All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 23 November 2013

Elvana, Gena..gati për ta ‘kallur’ disko ‘Enjoy’

Një nga ambientet më madhështore në Evropë, ku të gjithë shqiptarët që jetojnë në Diasprë e frekuentonjë, disco “Enjoy” po përgaditet për Festën e Flamurit.

Samiri dhe Musa që e drejton këtë club kanë menduar të sjellin për këtë festë e kontretisht më 30 Nëntor emrat më të mirë të skenës shqiptare si këngëtaren seksi Elvana Gjata, dhe këngëtarin “in” Gena, por edhe artistin e njohur të muzikës ‘live’ Bajram Gigolli.

Do të jetë një natë fantastike dhe një show madhështor i cili do të prezantohet nga moderatori i njohur Maxi.

Ne mësojmë se kanë nisur rezervimet për këtë natë festive, e cila do të mbahet në diskon e shqiptarëve duke nisur nga ora 22:00 në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana, Gena .. ready to 'burned' disco 'Enjoy'

One of the greatest venues in Europe, where all Albanians living in the frekuentonjë jasper, disco "Enjoy" is preparing for the Feast of the Flag.

“Miss dhe Mister Tattoo Albania”, po troket

Një super-show, një spektakël i paparë më parë në ballkan që quhet “Miss dhe Mister Tattoo Albania”, po vjen në natën e 5 dhjetorit në Tiranë.

“Olsi Clinic Tattoo” ka menduar të sjellë një event madhështor, ku në garë do të jenë meshkuj dhe femra me piktura në trupin e tyre për të garuar për ‘Miss dhe Mister Tattoo’.

Ne mësojmë se ky event do të sjellë atë natë edhe emrat shumë të njohur të muzikës dhe jo vetëm të skenës dhe shoë-bizit shqiptar. Spektakli nis në orën 22:00 dhe mbahet në “Dream City Club” në Tiranë, ndërsa emrat e prezantuesve dhë të jurisë nuk janë bërë ende të ditur./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Miss and Mister Albania Tattoo" is ticking

A super-showdown, a spectacle never before seen in the Balkans called "Miss and Mister Tattoo Albania", comes on the night of 5 December in Tirana. "Ols Clinic Tattoo" is supposed to bring a magnificent event, where the race will be men and women with their body paintings to compete for 'Miss and Mister Tattoo'.

Lindi Osmani, dhe kokteili i tij për Vip

Ka 5 vjet që jeton në Gjermani, djaloshi që shihni në foto përkrah këngëtares Altuna Sejdiu. Në fakt ai ka dalë me të kur kjo e fundit ishte para disa javësh e ftuar për të këdnuar në diskon “GoldenTime” në Neuss të Gjermanisë.

Quhet Lindi Osmani dhe mësojmë se është një barist shumë i mirë dhe është i zoti për të rregulluar kokteile në barin e kësaj diskoje, e natyrisht se një të tillë besoj se e ka rregulluar edhe për Tunën e për shumë artistë që vijnë në këtë ambient.

Lindi është nga Prizreni me origjinë, ndërsa përvev se punon gjatë mbrëmjeve kur ka organizime në këtë disko, ai ka edhe një punë tjetër si mbikqyrës në një market atje. Nëse shkoni nga “GoldenTime” porosisni një kokteil të mirë nga duart e Lindit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lindi Osmani , and his cocktail for Vip

Friday, 22 November 2013

Erioni, artisti i vogël mes të mëdhenjve

Quhet Erion Ajro dhe është një nga fëmijët këngëtar më të kërkuar në Kosovë dhe jo vetëm, madje edhe shtëpitë muzikore atë e duan shumë dhe mezi presin ti realizojnë atij një këngë, ne mësojmë se Roni sic e njohin artistin e vogël me këtë emër, është shumë i kërkuar edhe në programet festive dhe nga produksionet e ndryshme, ku janë emrat më të mëdhenj të muzikës do të jetë ai, sic po e shihni në këtë kolaxh me foto.

Një ditë ai mund të zëvendësojë Sabri Fejzullahun, Shkëlzen Jetishin, Ermal Fejzullahun, Medën apo edhe Sinan Hoxhën, pasi ka shumë talent dhe këndon bukur.

Ai ka qenë i ftuar si VIP në xhirimet festive të produksionit “Emra Com” ku ka kënduar dy këngët e tij më të reja “Fëmijët e botës” dhe “Si hana e bukur”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion, artist among the great small

Wednesday, 20 November 2013

Miranda Hashani, planet per rikthim ne skenen muzikore...

Miranda Hashani me dy femijet e saj
“Harron” kengen, u perkushtohet femijeve

U be kohe qe kengetarja Miranda Hashani ka braktisur Kosoven per te jetuar ne Gjermani. Ajo atje po merret me rritjen e dy djemve te saj, Donit dhe Detit, per te cilet thote se ndjehet shume e lumtur. Edhe pse jeton ne nje vend i cili i ofron nje jete te mire, Miranda perseri ndjen mall per Kosoven dhe ajo planifikon qe nje dite te kthehet, sepse ketu ka adhuruesit dhe ketu ka karrieren muzikore, te cilen duhet ta vazhdoje edhe me tutje.

Ajo planifikon qe rikthimin e saj ne skenen muzikore ta beje shume shpejt, duke sjelle nje kenge te re bashke me videoklip. Kengen dhe klipin ajo thote se do ta pergatite me te njejtit bashkepunetore qe ka pasur ne kengen e fundit “Qiraxhiu” me te cilet eshte ndare mjaft e kenaqur.

Miranda gjate kesaj periudhe eshte duke kaluar momente te lumtura me femijet dhe ne njefare menyre thote se nuk po i mungon kenga dhe ngado qe shkon e merr me vete sepse thuajse gjate tere dites kendon bashke me Donin kenget e femijerise, per te cilat thote se e paska marre malli. Ne intervisten dhene “Zerit” Miranda flet me shume per jeten ne Gjermani dhe planet e saj per te ardhmen.

"Nje telefonate" e Lindes po vjen...

Lendita Destani
“Nje telefonate” e Lindes

Kengetarja Lendita Destani ka vendosur t’i rikthehet skenes me nje kenge dhe videoklip me ndryshe. Kenga qe do te plasoj gjate ketyre diteve titullohet “Nje telefonate” dhe i referohet dashurise.

Kete kenge e ka pergatitur Arsim Bunjaku i cili e ka bere tesktin dhe Ardian Kastrati qe realizoi komponimin e orkestrimin. Linda shpreson qe kenga dhe klipi te pelqehen ne publik.

“Kenga dallon nga kenget e mia paraprake, eshte nje kenge ritmike e nderthurur me nje tekst te jashtezakonshem. Uroj te pelqehet nga te gjithe”, shprehet ajo per “Zeri”.

Por ky nuk do te jete i vetmi material i saj, paso Linda pas kesaj kenge do te nise punen per nje duet te ri, i cili do te jete me plote befasi per adhuruesit e saj.

Tuesday, 19 November 2013

Lori: “Më vjen mirë që klipi i ri komentohet edhe për BIO” (Video)

Në Kosovë komentohet si këngëtarja capkëne e estradës shqiptare. Kjo është këngëtarja Loreta Kacka, apo sic njihet në muzikë vetëm si Lori.

Ajo ka sjellë këto ditë një klip me plot ngjyra të realizuar ditë më parë në Tiranë nga produksioni “Max Productions” që mban titullin “Neve po na rrihet”. Në programin ‘Mix-Max’ Lori ka treguar mes tjerash se ndjehet mirë kur kjo video ka marrë komente të ndryshme e pozitive.

“Më behet qejfi kur duke ditur që klipi ka vende dhe produkte të vendin tonë, sidomos fshatit me plot perime, fruta e bylmete, është komentuar si një video BIO, dhe gëzohem kur më thonë se ‘Lori të lumtë se i ke dhënë shumë rëndësi me këtë video edhe femrës që jeton në fshat dhe është e lumtur dhe e bukur dhe punëtore’ ..Gëzohem shumë për këtë”.


Besar Shala, nga sfilatat e Milanos në një hair-artist në Kosovë

Simpatik dhe me plot fantazi për pasionin e tij. Kjo është përshtypja e parë që të lë kur takon djaloshim me emrin Besar Shala, i sapo ardhur nga Italia ku e ka lënë ka kohë fushën e sfilatave, por për të qëndruar afër tyre tashmë si një Hair-Artist.

Kur ne e pyesim se cila është arsyeja që e ka lënë modelizimin, ai ka shumë shpejt këtë shprehje si përgjigje “Thjesht u koncetrova te flokët më shumë”.

Ai ka lindur në Prishtinë por për 15 vite ka jetuar në Itali, dhe ka 10 vjet që ushtron profesionin e parukierit duke qenë një djalosh që e duan të gjithë madje edhe personat VIP, ai shpesh herë ka stilar për evente të ndryshme flokët e Nina Senicar, një shoë girls shumë e njohur në Itali e shumë të tjerë.

Besi sic e njohit të gjithë ka dalë nga një nga shkollat më të mira që quhet “La Paragina”, ku ka studiuar për këtë profesion 4 vjet,  ndërsa sapo ka hapur si fillim një sallon në Prizren me emrin “Besi Hair&Make Up Stuudio”, dhe ku puna e tij ka nisur të nuhatet shumë edhe nga emrat Vip të skenës shqiptare.

Sunday, 17 November 2013

Valon Karaliti, modeli seksi shqiptar

Djaloshi 19 vjecar Valon Karaliti vazhdon të jetë një nga modelët më seksi shqiptar.

Ai këtë herë ka realizuar disa foto shumë “hot” nga një fotograf i huaj, ku njërën prej të vilave jeni duke parë, atje ku jeton në Zvicër.

Valoni vazhdon të jetë një nga djemtë e kërkuar shqiptar për shkak të simpatisë së tij për të qenë i pranishëm si imazh. Kush e di tashmë mund të themi se ai do të jetë një David Beckam shqiptar?./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valon Karaliti model Albanian sex

19-year-old boy Valon Karaliti continues to be one of the sexiest models Albanian. This time he realized some photos too "hot" by a foreign photographer, where one of the villas are seeing, where living in Switzerland.

Valon continues to be one of the guys wanted to Albania because of his sympathy for being present as an image. Who knows can already say that it will be a David Beckham Albanian?. / Maxim Gjokaj /

Samir Gërvalla dhe Mus Karrica, pronarët e diskos më të madhe shqiptare

Keni dëgjuar besoj për organizimet dhe atmosfera fantastike që bëhet në Diasporë, e konkretisht në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart.

E pikërisht aty ku këndojnë emrat më të njohur të skenës shqiptare, dhe ku shqiptarët që jetojnë atje zgjedhin këtë vend fantastik, pas e gjithë kësaj punë madhshtore fshihen dy shqiptarët me origjinë nga Kosova, Samir Gërvalla dhe Mus Karrica.

Djemtë artdashës dhe të palodhur mundohen që të sjellin muzikën e bukur shqiptare dhe atmosferën më të mirë atdhetare falë bashkëpunimeve që ata kanë me artisttë më ‘in’ shqiptarë.

Në diskon ‘Enjoy’ që në momentin që njoftohet se cili këngëtar do të jetë i pranishëm dhe datën se kur, nisin rezervimet nga të katër anët ku jetojnë shqiptarët, pasi janë të sigurt se aty adrenalina është në maksimum.

Ne mësojmë se për festën e Pavarësisë së Shqipërisë Samiri dhe Musa kanë menduar të sjellin për të pranishmit të cilët do të jenë të shumtë që të argëtohen nën shoqërinë e këngëtarëve më të njohur Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli, një show-mbrëmje që do të mbahet në këtë disko të famshme më 30 nëntor./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Samir Gërvalla and Mus Karrica , owners
greater Albanian disco

Alketa apo Soni, apo me bukur Tuna?

Ja ku jane femrat VIP te "X Factor Albania 3" sonte, por vetem dy prej tyre.

Kjo ishte fotoja qe kishte postuar ne facebookun e saj Alketa Vejsiu, e qe ne fakt edhe Soni dukej bukur, por ylli sonte duket sikur ka rene ne dukje te Tuna.

Nje mendim i yni keshtu apo edhe i uaji lexues?/Maksivipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa or Sonny, or beautiful Tuna?

Here are the VIP women "X Factor Albania 3" tonight, but only two of them.

This was the picture that was posted on her Facebook Alketa ng, and that in fact the Sonny looked beautiful, but the star tonight seems to have fallen out of Tuna. A so our understanding of uaji reader or ehe? / Maksivipnews /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online