All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 21 December 2013

Stilisti i Tunës dhe Leonorës vishet me trëndafila

Ky që shihni në foto është stilisti i njohur kosovar Valdrin Sahiti, i cili emrin e tij jemi mësuar ta dëgjojmë shumë nga goja e Tunës dhe Leonora Jakupit.

Por ai shquhet edhe për veshje të cuditshme që shpesh herë komentohet jo mirë nga njerëzit që e shohin, e këtë herë ai ka veshur një palë paliqeta me trëndafila e duket se mos nga nxitimi kanë qenë të Tunës apo ndonjë artisteje tjetër.

Kjo foto që shihni është komentuar shumë keq edhe në rrejtet sociale, por si duket Valdrinin nuk i bën përshtypje  pasi ai mbi të gjitha është stilist./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tune fashion designer and dresses with roses Leonorës

This you see in the picture is famous designer Valdrin Sahiti Kosovo, which are learned his name to hear a lot from the mouth of Tune and Leonora.

But he also is known for strange outfit that often poorly interpreted by people who see, and this time he is wearing a pair of roses paliqeta seems not to have been haste Tune or any other artist. This picture you see is very bad also commented on social nets, but it seems Valdrinit not impressed because he is above all stylist. / Albavipnews /

Friday, 20 December 2013

Mega Event për Krishtlindje në Zvicër

Një super spektakël është menduar të vijë në mbrëmjen e 25 Dhjetorit për festën e Krishlindjeve e cila do të mbahet për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër dhe përrreth në Aadorf TG.

Kompania e organizimeve ‘Mega Event’ ka menduar të sjellë disa artistë shumë të njohur sic janë Remzie dhe Nexhan Osmani për të argëtuar të pranishmit të cilët kanë nisur që tani të rezervojnë vendet.

Ne mësojmë se do të ketë edhe këngëtarë të tjerë të cilët do të marrin pjesë në këtë shoë sic janë ylli Mark Marku, këngëtarja simpatike Albina Ratkoceri, dhe këngëtari i ri Pjetër Delija.

Ky event mban firmën e organizatorit shumë serioz e të suksesshëm në Diasporë, Robert Ukaj, e ai ka menduar që këtë mbrëmje ta moderojë bukur gazetari i njohur Maksim Gjokaj-Maksi, dhe show do të nisë në orën 20:00 ku janë parashikuar shumë surpriza për të pranishmit si dhe argëtim pa fund./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event for Christmas in Switzerland

A super spectacle is supposed to come in the evening of December 25 for the Christmas holiday which will be held for all Albanians living in Switzerland and around the Aadorf TG . Company organizations ' Mega Event' is meant to bring some very famous artists such as Bob and Osman Nexhan to entertain attendees who have started now to reserve places .

Thursday, 19 December 2013

Nata e Modës Shqiptare” nga TMF një nisje me sukses

Një natë plot fashion dhe të ftuar specialë është mbajtur në mbrëmjen e 14 Dhjetorit në Tiranë. “Nata e Modës Shqiptare” kështu është quajtur kjo mbrëmje ku stliste të rinj dhe me emër kanë paraqitur me anë të modeleve veshjet e tyre.

Presidenti i agejnsisë “Top Model Fashion”  Besnik Rama së bashku me drejtorin e kësaj agjenise Endrit Hoxha kishin menduar cdo detaj të këtij eventi, i cili u ndoq nga shumë të pranishëm e media dhe njerëz të modës.

Mes shumë stilimeve të kreatorëve të ndryshëm ra në sy koleksioni i realizuar një vit më parë nga stilistja shqiptare e cila jeton dhe vepron në Stamboll Stela Skenderaj, që tregonte simbolet dhe ngjyrat kuqezi të “100 Vjetorit të Pavarësisë”.

Dhe pikërisht cmimi kryesor ka shkuar për këtë stiliste të zonjën, cmimi i dytë shkoi për stilistin nga Kosova Pajtim Rraci, dhe i tretë për insitutin ‘Burgo’,  ndrësa u ndanë edhe 5 dhurata të bërë enkas për këtë natë nga argjendari i Papës së Romës Michaele Affidato.

Organizatorët e këtij eventi kanë premtuar pas këtij hapi të parë edhe të tjera evente ku do të dominohet puna dhe fashion që mbajnë firmën shqiptare. Ky event u prezantua nga bukuroshja Aurela Hoxha./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian Fashion Night " by TMF a successful start

Rikthehet Genta Ismajli, lobon për humanizën

Këngëtarja atraktive Genta Ismjali është rikthyer në skenë pas një pushimi të gjatë në Amrikë pranë familjes së saj. Që në ditët e para asaj nuk i ka munguar energjia dhe ka qenë e ftuar në një koncert në fundjavën e kaluar në Tiranë e më pas në Shkodër.

Ne mësojmë se Genta ishte këngëtarja kryesore që i ka thënë “Po” me plot dëshirën madje duke realizuar edhe një video ku tregon se ishte e gatshme të merrte pjese në koncertin që u mbajt të premten në Prishtinë për të ndihmuar një vajzë adolshente që vuan nga një sëmundje.

Ndërsa vullnetit të saj ia janë bashkuar edhe dhjetra këngëtarë të tjerë në mes tyre Sabri Fejzullahu, Fjolla Morina, Adelina Berisha, etj. Këngëtarja Ismajli vazhdon të mbetet beqare edher në këtë fund vit, ndërsa që ga ndarja me Milotin ajo ka ditur të ruajë mirë qoftë edhe ndonjë simpati të sajën./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Wiley returns , lobbies for humanizën

Irva Stefa si Marilyn Monroe

Motra e vogël e këngëtares së mirënjohur Rovena Stefa tregon se është frymëzuar nga stili i viteve 50-të të ikonave të bukuriëe femërore në setin e saj më të fundit fotografik.

Ky është një ndër setet fotografike që ajo i ka realizuar në fund të verës 2013. Nën qiellin blu e mbështetur nga një pamje e Tiranës Irva të sjell ndër mend pikërisht atë trend të cilin ajo pranon se do ngeli gjithnjë si një nga stilet më klasik të feminitetit.

Kjo është një kohe kur pritet edhe lancimi i videos se saj të re, prezantuese te albumit të saj te pare. Që nga debutimi i saj me videot "Tregom" dhe "Rock this party", Irva i është dedikuar muzikës së lehtë ‘live’ nga e cila ajo ndihet shumë e kënaqur./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stefa Irwaa as Marilyn Monroe

Younger sister of acclaimed singer Rovena Stefa shows that is inspired by '50s style icons of feminine bukuriëe on the set of her latest photo. This is one of the photographic sets that it has carried out in late summer 2013. Under blue skies supported by a view of Tirana Irwaa recollect exactly what trend which she admits will always remained as one of the most classic styles of femininity.

This is a time when the expected launch of her new video, presenter of her first album. Since her debut video "Tell me" and "Rock This Party" is dedicated Irwaa light music 'live' from which she felt very satisfied. / Maxim Gjokaj /

Tuesday, 17 December 2013

Albina Ratkoceri: “Do të më pëlqente një duet me Noizyn” (Video)

“Hajde ma ngat” kështu quhet kënga e parë e ardhur me video e këngëtares Albina Ratkoceri, këngë kjo e cila është duke u pritur shumë mirë.

Albina e cila jeton në Gjermani por është nga Kosova ka qenë e ftuar në programin shumë të ndjekur të shoë-bizit shqiptar “Mix-Max” ku ka treguar dashurinë e saj për muzikën dhe se si e mbështet shumë familja e saj.

Kur është pyetur se me kë do të donte të kishte një duet, këngëtarja simpatike ka thnë se gjithmonë e ka pëlqyer reperin Noizy dhe do të donte të kishte një duet me të. Albina ka në plan shumë këngë, pasi tashmë ajo nuk do të ndalet duke sjellë në tregun shqiptar këngë të bukura në rrymën RnB./Maksim Gjokaj/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albina Ratkoceri: "I would like a duet with NOIZY"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online