All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Wednesday, 22 January 2014

Ciljeta, Noizy dhe Goldi gati për ta ndezur Luzernin

Quhet disko “Scala” e cila me përmasa shumë komode do të promovohet në ditën e parë të muajit shkurt, e ku do të mbledhë të gjithë shqiptarët që jetojnë në Luzern të Zvicrës dhe në vendet përreth për tu argëtuar.

Ne mësojmë se me 1 shkurt në hapjen e saj do të jetë një show gjigand ku artistët më “in” të momentit do të marrin pjesë si këngëtarja bombë Ciljeta, reperët super të dashur për publikun Noizy dhe Goldi si dhe Varrosi, ndërsa ky koncert me shumë supriza do të moderohet nga Maxi.

Pronari i night club “Scala” z.Muhamer Jashari tashmë ka gati cdo gjë për të pritur shqiptarët që tashmë kanë nisur të rezervojmë edhe vendet për tu argëtuar nga ora 22:00 deri në orën e para të mëngjesit.

Ky ambient i cili ndodhet në Kussnacht a.R alte Zugerstrasse në Luzern 1 tashmë do të jetë vendi ku shqiptarët do të kalojnë mbrëmjet më të bukura të jetës së tyre, duke nisur nga fillimi i shkurtit e më pas në shumë mbrëmje dhe festa me artistët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ciljeta, Noizy and Goldi ready to turn on Lucerne

Tuesday, 21 January 2014

Lori Hoxha, triumfon ne "Dancing With The Stars"... [VIDEO]

Lori Hoxha & Dion Gjinika
Lori Hoxha fituese e “Dancing with the Stars 4”

Lori Hoxha ka triumfuar ne mbremjen finale te spektaklit “Dancing with the Stars”, duke u bere keshtu fituesja e edicionit te katert te ketij prodhimi te Vizion Plus e Tring, me patente origjinale nga BBC. Pas nje gare prej 11 puntatash, Lori dhe balerini profesionist Dion Gjinika, jane vendosur ne kete finale perballe me kengetaren nga Kosova Flaka Krelani, si dy finalistet e mbetura, rezultat i permbledhjes se votave te jurise dhe publikut. Yjet sfiduan njera-tjetren ne pjesen e fundit te spektaklit me nga tre kercime, rumba, mambo dhe tango performanca te cilat ne fund, folem ne favor te Lori Hoxhes dhe Dionit.

Bashke me trofeun e “Dancing with the Stars”, Lori Hoxha u vleresua edhe me cmimin e madh, apartamentin luksoz, dhurate e kompanise “Edial Al”. Me heret, mbremja finale e spektaklit ashtu sic pritej solli emocione dhe ethe gare. Puntata e 12-te e “Dancing…”, nisi me kercimin brazialian Samba, ku te peste finalistet, Lori, Aurela, Arjoni, Flaka dhe Aulona sollen energjine e karnavaleve te famshme braziliane.

Këngëtari shqiptar Koda, gati për rikthim të fuqishëm

Me një pasion të madh për muzikën, të cilën sic na tregon e ka edhe hobi, vjen personazhi ynë 25 vjecari me emrin Shkodran Dërmaku, këngëtari me një zë shumë të vecantë dhe që të gjithë e njohin me emrin e artit Koda.

Ne mësojmë gjatë bisedës me të se ai do të rikthehet shumë fuqishëm në muzikë gjatë muajve që vijnë ku do të sjellë disa hite.

Koda i cili dallohet edhe si një artist me plot stil, pasi e ndjek shumë modën, ka dëshirë që të bashkëpunojë me producentin e suksesshëm Flori Mumajesi, ku natyrisht do të jetë një super këngë.

Përvec këngëve moderne dhe ritmike artisti simpatik ia thotë bukur edhe muzikës popollore, ku mësojmë se shpesh herë është i ftuar edhe nëpër dasma e mbrëmje të ndryshme rinore për të kënduar.

Sunday, 19 January 2014

Tuna "masturbon" me mikrofon ne skene...

Tuna kalon caqet, simulon akt seksual ne skene

Tuna kete fillimvit u ka shkuar dhe me tej akrobacive me “zogun” e saj, pas fames se bujshme te vitit qe lame pas. Ne kete foto qe shihni, Tuna ka kapercyer cdo fantazi, duke improvizuar nje akt seksual ne skene me mikrofonin e saj, sic e shihni ne foto. Performanca shume provokuese dhe qe eshte pritur me shume reagime te zjarrta nga publiku, duket se nuk ka qene aq rastesore nga Tuna. Ajo e kishte menduar mire se cila do te ishte loja e radhes me zogun e saj, qe tashme perflitet ne cdo sajt apo rrjet social. Dhe duket se fantazia e kengetares per t’i dhene dimensione te reja “zogut”, jo vetem qe nuk ka shteruar, por ka tejkaluar cdo ekstrem, ndersa ka improvizuar nje organ gjenital mashkullor me mikrofonin, ndersa po kendonte ne nje club ne Tirane. Pas suksesit me klipin “Fenix”, se bashku me te dashurin e saj Cosman, Tuna pati nje axhende te ngjeshur me koncerte jo vetem ne Shqiperi, Maqedoni e Kosove, por ne shume vende te botes. Kenga e krijuar nga Getoar Selimi vetem ne pak kohe mundi te grumbullonte mbi 40 milione leke vetem nga klikimet ne youtube. Madje, suksesi qe Tuna pati me kengen “Fenix” dhe deklaratat e saj qe “kam zogun me te vecante nga te gjitha”, u kthye ne objekt diskutimesh dhe kundershtish nga kengetaret e tjera, te cilat nuk e fshehen qe u ndien xheloze per suksesin e Tunes dhe guximin e saj per t’i thurur lavde “zogut”, pa asnje lloj ndrojtjeje dhe kompleksi ne skene.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online