All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 24 November 2013

Valer Kolnikaj, me nje kalendar te nxehte...

Valer Kolnikaj by Vito Smakaj
photo: vito smakaj
...Nje kalendar i nxehte vetem per bamiresi

“Besoj se kalendarin tim do ta blejne edhe meshkujt”

Nje nga modelet me te njohur shqiptare, ka vizituar per here te pare Kosoven. Valer Kolnikaj vinte per here te pare ne Prishtine per te takuar miqte e tij, por edhe per te treguar ne media se ai ka gati nje projekt, nje kalendar “hot” e pikerisht per kete ne e takuam dhe djaloshi tashme me status mjek dhe nje baba i nje djali te vogel, tregon me shume per gazeten tone duke na siguruar edhe dy foto ekskluzive.

Valer po zien dicka, a mund ta dime se per cfare ben fjale ky projekt ku po shihen disa foto shume te vecanta?
Eshte nje projekt te cilin e kam planifikuar qe para 2 vitesh, kam punuar shume me idete dhe detajet e tij, duke pritur momentin e duhur per ta konkretizuar. Eshte fjala per realizimin e nje kalendari te vecante ne emrin tim, kam menduar ta sjell kete trend ne Shqiperi, pasi jashte eshte shume ne mode realizimi cdo fundvit i kalendareve “te nxehte” nga personazhet publike qe kane fizik dhe pamje te admirueshme, te cilet mund te jene aktore, modele, kengetare etj. Gjithashtu se bashku me fotografin Vito Smakaj kemi menduar qe ne kalendar t’u japim rendesi edhe bukurive natyrore shqiptare te pakrahasueshme te vendit tone. Per te realizuar nje foto kemi udhetuar deri ne zonen e thelle te Thethit, tek ujevara, liqeni i Shkodres etj. Humanizmi eshte pjesa me e rendesishme e ketij kalendari, pasi te gjitha perfitimet e tij do shkojne per bamiresi, per femijet ne jetimore.

Sheila Haxhiraj, provokon me poza "hot"...

Sheila Haxhiraj
...pozon nxehte ne 20-vjetorin e saj

Eshte mjaft e pasionuar pas fotove artisike, por kesaj here ka pasur nje arsye me shume per te pozuar ne menyre provokative, pasi Sheila Haxhiraj tashme eshte 20 vjec. Ne naten e ditelindjes, qe e ka festuar ne Tirane me mikeshat e saj, ne menyre mondane dhe pa shume zhurme, Sheila ka realizuar keto foto me fustan te kuq, ku provokon dhe demonstron dashuri me veten. Fituesja e pare e “X Factor Albania” , Sheila Haxhiraj, u shfaq ndryshe ne klipin “Superfiksim”, energjike dhe me skena zhveshjeje. Ndersa ne garen e “Kenga Magjike” ajo la pas kenget ritmike, duke vendosur t’i kendoje dhembjes me baladen e saj “Ndiej”. Ajo u rikthehet emocioneve te gares ndersa konkurron me nje balade prekese kesaj here, edhe pse e ka deklaruar gjithmone se rryma muzikore qe preferon eshte R&B. Ne karrieren qe po nderton si kengetare ajo i jep nje rendesi te vecante imazhit, me galeri fotosh ku pozon here agresive dhe here sensuale, pa pasur asnje tabu.

Albana Osmani ne "Fiks Fare": Nuk zevendesoj Fiorin...!

Albana Osmani ne "Fiks Fare"
Surpriza, Fiorit te “Fiksit” do t’i duhet ta ndaje karrigen me Albana Osmanin

Ka qene nje surprize per shikuesit e “Fiks Fare” ne “Top Channel” shfaqja te premten ne mbremje ne ekran e Albana Osmanit, ne vend te Fiori Dardhes. Dy muaj pas daljes se Fiorit ne ekran si moderatorja e ketij formati te rendesishem televiziv me largimin e Saimir Kodres, drejtori i “Fiks Fare” ndryshon strategji.

Albana Osmani ne kete dalje te saj te pare ka postuar foto te realizuara ne studion e “Fiks Fare”, duke njoftuar fansat e saj ne faqen zyrtare ne Facebook: “Sonte une nis nje eksperience te re ne ‘Top Channel’. Faleminderit per besimin ne mua Filip Cakulli. Pas pak ne ‘Fiks Fare’!” Me pas pyetjeve te fansave se nese ajo ka zevendesuar Fiorin, ajo u pergjigjet: ”Fiori do jete aty, dinjitoze sic ka qene. Une jam pjese e “Fiks Fare” dhe te tjera risi ju presin.”

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online