All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 2 September 2013

TopModeli shqiptar mes dy femrave seksi italiane

Besoj se nuk e keni harruar Top modelin nga Gjakova i cili një vit më parë u shqua dhe u vlerësua nga Fadil Berisha në “Mister Albania”.

Shtjefën Marku, si duket ka rënë në dashuri jo me një por më dy vajza seksi të cilat mësojmë se qenkan jo shqiptare, por nga Italia. Ai së bashku me to ka qenë në plazhin e bukur të Jalës në Vlorë.

Ai i ka cilësuar si shoqe, por se dimë se cfarë mendojnë ato për një djali kaq simpatik si Shtjefni përkrah tyre. Si duke edhe modeli i njohur shqiptar është duke menduar ”Kë të marrë e kë të lë”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian TopModeli sex between two Italian women

I have not forgotten that Top model from Djakovica, who a year ago was distinguished and appreciated by Fadil Berisha in "Mister Albania". Shtjefën Mark, seems to have fallen in love not with one but with two hot girls that were supposedly not learn Albanian, but from Italy.

He along with them has been beautiful beach in Vlore Yale. He is described as friends, but we know what they think about a guy so charming as Stephen beside them. As recognized by the Albanian model is thinking "Who's who take leave". / Maxim Gjokaj /

Rike Roci, "topless" ne plazhet e Ibizes...

... pushime ne Ibiza me te dashurin, del ‘topless’

Ajo do te mbahet mend gjate si banorja me e bukur e “Big Brother 6”. Megjithese jo me ‘kuroren’ e fitueses ne koke, Rike Roci mori kete vere gjithe vemendjen e medias, duke u kthyer keshtu ne personazhin me te dashur te kopertinave roze. Linjat e nxehta dhe tiparet tipike mesdhetare, jane ato qe e ndihmuan bukuroshen nga Durresi te fitonte faqet e para mes dhjetera personazheve te rendesishme. Keshtu do te ndodhe edhe sot, pasi fotot e pushimeve te Rikes ne Ibiza nuk mund te kalojne pa vemendje. Imazhet e nxehta te modeles krah te dashurit italian, Luka, publikohen sot per here te pare ne “Bluetooth”.

Dhe jo vetem kaq! Edhe kjo foto e ishbanores se “BB” me kurriz, qe te le te kuptosh se Rikja po ben plazh ‘topless’. Cifti simpatik ka zgjedhur qe te pushojne ne Formentera si fillim, per te vazhduar me tej ne Ibiza, ku Luka eshte i angazhuar me pune si DJ. Marredhenia e tyre u vu ne pikepyetje gjate kesaj vere, duke qene se Rikja u shfaq e vetme, nen shoqerine e miqve, teksa pushonte ne plazhet e jugut. Por ja tek vijne keto foto per te shuar cdo thashethem. Vajza bukuroshe do te shfaqet ne fillim te sezonit televiziv me nje projekt mjaft interesant, nga i cili nuk jane mesuar ende detaje.

E kujt eshte femra e 'Lugatit' apo 50 cent?(Video)

Atë e njohin të gjithë falë superhitit të tij me nofkën 'Lugati", por ne zbulojmë se ai ia paska rrëmbyer femrën reperit të njohur botërtor 50 Cent.

Këngëtari atraktiv shqiptar Gjon Karrica duket në këtë foto me bukuroshen Jessy Hannessy, vajza e cila ka qenë e lidhur më parë me 50 Cent, e ne zbulojmë se kjo vajzë ka qenë mike shumë kohë më parë me këngëtarin shqiptar, madje ata janë takuar në Zvicër, ku artisti jeton.

Mos vallë Gjoni është duke përgaditur dicka të nxehtë me vajzën? Le të presim deri sa të zbulojmë ende më tepër, ndërsa këngëtari i hitit 'Lugati" po mendon të konkurojë këtë vit për herë të parë në festivalin "Kënga Magjike"./Maksim Gjokaj/

Sunday, 1 September 2013

Genta e BB: Une nuse e Dubai-t

Propozim konkret apo ndoshta vetem nje deshire e saj, martesa me nje sheik nga Dubai, e kthen Genten e "Big Brother" ne vemendjen e mediave roze.

"E verteta eshte se kam marre nje oferte pune nga Dubai. Bera nje aplikim online, sepse shoqja ime eshte larguar ne te njejten menyre perpara dy viteve. Tani ajo eshte martuar me nje sheik dhe une e publikova ne forme shakaje ne Facebook. Pati aq shume komente, saqe fillova ta besoj edhe vete", ka sqaruar Genta kete thashethem per revisten "Paloma".

Ka shume kohe qe eshte veteshpallur "single" por nuk eshte se nuk e ka konceptuar martesen, sidomos pas realizimit te nje seti fotografik me fustan te bardhe. Madje e ka te ndertuar ne mendje edhe nje vizion te familjes se saj se ardhshme qe do perbehej nga dy vajza dhe nje djale. Urojme qe endrrat e saja te realizohen, ndersa realisht, ajo koheve te fundit eshte e angazhuar si aktiviste e FRESH-it me shprese te filloj punen ne shtator. /Albavipnews/

Aurela Gace zevendeson Miriam Canin te “The Voice of Albania”

Kemi degjuar nje thashethem keto dite ne lidhje me dy kengetare shume te talentuara. Thuhet se Aurela Gace do te zevendesoje Miriam Canin ne spektaklin e talenteve “The Voice of Albania”, edicioni i trete, qe nis se shpejti ne Top Channel. Ndersa behen gati per kete spektakel, behet e ditur se nuk do te ndryshoje pjesa tjeter te jurise, pra Elton Deda, Alma Bektashi dhe Sidrit Bejleri. Miriami, e cila per kete projekt u shperngul ne Shqiperi, per hir te se vertetes ka pasur nje gjykim shume objektiv e profesional gjate te gjitha puntatave, duke u bere madje nje nder personazhet me te preferuar te publikut, megjithate keshtu e kane keto pune. Nga ana tjeter, Aurela Gace me siguri do t’i jape nota shume origjinale “The Voice”. Ne jemi perpjekur te komunikojme me te dyja kengetaret, por asnjera prej tyre nuk eshte pergjigjur. Nderkaq, juria do te qendroje si edicionin e kaluar edhe ne spektaklin paralel qe zhvillohet ne Tv Klan, “X Factor Albania”. /paloma/

Besa Kokedhima, performance e shkelqyer ne Poloni

... takon idhullin e saj, Imany

Kengetarja Besa Kokedhima ka performuar para disa netesh ne skenen “Top of the top festival” te mbajtur ne Poloni. Ky festival ishte ne vitin e tij te dyte dhe per qellim ka mbledhjen e disa prej artisteve me te mire te cdo vendi te Europes, per t’u ngjitur ne skene dhe per te kenduar kenget e tyre “live”. Kengetarja qe na ka perfaqesuar neve ne kete festival ka qene Besa, se ciles i eshte bere ftesa qe vjet per te qene pjese e edicionit te pare, por per arsye te disa impenjimeve gjate asaj kohe nuk ka pasur mundesi. Kete vit Besa jo vetem qe e pranoi ftesen, por edhe shkelqeu mbi skenen e festivalit. Ajo ka kenduar “live” kengen “Fishekzjarre” dhe shoqeruar nga trupa e baletit ka ndezur publikun.

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
  • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
  • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
  • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
  • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
  • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
  • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
  • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
  • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
  • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online