All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 10 December 2013

Elvana Gjata këndon himnin e flamurit në mes të Gjermanisë

Kanë qenë afër 3 mijë vetë të cilët kishin ardhur për të festuar Festën e Flamurit në diskon më të madhe të shqiptarëve në Europë në Enjoy në Stuttagart.

Ne ishim aty dhe ka qenë një nga mbrëmjet më të mira me rast të kësaj festë që është organizuar në natën e 30 nëntorit ku të pranishëm kanë qenë shumë artistë të njohur mes tyre Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli dhe është prezantuar ky shoë organizaur nga dy djem artdashës Samiri dhe Musa, nga gazetari Maksi.

Në momentin që do të dilte Elvana ajo është mbuluar me një flamur kuqezi dhe ka dashur që show-n e saj ta niste jo një herë por mes shumë emocioneve dy herë me himnin e flamurit ku ka bërë që të gjithë shqiptarët të ndjehen si në vendlindjen e tyre.

Ne vumë re se aty kishte përvec shqiptarëve edhe të huaj që kishin ardhur si miq të pëbashkët me shqiptarët. Ky show ka qenë një nga më mëdhenjt dhe të suksesshëm të organizuar në Gjermani nga shqiptarët. Elvana më pas me hitet e saj ka bërë që të dridhe skenën e Enjoy, ndërsa për muzikën e  saj kujdeset si gjithmonë Andi DJ./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata sings the anthem and flag in the middle of Germany

Monday, 9 December 2013

Një Mega Party në New York me Gjyste Vulën

Nata e parë e vitit të ri që po vjen 2014 këngëtaren e madhe Gjyste Vulaj do ta gjejë në Amerikë e kontretisht në New York, pasi ajo është e ftuar në një super mbrëmje që është quajtur “Nata Shqiptare në New York” për të festuar Vitin e Ri me qindra e mijëra shqiptarë atje.

Gjyste Vulaj po përgaditet që të mbledhë të gjithë shqiptarët në këtë show madhështor për të festuar ditën e parë të Vitit të Ri.

Organizatorët e sukseshëm të mbrëmjeve muzikore Rifat Demiri dhe Fatmir Cuka kanë menduar që të sjellin një mega mbrëmje në ditën e parë të vitit 2014, ndërsa mësojmë që tani kanë nisur pronotimet, pasi edhe vendet për këtë koncert janë të kufizuara.

Artisten e madhe Gjyste Vulaj do ta shoqërojë si gjithmonë bashkëshorti i saj muzikanti i njohur Sokol Vulaj si edhe artistët Hajro Ceka, Elizabeta Marku.

Një mbrëmje që nuk duhet të mungoni sidomos ju shqiptarë që jeni afër New Yorkut për të marrë pjesë në këtë mbrëmje madhështore ku 100 përqind do të jetë ‘live’ ndrësa mbrëmjet e organizuara nga Rifati kanë gjithmonë vulën e suksesit  dhe adresa është kjo: ‘5 Star Banquet 13-05 43 rd Ave Lond Island City, NY 11101’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A Mega Party in New York with Miley Seal

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online