All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
  • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
  • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
  • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
  • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
  • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
  • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
  • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
  • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Sunday, 4 August 2013

Adelina Tahiri, harrohet ne Kosove

Ku mbeti këngëtarja Adelina Tahiri? Keni pyetur ndonjëherë, e sidomos meshkujt që duan të shohin atë më shumë aktive në rrjetin social ashtu si vitin e kaluar që tregonte trupin e saj sexy, edhe nga këto foto këtë verë jemi të rezervuar.

Por këngëtares nuk është se këtë verë po i ecën ashtu sic ajo e kishte menduar për sa i përket koncerteve, madje në Kosovë ku gjatë verës organizohen me qindra koncerte dhe një këngëtar ‘in’ të paktën duhet ti ketë 30 koncerte gjatë këtij sezoni, ajo sa është parë vetëm një herë ka qenë e ftuar në një disko në Prishtinë.

Ndoshta se Adelina Tahiri nuk ka pasur ndonjë hit këtë verë dhe ska oferta, apo menaxhimi i saj familjar, ose ose ndonjë dashuri e fshehur shumë xheloze?./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri, Kosovo forgotten

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online