All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 16 November 2013

Neki Emra sjell këngën e tij më të mirë

“Është një nga këngët më të mira deri tani që e kam punuar të them, kështu besoj unë. Shpresoj që edhe adhuruesve të mi ti pëlqejë”

-Kështu ka treguar për ne këngëtari i njohur Neki Emra, i cili I është referuar këngës më të re që e promovo nesër me një video që do të jetë si film, xhiruar nga produksioni “Asha”.

Ne mësojmë se skenari i videos është shumë emocional, dhe do të jetë një metrazh i filmit të shkurtër, pasi në këtë spot janë angazhuar dy aktorë profesionistë të momentit më të mirët në Kosovë, sic është Dafina Berisha (Motra e këngëtares Adelina Berisha) dhe Muhamed Arifi, të cilët kanë krijuar një aktrim të fortë në video duke rritur kështu nisevin e tij.

Kënga mban titullin “Në dhimbje mbete ti” me orkestrim nga Florent Boshnjaku dhe me tekst të vetë Nekit. Por si do të jetë ragimi i publikut, këtë gjë e pret me padurim edhe vetë artisti, i cili gjithmonë ka ditur të sjellë këngë dhe klipe shumë intersante që janë kthyer në më të shikuarat dhe të dëgjuarat./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Names neki song brings his best

Mihrije Braha, i uron ditelindjen djalit: Ti je motivi yne kryesor...!

Mihria, nje mama krenare dhe e lumtur per djalin

Dikur ishte i vogel e kendonte ne festivalet e femijeve ne Prishtine, por sot eshte bere nje burre dhe djale qe prinderit e tij te famshem krenohen me te. Ky eshte Plator Abazi, femija i vetem i ciftit te njohur te show-bizit kosovar Naim Abazi dhe Mihrie Braha. Djali i tyre sapo ka festuar ditelindjen dhe nena kete gezim e shpreh keshtu ne rrjetin e saj social: “Urime ditelindjen biri yne! Zoti te bekofte ne rrugen tende drejt ardhmerise. Ti je realisht motivi yne jetesor. Mami dhe babi”. Platori eshte student ne Universitetin Amerikan ne Prishtine, ndersa vitin e kaluar tentoi te sillte nje duet me nenen e tij, por vetem per t’u reklamuar paksa ne forme hobi. Megjithese nuk duket ne skenen e programit te Naimit, ai eshte nje ndihmes i madh pas kuintash.

Puna e gjoksit te Oltes, perfundon ne gjyq...

Olta e “BB3” hedh ne gjyq spitalin privat ku kreu nderhyrje ne gjoks

Edhe pse kane kaluar me shume se tri vite nga pjesemarrja e saj ne “Big Brother 3”, ku u be e njohur, natyrisht qe nuk e keni harruar Olta Sheten, vajza e cila trazoi ujerat ne ate shtepi me lojen e saj mes ciftit Erion dhe Bertina. Keto vite Olta ka preferuar te qendroje larg medies, edhe per faktin se nuk ka mundur te depertoje dot ne boten e televizionit, nje terren qe ka rezultuar ne shumicen e rasteve i pamundur per personazhet qe dalin nga ky “reality show”. E gjithsesi, per linjat ajo vazhdon te kujdeset, duke guxuar edhe me nderhyrje plastike. E ndryshe nga shumica e vajzave qe kerkojne te zmadhojne gjoksin me ane te nderhyrjes plastike, Olta ka kerkuar ta zvogeloje ate per te qene me rehat ne plazh me bikini. Por ne vend qe operacioni t’ia thjeshtonte punen, rezultati jo i mire ne estetiken e tij pas nderhyrjes e ka detyruar Olten te mos mund te zhvishej fare kete vere.


Ardit Gjebrea, per here te pare me prezantues meshkuj ne "Kenga Magjike"...

Ermal Mamaqi dhe Ervin Bejleri, ne krah te Gjebrese tek “Kenga Magjike”

Jemi mesuar gjithmone ta shohim Ardit Gjebrene te rrethuar nga dy partnere femra, qe shpesh kane qene te huaja VIP dhe shume seksi, duke e shoqeruar ne tri netet finale te festivalit “Kenga Magjike”. Ne kete edicion te 15-te te neteve finale te “KM”, qe pritet te organizohen ne datat 27, 28, 29 ne “Pallatin e Kongreseve”, Gjebrea do te kete per here te pare dy meshkuj, dhe te dy, aktore humori, me qellimin qe ne festival te kete shume situata komike. I pari eshte Ermal Mamaqi, i cili kete vit nuk merr pjese si konkurrent per te shfaqur talentin e tij si prezantues. Dhe i dyti eshte po ashtu nje aktor humori, pikerisht Ervin Bejleri, i cili pas shkeputjes nga spektakli i “Portokalli” u shfaq si moderator i nje show me kamera te fshehta, “Game Over” ne “Vizion Plus”. Tashme qe prezantimi i kengeve pjesemarrese ka mberritur drejt fundit, le te shohim se sa e forte do te jete gara ne netet finale. 45 kengetaret qe do te kalojne ne gjysmefinale, do te votojne edhe kete vit per njeri-tjetrin. Nga ky votim do te dalin 20 kenget finaliste ne naten e fundit. “Edhe pse jane te paevitueshme miqesite mes kengetareve ose edhe inatet e shprehura ne votime, ky sistem ka rezultuar ne nje perqindje te madhe efikas ne percaktimin e renditjes te kengeve sipas vlerave te tyre, me pluset dhe minuset e veta”, kane shpjeguar organizatoret ne faqen zyrtare te “Kenga Magjike“ ne facebook.

Tuesday, 12 November 2013

Irva Stefa “Hot” ne diellin e nxehte të Shqipërisë

Këngëtarja Irva Stefa që pas publikimeve te 2 videove të saja premiere "Tregom" dhe "Rock This Party" është gati të lancojë këngën e re dhe prezantuese të albumit të saj të parë.

Pas një suksesi të performancave ku Irva ka kënduar në clubet me në zë të Tiranës për sa i përket muzikës së lehtë, per gjatë vitit të fundit, ajo thotë se këndimi ‘live’ të jep shumë emocion dhe e përcjell muzikën me gjithë forcën e saj dhe se kjo është një nga pasionet e saj me të mëdha.

Vera 2013 ka qenë një sezon i mbushur me angazhime për këngëtaren e re ku më së shumti ka performuar live në diskotekat verore në bregdet si dhe gjatë së cilës ajo ka realizuar edhe 2 sete fotografike ashtu sic thote ajo, nën diellin e nxehtë të Shqipërisë.

Monday, 11 November 2013

Stresi dhe Fjolla Morina, do e bejne "tym"...

Fjolla Morina & Stresi
Stresi: Kete here do e djeg me Fjolla Morinen, ja pse ajo me zgjodhi mua

Pas dy sukseseve te tyre me klipet e studios “Threedots”, “Love Story” dhe “Fucking bitch”, Arkimed Lushaj (Stresi) dhe Fjolla Morina do te bashkohen ne nje kenge te re te titulluar “Tym, Tym”. Dy kengetaret ndodhen ne Kosove per perfundimet e xhirimeve te klipit, qe pritet te publikohet se shpejti. ”Fjolla me zgjodhi mua dhe une e pranova. Jemi miq te mire”, tha Stresi. “Klipi do te jete perfekt ne cdo detaj, dhe une se pari si personazh do bej tym me kete kenge, pasi do u tregoj te gjitheve qe shfaqem dhe me muzike ‘house’, pra jam nje Stres ndryshe. Me pelqen ky projekt me Fjollen, pasi kam rastin te deshmoj qe kendoj si te doni, pervec tallavase”. Vargjet e kesaj kenge do te jene ironike ndaj kujdo qe do i djege dhe jane shkruar nga “Threedots”, pohon Stresi. Le te shohim se sa zhurme do te shkaktoje ky bashkepunim i Fjolles dhe Stresit ne publik, ashtu si “Fucking Bitch”, nje kenge qe zgjoi debat te ashper per shkak te tekstit, fabules dhe versionit te videos. Nderkaq, miqesia e saj me Stresin eshte bere publike qe vitin e kaluar, kur ata u fotografuan tek benin jete nate ne “Magic 4” ne Tirane.

Leonora Jakupi, vazhdon ta ruaj bukurine e saj...

Leonora Jakupi
Leonora Jakupi: Dikur isha e ndjeshme, tani s’dua t’ia di

Nje nga kengetaret me te bukura shqiptare, qe ka sjelle shume hite ne tregun muzikor shqiptar, Leonora Jakupi eshte rrefyer pas disa kohesh dhe per here te pare ne programin Mix-Max, program qe moderohet nga gazetari yne, Maksim Gjokaj. E pyetur mes te tjerash se pse ajo diskutohet kaq shume, ajo ka dhene kete pergjigje: “Ndoshta ngaqe jam gjate ne skene, u bene thuajse 20 vite prej kur kam filluar karrieren, paraqitjet e mia kane qene te shpeshta dhe jam munduar te jem e kujdesshme ne cdo prezantim timin, e ndoshta dhe kjo ben qe te jem njera prej me te diskutuarave”. Por bukuroshja e skenes shqiptare vazhdon ta ruaje nurin e saj, ndersa kur pyetet se sa rendesi kane vitet qe kalojne per te, ajo ka kete pergjigje: “Jo shume drejt te them. Secila moshe ka bukurine e vet, madje shpeshhere kur shoh nenen time, e cila ka nje fare moshe dhe per mua duket me e bukura ne bote, kam qejf t’i ngjaj asaj. “Ne ate moshe te kem bukurine tende”, i them.


Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?

Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?
... pasionin per purot e kalon ne biznes

Djaloshi karizmatik, i cili u be i njohur ne disa filma qe preken edhe kinemate e huaja, Blerim Destani, tashme mendohet se ka nisur nje biznes tjeter.

Deri dje, ate e shihje mes femrave te bukura ose personazheve VIP dhe patjeter ne doren e tij ka pasur nje puro, cigarja e trashe e preferuara e tij.

E tashme kjo dashuri per kete cigare e ka bere te kete nje dyqan te vetin, ku do te tregtoje cigare te tilla.

Sapo u publikua kjo foto ne rrjetin e tij social, menjehere nisen komentet deri te njeri qe thoshte: “As presidenti kubanez nuk posedon nje koleksion te tille te purove”. Aktori simpatik nga Tetova kohet e fundit ka publikur nje foto ku shihet me motrat e bukura Vjollca.

Silva dhe Dafi, dashuria po i ecen ne "kale"...

... pas fejeses me Dafin planifikon ceremoni dasme me kale

Kengetarja nga Vlora, Silva Gunbardhi, duket se ka hyre ne nje faze ndryshe te jetes se saj, pas fejeses me reperin nga Dibra, Dafi Derfi, ne shtator. Silva ne profilin e saj ne facebook ka postuar foto me unazat qe ata kane shkembyer. Ceremonia e fejeses eshte organizuar nga cifti disa jave para dites se saj te lindjes, ne fillim te nentorit. Silva ka festuar keshtu ditelindjen e saj ne nje darke intime me Dafin, i cili i ka dhuruar nje tufe trendafilash te kuq me kete rast. Ajo ka realizuar nje foto me torten e ditelindjes, ku ka preferuar te mos zbuloje moshen me ane te qirinjve te vendosur ne te. Kjo eshte ditelindja e pare qe Silva feston me Dafin, nderkohe qe ditet e tyre romantike ata po i kalojne duke u marre me hipizem dhe duke u praktikuar per te qendruar me kale, qe ndoshta do te jete dhe menyra se si ajo ka vendosur te beje ceremonine e marteses.


Arbana Osmani: Te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete...

Arbana Osmani by Artan Korenica
... tani e famshme edhe si kuzhinier

Nata me VIP-a e promovimit te librit me receta gatimi

Nje modetarore e suksesshme qe suprizon duke shfaqur anen e saj krijuese ne gatim. Arbana Osmani, imazh kryesor ne “Top Channel”, ka promovuar te enjten ne mbremje ne Tirane, ne prani te miqve te saj po ashtu te njohur, nje liber special per gatimin, te titulluar “Receta per njerezit qe dua”. Ashtu sic kuptohet nga titulli, ne faqet e librit jane botuar recetat e saj speciale, ku Arbana shkrin talentin si amvise me fantazi ne kuzhine. ”10 vite me pare, une isha e afte te skuqja vetem veze, sepse mendoja qe nje vajze ekrani qe aspiron famen, nuk mund te jete dhe amvise. Por, me kalimin e viteve, zbulova se te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete”, u tha Arbana miqve te saj gjate promovimit. Miqte VIP munden te provonin disa nga recetat e pergatitura me kete rast, veren e mire dhe muziken “live” te grupit nga Kosova “Asgje sikur dielli”. Te pranishmit ndaluan per te marre dhe nga nje autograf nga Arbana, nderkohe qe fitimet nga shitja e librit do te shkojne per bamiresi, ne ndihme te femijeve te ngujuar ne veri.

Lyrical Son, i dashuruar marrezisht...

Lyrical Son & Gresa Krasniqi
...shkon tek e dashura ne Amerike

“E kisha ne fillim shoqe dhe kurre nuk me shkonte mendja se nje dite do te behej e dashura ime, dhe, pse jo, vajza qe do te me merrte zemren time dhe drejt Amerikes do te udhetoj vetem per te”. Keshtu ka treguar per ne nje nga reperet me te mire shqiptare, Festimi, apo sic e njohim te gjithe ne art, si Lyrical Son.

Djali qe ka shume vite qe krijon rep, tashme eshte i dashuruar marrezisht me vajzen qe quhet Gresa dhe ka udhetuar ne Amerike, pas nje mbingarkese qe ka pasur gjate sezonit veror nga koncertet e shumta dhe albumit qe lancoi ne treg.

Dhe reperi ka treguar per ne se e vetmja arsye e ketij udhetimi eshte e dashura e tij, Gresa dhe, me kete rast, edhe do te pushoje disa dite ne Amerike, vend ku ndodhet momentalisht.

Sunday, 10 November 2013

Mark Marku super këngë në ‘Kënga Magjike’ (Video)

“Rrugës pa ty” kështu quhet kënga e cila sapo është prezantuar në festivalin “Kënga Magjike 2013” nga superstari Mark Marku.

Kjo këngë është pritur shumë mirë nga publiku gjatë performancës së tij, dhe pritet të jetë një nga hitet më të mira të këtij edicioni, e pse jo padiskutim të shkojë në finale për cmim.

Këngëtari këto kohë i është rikthyer seriozisht tregut shqiptar dhe ka gati të vijë edhe me një videoklip shumë intersant, sërisht në gjuhën shqipe./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mark Mark super song 'Magic Song'

"On the way without you" so called song which has just been presented at "The Magic Song 2013" by superstar Mark Mark. This song is very well received by the audience during his performance, and is expected to be one of the best hits of this edition, unquestionably, why not go for the final price.

Singer is back this time seriously Albanian market and has almost come with a lot intersant clip, again in Albanian. / Maxim Gjokaj /

Vigani dhe Edberi gati për të pushtuar tregun muzikor

Kënga më e re e cila po vjen për pak ditë me një super video quhet “Jeta vazhdon” dhe këndohet nga djemtë simpatikë të cilët kulmin e famës e morën në reality-shoë 'Big Brother Albania 6'.

Vigani dhe Edberi do të sjellin këtë këngë pasi ata u prezantuan për herë të parë në skenë si artistë gjatë spektaklin “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Ne mësojmë se kënga e dytë është një baladë e bukur dhe bëhet fjalë për një cift që s’mundet të jetë bashkë.

Teksti është shkruar nga Vigani ndërsa kompozimi është bërë nga Aurid Gjini në Shqipëri, ndërsa klipi është xhiruar nga produksioni “Intro Creativ” dhe do të vijë gjatë fundjavës që ardhshme./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi ready to conquer the music market

Angela Martini, ne krahet e bossit kinez...

... provokuese ne krahet e pronarit te Mercedesit ne New York

Nje nga femrat me seksi shqiptare dhe me nje fame boterore, dite me pare ne studion e fotografit te njohur Fadil Berisha ka realizuar foto ne krahet e nje kinezi. Eshte fjala per bukuroshen Angela Martini, ku sipas nje burimi mesojme se djaloshi afer saj, qe ka pozuar me te, eshte bossi i firmes se makinave “Mercedez" ne New York dhe quhet Jeff Lee. Angela eshte e veshur me nje fustan mjaft te bukur te punuar nga stilistja e njohur kosovare Vjollca Llapashtica, pasi ka qene e veshur keshtu edhe ne sfilaten qe mendohet se sponsorizohet dhe organizohet nga bosi kinez ne New York, “Fashion Week”. Jo rralle bukuroshja shqiptare eshte pare ne pranine e emrave me te njohur te show-t dhe biznesit amerikan, e kete here sic duket ka ditur ta hedhe serish mire grepin. Modelja seksi, Martini, terhoqi vemendjen pak kohe me pare teksa u fotografua nga paparacet ne shoqerine e ish-te dashurit te Paris Hilton, edhe ai shume i pasur.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online