All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 25 February 2014

Mega Event nga Robert Ukaj

    Nga Maksim Gjokaj
Organizatori i njohur Robert Ukaj këtë herë do të sjellë një tjetër Event të madh në qytetin e Wilit, duke bashkëpunuar me një prej artistëve më të mirë shqiptar dhe shumë i kërkuar në Diasporë sic është reperi Noizy.

Roberti drejton kompaninë ‘MegaEvent’, ku me anë të kësaj kompanie gjatë 9-të viteve të fundit ka sjellë qindra Evente të suksesshme me shumë këngëtarë të njohur të estadës shqiptare.

E vecanta e këtij personazhi është se në mbrëmjet e tij ka shumë artistë që kanë nisur hapat e parë në karrierën e tyre muzikore duke kënduar për herë të parë në Diasporë, e ku më pas ata janë kthyer në emra të njohur të muzikës shqipare, duke përmendur këtu Korab Shaqirin, Leonida Marjakaj, Mark Marku, Viki Lulgjuraj e shumë të tjerë.

Por Roberti ka shumë oferta që të jetë edhe menaxher i artistëve, por ai duke iu referuar motos se ‘Unë punoj për publikun e jo për estradën’, nuk ka pranuar asjë ofertë deri me tani. Në jetën private Roberti i drejton edhe dy frima ‘Wiki-Bau’ për ndërtime të Objekteve dhe ‘Weki-Natursteine’ për Granit dhe Mermer në Zvicër.

Monday, 24 February 2014

Princ Lulzim Salihi, me tatuazh dëshmori

Nga Maksim Gjokaj

I thjeshtë në bisedë dhe me plot stil në dukje. Ky është personashi ynë që ka një nofkë shumë intersante dhe që të gjithë e njohin kështu si Princ Lulzim Salihi, një ish sportist i sporteve luftarake tregon për revistën tonë se pse e braktisi ringun si dhe sendet që i mban gjithmonë me vete. Djaloshi me origjinë nga Ferizaji duke na falenderuar shumë për intervistën, na tregon mes tjerash edhe zemërimin e tij që disa e quajtën pa asnjë fakt vëlla me Vali Corleonën, si dhe rrëfen se për cfarë arsyeje ndjehet shumë krenarë.

Përshëndetje Lulzim, doja ta nisja se pse nofka Princi?
-Përshëndetje, unë nofkën Princi e kam qysh herët në rininë time, dhe kam dashur ta kaloj jetën me këtë nofkë që ja kam emëruar vetës.

Kohë më parë dikush pa e ditur shkroi për ju se jeni vëllau i Vali Corleonës, pse mendoni se e kanë bërë këtë krahasim?
-Ka 1 vit që disa media kanë shkruar për mua se kinse unë jam vëlla i Vali Corleone, kurrë nuk më ka kontaktuar dikush se a është e vërtetë apo jo, ndoshta shkaku i Nofkës time, por unë mendoj që ‘Princi’ asgjë ska të bëjë me Vali Corleone dhe as nuk e kam stilin e jetës së tij. Kam respekt për të gjithë shqiptarët kudo që janë, dhe secili ka të drejtë ta zgjedh stilin e jetës së tij. E Shfrytëzoj rastin të them publikisht se unë jam nga komuna e Ferizajt, dhe kam një vëlla që i ka 22 vjet dhe asgjë skam të bëj me familjen e Valit nga Gjilani.

Duke ditur se keni qenë nga fëmijëria një sportist nga karatea në sporte luftarake, pse e keni braktisur sportin?
-Unë qysh i vogël jam marrë me sporte luftarake, kam filluar me Karate dhe kam përfunduar me Thai Box para 4 viteve, tani e bëj vetëm për hobi e shëndet. Duke e ditur që rruga për të pasur sukses të madh është shumë e gjatë dhe duhet ti lësh shumë gjëra anash,kështu fillova të punoja në drejtim tjetër.


Aktualisht cfarë punon Lulzimi?
-Unë e kam përfunduar zanatin e Detektivit në vitin 2007, kam punuar një kohë në atë drejtim, e më pas nisa të merrem me tregti.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online