All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 10 September 2013

Alberie Hadergjonaj: Ja si e gjeta ne mengjes makinen e vjedhur...

... i vjedhin makinen

Pre e “hajduteve profesioniste” te makinave ne kryeqytet, kete here eshte bere kengetarja e njohur Alberie Hadergjonaj. Makina e Alberies, e tipit “Benz Mercedes ML” me vlere 47 mije euro, eshte “zhveshur” nga keqberesit gjate kohes qe kengetarja e kishte lene ne parkingun e baneses se saj. Vlera e pjeseve qe jane vjedhur shkon ne shifren 15 mije euro.

Prej disa vitesh kengetarja banon ne zonen e quajtur “Komuna e Parisit” ne kryeqytet, vend ne te cilin eshte bere edhe vjedhja. Sipas Alberies, e cila ka njoftuar menjehere policine, hajdutet jane shenjestruar dhe kapja e tyre eshte vetem ceshtje kohe. Ajo perjashton faktin se ky mund te jete nje veprim i qellimshem per ta demtuar personalisht.

Monday, 9 September 2013

Franceska, serish me foto seksi

...rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer

Moda eshte pasioni i saj, ndaj ne kete hob qe ka, ajo ia lejon vetes te kaloje disa limite thjesht artistike si ne keto foto qe shihni.

Franceska Jace, vajza me seksi e “Big Brother 5”, rikthehet ne vemendjen e publikut me nje set fotografish artistik, ku pervec sensualitetit te shfaqur poshte nje carcafi te bardhe, ajo pozon prane nje femre te tjeter.

20-vjecarja nga Vlora nuk ka tabu kur fjala eshte per jeten e saj profesionale, ndaj kesaj here ngacmon fantazine e fansave te saj ne kete menyre. Thote se kete sezon mund te nise nje karriere televizive, nderkohe qe pritet te ndjeke studimet per Gazetari, qe eshte dhe dega e saj e preferuar.

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 8 September 2013

ZHSHA’13 po vjen me madheshtor (video)

Edicioni i nëntë i spektaklit “Zhurma Show Awards 2013” është duke trokitur.

Nga programi i njohur i show-bizit shqiptar “Mix –Max” mësojmë se do të jetë data 2 Tetor gala mbrëmja e këtij eventi, i cili do të trasmetohet “live” nga Zico Tv, 1st Channel dhe Alsat Maqedoni.

Ndërsa organizatorët kanë kohë që kanë nisur përgaditjet për të vlerësuar punën e artistëve në krijimtarinë e tyre muzikore gjatë një viti, dhe do të jetë një shoë më madhështor.

Disa nga sekretet që lejohen ju mund ti zbuloni duke ndjekur si gjithmonë programin Mix-Max në Zico Tv./Albavipnews/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
ZHSHA'13 greatest coming

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online