All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 28 September 2013

Ledina Celo, nis kikboksin...

Ledina Celo, stervitje ne kikboks
... joshet nga sporti i burrit, nis stervitjen ne kikboks

Kengetarja 36-vjecare Ledina Celo, e cila vitin e kaluar u rikthye ne skenen shqiptare si e ftuar ne “X Factor” ne Tirane, tashme ka nisur stervitjen ne nje sport te ri, ate te kikboksit. Duket se martesa me kick-bokserin kosovar, Naim Kabashi dhe bashkejetesa me kete sportist me emer e ka joshur kengetaren per t’u marre dhe ajo me kete sport dhe per te pervetesuar teknikat e tij. Ledina ka realizuar vete nje foto gjate stervitjes, ku duket se e ka marre me shume pasion kete sport, qe pa dyshim do e ndihmoje te jete edhe ne forme. Ne foto duket dhe djali i saj Erlis, pas marteses me Kabashin, nderkohe qe trajneri i Ledines nuk eshte bashkeshorti, por nje djale tjeter i panjohur. Ledina Celo, pas nje pauze ne muzike, vitin e kaluar beri nje rikthim edhe me nje klip me Dren Abazin. Aktualisht kengetarja jeton ne Gjermani, dhe eshte pikerisht ky vendi ku ajo po punon per te depertuar ne tregun muzikor atje. Qekur u martua me kick-bokserin kosovar, kengetarja u largua nga skena per t’iu perkushtuar familjes dhe femijes se saj te pare. Me kthimin e saj ne Tirane, ajo beri pershtypje me linjat elegante, te cilat pohoi se kishte arritur t’i mbante vetem me vrap.

Albana Shabani, me e bukura e Schwarzwaldit...

Albana Shabani eshte "Miss Schwarzwald"... rremben kuroren e me te bukures ne Schwarzwald

Miss Schwarzwald ndjek mesimet ne gjimnazin ekonomik. Ajo po e meson gjuhen e peste, spanjishten dhe nuk i shkon as ndermend te braktise shkollimin

Me e bukura vajze e Schwarzwaldit vjen nga lokaliteti Triberg. Ajo quhet Albana Shabani, eshte 17 vjece, ka gjuhe amtare shqipen dhe po meson tashme gjuhen e peste. Albana eshte zgejdhur pak dite me pare nga nje juri 13 anetareshe ne Bad Peterstal-Griesbach Mis Schwarzwald, duke mbetur edhe vete e befasuar me zgjedhjen.

Me floket e saj te zeza dhe me buzeqeshjen rrezatuese ajo ka bere per vete jurine duke bere qe Albana te fitonte me nje dieference te madhe pikesh ne krahasim me kandidatet tjera. Me kete fitore ajo eshte kualifikuar per te bere gare per kuroren e me te bukures ne landin Baden Württemberg dhe per ate te Gjermanise Jugore.

Bledi Strakosha, largohet nga puna per ca llafe ne "facebook"...

Bledi Strakosha lagohet nga "Agon"
Nje bisede facebook-u i kushton largimin nga puna

Ka qene nje bisede e lirshme “facebook”-u per veshjet televizive pak dite me pare, qe i kushtoi pozicionin e punes ne televizionin “Agon” moderatorit te njohur me nje karriere 20-vjecare ne televizion, Bledi Strakosha. Atij i eshte komunikuar vendimi per nderprerjen e kontrates me kete televizion, pasi i eshte bere printimi i nje bisede te hapur ne profilin e spikeres se lajmeve ne “Tv Klan”, Daniela Kostandini, e cila shkruante se ndersa ishte me leje ne shtepi, shihte qe veshjet e saj po i perdornin te tjere punonjes te atij televizioni. Brenda ketij debati kishte shkruar dhe nje koment Bledi, i cili thoshte se veshjet e tij ne “Agon Channel” perdoreshin jo vetem per dalje ne ekran, por edhe per ceremoni private. E gjithe kjo bisede ishte bere ne sensin e humorit nga ana e tij, qe kishte marre komentimi i statusit te Danieles ne profilin e saj, por me sa duket drejtuesit e “Agon” e kane marre shume seriozisht.


Thursday, 26 September 2013

Erion Ajro, shume shpejt sjell videon e hitit "Nena"

Ai eshte nje talent me nje ze shume te vecante dhe e ardhmja e tij eshte e sigurt ne skenen muzikore shqiptare.

Ka disa kenge per femije te cilat vleresohet dhe votohen gjithmone si me te mirat ne programet per femije.

Eshte ky Erion Ajro nga Prishtina ku ne zbulojme keto dy foto ku ai ka nisur te xhiroje kengen e tij te pare qe quhet "Nena", xhirimet eshte duke i realizuar A-mol Studio dhe shume shpejt do te jete ne treg kjo kenge e bukur me nje video shume interesante../Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion Ajro, soon brings video's hit "Mother"

Ludovik Karrica i nominuar ne ZHSHA'13 ( Video)

Artisti i njohur qe jeton dhe vepron ne Zvicer, Ludovik Karrica do te jete i ftuar ne spektaklin "Zhurma Show Awards 2013", kete here jo vetem si i ftuar por edhe i nominuar ne disa kategori ku i urojme qe te dale me ndonje cmim nga ky event prestigjioz.

Ludo sic e njohim ne art konkuron me kengen qe eshte ne bashkepunim me Ledi Vokshin " You F.. Style", ne kategorine e "Best Dance" dhe ne ate te Diaspores.

Artisti kohet e fundit po kalohet shume edhe per suksesin qe ka pasur kenga e artistit internacional Dj Antonie, ku Ludoviku eshte protagonist dhe mik i ngushte i tij./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica nominations ZHSHA'13

Known artist who lives and works in Switzerland, Ludovic Karrica will be invited to the spectacle "Noise Show Awards 2013", this time not only as a guest but also nominated in several categories where you wish to come with any price from this prestigious event.

Wednesday, 25 September 2013

Gjon Karrica me plot nominime ne ZHSHA (Video)

Si duket hiti i tij i sjellë me një super video me titull “Lugati” është pëlqyer kaq shumë saqë ka ra edhe në syrin e organizatorëve të eventimentit më të madh të muzikës “Zhurma Show Awards 2013, dhe për këtë ai është i nominuar në disa vende.

Eshtë fjala për këngëtarin atraktiv Gjon Karrica ku mësojmë se do të jetë i pranishëm në këtë event dhe pse jo me plot pretendime për ndonjë cmim.

Po me kë do të shoqërohet ai në tapetin e kuq, si do të duket ai, pritet të shihet me datën 2 tetor. Artisti është nominuar në tre kategori për “Best New Artist”, “Best Male” dhe për cmimin e Diasporës.

Me poshte ndiqni nominimet e kenges “Lugati”/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica nominations in full ZHSHA
Ludovik Karrica i ftuar ne ‘PriFilmFest’ nga miku i tij

Artisti i cili kohët e fundit shihet dhe komentohet shumë si mik i mirë me dj e famshëm Antoine, Ludovik Karrica është parë këto ditë në Prishtinë.

Ai me ftesë të mikut të tij të mirë regjisorit shqiptar Ernest Meholli ka qenë i ftuar në eventin “PriFilmFest”, ku ky i fundit ka prezantuar në Kosovë si premierë filmin e tij “Gone Back”.

Dy artistët shqiptar Ludoviku dhe Ernesti janë takuar dhe kanë bashkëpunuar në videoklipin e Dj Antoine ku njëri ka kërcyer dhe ka qenë pjesë e videos e tjetri ka bërë regjinë e super hitit botëror “Sky is limit”.

Ne gëzohemi kur dëgjojmë për artistë të famshëm shqiptar të cilët punojnë dhe puna e tyre shihet edhe në mbarë botën.

Mësojmë gjithashtu në bazë të nominimeve të spektaklin “Zhurma Show Awards 2013” se Ludoviku në bashkëpunimin me këngëtaren Ledi Vokshi është i nominuar në disa kategori, dhe kështu ai do të jetë sërisht në Prishtinë më 2 tetor kur të mbahet ky show./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica invited to 'PriFilmFest' by his friend

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online