All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 9 January 2014

Tooni, ylli i ri i muzikës shqiptare (Video)

Simpatik dhe i talentuar, me një zë shumë të vecantë. Ky është personazhi ynë me emrin Driton e që të gjithë e njohin si këngëtari Tooni e që këngës ia ka nisur që kur ishte i vogël, e deri tani ai ka realizuar dy videoklipe shumë të bukura që po priten shumë mirë ku ka bashkëpunuar me kompozitorin Burim Krasniqi dhe produksionin ‘M Production’ .

Artisti i ri ka nisur me hapa të sigurt rrugën e muzikës dhe për ne ka thënë se cili është plani i tij më i ri: ‘Bashkëpunëtorët e mi deri më tani janë Burim Krasniqi dhe Mirton Xhekaj, ndërsa tani kam një projekt të ri në duar që do ta realizoj të plotë gjatë verës që po vjen, jam në bashkëpunim për një këngë të bukur me kompozitorin Ilir Berani, e ndërsa videon do ta realizoj me produksionin ‘Max Production’”.

Tooni jeton në Zvicër ka vite, por ka lindur në Drenicë dhe tashmë duke u rritur dhe jetuar gjithmonë me muzikën ai pothuajse e ka profesion dhe sic ai tregon për të muzika gjithmonë ka qenë dicka e vecantë dhe nuk mund të jetojë pa të.

Këngëtari bukurosh synon falë zërin të tij të arrijë shumë lart e pse jo shumë shpejt do ta shohim si një artist ‘Big’, ndërsa kur ne e ngacmojmë duke iu referuar titullit të këngës së tij se cila është mikja e tij, ai ka këtë përgjigje: ‘Për momentin nuk kam asnjë lidhje serioze, por ftesat nuk më mungojnë dhe herë pas herë kam kontakte me mikesha të mira’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online