All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Wednesday, 2 October 2013

Dafina Zeqiri, fajtoret e heqjes se videos do ndjeken me gjyq...

Dafina Zeqiri
Hetohet rasti i largimit te videos...

Ka disa dite qe videoja e kenges me te re “Hajde ma knej” e Dafina Zeqirit eshte larguar nga kanali zyrtar ne Youtube. Dhe kjo ka ngritur dyshime tek bashkepunuesit e saj duke e derguar rastin deri te avokatet per te zbuluar fajtorin e heqjes se kesaj videoje.

Eshte thene se videoja eshte larguar per shkak te shkeljes se te drejtave autoriale nga producenti i saj Damir Jahic Cekic por nje gje te tille ai e mohon duke ua hedhur fajin te tjereve. “Ketu nuk ka te beje fare per shkeljen e te drejtave autoriale. Largimin e videos nga kanali zyrtar ‘Youtube’ e ka bere dikush me qellim, dikush qe nuk e deshiron suksesin e Dafines. Dikujt i pengon fama dhe fansat e shumte qe ka kengetarja e famshme Dafina.

Tuesday, 1 October 2013

Gjon Karrica ne ZHSHA me veshje nga Räuber

Një nga artistët e rinj por shumë atraktiv Gjon Karrica në mbrëmjen e 2 tetorit në spektaklin Zhurma Show Awards do të jetë i pranishëm.

E duke ditur se ai është po kaq atraktiv edhe me veshjen e tij dhe stilin ne zbuluam se ai do të vishet ekstra me një stilist të famshëm i cili quhet Räuber, dhe po bën shumë zhurmë me stlimet e tij në evropë.

Stilisti i ka përgaditur eksra garderobë vetëm për artistin e hitit “Lugati”. Ne ju sjellim edhe këtë foto ekskluzive që jeni duke e parë këngëarin me disanjerin e tij./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/gjon-karrica/lajme_5557.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica in ZHSHA dress from Räuber

One of the young artists but very attractive John Karrica the evening of October 2 Noise spectacle Awards Show will be present. And knowing that he is equally attractive with his clothes and style we discovered that he will wear an extra celebrity stylist who called Räuber, and is making a lot of noise with his stlimet in Europe.

Designer wardrobe eksra has prepared for the artist's hit single "ghost". We also bring you this exclusive photo you are viewing këngëarin with his disanjerin. / Maxim Gjokaj /

Gent Bushpepaj: Tradita e koncerteve rock duhet te vazhdoje...

Eugent Bushpepaj
Bushpepa: Ndjekesit e rock-ut po pakesohen, faji i medias

Per te gjithe te apasionuarit e muzikes rock, vjen sot nje lajm i mire. “Tirana Rock Festival 2013”, vjen serish kete vit si vazhdim i iniciativave te suksesshme te “Tirana Rock Festival 2012” dhe “Tirana Jazz and World Music Festival 2012 dhe 2013”.

Misioni i “Tirana Rock Festival” eshte krijimi i nje festivali tradicional rock-u, te pervitshem, i cili do te gjalleroje jeten artistiko-kulturore te kryeqytetit, duke u kthyer ne nje mjet te rendesishem komunikimi ndermjet brezave dhe shkembim kulturor me vende te tjera. Ky festival, me pjesemarrjen e Renis Gjokes, Blla Blla Blla, Samavayo, Copyleft dhe Eugent Bushpepes, do te mbahet te shtunen e 5 tetorit, ora 17.00, ne sheshin pas Pallatit te Kultures ne kryeqytet. “Bluetooth”-it te sotem do t’i bashkengjitet sot rrefimi i nje prej artisteve me te mire te rock-ut, Eugent Bushpepa

The Voice, Rezart Aga premton nje show te vertete!

Rezart Aga
“The Voice”, pritet te jete sezon i pakrahasueshem

Autori i talent show-t “The Voice of Albania”, Rezart Aga, zbulon risite dhe surprizat e sezonit te ri qe transmetohet ne “Top Channel”. Pas nje pjesemarrjeje mbreselenese, Rezi premton nje show te vertete!

Kur kane filluar perzgjedhjet per kete edicion te “The Voice”?
Audicionet paraprake kane filluar qe ne muajin mars, per t’u dhene mundesi sa me shume konkurrenteve qe te behen pjese e formatit ne kohe. Me pas kane vazhduar ne muajt e veres, deri me 7 shtator, qe ishte dhe audicioni permbylles. Ky i fundit, per t’u dhene mundesi te gjithe shqiptareve qe kthehen ne Shqiperi per pushime. Audicioni i fundit eshte kryer njekohesisht ne Tirane dhe Prishtine.

Monday, 30 September 2013

IB Events me Meden dhe Noizyn starton ne Diaspore

Një nga kompanitë më prestigjioze të organizimeve në Diasporë “IB Events” sapo ka lansuar një poster ku tregon se do të ristartojë me koncertet gjigande në Diasporë.

Në foto duken dy artistët e njohur shqiptarë, më i mirë i muzikës popullore Meda, dhe më i miri i rrepit shqiptar Noizy, të cilët do të këndojnë më 31 tetor në diskon Golden Time Neuss në Dusserdorf, në Gjermani.

Ndërsa kjo kompani tashmë i ka nisur përgaditjet dhe ka shumë koncerte me emrat më të mirë të skenës shqiptare, ndërsa këngëtarin më të kërkuar shqiptar Meda, pronari i suksesshëm i kësaj kompanie Ilir Balija vazhdon ta menaxhojë ashtu sic duhet dhe ka nisur tashmë koncertet e para të sezonit me të./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/meda/lajme_5552.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Events IB NOIZY starts with Medea and the Diaspora

One of the most prestigious organizations in the Diaspora "IB Events" has just launched a poster shows will restart with huge concerts in the Diaspora. In the picture look familiar two Albanian artists, best popular music Track and best rap Noizy Albanian, who will sing on October 31 at the disco Dusserdorf Golden Time in Neuss, Germany.

Ami lind djale...

Ami dhe Ermali behen prinder
Ami dhe Ermali behen prinder, vjen ne jete Joeli

Nje lajm i mire vjen nga cifti i njohur i ekranit Amarda Toska dhe Ermal Mamqi. Diten e sotme ata jane bekuar me ardhjen ne jete te femijes se tyre te pare, i cili eshte i seksit mashkull. Mesa kemi mesuar cdo gje ka shkuar mire, ndersa si Ami dhe Ermali jane mjaft te emocionuar e te lumtur nga ky gezim i shumepritur ne jeten e tyre. Vetem pak ore pas lindjes kemi marre vesh edhe emrin e foshnjen, i cili eshte quajtur nga prinderit e tij Joel.

Kete e ka pohuar vete Ermali ne Facebook, ku ka shkruar "Te dashur miq. Sot eshte dita me e bukur e jetes tone! Erdhi ne jete djali yne Joeli! Ami dhe Ermali".

Kjo e hene me shi, duket se ka qene dita me e bukur dhe e ngrohte e vjeshtes per prinderit me te rinj te botes se spektaklit. Nderkohe qe jemi ne pritje per te tjera detaje edhe stafi yne i uron jete te gjate vogelushit te sapoardhur ne kete bote.

Sunday, 29 September 2013

Xhemi, Arbana dhe Ledioni, tre prezantues, tre miqe se bashku tek "E Diell"...

Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico tek "E Diell"
Tre miqte Xhemi, Arbana & Ledioni, bashke prezantues tek “E Diell”

“Top Channel” po pergatitet per rikthimin pas nje viti pauze ne ekran te programit te te dielave “E Diell”, tashme te riformatuar. Per moderimin e ketij programi me orar te zgjatur jane bere bashke tre prezantuesit me te njohur te ketij televizioni, njekohesisht dhe miq te ngushte jashte ekranit: Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico. Ende nuk jane dhene detajet se si eshte konceptuar ky format ne sezonin e ri, dhe po ashtu nuk eshte vendosur data e programit te pare. Duket se pergatitjet kane filluar per programin me shume rubrika, te ftuar dhe muzike live. Me kete treshe te re do te kemi nje rikthim ne skeme me tre prezantues si ne edicionin e pare te “E Diell”, qe prezantohej nga Adi Krasta dhe dy partneret e tij, Arbanen dhe Xhemin.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online