All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 22 June 2013

Invazion i "zogjeve", tash Genta e nxjerr ne shesh...

Genta Ismajli ekspozon "zogun"
Genta Ismajli nxjerr ‘zogun‘ ne shesh

Nje pakujdesi ne veshje e levizje e ka kthyer kengetaren Genta Ismajli ne ‘prene’ me te mire per fotografin tone.

Kengetarja energjike, e cila se fundmi eshte bere pjese e fushates se Partise Demokratike, ne ndalesen e radhes (Shkoder) ka ekspozuar me shume se c’duhet nga pjeset e saj intime...

Nje kembe e ngritur lart ne funksion te koreografise qe vetem Genta di ta beje dhe fap, “zogu” del ne shesh...

Tuna kafshon si Rita

Kopjimet e Tunes

Derisa superhiti i sapo lancuar i kengetares Altuna Sejdiu ne bashkepunim me Cozman po merr pelqime dhe klikime marramendese ne Youtube, nga ana tjeter nuk po i shpeton edhe "akuzave" per kopjime, si ne veshje, sjellje ashtu edhe ne stil.

Keshtu ne fillim te klipit Tuna replikon gjestin karakteristik te kengetares tjeter te famshme shqiptare Rita Ora, ne kafshimin e stolive dhe bizhuterive te ndryshme, madje me nje mimike identike.

Ndaj keni kujdes, nga tani, Tuna eshte edhe nje "zog qe kafshon". /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna bites like Rita
While the newly launched superhit of the singer Altuna Sejdiu in collaboration with Cozman is taking likes and staggering clicks on Youtube, on the other hand it cannot escape also to "charges" for copying for the dress, the style and behavior. So at the beginning of the clip Tuna replicates gesture characteristic of other famous Albanian singer Rita Ora, the bite of various ornaments and jewelery, even with an identical mimicry. So, be aware, from now on, Tuna is also a "bird that bites." / Albavipnews/ ]]

Friday, 21 June 2013

Rita Ora: Dua te shkaktoj nje revolucion ne muzike...

Rita Ora paralajmeron revolucion me albumin e ri

Ylli shqiptar me fame boterore, Rita Ora, ka paralajmeruar se ajo do te shkaktoje revolucion te madh me albumin e saj te dyte, per te cilin ajo eshte ende duke punuar.

Krijuesja e hitit “R.I.P”, momentalisht eshte duke punuar ne albumin e saj te ri, teksa thote se besimi qe ka marre nga albumi debutues “Ora” ka bere qe ajo t’i thyeje limitet ne albumin e ri.

“Une definitivisht jam duke tentuar qe te shkaktoj nje vale te madhe ndryshimi ne muzike, dua te shkaktoj nje revolucion. Une kam fituar shume besim ne tri vitet e fundit”.

“Une mesi pres te jem me e sinqerte ne kete album me jeten time te dashurise, me gjerat qe une dua dhe njerezit me te cilet dua te punoj”.

“Jane disa hip hop legjenda me te cilet do te kisha dashur te bashkepunoj ne kete album”, ka deklaruar Rita per radion Capital FM.

Alberia, relaks ne Nju Jork

Alberie Hadergjonaj ne Nju Jork
Si nje yll hollivudi

Pas angazhimeve te shumta qe pati ne Evrope dhe klipit te ri te sapo lancuar "Asnjehere", kengetarja Alberie Hadergjonaj, fituesja e "Best Balad" ne Top Fest 10, te ciles per pak i "rreshqiti" nga dora Cmimi i Madh, tani ben relaks ne kontinentin amerikan ku eshte e vendosur prej shume kohesh, dhe ate pikerisht ne qytetin e Nju Jork-ut.

"Shume e lumtur qe jam ne NY... Relaksim", ka shkruar kengetarja ne dicituren e kesaj fotoje te postuar ne rrjetin e saj social.

Ndersa deshem apo nuk deshem te pranojme, syte na mbeten tek gjoksi i spikatur dhe i rrumbullaket i saj, dicka qe shume femra me te reja se ajo do ja kishin zili. Shpesh eshte akuzuar per nderhyrje me botoks apo tjera, por nuk ka dyshim qe vajza e Decanit, qe po i afrohet te 40-tave, po sfidon suksesshem te rinjte, madje dhe vete vajzat e saja te bukura. /Albavipnews/

Wednesday, 19 June 2013

Noizy thote me Zanfinen “Po sikur?”

Ishte thënë se kënga në duet mes reperit Noizy dhe këngëtares seksi Zanfina Ismajli do të publikohej sot gjatë ditës së 19 qershorit, por kjo nuk ka ndodhur ende.

Ne nuk e dimë problemin, por dikush thotë se Noizy po e pret Tunën dhe Cozmanin që ta publikojnë në fillim. Gjithsesi fansat e reperit nga Durrësi janë në pritje, por edhe për të parë se si do të duket këngëtarja Zanfina dhe pse jo për të hyrë në garën e shumë dueteve që kanë pushtuar këtë sezon.

Nëse Noizyn jemi mësuar ta shohim në duete me femra të bukura, Zanfina nuk ka pasur më parë duete përvec se me motrën e saj Adelina Ismajlin./Maksim Gjokaj/


Burimi: http://teksteshqip.com/noizy/lajme_4961.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy mean Zanfinen "What if?"

It was said that the song in duet with rapper and singer Noizy sex Zanfina will be published today Ismjali day of June 19, but it has not happened yet. We do not know the problem, but if someone says Noizy Cozmanin Tune and expects to publish in the beginning.

Arten, hakerat e largojne nga muzika

Në fan page e saj në Facebook, shumë fansa e morën si të vërtetë lajmin se këngëtarja Arta Bajrami do të largohet nga muzika, pasi në të ishte ishte shkruar se do ta linte muzikën një herë e përgjigthmonë.

E në fakt ne kontaktuam me producentin dhe vëllanë e saj Don Arbas, ku shpjegoi se ky ishte një mashtrim nga ana e disa hakerave që kishin thyer faqen e saj dhe kishin dhënë këtë lajm të pavërtetë.

Po fansat dhe jo vetëm por edhe të tjerët këtë lajm të rremë e morën si një humbje për muzikën RnB, pasi është e vërtetë që ajo është një nga femrat e para shqiptare që ka sjellë një stil interesant në muzikën RnB, dhe kohë më parë ajo ka premtuar se do ti rikthehet sërisht stilit të saj të parë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arten, hackers remove from music

In its fan page on Facebook, many fans were really like Loco news that the singer will leave the music as it was written on was that they would leave once përgjigthmonë music. And in fact we contacted producer and her brother Don Arbas, which explained that this was a hoax by some hackers who had broken her site and had given this false news.

And in fact, not only fans but also others that false news was taken as a loss for RnB music, because it is true that it is one of the first Albanian women brought an interesting style RnB music, and time previously she promised to return again to her first style. / Maxim Gjokaj /

Ilir Balija, organizatori me i suksesshem ne Diaspore

E shikon kudo, ku ka organizime dhe super mbrëmje të cilat mbledhim bukur të gjithë shqiptarët që jetojnë në Diasporë.

Ky është Ilir Balija, djaloshi me origjinë nga Mitrovica, por që ka vite që jeton në Gjermani dhe është një nga organizatorët më të suksesshëm në Diasporë.

Ndoshta do të harronin ndonjë mbrëmje nëse do ti numëronim ato, ku Iliri i ka organizuar dhe kanë qenë mbrëmjet më të bukura shqiptare.

Vetëm pak ditë më parë ai ishte bashkëpunëtor i cili ka mbajtur një peshë të madhe në organizimin e bukur të spektaklit të bukurisë ‘Miss Diaspora 2013’ , mbajtur në Neuss të Gjermanisë në mbrëmjen e 8 Qershorit, madje mësojmë se Iliri do të vazhdojë të pëkrahë dhe të organizojë gjithmonë e më bukur spektakle të tilla.

Tash e katër vitë ai merret me organizime, ndërsa ka edhe kompaninë e tij që të gjithë e njohin për evente madhështorë me emrin “IB Events”, ndërsa me biznes djaloshi artist ka nisur që në vitin 2003, ku ka 3 kompani të mëdha Taxi me një rreth prej 40 KM, dhe më shumë se 50 makina dhe afër 80 punëtorë që i ka punësuar në këtë kompani, por gjithashtu ka edhe biznese të tjera në Gjermani dhe në Kosovë që nuk do ti publikojë.

Aurela Gace: Perfundimisht e hengra, do veshem nuse ne shtator...

photo: ok
'Do martohem ne shtator. Ne fushate vetem per Ben Malajn'

Diva e skenes shqiptare, Aurela Gace eshte mysafirja e radhes ne “Summer Pages”. Ne kete interviste te gjate per suplementin veror te “Gazeta Shqiptare”, uragani i skenes sone rrefen shume te pathena... Duke filluar nga angazhimi i perjavshem ne Tirane, tek klientet VIP qe vizituan club-in e saj kete vit. Mrekullia me emrin Grace dhe dasma me Skerdin, qe pritet te mbahet kete shtator. Te rejat qe do te sjelle gjate sezonit veror dhe angazhimi surprize ne fushate… Per cilin kandidat do te kendoje Aurela dhe pse? Lexoni ne vijim intervisten, per te mesuar pergjigjet e ketyre pyetjeve…

Aurela, sapo ke mbyllur sezonin e pare ne “Crazy Calvin”. Cilat jane emocionet qe ke marre nga gjithe ky vit, ku per here te pare ke qene kaq prane publikut kryeqytetas, sepse nuk ke qene kurre kaq intensivisht ne Tirane.

Ciljeta nis pushimet me Fernandon...

Ciljeta dhe Fernando ne plazh
Ciljeta Xhilaga nis pushimet me djalin

Keto te sivjetshmet jane pushimet e para te Ciljeta Xhilages, me te voglin e saj Fernando, tashme 4-muajsh. Stina e veres ka qene ajo qe i solli kengetares se dashur lajmin e mire se priste nje femije, ndaj dhe gjate ketyre muajve ajo shfaqet shume entuziaste, per me teper qe kete vit si shoqerues ne pushime ka edhe djalin e vogel. Fotot qe sjellim sot jane shkrepur disa dite me pare, ndersa Ciljeta ka bere ‘sefte’ plazhin bashke me te birin, Fernando.

Kengetarja shfaqet shume e lumtur ne keto foto, si ne te gjitha fotografite qe ka me te voglin. Seksbomba ka ardhur ne forma shume te mira trupore dhe kjo ka qene nje nga gjerat qe ka rene jo pak ne sy. Bukuroshja pritet t’i rikthehet tregut muzikor me dy kenge te reja, njera prej te cilave do te jete ne bashkepunim me Noizy-n.

Tuesday, 18 June 2013

Beatrix me te zeza ne videon me Goldin

Beatrix Ramosaj ne klipin "Sa Vite"
Kënga me titull ‘Sa vite’ kënduar në duet mes reperit Gold Ag dhe këngëtares simpatike Beatrix Ramosaj sapo është xhiruar nga produksioni i njohur i klipeve ‘Max Productions’.

Ka qenë Tirana dhe Durrësi dy vendet ku janë bërë xhirimet më të shumta të kësaj këngë që mendohet se do të jetë një hit i kësaj verë.

Ndërsa ne zbulojmë edhe këtë foto dhe si do te duket Beatrix si një zonjë ‘in Black”. Duke ditur se Goldi ka sjellë shumë bashkëpunime dhe ka pasur mjaft sukses, urojmë që edhe kjo këngë e tyre të jetë ashtu sic fansat po e presin dhe po e komentojnë ardhjen e videos, si një hit që po vjen./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://teksteshqip.com/beatrix-ramosaj/lajme_4956.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beatrix in black in the video Goldin

The song titled 'How many years' singing in duet with rapper këngëatares Gold Ag and charming Beatrix Ramosaj just shoot by renowned production klipive 'Max Productions'. Tirana and Durres was two places have become more numerous recordings of this song is supposed to be a hit this summer.

Monday, 17 June 2013

Armina, shume e dashuruar...

Armina Mevlani: Jam shume e dashuruar, Shkelzeni akoma me shume

Armina Mevlani prej disa kohesh eshte e lidhur me djalin e Kryeministrit Sali Berisha, Shkelzenin. E pyetur nga“Shekulli”, ajo nuk pranoi te komentoi gje por nuk e ka mohuar.

“Jo jo, une nuk e mohoj, por thjesht nuk dua te flase ta komentoj per momentin. Nuk di cfare t’ju them! Kjo eshte e gjitha cka mund te shprehem.”

Por si e pershkruan Armina ate qe po kalo me Shkelzen Berishe. Duke mos e identifikuar te dashurin e saj, 22-vjecarja thote se eshte shume e dashuruar. Per me shume ndiqni rrefimin e saj per “Ai Report” ne shkurt 2013.

“Nga 1 deri te 10 jam e dashuruar 8.5. Ai (Shkelzeni) 10”, shprehet Armina.

Festat e Rudines me Alanen e vogel...

Rudina Xhunga dhe Alana me 1 Qershor
1 Qershori bashke
Rudina Xhunga feston 1 qershorin e pare te Alanes

Alana e vogel, per keto festat e vitit te pare te jetes se saj, do te mesoje vetem kur te rritet e te shohe fotografite qe mami dhe babi i shkrepin pa pushim. Afermendsh qe sot gezimi eshte vetem i tyre, sepse bukuroshja mjafton te dale shetitje, pastaj se ku shkon, nuk ben dallim. Gazetarja e moderatorja e emisionit “Shqip” ne Top Channel, megjithate mendon se mesimet e para nisin qe tani, edhe pse Alana Hila eshte vetem pesemuajshe. Momenti i shkrepur ne foto, eshte per festen e 1 qershorit, fotografi te cilen Rudina e ka ndare me miqte e faqes se saj ne Twitter. Kane bere fotografi te tjera pa fund, sepse dita e festes se pare te femijeve per Alanen ishte e gjate. Nga nuk ka shetitur me prinderit. E ka nisur diten me viziten ne maternitet, ku mami e con rregullisht per te gjitha kontrollet e nevojshme, sado qe Alanes nuk se ia ka qejfi shume. Me mire te rrinte me arushet e lepurushet e saj te pelushit qe nuk i mbajti te gjithe per vete. Ne rrugicat poshte shtepise, sado qe nuk do te donte, eshte mesuar te shohe shpesh femije te varfer qe nje nga burimet e ushqyerjes kane kazanet e mbeturinave. U ka dhuruar lodrat qe kishte menduar per ta, sepse mami kembengul ta binde se festa eshte e te gjithe femijeve, jo vetem e saja.


2 Ton gati bashkepunimet me Skivin dhe Dafinen (Video)

Kënga e tij ‘Ku po rrin' është një nga këngët më të klikuara në kanalin Youtube. Fjala është për reperin më ‘in’ të momentit nga Ferizaj, i cili quhet Arton, por që në muzikë njihet si 2 Ton, pasi dikur ishin dy vetë në grup e tashmë është vetëm ai.

2 Ton në një intervistë ekskluzive për programin Mix-Max ka treguar se nuk i pëlqen të jetë pjesë e një labeli shqiptar, pavarësisht se ka shumë ftesa, por të bashkëpunojë gjithmonë me ta.

Ndërsa shumë shpejt ka në dorë edhe disa bashkëpunime të tjera, një me Skivin e Skillz, dhe një tjetër me këngëtaren Dafina Dauti.

2 Ton nuk e shohim shumë nëpër media, por ka zgjedhur të rrëfehet në këtë program ku ka treguar edhe shumë gjëra, madje edhe disa emra femrash që gjithmonë i japin komente dhe e ndjekin./Maksim Gjokaj/

Burimi:http://www.teksteshqip.com/2-ton/lajme_4945.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
2 Tone about collaborations with Skivin and Laurels

Eliza Hoxha e dashuruar fort pas fotografise

Nuk na ka sjellë ndonjë këngë, e kjo nuk do të thotë se ajo nuk po përgadit dicka, por ajo na sjellë fotografi.

Ja ku është këngëtarja dhe arkitektja Eliza Hoxha e cila vjen me këtë foto, të cilën si duket është e dashuruar dhe i duket bukur, e në fakt kështu është.

Eliza falenderon për këtë fotografi që sapo ka realizuar fotografin Faton Ademi si dhe të gjithë ata që kanë bashkëpunuar me të.

Urojmë që Eliza nuk do të na lërë në këtë verë që ka nisur vetëm me këtë set fotografik, por edhe me ndonjë këngë të bukur, të cilët mezi po e presin fansat e saj./Maksim Gjokaj/

Burimi:http://www.teksteshqip.com/eliza-hoxha/lajme_4954.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Hoxha fast to photography lovers

We did not bring any song, and it does not mean that it is not prepare something, but it brought us pictures. Here is the singer and architect Eliza Hoxha which comes with this picture, which appears to be in love and look pretty, in fact it is so.

Elza Rexhi, me e pelqyera e publikut ne ‘Miss Diaspora'

Është vetëm 16 vjeçe dhe është një nga vajzat më të bukura shqiptare, ku në spektaklin e bukurisë ‘Miss Diaspora 2013’, mbajtur pak ditë më parë në Duserldof sapo është kurorëzuar me cmimim e publikut si më e pëlqyera në rrjetin social Facebook.

Quhet Elza Rexhi dhe ka lindur në Luzern të Zvicrës, ndërsa karakterizohet me një bukuri të vecantë, vajza e cila është me prejardhje nga Gjilani dhe ka 13 vite që jeton në Londër, ndërsa është duke përfunduar klasën e 11-të, ku më pas do të nisë të shkollohet në kolegjin ‘Richmond College studying Child Care”.

Ne mësojmë se bukuroshja jonë përvec modelizmit që e ka nisur edhe mbarë me cmimin në ‘Miss Diapsora’, ajo pëlqen edhe sportin, dhe e don sxhuëm muzikën dhe ka një zë të bukur kur këndon, pasi ajo këndon edhe shpesh herë më vëllaun  e saj që është një këngëtar i njohur me emrin Roni, ku e shoqëron atë në studio në Londër.

Elza është shumë e apasionuar edhe pas aktrimit dhe kohën e lirë e kalon më këto hobi të cilat një ditë falë dhe bukurisë që ka do ti kthehen pse jo edhe në profesione.

Ajo ka realizuar deri tani tre sete fotografish në Londër, në Dagenham Central London dhe disa foto për ‘Mission Models Agensy’, si dhe ka pozuar para aparatit të fotografit kosovar Petrit Zeka nga produksioni ‘Urban Graphics”.

"Lynx", nje kombinim i rralle rrokeresh...

“LYNX”, fytyra e re e rrokut shqiptar

E dija qe kohen e kane te limituar, sezoni i veres eshte i ngjeshur dhe kete jave kane festuar dy ditelindje…Mirepo e mora me qetesi. Hapa te ngadalte me drejtonin ne vendin e tyre te provave, atje ku shpenzojne nje pjese te konsiderueshme te dites.

Madje kisha ne mendje edhe dhuraten time: Nje mini proze, te realizuar me titujt e kengeve te “Lynx”. Per te mos u zgjatur, e vesha buzeqeshjen shpejt e shpejt dhe nisa: “Lum ‘Shqiptaria’ qe te ka! Si ty askush nuk do ishte ‘Gjysma ime me e mire’… ‘Eshte per ty ky refren’, ndaj mos e harro: ‘Peng i kohes ti s’do jesh’! Sepse ‘Nuk ma ndjen’, ‘Bej cfare ti do’, prandaj ‘Eshte per ty kjo melodi’…Degjoje, titullohet: ‘Rock N’ Roll!’”. Ende pa e perfunduar, ne sfond ndjej tingujt e kenges dhe une ne rolin e fansave, e permbusha misionin tim. Tani ne rolin e vertete, ate te gazetares i “obligoj” t’ju rrefejne…

Tuna, eshte zogu me i mire prej krejtve...

Tuna dhe Cozman
Tuna Sejdi: Jam zogu me i mire!

Zogu ma i mire prej krejtve/ Dalloj shume prej te tjerave/ Une i boj krejt, vecse mu no” – jane vetem disa nga vargjet e tekstit te kenges me te re te kengetares Tuna Sejdi. Kenga eshte publikuar dje ne versionin audio, nderkohe qe keto dite pritet te prezantohet edhe me videoklip. Sic eshte mesuar tashme, kengetarja e dashur shkupjane do te vije kete vere me nje bashkepunim. Pas hitit “I asaj”, qe e kthehu Tunen ne qender te vemendjes, ylli i skenes sjell kengen e saj te re ne duet me te dashurin aktual, reperin Cozman, qe eshte pjese e labelit “BABASTARS”. Ne pjesen e tij, reperi thote: “Une s’mundem pa te/ Ajo s’mundet pa mu/ Mundohem me e pas afer/ Po ndonjehere duhet me shku prej Prishtines n’London, prej Shkupit n’Tirane/ S’ka lidhje largesia/ Nese don e afron/ Non stop ne telefon/ Syni don me ma ngu mu zonin”, per t’ia lene radhen me pas Tunes, e cila e mbyll me vargjet: “Ne nuk jemi in nese s’jemi bashke/ Sillemi poshte nalt, poshte nalt”. Kenga eshte pelqyer shume nga fansat dhe ka marre mjaft komente pozitive. Videoklipi “I asaj” e vuri Tunen ne shenjester per shkak se aty kengetarja prekte ‘zogun’, por kete fakt ajo e kthehu ne nje arme te forte per veten. Kujtojme qe ne “Videofest 2013” ajo u shpreh e lumtur per kete etiketim dhe iu drejtua fansave me fjaline: “Ju do zogu”.

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Lori sjell 'Kalle mjeshter" (Video)

Loreta Kacka ne videon "Kalle Mjeshter"
Një nga këngëtaret më ‘in’ në tregun muzikor shqiptar në këtë fillim verë ka sjellë një këngë të bukur me titull ‘Kalle mjeshtër’, dhe ku i ka realizuar një video shumë të ëmbël dhe të thjeshtë. 

Mësojmë se Lori kështu do ta titullojë edhe albumin e saj më të ri, por vajza e këngës ka menduar se në video të jenë përvec muzikantët e saj, edhe një pjesë e miqve të saj  më të mirë, duke nisur nga stilistja e saj Vjollca Llapashtica, Hair-artist Nagipi, por dhe deri te gazetari dhe moderatori i njohur Maksim Gjokaj, ku përvec modelëvë në një pjesë të klipit duken edhe ata. Si fillim kënga është pritur shumë mirë me plot komente pozitive.Sunday, 16 June 2013

Arbri i BB5, i vogel por "sherrin" e madh...

Arbri i “BB5” puthet me producenten e Miss Diaspores

Nuk e dime se ku e ka lene djaloshi i cili rrembeu cmimin e pare ne “BigBrother Albania 5” Arber Zeka, Lorenen se ciles i kendon, dhe dukej sikur e kishte gjetur. Por gazeta jone sjell kete foto, ku Arbri eshte duke e shijuar kete puthje me nje vajze simpatike.

Ne shkojme me tej per te zbuluar se cila eshte ajo, dhe na rezulton se vajza eshte producentja e “Miss Diaspora Albania”, Malbora Gurra, e cila sic duket ia ka marre mendjen djalit nga Prishtina. Kjo puthje eshte realizuar naten e finales se “Top Fest 10”.

 Por vajza nuk eshte vetem producente e spektakleve te bukurise ne diaspore, por edhe pronarja e parukierive te rrjetit “Unique hair”, ku kohet e fundit protagonistet e “BB6” i shikon te shkojne aty.

Anaidi, merr oferte pune ne administraten shteterore dhe jo vetem...

Anaidi tek Universiteti UET
Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese

Pervec cekut dhe makines qe fitoi ne “Big Brother 6”, duket se Anaidi ka fituar fansa ne publik, te cilet i kane bere disa oferta menjehere pas mbarimit te lojes. Oferta e pare dhe me e bukura per te i erdhi nga nje agjenci udhetimi ne Tirane, e cila i ofroi pushime disaditore ne Palma De Majorka, ku do te niset me shoqerine e tij me date 17 gusht. Universiteti UET i ka ofruar burse dyvjecare per te ndjekur studimet Master per Marredhenie per Publikun, pas studimeve te tij per Gazetari. Per sa i perket punesimit te tij, i eshte ofruar nje post drejtues ne administraten shteterore, ku pritet te filloje pune se shpejti. Nderkaq, ka marre ftesa te ndryshme si te “Miss Shqiperia”, per te dhene kupen e nje prej miss-eve, si dhe per te qene i pranishem se bashku me Samanta Karavellen, fituesen e “Top Fest 10” ne nje koncert ne Shkoder. Me sa duket, Anaidi nuk eshte nga ata fitues qe do i pelqeje te qendroje ne hije pas kesaj fitoreje. Ai e ka shprehur vete qe jeta e tij ka qene nje aventure deri tani, ku asnje dite nuk i ngjante tjetres. Dhe ne “Big Brother” hyri pasi i eshte dukur nje mundesi e arte per te fituar shpejt fame e sukses.

Anaidi dhe Joana sfidojne njeri-tjetrin me partnere te rinj

Anaidi dhe Joana me partnere te rinj
Anaidi e Joana kapen me dy partnere te rinj

Pasi kane dale nga nje lidhje dhe nga nje “reality show” si “Big Brother”, ku kane perjetuar nje izolim te shfaqur ne ekran, Anaidi dhe Joana vazhdojne te jene ne qender te vemendjes se publikut. Ata krijuan nje intimitet brenda shtepise, aq sa te gjithe ishin kureshtare te shihnin se si do te vazhdonte jashte kjo histori, por qe nuk u desh shume kohe per ta zbuluar sepse Anaidi, pasi u shpall fitues te shtunen e spektaklit, te dielen ne programin “Fan’s Club” doli me deklaraten se ishte “single”, duke renditur arsyet pse nuk do vazhdonte me Joanen. Ky pohim i tij publik ne fakt krijoi shume reagime, per faktin se do te kishte tingelluar disi me e zbutur deklarata e Anaidit, nese kete vendim do ia pohonte asaj personalisht ne fillim. Gjithsesi, pas perballjes ne “Post Big Brother”, ku te dy ia kane thene ne sy njeri-tjetrit gjithcka, tashme vazhdon jeten secili per qejf te vet. Dihet qe pas cdo mbylljeje te edicioneve te “Big Brother”, personazhet me te perfolur te kesaj loje jane ne qender te vemendjes, duke u fotografuar nga paparacet kudo ku ata shkojne. I kemi pare shume aktive ne vendet e argetimit jo vetem banoret e tjere te “BB6”, por edhe Anaidin dhe Joanen ne aktivitete te ndryshme artistike, apo ne club-et e njohura te Tiranes, por ne shoqerine e miqve te tyre.

Kryeministri Berisha zbulon pasionin e tij per muziken...

Sali Berisha ne "Zone e Lire"
Berisha ne “Zone e Lire”, nje rrefim i cilter per jeten dhe pasionet

Gjate intervistes ne “Zone e Lire”, ndryshe nga formati i intervistave te tjera, Kryeministri ka rrefyer per jeten e tij dhe pasionet. Ai ka zbuluar dhe pasionin e tij per muziken. Kryeministri ka gjetur gati te gjithe titujt e kengeve qe jane vendosur nga DJ i spektaklit. Nderkohe qe ka ndare dhe emocione per menyren sesi i ka degjuar per here te pare dhe cfare kujtimesh kish nga nje pjese e tyre. Kryeministri ka befasuar dhe me informacionet qe kishte jo vetem per kenget, por edhe per historine jetesore te kengetareve dhe te grupeve muzikore. Gjithashtu, Kryeministri tregoi se ishte nje degjues i rregullt i kengeve. Ai zbuloi se kishte nje numer te konsiderueshem hitesh ne Ipad. “Une degjoj shume kenge, kuptohet kur kam kohe. Edhe ne Ipad kam mijera kenge, 3658 kenge”,- tha Kryeministri. Vec muzikes, Berisha ka folur dhe per lidhen e tij me teknologjine. Ai u shpreh se eshte nje perdorues i rrjetit social Facebook, pasi e sheh si nje mundesi moderne per komunikimin. “Facebook eshte nje univers mendimesh”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online