Brother”, zgjoi shume kuriozitet brenda banoreve, por edhe per publikun. Dhe, me kalimin e diteve, u pa se Rikja nuk eshte vetem e bukur, por edhe mjaft e zgjuar. Ka gjetur vendin e saj brenda ne shtepi duke zene shoqeri me Elonen dhe Eldoren, nderkohe qe djemte e shtepise pa perjashtim nuk ia kursejne ngacmimet. Rikja ka treguar se eshte nga Durresi dhe jeton ne Itali, punon si parukiere dhe eshte imazh i nje kompanie kozmetike. Nuk ka rrefyer qe ka te dashur, edhe pse ne tashme e dime se ajo eshte e lidhur me nje DJ italian. Meqe ka nje eksperience si modele, ne besuam se Rikja mund te kete ndonje foto sensuale dhe ne fakt e gjetem nje te tille, po aty Rikja shfaqet me shume se sensuale. Ajo shfaqet ne krevat siper nje mashkulli, e veshur me fustan te zi. Nuk e dime se kur mund ta kete bere ate foto apo kush mund t’ia kete nxjerre, sepse e pa censuruar eshte pak e sikletshme per t’u publikuar.

Joana e BB6, shtatzene?

Dyshimi, Joana kerkon test shtatzenie

Prej dy javesh eshte diskutuar ne rrjete sociale fakti qe Joana mund te kete mbetur shtatzene pergjate qendrimit ne shtepine e “Big Brother”. Lajmi mbeti ne kuadrin e thashethemit, derisa burime prane ketij produksioni na thane nje te vertete shokuese.

Zbuluam qe dyshimet per nje shtatzeni te mundshme i ka edhe vete Joana, pasi ka kerkuar nga produksioni nje test shtatzenie. Ende nuk dihet nese Joana e ka kryer testin e aq me pak rezultati i tij. Do te presim javet ne vazhdim, nese kjo dukuri e pazakonte per nje reality show, po ndodh apo jo ne te vertete.

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Friday, 26 April 2013

Jua prezantojme kuzhinier Bjordin

Shpeshherë janë vajzat ato që pyesin se ku ka humbur djaloshi simpatik i “Big Brother 2”. Ja ku jua sjellim Bjordin, që si duket i ka hyrë profesionit të kuzhinës dhe ka vite që jeton në Itali.

Bjordi dihet tashmë që ish të dashurën e ka harruar, Adelajdën, që mezi ia dhuroi një puthje kur luante lojën në këtë realiti-shou.

Derisa ajo ka nisur gazetarinë, Bjordi është rehatuar sërish në Itali dhe, sipas një lajmi që një vit më parë jua sollëm ne si gazetë, ai është në lidhje me një vajzë të huaj. M.GJ

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Present you the chef Bjordin

Often, those girls are wondering where the charming boy lost "Big Brother 2". Here we bring you the Bjordin, who apparently entered the culinary profession and has years of living in Italy.

Fustani me bukur i rri Nores apo Rihanes?

Nuk është hera e parë dhe nuk do të jetë e fundit që një artiste shqiptare të vishet si një artiste e huaj.

Por, në fakt që disa herë  këngëtarja seksi, Nora Istrefi, vishet mjaft bukur, por që është ‘copy’ veshja e saj si e një Vip-i të huaj dhe  siç ka ndodhur, edhe këtë herë siç e shihni, fustani i saj është si i Rihanës.

Por, në fakt kokë e këmbë në bazë të kësaj fotoje, Nora është veshur si Rihana, por meqë ndodhi kjo, ne pyesim kujt po i rri më bukur në trup?.M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beautiful dress sit on or Rihanës Nora?

It is not the first and will not be the last time that an Albanian artist to dress like a foreign artist. But, the fact that sex sometimes singer, Norah Jones, dress nicely, but that is 'copy' dressing her as a foreign Vip's and it happened once again see, her dress is as Rihanës.

Sevi në ÇM7 sjell 'Ti zemer’ (Video)

Këngëtarë të shumtë edhe këtë vit i janë bashkuar garës në festivalin “Celësi Muzikor 7.

Mes tyre edhe këngëtarja e njohur nga Gjilani, e cila jeton prej vitesh në Zvicër, Sevi.

Këngëtarja ka sjellë një krijim të Wirusit në këtë festival dhe me tekst të Avni Qailit, ndërsa kënga mban titullin “Ti zemër”, dhe është pëlqyer mjaft edhe në kanalin Youtube./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sevi in CM7 brings "You heart '

Thursday, 25 April 2013

Astrit Mulaj sjell nje super balade me Gilin

Këngëtari i shumë hiteve shqiptare Astrit Mulaj do të vijë këto ditë me një super këngë të bukur, ku është gati edhe video e saj.

Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Gili dhe është krijuar nga Ilir Berani, bashkëpunëtori i ngushtë i Astritit.

Kënga mësuam se do të jetë një baladë dhe videoklipi është realizuar në Ulqin. Astriti ka vite që jeton në Zvicër, por është nga Kosova, ndërsa cilësohet si një nga këngëtarët jo vetëm me zërin e ëmbël, por edhe i preferuar apo simpatiku i femrave.

Deri tani këngëtari ka realizuar 14 këngë dhe videoklipi që po vjen do të jetë i gjashti me rradhë. Astriti është një nga këngëtarët më të preferuar, jo vetëm në koncerte por edhe në dasmat shqiptare, ndërsa këngët e tij janë kthyer në hite të bukura shqiptare që i dëgjojnë të gjithë.

Wednesday, 24 April 2013

E qeshura Afërditë, dhe seriozi Blero

Duket e qeshur, pavarësisht nga ajo se çfarë ka ndodhur kohë më parë.

E në fakt, bukuroshja Afërdita Dreshaj, vazhdon punën e saj, ndërsa mësojmë se ditë më parë ka qenë e ftuar në një koncert në Manhatan dhe ajo së bashku me Bleron janë pritur shumë mirë.

Por fansat e tyre duke iu referuar kësaj fotografie, që është postuar nga vetë Afërdita, e këshillojnë Bleron që të buzëqeshë pak, e jo të rrijë kaq serioz përkrah këngëtares bukuroshe.M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

The Laughter of Aphrodite and Seriozi Blero

Looks hilarious, regardless of what happened long ago. And in fact, Beauty Untitled, continues its work, as we learn that the first day has been invited to a concert in Manhattan and along with it Bleron are welcomed.

Tuna, seksi dhe provokuese

Pas përfundimit të talent-show “X Factor Albania 2”, ku këngëtarja shkupjane ishte në rolin e mentorëve, si duket, tashmë ka kohë më shumë ta ndjekë publikun e saj nëpër koncerte.

Siç e shihni edhe në këto foto, ku Altuna Sejdiu ka qenë e ftuar në një nga diskot e njohura në diasporë, këngëtarja është dukur mjaft seksi dhe si gjithmonë provokuese.

Ndërsa mësojnë se hiti “ I asaj” vazhdon të pëlqehet edhe në këtë pranverë, pavarësisht se Tuna po planifikon këngë të reja në këtë prag sezoni. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna, sexy and provocative

After completion of the talent-show "X Factor Albania 2", where the singer from Skopje was in the role of mentors, it seems, already has more time to pursue its audience through concerts.

As you can see in the photo, where Altuna Sejdiu has been invited to one of the popular discos in the Diaspora, the singer appeared very sexy and provocative as ever. While learning the hit "The what" remains well liked in the spring, despite Tuna is planning new songs on the eve of the season. M. GJ.

Adelina Ismajli, do te kendoj ne 23 vjetorin e LDK-se

Adelina Ismaili pranon ftesen e Isa Mustafes

Diva e muzikes moderne shqipe pas shume vitesh ka pranuar te kendoje ne pervjetorin 23-te te themelimit te LDK-se.

Sipas burimeve tona, Adelina Ismaili do te jete prezente ne qytetin e saj te lindjes, Prishtine pas shume kohesh me kenge.

Edhepse ajo kurr nuk eshte terhekur nga ideologjia e Ibrahim Rugoves, dhe ne cdo rast te mundur ka perseritur qofte me kenge e qofte ne intervista.

Tuesday, 23 April 2013

Rita Ora, rigjenerohet ne kliniken "Viva Mayr" te Austrise...

Rita Ora ne diete ekstreme

Fansat do e pershkruanin ate si nje yll me linja perfekte trupore, por megjithate, sipas te perditshmes londineze "Daily Mirror", Rita Ora ka vizituar javen e kaluar, njerin nder kampet me rigoroze ne bote per tonifikim shpirteror dhe fizik, kliniken "Viva Mayr" ne Austri, ku nje nate mund te kushtoje deri 1500 funta angleze.

"Rita synon te arrije nje forme perfekte per stinen e veres dhe paraqitjet e saja promovuese te radhes...", nje burim ka treguar.

Programi dietetik qe perfshine edhe ushtrime te shumta fizike, eshte dizajnuar enkas per Riten, dhe do jete ai qe ajo do ta perdor gjate tere jetes, per ta ndihmuar ate te qendroj e rigjeneruar dhe ne forme perfekte. /Albavipnews/

Capital T, “Nje enderr” me Alban Skenderaj

Kënga “Mos harro”, e sjellë këto ditë nga reperi i njohur kosovar, Capital T, është duke u pritur shumë mirë, ndërsa në Top Kosova Radio është një nga këngët më të dëgjuara.

Trimi, siç quhet emri i vërtetë i këngëtarit, ka konfirmuar për ‘Kosova Sot’ këngën më të re që vjen këto ditë me një video, në bashkëpunim me këngëtarin e njohur, Alban Skënderaj.

Kënga mban titullin “Një ëndërr” dhe është një tekst i bukur dhe me ide të të dy artistëve, ndërsa flitet se kënga është mjaft cilësore, dhe nuk ka të bëjë me komercializmin./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Capital T, "A dream" by Alban Skenderaj

Blero me shume tifo se sa muzike

Është një nga këngëtarët që bën shumë tifo për skuandrën e tij të zemrës, madje edhe në familjen e tij kur luan Barcelona të gjithë vishen me ngjyrat e skuadrës.

Por një këshillë kemi, pak si shumë anash e ke lënë muzikën Blero, duke u marrë vetëm me tifon për Barcelonën!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Typhoid blero more than music

It is one of many singers who cheer for skuandrën makes his heart, even his family when Barcelona plays all wear team colors.

But the advice we, too many have put aside the music Blero, dealing only with typhoid for Barcelona! / Albavipnews /

Kreatorja Aferdita Paqarada, sjell risi ne fushen e modes...

model: Ema & Malesore Tafilaj
foto: Veton Osmani
Sjell nje trend te ri ne mode

Kreatorja e njohur Aferdita Paqarada sapo ka realizuar brendin me te ri te “Aphordite Couture – Haute Couture Dress & Kid’s Way”, qe dallon per nga koleksionet e shfaqura deri me tani nga kjo fushe.

Aferdita tani me kete trend per vajzat e vogla, ka menduar te sjelle nje risi ne fushe e modes ne vend, mbase kjo i ka munguar tregut tone.

Aferdita bene te ditur se nuk do te ndalet me punen e saj, ajo do te vazhdoj te realizoj edhe shume revy te tjera, te cilat secila prej tyre do ta kete vecantine e saj. Ne kete interviste dhene “Zeri”-t ajo do te shpalos me shume rreth projektit te fundit.

“Making off” me Florin, Genen, Andy dhe Avniun (Video)

Ju kemi thënë pak ditë më parë se dy artistët më me emër pasi kanë performuar në disa qytete të Kosovës dhe ku janë pritur për mrekulli, i janë drejtuar studios së fotografit të njohur Avni Selmanit.

Gena dhe Flori së bashku më Andt DJ do të vijnë shumë shpejt me disa superfoto të realizuar nga fotografi, por duket në këtë video ‘Making Off” që djemtë janë argëtuar edhe mjaft, ndërsa mjeshtri Selmani shkrepte aparatin.

Kjo video që shihni është realizuar nga produksioni i njohur kosovar “Vissoundmedia Vsm”, ndërsa disa foto do të mund ti shihni në numrin më të ri të revistën prestigjioze ‘OK’./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Making Off" with Florin, Gene, Andy and Avni

Liri, artisti qe ndryshon VIP

E njohin të gjithë si Liri Joli, por në fakt emri i tij i vërtetë është Lirim Qunaj. Është një artist i cili jeton në Zvicër, por origjina e tij dhe vendlindja është Prizreni.

Nëse artistët shqiptarë do të këndojnë në Zvicër shumë prej tyre janë rregulluar dhe zbukuruar nga duart e arta të Lirit. Dikush do të thotë, sidomos vajzat që është shumë simpatik, e në fakt e vërtetë pasi ai ka qenë edhe model dhe ka punuar me disa agjensi mode në Zvicër.

Ai shpesh herë ka qenë imazh në koleskionet e vjeshtës, madje ka marrë edhe cmime në vitin 2008, cmimin e dytë dhe në 2009 atë të parin ku është vlerësuar edhe nga juria e përbërë dhe nga më e bukura e Zvicrës Bianca Sissing.

Fiziku dhe simpatia e tij ka rënë në sy duke u ftuar për të qenë model për qendrën e njohur “SurseePark” dhe për “DOBI Beaty Markt”. Tashmë profesioni i tij më i dashur është ai i Hair & Make up artist, dhe ka 4 vite që e ushtron me shumë passion dhe e bën për mrekulli.

Ndërsa Liri na tregon se VIP-at që ai rregullon janë në shumë raste të bukur nga natyra, por ‘make up’ mund të ndryshojë njeriun në tërësi. Tani djaloshi simpatik ka gati të hapë sallonin e tij të cilin e ka pagëzuar “Star of Beauty by Liri”/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liri, artist changing VIP

Fabi dhe Olta, presin jo nje, por dy femije binjake...

Fabian Basha & Olta Ahmetaj
Fabi i Produkt 28 pret te behet baba i dy binjakeve

Dhe lajmet e bukura per femije qe presin te vijne ne jete nuk kane mbarim. Nje tjeter personazh i njohur per publikun, pret te behet baba. Behet fjale per Fabin, nje nga anetaret e grupit Produkt 28, i cili prej shume vitesh eshte ne nje lidhje me balerinen simpatike Olta Ahmetaj, te cilen te gjithe e mbajme mend nga pjesemarrja e saj ne te tre edicionet e "Dancing with the Stars". Ata prej shume vitesh kane statusin e te fejuarve, bashkejetojne dhe lajmi i bukur eshte qe se fundmi presin jo nje, por dy femije. Ky lajm i ka gezuar shume te dy, si Fabin dhe sidomos Olten, e cila gjithmone e ka pritur me padurim momentin kur do te behej nene. Ne i urojme Oltes nje shtatzeni te mbare dhe te lindin dy bebe te bukura dhe te talentuara, sic jane dhe mami me babin. /revista paloma/

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Monday, 22 April 2013

Flori Mumajesi behet fotograf

Pas një natë shumë të zjarrtë, që ka kaluar producenti i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, së bashku me këngëtarin Gena në një nga diskot më të njohura në Prishtinë, të nesërmen është dashur të relaksohej pak.

Por, gazeta Kosova Sot sjell këtë foto ekskluzive, ku duket Flori duke bërë rolin e fotografit dhe aparatin e ka drejtuar nga fotografi i njohur Avni Selmani.

Por, Flori në këtë studio ka realizuar një set fotografik me mikun e tij të vjetër fotograf. Më pas, Flori ka vazhduar në natën tjetër në një tjetër disko kosovare./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Mumajesi done photographer

After a very sultry night, having spent producer known Albanian gold Mumajesi, along with Gena singer in one of the most popular discos in Pristina, the next day had to be relaxed a little.

Nora dhe Roberti dhurojne puthje ne publik

Lidhja dhe historia e tyre e dashurisë edhe nëse ka pasur ndonjë moment të keq, ata janë treguar shumë hermetikë, dhe të paktën në publik janë parë vetëm të lumtur.

Është fjala për një nga çiftet më simpatike të shou-bizit shqiptar Nora Istrefi dhe Robert Berisha, të cilët kohët e fundit, siç e shohim edhe në këtë foto, dhurojnë pa të voglin problem puthje në publik.

Këtë herë, këtë foto nuk e ka realizuar asnjëri nga telefoni i tyre, por dikush më pranë që ka qenë  dhe, si duket, u ka pëlqyer kjo puthje. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora and Robert donate kiss in public

League and their love story even if there were any bad moment, they were very airtight, and at least in public are just happy first. This is a charming couples from the show-Albanian BIZI Norah Jones and Robert Berisha, who recently, as we see in this picture, without the slightest problem donating kiss in public.

Sabri Fejzullahu, shou-meni sharmant qe i qendroi kohes...

Sabri Fejzullahu
foto: petrit metohu
Sabri Fejzullahu, kengetari i pranveres se Prishtines

Sabri Fejzullahu, nje nder zerat me te bukur te muzikes shqiptare, shpalos te fshehtat dhe mrekullite e jetes se tij te kengetarit, humoristit dhe shou-menit.

Me mustaqe tashme te thinjura, shikim babaxhani dhe me se 47 vjet skene ne bagazhin e tij, Sabri Fejzullahu e ka ndermend qe te mbetet ne estrade edhe per shume vjet te tjera. Tek flet me nje ze te qete, si pak kush tjeter, ai ka bere karriere te gjate te kengetarit, humoristit dhe shou-menit, gjithe kohen me te njejtin sharme dhe sukses.

E tera kishte filluar, moti, shume moti, ne vitet e largeta gjashtedhjete. Nje bari zeshkan me floke kacurrela dikund ne rrethinen e Llapit i kishte degjuar per here te pare "Beatless"-et dhe kishte enderruar qe nje dite te behej kengetar... Deshiroja te tregoja se isha dikushi.

Shkenda dhe Bekimi, çifti i lumtur VIP

Ç’ka ka të re për bukuroshen kosovare Shkenda Dubova? Ajo ka kohë që e ka gjetur të dashurin e jetës së saj.

Dhe konkretisht siç tregojnë edhe këto fotografi të publikuara në faqen e tyre në FB, çifti simpatik po e kalon shumë mirë me njëri-tjetrin.

Djali që i ka fituar zemrën asaj, është një biznesmen i njohur në Kosovë, Bekim Vrajolli dhe sipas disa thashethemeve flitet se çifti i lumtur VIP do të martohet këtë verë, dhe nëse është e vërtetë ne i urojmë shumë lumturi të begatë, pasi si duket edhe në këto pamje fotografike çifti përshtatet shumë mirë me njëri-tjetrin.

Burimi Yllpress
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkenda and Bekimi, happy couple VIP

Lori si gjithmone ne forme

Shquhet jo vetëm për zërin e saj të ëmbël, por edhe për stilin e saj.

Kjo është biondina simpatike këngëtarja Lori, ku këtu duket mjaft në formë në një prezantim të sajin në një sfilatë mode të mbajtur në Ferizaj, ku ajo ka kënduar.

Mësuam se veshja e saj është kuruar nga stilistja e famshme Vjollca Llapashtica.

Burimi Maksimnews
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori as always in shape

Characterized not only to its sweet voice, but also for its style. This is biondina charming singer Lori, where there seems quite a presentation in the form of hers in a fashion show held in Ferizaj, where she sang.

We learned that her dress is curated by famous designers Nader Llapashtica.

Ami serish shtatzene...

Amarda Toska
AMARDA TOSKA SHTATZENE..

Thashethemet e fundit thone se Ermali dhe Ami jane ne pritje per t’u bere prinder. “Zoti ka vendosur t’i bekoje me nje femije”, ka qene nje nga komentet e bera ne rrjetin social ‘Facebook’, ku ishte publikuar nje foto e ciftit… Lajmi konfirmohet per “Bluetooth” edhe nga nje burim i afert me ciftin e yjeve te showbiz-it. Ky femije vjen si nje dhurate e cmuar per dy te dashuruarit, te cilet kane hyre ne vitin e trete te marteses... Sic thuhet nga burimi, Ami dhe Ermali jane shume supersticioze dhe nuk kane dashur qe ta ndajne me shume njerez kete lajm te gezueshem. “Jane te dy shume te lumtur. Gati sa s’fluturojne”, thote burimi per “Bluetooth”. Ami eshte shfaqur se fundmi ne kopertinen e nje reviste te njohur shqiptare, ku ka deklaruar nder te tjera se eshte koha per te krijuar familje, por pa zbuluar surprizen e madhe, ate te pritjes se nje femije.


Ingrid Gjoni, shume shpejt me "Inshalah"...

Ingrid Gjoni
Nje “inshallah” per Ingrit Gjonin

Ingrit Gjoni pritet te lancoje shume shpejt, videoklipin e saj me te ri, duke shenuar keshtu nje rikthim te sajin pas lindjes se djalit, ndonese ajo nuk i ka nderprere kurre koncertet. Kenga me ritme orientale, nen titullin “Inshallah”, pritet ta ktheje kengetaren e dashur te skenave shume fuqishem ne tregun muzikor.

Disa nga skenat e videoklipit jane realizuar ne Durres, atje ku Ingriti kalon nje pjese te mire te veres me familjen e saj dhe protagonist kryesor ne te eshte i biri, Paridi. Fotot qe sjellim sot jane ekskluzive dhe e sjellin kengetaren me nje pamje tjeter. Videoklipi eshte xhiruar nga “Max Production” dhe shume shpejt pritet te shfaqet ne kanalin muzikor “BBF”.

Mediat greke: Berisha adhurues i femrave te bukura...

Mediat dhe blogjet e shtetit fqinj, Greqise, komentojne Kryeministrin dhe kryetarin e PD-se si “Dashnorin e Venedikut”

Media greke: “Berisha adhurues i femrave sexy”

Media greke ka komentuar dite me pare daljet publike, te kryeministrit Sali Berisha gjate koheve te fundit si nje televizion si neper takime me anetaresine e PDse neper ‘pub’-e te Tiranes me femra te ndryshme ‘vip’ si Ciljeta Xhilaga, Greta Koci, Valbona Qereti, Rita Ora etj. Sipas medias greke, Berisha eshte nje adhurues i madh i femrave te bukura dhe kete e verteton nese hyn ne internet dhe kerkon ne emrin e tij foto. Ekzistojne, sipas medieve greke, dhjetera fotografi te Kryeministrit Sali Berisha me kengetare, prezantuese dhe ne pergjithesi me femra te bukura te ‘Shoe-biz-it’ shqiptare, referon nje prej agjencive greke te lajmeve ne internet. Sipas po te njejtit shkrim te kesaj medie, Kryeministri i Shqiperise dhe kreu i Partise Demokratike shoqerohet dhe mban afer vetes dhe ne seline e Keshillit te Ministrave femra te bukura, te hijshme shume sexy. Keto agjenci dhe blogje lajmesh greke kane ekspozuar dhe nje foto-reportazh interesant me fotografi te Kryeministrit Berisha me te gjitha femrat qe shoqerohet dhe eshte shoqeruar.

Xhimi BB: Shakaja e prezervativit me eliminoi

Xhimi: Gabova me shakane e prezervativit

Mbremjen e se shtunes ishte Xhimi banori i radhes qe u largua nga shtepia e “Big Brother” dhe ne emisionin “Fan Club”, pasi theksoi se aventura ne shtepine me te famshme ne Shqiperi “ka qene nje eksperience e jashtezakonshme”, tha se shakaja e prezervativit ne ushqim mund te kete ndikuar ne daljen e tij.

“E pranoj qe ishte nje shaka e tepruar, por nuk ishte me te keq. Banoret ma mbajten vath ne vesh dhe nuk e mbyllen kete ceshtje edhe pse une kisha kerkuar falje publike. Ata e kthyen serish temen per te denigruar figuren time. Aty brenda jemi te izoluar dhe doja qe gjithmone te benim shaka dhe t’ja kalonim mire. Iliri dhe Elona me sulmuan shume dhe i thane banoreve se kete shaka une e kisha perseritur serish. Kjo nuk ishte aspak e vertete, nuk do e beja kurre. Ndoshta ky incident me eliminoi”, deklaroi 45-vjecari.

Ervin Bushati, akoma i vecante...

Ervin Bushati
Ervin Bushati: Rrjedha qe mori karriera ime pas shkrirjes se grupit MISTER

Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSHse qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. "Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken shqiptare te pas viteve '90-te. Ishte nje shkolle e mire per mua. Te gjitha kenget e grupit tone ishin hite asokohe dhe mendoj se shume prej tyre vazhdojne te mbesin te tilla", tregon Bushati me mall te shkuaren e tij artistike dhe te grupit MISTER". Sot ai ka nje karriere te admirueshme si kengetar solitistik dhe bashkepunimet qe ka realizuar me emrat e njohur te skenes shqiptare gjithashtu kane rezultuar mjaft te suksesshme. Lidhur me kujtimet profesionale, ne nje interviste te sinqerte, kengetari shkodran zbulon edhe axhenden e tij ne vazhdimesi, projektet e radhes, duetin me kengetarin italian, si dhe mjaft detaje nga jeta e tij private.

Sunday, 21 April 2013

Klea Huta, ambiciozja seksi e televizionit...

Klea Huta
Klea Huta, prezantuese dhe aktore pa mbushur 20 vjec

Klea Huta, moderatore e “Top Fest 10” ne krah te Ledion Licos, flet per emocionet e ambicies televizive. Per pak mbush 20 vjec, dhe ka cfare te ndaje me publikun, tashme qe eshte bere protagoniste dhe ne serialin triller te Besnik Bishes me titull “Millenium”. Pas eksperiences si gazetare sportive e kronikave roze ne “Procesin Euro 2012”, tashme ne ethet e nje gare ku kendohet. Flet per xhelozite ne ekran dhe shpirtin e aventures qe fshihet pas vajzes romantike.

Po provon eksperiencen e moderatores se “Top Fest 10″, festivali qe tashme ka hyre ne fazen gjysmefinale. Si do t’i komentoje kengetaret nga takimet me ta ne paskuinta?

Gjyste Vulaj, nje mama e perkushtuar

Duket sikur ajo është një mama repere, me lukun e saj të cilin vazhdon të befasojë, është kjo këngëtarja e dashur Gjyste Vulaj dhe në prehër ka djalin e saj, Besartin.

Duket se është një mama shumë e përkushtuar, dhe e lumtur skajshmërisht, por përveç kësaj ajo ka javë që ka nisur agjentën e saj të shumë koncerteve në Diasporë.

Burimi Maksimnews
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj a devoted mum

Looks like she is a mum benchmarks, with its lukun which continues to surprise, is that the singer had Gjyste Vulaj lap and has her son, Besart.

It seems that is a very devoted mother, and extremely happy, but other than that it has launched agjentën week that its many concerts in the Diaspora.

“Aragona Band” zhgenjehet nga “Top Fest”

Në fakt, djemtë simpatikë të grupit “Aragona Band”, nga Kosova, siç edhe na kishin treguar, është parë se e kishin prezantuar në ‘Top Fest 10’ një këngë të veçantë.

Por, si duket, organizatorët nuk i kanë lejuar që djemtë, të paktën me këngën me titull “Urgjent”, të jenë në gjysmëfinale.

Djemtë janë zhgënjyer paksa, por nuk do të ndalen. Ata së shpejti do të sjellin këngë dhe hite të reja, e ndoshta nuk do të provojnë më “Top Festin”.  M. GJ

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Aragona Band" disappointed by the "Top Fest"

Bamiresja Dafina Zeqiri

Ka qenë një koncert në Vushtrri, i organizuar për të ndihmuar një vajzë të vogël për t’u shëruar, në të cilin këngëtarja më e kërkuar shqiptare nuk ka munguar.

Në natën e së premtes është parë në këtë koncert edhe Dafina Zeqiri për të dhënë kontributin e saj si artiste, në ndihmë të fëmijës, duke treguar edhe anën e saj bamirëse.

Nëse dikush mendon se është vetëm Dafina ajo që di të sjellë risi në dukje dhe këngë, është gabim, pasi ajo ka edhe shpirt human. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina charity

There was a concert in Vushtrri, organized to help a little girl to be healed, which required more Albanian singer did not miss.

On Friday night concert is the first in this Dafina for its contribution as an artist, to help the child, by showing her charitable side. If anyone thinks that is just what Dafina know ushered out and the song is wrong, because it is the human spirit. M. GJ.

Mediet italiane mahniten me zerin e Elhaides

Interpretimi në duet i shqiptares Elhaida Dani nuk i ka mahnitur vetëm anëtarët e jurisë, por zëri i saj është komentuar si një zë super, me të ardhme, nga ana e medieve italiane.

Elhaida e ka pasur një betejë me një konkurrente tjetër, me emrin Françeska, por ka qenë shqiptarja që ka vazhduar garën.

Kujtojmë që Elhaida është duke u prezantuar shumë mirë në ‘The Voice of Italy’, ndërsa vite më parë e ka fituar në Tiranë talent-shoun “Akademia e yjeve”, ndërsa edhe çmimin e parë në edicionin e 9-të të “Top Fest’./M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Italian media are delighted with the voice of Elhaidës

Interpretation of shqiptares Elhaida duet Dan has not only impressed the jury members, but her voice is commenting as a super voice, in future, by the Italian media. Elhaida has had a battle with another competitor, named Francis, but has been continued Albanian race.

Lumturia e Gilit

Thuajse e takojmë çdo ditë në të njëjtin vend në Prishtinë së bashku me bashkëshortin e saj dhe me shumë miq përreth. Edhe për intervistën tonë, të cilën e mirëpret me ëmbëlsi e takuam aty, ku po shijonte një kafe me njeriun e jetës së saj.

Është kjo këngëtarja e njohur shqiptare Gili, e cila në disa minuta rrëfen për të rejat e saja, ku flet me shumë dashuri për familjen, një biznes që po e nis, si dhe për djemtë, të cilët nuk i shikon kurrë në rrugën e muzikës.

Gili tregon edhe për këngën më të re, që pritet të dalë shumë shpejt, si dhe do të donte që gjithmonë në krijimet e dashurisë të bashkëshortit të saj, ajo të ishte muza.

*Çfarë po bën Gili në këto ditë pranvere?
Gili: Po merrem me organizimin rreth hapjes së studios së bukurisë “Prishtina”, duke munduar që të plotësoj stafin. Por njëkohësisht sapo kam përfunduar edhe videoklipin më të ri ku, do të vijë në duet me këngëtarin Astrit Mulaj. Ky klip është duke u montuar dhe është realizuar nga një produksion slloveno-shqiptar.

Meti i BB, zbulon sekrete te reja per Viganin dhe Edberin...

Meti i “BB”: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Meti Alshiqi, djaloshi i cili u be i njohur nga edicioni i kaluar i “Big brother”, pas puneve te suksesshme si model e menaxher lokalesh, ka menduar t’i futet muzikes. “Do te marrim pjese ne festivalin ‘Celesi muzikor’, jam ne duet me grupin ‘Fama’, d.m.th. Buraku & Meti. Ndersa kenga quhet ‘Falma’, ku jemi edhe pretendente per te fituar”, thekson Meti ne biseden e realizuar per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja. Mbi te gjitha, Meti komenton edhe dy banoret nga Kosova, Viganin dhe Edberin, te cilet i ka shoke shume te mire. “Sa per ‘Big brother’, une taninuk i ndjek ato, sepse nuk kam as nje minute kohe te lire duke u marre me xhirime ne Rtv21. Pastaj kam dhe lokalin tim ‘Large bar’ dhe ‘Duplex club’ dhe me nje fjale kam shume pune. Por Viganin dhe Edberin i kam shoke shume te mire prej vitesh”, thote Meti, i cili ne saje te njohjes e di se cfare i duhet shtepise se famshme e cfare jo.


Klodi i BB: Rikja, nje Monica Bellucci shqiptare

Klodi & Rikja
Flet miku i saj, Klodi Cela: Si e njoh Riken; mund te quhet Monica Bellucci shqiptare

Erdhi si surprize te shtunen e kaluar ne kete edicion te “Big brother”. Quhet Rike Roci, 26 vjece dhe jeton ne Itali, eshte marre me modelizem, nderkohe po punon edhe si stiliste e parukiere atje. Eshte ne nje lidhje te gjate dashurie me italianin Luca Binetti, ndersa ne realizuam nje bisede me nje nga miqte e saj me te mire, ish-banorin e “BB”, Klodi Cela, i cili tregon se si e njeh ai Riken. “Ajo eshte nje femer shume e embel, me vlera njerezore, jeton nje ore larg meje se bashku me familjen e saj prej me shume se 16 vitesh. Eshte e fejuar me nje djale shume king, nje vajze qe punon si hair styler (parukier), eshte femer qe di te komunikoje shume mire. Te Rikja mua me pelqen bukuria qe tashme shihet, por edhe sjelljet e saj te bukura, eshte shume e dashur dhe me nje zemer te madhe”, tregon Klodi mbi ate se sa e njeh miken e tij, tashme banoren me te re Rike Roci.


Eralda Hitaj, prezanton te dashurin?

Eralda Hitaj
Eralda, ne krah te te dashurit ne evente

Imazhi i kafes “Lori”, Eralda Hitaj, eshte bere e njohur edhe me prezantimet e programeve per te rinj ne “Top Channel”.

Nderkohe qe aktualisht ndodhet ne sheshxhirimet e serialit me vrasje “Millenium”, ajo ne festa private mes miqsh nuk del vetem, por ne shoqerine e nje djali qe ka gjasa te jete i dashuri i saj.

Eralda ka krijuar profilin e vajzes enigmatike, duke preferuar me shume te pozoje sesa te flase per jeten e saj dhe ky eshte nga rastet e pakta qe paparaci e ka fotografuar cift.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eralda, next to loved ones in events
Image of Coffee "Lori" Eralda Masada has become well known for presentations of new programs in the "Top Channel". While currently in Bali with the murder of the series "Millennium", it private party among friends out there, but in the company of a boy who is likely to be her boyfriend. Eralda created enigmatic girl's profile, preferring to nominate more than to talk about her life and this is one of the few cases that the paparazzi photographed couple. ]]

Elhaida, vazhdon suksesin ne "Voice of Italy" [VIDEO]

Elhaida Dani
Elhaida triumfon serish ne “The Voice of Italy”

Kengetarja 19-vjecare, Elhaida Dani, ka kaluar me sukses nje tjeter sfide ne programin “The Voice of Italy”, ku ajo po merr pjese, per te kaluar keshtu ne fazen e performimeve “live”. Vajza nga Shkodra ka cuditur serish, ne ate qe organizatoret e programit, e quajten si sfide nderkombetare mes saj dhe kengetares italo-amerikane, Franceska Belenis. Konkurrentet e “The Voice of Italy” kenduan me nje kenge te Dona Summer ne nje gare shume te veshtire. Beteja e tyre eshte konsideruar si nje beteje mes dy tigrash, qe nxori fitimtare 19-vjecaren shqiptare. 19-vjecarja Elhaida Dani, ne episodin e transmetuar me 28 mars ka surprizuar duke kenduar “Mamma knows best” te Jessie J. Me gjithe pervojen ne skene, Elhaida u shfaq shume e ngazellyer ne skenen e “The Voice of Italia”, ndersa u bashkua me ekipin e Richardo Cocciante-s.

Ingrid Gjoni prezanton gjoksin e ri...

Ingridi prezanton gjoksin e ri

Pas lajmeve se kengetarja Ingrid Gjoni ka bere gjoksin operacion, ajo prezantohet vete me gjoksin e ri.

Kengetarja, e cila ka qene ne nje feste mes artistesh te organizuar ne Tirane, pak dite me pare ka pozuar per fotografet me kete ndryshim te ri ne pamjen e saj, ku sic e shihni eshte rastesisht ne pranine e Gent Pjetrit, i njohur si Doktori i “Fiks Fare” ne “Top Channel”.

Ingridi vendosi ta bente operacion gjoksin, pas sjelljes ne jete te djalit te saj, me te cilin nuk ka hezituar te shfaqet ne faqet e gazetave apo ndonje kopertine reviste.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingridi introduces new breast
After the news that Ingrid singer has breast surgery, it presents herself with a new breast. The singer, who has been on a celebration between artists organized in Tirana, a few days ago has posed for photographers with this new change in her appearance, which as you see is random in the presence of Pjetri Gent, known as Doctor the "Fiks Fare" in "Top Channel". Ingridi decided to do breast surgery, after bringing in her son's life, which has not hesitated to appear on the pages of newspapers or a magazine cover. ]]

E dashura e Ilirit: E verteta e fotove nudo...

Flet Anisa, e dashura e Ilirit te “Big Brother”: Ju rrefej anen e panjohur

E dashura e Ilirit: S’me bezdis loja me vajzat

“E verteta e fotove nudo qe u publikuan ne media”

“Me Ilirin njihemi qe ne femijeri, kemi qene bashke nga klasa e pare deri ne te shtaten, kohe kur une u largova per ne Greqi. U rigjetem pas disa vitesh me te gjithe shoqerine e klases, nepermjet facebook-ut. Asokohe kemi folur disa here, por vetem kaq. Ne maj te vitit te kaluar, nje publikim i imi ne facebook u be shkak qe ne te flisnim perseri, por kete here me shume. Qe nga kjo kohe, ne flisnim cdo dite me ore te tera dhe s’kishte dyshim qe filluam ta pelqenim njeri- tjetrin. Keshtu vendosem te takoheshim ne vere ne Shqiperi, ku dhe kaluam pushimet bashke. Aty lindi dhe ajo ndjenja e forte qe kemi per njeri-tjetrin. Qe atehere, gati cdo muaj udhetojme mes tri shtetesh, Greqise, Italise dhe Shqiperise, per te qene bashke”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online