All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 1 June 2013

Benet Kaci rikthehet, ne Videofest i shoqeruar nga kater prezantuese seksi...

Pese prezantues ne Videofestin e ketij viti

Videofesti muzikor 2013, qe eshte ngjarja me e madhe e vitit per yjet muzikore shqiptare, kete vit po vjen me ndryshime te medha, qe pritet te befasojne publikun.

Pas darkes se mbajtur pak dite me pare me gazetaret, qe do te percjellin minute pas minuti ngjarjen me te madhe te vitit ne shoubizin vendor, eshte Telegrafi qe ka mesuar per disa prej ndryshimeve qe do te jene kete vit.

Ne edicionin e 10-te te tij, Videofesti do te kete ne skene plot pese prezantues. Kater femra dhe nje mashkull. Kater bukuroshe dhe nje prej ikonave te moderimit ne median shqiptare.

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Luli Bitri, aktorja shqiptare e vleresuar larte ne Itali...

Luli Bitri
Javet e fundit, aktorja shqiptare eshte vleresuar qofte si aktorja me e mire, qofte per perzgjedhjen e personazheve qe luan

Luli Bitri, tre cmime ne nje muaj

Luli (Luljeta) Bitri, aktorja shqiptare qe jeton mes Torinos, Romes e Tirane vazhdon te mbledhe vleresime te larta e cmime ne Itali per rolin e luajtur ne “Dimmi che destino avrò”.

I fundit ne kohe, cmimi i marre ne Napoli me 25 maj ne kuadrin e edicionit XIII te Festivalit Napoli Cultural Classic, kushtuar Ekselencave ne kulture, art, kerkim shkencor e teknologji qe kane spikatur per aftesite e tyre krijuese e humane. Luli Bitri vleresohet me cmimin Napoli Cultural Classic per Kinematografine me motivacionin “sepse ne karrieren e saj si aktore zgjedh linjen e angazhimit social e jep prova te larta interpretimi, duke shprehur me natyrshmeri dhe thjeshtesi artin e madh. Sepse ka ndertuar me force imazhin e saj si grua ne kulturen shqiptare dhe eshte futur me guxim ne kinematografine italiane”.

Zajmina Vasjari shume “hot’ me ‘I kom” (Video)

Një video super e bukur, dhe këngë shumë interesante sapo ka ardhur në tregun shqiptar.

Edhe më parë fotot dhe pritshmëria e kësaj këngë nga bukuroshja e skenës shqiptare Zajmina Vasjari, ishte shumë e madhe.

Ja ku e keni një super “hot” duke thënë se ‘I kom’ vjen video e realizuar nga ‘Max Productions”, ku Zajmina duket vërtetë një ushtare super seksi, ndërsa kënga është realizuar nga ‘Stine Records”.

Ndërsa edhe Zajmina si Elvana duket se mundohet të flasë në dialektin e Kosovës./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -[[ translation by google:
Zajmina Vasjari very 'hot' with 'The com "

A video super nice and very interesting song has just arrived in the Albanian market. Even before the photos and the expectation of this song from Beauty and the Albanian scene Zajmina Vasjari was great.

Nxehet debati, Anaidi-Ilirit: Po fitove ti, do vras veten...!

Finalja e BB, Anaidi-Ilirit: Po fitove ti, do vras veten

Anaidi dhe Iliri hedhin batuta me njeri-tjetrin, fillimisht me shaka dhe me vone perballen hapur, duke shkembyer opinionin e tyre per tjetrin sy me sy. “Ti dukesh njeri me ambicie, por ne fakt perspektiven e ke zero”, - i thote Iliri Anaidit. Ndersa Anaidi ia kthen: “Rike, hap pas hapi, Like”. “Ai tru i vogel do te te lere ty aty ku je”, - i kunderpergjigjet Iliri, ndersa vazhdon: “Mendjen nuk e kemi te kufizuar”. “Ti ke te drejte te fantazosh sa te duash, por ne momentin qe ngec aty, duhet te ecesh me kembe me te vogla”, - ia kthen Anaidi. “Ti, cfare mendjeje ndjek, qe je i sigurt se do te fitosh?”, e pyet Anaidi. “Une me mendte e tua nuk shkoj dot as deri te furgonet”, - ia kthen Iliri, ndersa shprehet i sigurt kur thote se do ta fitoje “Big Brother”-in. “Une, po e fitove ti, do te bej vetevrasje”, -ia kthen Anaidi.

Arbana "lodhet" nga mesazhet e Berishes...

Arbana Osmani
Arbana Osmani i pergjigjet Berishes me shaka: Boll, se ma hodhe baterine ne toke

Ashtu sic i ka ndodhur nje pjese te mire te shqiptareve, edhe prezantueses se dashur Arbana Osmani, i ka mberritur kete jave ne celular nje mesazh nga kryeministri Sali Berisha, ne te cilin ai kerkonte sugjerime per mandatin e ardhshem.

Teksti i mesazhit te kryeministrit eshte ky qe po sjellim me poshte: “Se bashku arritem shume. Gjetem nje vend jashte NATO-s, me radhe per viza, me rroga e pensione mjerane e me mungesa ne drita, uje, rruge, shkolla e investime.

Sot vendi ka ndryshuar shume, por kemi edhe shume per te bere. Mirepres sugjerimet tuaja per mandatin e ri tek 0672099410. Miqesisht Sali Berisha”.

Sonte finalja, kush do fitoj "Big Brother 6"...?

Sonte finalja e 'Big Brother'

Pas 15 javesh ka mberritur ne diten e fundit aventura e 'Big Brother 6'. Kete mbremje do te zbulohet edhe fituesi i ketij edicioni, i cili gjendet mes kater finalisteve qe jane: Elona, Anaidi, Iliri dhe Shpendi.

Nje rrugetim i gjate, mes miqesish, zenkash, dashurish, si ajo e Anaidit dhe Joanes, apo garimi dhe sekretesh per t'u ruajtur e per t'u zbuluar. E ne fakt, ishin pikerisht keto te fundit risia e ketij edicioni.

Perpos zhvillimit me dinamik e interesant te lojes, sekretet u dhane me shume mundesi banoreve te fitojne para. Tre prej tyre qe fituan me shume jane Anaidi dhe Iliri me nga 450 mije dhe Eldora me 250 mije leke te reja.

Sekretet qe u diskutuan me shume ishin ato te Eldores, e cila rrefeu se eshte talasemike. Anaidi prej 10 vitesh kujdeset per nje njeri me nevoja specifike, ndersa Marseli zbuloi se dikur ka qene zhigolo.

Friday, 31 May 2013

Elhaida pas "Voice", synon "Sanremo"-n

Emocionet e para te Elhaides: Me duhet te marr veten nga kjo enderr

Elhaida Dani, 19-vjecarja e cila beri krenare shqiptaret ne mbare boten, menjehere pasi triumfoi ne edicionin pare te “The Voice of Italy”, ka shprehur emocionet e para per mediat italiane. Elhaida ndihet ne qiellin e shtate, nderkohe qe fitoren ja dedikon prinderve.

Sigurisht ajo nuk le pa shprehur mirenjohjen e thelle ndaj kengetarit te madh, Riccardo Cocciante, i cili pervec mbeshtetjes i dhuroi edhe nje kenge te shkruar nga vete ai, "When love calls your name".

Elhaida Dani eshte shpallur fituese e edicionit te pare te "The Voice of Italy". Ajo ka arritur te marre 72% te votave te publikut. Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.

Nje klip i cuditshem shqiptar po vjen

Nje këngë shqiptare e cila pritet të dalë shumë shpejt në treg do të jetë tepër e vecantë.

Portali ynë mëson se këngëtari Gjon Karrica, sapo ka përfunduar xhirimet e një videoklipi shumë të vecantë dhe të kushtueshëm që e ka realizuar në Tiranë te “Max Productions”.

Kënga quhet “Lugati” dhe është shkruar nga vetë Karrica dhe Anton Nue, ku ky i fundit ka realizuar edhe mnuzikën, dhe është artist shqiptaro-zviceran.

Në video kanë marrë pjesë shumë statistë, afër 90 dhe kur video do të vijë do të lërë me gojë të hapur të gjithë, ne zbuluam edhe një foto nga ky klip që po vjen./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A clip of Albanian strange coming

Tuesday, 28 May 2013

Orinda Huta ne veshjen “Alla” Rita

Vazhdon të jetë një nga femrat e ëmbla të shou-bizit shqiptar, madje e siguruar edhe në gjetjen e njeriut të saj të zemrës. Kjo është Orinda Huta, e cila në muzikë mungon, por në ekran jo.

Siç e shihni edhe në këtë foto Orinda është duke pushuar pas një reklame që ka bërë në Tv ku ajo punon.

Por, duket pak influencë në veshjes e saj si të shqiptares së famshme Rita Ora, apo na duket vetëm neve? Atlete, fund me lara-lara, por duket vërtet bukur edhe në këtë stil Orinda. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orinda Huta in dress "Alla" Rita

Continues to be one of the sweetest women BIZI Albanian-show, even providing in finding the man of her heart. This is Orinda Huta, which lacks music, but no display.

As you can see in this picture Orinda is resting after an ad that made ​​the TV where she works. But it seems less influential in her dress as the famous shqiptares Rita Ora, or just seems to us? Athletes end with patchwork, but looks really nice in this style Orinda. M.Gj.

Edhe Linda provokon para pasqyres

Dikur mund të ishte në siklet që nuk e kishte këtë elegancë dhe mundohej të vishej sa më tepër, e tani jo.

Këngëtarja Linda Halimi, jo vetëm nuk e ka problem, por tashmë e tregon elegancën e saj edhe duke provokuar para pasqyrës.

Linda e tregon edhe ngjyrën e brekëve të saj dhe këtë e pasqyron pa problem edhe për ta parë të tjerët. Deri tani janë shumë femra, të cilat me këto foto në tualet kanë provuar të provokojnë, dhe ia kanë arritur që të përmenden negativisht.

Ne nuk e besojmë se Linda ka nevojë për një reklamë e tillë.M. GJ./Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda also provokes front of the mirror

Once could be embarrassed that this had not tried to dress elegantly and much more, not now. Singer Linda Halimi, not only has no problem, but now shows its elegance even before provoking statement. Linda shows the color of her panties and this reflects not a problem for others to see.

Rikthimi ‘Boom’ i Granit Ahmetit

Pasi ka përfunduar ushtrinë në shtetin zviceran, këngëtari i talentuar Granit Ahmeti i është rikthyer shumë fort angazhimeve muzikore, duke qenë njëri prej artistëve më të kërkuar sidomos në diasporë.

Ne mësojmë se kënëgatari, një prej djemve më të bukur të estradës shqiptare tashmë këndon vetëm ‘live’ nëpër mbrëmje të shumta muzikore.

Vetëm pak ditë më parë ai ka qenë i ftuar në një organizim të madh të festivalit ‘Celësi Muzikor’ mbajtur në Rinora 4 në Zvicër, ku shumë fansa kryesisht femra kishin ardhur për të kënduar dhe vallëzuar me zërin e ëmbël të këngëtarit me origjinë nga Gjilani.

22 vjecari për ne ka treguar se janë gati disa projekte shumë të forta muzikore, një me labelin e njohur “Arbasaund” dhe një tjetër me “2Ton”.

Graniti nuk harron kurrë që të falenderoj për karrierën e tij Zotin dhe familjen që janë pranë tij, por edhe menaxherin e tij më të suksesshëm të diasporës Arsim Salihaj, ndërsa tashmë ka gjetur edhe një kombinim të mirë dhe harmonik me muzikantin e tij (Sintashin) të talentuar Florin Hasanaj.

Monday, 27 May 2013

Zajmina Vasjari: Klipi me artileri te rende, lancohet se shpejti...

Zajmina Vasjari
Nuk jane videoklipe te ngjashme

Kengetarja shume e bukur, Zajmina Vajsari, shume shpejt do te sjell ne treg videoklipin e ri te kenges “I kom”, te realizuar nga “Stine Records”. Ne kete videoklip Zajmina do te paraqitet me nje artileri te rende, per te cilen projekt thote se ka punuar bukur shume.

Ajo eshte munduar te sjelle dicka te re ne skenen muzikore, duke paraqitur skena te ndryshme ne klip, mirepo ajo koheve te fundit eshte perfolur mjaft rreth ketij projekti per te cilin kane dale zera se ngjason me projektin e Ingrid Gjonit. Zajmina deri me tani nuk ka dashur te komentoj per kete ceshtje, mirepo per here te pare per kete flet ne kete interviste dhene “Zerit”.

- Se fundi keni qene ne qender te vemendjes me fotografite qe keni realizuar me nje artileri te rende, duke paralajmeruar se po sillni dicka te re ne skenen tone. Si lindi kjo ide?
Ideja e videos te cilen e kemi paralajmeruar, u pershtat me tekstin e kenges. Eshte perdorur artileria e rende per te dhene nje ide me te qarte te mesazhit qe do te percjelle kenga e re.

Ludovik Karrica, udhetimi i tij VIP me Dj Antonie

Kërcimtari i famshmë shqiptar Ludovik Karrica këto ditë ka qenë në një tur, i ftuar më mënyrë ekskluzive nga miku i tij i ngushtë Dj Antonie.

Ata kanë qenë me një avion privat, apo siq quhet ndryshe “Privatjet’ duke udhëtuar në shumë vende nga Baseli, Toskana, Hanover.

Mësojmë se në Toskana ka qenë të ftuar në një club me 4 mijë persona brenda, ndërsa në Hanover me 25 mijë fansa, ku Antonie dhe Karrica kanë qenë të ftuar special në një organizim të një radio të madhe atje.

Ne gëzohemi kur dëgjojmë se të famshëm si Dj Antonio kanë miq të mirë edhe shqiptare të famshmë sic është djaloshi nga Prizreni i cili jeton në Zvicër, Ludovik Karrica./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica, his trip with VIP Dj Antonie

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Sunday, 26 May 2013

Dafina: Ju tregoj mashkullin tim ideal...

Dafina Zeqiri
Dafina Zeqiri: Kam 23 vite pa folur me babain

Dafina Zeqiri, kengetarja hit e muzikes shqiptare tregon ne kete interviste ekskluzive per suplementin e se shtunes gjithcka sillet rreth saj aktualisht. Duke filluar nga projektet ne muzike, tek jeta private dhe marredheniet me koleget. Thote se Amerika eshte vendi qe e inspiron dhe prej atje pritet te sjelle shume shpejt kenget me te reja per tregun muzikor. Po per te zbuluar me shume nga bota ne te cilen jeton Dafina, ju ftojme te lexoni kete interviste te vecante te saj...

Dafina, si po kalon keto kohe, me cfare po merresh?
Mire shume si gjithmone, me projekte te reja. Puna nuk ndalet kurre. Aktualisht jam duke punuar per disa projekte mjaft interesante, te cilat do te shohin shume shpejt driten e publikimit.

Dr Flori: Ja pse bera kenge kunder Rames... [VIDEO]

Dr Flori
Dr. Flori: Rama tradhtoi idealistet e “21 janarit”, pse bera kenge kunder tij

Dr.Flori rrefen ne kete interviste per “Gazeta Shqiptare” arsyet qe e shtyne te krijoje nje kenge kunder Rames, liderit per te cilin dikur lobonte. Si lindi “Zemerthyer”, me muzike te Ermal Mamaqit dhe tekst te Dr.Florit? A ishte ai pjesemarres ne mitingun e 21 janarit? Pse pikerisht tani kjo kenge? Sa e ka paguar Rama dhe pse u be me Berishen? Pergjigjet per keto dhe te tjera pikepyetje i gjeni ne kete rrefim te gjate te kantautorit, qe duket se eshte shume i zhgenjyer...

Sapo ke prezantuar kengen tende me te re, qe vjen si nje revolte personale ndaj liderit tek i cili besoje, Edi Rama... Si lindi “Zemerthyer”? Pse kjo kthese ne bindjet e tua?
Ne momentin qe ideali per te cilin kam kontribuar dhe sakrifikuar keto vite shkelet dhe perbuzet, une nuk ndjej me pengesa per te ndjekur i lire si cdo artist tjeter karrieren dhe qellimet e mia, gje qe ne ndryshim nga shume kolege te tjere, kam refuzuar ta bej per shume vjet. Kenga eshte krijuar nga cdo gje qe ka ndodhur keto vite.

Rikja: Emri im i vertete eshte Nife...

Rike Roci
Rike: Ankthi im brenda shtepise

E mbetur vetem nje hap larg finales se “Big Brother”, Rike mberriti te dielen ne studion e “Fan Club Albania”, per te treguar gjithcka ndodhi brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi ne kendveshtrimin e saj dhe per t’iu pergjigjur pyetjeve te publikut.

Eksperienca ne “Big Brother” - Ashtu sic ishte e pritshme, biseda e Rikes me Albana Osmanin dhe Olti Currin nisi nga javet e kaluara ne ndjekje te endrres se fames dhe 100 milioneve. “Ishte nje pervoje e jashtezakonshme. Aty brenda e kam njohur shume veten, kam njohur gjera qe nuk i dija qe i kisha, reagime te ndryshme. Nuk prisja te reagoja ne disa menyra, si ne zenken me shampot e kesaj jave. U acarova pak (Me Ilirin) dhe me vjen keq per kete”.

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi finalistet e "Big Brother 6" [VIDEO]

”Big Brother”, percaktohen finalistet

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi do te jene kater finalistet e edicionit te gjashte te “Big Brother Albania”, i cili do te kulmoje me shpalljen e fituesit te shtunen e ardhshme.

Vetem nje jave perpara finales se madhes, dy konkurrente iu larguan shtepise, Rike si me pak e preferuara dhe Eldora, e cila grumbulloi me pak vota nga televotimi surprize per te preferuarit e publikut ne finale.

”Mesazhi qe kam dashur te transmetoj qe ne fillim ishte gjeja me e rendesishme per mua ne kete “Big Brother”. Dhuroni gjak te shpetoni jete, ose per te permiresuar jeten e disa personave qe kane me te vertete nevoje per te. Jane persona qe nuk duhet te diferencohen apo distancohen nga shoqeria”, ishte apeli i Eldores, pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Eldora pas daljes nga BB: Kam fituar dicka me te madhe se cmimi i nje loje...

Eldora: Dal nga “Big Brother”-i si fituese

Nje prej konkurrenteve me te forta dhe zoteruesja e nje prej sekreteve me te debatuar ne “Big Brother”, Eldora mbeti nje hap larg finales, duke u eliminuar ne televotimin surprize te se shtunes.

E eliminuar nje jave perpara “finishit”, gjithsesi vajza nga Berati del fituese, pasi arriti te fitonte simpatine e te gjithe publikut dhe te ndergjegjesonte opinionin, duke treguar sekretin e saj te madh shendetesor.

E pranishme ne “Fan Club”, emisionin e perjavshem te se dieles qe komenton te gjithe zhvillimet e ndodhura brenda ne shtepi, drejtuar nga Albana Osmani dhe me opinionist Olti Currin, Eldora u ndal ne shume tema, nga miqesite, flirti i perfolur me shpendin e deri tek apeli i saj, drejtuar te gjithe shqiptareve per dhurimin e gjakut.

Edhe moderatorja kosovare genjehet nga PSY

Ka qenë një “fake” dhe jo këngëtari i vërtetë i hitit ‘Gangnam Style’ që është shfaqur në Festivalin e Kanës.

Por, jo vetëm personazhet e ftuara janë gënjyer, duke e marrë personazhit që i ngjante shumë PSY për të bërë foto, por edhe vajza e cila përcjell çdo vit këtë ngjarje nga RTK-ja, Mirjeta Baraliu, e ka ngrënë këtë rrenë si të vërtetë, madje ajo ka shkruar në ‘Facebook’ se është me këngëtarin e superhitit.

Këtë vit në Kanë ka pasur edhe shumë personazhe të tjera shqiptare, sidomos nga Kosova. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kosovo fooled by the moderator PSY

There was a "fake" and not the real singer of the hit 'Gangnam Style' that appeared in the Cannes Festival. But not only the guest characters are lying, taking the character who looks much PSY to make the picture, but the girls that tracks every year this event by RTK, Mirjeta Baraliu, has eaten this lie as truth , and she wrote in 'Facebook' is the singer superhitit.

Flori Mumajesi, gati per fitore ne VFM

Edhe Flori e ka konfirmuar se e ka marrë ftesën për të qenë pjesëmarrës në ‘Videofestin Muzikor 2013’, ashtu siç tregon edhe kjo foto.

Por, si duket, kompozitori i suksesshëm shqiptar do të marrë edhe triumfin në këtë mbrëmje të ndarjes së çmimeve, pasi në mos ai, Elvana do të marrë çmimin e madh.

Pasi Flori dhe Elvana dhe shumë këngë të tij janë nominuar mirë në këtë ngjarje këtë vit.
M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Mumajesi VFM ready for victory

Gold has also confirmed that it has received an invitation to participate in 'Big Brother Music 2013', as this picture shows. But, apparently, successful composer will receive the Albanian triumph in the awards evening, because he Elvana will not get the grand prize.

Fejohet vertet Dafina, apo serish reklame

Lajmi që këngëtarja atraktive, Dafina Zeqiri, do të fejohet në muajin që vjen ka ngjallur shumë komente, por edhe dyshime.

Këngëtarja e hitit ‘Bludah’ mendohet se është lidhur me Dj. Blunt dhe në këtë foto që ne e zbuluam ai që është pas saj duket pikërisht reperi kosovar.

Por, kjo fejesë që flitet mos vallë është një lloj marketingu i bukur që po i bëhet këngëtares, pasi ajo zakonisht është e dashur dhe bën foto me çdo koleg të saj kur këndon në ndonjë vend. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Amazing really become engaged, or re-advertise
News that the singer attractive, Dafina, will become engaged in the coming month has sparked a lot of comments, but also doubts. The singer's hit 'Bludah' is thought to be related to Dj.

Bjordi, regjisor i klipit te Noizy-t

Bjordi behet regjisor i Noizit dhe aktor te klipi i Alberie Hadergjonajt

Bjordi Mezini, djali simpatik qe u be i njohur te “Big Brother 2″, gjithnje ka shprehur deshiren e tij per t’iu perkushtuar botes se filmit dhe regjise. Me sa duket, tani ka ardhur momenti qe ai ta materializoje kete deshire. Pak dite me pare, ai ka qene i angazhuar ne nje projekt shume serioz, sic eshte regjistrimi i klipit te ri te kengetarin hip-hop, Noizy-t. Bjordi ka marre persiper te beje regjine e klipit, se bashku me mikun e tij, regjisorin e “Pop Channel”, Erion Bubullima. Kenga “No worries” pritet te jete suksesi i tij i radhes. Kesaj here ai vjen per dashamiresit e muzikes se tij me nje teme sociale. Ai shfaqet si djali i lagjes, i cili prek perdite hallet e fqinjeve te tij dhe i fton politikanet qe te vijne edhe ata ne lagjen e tij te shohin se c’ndodh.

Kenaquni me batutat e Ermal Mamaqit...

Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at

Pas largimit nga “Apartamenti 2 XL” mungojne batutat e tij per publikun nga ekrani. Por Ermal Mamaqi te beje per te qeshur e ka stil jete, ndaj e gjen gjithmone menyren per te shfaqur anen e tij gazmore. Edhe pse ai ka pohuar se do t’i perkushtohet me seriozisht muzikes pasi ka publikuar klipin “Do te vij te dielen” me Dr. Florin, Ermali eshte nje nga kengetaret e zgjedhur te Partise Demokratike per koncertet qe po mbahen gjate kesaj fushate zgjedhore. Cdo koncert dhe udhetim me politikanet dhe kengetaret e tjere te fushates; Vedat Ademi, Soni Malaj, Dr. Flori, Elvana Gjata, Vesa Luma, Renis Gjoka, Eni Koci etj., ai i shoqeron me batuta dhe komente plot humor duke i ndare me fansat e tij virtualisht si ne nje ditar humoristik. Kemi shkeputur disa prej batutave te fushates sipas kendveshtrimit te Mamaqit:

Jonilda ekspozon gjoksin e "Big Brother"-it ne pub...

Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere

Jonilda, 25-vjecarja e “Big Brother 6” qe do te mbahet mend si banorja e pare qe pranoi te bente nje nderhyrje estetike per zmadhimin e gjoksit ndersa ishte ne loje, duket se nuk e ka lene me aq ceshtjen e nderhyrjeve plastike ne pamjen e saj. Pas gjoksit, radhen e ka pasur nderhyrja ne hunde, sic e shihni ne foton qe ka mundur te shkrepe paparaci yne pak dite me pare. Jonilda nga Puka nuk ka duruar te heqe fashen ne hunde dhe ka dale te argetohet ne pub, nderkohe qe ne momentin e shkrepjes se blicit ka ekspozuar dhe njerin gjoks, ku demonstron ndryshimin drastik te gjoksit pas operacionit. Jonilda prej 10 vjetesh jeton e punon ne Parma te Italise, ku ushtron prej shume kohesh profesionin e laborantes dentare, nje pune te cilen ajo eshte shprehur se e ben me shume deshire. Ajo hyri ne “BB” duke u prezantuar si nje vajze shume e hapur dhe qe e merr jeten sic vjen. Edhe pse e konsideronte veten nje lojtare shume te mire para hyrjes ne “BB”, ajo u votua nga publiku per te dale qe javet e para.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online