All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 28 October 2013

Tuna si Christina Aguilera...

... para 13 vitesh

Ka fituar si asnjehere tjeter me kengen e saj, e cila e embelsoi aq shume, saqe pa asnje lloj problemi dhe me krenari thote se “eshte zogu me i mire prej krejtve”.

E kuptuat me kete shprehje se fjala eshte per kengetaren Tuna, te cilen pervecse tashme do ta shohim “live”, e ulur ne panelin e jurise ne netet garuese te talenteve ne “X Factor 3”, ajo eshte nje artiste qe vazhdon te jete me e kerkuara nga te gjithe dhe ka shume angazhime te tjera. Tuna me kete veshje, sic jeni duke e pare, ka qene e ftuar ne nje koncert ne diaspore, ku veshja e saj nga disa njerez qe e njohin moden u ka kujtuar kengetaren bionde duke u kthyer 13 vjet me pas, Christina Aguilera.

E ne fakt nuk eshte hera e pare qe artistja nga Shkupi lakohet per ngjashmeri me kengetaren e huaj. Ndersa per Tunen po qarkullojne zera se ajo tashme eshte duke pergatitur nje tjeter bashkepunim me te dashurin e saj, reperin Cozman, por natyrisht ka edhe pjesemarrjen ne festivalin “Kenga Magjike”.

Eralda Hitaj, fotoja e pare familjare pas lindjes...

Eralda Hitaj me djalin 1 muajsh
... prezanton djalin 1-muajsh

Eralda Hitaj, moderatorja e programit muzikor te drekes “Select” ne “Top Channel”, na prezantohet ne kete foto te pare familjare me partnerin e saj, Eleandro dhe djalin e tyre Amar, 1-muajsh. Eralda, e cila po kalon ditet jashte ekranit per te qendruar prane djalit te saj, shfaqet keshtu ne forme ne kete foto pas lindjes. Prezantuesja e “Top Channel”, e cila kete vit, pervec punes ne televizion, kishte dhe nje rol ne kinema ne filmim triller ”Millenium”, ka premtuar se do t’i rikthehet shpejt punes ne televizion. Ne kete foto te pare si mama, ajo duket se nuk ka ndryshuar aspak ne linjat e saj, fakt qe do e beje me te thjeshte rishfaqjen e shpejte ne publik. Amar, erdhi ne jete para nje muaji ne Tirane, pas nje lidhjeje shtatevjecare me futbollistin Eleandro. Cifti bashkejeton dhe kane planifikuar qe mund te organizojne nje ceremoni te rezervuar martese tashme qe jane bere prinder.

Sunday, 27 October 2013

Rezarta Shkurta, fotot e para te bebit...

Rezarta Shkurta, fotot e bebit
... me bashkeshortin ne fotot e para me beben

Kjo jave ka qene e vecante per kengetaren e njohur, Rezarta Shkurta dhe bashkeshortin e saj, Ermal Hoxhen.

Te merkuren, me 23 tetor, ka ardhur ne jete vajza e tyre Hera. Me ardhjen ne jete te Heres jane permbushur te gjitha deshirat e prinderve te rinj. Rezarta, por edhe Ermali deshironin qe te kishin nje vajze. Rezi si nje njohese e mire e astrologjise e deshironte ne shenjen e akrepit sic eshte edhe vete dhe ajo lindi ne kete shenje.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online